Vrouw centraal op activiteitendag Geld zomerzegels voor aanschaf klederdrachten 50% Ondernemers tegen hoge kosten plan winkelgebied UW VOORDEEL SLAGER streek 14 Veelzijdig programma emancipatiecommissie Vlissingen Politie op zoek naar opgevoerde brommers Robur in Goes houdt voetbal-promotiedag lezers schrijven OPHEFFING HOGE KORTINGEN TOT Slagerij Nieuwenhuijse DINSDAG 4 JUNI 1991 Project moet soelaas bieden VLISSINGEN - Vrouwenorga nisaties kunnen donderdagmid dag en -avond in het Vlissingse hotel Britannia inspiratie op doen. De emancipatiecommis sie van de gemeente Vlissingen presenteert dan een keur van activiteiten, van theatervoor stellingen en inleidingen over actuele onderwerpen tot de monstraties zelfverdediging voor meisjes. Voor de bijeenkomst zijn zo'n driehonderd uitnodigingen ver zonden. aan onder meer Vlis singse vrouwenverenigingen en maatschappelijke organisaties op het gebied van volksgezond heid. sociaal cultureel werk en ouderenzorg. Horizonverbreding, dat is het doel van de dag, want veel vrou- Partijvrouwen Vilvoorde doen Middelburg aan MIDDELBURG - De vrouwen- afdeling van de PW in Vilvoor de. de Belgische zusterstad van de gemeente Middelburg, komt van vrijdag 14 tot en met zondag 16 juni naar de Zeeuwse hoofd stad. De PW-fractie maakt deel uit van de gemeenteraad in Vil voorde. De vrouwen gebruiken het weekeinde om alle facetten van Middelburg te leren kennen. Burgemeester mr Chr. G. J. Rut ten ontvangt het gezelschap vrijdag 14 juni om 16 uur in de Burgerzaal van het stadhuis. VLISSINGEN Bridge - De bridgeclub 't Wol haakje hield zaterdag een kroe genbridgedrive in de Vlissingse binnenstad. De drive werd ge speeld in 10 kroegen. Er speel den 40 paren mee. Er werd ge speeld over vijf ronden van vijf spellen in een noord-zuid en een oost-west lijn. Het was voor deze bridgeclub de eerste keer dat ze een dergelijk toernooi organi seerde. Uitslag Noord-Zuid: 1 echtpaar Buchner; 2 heren Krijger-Krijger; 3 heren Goedhart-Vd Plas; 4 heren Gi- deonse-Stufkens; 5 darhes Vd Laan- Conijn. Oost-West: 1 echtpaar Lindenberg; 2 echtpaar Meerman, 3 Van Schaik-De Winter, 4 echtpaar Oreel; 5 echtpaar Wiessner. wenorganisaties blijken niet goed uit de voeten te kunnen met het begrip 'vernieuwende activiteiten'. Dat gemis leidt er toe, heeft de emancipatie-com missie van de gemeente Vlissin gen ontdekt, dat de gemeentelij ke subsidiepot voor vrouwene mancipatie nooit helemaal op komt. De activiteiten van de emanci patiecommissie beginnen don derdagmiddag om half vier. Wet houder L. C. Poppe-de Looff ver richt dan de openingshandeling, samen met de Vlissingse muzi kanten Carla van Hoek en Rena- te Oosterveen. Els Austmann brengt een half uur later, om vier uur. haar eerste theatervoorstel ling. Voortplanting De bezoekers hebben daarna de keuze uit een inleiding over on gewenste intimiteiten - door vertrouwenspersoon Lenny Rombouts van de gemeente Vlissingen. en een inleiding over voortplantingstechnieken en genetische manipulatie - door de Amsterdamse feministisch theoloog Alies Struys. De Vlis singse ambtenaar Kees Kats- man spreekt om vijf uur over po sitieve actie en personeelsbe leid, terwijl in een andere zaal van hotel Britannia Vlissingse meisjes een demonstratie zelf verdediging geven. Het avondprogramma begint om kwart over zeven met de tweede theatervoorstelling van Els Austmann en muziek van Carla van Hoek en Renate Oos terveen. Drie Marokkaanse ge- zondheidsvoorlichers uit Vlis singen en Middelburg, Amina Mehdra, Aicha Said en Naima Mouha, houden een kwartier la ter een inleiding. positie over vrouwelijke schrij vers, Marijke Folkertsma uit Nieuwerkerk laat een fototen toonstelling over vrouwen zien De Piek De Surinaamse voordrachtkun stenares Shitra Charadin uit Rotterdam is om acht uur pre sent. Alies Struys spreekt dan opnieuw over voortplantings technieken en genetische mani pulatie. Het meidenproject van het Vlissingse uitgaanscentrum De Piek sluit de dag af. Iteke Weeda, hoogleraar emancipatie vraagstukken, zou ook naar Vlissingen komen, maar zij heeft afgezegd. De organisatie is nog op zoek naar een alternatief. Er zijn donderdag ook drie ten toonstellingen te zien in hotel Britannia. De openbare biblio theek Vlissingen houdt een ex- Miljoenenproject Vlissingen VLISSINGEN - De 7.3 miljoen gulden die het grote opknap- plan voor het kernwinkelge bied in Vlissingen kost. moet anders verdeeld worden tussen gemeente en ondernemers. Dat eisten winkeliers maandag avond tijdens de presentatie van de plannen in Vlissingen. De gemeente rekent er nu op dat de Vlissingse winkeliers zeven tig procent van het miljoenen plan voor hun rekening nemen. Wethouder H. J. M. de Haas (eco nomische zaken) zei maandag avond toe dat die verdeling op nieuw bekeken wordt. De inleidende diapresentatie van het toekomstige gezicht van de Vlissingse winkelstraten door architect Slemmer had veel en veel minder de belangstelling van de winkeliers dan de finan ciële consequenties van het plan voor hun bedrijfsvoering. Die zijn veel groter dan de gevolgen van de overkapping van de Sint Jacobspassage waren voor de winkeliers in die straat, meen den de ondernemers. 27 miljoen De winkeliers betalen voor een groot deel de creatie van een Scheldeplein en andere infra structurele ontwikkelingen voor de gemeente, stelden de aanwe zigen. Dat wethouder De Haas daar de totale gemeentelijke in vestering van 27 miljoen gulden in de afgelopen vijf jaar tegen over stelde, maakte hoege naamd geen indruk. „De ge meente gaat ervan uit dat de on- Vlissings koor verdedigt titel in Veldhoven VLISSINGEN - Het Vlissingse damesharhershopkoor de Sea Sound Singers onder leiding van Rob van der Meule neemt vrijdag 7 juni deel aan de Neder landse kampioenschappen voor barbershopkoren in het Bra bantse Veldhoven. Hel Vlis singse dameskoor, dat bestaat uit 44 leden, moet de Nederland se kampioenstitel verdedigen. De deelnemers aan deze twee jaarlijkse wedstrijden worden beoordeeld op geluid, presenta tie. interpretatie en arrange ment Het Vlissingse kwartet Key Change neemt deel aan de competitie voor kwartetten, die donderdag al wordt gehouden. en de emancipatiecommissie toont de expositie 'fragment be- roepenbeeld'. Het technisch project voor meis jes Technica-10. de stichting Borsetta van Vlissingse vrouwe lijke kunstenaars en het project 'eigen bedrijf starten' van Vlis singse vrouwelijke ondernemers presenteren zich ook de gehele dag. Kinderopvang is voorzien van 15 tot 18 uur. dememers over een dikke porte monnee beschikken waaruit en kele extra tonnen wel gemist kunnen worden. Wij kunnen dat niet opbrengen," luidde de aan klacht. Volgens een donderdag ver spreid rapport moet bijvoor beeld voor een winkel van 100 vierkante meter met een gevel breedte van zes meter een jaar lijkse baatbelasting afgedragen worden van 4.800 gulden gedu rende vijftien jaar. De hoogte van de baatbelasting wordt be rekend over het kadastraal op pervlak van de panden aan de straten die opnieuw worden in gericht. Volgens ambtenaar J. Schroe- vers van stadsontwikkeling is die kadastrale maat het meest objectief. Veel van de onderne mers onder het publiek noem den die maat onrechtvaardig omdat op die manier kantoren, magazijnen en binnenplaatsen ook mee worden gerekend en een winkelvloer op de tweede verdieping niet. Zij pleitten voor een verdeling op basis van effec tieve winkelruimte. Volgens Schroevers is dat niet mogelijk omdat controle moeilijk is. Kritiek Behalve kritiek op de financiële consequenties van het herin richtingsplan kreeg de werkwij ze van de gemeente maandag avond ook de nodige aanmer kingen. Dat het rapport waarin voor het eerst definitieve prijzen werden genoemd pas op donder dag verscheen en de gemeente maandagavond al reacties ver wachtte, viel niet in goede aarde. Om die reden stak het aantal on dernemers op de gemeentelijke bijeenkomst wat schril af tegen over het aantal aanwezige ge meente-ambtenaren en raadsle den. Op een andere plaats in Vlissingen waren leden van de winkeliersvereniging van het centrum van Vlissingen bij el kaar om het rapport eerst onder ling door te spreken. Volgens secretaris P. van der Maden wilden de ondernemers eerst hun standpunten bepalen voor zij de onderhandelingen met de gemeente aangaan. „Aangezien het rapport pas don derdag verscheen, was er slechts maandag tijd voor." Vandaag, (dinsdag), woensdag en donder dag bespreekt de gemeente de plannen met de winkeliers uit de drie gebieden in het plan, de Lange Zelke, de Walstraat Noord en Scheldeplein, Wal- straat-Midden en Kleine Markt. Lydia Mol-Sipman (tweede van rechts) krijgt van Lenie Willemse-Jonker het geld dat het comité zomerpostzegels bijeen heeft gebracht (foto Pieter Honhojf) BURGH-HAAMSTEDE - De streekdrachtvereniging van Schouwen-Duiveland is maandagavond verblijd met bijna 500 gulden. Bestuurslid Lydia Mol - gekleed in Goereese dracht - kreeg het geld uit handen van L. Willemse-Jonker, leidster van het comité Zierikzee van het fonds zomerpostzegels. Het comité heeft het geld bijeengebracht met de verkoop van kaarten en geschenkartikelen. De streekdrachtvereniging De Arke kan het geld volgens voorzit ter Rudolf van der Bijl heel goed gebruiken. De grote wens van de vereniging, die Schouwen-Duivelandse leden heeft met uiteenlo pende klederdrachten, is de aanschaf van een aantal kinder drachten. Dat is, aldus Van der Bijl, een uitstekende manier om de traditie over te dragen op de jeugd. Juist om de streekdrachten te behouden, heeft het Zierikzeese comité zomerpostzegels dit jaar besloten het geld dat zij vrij te besteden heeft, aan De Arke te schenken. Vorig jaar had de streekdrachtvereniging al geld gevraagd, maar een andere club ging toen voor. Jaarlijks kiest het comité aan wie ze een deel van de opbrengst schenkt. Wie zich aanmeldt, heeft veel kans, aldus Willemse-Jonker. „Er komen nauwelijks aanvragen binnen. We zouden graag zien dat de verenigingen bij ons aankloppen. Hoe meer, hoe beter, dan hebben we wat te kiezen." De Vlissingse politie onderwierp maandag 45 bromfietsen aan een controle; vijf daarvan bleken een te groot motorvermogen te hebben foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Twee bromfietsers wier voertuigen tot drie maal het toegestane motorvermogen haalden, kregen maandag in Vlissingen een forse bekeuring van 120 gulden. De Vlissingse gemeentepolitie hield de jongeren met de zwaar opgevoerde brommers aan tijdens een controle-actie voor bromfietsen. Met vijf mensen postte de gemeentepolitie tussen 10.00 en 16.00 uur op de Energieweg en de ventweg langs de Nieuwe Vlissingse- weg. In totaal werden ongeveer 45 bromfietsers gecontroleerd. Vijf van de bromfietsen bleken op de mobiele rollerbank te veel motorvermogen te hebben. Volgens de nieuwe richtlijnen van justitie waren de jongeren hun brommers niet meteen kwijt, maar kwamen ze er met een boete vanaf. Pas nadat er twee maal door de politie geconstateerd wordt dat de brommer is opge voerd. wordt het vehikel de derde maal in beslag genomen. Voor een van de brommerbezitters was maandag de laatste maal dat hij er met een boete vanaf kwam. De politie keek de vevoermiddelen na op technische staat. Re den voor een bekeuring waren behalve gebreken aan de stan daarduitrusting ook toegevoegde zaken zoals ophoogbussen die de voorvork verlengen Al met al viel de oogst mee. zegt een woordvoerder van de gemeentepolitie Vlissingen. „We hadden erger verwacht." VLISSINGEN - Scouting Zee land begint de komende weken een meidenproject. Binnen de gelederen is geconstateerd dat opvallend veel meisjes in de leeftijd van twaalf tot veertien jaar de scoutingbeweging ver laten. Landelijk is voor dat pro bleem binnen Scouting al actie gevoerd, maar Scouting Zee land wil er nog eens extra aan dacht aan besteden. Er is een speciale werkgroep opgericht die de naam MIS (Meisjes In Scouting) draagt. Die werk groep van Scouting Zeeland wil nu op een meer creatieve ma nier naar oplossingen zoeken. Praten alleen helpt niet, vindt MIS. Het project bestaat uit drie de len. Als eerste wordt een schrif telijke enquête gehouden onder de meisjesiëden van elf tot acht- ttien jaar binnen Scouting Zee land. Er wordt daarin onder meer gevraagd wat ze nu wel en niet leuk vinden in de vereni ging. De resultaten van de enquête worden gebruikt voor het hoog tepunt van het project: een ge westelijk meidenweekend. Het programma van dat weekend wordt samengesteld op basis van de wensen en verwachtin gen van de deelnemers zoals die uit de vragenlijst zullen blijken. Het meidenweekend wordt in de kerstvakantie gehouden. Handboek Als laatste deel zal een MIS- handboek worden samengesteld met concrete punten voor de groepsleiding, gebaseerd op de onderzoeksresultaten en de op gedane praktijkervaring tijdens het meidenweekend. De werkgroep MIS. bestaande uit Lydie Schipper, Marjo de Dansgroep Oberon houdt feestavond KLOETINGE - Dansgroep Obe ron uit Kloetinge viert donder dag 6 juni haar vijfjarig bestaan. De feestelijkheden rond dit lus trum worden gehouden in Ami- citia in Kloetinge en beginnen om 20 uur. Naast Oberon treden onder meer ook de dansgroepen Meiron uit 's-Gravenpolder en Vodago uit Goes op. Later op de avond wordt een verloting ge houden. Gevonden - Bij de gemeente politie in Vlissingen zijn in de pe riode van 15 tot en met 30 mei de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: bril met donker montuur, zonnebril, regenbroek, bouwpakket voor een kastje, blauwe lederen handschoen, regenjack, kinderjas, sjaal, porte monnee met inhoud, armband, diver se sleutels, fietstas, wieldop. Bij het dierenasiel in Vlissingen is een lapjespoes aangegeven. GOES - Zaterdag 8 juni houdt Robur in het sportpark Het Schenge in Goes een voetbal- promotiedag. die vooral in het teken van de jeugd staat. Om tien uur 's morgens begint een uitgebreid sportprogramma voor jongeren, waarin voetbal onderdelen worden afgewisseld met meer ludieke. Tot de eerste horen doelschieten, voetvolley bal, het spel 4 tegen 4, dribbelen en afwerken op doel. Het ludie ke deel bestaat onder meer uit hobbelfietsen, loopski's, zee slag, waterdragen en eiervan- gen. Als extra onderdeel is er een luchtkussen, dat geleend wordt van Huize Den Berg. Om het geheel zo aantrekkelijk mogelijk te maken probeert het bestuur een bekende speler uit het betaalde voetbal naar het Roburveld te krijgen. Daartoe zijn onder anderen de ex-inter- nationals Peter Houtman en Jan Poortvliet benaderd. Maar Houtman speelt nu bij Sparta en 8 en 9 juni is er nog een volledig ere-divisie-programma. Poort vliet is momenteel als technisch manager van het toekomstige FC Zeeland druk bezig met de regeling van de technische za ken bij deze club. Naast het wedstrijdprogramma is er ook ander vermaak. Zo is er gelegenheid om mee te spelen met het Rad van Avontuur of om ballen te gooien en te darten. Deelname aan deze sportdag staat niet alleen voor de jeugdle den van Robur open.Jongens en meisjes die willen deelnemen, kunnen zich vanaf half tien bij de Roburkantine aanmelden Na de middag houden de senio ren hun clubkampioenschap. Daaraan wordt deelgenomen door de drie zondag-elftallen en het nieuwe zaterdag-elftal. Deze wedstrijden beginnen rond twee uur. Om kwart voor vijf is het woord aan de C-junioren. Dit elf- Goffau en Peter de Jong. gaata lereerst praten met de leiders e leidsters van de meisjesspelta] ken in de betrokken leeftijd groepen van de drie Zeeuwt scoutingdistricten. Tijdens di bijeenkomsten worden ook d beoogde enquêteformuliert uitgereikt. De bijeenkomsten worden g houden op dinsdag 11 juni in b clubgebouw van de Ridder vi der Maelstedegroep in Kapel voor het district Oosterscheid op maandag 17 juni in het clul gebouw van de Kazan de Wol groep in Middelburg voor h district Walcheren en op vrijdj 21 juni in het clubgebouw vam EOS/Sint-Hubertusgroep Temeuzen voor het Zeeun Vlaamse district. De bijeenkot sten beginnen telkens om 201 uur. Deze rubriek is uitslui tend bestemd voor reac ties op in de PZC ver schenen berichten, arti kelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke Anonieme inzendingen of stukken zonder duide lijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling ge nomen. Bijdragen mo gen niet langer zijn dan 250 woorden. De redac tie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over gewei gerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. I Zie ze vliegen Als trouw PZC-lezer viel mei dat de laatste tijd steeva wordt gezeurd over sportvlii tuigjes etc. die geluidsoverla schijnen te veroozaken. Ze n ken inderdaad geluid. Af en t valt een motor uit, maar f Verder vliegen ze over alles he en doen geen vlieg kwaad, houden het verkeer niet op zoi de luxe jachten bij de brugg van Middelburg, waardoor rei gers vaak hun trein missen automobilisten als gekken andere brug proberen te bei ken of ronkend en grommel weer in de file staan. Het gedo der begint weer en ik benijd jongens in de lucht die dit al) met 20e eeuwse ogen bezien, wil geen discussie heropem maar vroeg me bij de recente fi se brand wel af of ze met e blusvliegtuig niet efficiënl hadden kunnen werken, mèt zonder betonnen landingsbaa drs. J.G.M. Arenti Girseslcmd Middelbu tal speelt de traditonele wed strijd tegen hun ouders. De sportdag wordt afgesloten met een barbecue voor de leden van Robur. ZIERIKZEE Bazaar - De Zierikzeese open bare basisschool Binnen de Ves te houdt vrijdag 7 juni een ba zaar. Een deel van de opbrengst gaat via het Foster Parents Plan naar Adama in Burkina Faso. De rest komt ten goede aan de school zelf. De bazaar begint om 16.00 uur en duurt tot 20.30 uur. nu Bestellingen kunnen tegen geringe vergoeding worden thuisbezorgd Geopend ma t/m vrij. 8.30-12.00 en 13.00-17.30 uur, za. 8.00-12.00 uur. BOUWSHOP SEROOSKERKE Torenstraat 25 - Serooskerke (W.) - tel. 01189-1297 1 kg gekruid kip gehakt5,00 1 kg magere ribiappen 10,90 1 kg half om gehakt of braadworst 4,00 1 kg magere runderlappen12,90 1 kg magere hamlappen 7,90 1 kg kuikendrumsticks 5,00 1 kg vleesribben 4,00 1 kg haas'ribkarbonade 7,90 1 kg hamfricandeau 8,90 10 kipburgers 5,00 100 gr gebraden fricandeau 1,29 100 gr. grillworst 0,69 Deze aanbiedingen gelden voor 5, 6 en 7 juni Kanaalstraat 74 01184-63091 Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 14