scholing Zeeuwse bouw Piraterij: van enterbijl naar machinepistool Parade der mooie honden Muziekschool zwaaide Paul van Belzen uit Werkgroep: bouw sporthal haalbaar in Koudekerke Jeugdcircussen te gast in Hulst streek Verwijt voorzitter gewest Zeeland NVOB: MAANDAG 3 JUNI 1991 sb 7 IlISSINGEN - De bouwonder nemers in Zeeland besteden peinig tijd, energie en geld aan choling en bijscholing. Lande- |jk steken ze in ongunstige zin f, Voorzitter G. de Jonge van gewest Zeeland van het Ne- Verbond van Onderne in het Bouwbedrijf signaleerde deze ten- zaterdag tijdens de voor van de orga- Hij vertelde dat tot Lee keer toe een poging is mis- ukt een pakket cursussen naar Iceland te halen. Reden: gebrek |an belangstelling. recept I M I I II I I IT Biefstuk met [hampignons Voor 4 personen biefstukken altijd met stukje keukenpapier af ls ze er wat vochtig uitzien. [ruid ze ook pas na het dicht- chroeien; alleen dan krijgt u aooie biefstukken met een kro- ant laagje. biefstukken oter icper en zout doosje champignons ïespunt knoflookpoeder chcut sherry ƒ8 liter sour cream ijngehakte peterselie, laak eerst de saus. Wrijf de ihampignons schoon, snijd een dakje van de steeltjes en snijd Ie paddestoelen in plakken, ierhit de boter in een koekepan in bak hierin de plakken cham- lignons snel aan. Bestrooi de dakjes met knoflookpoeder, pe- ler en zout. 'oeg sherry en sour cream toe en aat dit zachtjes pruttelen, ferhit de boter en schroei hierin ie biefstukken dicht. Kruid ze ïahet dichtschroeien met peper inzout en bak ze verder zoals ge- penst. Bestrooi de champig- lon-roomsaus met peterselie en jeef de saus bij de gebakken liefstukjes. Janny van der Lee De Zeeuwse NVOB-voorzitter stelde ook vast, dat vooral de kleinere bouwondernemers het over het algemeen niet nodig vinden hun medewerkers bij te scholen, zoals een artikel van de bouw-CAO voorschrijft. Hij er kende dat de eigen bijdrage voor sommige cursussen veel te hoog is, maar naar zijn mening kan dit de massale afwezigheid niet ver klaren. Scholieren Goes doen mee aan korfbaltoernooi GOES - De Goese korfbalver eniging TOGO houdt woensdag 5 juni het 32ste jaarlijkse korf baltoernooi voor leerlingen van de basisscholen uit Goes en om geving. Acht scholen doen mee, met in totaal ruim 150 leerlin gen verdeeld over twintig ploe gen. De wedstrijden vinden plaats op het Goese sportpark Het Schenge en beginnen om 13.45 uur. De finalewedstrijden vangen aan om 16.30 uur, waarna om streeks 17 uur de prijsuitreiking volgt. Dit jaar is er voor het eerst een poule voor de groepen viel en vijf. Hierin wordt het eenvou digere 'monokorlbal' gespeeld. Gedurende het toernooi kunnen de leerlingen ook individueel meedoen aan een wedstrijd 'schutterskoning'. Jeugdbrandweer St Philipsland 's lands derde HOORN - Jeugdbrandweer- steams uit heel Nederland heb ben zaterdag in Hoorn gestre den om het nationaal kam pioenschap. Aan deze finale- strijd deden 23 teams mee, ver deeld over junioren (12-16 jaar) en aspiranten (16-18 jaar). Zee land werd vertegenwoordigd door de teams van Goes, Mid delburg en Sint Philipsland. Het Fliplandse team werd der de bij de aspiranten en haalde zo de laatste ereplaats. Het juniorenteam van Middel burg moest het doen met een tiende en dat van Goes met een twaalfde en tevens laatste plaats. Winnaar werd bij de aspi ranten Linschoten en bij de ju nioren Capelle aan de IJssel. MIDDEBURG/VLISSIN- GEN - Bediende hij zich vroeger van de enterbijl; de moderne piraat prefereert het machinepistool. Had hij het in de zeventien de en achttiende eeuw voor zien op lading, schip en be manning, tegenwoordig gaat de voorkeur uit naar hifi-apparatuur, cash-geld en persoonlijke bezittingen. Het is onjuist te veronder stellen dat piraterij tot het grijze verleden behoort. Piraten zijn nog steeds ac tief, alleen de werkwijze is gewijzigd, aldus drs A. W. de Jong van Verkeer en Water staat, afdeling internatio naal beleid, zaterdag in Middelburg tijdens de jaar vergadering van de Neder landse Vereniging voor Zee geschiedenis. In de zeventiende en acht tiende eeuw waren piraten voornamelijk actief voor de kust an West-Afrika, de Ca raïben, de Zuidchinese Zee en Madagascar. Werd hen de zee te heet on der de voeten, dan vertrok ken ze. De hedendaagse piraat is te vinden in de Straat van Ma- lakka, bij de Filippijnen en de Zuidchinese zee. Anders dan vroeger, blijft de moderne piraat dichter bij de haven. Hij heeft het vooral gemunt op schepen die op de rede lig gen te wachten. Creditcards .,Het is hem nu niet te doen om het schip, of de beman ning", aldus De Jong. „Men rooft kostbare, makke lijk te hanteren zaken, zoals geld, hifi, ja zelfs creditcards. 's Nachts trekt men erop uit met snelle motorboten. Men geeft er de voorkeur aan om stiekem aan boord te ko men." De hedendaagse pi raat is uitstekend bewa pend, beschikt in een aantal gevallen zelfs over gedetail leerde informatie over de la ding, bedient zich van mon- derne communicatie-appa- ratuur en houdt zich daar naast ook bezig met smok kel, verdovende middelen en fraude. Het is, aldus De Jong, niet verwonderlijk dat de broei nesten voorkomen bij ont wikkelingslanden „De bevolking komt voort durend oog in oog te staan met de varende rijkdom van het westen." In 1982 overviel een groep vrouwen voor de Afrikaanse kust het schip Amazone. De buit? „Alleen het was goed dat aan de lijn hing te drogen." Optreden tegen pi raterij is moeilijk. De politie in ontwikkelings landen beschikt niet over die middelen die in het westen als gewoon worden be schouwd. Sinds een aantal jaren wisse len landen informatie uit over piraterij. Zij geven aan elkaar door welk schip, waar en onder welke omstandigheden is overvallen. Via diplomatie wordt ge tracht de landen op eikaars verantwoordelijkheid te wij zen. De Jong: „Men legt zo de vin ger op de zere plek. Het systeem dient als een in ternationale schandpaal. Een land dat niet optreedt, staat bloot aan kritiek." Erg veel resultaat heeft het sys teem (nog) niet. Rederijen weigeren piraterij te melden, omdat het hun goede naam schaadt. In een aantal gevallen ver zuimt de overheid krachtda dig op te treden. Nederland krijgt gemiddeld vijf meldigen binnen van schepen die het slachtoffer zijn geworden van piraten. „De materiële schade is be perkt, maar de klap bij de be manning kan heel groot zijn." Tentoonstelling In aansluiting op de jaarver gadering ging zaterdagmid dag in het Stedelijk Museum te Vlissingen de tentoonstel ling 'Kaapvaart en Piraterij 1500-1800' open. In het museum is een grote collectie boeken en prenten te bezichtigen, Daarnaast toont het mu seum gebruiksvoorwerpen, zoals bijlen en helmen. De tentoonstelling blijft tot en met 22 september in Vlis singen. De bouwondernemers vergader den zaterdag midden op de Noordzee, aan boord van de Olau Hollandia. Tijdens zijn openingstoespraak merkte De Jonge op dat de toenemende vraag van opdrachtgevers naar kwaliteitsgaranties de bouwbe drijven ook de gelegenheid biedt zich te profileren in de richting van malafide ondernemers en beunhazen. Zij prijzen tfe regu liere aannemers veelvuldig uit de markt op basis van wat De Jonge 'oneigenlijke argumen ten' noemde. Een ervan is de manier waarop ze met de arbeidsomstandighe den omspringen. De Jonge: „Hoewel we in het regelmatige overleg met de vakbeweging steeds te horen krijgen dat NVOB-bedrijven gunstig afte ken, zijn we er nog lang niet. Wil len we in de toekomst nog jonge mensen bereid vinden in de bouw aan de slag te gaan, dan zullen we niet alleen het imago van de bouw moeten oppoetsen, maar evenzeer van een ziekte wetpremie van 22 en van jaar lijks 10.000 WAO'ers afmoeten." De Jonge constateerde dat in Zeeland ook bedrijven zijn die tijd noch geld hebben bespaard om de arbeidsomstandigheden Deze bazin doet verwoede pogingen om haar viervoeter mooi te laten zitten (foto Pieter Honhoff) GOES - Blaffende honden, slapende honden, brave hon den, schoothonden, bakbees ten, en rotlionden: het afgelo pen weekeinde kon je ze alle maal aantreffen in de Zee landhallen in Goes. Eén cate gorie schitterde' door afwe zigheid: het grote gilde der straathonden was niet uitge nodigd voor de eerste inter nationale hondententoon stelling van de Kynologen- club Zeeland. Voor de der tienhonderd viervoeters die zich lieten bekijken gold één voorwaarde het meest, het moesten mooie honden zijn. Keurmeesters uit heel Euro pa kwamen naar Goes om honden uit heel Europa op hun raskenmerken te beoor delen. Twee dagen lang stap ten trotse baasjes met de meest uiteenlopende rassen, kleuren en maten door tien verschillende ringen, daarbij gadegeslagen door een groot publiek. En mooie honden waren het. Sommigen nuffig gekapt en anderen weer non chalant flierefluiterig, al naar gelang het ras waartoe ze be hoorden. Met dertienhonderd honden in één hal mag het een wonder heten dat er nog een categorie ontbrak: de gebeten honden. Behalve per ras én per ras- groep traden de honden tegen elkaar in het strijdperk in een soort algemeen klassement. De Erekeuring werd gewon nen door de Cairn Terrier-reu, Sarimont Surprise van Yvon ne van den Bogert uit Eer beek. Tweede werd Gravin Wanda van Neerlands Stam, een Doberman-teef van J. M. van der Zwan uit Dalfsen. Derde werd de Toypoedel-teef Curlfinch Jody van G. C. Kroes Vink uit Laren. Namens de muziekschooldocenten kreeg scheidend directeur Paul van Belzen (links) een fraai schaak spel aangeboden (foto Pieter Honhoff) GOES - Ze zagen hem bepaald niet met plezier gaan, de docen ten en de directie van de Zeeuw se Muziekschool. En hij ging ook niet voor zijn lol. Paul van Belzen, die 26 jaar leiding heeft gegeven aan de muziekschool in de regio de Bevelanden/Tholen, moest daar mee stoppen vanwe ge een gehoorbeschadiging. De Villa in Goes, het gebouw dat onder Van Belzens regime een doelmatig onderkomen werd voor de muziekschool, bleek niet groot genoeg om alle gasten te bergen die de scheidende direc teur de hand kwamen schudden. Maar het koperensemble Paul van Belzen, dat bij wijze van eer: betoon aan de oprichter zijn naam houdt, hoefde op het bor des niet alleen treurige deunen te spelen: Paul van Belzen blijft aan de muziekschool verbonden als directiesecretaris. Daarmee gaat zijn deskundigheid in elk geval niet voor de school verlo ren. Uit een serie toespraken, zater dag tijdens de afscheidsbijeen komst, bleek dat dat Van Bel zens bijdrage aan het muziekon derwijs in Zeeland zeer op prijs werd gesteld. De school op de Bevelanden en Tholen werd, van een achtergesteld stiefkind, een bloeiende onderwijsinstelling. Dat Van Belzen niet altijd een 'makkelijke' was, namen zijn collega's graag op de koop toe. De docenten grepen het aan om er de gek mee te steken. De vele belangstellenden maakten van de gelegenheid gebruik om ook de opvolger van Van Belzen de hand te schudden. Jan Hut neemt de taak van de bekendste Zeeuwse blazer over. KOUDEKERKE - De bouw en exploitatie van een sporthal in Koudekerke is financieel haal baar. Dit stelt de 'werkgroep sporthal' in een nota. De bouw kosten bedragen 1,9 miljoen gulden, maar kunnen dalen als de omzetbelasting wordt door berekend in de verhuur. Met de belastinginspectie moeten dan wel afspraken worden ge maakt. Het jaarlijkse exploita tietekort komt uit op iets meer dan twee ton. De sporthal moet een vloer krij gen van 24 bij 44 meter. Een scheidingswand deelt de hal in tweeën. Daarnaast zijn in het programma van eisen opgeno men: vier was- en kleedruimten, twee scheidsrechtersruimten. een grote toestellenberging, een tribune met honderdvijftig zit plaatsen, een kantoortje voor de beheerder en een kantine, die eventueel gekoppeld kan wor den aan het verenigingsgebouw De Couburg. Belasting De werkgroep heeft becijferd dat de bouwkosten 1,9 miljoen gul den kunnen bedragen. Als de omzetbelasting niet direct wordt afgedragen, maar wordt doorberekend aan de gebrui kers, dalen de kosten met bijna drie ton. De werkgroep weet niet wat 'politiek Valkenisse' een ac ceptabel exploitatietekort vindt, maar geeft in de nota slechts aan hoe de gemeente de ingrijpend te verbeteren. ..Nu reeds blijkt dat deze bedrijven een zekere aantrekkingskracht op werknemers hebben", zei hij. „maar de ziektewetpremie van 22 procent dient nog steeds te worden betaald." Hij onder steunde de gedacht dat bedrij ven met een laag ziekteverzuim moeten worden beloond met een lager premiepercentage. De voorzitter van het NVOB- Zeeland riep zijn collega-bouw ondernemers op toch vooral mee te werken aan de nieuwe opzet van de arbeidsvoorziening en vacatures bij de arbeidsbureaus te melden. „De arbeidsbureaus deden het in onze ogen niet ge weldig", verklaarde hij, „het is aan ons te tonen dat het beter kan." Ook spoorde hij de NVOB-leden aan zich sterk te maken voor uitbreiding van het aantal leerling-bouwplaatsen. Drankrijdster aangehouden KAMPERLAND - De rijkspoli tie heeft zondagnacht om één uur de 25-jarige T. S. uit Tilburg aangehouden op de Nieuweweg in Kamperland. De vrouw had te veel gedronken. Zij kreeg een schikking aangeboden van 250 gulden. Politie pakt 'coureur' na achtervolging SINT MAARTENSDIJK - De rijkspolitie van Tholen heeft za terdagavond de negentienjari ge A. G. uit Stavenisse achter volgd. Van de Markt in Sint Maartensdijk kwamen klach ten over een snelrijdende auto die de Markt als parcours ge bruikte. De schuldige bleek G., een oude bekende van de poli tie. Hij werd tot stoppen ge maand, maar zette er in plaats daarvan de sokken in zodat de politie hem achterna moest. Pas in Scherpenisse. in de Wil- helminastraat, werd de 'coureur' klemgereden, waarna hij pro beerde zich lopend uit de voeten te maken. Daarmee maakte hij aanzienlijk minder voorsprong op de politie, die hem snel te pakken had. Tegen G. is proces verbaal opgemaakt. Borsele houdt vast aan beleid buitengebied HEINKENSZAND - De gemeen te Borsele is niet van plan water te doen bij de beleidswijn waar mee de gemeente de 'verste ning' van het buitengebied wil tegengaan. Dinsdag 11 juni be spreekt de gemeenteraad een voorstel waarin de wijziging van het bestemmingsplan bui tengebied bij Driewegen wordt afgewezen. De eigenaar van een perceel grond met een agrari sche bestemming aan de Korte- weg/Schoondijksedijk wil daar een woning bouwen. Een aan vraag voor de bouw van een be drijfswoning liep uit op een ne gatief advies van het Land bouwschap. De gemeente Borsele krijgt van tijd tot tijd te maken met pogin gen om grenzen van de bijna twintig bebouwde kommen te verleggen door aanvragen voor bebouwing in het buitengebied. Het college van b en w blijft op het standpunt staan dat de zaak onbeheersbaar wordt zodra de gemeente daaraan begint. De raad bespreekt verder een aantal transacties met plant- soengrond in de dorpen. Het be leid is erop gericht om openbaar groen voor een zacht prijsje te verkopen aan eigenaren van aanpalende tuinen zodat de ge meentelijke plantsoenendienst niet meer voor het onderhoud hoeft te zorgen. De vergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis in Heinkenszand en be gint om 19.00 uur. GOES jaarlijkse lasten kan verminde ren. De werkgroep weigert con cessies te doen aan de uitvoering van het plan. Om de exploitatie lasten te verminderen is het mo gelijk een deel van de gemeente lijke reserves te gebruiken. De werkgroep beveelt de ge meente aan in contact te treden metN. Knol uit Koudekerke, die bereid is in combinatie met de bouw van een sporthal een cen trum voor sportrevalidatie, -be geleiding en een sportwinkel te bouwen. Als beheersvorm moet de gemeente kiezen voor een stichtingsvorm, waarin gemeen te en particulieren samen moe ten werken. De stichting moet de bouw voorbereiden en de hal exploiteren. Het jeugdcircus Hoger Op uit Goes doet zijn naam eer a; bij de Hulster basiliek foto Camile Schelstraete HULST - De muziek slaat een roffel om aan te kondi gen dat het spannend wordt. Artiesten van het Goese jeugdcircus Hogerop laten zien waarom ze die naam hebben gekozen: ze zoeken het hogerop. De kleinsten van hen althans, want de' groteren moeten stevig op de grond blijven staan (of liggen) om de menselijke pi ramide overeind te houden. Een ander hoogtepunt zorgt voor verbazing bij een toekij kend ventje van een jaar of vier. Na een aantal acrobati sche toeren op een grote bal wordt een jongen geblind doekt. Hij zal blindelings over een balk rollen. Het jo chie heeft echter niet veel vertrouwen in de kwaliteit van de blinddoek. Z'n moe der gelooft dat de artiest niets kan zien. Maar het manneke laat zich niet voor de gek houden. „Hij kan door die blinddoek heenkij ken. Waarom kijkt hij anders naar beneden?" Ook bij het Assense circus Bombari staat de act 'blind op de bal' op het programma en ook hij heeft zijn hoofd ge bogen. De acrobaat uit As sen moet echter een veel in gewikkelder parcours 'ron den'. Het lijkt daarom waar schijnlijker dat de ballopers naar beneden 'kijken', om dat ze dan makkelijker hun evenwicht kunnen bewaren. Circusartiesten uit Goes, As sen, Oudenbosch, Badhoe vedorp en IJsselstein waren zaterdag en zondag te gast bij het 25-jarig jubileum van circus Reinardi uit Hulst. Op verschillende podia in en om het centrum van de Reij- naertstad vertoonden zo'n 150 leden van de zes circus sen hun kunsten. Zaterdag viel de drukte op de buiten ste podia nog een beetje te gen, maar zondag werden al le voorstellingen zeer druk bezocht. Zowel voor de gro tere podia bij de basiliek, de Bierkaaistraat en de Sta tionstraat als op verschillen de straathoeken bij kleinere acts dromden de toeschou wers tesamen. Niet alleen ouders met. kin deren, maar ook opvallend veel ouderen bleven langere tijd bij één voorstelling staan, verklaarde Reinardi- begeleidster A. Ferket. Dat omvangrijke geëerde pu bliek en de hogere tempera tuur maakten de zondag tot een nog mooiere feestdag dan de zaterdag. Ferket.: „De kleding van de acrobates en danseresjes hadden we al aangepast, want zaterdag was het wel vreselijk koud in de wind." De medewerkers van Rei nardi (Ferket: 'we kunnen er nog wel wat gebruiken hoor') waren zondagavond nog uren bezig om alle stellages en podia weer af te breken. Het bestuur had van te vo ren al aangekondigd dat de buitenoptredens in de thuis haven dit jaar het hoogte punt moesten worden van de jubileumvieringen. Vrolijke en blije gezichten bewezen dat dat gelukt was. Hengelsport - De Eerste Goese Hengelsport Vereniging hield de eerste zoetwaterwed strijd in de Goese Oostvest.. De 35. voor een deel jeugdige, deel nemers wisten 2339 cm vis op het droge te krijgen, hoofdzakelijk karper en goudkarper. De vol gende wedstrijd van EGHV wordt zaterdag 8 juni gehouden in de Oosterschelde bij de Hoek nr. 3 in de Wilhelminapolder en begint om 11.00 uur. Uitslag. 1 Tonnie Uitterhoeve. 33.1 cm: 2 G. W. de Bas, 287: 3 Ad de Vis ser, 151; 4 J. M.Uitterhoeve, 134. 5 G. W. de Bas, jr, 120; 6 J M. Hop. 109; 7 Arjo Zoutewelle, 105, 8 Hans Maas, 94; 9 Martin Booms, 88: 10 P. van de Ende. 86 HEINKENSZAND Sportinstuif - Het ontmoe tingscentrum De Stenge in Heinkenszand houdt woensdag 12 juni van 14 tot 16 uur een spor tinstuif voor de jeugd van vier tot twaalf jaar. De kinderen kun nen deelnemen aan allerlei vor men van sporten spel, zoals bad minton. indiaca, estafette en volleybal, onder begeleiding van ervaren recreatiesportleiders. Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin. geopend van 14-18 uur; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy 1,20 uur: Dances with wolves, a l.; Roxy II, 20.15 uur: Q A; Cinemactueel I, 20 uur: Look who's talking too, a.l.: cinemactueel H, 20 uur: The si lence of the lambs, 16 jr; Cinemactueel III, 20 uur: Slee- .ping with the enemy, a.l.; GOES - Grand, 20 uur: Sleeping with the enemy, 16 jr; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Predator 2.16 jr; 20 uur: The silence of the lambs, 16 jr; 20 uur: De onfatsoenlijke vrouw, 16 jr; 20 uur: Dances with wolves, a.l.; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: The Grifters; Schuttershof, 20.30 uur: I hired a kontract killer; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Sleeping with the enemy, 16 jr; 20 uur: Look who's talking too, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Predator 2.16 jr; Alhambra H, 20 uur: Dances with wolves, a.l.: Alhambra ni, 20 .uur: Awake nings; Alhambra IV. 20 uur: Silence of the lambs, 16 jr. Tentoonstelling AARDENBURG - Museum, 13- 17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); BRESKENS - Visserijmuseum, 10-12 en 15-17 uur: Diverse expo sities met foto's en maquettes; BURGH HAAMSTEDE - De Be- waerschole, 13.30-16.30 uur: Werken Beppy Everaers (t/m 22/ 6); HEINKENSZAND - Gemeente huis, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Zeeuwse landschappen van Jan Veldman (t/m 6/6); HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen HULST - Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Aanwinsten 1989-1990 (t/m 9/6); Loskade/Ramschip De Schor pioen, 10-17 uur: Maritieme aquarellen van Jenny Buikhui zen; Kloveniersdoelen, 10-17 uur: Bonsai expositie (t/m 9/6): Bibliotheek, 17.30-21 uur: 'Vlis singen rond 1960', fototentoon stelling van W. Sprong (t/m 6/7); NEELTJE JANS - Topshuis, 10- 17 uur: Zeespiegelrijzing, een be dreiging (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7); OOSTKAPELLE -Molenweg 36,10-12 uur: Fossielenmuseum; REIMERSWAAL - Gemeente huis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoom (t/m 29/6): RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9); VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis, 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9); De Schotse Huizen, 13-17 uur: Werken Govaert Vandenbergh (t/m 20/7); VLISSINGEN - Gevangento ren, 11-21, 'Tijdsbeeld', 500 jaar Gevangentoren en werken van Peter Terhorst (t/m 26/10); Stadhuis, 9-17 uur: 'Kijk, Annie M.G. Schmidt, de schrijfster in beeld' (t/m 7/6); Stedelijk Museum, 10-17 uur; 'Kapers op de Kust', kaapvaart en piraterij in Nederland 1500- 1800 (t/m 22/9 IJZENDIJKE - Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit diverse landen (t/m 27/10): ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10); Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (t/ m 25/10). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel.06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20,00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01.184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233. Kinder- cn Jeugdtelcfoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag, van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 19