Modelbouw vlieg veld in gebruik Scouting hield spelmiddag Eilandelijke muziekdag sfeervol Noad '67 opende het tweede voetbalveld Vlissingse winkeliers houden vast aan weg langs De Schelde Gapinge kampioen ringrijden in de eerste klasse pn streek Oude vuilstortplaats Groede nu terrein voor miniatuurvliegers GEMEENTE WESTERSCHOUWEN GEMEENTE WESTERSCHOUWEN MAANDAG 3 JUNI 1991 GROEDE - De Oostburgse wet houder van sport en recreatie, mevrouw L. E. J. Culenaere- Faes, opende zaterdag het nieu we vliegveld van de model bouwclub Oostburg. Na een proefperiode van een jaar kun nen de Oostburgse miniatuur vliegers hun vliegtuigen nu vanaf de oude vuilstortplaats van Groede de lucht insturen, zonder dat ze daarmee overlast bezorgen aan derden. Al enige tijd was de modelbouw club Oostburg op zoek naar een geschikte lokatie om de 'vliegen de' leden van een geschikt ter rein te voorzien binnen de ge meentegrenzen en op een plaats, waar geen overlast bezorgd zou worden aan derden. Zaterdag was het eindelijk zover dat die plaats officieel in gebruik geno men kon worden. Met het door knippen van een toegangslint gaf de nieuwe Oostburgse wet houder van sport en recreatie, mevrouw Culenaere de vliegers ruim baan om vanaf de oud vuil stortplaats bij Groede hun hob by legaal te kunnen uitoefenen. Daarmee was een einde geko men aan een periode van zo'n vijfjaar wachten (de tijd dat de stortplaats niet gebruikt mocht worden na de sluiting), waarin men tijdelijk gebruik mocht ma ken van een graszaadveld in de omgeving. De gewezen wethouder van sport en recreatie, H. de Vries, maakte de hobbyisten destijds attent op de mogelijkheden van het nieuwe terrein. „Het zou ten slotte toch te gek zijn als men in een gemeente met zo'n opper vlakte geen plaatsje zou kunnen vinden voor deze vorm van ont spanning", verklaarde hij na de opening. Mevrouw Culenaere, was het met hem eens. „Op deze manier worden twee doelen gediend", vertelde ze na haar eerste lintje. „De model bouwvliegers hebben hier een prachtige lokatie om hun hobby te beoefenen zonder dat ze daar mee overlast bezorgen aan ande ren, en ten tweede wordt een op pervlakte gebruikt die anders voor de gemeente toch totaal nutteloos zou zijn." De Oostburgse modelbouwers trekken zich voorlopig weinig aan van de geruchten dat de ge wezen stortplaats vervuild zou zijn. „Het zijn slechts geruchten, die op weinig schijnen te berus ten", aldus secretaris Jan Jan sen. „Toen wij het terrein hier SINT PHILIPSLAND - Voetbal vereniging Noad '67 uit Sint Philipsland heeft zaterdag haar tweede voetbalveld annex trai ningsveld in gebruik genomen. Het veld ligt aan de Zijpestraat. Met het doorknippen van een lint verrichtte erevoorzitter L. C. Vroegop de officiële opening. W Noad '67 bestaat volgend jaar vijfentwintig jaar en heeft vijf junioren- en vijf seniorenelf tallen. Een tweede veld was drin gend gewenst. Als gevolg van ruimtegebrek moest men in het verleden voor thuiswedstrijden regelmatig uitwijken naar ac commodaties van andere clubs. De uitbreiding kende een lange aanlooptijd. Al in 1980 vonden de eerste besprekingen en on derhandelingen plaats over de aankoop van de benodigde grond. Volgens Vroegop is VV Noad '67 een club van 'geen Isolement bedreigt deel centrum VLISSINGEN - De Vlissingse Ondernemerscentrale wil een 'nader onderzoek' naar een ver bindingsweg tussen de Schelde- straat en de Stenen Beer. De middenstandsorganisatie zegt dat maar één woning aan de Vrouwenstraat, grenzend aan de loodsen van De Schelde, te gen de vlakte hoeft. De centrale vraagt het Vlissingse college van b en w contact op te emen met de directie van De Schelde, zodat de verbindingsweg kan worden aangelegd door een deel van de loods van de zware plaatwerkerij. Een studie van het ingenieurs bureau Haskoning wees onlangs uit dat een verbindingsweg van de Stenen Beer. achterlangs de Walstraat naar de Schelde- straat, de gemeente ten minste Bezwaren tegen verdwijnen van Waalse zender in Vlissingen VLISSINGEN - De Culturele Raad Vlissingen heeft veel reac ties ontvangen van Vlissingers, die bezwaar maken tegen het verdwijnen van de franstalige Belgische zender RTBF1 uit het zenderpakket van Zekatel. De Waalse zender is vervangen door de Amerikaanse muziek zender MTV. Het algemeen bestuur van de Culturele Raad Vlissingen be spreekt deze reacties donderdag 6 juni. De vergadering in het wel - zijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat begint om 20 uur. Het dagelijks bestuur stelt ver der voor, in het kader van de aci- tiviteiten rond de tachtigste ver jaardag van Annie M.G. Schmidt, een subsidie van 1250 gulden te verlenen aan de open bare bibliotheek van Vlissingen, als bijdrage in de ontwikkelings kosten van lespakket en thea terprogramma. De bibliotheek heeft 2500 gulden gevraagd. Ook behandelt het algemeen be stuur een brief van de Vlissingse architect Ries van den Berg. Hij biedt zijn diensten aan in ver band met plannen voor een gro tere toegankelijkheid en ruime re functie van de watertoren in Oost-Souburg, die voorlopig wordt benut voor kunstmanifes taties. Tevens komen de ontwik kelingen van de lokale omroep en het straatfestival aan de orde. vijf miljoen gulden kost. Boven dien zouden de meeste automo bilisten de Spuistraat toch als in- en uitgaande weg blijven ne men. De nieuwe weg vraagt bo vendien te veel ruimte. Ten min ste zeven winkelpanden aan de Walstraat moeten worden ge sloopt. De Vlissingse Ondernemerscen trale stemt in met de resultaten van het onderzoek, maar wil het hoofd niet in de schoot leggen. In de brief stelt zij dat door de aan leg van de weg over de Spuikom én de instelling van éénrich tingsverkeer op de Coosje Bus- kenstraat een tweedeling ont staat in het Vlissingse winkelge bied. Door die tweedeling wordt een groot aantal ondernemers, voornamelijk in de Walstraat- Zuid, de Nieuwendijk, het Bella- mypark en de Spuistraat gedu peerd. De middenstandsorgani satie vindt dat de gehele binnen stad optimaal bereikbaar moet zijn. Parkeergarage De ondernemers schrijven ver der dat bezoekers van de bin nenstad, die hun wagen parke ren in de nieuwe garage, nooit lo pend naar een winkel in het zuidelijke of westelijke deel van de binnenstad zullen gaan om boodschappen te doen. Zij zul len, verwacht de centrale, vanuit de parkeergarage, via de Schel- destraat, de Paul Krugerstraat en de Spuikomweg moeten rij den. Dit betekent een aanzienlij ke verhoging van het aantal 'ver keersbewegingen' en onnodige milieuverontreiniging. Aanhouding wegens reeks wandaden SEROOSKERKE (W) - Met de aanhouding van de 18-jarige J. van de G. uit Arnemuiden heeft de rijkspolitie een aantal ver nielingen, twee mishandelin gen en twee bedreigingen opge lost. Eerder werden de 18-jarige R. A. K. en de 18-jarige M. M„ beiden uit Arnemuiden, aange houden. Het trio heeft bekend in mei een jongeman uit Arnemuiden op het station te hebben mishan deld. Diezelfde avond bedreig den zij op het NS-station in Goes een jongeman met een mes. De drie zijn verder verantwoor delijk voor een reeks vernielin gen. Tegen de jongens is proces verbaal opgemaakt. hebben geëgaliseerd zijn we in ieder geval niets verdachts te gengekomen." Na de opening volgde een de monstratie van Cees Verplanke met zijn helikopter, waarna het de beurt was aan enkele gast- vliegers van de modelbouwclub Terneuzen en de eigen leden. De instructies van baan-commissa- ris Jan Jansen om niet op de baan te komen tijdens het vliegen bleken niet voor niets te zijn geweest. Mevrouw Lim, de enige vrouwelijke vliegster bin nen de modelbouwvereniging zette namelijk, geplaagd door de stevige wind, de landing - het moeilijkste onderdeel van het modelvliegen - iets te laat in en moest met haar man het toestel uit de bosjes halen. Dank zij de instructies van Jansen waren er geen gewonden. woorden maar daden'. Hij stelde dat er sportief en zakelijk groei zit in de voetbalvereniging. De eerste wedstrijd op het twee de veld was een treffen tussen twee kampioenen: A/B-junioren (jeugdkampioen afdeling Noord-Brabant Markiezaat) en het vijfde seniorenelftal (kam pioen vierde klasse Zeeland). Naast sportiviteit speelde ook prestige een rol in de wedstrijd. De senioren wilden de junioren laten zien dat de ouderen er nog wat van konden en de junioren zouden de ouderen het liefst van het veld afgespeeld hebben. De wedstrijd bleef lang spannend. Na een ruststand van 0-0 was de stand na dertig minuten spelen in de tweede helft 1-1. Met de twee treffers van spitsspefèr Ri- ny Scherpenisse behaalde het vijfde seniorenèlftal met 3-1 de overwinning. Een blazer aan het werk tijdens de eilandelijke muziekdag in Nieuwerkerk (foto Pieter Honhoff) NIEUWERKERK - Muziek en Schouwen-Duiveland. Dat zijn de zaken die jaarlijks en kele honderden verenigings mensen bij elkaar brengen. Zaterdag vierden elf Schouw- se muziekkorpsen en twee majorettenpelotons de eilan delijke muziekmiddag in Nieuwerkerk, waar de plaat selijke muziekvereniging Oe fening en Uitspanning, samen met het vaste partnerkorps Nu met Hope uit Bruinisse, als gastheer optrad. Na een mars van de Schutterij Sint Hubertus uit Schaars- berg speelden de Schouwse korpsen twee gezamenlijke marsen op het sportveld, bij gestaan door Oefening en Uit spanning uit Beek en Donk. De laatste won afgelopen jaar de nationale titel in de vaan delafdeling. Om de beurt gaven de korpsen vervolgens een concertje van 20 minuten. Behalve de twee gastheerkorpsen waren dat: Kunst en Eer en Rust Roest uit Zierikzee, Nieuw Leven uit Ouwerkerk, De Witte van Haemstede uit Burgh-Haam- stede, Con Amore uit Noord- gouwe, Crescendo uit Drei- schor, Oosterlands Fanfare, Luctor et Emergo uit Renesse en Apollo uit Brouwershaven. De majorettenpelotons Minis- tars uit Zierikzee en de Apollo- nia's uit Brouwershaven zorg- den dat het oog ook niets te kort kwam. 's Avonds vierden de muzikan ten en hun publiek feest in het dorpshuis in Nieuwerkerk, waar het dansorkest. Blue Boys het podium bezette. Scouts vermaken zich met spelletjes tijdens de eilandelijke scoutingdag in Brouwershaven (foto Pieter Honhoff) BROUWERSHAVEN - Honderdvijftig Schouwse scouts, van kleine kabouters tot grote verkenners, hebben zaterdag deelge nomen aan een eilandelijke spelmiddag in Brouwershaven. Met het dorpenspel, speciaal door de leiding in elkaar gezet, sta ken de kinderen iets op over hun eigen eiland: Schouwen-Duive land. Het viel erg in de smaak, evenals het idee om met de scouts van alle Schouwse afdelingen elk jaar een gezamenlijk evenement te organiseren. Zaterdag was het de tweede keer en volgend jaar komt er zeker een derde. Voor de groten was er als afsluiting een stormtocht langs een kabelbaan en een zeephelling. De kleintjes konden daar in de rol van publiek van genieten. VLISSINGEN Bamboe De stichting Open Door, een interkerkelijke orga nisatie die zich bezig houdt met hulp aan vervolgde christenen, .houdt woensdag 5 juni in Vlis singen een bijeenkomst over de ontwikkelingen in Oost-Europa en de Sovjetunie. Ook wordt een film vertoond, Bamboe in de winter, over de evangelieverkon diging in China. De bijeenkomst in gebouw Berea aan de Wester- baan in West-Souburg begint om 19.45 uur. Bazaar De Federatieve Wijkgemeente Lammerenburg houdt zaterdag 22 juni een ba zaar en rommelmarkt in kerkge bouw De Sqhaapskooi in Vlissin gen. De bazaar valt samen met de jaarlijkse braderie van het winkelcentrum Papegaaien- burg. BIGGEKERKE - Zaterdag werd in Biggekerke het eer steklas kampioenschap van de Zeeuwse Ringrijders Vereni ging verreden. Onder grote pu blieke belangstelling kreeg na vier beurten Koudekerke-3 als eerste de groene sjerp (teken van klassementleiders). De ploegleden moesten deze sjerp echter na acht beurten af geven aan Gapinge-5. Na zestien beurten had Gapinge-5 46 rin gen, gevolgd door Ritthem-2 met 43 ringen en Koudekerke-3, Meliskerke-1 en Biggekerke-2 met 40 ringen. Onderaan stond Aagtekerke-2 met 35, Dom- burg-4 met 36 en Domburg-3 met 37 ringen. Gapinge-5 hield steeds 3 a 4 ringen voorsprong en werd na dertig' beurten win naar met 84 ringen uit negentig beurten. De ringen werden bij een gestoken door Peter Raats (28), Bennie Paauwe (29) en Con- no Francke (27). De tweede plaats was voor Ritthem-2 met 79 ringen, gestoken door Leo de Visser (30), Leo de Pagter (24) en John de Pagter (25). Deze twee teams promoveren hierdoor naar de ereklas. Domburg-4 met 68 (na een spannende kamp met Painge-6) en Domburg-3 met 65 ringen werden nummer 12 en 13 en degraderen hierdoor naar de tweede klas. Persoonlijk kam pioen werd Leo de Visser met 30 ringen die in de kamp Jan Lam- pert versloeg die hierdoor per soonlijk reservekampioen werd. In totaal werden 944 ringen ge stoken in 1170 beurten, wat neer komt op een score van 80,7%Na afloop van de wedstrijd reikte burgemeester drs W. J. Plomp van Valkenisse de bekers uit. Uitslag Uitslag, totaal 90 ringen per drietal te steken: 1 Gapinge-5, 84 ringen, Peter Raats 28, Bennie Paauwe 29 en Con- no Francke 27: 2 Ritthem-2. 79 rin gen, Leo de Visser 30, Leo de Pagter 24, en John de Pagter 25; 3 Koudeker ke-3, 76 ringen, Jan Jobse 26, Elly Si- monse 26 en Bart ter Welle 24; 4 Me- Fietser breekt enkel bij botsing ZIERIKZEE - De fietser J. van der W. uit Zierikzee heeft zater dag bij een aanrijding op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee zijn enkel gebroken. Hij zag bij het oversteken de per sonenauto van P. D. uit Beerse niet en werd aangereden. Het slachtoffer is naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierik zee gebracht. liskerke-l. 75 ringen, Han Dekke Johnny Wisse 28 en Jan Dekker Souburg-2,74 ringen, Rinus de Vi 22. Albert de Visser 27 en Sjac Visser 25; 6 Zuid-Beveland-1, 74 gen, Jan Besuyen 25. Leo Wabeli en Ad Schout 27; 7 Biggekerke- ringen. Frank Brasser 23, Jan I pert 30 en Jannie Louws 19; 8 Ai kerke-2,70 ringen. Gerard Krijgt Peter de Visser 22 en Jan Blaas; Zoutelande-1, 70 ringen. Lout Vo Piet Lievense 24 en Liza Janse 2( Koudekerke-4, 69 ringen, Jaap 26, Piet Besuyen 22 en Leo Bosgr 11 Gapinge-6,68 ringen, Adrie Ve ge 24, Wilco van de Broeke 21 Krijn Coppoolse DZ 23; 12 D burg-4, 68 ringen, Robert-Jan voost 26, Ramon Vader 29 en M que Riemens 13; 13 Domburg-3 ringen, Ko Jan Provoost 17, Brand 25 en Simon de Visser 23; soonlijk kampioen: Leo de Visset ringen; persoonlijk reservek pioen: Jan Lampert 30 ringen;] motie naar ereklas: Gapinge-5 Ritthem-2; degradatie naar twi klas: Domburg-3 en Domburg-4. Domburg kan geei werklozen vinden voor parkeerterrei DOMBURG - Domburg kr deze zomer geen bewaakt keerterrein, dat bezet door langdurig werklozen. 1 arbeidsbureau kan geen kat daten vinden voor het proji De Nederlandse Veilighei dienst, die in voorgaande ja garant stond voor de opleid en een betaalde baan, kan d garantie niet geven. Onduidelijk is verder waar geld vandaan moet komen, de plaatselijke middensti geen geld kan vrijmaken en ministerie van Justitie af zend heeft beschikt over i subsidie-aanvraag. Het proj 'bewaakt parkeren' kost tus de 85.000 en 100.000 guld Domburg wil nu de Nederlam Veiligheidsdienst inschake voor het bewaakt parkeren. De gemeente Domburg kan jaar 50.000 gulden uittrekt om de recreatie-criminaliteit de gemeente te beteugelen. 0 dat het project 'bewaakt par ren' niet doorgaat, wil de meente voor 20.000 gulden rei visten aanstellen om extra c trole uit te oefenen op het (fo parkeren en het in de gaten hi den van het verkeer. Domburg bekijkt verder ofl mogelijk is in de zomer sta wachten aan te stellen. Dit bli uit het beleidsplan 1991 reci tie-criminaliteit. Het plan ko dinsdag 11 juni aan de orde dens de gemeenteraadsverga ring die om 19.30 uur begint. Sl Wille&rorfl - Oocpsslnat 14 OudonBosch - Prol. Mulderslaan 9 Oud-Gastel - Mam 20 Bugen op Zoom - Nooidgeesi 16 -18 Roosendaal - Laan van Henegouwen 17 Zunden - Molensliaai 4 Ellen-let* Schoonhout 115 - Goes Wlnkelccnuum Oe Bussi EN NU OOK WINKELCENTRUM DE BIGGELAAR - ROOSENDAAL De loco-burgemeester van Westerschouwen maakt bekend, dat de raad van deze gemeente in zijn vergadering van 27 mei 1991 heeft besloten om te verklaren, dat een bestemmingsplanherzie ning wordt voorbereid voor: de percelen sectie F nrs. 362, 365, 958 en 1293 ged„ plaatselijk bekend het gebied tussen de Hogezoom en de Kloosterweg, achter Verzor gingscentrum Duinoord te Burgh-Haamstede. Genoemd besluit ligt met de bijbehorende teke ning met ingang van maandag 3 juni 1991 ter ge meentesecretarie te Haamstede, afdeling IV, voor een ieder ter inzage. Dit besluit treedt in werking met ingang van 3 ju ni 1991. Haamstede, 31 mei 1991. De loco-burgemeester voornoemd, ir. C. W. Veerhoek. De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze ge meente voornemens zijn om middels toepassing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestem mingsplan) vergunning te verlenen aan: 1. dhr. D. Derks te Son en Breugel voor het bou wen van een tuinhuisje op het perceel kada straal bekend sectie E nr. 1507, plaatselijk be kend Bosweg 1, Schouwse Duin 31 te Burgh- Haamstede; 2. dhr. F. Buningh te Rotterdam voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend sectie C nr. 781, plaatselijk bekend Strandweg 12 te Burgh-Haamstede; 3. dhr. J. Landstra te Burgh-Haamstede voor het uitbreiden van een woning en het bouwen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal be kend sectie C nr. 1767, plaatselijk bekend La- rixweg 8 te Burgh-Haamstede; 3. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde- nmg/Artikel 50, lid 8 van de Woningwet (vrij stelling geldend bestemmingsplan en vooruit lopend op nieuw bestemmingsplan) vergun ning te verlenen aan: 4. dhr. F. Fonteijne te Burgh-Haamstede voor het bouwen van een toiletgebouw op het per ceel kadastraal bekend sectie F nr. 559, plaat selijk bekend Vertonsweg 3 te Burgh-Haam stede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van maandag 3 juni 1991 gedurende 14 dagen ter ge meentesecretarie, afdeling IV ter inzage. Gedu rende deze termijn kan een ieder schriftelijk be zwaren indienen bij genoemd college van burge meester en wethouders, tegen hun vermeld. Burgh-Haamstede, 31 mei 1991. De loco-burgemeester voornoemd ir. C, W. Veerhoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 22