FNV en WAO'ers samen in actie PZC Westerschouwen krijgt schaap met vijf poten Standhouders in rij voor braderie van Middelburg Tv als smaakmaker voor het lezen in beeld jF tl 11111 11 ii Nalatenschap van J. C. van Schagen onder de hamer VPRO maakt serie in Nieuw-Namen provincie 11 Arbeidsongeschikten:...sprake van een hetze... m Z wij ssenpr ij s winnaar DINSDAG 4 JUNM991 sbw MIDDELBURG - De nieuwe uit- ral van CDA-fraetievoorzitter ft de Tweede Kamer mr drs L. C, Brinkman het afgelopen !veekeinde aan het adres van ar- jeidsongeschikten komt de Fe- Rinus Vermue kampioen kleiduiven S HEER ARENDSKERKE - Op het jachtschietcentrum Mid den-Zeeland te 's-Heer Arends- kerke zijn zaterdag de regionale kampioenschappen kleiduiven fchieten gehouden. Er waren 74 deelnemers. Rinus Vermue uit Lewedorp werd winnaar in de lóogste (H-)klasse. Hij schoot kan de honderd kleiduiven er negentig naar beneden. Daarbij noest hij vier keer het tweede schot benutten. [Tweede werd Adrie van Damme hit Ossendrecht (89-4) en derde mm de Zwart uit Schoondijke 89-7). In de A-klasse won Lein Polderdijk uit Nieuw en Sint noosland (41-3). In de B-klasse Iwerd Paul de Graeve uit Sluiskil jeerste en in de C-klasse Gerry van de Hoek (36-2). be verdere uitslag. H-klasse: 4 Louw .Dekker. 5 Leo vd Jagt, 6 Toon van Dijke; A-klasse: 2 Gerard vd Bos, 3 Denny de Jonge, 4 Lo Polvliet, 5 Ma- pus Verwijs, 6 Wim de Kok; B-klasse: BCor van Sluijs, 3 Johan van Oeve- ren, 4 Wim Bol, 5 Chris van Iersel, 6 (Gerard Polderman. C-klasse: Luc Bleijenberg, 3 Jan Reijngoedt, 4 P Wagenaar, 5 M. P. Wagenaar. Open huis bij theaterschool [MIDDELBURG - De jongeren afdeling van de aniateurthea- lerschool De Ambitie houdt vrijdag 7 juni open huis voor jongeren tussen de 14 en 19 jaar in het gebouw van het Zeeuws Steunpunt aan de Roozenburg- laan in Middelburg. De aanvang is om 15.15 uur. De eerste-j aarsleerlingen van de jAmbitie geven tijdens een open lies een indruk van de vaardighe den die zij aan het leren zijn, om iop een spannende manier met jteksten om te gaan. Ook wordt informatie gegeven over de mo- jgelijkheden die de jongeren- itheaterschool biedt en kan wor- [den ingeschreven voor de cur- [sussen spelimprovisatie, fysiek toneel of teksttoneel. deratie Nederlandse Vakbewe ging misschien wel goed uit. De vakcentrale houdt volgende week een landelijke actieweek naar aanleiding van de druk op de Wet arbeidsongeschiktheid WAO. De veronderstelling be staat dat Brinkmans woorden, hoe hard ze ook zijn aangeko men, een mooie stimulans voor deze actie zijn. Brinkman, waar ben je nu weer mee bezig, dacht de coördinator voor Zeeland, FNV-districtsbe- stuurder Corry Damen, toen ze de CDA-voorman over zijn nieu we sociale orde hoorde spreken. Ze verwoordt de dubbele pijn die ze bij menig WAO'er vermoedt: „Je bent niet meer in staat om te werken zoals je dat vroeger deed. als gedeeltelijk arbeidson geschikte kom je nergens aan de bak en dan hoor je Brinkman nog eens zeggen dat je op de sa menleving parasiteert." Volgens Corry Damen is er spra ke van een hetze tegen WAO'ers. Naar haar mening wordt teveel gekeken naar het aantal perso nen dat van deze sociale voorzie ning gebruik maakt. „Maatrege len om te voorkomen dat ie mand in de WAO belandt, krij gen onvoldoende aandacht", vindt ze. „Dat zelfde geldt ook voor mogelijkheden om WA O'ers weer aan de slag te krijgen door ze op hun situatie afge stemd werk aan te bieden. Daar moet veel meer de nadruk op worden gelegd". Medewerker uitkeringsgerech tigden van de FNV, D. Withagen vult aan: „Op dit moment is het nog zo dat een werkgever er wei nig belang bij heeft of een werk nemer al dan niet in de WAO te recht komt. Daarom is het beter de werkgevers aan de WAO mee te laten betalen en de premie per onderneming afhankelijk te la ten zijn van de mate waarin werknemers van het bedrijf ge bruik van de WAO maken. Want dan valt er iets voor de werkge ver te verdienen." Burgemeester Tees en zijn echtgenote worden bij aankomst in Westerschouwen verwelkomd door wethouder Van der Salm (geheel links) en loco-burgemeester Veel hoek (tweede van links) (foto Pieter Honhoff) De WAO-actieweek begint maandag met een meiddag. In de kantoren van het FNV-dis- trict aan het Walplein in Middel burg en van de Industriebond FNV aan de Schaepmanstraat in Goes en de Spoorstraat in Sluiskil tekenen kaderleden, be stuurders en andere medewer kers van alle FNV-bonden die dag van 10 tot 20 uur problemen, klachten en opmerkingen op van al dan niet bij de FNV aan gesloten WAO'ers. Die meldin gen kunnen tijdens een gesprek onder vier ogen of telefonisch worden gedaan. Dinsdag, woensdag en donder dagmorgen bezoeken afvaardi gingen van de in Zeeland actieve FNV-bonden een aantal bedrij ven om te vernemen hoe daar met zaken als arbeidsomstan digheden,, bestrijding van ziek teverzuim en opvang van WA O'ers wordt omgesprongen. Een forumavond donderdag vanaf 19.30 uur in Arneville in Middel burg sluit de actieweek af- Tij dens deze avond worden de re sultaten van de meiddag bekend gemaakt. Aan het forum doen vertegenwoordigers van de Ar beidsinspectie. Gemeenschap pelijke medische dienst. Be drijfsgezondheidsdienst. maat schappelijke dienstverlening, bonden en werkgeversorganisa ties mee Burgemeester H. Tees geïnstalleerd BURGH-HAAMSTEDE - Met de benoeming van de Groninger H. Tees (44) tot burgemeester van Wester schouwen heeft de gemeente een 'schaap met vijf poten' in huis gehaald, bij wie de spreekwoordelijke noorde lijke koppigheid en stugheid totaal ontbreekt. Deze lo vende woorden gebruikte de loco-burgemeester van Westerschouwen, ir C. W. Veerhoek, maandagmiddag tijdens de installatie van Tees als burgemeester van Westerschouwen. „Van mij wordt veel verwacht", con stateerde de nieuwe burgemeester, die desalniettemin alle vertrouwen had in de toekomst. Tees, die met vrouw en kinderen met een koets was op gehaald bij de Rampweg in Renesse, noemde zichzelf tot tweemaal toe 'een vreemdeling in Jeruzalem'. Hij is ge boren in de provincie Groningen en was daar tot de her indeling van zijn gemeente, tien jaar burgemeester. De sprekers tijdens de feestelijke bijeenkomst vonden het geen enkel probleem dat Tees Zeeland nagenoeg niet kent. Brandweercommandant S. L. de Feiter beweerde dat 'vreemde ogen dwingen'. Locoburgemeester Veerhoek veronderstelde: „U begint fris en monter, zonder ver stand van recreatie. We denken dat u daar snel genoeg verstand van zult hebben." Veerhoek hoopte, dat de kreet 'we moeten meer politie' Tees zo snel mogelijk in de mond bestorven ligt. Prima, vond mr C. Rutten, voor zitter van de Zeeuwse burgemeesterskring, maar alleen 'een blik politieagenten' opentrekken is lang niet ge noeg. Er moeten daadwerkelijke maatregelen komen om het toerisme in te dammen. Bijvoorbeeld, kon Rut ten niet nalaten te zeggen, heffen van parkeergeld op de dammen, zoals hijzelf onlangs heeft geopperd. Ook raadslid J. van den Berge, die sprak namens de raad, had enkele tips voor de per 1 juni benoemde burge meester. Als burgers hem op straat aanklampen voor een of andere zaak, moet Tees maar zeggen dat hij de kwestie zal bespreken met commissies of gemeenteraad. Van den Berge hield de burgemeester verder voor, dat hij de kleinste kernen - Noordwelle en Serooskerke - vooral niet moet vergeten. En het raadslid bracht de ou deren, een kwart van de Westerschouwse bevolking, on der de aandacht van Tees. Van den Berge had overigens alle vertrouwen in de nieuwe man: „U kwam op ons over als een geboren burgemeester: een man die spreekt met kennis van zaken wat het burgemeestersambt betreft." Op de gemeentesecretaris van Westerschouwen. jhr mr J. O. R. Alberda van Ekenstein, maakte Tees eveneens de indruk van 'een echte burgervader.' Dat idee was nog eens bevestigd tijdens de kennismaking met de ambte naren, maandagmorgen in de kantine van gemeentewer ken. Kring De burgemeester van Middenschouwen, W. den Boer, nodigde Tees namens de burgemeesters van Schouwen- Duiveland en Sint Philipsland, van harte uit voor hun burgemeesterskring. Den Boer lichtte zijn collega in over het feit dat op de voormalige eilanden veel samen wordt gedaan. Hij bereidde hem alvast een beetje voor: „Soms is het overleg moeizaam". Tees hield zijn gehoor voor, dat hij zal trachten met de buurgemeenten om de tafel te blijven zitten. „En als de omstandigheden tot polarisatie aanleiding zouden ge ven, dan wil ik die graag buiten de deur houden." Niet alleen met de buren wil Tees goed overleg. Ook binnens huis, met de gemeenteraad en met de ambtenaren, hoopt hij op 'goed samenspel', waarbij, althans in de ge meenteraad. respect voor andere politieke keuzen wat de WD'er Tees betreft voorop dient te staan. MIDDELBURG - Middelburg is nog lang niet braderie-moe. In totaal worden er op de zestien de editie van de Middelburgse ibraderie, die van donderdag 13 'juni tot en met zaterdag 15 juni wordt gehouden, 332 plaatsen door de deelnemers ingenomen. Het aantal aanmeldingen is daarmee groter dan ooit te vo ren. Aanvankelijk was het de bedoe ling van de braderiecommissie om er een Middelburgse aange legenheid van te maken, maar dat is mislukt. Slechts een klein deel van de aangeschreven plaatselijke ondernemers rea- (eerdé positief. Dat is overigens ;een probleem. De Middelburg- fi braderie heeft een zeer goede naam. Handelaren van buitenaf komen graag naar de Zeeuwse hoofdstad. Het braderieterrein ijs tot de laatste plaats toe vol en* «r is zelfs nog een wachtlijst, ver zekeren de commissieleden niet zonder trots. Behalve een gevarieerd scala aan allerhande produkten en 'oederen wordt er ook een hoop amusement gepresenteerd. Dat speurt doorlopend op vier po dia (Nieuwe Burg, Segeers- itraat, Damplein en Geere). Ver der zijn er in het Centrum tal van poporkesten actief. De commis sie heeft zoveel mogelijk Zeeuw se bands bij het braderiefeest be trokken, maai- ook van buitenaf zijn enkele bekende formaties, Zoals de Anton Geesink Band, ingetrokken. S/anaf de donderdagavond wordt ook de Markt bij het bra- ierie-evenement betrokken, let Junior drumkorps Johan jpiso en Juliana's Drum ïugle Korps verzorgen die eer- te braderiedag van 19.30 tot '21 mr een show op de Markt. Op p|ag en zaterdag worden er op de Markt, waar dan inmiddels twee podia zijn geplaatst, mode shows gehouden. De kledingpre- sentaties worden afgewisseld met muziek, dans en folklore- shows. Ook de jeugd wordt bij de brade rie-activiteiten betrokken. Op Plein 1940 is drie dagen lang een kinderboerderij ingericht. Op de zaterdag is datzelfde plein te vens het decor voor een grote kinderbraderie. Om 12.00 uur worden de prijzen uitgereikt voor de beste creaties. Voorts kunnen de kinderen er meedoen aan een Lego-wedstrijd. Een clown vormt met twee andere personen de jury. Op de kop van de Nieuwe Burg is diezelfde zaterdag tussen elf en vier uur voor jong en oud een spektakel te beleven met radio grafisch bestuurbare racewa gens. Goudswaard Intertoys heeft een Arnhemse topclub op dit gebied naar Middelburg ge haald om het braderiepubliek te vermaken. Om het halfuur be ginnen er demonstraties. Ook vrachtwagens en brandweerau to's zijn in actie te zien. Onder het motto 'een straatje van verlangen' verzorgt een aan tal hoïeca-ondernemers een overdekte 'open keuken' in het middengedeelte van de Vlas- markt. Dit culinaire festijn wil len de restaurateurs het brade riepubliek aanbieden als com pensatie voor de Stadhouders feesten die dit jaar zoals gemeld niet doorgaan. De zestiende editie van de Mid delburgse braderie wordt don derdagmorgen 13 juni om tien uur geopend in De Huifkar aan de Markt. Op donderdag en vrij dag duurt de braderie tot 's avonds negen uur, op de zater dag wordt het evenement 's mid dags om vijf uur afgesloten. Advertentie Ontvangst, jubileum of zakelijke receptie? onderneem het in de trouwe herder Plannen maken voor een zakelijke receptie, een jubilieum of een etentje met collega's? De ideale plaats daarvoor is Rötisserie De Trouwe I Ierder. Ook in combinatie met overnachting van uw gasten in de luxe hotel-chalets op Resort Haamstede Receptie, entertainment of diner, de organisatie is op maat en altijd afgestemd op uw budget Bel voor een afspraak 01115 7720. MIDDELBURG - Er wordt heel veel geschreven over het proces, dat kinderen steeds meer tv kijken en daardoor niet meer aan lezen toeko men. In dat licht bezien kan het bevreemding wekken dat uitgerekend aan iemand, die gedurende een reeks van ja ren als adviseur bij de Neder landse Onderwijstelevisie heeft meegewerkt aan projec ten rond kinderliteratuur, een onderscheiding is toege kend omdat hij zich zo hevig heeft ingezet het lezen onder de jeugd te bevorderen. In de krant van gisteren viel te lezen, dat de Middelburger John Louws (46) binnenkort die verdiensten beloond ziet met het in ontvangst nemen van de Zwijssenprijs, ge noemd naar de bekende kin derboekenuitgeverij Die tegenstrijdigheid vraagt om een nadere verklaring. Maar eerst zij vooropgesteld dat de belangstelling voor de kinderliteratuur bij John Louws voortkomt uit zijn do centschap Nederlands aan de pedagogische academie in Middelburg, waar hij toekom stige leerkrachten nadrukke lijk voorhoudt hoe belangrijk het is dat kinderen aan het le zen worden gezet. „Eigenlijk is het," zegt John terugdenkend, „allemaal be gonnen bij mijn vroegere colle ga Rien Haak, die in Zeeland de basis heeft gelegd voor het werken met kinderboeken." Louws raakte er enthousiast door, volgde Haak zelfs op als lid van de griffeljury ter beoor deling van het jaarlijkse kin- der- en jeugdboekenaanbod. De uitleg: John Louws zegt te hebben gemerkt, dat als je de tv goed gebruikt, aan een enorme leespromotie kunt doen. Bij de televisieprojecten behorende handleidingen voor leerkrachten gaan soms bij tienduizenden exemplaren over de toonbank. Dat bete kent dat in het project ver werkte prentenboeken op de scholen worden aangeschaft en worden aangeboden aan de kinderen. „Daar gaat", zegt de Middelburger, „een hele grote olievlekwerking van uit. Ik zie de tv als een soort smaakma ker. niet als een vervanger. Dat is het grote gevaar. Het moet niet zo zijn. datje bij wij ze van spreken zegt: je hoeft het verhaal niet meer te lezen, kijk maar. Dat is nooit de be doeling geweest. De tv is een soort introductie. Het kinder boek moet centraal blijven." Het medium televisie leent zich volgens Louws uitste kend om, vooral bij het werken met prentenboeken, met het John Louws:lezen - het klinkt bijna dominees-achtig - ver rijkt je..." (foto Ruben Oreel) inzoemen van een camera ver banden te laten zien. die kin deren als ze vluchtig kijken ontgaan. Het fotografisch filmen biedt mogelijkheden al lerlei details er uit te lichten. „Je moet kinderen niet alleen leren lezen, je moet ze ook le ren beeldlezen" De pest Prentenboeken bieden - juist als kinderen niet zoveel lezen - het voordeel, dat op een heel directe manier een verhaal op een behoorlijk niveau kan worden aangeboden. „Zo kun je ook kinderen bereiken die de pest hebben aan lezen of er moeite mee hebben. In feite kun je op die manier ook lite raire aspecten als de symbo liek en de structuur van een verhaal aan kinderen duide lijk maken." Wel vindt Louws het van groot belang kinderen telkens weer naar de leesboeken toe te brengen. Door bijvoorbeeld vaak voor te lezen. En door veel aandacht te geven aan goed leesonderwijs. Daarbij is het niet alleen gewenst dat kinderen goed leren lezen, maar dat ze ook een houding bijgebracht krijgen dat ze wil len lezen. „Anders verwatert dat." Wat is er zo leuk aan lezen? Gerrit Komrij heeft die vraag wel eens beantwoord met de opmerking dat literatuur voor hem, net als muziek en schil derkunst, een zo grote functie heeft, dat hij zich dat niet eens afvraagt. Het is net als eten en ademen. De praktijk toont echter aan, stelt Louws net als Komrij vast, dat je ook kunt leven zonder boeken. „Maar ik denk dat ze een mens zo ont zettend veel te bieden hebben. Kinderen en volwassenen die lezen bekijken in de eerste plaats de wereld anders. Je kunt nooit zoveel ervaring op doen als je via het lezen tot je neemt. Je kijkt in totaal ande re werelden. Soms kom je je zelf tegen en op andere mo menten kom je personen tegen waarvan je nooit vermoed hebt, dat er zulke mensen be stonden. Ik zeg het wel eens te gen mijn studenten: wie veel leest schrikt niet zo gauw meer. Je kunt lezen zien als een vrij a-sociale bezigheid. Met je boekje in je hoekje. Maar wie de weg naar lezen heeft gevonden en dat graag doet, die is nooit alleen John Louws beseft het goed: niet alle kinderen zijn tot lees- gekken te maken. In dit ver band haalt hij een opmerking aan van Annie M.G. Schmidt die eens heeft gezegd: je hebt leef- en leeskinderen. „Maar als je dan toch een groep kin deren die dat niet weet of het van huis uit niet mee heeft ge kregen, over de streep kunt trekken, dan geef je ze iets heel wezenlijks mee. Daarnaast kun je ook genieten van litera tuur, ontroerd raken door de taal. Lezen - het klinkt bijna dominees-achtig - verrijkt je". Actief zijn als adviseur van de Nederlandse Onderwijstelevi sie in combinatie van zijn steeds meer vergende baan als leraar: het valt voor John Louws moeilijk meer te combi neren. Daarom zet hij een punt achter zijn adviseurschap. Er komt ook zoveel op het bordje- grammatica, spelling, kinder literatuur, spreekvaardigheid, vergadertechniek, didactiek, internationalisering, ontwik kelingen bijhouden. „En dan wil ik graag zelf af en toe ook nog eens lezen. Daar kwam ik steeds minder aan toe. Ik had wel de illusie: als ik nou maar koop dan lees ik het wel. Maar dat is een simpel bijgeloof ge bleken". Jacques Cats MIDDELBURG - Veiling meester Jan Pieter Glerum brengt zaterdag 22 juni een deel van de nalatenschap van de diehter-schilder-gra- ficus J.C. van Schagen on der de hamer. De opbrengst van deze bij zondere veiling, die gehou den wordt in de Zeeuwse Bi bliotheek te Middelburg, komt ten goede aan het werk van de Stichting S.O.S. Kinderdorpen in In donesië. J.C. van Schagen werd voor al bekend als de dichter van Narrenwijsheid. Hij werkte in Domburg en Deventer. Bij de uitgever Van Oorschot verschenen enkele drukken van de keuze uit zijn werk Ik ga maar en ben. Net voor de dood van Van Schagen in april 1985 publiceerde uitge ver Wim Hazeu (Ambo) in drie delen het Archief Van Schagen dat een keuze uit zijn brieven, opstellen, ge dichten en beeldend werk omvat. J.C. van Schagen, die 93 jaar oud werd. liet een groot aan tal grafiekbladen, boeken en documenten na. Jan Pieter Glerum veilt za terdag 22 juni een honderd tal litho's, etsen en unica- drukken. Vrijdag 14 juni geeft Nederlands bekendste veilingmeester in de Zeeuw se Bibliotheek een introduc tie op de veiling. Deze korte inleiding geldt als opening van de kijkdagen. Diezelfde vrijdagavond draagt de ac trice Anne-Marie Heyligers. die vorig seizoen een Van Schagen-collage op de plan ken zette, gedichten voor. De tv-film Ik ga maar en ben. die Henk de By in 1970 maakte, wordtin de aula van de bibliotheek getoond. An dreas Oosthoek spreekt naar aanleiding van die film. 20 jaar later, kort onder de ti tel Hij was maar) en ging. Mevrouw dr M.M.Y Meyer licht het werk van de Stich ting S.O.S Kinderdorpen toe. De Van Schagen-thema- avond begint vrijdag 14 juni om 20 uur. de veiling zater dag 22 juni om 16 uur. Kijk dagen: vanaf zaterdag 15 ju ni op de openingsuren van de Zeeuwse Bibliotheek. J.C. van Schagen Het Kerkpad in Nieuw-Namen zal de hoofdlocatie van de film woi den, die de VPRO dit jaar wil maken (foto Carnile Schelstraete) NIEUW-NAMEN - De VPRO-te- levisie is op het ogenblik druk bezig met de voorbereidingen van een serie over het milieu, die zich afspeelt in Oost Zeeuwseh-Vlaanderen. De hoofdlocatie is het Kerkpad in Nieuw-Namen. De opnames van de enigszins humoristische dra maserie worden gemaakt in au gustus, september en oktober. In de maanden december en ja nuari moet het stuk, dat de titel 'Zakken' gaat dragen, op de buis verschijnen. Volgens één van de makers van het programma, Sjoerd van den Broek, is het de bedoeling dat mensen uit de streek zoveel mo- gelijk bij de opnames worden be trokken. Er zullen bij diverse to neelverenigingen figuranten worden gezocht. Van den Broek zegt nog niet in detail op de plan nen van de omroep in te willen gaan. Toneelverenigingen» moe ten nog worden aangeschreven en ook de plaatselijke bevolking moet nog schriftelijk op de hoog te worden gebracht van wat er allemaal gaat gebeuren. Onwennig „Er zijn een paar mensen die nog een beetje onwennig tegenover het idee staan. Het zou ver schrikkelijk jammer zijn als het allemaal niet door kon gaan om dat er onduidelijkheden zijn bij de plaatselijke bevolking", zegt Van den Broek. Richard Bleyenberg uit Nieuw- Namen, George Sponselee uit Hulst en de gemeente Hulst zijn nauw betrokken bij de plannen van de VPRO. „Ik vind het erg leuk en ik heb van anderen be grepen dat die het ook een ge weldig evenement vinden. Het zal voor Nieuw-Namen heel wat levendigheid met zich meebren gen", zegt Bleyenberg. De 'casting' voor de serie is mo menteel nog in volle gang. De hoofdrol ligt al vast. Die wordt gespeeld door Koen Vinke uit Sint Gillis. Hij vervult de rol van een man die op de grens tussen Nederland en België woont (Kerkpad 23-25 in Nieuw-Na men) en geïnteresseerd is in huisvuil en het scheiden ervan. „In Nieuw-Namen denken wij voor deze problematiek de mooi ste sfeerbeelden te kunnen scheppen. Het is een prachtige omgeving, uitermate geschikt, voor de serie denken wij", zegt VPRO-man Van den Broek. Het ligt vooralsnog niet in de bedoe ling dat er opnames worden ge maakt in de Meester van der Heyden Groeve en het Verdron ken Land van Saeftinghe. Subisidie De serie heeft geen uitgesproken (milieu-) educatief karakter, maai' zal wel tot stand komen mede dankzij een subsidie van het ministerie van Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM). De VPRO is ook op zoek naar een onderko men in Nieuw-Namen of dirècte omgeving voor de leden van de 'crew' Het gebouw moet min stens tien slaapkamers hebben en een keuken. Voor een paar filmers is inmid dels al een huis gevonden in Nieuw-Namen. De gemeente Hulst heeft de VPRO gewezen op het leegstaande ziekenhuis. Eigenaar Kindt. Biesbroeck is bereid gevonden een deel van het gebouw - de verpleegsters- flat - beschikbaar te stellen als tijdelijk onderkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 11