Nieuw pleidooi ontsluitingsweg ///A PZC VVV Vlissingen kreeg het vorig jaar drukker Zwemfan levert Unicef 17 mille Gapinge kampioen ringrijden in de eerste klasse KORTING föuraituren streek Ondernemers vrezen isolement deel winkelcentrum Vlissingen OP ALLES NU WESTERTERP DELTM IIILA WAARSCHUWING!! H. PETRIE SFERA Klein onderhoud nodig? Bouwbedrijf Flipse bv ocóóe MAANDAG 3 JUNI 1991 6 VLISSINGEN - De Vlissingse Ondernemerscentrale wil een 'nader onderzoek' naar een ver bindingsweg tussen de Schelde- straat en de Stenen Beer. De middenstandsorganisatie zegt dat maar één woning aan de Vrouwenstraat, grenzend aan de loodsen van De Schelde, te gen de vlakte hoeft. De centrale vraagt het Vlissingse college van b en w contact op te emen met de directie van De Schelde, zodat de verbindingsweg kan worden aangelegd door een deel van de loods van de zware plaatwerkerij. Een studie van het ingenieurs bureau Haskoning wees onlangs uit dat een verbindingsweg van de Stenen Beer, achterlangs de Walstraat naar de Schelde- straat, de gemeente ten minste vijf miljoen gulden kost. Boven dien zouden de meeste automo bilisten de Spuistraat toch als in- en uitgaande weg blijven ne men. De nieuwe weg vraagt bo vendien te veel ruimte. Ten min ste zeven winkelpanden aan de Walstraat moeten worden ge sloopt. De Vlissingse Ondernemerscen trale stemt in met de resultaten van het onderzoek, maar wil het hoofd niet in de schoot leggen. In de brief stelt zij dat door de aan leg van de weg over de Spuikom én de instelling van éénrich tingsverkeer op de Coosje Bus- kenstraat een tweedeling ont staat in het Vlissingse winkelge bied. Door die tweedeling wordt een groot aantal ondernemers, voornamelijk in de Walstraat- Zuid, de Nieuwendijk, het Bella- mypark en de Spuistraat gedu peerd. De middenstandsorgani satie vindt dat de gehele binnen stad optimaal bereikbaar moet zijn. Parkeergarage De ondernemers schrijven ver der dat bezoekers van de bin nenstad, die hun wagen parke ren in de nieuwe garage, nooit lo pend naar een winkel in het zuidelijke of westelijke deel van de binnenstad zullen gaan om boodschappen te doen. Zij zul len, verwacht de centrale, vanuit de parkeergarage, via de Schel- destraat, de Paul Krugerstraat en de Spuikomweg moeten rij den. Dit betekent een aanzienlij ke verhoging van het aantal 'ver keersbewegingen' en onnodige milieuverontreiniging. VLISSINGEN - Het toerisme trekt aan in Vlissingen. De Ver eniging voor Vreemdelingen verkeer (VVV) in Vlissingen heeft dat vorig jaar geweten. Het aantal verstrekte informa ties is, zo blijkt uit het VW- jaarverslag 1990, ten opzichte van 1989 met negentien procent gestegen tot 46.294. De VVV-Vlissingen is verheugd over deze ontwikkeling', maar te kent gelijk aan dat het 'bijzon der gunstige' weer in de zomer van 1990 een handje heeft gehol pen. Toch beschouwt het VW- bestuur de toename niet als een incident. Ook in 1989 was al sprake van groei. Een uitbrei ding van het aantal informatri- ces is noodzakelijk, aldus het VVV-bestuur, als deze tendens doorzet. Ander kan de kwaliteit van de dienstverlening niet wor den gehandhaafd. 'De toename van het toerisme in Vlissingen blijkt niet alleen uit VLISSINGEN Bamboe De stichting Open Door, een interkerkelijke orga nisatie die zich bezig houdt met hulp aan vervolgde christenen, houdt woensdag 5 juni in Vlis singen een bijeenkomst over de ontwikkelingen in Oost-Europa en de Sovjetunie. Ook wordt een film vertoond. Bamboe in de winter, over de evangelieverkon diging in China. De bijeenkomst in gebouw Berea aan de Wester- baan in West-Souburg begint om 19.45 uur. Bazaar - De Federatieve Wijkgemeente Lammerenburg houdt zaterdag 22 juni een ba zaar en rommelmarkt in kerkge bouw De Schaapskooi in Vlissin gen. De bazaar valt samen met de jaarlijkse braderie van het winkelcentrum Papegaaien burg. Duckrace - De studentenver eniging Mirfisto van het mari tiem instituut De Ruyter hield een duckrace op het De Ruyter- plein in Vlissingen. Negen teams streden om de wisselbeker door een sloopauto zo snel mogelijk over een hindernisparcours te duwen. Werden er pionnen om ver gereden of kwam men buiten de baan, dan werden strafsecon- den in rekening gebracht. Het team Frapo's was tenslotte het snelste met 1.06 minuut, gevolgd door Snelheidsduivels met 1.13 minuut en Hard Zonder Hersens met 2.12 minuten. Irislaan - De gemeente Vlis singen geeft de bewoners van de te slopen boven- en benedenwo ningen aan de Iris- en Jan van Goyenlaan geen verhuiskosten vergoeding met ingang van 1 no vember 1990, zoals geëist door het huurderscomité Basco/Iris- laan en omgeving. De vergoe ding geldt alleen voor huurders die na 1 februari 1991 zijn ver trokken of vertrekken. Het huur derscomité bespreekt donder dag 6 juni in het clubhuis van Olympia aan de Irislaan de reac tie van de gemeente Vlissingen. De bewonersorganisatie heeft altijd gesteld dat zij pas met sloop akkoord gaat als de ver goeding met terugwerkende kracht 1 november 1990 ingaat. Het huurderscomité vergadert donderdag 6 juni vanaf 20 uur. Vis gestolen bij inbraak BRESKENS - Een partij vis is in de nacht van zaterdag op zon dag gestolen bij een inbraak in hel bedrijfspand van Elro Vis BV aan de Kaai in Breskens. Uit een koelcel werd m 70 kilo kabeljauwfilets. 45 kilo kabel jauw, 100 kilo paling en 7 kilo garnalen ontvreemd. De onbe kende daders kwamen het pand van P. de P. uit Breskens binnen door de toegangsdeur te force ren. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. het aantal mensen dat zich bij de VW meldt, maar ook uit het groeiend aantal deelnemers aan de rondvaarten van de Antwerp se rederij Flandria. Het aantal afvaarten vanuit Vlissingen steeg van 17 in 1989 naar 21 in 1990. Het aantal betalende pas sagiers bleef in 1989 op ruim 2.500 steken en kwam vorig jaar uit op 3.600. Het gezamenlijk jaarverslag 1990 van de VVV-Vlissingen en de Stichting Vlissingen Promo tie komt dinsdag 11 juni aan de orde op de ledenvergadering van beide organisaties in Skandia Resto/Sauna aan de Zwanen- burgseweg in Vlissingen. P. Blomberg, passenger-sales-ma- nager van de Olau Line, houdt op deze bijeenkomst een inlei ding over de bedrijfsmatige ont wikkelingen van de veerdienst tussen Vlissingen en Sheerness. De vergadering begint dinsdag 11 juni om 20.00 uur. Duikers van de Vlissingse brandweer geven een demonstratie tijdens de actie Zwemfan in het Vlissingse zwembad (foto Lex de Meester) VLISSINGEN - De actie 'Zwemmen voor Unicef heeft in Vlissingen een bedrag van ruim zeventienduizend gul den opgebracht. Om precies te zijn kon zaterdagmiddag tijdens de nationale zwem- fandag in het Vlissingse sportfondsenbad een bedrag van 17.613,95 aan het inter nationale kinderfonds wor den afgedragen. Burgemees ter C. G. J. Rutten van Middel burg, één van de twee ere voorzitter van de Walcherse Unicef-afdeling, nam de che que in ontvangst. Tijdens de zwemvierdaagse van 22 tot 26 april waren de gelden al bijeengezwommen. Een groot aantal kinderen liet zich daarbij door familie, vrienden en kennissen sponso ren. Er waren enkele uitschie ters zoals Joel Koppejan die met 132 gulden het hoogste be drag liet noteren en Dennis Toense die met een gulden minder tweede werd. De Graaf Jan van Nassauschool scoorde met 1227,25 gulden de eerste plaats bij de groepen. Zij wer den met nog een aantal andere vierdaagsezwemmers tijdens de overhandiging in het zon netje gezet. Het was voor de vijfde keer dat er in het Vlissingse zwembad voor Unicef werd gezwommen. In totaal leverde die activiteit al een bedrag van zeventigdui zend gulden op. De zwemfandag in het Vlis singse sportfondsenbad - het is de bedoeling dat dit experi ment om het zwemmen in het algemeen te promoten een jaarlijkse activiteit gaat wor den - had een gevarieerd pro gramma. Er waren demonstra ties van de zwemvereniging De Stormvogel en een duik team van de Vlissingse brand weer, er was een spelinstuif en zo'n vierhonderd sportievelin- gen namen deel aan het me- daillezwemmen. De 'Melody Makers' en de Jeugd-Delta- band luisterden de zwemfan dag muzikaal op. Vrijdagavond was voor de elf de keer de nachtzwemmara- thon van start gegaan. Vijftien ploegen namen er aan deel. Twaalf uur later bleek dat de ploeg van Frapo's de grootste afstand (51.000 meten had af gelegd, de Stormvogel werd met 45.500 meter tweede en de derde plaats was met 42.050 meter voor de Vlissingse MTS. BIGGEKERKE - Zaterdag werd in Biggekerke het eer steklas kampioenschap van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging verreden. Onder grote pu blieke belangstelling kreeg na vier beurten Koudekerke-3 als eerste de groene sjerp (teken van klassementleiders). De ploegleden moesten deze sjerp echter na acht beurten af geven aan Gapinge-5. Na zestien beurten had Gapinge-5 46 rin gen, gevolgd door Ritthem-2 met 43 ringen en Koudekerke-3, Meliskerke-1 en Biggekerke-2 Lichtgewonden bij ongelukken Vrouwenpolder VROUWENPOLDER - De 25-ja- rige M. V. uit Vlissingen is zater dagmiddag licht gewond ge raakt toen de motor waarop zij zat tegen een personenauto aan reed. Het ongeval gebeurde toen een Duitse automobilist stopte voor de verkeerslichten bij de krui sing Vrouwenpolder/Veere. De 25-jarige B. A. uit Vlissingen, be stuurder van de motor, merkte dit te laat op en botste tegen de achterzijde van de auto. V. werd van de motor afgeslingerd en kwam op het wegdek terecht. In het ziekenhuis werd een zware kneuzing aan de knie geconsta teerd. Beide voertuigen raakten licht beschadigd. De 42-jarige fietser C. M. uit Vlis singen raakte licht gewond aan het hoofd toen hem op de Veer- se-Gatdamdam, bij de Resto Vrouwenpolder, geen voorrang werd verleend door een automo bilist. De man werd over de mo torkap geslingerd en kwam op de weg terecht. Na behandeling in het ziekenhuis kon M. weer naar huis. Drankrijdster aangehouden KAMPERLAND - De rijkspoli tie heeft zondagnacht om één uur de 25-jarige T. S. uit Tilburg aangehouden op de Nieuweweg in Kamperland. De vrouw had te veel gedronken. Zij kreeg een schikking aangeboden van 250 gulden. TE RN EU ZEN Schilderijen De Terneu- zense kunstenaar Tony Poncia exposeert tot 20 juli zijn abstrac te schilderijen in café The Frog gy in de Terneuzense binnen stad. met 40 ringen. Onderaan stond Aagtekerke-2 met 35, Dom- burg-4 met 36 en Domburg-3 met 37 ringen. Gapinge-5 hield Fietser breekt enkel bij botsing ZIERIKZEE - De fietser J. van der W. uit Zierikzee heeft zater dag bij een aanrijding op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee zijn enkel gebroken. Hij zag bij het oversteken de per sonenauto van P. D. uit Beerse niet en werd aangereden. Het slachtoffer is naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierik zee gebracht. OOSTKAPELLE Rommelmarkt - De christe lijke basisschool De Regenboog in Oostkapelle houdt zaterdag 8 juni een bazaar en rommel markt. De opbrengst komt ten goede aan projecten voor straat kinderen in Manilla. De bazaar begint om 9.00 uur en duurt tot ongeveer twee uur 's middags. steeds 3 a 4 ringen voorsprong en werd na dertig beurten win naar met 84 ringen uit negentig beurten. De ringen werden bij een gestoken door Peter Raats (28), Bennie Paauwe (29) en Con- no Francke (27). De tweede plaats was voor Ritthem-2 met 79 ringen, gestoken door Leo de Visser (30), Leo de Pagter (24) en John de Pagter (25). Deze twee teams promoveren hierdoor naar de ereklas. Domburg-4 met 68 (na een spannende kamp met Painge-6) en Domburg-3 met 65 ringen werden nummer 12 en 13 en degraderen hierdoor naar de tweede klas. Persoonlijk kam pioen werd Leo de Visser met 30 CDA-kamerlid in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Het CDA Tweede Kamerlid F. J. van der Heijden houdt donderdag 13 ju ni in zaal Rehoboth te Oost-Sou burg een spreekbeurt over ac tuele landelijke politieke zaken. De bijeenkomst, die is georgani seerd door het CDA-Vlissingen, begint om 19.45 uur. ringen die in de kamp Jan Lam- pert versloeg die hierdoor per soonlijk reservekampioen werd. In totaal werden 944 ringen ge stoken in 1170 beurten, wat neer komt op een score van 80,7%Na afloop van de wedstrijd reikte burgemeester drs W. J. Plomp van Valkenisse de bekers uit. Uitslag Uitslag, totaal 90 ringen per drietal te steken: 1 Gapinge-5, 84 ringen, Peter Raats 28, Bennie Paauwe 29 en Con- no Francke 27, 2 Ritthem-2, 79 rin gen, Leo de Visser 30, Leo de Pagtpr 24, en John de Pagter 25; 3 Koudeker ke-3, 76 ringen, Jan Jobse 26, Elly Si- monse 26 en Bart ter Welle 24; 4 Me liskerke-1, 75 ringen, Han Dekker 26. Johnny Wisse 28 en Jan Dekker 21; 5 Souburg-2,74ringen, Rinus de Visser 22, Albert de Visser 27 en Sjaco de Visser 25; 6 Zuid-Beveland-1, 74 rin gen, Jan Besuyen 25. Leo Wabeke 22 en Ad Schout 27, 7 Biggekerke-2, 72 ringen, Frank Brasser 23, Jan Lam- pert 30 en Jannie Louws 19; 8 Aagte kerke-2, 70 ringen, Gerard Krijger 23, Peter de Visser 22 en Jan Blaas 25; 9 Zoutelande-1, 70 ringen, Lout Vos 26, Piet Lievense 24 en Liza Janse 20; 10 Koudekerke-4, 69 ringen. Jaap Vos 26, Piet Besuyen 22 en Leo Bosgra 21 11 Gapinge-6,68 ringen, Adrie Verha- ge 24, Wilco van de Broeke 21 en krijn Coppoolse DZ 23; 12 Dom- burg-4, 68 ringen, Roberta Jan Pro voost 26,.Ramon Vader 29 en Moni que Riemens 13, 13 Domburg-3, 65 ringen, Ko Jan Provoost 17. Ko Brand 25 en Simon de Visser 23; per soonlijk kampioen; Leo de Visser, 30 ringen; persoonlijk reservekam pioen: Jan Lampert 30 ringen; pro motie naai- ereklas: Gapinge-5 en Ritthem-2; degradatie naar tweede klas: Domburg-3 en Domburg-4. Uitslag toernooi zaalvoetballers MIDDELBURG - Vrijdagavond is in sporthal Nassaulaan het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi van accountantskantoor Rijkse gehouden. Het werd dit jaar voor de zevende keer gehouden. Er namen zes teams aan deel en de organisator zelf kwam als winnaar uit de bus, op basis van een beter doelsaldo. De volledige uitslag: 1. A. A. Rijkse; 2 Belastingdienst; 3. TRN; 4. SVB 5 Rijkse-Visser; 6. PZC. MARIEKERKE Geboren: Anna M. N. dv G. van Dijk en A. M. Davidse; Kim, dv J. A. de Groot en J, de Kam; David L. zv L. Bosselaar en S. Warners; Lambertus, zv J. Francke en E.' P. Kodde; Maria, dv J. L. Faasse en F. Maljaars; Willem A. zv S. Joosse en A. J. Hoogendoorn. Ondertrouwd: P. C. Beekman, 31 jr. en D. Janse, 22 jr. Getrouwd: W. J. Cevaal, 29 jr. en J. M. C. Slaakweg. 25 jr.: W. Francke, 23jr. en E. J.'Brasser, 23 jr. Overleden: L. de Visser, 75 jr. MIDDELBURG Geboren: Adriaan J. zv A. Bim- mel en J. E. Mol; Bastiaan R. zv J. G. Schenau en J. Kurpers- hoek; Job P. zv P. J. C. van Koot- en en A. N. Meyer. Ondertrouwd: E. Wever, 26 jr. en L. A. de Klerk, 27 jr. Getrouwd: J. J. L. Strooband, 36 jr. en M. E. P. Feij, 27 jr.; J. J. Hietkamp. 26 jr. en N. M. Th'. Pie- terse, 25jr.; W. J. Markusse, 28jr. en J. C. Pladdet. 23 jr.: A. Dinge- manse, 27 jr. en H. Rouw, 28 jr.; P. J. Faase. 26 jr. en Chr. A. Kol- denhof. 25 jr.; P. N. Meijers, 31 jr. en M. Ch Nooteboom. 25 jr.; E. R. Termaten, 29 jr. en M. Zoek, 35 jr. Overleden: A. J. Luteijn. 74 jr. ev A. P. de Bruijn; Chr. Kokelaar,, 78 jr. ev M. J. C. de Nooijer; J. de Hamer, 94 jr. ev K. Poortvliet; J. J. vanEenennaam, 91 jr.; M. C. J. Krijger. 87 jr. geh gew met J. Overbeeke; A. Provoost, 78 jr. ev W. Maljaars; A. Hillebrand, 61 jr. ev L. Kluijfhout; A. Poppe, 78 jr. geh gew met J. Vader; J. Glerum, 82 jr. ev H. C. Deist; J. Punt, 82 jr. ev P. Berkhout; C. L. de Kort, ev R. Beenhouwer. DOMBURG Geboren: Geen. Getrouwd: F. Maljaars, 33 jr. en C, Maljaars, 32 jr.; P. M. Brasser, 31 jr. en J. Bastiaanse, 28 jr.; A. de Visser, 25 jr. en W. M. Don, 20 jr.; R. J. de Visser, 26 jr. en P. C, Butijn, 21 jr. Overleden: J. Janse, 78 jr. ev J. de Voogd: J. Brouwer. 86 jr. wv S. de Visser; J. de Kam, 95 jr. ev G. Wondergem. VEERE Geboren: Martijn Sanderse; Ro bin de Visser; Bart D. Braam; Alex Bakker. Getrouwd: J. J Haak, 29 jr. en C. P. van der Wekken. 26 jr.; I. P. Boone, 27 jr. en W. M. Marinis- sen. 22 jr.; E. P. de Jager, 25 jr. en C. J. Willeboordse. 24 jr. BEKENDMAKING Verordening Seizoenmarkt Domburg Burgemeester en wethouders van Domburg ma ken bekend dat gedeputeerde staten bij besluiten van 23 april 1991, nr. 9100345/118/268 en nr. 9100345/118/269 goedkeuring hebben verleend aan de op 12 maart 1991 vastgestelde besluiten tot wijziging van de Verordening Seizoenmarkt Domburg. Deze wijzigingen hebben betrekking op: a. in de kern Domburg de Ooststraat en de Sta tionsstraat aan het marktterrein toe te voegen; b. in de kern Oostkapelle een seizoenmarkt in te stellen en de Dorpsstraat als marktterrein aan te wijzen. Bedoelde verordeningen liggen gedurende 3 maanden ter inzage op het gemeentehuis Markt 1, op werkdagen tussen 09.00 en 12.00 uur. Tegen betaling van de kosten zijn afschriften daarvan beschikbaar. Deze verordeningen treden in werking op de der de dag na de datum van deze afkondiging- Domburg, 3 juni 1991. Burgemeester en wethouders van Domburg, de burgemeester, H. W. Hietkamp, de secretaris, H. Coerts. Wegens opheffing per 1/7/'91 60% Segeersstraat 30, Middelburg NV DELTA NUTSBEDRIJVEN Poelendaelesingel 10 4335 JA Middelburg Aan de inwoners van de binnenstad van Middelburg De NV Delta Nutsbedrijven gaat op vrijdag 31 mei en de daaropvolgende werkdagen werkzaamheden ver richten aan onze transportleiding in de binnenstad. Tijdens de werkzaamheden is de kans aanwezig dat bruin water uit de kranen komt dat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. De bewoners van het genoemde gebied wordt aange raden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden tijdens de werkzaamhe den. Tevens is levering van water onder lagere druk dan gebruikelijk mogelijk. Voor informatie kunt u terecht op het distriktskantoor van de NV Delta Nutsbedrijven te Vlissingen, telefoon 01184-13956. NV Delta Nutsbedrijven doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan incidenteel bruin water niet voorkomen zo lang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. NV Del ta Nutsbedrijven heeft getracht bedrijven en instellin gen ook individueel te waarschuwen. NV Delta Nutsbedrijven aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. NV Delta Nutsbedrijven (DNB) ir. P. Stoter, direkteur Weer geopend Haarverzorgingssalon Haringplaats 2 Middelburg f:a ,',-y y-'iA? ril AUTO VAN HET JAAR 92 Wij zijn groot in klein werk Middelburgsestraat 60b, 4371 ET Koudekerks, Tel. 01185-2110. Fax.01185-1925 Dorpsplein 14.' Tel. 01188-1306, Aagtekerke SFERA, de nieuwste brommer van Vespa Rijwiel- en bromfietshandel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 6