)rie zwemtitels voor Ilse de Jonge en zilver voor Slootmaker Goud zusjes PZC Manuela van der Mast dolblij met turntitel Opmars zwemmers Scheldestroom Hoofdplaat vierde in voorronde NK Gouden plak voor Nynke Botterweg sport ostburgse moet op 100 meter vrije slag meerdere erkennen in Melanie Bos (anaal race Vlissingen aat niet door Twee zeges Red Geese MAANDAG 3 JUNI 1991 13 Ilse de Jonge: drie Zeeuwse titels (foto Camile Schelstraete) Een duel om de bal tijdens de wedstrijd Hoofdplaat-DRZ HOOFDPLAAT - Ook voor Hoofdplaat zit het seizoen er op. De Zeeuwse zondagkam pioen manifesteerde zich zon dag als organisator van de voorronde op organisatorisch niveau perfect, maar de ploeg van Henk Ottens kwam zelf niet verder dan een vierde plaats. Hoofdplaat verloor de eerste wedstrijd van de Goudse kam pioen Esto ongelukkig. Een ongelukkig moment was vol doende voor een 1-0 nederlaag. De wedstrijd tegen DRZ uit Rotterdam ging met 1-3 verlo ren. Die stand was al bij rust bereikt. Vincent Calon werkte nog wel een 0-1 achterstand weg, maar meer kansen bleven onbenut. Tegen Merwede Boys uit Dor drecht zorgde Calon voor de 1-0 ruststand. Tom Sinack en Stanny Soulimans brachten de eindstand op 3-0 en in de laatste wedstrijd leek een ge lanceerd Hoofdplaat zelfs nog voor een stunt te gaan zorgen. Stanny Soulimans zette de ge doodverfde winnaar op een 1-0 achterstand. Ben Thomaes stopte een strafschop, waar door Hoofdplaat lange tijd de gelijke bleef van Wassenaar, maar in de laatste tien minu ten onderstreepte Wassenaar (met uitblinker Chris Wessel, die overigens naar de nieuwe zaterdag eersteklasser Sche- veningen verhuist) nog eens de grote vorm en won op het nippertje met 1-2. De uitslagen: Merwede Boys-Esto 0-1, DRZ-Wassenaar 0-4, Esto- Hoofdplaat 1-0, Wassenaar-Merwe- de Boys 3-0, Hoofdplaat-DRZ 1-3. Wassenaar-Esto 2-0, Merwede Boys-Hoofdplaat 0-3, DRZ-Esto 3- 2, Hoofdplaat-Wassenaar 1-2, Mer wede Boys-DRZ 4-5. Eindstand: 1. Wassenaar 8 punten (11-1), 2. DRZ 6 (11-11), 3. Esto 4 (4- 5). 4. Hoofdplaat 2 (5-6). 5. Merwede Boys 0 (4-12). 91 BB H BSHRB9HHH ÏSKENS - Ilse de Jonge ver- rde op de Zeeuwse zwem- ipioenschappen drie titels, ige week won ze de 200 me- rugslag (dames), haar favo- c discipline, dit weekeinde pte ze alle deelneemsters op 100 meter rugslag (meisjes - en de 200 meter vrije slag nes). Favoriet was de Schel- [room-zwemster ook voor de nieter vrije slag, maar de :r aan het front teruggekeer- ilelanie Bos was twee-tiende leen seconde sneller. „Dat is i stukje", zegt de Oostburgse ivijl ze haar handen zo'n vijf- centimeter uit elkaar houdt, arom ze nu juist die 100 meter e slag niet op haar naam reef, daarover kan ze zich tzo druk maken. „Het is na- irlijk altijd even een teleur- llïng. Ik was behoorlijk ze gachtig, omdat ik wist dat lanie weer aan het terugko- n was, Ik kreeg eerst een val- start en de tweede keer start dan toch wat voorzichtiger, 'erner Lodewijk erpt het verst 5SE - De 18-jarige Werner Lo- n-ijk uit Zierikzee heeft in Lis- de kogelslingerwedstrijd bij A-junioren gewonnen. De ilta Sport atleet kwam tot de nnende worp van 44 meter en centimeter. Joop Lodewijk stigde bij de heren een nieuw ibrecord met 34.62. RESKENS - De voor zondag 1 iptember a.s. geplande inter- ilionale 'Kanaalrace' te Vlis- ngen gaat niet door. Deze in ;t Kanaal door Walcheren bij lissingen te zwemmen wed- rijd zou voor de 22e achtex-een- olgende keer worden gehou- en. Rijkswaterstaat geeft dit nar geen toestemming voor het louden van deze wedstrijd. De (eden is dat het Kanaal door !uid-Beveland in die tijd we- jens grote werkzaamheden re- elmatig moet worden afgeslo- en en dan wordt alle verkeer, jowel beroeps als recreatie, loor het Kanaal door Walche- jen omgeleid. Een stremming DEN HAAG Lange tijd zag hel er naar uit dat Monique en Linda Slootmaker het succes dat ze zaterdag behaalden, gis teren niet konden voortzetten, l'i de ovex-all-wedstrijden van 1 Nederlandse kampioen- C!appen turnen, die werden ^'>uden in de Haagse Hout- ï»s>>allen, eindigden de zusjes °P ^'tweede en derde plaats in de holste turncategorie. Bij de (oestcrmaies die een dag later op het rogramma stonden, gin gen de erste twee onderdelen (paardspingen en brug onge lijk) echtf flink de mist in. Op de evemvchtsbalk, het derde onderdeel, hervonden de in woonsters van Nieuwei'kerk hun ritme sloegen vervol gens toe op l«t afsluitende on derdeel, de ma,. Met goud en zil ver konden ze alsnog een klein familiefeestje veren. Op zaterdag tuiden de Sloot- makertjes af en -.oe de sterren van de hemel. Modque. de jong ste van het tweetd dat op Pa pendal deel uitmaalt van de Ne derlandse kernploeg-scoorde op de balk met 9.15 h£ar laagste puntenaantal. Na de d-ie andere onderdelen, de paardsjrong, de brug ongelijk en de natoefe- omdat een tweede valse start diskwalificatie betekent. Als je dan niet wint, baal je natuurlijk. Maar het antwoord waarom je niet wint is simpel: een ander zwemt harder. Dat was in dit ge val Melanie. Ik had ook gere kend op Stephanie Juranek." Deze zwemster van de Stormvo gel blonk echter uit op de door haar gewonnen 400 meter vrij in het 50 meterbad van De Veste in Breskens. „In het water ben je el kaar vijanden. Ik wil net zo goed winnen als Mildred of Marianne Muis. Het niveau waarop je pres teert, heeft daarmee niet zoveel te maken. Alleen zou ik er nooit zo veel voor willen trainen. Vaak twee keer per dag en dan nog krachttraining erbij. Bij de zus jes Muis valt het nog mee, maar er lopen in de Nederlandse zwemwereld meisjes rond als kleerkasten. Als ze een jogging pak aanschieten, zie je van ach teren niet of het meisjes of jon gens zijn. Dat vind ik verschrik kelijk. Bovendien, met zwem men kun je je brood niet verdie nen", zegt de derdejaars VWO- scholiere uit Oostburg. Bij Scheldestroom wordt krachttraining bewust geme den, zegt trainer Frans Verplan- ke. „Het xnoeten tenslotte meis jes blijven. Zwemmen moet een hobby zijn, al wil dat niet zeggen datje niet met volle overgave je sport kunt beleven. Maar ik denk dat een zwemmer of zwem ster iets mist als krachttraining nodig is. Persoonlijk zie ik ze lie- van ook dat Kanaal gedurende bijna een halve dag is niet ge wenst. Voor de organiserende vereni ging de Stormvogel is het een bijzonder bittere pil. De wed strijd groeit elk jaar weer uit tot het hoogtepunt van het nationa le langebaanzwemseizoen. Ook dit jaar weer hadden de toon aangevende clubs deze klassie ker op hun programma gezet. Er is met Rijkswaterstaat uitgeke ken naar een alternatief. Maar na het toetsen van die alterna tieven moest toch worden beslo ten om dit jaar van de Kanaalra ce af te zien. ning, stonden alleen nog maar hogere cijfers op het scorebord. Zus Monique liet alleen op de brug ongelijk een steekje vallen. Bij een nieuw ingestudeerd on derdeel, de Ginger-salto, miste ze de hoge legger en viel. On danks dit Zeeuwse turngeweld stond er iemand anders op het hoogste trapje van het ere-po- dium. Het was de 16-jarige Elvi ra Becks. Deze 1.51 meter lange Nijmeegse bleef met bij vlagen oogsti'elend turnen Monique en Linda Slootmaker in de einduit slag ruim drie punten voor. Verwachtingen De verwachtingen voor de toe stelfinales van zondag voor de Zeeuwse zusjes waren gezien de prestaties van de dag ervoor hooggespannen. Op het eerste onderdeel ging het echter met een fout. Bij geen van de paard- sprongen konden Monique en Linda op de been blijven. De laatste en voorlaatste plaats wa ren hun deel. Bij de brug onge lijk moest Linda aan de kant blijven vanwege haar tuimeling van zaterdag, maar Monique was de grote kanshebber op het goud. Zij had immers de dag er voor het hoogste cijfer van alle ver presteren op basis van lenig heid en souplesse." De trainer van de Schelde stroom uit Breskens is niet onte vreden over de prestaties van de zwemclub. „Al kwam er bij Ilse niet helemaal uit wat erin zit. We hebben niet helemaal optimaal naar de Zeeuwse kampioen schappen toegewerkt", beweert hij. „De Nederlandse kampioen schappen eind juni begin juli vinden we belangrijker. Dan gaan we in trainingsomvang heel ver terug, omdat na een rustperiode de trainingsarbeid pas goed tot zijn recht komt. Toch waren er dit weekeinde ook verrassingen. Laura van de Kreeke heeft zich bijvoorbeeld op de 100 meter rug ruimschoots geplaatst voor het NK, Ze zwom twee seconden onder de limiet." In de aanloop naar het NK zijn de deelnemers altijd extra ge spannen. „Ze hebben het zelf soms niet in de gaten. Maar je merkt het snel", zegt Verplanke. „Ze worden een stuk stiller en praten bijna alleen over zwem men. Het lijkt alsof er een tijdje niks anders voor ze bestaat dan zwemmen." deelneemsters bij elkaar ge turnd. Ook nu sloeg het noodlot toe. Vlak voor de afsprong miste Monique de legger en viel. De bronzen medaille was voor haar een troostprijs. Op de evenwiehtsbalk begon de come-back van het tweetal, me de doordat drie van de andere vier Analistes de balk voortijdig moesten verlaten. Dat lot trof ook de Zeeuwse dames, maar de rest van hun oefeningen was van hoge kwaliteit. Na Elvira Becks mochten Monique en Linda het podium gelijkertijd beklimmen. Het laatste onderdeel bracht het verwachte succes. Linda Sloot maker, met haar 49,4 kilo al bij na een zwaargewicht in de Ne derlandse tumtop, bracht op muziek uit de James Bondfilm Goldfinger onder meer met een dubbele salto en een salto met dubbele schroef het publiek in vervoering. De jury beloonde haar met 9.50 punten en met de gouden medaille. Monique, die even later op de mat verscheen, turnde een wat soberder oefe ning, maar bleef nagenoeg fout loos. Met 9.30 werd ze tweede. Bijtertje Rainer Tietz, de hoofdtrainer van Linda en Monique Slootma ker, was niet ontevreden over hun verrichtingen. „Ik ben on der meer tevreden omdat Moni que goed presteerde ondanks een vervelende heupblessure", sprak de Duitse trainer in gebro ken Nederlands. „Wat, heeft ze daar niets over gezegd? Zie je, dat is echt Monique, het is een bijtertje." Dat Piet de Haze, ook deeluit makend van de Nederlandse kernploeg, de eerste plaats in de klasse 2b zou opeisen, was geen verrassing. De zelfverzekerde Goesenaar had na de verplichte oefeningen die vorige week op Papendal geturnd werden al een straatlengte voorsprong en breidde die zaterdag alleen nog maar uit. Dankzij zijn goede ver richtingen mocht De Haze op zondag ook aan een aantal toe stel finales deelnemen. Een knie blessure verhinderde hem ech ter om aan de matoefening en de paardsprong meet te doen. Op zijn favoriete onderdeel, de paardvoltige, was De Haze kanshebber op eremetaal. Bij de voorbereiding op de afsprong ging het echter fout. De Haze moest de grond opzoeken en was op slag kansloos. Met 8.10 pun ten kwam hij nu op de gedeelde vijfde plaats terecht. DEN HAAG Zaterdagmiddag zat in de Houtx'usthallen in Den Haag een stralende Manuela van der Mast. De Middelburgse turnster van MTV'69 was zo juist Nedex-lands kampioene turnen in de categorie 3B ge worden. Ze was het afgelopen seizoen al wat gewend geraakt aan het winnen van wedstrij den (ze zette alle voorwedstrij den op haar naam), maar aan de nationale titel had ze nog niet durven denken. „Je kunt van te voren niet zeggen dat je gaat winnen", zo vertelde zij. „Er kan altijd van alles gebeurexx op een wedstrijd. De spanning van zo'n nationaal kampioenschap spreekt mee. Je kunt nog betere turnsters tegenkomexx of zelfs geblesseerd raken". De 14-jarige Manuela van der Mast had echter een prima uit gangspositie om de titel te ver overen. Alle Grand Prix-toer- nooien die zij turnde dit seizoen had ze al gewonnen en ze wist dat ze favoriet was voor de over winning. De Middelburgse turnster heeft al een prima staat van dienst op gebouwd binnen de turnwereld. Als 6-jarige begon zij haar carriè re bij het Middelburgse MTV. onder leiding van trainster Koos Hamels en choreografe Janny Vermeule. Manuela bleek bo vendien talent te hebben en dit resulteerde in de keuze van top sport. Tot vorig jaar turnde zij Pré-Olympische Klasse, waar zij zilver en brons haalde op respec tievelijke sprong en vloer tijdens de nationale kampioenschap pen. Zij was opgenomen in de jeugdselectie van Papendal, maar verkoos toch bij haar eigen club te blijven en de internatio nale koers niet te volgen. „Ik had daar niet de juiste mentaliteit voor", vertelt ze. Ook vorig jaar trainde zij bij MTV maar kwam toch uit in de Pre-Olympische Klasse. Dit jaar zou ze dat weer doen. maar een blessure gooide roet in het eten. Ramon Verschuren Er waren nog meer Zeeuwse turnsters en turners aanwezig op het nationaal kampioen schap. In de A-lijn kwamen bij de jongste categorie 6 de twee turnsters van MTV'69 Conchita Zandbergen en Nhung Tran uit. De 8-jarige meisjes haalden res pectievelijk een 15e en 20e plaats. Bij de jongens werd in de A-lijn in categorie 6 bijzonder goed gepresteerd door Ramon Verschuren van Volharding. Hij werd 4e. Verschuren haalde met name op sprong een bijzonder goed cijfer. Hij versloeg daarmee al zijn concurrenten en als zat als enige boven de 8 punten. In categorie 5 werd Bram Duyzer, ook van Volharding 12e, In de B-lijn turnde Tamara Zandbergen van MTV, in dezelf de klasse als Manuela van der Mast. Halverwege de wedstrijd werd het nog even spannend, want na twee onderdelen bleek Tamara eerste te staan en na drie toestellen stond zij tweede. Dankzij een andere wedstrijd volgorde echter, Tamara moest de (meestal lager gewaardeerde) balk nog, duikelde zij naar de 11e plaats. BRESKENS Evenals vorig jaar moest ook nu weer tot de laatste dag van de Zeeuwse zwemkanpioenschappen ge wacht worden alvorens een re cord scherper werd gesteld. Re cordverbeteringen op de per soonlijke nummers kwamen er echter niet. Alleen op de estafet tes bleek de vooruitgang. Eerst verbeterden de meisjes van de Stormvogel/Tonny Leijnse zwemselectie het adspiranten- record op de 4 x 200 meter vrije slag, gevolgd door een prachti ge zege en een Zeeuws record op de 5 x 50 meter vrije slag estafet te. Op dit nummer werd na spannende strijd het Schelde- stroom-vijftal geklopt. Voor de ze meisjes bleek hun totaaltijf een verbetering van het Zeeuw se adspirantenrecord. Overigens was bij de heren-esta fettes de spanning te snijden. De Stormvogel heren hadden het vorige weekend al de titels be haald op de 4 x 100 m wisselslag en de 4 x 100 m vrije slag estafet te en nu moest de 4 x 200 meter en de 5 x 50 meter vrije slag wor den afgewerkt. De Beide estafet tes werkten de ploegen van de Stormvogel en Luctor naar een climax. Op de 5 x 50 meter tikten beide laatste zwemmers gelijk aan en werd voor hen dezelfde tijd afgedrukt. De kamprechters wezen Luctor als winnaar aan. De revanche van de Vlissingers kwam op de 4 x 200 meter vrije slag. Eelco van Gemert, Sandy Pleyte en Nicolas Riverola zorg den ervoor dat Andre van Zijp als laatste zwemmer met voor sprong kon vertrekken. Rudi Goudswaard ging razendsnel in de achtervolging en haalde Van Zijp al na 50 meter zwemmen in. Er ontspon zich toen een nek aan nek-race maar in de slotfase bleek dat Goudswaard te veel van zijn krachten had gevergd waardoor Van Zijp zijn ploeg nog in veilige haven zwom. Een opmerkelijke rol was er weg gelegd voor de Vlissingse Ste phanie Juranek. Zij behoort sinds enkele jaren tot de top-drie van de Zeeuwse adspiranten en moet het altijd opnemen tegen haai- net iets beter zwemmende tegenstandsters Ilse de Jonge en Melanie Bos. Ook nu weer zwom ze zich telkens in de prijzen met uitzondering van de 100 meter schoolslag gingen alle hoofdprij zen net haar neus voorbij. Zo ook op de 200 meter vrije slag die een geweldig spannend slot kreeg. Zij bleef overeind maar op de laatste meters was Ilse de Jonge toch iets sterker. Op de 4 x 200 meter estafette nam ze echter re vanche door als startzwemster Ilse de Jonge op maar liefst 4 se- concen achterstand te zwem men. Zij legde hiermee de basis voor een nieuw Zeeuws record van haar ploeg. Melanie Bos kwam ook sterk voor de dag met een prachtige overwinning op de 200 meter wisselslag en de 100 meter vrije slag. Bij de mannen heeft Eelco van Gemert het helemaal gemaakt. Hij was op de vlinder-, rug- en vrije slag niet te verslaan. Zelfs de 100 meter won hij verrassend van Rudi Goudswaard, die het duidelijk niet zo prettig vindt om in het buitenbad te zwem men. De oogst van deze kampioen schappen was eenb reeks van startbewijzen voor de NK waar bij vooral Scheldestroom met een flinke jeugdploeg aanwezig zal zijn. De medailleklassement ziet er als volgt uit (resp. goud, zilver, brons en totaal(. 1 Stormvogel 29 17 15 61 2 Scheldestr. 17 18 15 50 3 ZC Koewacht 9 7 6 22 4 Luctor 8 8 11 27 5 De Schelde 2 10 10 22 6 ZC Kapelle 2 2 5 9 7 Bruinvis 1 2 3 8 De Ganze 4 2 6 9 Zeelandia 3 3 10 Zuidwester 1 1 De uitslagen waren: vr ;n: 100 m vrije slag all in: 1. Ilse de Jonge. ZVS, 2.16.0; 2. Stepanie Juranek, Stormvo gel, 2 17.3: 3. Annabel Kosten, ZVS, 2.19.1. 100 m Schoolslag - 12 jaar: 1. Maartje van Keulen, Stormvogel, 1.31.2; 2, Marieke Scheele, ZVS, 1.31.2; 3. Roelien Braber, Stormvo gel, 1.32.0. 100 m rugslag - 18 jaar: 1. Peggy Ysebaert, Bruinvis, 1.18.2; 2. Rowena Witkamp, Schelde, 1.17.1; 3. Lieke Schouwenaar, Schelde, 1.19.5. 100 m rugslag -16 jaar. 1 Ilse de Jon ge, 1.12.2; 2. Natasha Rijk, Stormvo gel, 1.14.7; 3. Melanie Bos, Stormvo gel. 1.14.8.100 m vlinderslag - '12 jaar 1. Ingeborg Francke, Stormvogel, 1.23.8; 2. Sandra Temmerman. ZVS, 1.26.0; 3. Maartje van Keulen, 1.27.6. Estafette'. 4x200 m vrije slag all in: 1 Stormvogel (Stephanie Juranek, Sel- ma de Bruijne, Natasja Rijk, Melanie Bos) 9,29.3; 2. Scheldestroom, 9.47.2; 3. ZC Kapelle, 10.31.9. 200 m wissel slag all in: 1. Melanie Bos, 2.31.0; 2 Stephanie Juranek, 2.38.0; 3. Ilse de Jonge, 2.39.7. 100 m rugslag -10 jaar: 1. Carolien de milliano, ZVS, 1,24.3; 2. Evelien Verplanke, ZVS, 1.30.7; 3. Martine den Dekker. ZVS, 1.36.6. 100 m vlinderslag - 14 jaar: 1 Ryan Ver planke, ZVS. 1.10.1; 2. Annabel Kos ten. 1.17.2; 3. Laura van de Kreeke, ZVS, 1.20.6. 100 m vrije slag senioren: 1 Katinka Brouwer. Kapelle, 1 06.8; 2. Arlettc Knoester, Stormvogel, 1 06 9, 3 Therese de Munck, Zeelan- dia. 1.07.5. 100 m vrije slag -18 jaar: 1. Constantia Martens. Stormvogel, 1.04.9; 2 Saskia Hollestelle, Luctor, 1.09.3: 3 Sandra Simpelaar. Luctor 1.07 8 100 m vrije slag -16 jaar: 1. Me lanie Bos. 1.01 9; 2. Ilse de Jonge. 1.02-1; 3. Stephanie Juranek. 1.04 0. 200 m schoolslag all in: 1. Ilse Schramm. ZCK, 2 54.5; 2 Ryan Ver planke, ZVS. 2 56 1; 3 Renate Lou- werse, ZCK, 3 00.9. 100 m vrije slag - 10 jaar. 1. Carolien de Milliano, 1.20.0; 2. Evelien Verplanke. 1.22.5; 3. Mela nie Riverola, Stormvogel. 1.24.3. 100 m rugslag - 14 jaar. 1 Laura van de Kreeke. ZVS. 1.12.8; 2, Inge Michiel- sen, 1.17.1; Annabel Kosten, 1,19,0. Estafette, 5x50 m vrije slag all in; 1. Stormvogel (Constantia Martens, Arlette Knoester, Stephanie Jura nek. Angelique Lok. Melanie Bos) 2.26.5; 2. Scheldestroom, 2.29.3: 3. ZC Kapelle, 2.36.9. Mannen: 200 m wisselslag all in: 1 Eelco van Gemert, Stormvogel, 2.21.9; 2. Rob Kluwen. Ganze, 2.26.7; 3. Auk de Maat. ZCK. 2.30 6. 100 m rugslag - 10 jaar: 1 Marlijn Buijsse, ZVS. 1.34.0; 2 Marco de Winter. Schelde, 1.34.1; 3. Michiel Wonder- gem, ZVS. 1.35.6. 100 m vlinderslag - 14 jaar. 1 Thijs Salome, ZVS, 1.15.8; 2. Jeroen Huijssen, Schelde, 1.17.3; 3. Martin de Milliano. ZVS. 1.18.5 100 m vrije slag heren senioren1Eelco van Gemert, 56.7; 2. Cees van Houwelin- gen. Schelde. 57 6; 3. Rudi Goud swaard, Luctor, 57.8.100 m vrije slag - 18 jaar: 1 Auk de Maat. ZCK, 1.00.8; 2. Alex Boers. Schelde, 1.00 8; 3. Tjalf Brasser, Luctor, 1.01.3. 100 m vrije slag - 16 jaar: 1. Jeroen Korstanje, ZCK, 58.9; 2. Nicolas Riverola, Stormvogel, 59.1; 3. Richard van Renswoude, Luctor, 59.8 200 m schoolslag all in: 1 Ronald van Om- bergen, Luctor, 2.33.2; 2. Rob Klu wen, Ganze, 2,47.0; 3. Sandy Pleyte, Stormvogel, 2.49.5. 2100 m vrije slag - 10 jaar. 1. Michiel Wondergem, ZVS, 1.16.9; 2. Marco de Winter, Schelde. 1.17.9; 3. Martijn Buijsse, ZVS, 1.21.4. 100 m rugslag -14 jaar: 1. Robert Kor stanje, ZCK, 1.15.5; 2. Jeroen Huijs sen, Schelde, 1.16.4; 3. Edwin Nieuw- land, Kapelle. 1.16.7. Estafette, 5x50 m all in: 1. Luctor (Rudi Goud swaard, Ronald van Ombergen, Tjalf Brasser, Arjen Koole. Richard van Renswoude). 2.13.8; 2. Stormvogel, 2.13.8; 3 de Schelde, 2.14.3 200 m vrije slag all in: 1. Joram Lawalata, Luctor, 1.27 0; 2. Robin Juranek, Stormvogel, 1.30.2; 3 Vincent Kalle- mein, Zuidwester, 1.30.5. 100 m rug slag senioren: 1 Eelco van Gemert, 1.05.5, 2. Rob Kluwen. 1.10.4; 3. Ro nald van Ombergen, 1.10.8. 100 m rugslag -18 jaar: 1. TjalfBrasser. Luc tor. 1 10.8; 2 Boris Colsen, ZCK, 1.10.9; 3. Tyl Vercauteren, Schelde, 1.11.10. 100 m rugslag - 16 jaar: 1. Je roen Korstanje, ZCK, 1.09.2; 2. Sandy Pleyte. 1.10.7; 3 Nicolas Riverola, 1.11 4. 100 m vlinderslag - 12 jaar: 1. Robin Juranek, 1.21.8; 2 Joram La walata, 1.24.8; 3. Pascal Vernaeve, ZCK, 1.26.6. Estafette: 4x200 m vrije slag all in: 1. Stromvogel, Eelco van Gemert, Sandy Pleyte, Nicolas Ri verola, André van Zijp. 8.47.2; 2. Luc tor, 8.51.3; 3. ZCK, 9.07.7. Ballesteros ontstijgt eigen legende WOBURN (ANP) - Met zijn der de overwinning in vier toer nooien is Severiano Ballesteros op weg boven zijn eigen legende uit te stijgen. De 34-jarige Span jaard won zondag op „The Du kes Course" in VVoburn, Enge land, het Brits Masters. Ballesteros maakt iedereen veel vlugger Europeaan dan Delors, schreef The Mail on Sunday, dat kennelijk niet veel ziet in de voorzitter van de EG. Woburn le verde eens te meer het bewijs voor de vele kwaliteiten van de Spanjaard. Duizenden Britse golf-fans volgden in het weekein de Ballesteros' verrichtingen van begin tot eind. De „eigen" cracks als Clark. Mitchell en ti telverdediger James moesten het doen met een handjevol be langstellenden. Woburn. Mannen, Britse Masters: 1. Ballesteros (Spa) 275 (66 66 68 75), 2. Johnstone (Zim), Torrance (GBr), Waters (GBr), Gilford (GBr) en Darcy (GBr) allen 278, 7 McFarlane (GBr) 280,8. Chamley (GBr) 281, 9. Brand jr (GBn, O'Malley (Aus) en Woosnam (GBr) allen 282, GOES - De honkbalploeg van Red Geese deed het afgelopen weekend goede zaken. Vrijdag werd het tweede team van Gop hers uit Maassluis met een 5-4 nederlaag naar huis gestuurd en zondag deed de ploeg uit Goes het nog eens dunnetjes over. Toen was Eurostars 3 met 16-4 het slachtoffer. Dankzij deze twee overwinningen staat Red Geese de tweede plaats in de re gioklas. voor. „Eigenlijk ging het alleen bij de eerste poging van het paardspringen even fout. De tweede sprong was gelukkig be ter", aldus de opgewekte Zierik- zeese. Volgende week hoopt ze haar VWO-diploma in ontvangst te nemen en vertrekt daarna voor een jaar naar de VS. „Ik heb in Chicago een au-pair adres ge vonden. Ik blijf wel aan sport doen, maar ik zet het turnen op een laag pitje." Turnuitslagen De uitslagen van de Nederlandse kampioenschappen tui'nen in Den Haag zijn: vrouwen: (resp. totaal verplicht, sprong-, brug, vloer, eindtotaal); Olympische klasse: 1 Becks (De Hazenkamp) 37,40-9.50-9,55-9,65-9,65-75,75; 2. Monique Slootmaker (Delta Sport); 35,30-9,25-9,60-9.15-9,20-72.50 3. Linda Slootmaker (Delta Sport); 35,00-9,00-8,80-9.05-9,40-71.25; 4 Smal (Bato) 33,30-9,30-9,40- 9,00-9,10-70,10, 5. Voet (Pro Patria) 34,50-9,40-9,20-7,65-8.85-69,60 6. Van San ten (Turning Spirit) 34,85-8,75-9,25-8,10-8,40-69,35, 7. Visje (DOS) 34,70-8.60- 8,70-8,65-8,60-69,25, 8. Karten (K en V) 31,70-9,40-8.90-9,20-8,95-68,15; 9. Ruhs (RK DOS) 31,30-8,70-8,85-7,70-8,90-65,45. Pré-Olympische klasse: 1. Siemers (Odin) 32,45-9,40-8.90-8.25-8,95-67,95; 2. Kooy (Blijdorp) 32.25-9.20-9,10-8.75- 8,55-67,85; 3 Strengers (Bato) 32,55-8,90-9,00-8,55-8,70-67,70. 4. De Bont (Tur ning Spirit) 31.85-8,35-8,65-8,40-8,65-65.90; 5 Vanessa Heitinga (Wilskracht) 31,75-8.60-8,90-7,50-8,10-64,83. Klasse 3 A: 1. Kohier (Turning Spirit) 37,70-9,55- 9,05-9,70-9,60-75,60; 2. Simone Heitinga (Turning Spirit) 35.50-9.00-9,25-9,10- 9,25-72,10 Toestelfinales Sprong: 1 Karten 9,55.2, Voet 9.50, 3 Becks 9,45 Brug ongelijk: 1 Becks 9,50, 2. Smal 9,40,3. Monique Slootmaker 9.05. Balk: 1 Becks 9,25,2 Monique Sloot maker 9,00.3 Linda Slootmaker 9,00. Vloer: 1 Linda Slootmaker 9,50,2 Moni que Slootmaker 9,30, 3. Becks 9,10. Mannn: (resp totaal verplicht, vloer, voltige, ringen, sprong, brug, rek, eindto taal) Olympische klasse: 1 Cristian Selk (VZOD) 53,10-9,30-8.05-9,30-9,20- 8,95-8,80-106,70; 2. Geurts (SSS) 52,40-9,25-8,05-8,50-9,30-8,40-8,65-104,85; 3. Bo- risov (Hogym) 49,65-7.50-8.30-6.'75-8,85-8,40-8,55-98,00. 4 Kessens (Trios) 48,45- 3,55-6.40-8,00-8,60-8,70-9,30-97,90. 5. Alexander Selk (VZOD) 38,85-9,20-8.00- 8,70-9,00-9.25-9.45-92,45; 6. Veerman (St. Mauritius) 39,55-7.85-7,10-8,70-8.95- 8,00-7,45-87,60. Pré-Olympische klasse: 1 De Haze (SSS) 49,65-8,75-8,70-8,05- 8,40-8,15-8,50-100,20; 2. Van Summeren (Olympia) 48,15-8,70-7,85-7,75-8.30- 7,90-7,80-96,45; 3 Algestijn (Hogym) 46,90-8,50-6.95-7,95-8.15-8,25-8,45-95,15 Toestelfinales Vloer: 1. Christian Selk 9,35, 2. Kessens 8,70, 3. Schrijver 8,55. Voltige: 1. Van Summeren 8,55,2, Borisov 8,45,3. Geurts 8.20. Ringen: 1. Christian Selk 9,50,2 Veerman 9,10,3. Alexander Selk 8,55. Sprong: 1 Haans 9,075.2. Geurts 8,975,3 Alexander Selk 8,925. Brug: 1 Alexander Selk 9,45, 2. Christian Selk 9,20. 3. Schrijver 8,40. Rek: 1, Alexander Selk 9,65, 2. Kessens 9,40, 3. Christian Selk 8,90. DEN HAAG - Met een gouden In categorie 2B turnde Ernandi medaille had Nienke Botterweg de Boer van Delta Sport. Ook zij van Delta Sport uit Zierikzee had goed gepresteerd tijdens de zich, na dertien jaar, geen mooi- Grand Prix-toernooien. Op dit er afscheid van de tumsport kampioenschap werd zij 10e. Ni- kunnen wensen. In de klasse lb cole van der Have, eveneens van verbeterde de Zeeuwse haar per- Delta Sport, turnde in dezelfde soonlijk record op het puntento- categorie als Nynke Botterweg. taal. Ze bracht het op 37.65. Zij turnde een goede brug- en vloeroefening. Op de balk echter Daarmee bleef ze de nummer ging het wat minder. Dit resul- twee. Annemieke Eijgenstein uit teerde in een 14e plaats. Zoetermeer, bijna drie punten

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 27