Weinig scholing Zeeuwse bouw IPZC Jeugdcircussen te gast in Hulst Piraterij: van enterbijl naar machinepistool Parade der mooie honden Presentatie cd Expositie beelden en aquarellen van amateurkunstenaars )nder nemingsraden itichtingen nieuw streek MAANDAG 3 JUNI 1991 Jerwijt voorzitter gewest Zeeland NVOB: Het jeugdcircus Hoger Op uit Goes doet zijn naam eer aan bij de Hulster basiliek ifoto Camile Schelstrciete) JSSINGEN - De bouwonder- mcrs in Zeeland besteden tieinig tijd, energie en geld aan holing en bijscholing. Larnle- R steken ze in ongunstige zin j, iRNEUZEN - De stichtingen I!huiszorg en Algemeen Maat- happelijk Werk in Zeeuwsch- laanderen hebben twee nieu- recept iiiiiiiiiii iefstuk met hampignons 'oor 4 personen) Dep biefstukken altijd met een stukje keukenpapier af s ze er wat vochtig uitzien, ruid ze ook pas na het dicht groeien; alleen dan krijgt u looie biefstukken met een kro- ant laagje, biefstukken oter tper en zout doosje champignons iespunt knoflookpoeder iheut sherry të liter sour cream jngehakte peterselie, laak eerst de saus. Wrijf de hampignons schoon, snijd een lakje van de steeltjes en snijd e paddestoelen in plakken, erhit de boter in een koekepan n bak hierin de plakken cham- ignons snel aan. Bestrooi de lakjes met knoflookpoeder, pe er en zout. oeg sherry en sour cream toe en lat dit zachtjes pruttelen, erhit de boter en schroei hierin e biefstukken dicht. Kruid ze a het dichtschroeien met peper n zout en bak ze verder zoals ge- renst. Bestrooi de champig- ion-roomsaus met peterselie en eef de saus bij de gebakken liefstukjes. Janny van der Lee Wmmmmmssmm at'. Voorzitter G. de Jonge van het gewest Zeeland van het Ne derlands Verbond van Onderne mers in het Bouwbedrijf (NVOB) signaleerde deze ten- we ondernemingsraden. Tij dens een receptie donderdag avond werden de zestien OR-Ie- den geïnstalleerd en namen per soneel en directie afscheid van de 'oude garde'. Met de installa tie komt er een einde aan de drie ondernemingsraden voor de vestigingen in Terneuzen, Hulst en Oostburg. De nieuwe structuur is een ge volg van de fusie in de maat schappelijke dienstverlening die begin dit jaar gestalte kreeg. Thuiszorg en Maatschappelijk Werk werden toen twee zelfstan dige stichtingen. De twee nieuwe ondernemings raden zijn qua bezetting nog steeds een afspiegeling Van het aantal personeelsleden per ves tiging. De Thuiszorg-OR heeft 13 leden (vijf uit de vestiging in Terneuzen en vier uit zowel Hulst als Oostburg) en de Maat schappelijk Werk-OR telt drie leden (elke vestiging levert één afgevaardigde). De directeuren A. Schelfhout en H. Damen overhandigden de 'oud-gedienden' symbolisch een hamer met inscriptie voor bewe zen diensten. Oud OR-lid L. Brusselaers (ook gekozen in de nieuwe ondernemingsraad voor het Maatschappelijk Werk) zei dat hij liever een 'strijdbijl' ca deau had gekregen. „Een raad die op de stoel van de directeur zit is geen goede raad. Er zullen in de toekomst nog de nodige hartige woordjes gewisseld wor den", beloofde Brusselaers al vast. TERNEUZEN Schilderijen - De Temeu- zense kunstenaar Tony Pojicia exposeert tot 20 juli zijn abstrac te'schilderijen in café The Frog gy in de Terneuzense binnen stad. dens zaterdag tijdens de voor jaarsvergadering van de orga nisatie. Hij vertelde dat tot twee keer toe een poging is mis lukt een pakket cursussen naar Zeeland te halen. Reden: gebrek aan belangstelling. De Zeeuwse NVOB-voorzitter stelde ook vast dat vooral de kleinere bouwondernemers het over het algemeen niet nodig GOES - Blaffende, honden, slapende honden, brave hon den, schoothonden, bakbees ten, en rothonden: het afgelo pen weekeinde kon je ze alle maal aantreffen in de Zee landhallen in Goes. Eén cate gorie schitterde door afwe zigheid: het grote gilde der straathonden was niet uitge nodigd voor de eerste inter nationale hondententoon stelling van de Kynologen- club Zeeland. Voor de der tienhonderd viervoeters die zich lieten bekijken gold één voorwaarde het meest, het moesten mooie honden zijn. GROEDE - In zijn eigen theater 'De twee duiven' in Grocde pre senteerde Adrie Oosterling vrij dagavond zijn cd die de titel 'Vrijheid' heeft meegekregen. Het eerste exemplaar was voor Piet Meeuse die samen met Pe ter Baartmans en Oosterling zelf het produkt heeft uitge- bi'oed. Meeuse haalde de eerste cd uit een speciaal voor deze ge legenheid gemaakte duiventil die was opgesteld in de tuin. Oosterling heeft, zo vertelde hij. van Meeuse geleerd hoe mensen echt kunnen samenwerken. „Het was iets heel aparts". In de buitenlucht bracht hij één van zijn liedjes ten gehore waarbij hij zich begeleidde op de accor deon. Het refrein werd massaal meegezongen. Meeuse gaf de cd op zijn beurt door aan de broer van Leo Ruij- tenburg. die regelmatig schrijf- avonden verzorgt voor Amnesty International. Van iedere cd die in 1991 wordt verkocht gaat-een rijksdaalder naar Amnesty toe. Namens het hoofdbestuur van Amnesty was de contactpersoon voor Zeeland, Yvonne Breuk in Groede aanwezig, e was heel blij met het initiatief van de Groede- naar. Amnesty bestaat dit jaar dertig jaar. Op de cd's wordt met een sticker het goede doel aan- IJZENDIJKE Bolling' Aan een bolling voor ouderen die werd gehouden op de banen in IJzendijke na men vijftien krulbollers deel. De uitslag: 1 C. Impens. 2 R. Sijnne- sael, 3 G. de Boevere, 4 A. de Baere. 5 H. Verhoosel. vinden hun medewerkers bij te scholen, zoals een artikel van de bouw-CAO voorschrijft. Hij er kende dat de eigen bijdrage voor sommige cursussen veel te hoog is, maar naar zijn mening kan dit de massale afwezigheid niet ver klaren. De bouwondernemers vergader den zaterdag midden op de Noordzee, aan boord van de Keurmeesters uit heel Euro pa kwamen naar Goes om honden uit heel Europa op hun raskenmerken te beoor delen. Twee dagen lang stap ten trotse baasjes met de meest uiteenlopende rassen, kleuren en maten door tien verschillende ringen, daarbij gadegeslagen door een groot publiek. En mooie honden waren het. Sommigen nuffig gekapt en anderen weer non chalant flierefluiterig, al naar gelang het ras waartoe ze be hoorden. Met dertienhonderd honden in één hal mag het een wonder heten dat er nog een gegeven. Tijdens de presentatie waren ook veel leden van de West-Zeeuws-Vlaamse werk groep van Amnesty aanwezig. Oosterling heeft de cd zelf gefi nancierd. Tien nieuwe instrumenten voor harmonie WESTDORPE - Voorzitter Jos van de Ploeg van de harmonie Eikels Worden Boomen in West- dorpe overhandigt dinsdag 4 ju ni tijdens de wekelijkse repeti tie-avond aan tien leden nieuwe instrumenten. De harmonie heeft de laatste ja ren veel veranderingen onder gaan. Nadat de harmonie enkele jaren geleden in een diep dal zat, kan ze nu bogen op een flink le dental, waarin nog steeds groei zit. Oorspronkelijk was de ver eniging een fanfare. Het meren deel van de leden zag meer in een harmonie, in verband met het aantal verschillende instrumen ten dat in een harmonie moge lijk is. Er is destijds een uniformen- en instrumentenfonds in het leven geroepen. Dank zij het Anjer fonds. dat een bedrag van 6500 gulden aan de vereniging schonk, konden de nieuwe in strumenten worden aange schaft, In afwachting van wat de gemeente Sas van Gent zal schenken hoopt de harmonie zo spdbdig mogelijk alle nieuwe le den van een uniform te voorzien en de instrumenten verder aan te vullen. Olau Hollandia. Tijdens zijn openingstoespraak merkte De Jonge op dat de toenemende vraag van opdrachtgevers naar kwaliteitsgaranties de bouwbe drijven ook de gelegenheid biedt zich te profileren in de richting van malafide ondernemers en beunhazen. Zij prijzen de regu liere aannemers veelvuldig uit de markt op basis van wat De categorie ontbrak: de gebeten honden. Behalve per ras en per ras- groep traden de honden tegen elkaar in het strijdperk in een soort algemeen klassement. De Erekeuring werd gewon nen door de Cairn Terrier-reu, Sarimont Surprise van Yvon ne van den Bogert uit Eer beek. Tweede werd Gravin Wanda van Neerlands Stam, een Doberman-teef van J. M. van der Zwan uit Dalfsen. Derde werd de Toypoedel-teef Curlfinch Jody van G. C. Kroes Vink uit Laren. SAS VAN GENT - Met een korte toespraak, waarin hij het be lang- onderstreepte van ama teurkunst en de steun die de ge meente daarbij kan bieden, opende wethouder L.E.M. Mar- quinie zaterdagmorgen de ex positie van Léons de Buck en Henk de Jong in de burgerzaal van het stadhuis in Sas van Gent. Léons de Buck uit Westdorpe, 80 jaar en al 62 jaar dagelijks actief als schilder, exposeert hoofdza kelijk aquarellen (stillevens en landschappen). „Maar ik werk ook met olieverf, maak goua ches en mag graag beeldhou wen." Na lange tijd als autodidact be zig te zijn geweest heeft De Buck twaalf jaar de kunstacademie in Sint Niklaas bezocht. De Buck „Zo'n kunstacademie is goed voor je techniek, al moet je op passen dat je natuurlijke stijl niet teveel wordt onderdnikt. Kunst is de uitbeelding van een Jonge 'oneigenlijke argumen ten' noemde. Een ervan is de manier waarop ze met de arbeidsomstandighe den omspringen. De Jonge: „Hoewel we in het regelmatige overleg met de vakbeweging steeds te horen krijgen dat NVOB-bedrijven gunstig afste ken, zijn we er nog lang niet, Wil len we in de toekomst nog jonge mensen bereid vinden in de bouw aan de slag te gaan, dan zullen we niet alleen het imago van de bouw moeten oppoetsen, maar evenzeer van een ziekte wetpremie van 22 en van jaar lijks 10.000 WAO'ers afmoeten." De Jonge constateerde dat in Zeeland ook bedrijven zijn die tijd noch geld hebben bespaard om de arbeidsomstandigheden ingrijpend te verbeteren. „Nu reeds blijkt dat deze bedrijven een zekere aantrekkingskracht op werknemers hebben", zei hij, „maar de ziektewetpremie van 22 procent dient nog steeds te worden betaald." Hij onder steunde de gedacht dat bedrij ven met een laag ziekteverzuim moeten worden beloond met een lager premiepercentage. De voorzitter van het NVOB- Zeeland riep zijn collega-bouw ondernemers op toch vooral mee te werken aan de nieuwe opzet van de arbeidsvoorziening en vacatures bij de arbeidsbureaus te melden. „De arbeidsbureaus deden het in onze ogen niet ge weldig", verklaarde hij, „het is aan ons te tonen dat het beter kan." Ook spoorde hij de NVOB-leden aan zich sterk te maken voor uitbreiding van het aantal leerling-bouwplaatsen. Vis gestolen bij inbraak BRESKENS - Een partij vis is in de nacht van zaterdag op zon dag gestolen bij een inbraak in het bedrijfspand van Elro Vis BV aan de Kaai in Breskens. Uit een koelcel werden 70 kilo kabeljauwfilets, 45 kilo kabel jauw, 100 kilo paling en 7 kilo garnalen ontvreemd. De onbe kende daders kwamen het pand van P. de P. uit Breskens binnen door de toegangsdeur te force ren. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. gevoel bij een bepaald onder werp. Bij een teveel aan tech niek komt dat gevoel in de ver drukking." De 67-jarige Sassenaar Henk de Jong, al jarenlang een vriend van De Buck en ooit door hem met beeldende kunst begonnen, heeft zijn opleiding als beeld houwer genoten aan de Acade mie voor Schone Kunsten in Eeklo. „Om alle facetten van het beeldhouwen met verschillende materialen (gips, hout, klei en steen) te beheersen is een goede opleiding noodzakelijk. Voor het overige is het resultaat vooral af hankelijk van natuurlijke aan leg en kennelijk is die aanwe zig". zegt De Jong. „De beste cri tici zijn voor mij de modellen zelf. Als zij zich echt herkennen in mijn creatie, ben ik dik tevre den." De expositie is nog vandaag, maandag, van 19 tot 21 uur en morgen, dinsdag, van 13.30 tot 17 uur te zien. HULST - De muziek slaat een roffel om aan te kondi gen dat het spannend wordt. Artiesten van het Goese jeugdcircus Hogerop laten zien waarom ze die naam hebben gekozen: ze zoeken het hogerop. De kleinsten van hen althans, want dé groteren moeten stevig op de grond blijven staan (ol liggen) om de menselijke pi ramide overeind te houden. Een ander hoogtepunt zorgt voor verbazing bij een toekij kend ventje van een jaar of vier. Na een aantal acrobati sche toeren op een grote bal wordt een jongen geblind doekt. Hij zal blindelings over een balk rollen. Het jo chie heeft echter niet veel vertrouwen in de kwaliteit van de blinddoek. Z'n moe der gelooft dat de artiest niets kan zien. Maar het manneke laat zich niet voor de gek houden. „Hij kan door die blinddoek heenkij ken. Waarom kijkt hij anders naar beneden?" Ook bij het Assense circus Bombari staat de act 'blind op de bal' op het programma en ook hij heeft zijn hoofd ge bogen. De acrobaat uit As sen moet echter een veel in gewikkelder parcours 'ron den'. Het lijkt daarom waar schijnlijker dat de ballopers naar beneden 'kijken', om dat ze dan makkelijker hun evenwicht kunnen bewaren. Circusartiesten uit Goes, As sen, Oudenbosch, Badhoe vedorp en IJsselstein waren zaterdag en zondag te gast Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, geopend van 14-18 uur: VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,20 uur: Dances with wolves, a.l.; Roxy II, 20.15 uur: Q A; Cinemactueel I, 20 uur: Look who's talking too, a.l.; cinemactueel H, 20 uur: The si lence of the lambs, 16 jr; Cinemactueel III, 20 uur: Slee ping with the enemy, a.l.; GOES - Grand, 20 uur: Sleeping with the enemy, 16 jr; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Predator 2.16 jr; 20 uur: The silence of the lambs, 16 jr; 20 uur: De onfatsoenlijke vrouw, 16 jr; 20 uur: Dances with wolves, a.l.; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: The Grifters; Schuttershof, 20.30 uur: I hired a kontract killer; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sleeping with the enemy, 16 jr; 20 uur: Look who's talking too, a.l.: VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Predator 2,16 jr; Alhambra II, 20 uur: Dances with wolves, a.l.; Alhambra III, 20 uur: Awake nings; Alhambra IV. 20 uur: Silence of the lambs, 16 jr. Tentoonstelling AARDENBURG - Museum. 13- 17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); BRESKENS - Visserijmuseum. 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes; BURGH HAAMSTEDE - De Be- waerschole, 13,30-16.30 uur: Werken Beppy Everaers (t/m 22/ 6); HEINKENSZAND - Gemeente huis, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Zeeuwse landschappen van Jan Veldman (t/m 6/6); HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen; HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9): MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Aanwinsten 1989-1990 (t/m 9/6). bij het 25-jarig jubileum van circus Reinardi uit Hulst. Op verschillende podia in en om het centrum van de Reij- naertstad vertoonden zo'n 150 leden van de zes circus sen hun kunsten. Zaterdag viel de drukte op de buiten ste podia nog een beetje te gen, maar zondag werden al le voorstellingen zeer druk bezocht. Zowel voor de gro tere podia bij de basiliek, de Bierkaaistraat en de Sta tionstraat als op verschillen de straathoeken bij kleinere acts dromden de toeschou wers tesamen. Niet alleen ouders met kin deren, maar ook opvallend veel ouderen bleven langere tijd bij één voorstelling staan, verklaarde Reinardi- begeleidster A. Ferket. Dat omvangrijke geëerde pu bliek en de hogere tempera tuur maakten de zondag tot een nog mooiere feestdag dan de zaterdag. Ferket: „De kleding van de acrobates en danseresjes hadden we al aangepast, want zaterdag was het wel vreselijk koud in de wind." De medewerkers van Rei nardi (Ferket: 'we kunnen er nog wel wat gebruiken hoor') waren zondagavond nog uren bezig om alle stellages en podia weer af te breken. Het bestuur had van te vo ren al aangekondigd dat de buitenoptredens in de thuis haven dit jaar het hoogte punt moesten worden van de jubileumvieringen. Vrolijke en blije gezichten bewezen dat dat gelukt was. Loskade/Ramschip De Schor pioen, 10-17 uur: Maritieme aquarellen van Jenny Buikhui zen; Kloveniersdoelen, 10-17 uur: Bonsai expositie (t/m 9/6); Bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Vlis- singen rond 1960'. fototentoon stelling van W, Sprong (t/m 6/7); NEELTJE JANS - Topshuis, 10- 17 uur: Zeespiegelrijzing, een be dreiging (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7); OOSTKAPELLE -Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmuseum; REIMERSWAAL - Gemeente huis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe- tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoorn (t/m 29/6); RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9); VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis, 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9); De Schotse Huizen, 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7); VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21, 'Tijdsbeeld', 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10); Stadhuis, 9-17 uur; 'Kijk, Annie M.G. Schmidt, de schrijfster in beeld' (t/m 7/6); Stedelijk Museum, 10-17 uur: 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9); IJZENDJJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit diverse landen (t/m 27/10); ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10); Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (t/ m 25/10). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00*24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelcfoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. MIDDEBURG/VLISSIN- GEN - Bediende hij zich vroeger van de enterbijl; de moderne piraat prefereert het machinepistool. Had hij het in de zeventien de en achttiende eeuw voor zien op lading, schip en be manning, tegenwoordig gaat de voorkeur uit naar hifi-apparatuur, cash-geld en persoonlijke bezittingen. Het is onjuist te veronder stellen dat piraterij tot het grijze verleden behoort. Piraten zijn nog steeds ac tief, alleen de werkwijze is gewijzigd, aldus drs A. W. de Jong van Verkeer en Water staat, afdeling internatio naal beleid, zaterdag in Middelburg tijdens de jaar vergadering van de Neder landse Vereniging voor Zee geschiedenis. In de zeventiende en acht tiende eeuw waren piraten voornamelijk actief voor de kust an West-Afrika, de Ca raïben, de Zuidchinese Zee en Madagascar. Werd hen de zee te heet on der de voeten, dan vertrok ken ze. De hedendaagse piraat is te vinden in de Straat van Ma- lakka, bij de Filippijnen en de Zuidchinese zee. Anders dan vroeger, blijft de moderne piraat dichter bij de haven. Hij heeft het vooral gemunt op schepen die op de rede lig gen te wachten. Creditcards „Het is hem nu niet te doen om het schip, of de beman ning", aldus De Jong. „Men rooft kostbare, makke lijk te hanteren zaken, zoals geld, hifi, ja zelfs creditcards. 's Nachts trekt men erop uit met snelle motorboten. Men geeft er de voorkeur aan om stiekem aan boord te ko men." De hedendaagse pi raat is uitstekend bewa pend, beschikt in een aantal gevallen zelfs over gedetail leerde informatie over de la ding, bedient zich van raon- derne communicatie-appa- ratuur en houdt zich daar naast ook bezig met smok kel, verdovende middelen en fraude. Het is, aldus De Jong, niet verwonderlijk dat de broei nesten voorkomen bij ont wikkelingslanden. „De bevolking komt voort durend oog in oog te staan met de varende rijkdom van het westen." In 1982 overviel een groep vrouwen voor de Afrikaanse kust het schip Amazone. De buit? „Alleen het was goed dat aan de lijn hing te drogen." Optreden tegen pi raterij is moeilijk. De politie in ontwikkelings landen beschikt niet over die middelen die in het westen als gewoon worden be schouwd. Sinds een aantal jaren wisse len landen informatie uit over piraterij. Zij geyen aan elkaar door welk schip, waar en onder welke omstandigheden is overvallen. Via diplomatie wordt ge tracht de landen op eikaars verantwoordelijkheid te wij zen. De Jong: „Men legt zo de vin ger op de zere plek. Het systeem dient als een in ternationale schandpaal. Een land dat niet optreedt, staat bloot aan kritiek." Erg veel resultaat heeft het sys teem (nog) niet. Rederijen weigeren piraterij te melden, omdat het hun goede naam schaadt. In een aantal gevallen ver zuimt de overheid krachtda dig op te treden. Nederland krijgt gemiddeld vijf meldigen binnen van schepen die het slachtoffer zijn geworden van piraten. „De materiële schade is be perkt, maar de klap bij de be manning kan heel groot zijn." Tentoonstelling In aansluiting op de jaarver gadering ging zaterdagmid dag in het Stedelijk Museum te Vlissingen de tentoonstel ling 'Kaapvaart en Piraterij 1500-1800' open. In het museum is een grote collectie boeken en prenten te bezichtigen. Daarnaast toont het mu seum gebruiksvoorwerpen, zoals bijlen en helmen. De tentoonstelling blijft tot en met 22 september in Vlis singen. Wethouder L.E.M. Marquinie. Léons de Buck en Henk de Jong (van rechts naar links) op de expositie van beide aniateurkunstenaars in de burgerzaal van het stadhuis in Sas van Gent foto Camile Schel- straete) Deze bazin doet verwoede pogingen om haar viervoeter mooi te laten zitten (foto Pieter Honhoff) Adrie Oosterling presenteerde vrijdagavond in zijn theater 'De twee duiven' in Groede zijn cd met de titel 'Vrijheid' (foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 25