Gevraagd: dammende meisjes Peter Mol pas in finale ten onder PZC Uitslag amateurs Midden-Zeeland Werelddambond wordt weer Nederlands Van Lith en Polman blijven aan leiding Hans van de Griendt had snelste sprint in de Nadorstloop sport 16 Bij de 88 leden van 's-Gravenpolder slechts twee vrouwen MAANDAG 3 JUNI 1991 's-GRAVENPOLDER - De vrou wenemancipatie in de sport is nog altijd niet voltooid en zeker niet in de vaderlandse damwe- reld. Vrouwen als Karen van Lith uit Rosmalen, Petra Pol man uit Arnhem, Ludmilla Meijler uit Leusden en Erna Wanders uit Veenoord, die mo menteel in het dorpshuis van 's-Gravenpolder op het voorste plan om het Nederlands kam pioenschap vrouwendammen strijden, vervullen dan ook min of meer een pionniersrol. Want net als het vrouwenschaken wil het vrouwendammen nog steeds niet echt van de grond komen. Speelsters als Karen van Lith en Ludmilla Meijler - om er maar eens willekeurig twee te noemen - zijn in staat om vele mannelijke dammers achteloos van het bord te schuiven. Maar toch ont kom je niet aan de indruk, dat de dames in de damwereld er een beetje bij bungelen. Als de da mes af en toe een verrassende combinatie uit de hoed toveren, kijken de deskundige mannelij ke toeschouwers weliswaar be wonderend toe, maar vele top- dammers bekruipt toch eerder een gevoel van vertedering als ze naai' het gestoei van de meisjes op de honderd velden kijken. Eervol Nu ligt het natuurlijk ook een beetje aan die meisjes zelf, dat het vrouwendammen nog niet tot volle wasdom is gekomen. De georganiseerde damsport mag zich toch al niet verheugen in een massale populariteit, maar de vrouwen staan nog minder dan de mannen te trappelen van ongeduld om zich bij een club aan te sluiten. De zeer actieve damclub 's-Gravenpolder, die dit Nederlandse damkampioen schap organiseert, telt een voor een damclub respectabel aantal leden: 88. Maar daarbij zijn slechts twee vrouwelijke leden: de 10-jarige Nelleke Boonman en de 16-jarige Janine van der Horst. Op de lijst van de clubs met de meeste leden staat 's Gravenpolder landelijk overi gens op een eervolle vijfde plaats. Witte van Moort uit Wes- terhaar in Overijssel is eerste met meer dan honderd leden. In de beslotenheid van de huis kamers moet er een veelvoud zijn van het aantal georganiseer de dammers in Nederland. Bij herhaling wijzen bestuurders van de dambond er op, dat deze denksport in ons land druk boe fend wordt, want, zo zeggen ze, hoeveel gezinnen beschikken niet over een dambord met ste nen. Maar op al die huisdam mers hebben de clubs nauwe lijks aantrekkingskracht. En het is een ongeschreven regel in de sport, dat er een brede massa van georganiseerde beoefenaars nodig is om in de top meer talent te krijgen. Dat geldt natuurlijk ook voor het vrouwendammen. Daaf Kasse. één van de Zeeuwse topdammers. die het kampioen schap in 's-Gravenpolder dage lijks volgt, voelt zich duidelijk wat ongemakkelijk bij de vraag op welk niveau we de strijd om de nationale vrouwentitel moe ten inschatten. Als Kasse zelf mee zou mogen doen op welke plaats zou hij dan eindigen? Kasse: „Als ik bescheiden ben, dan zou ik moeten zeggen: ik weet het niet. Maar als ik eerlijk ben. moet ik zeggen dat Zeeuwse topdammers als Johnny de Leeuw, Peter Schunselaar, Bram Goedhart en Arie Kam- meraat in een toernooi met deze dames om de eerste plaats zou den meedoen". Steuntje Voorzitter Chris Korstanje van de organiserende damvereni ging PWG 's-Gravenpolder en wedstrijdleider Izak op 't Hof van deze club betogen bijna in koor dat hun vereniging veel wil doen om de damsport ook onder de vrouwen te promoten. Kor stanje: „We hebben de kans om dit kampioenschap te organise ren met beide handen aangegre pen. Bij de senioren is dit het eer ste nationale kampioenschap dat in Zeeland gehouden wordt". Dankzij de Zeeuwse Sportraad, die de Sportmaand Mei organi seerde, kreeg de damclub 's-Gra- venpolder een steuntje in de rug. Korstanje: „We kregen daardoor 3.000 gulden van de provincie. De dambond trok 4500 gulden uit. maar de rest moesten we zelf bij elkaar brengen. In totaal is er 18.000 gulden nodig voor huis- vestig en reisgelden. Alle deelne mers zijn ondergebracht in hotel De Zwaan in Kapelle. Dat is na tuurlijk geen vijfsterrenhotel, maar de dames hebben het daar uitstekend naar hun zin". daarmee toont hij zich een gebo ren optimist, want zaterdagmid dag bijvoorbeeld telden we op een gegeven moment om precies te zijn achttien toeschouwers onder wie welgeteld drie vrou wen. Een groot demonstratie bord in een zijzaaltje van het dorpshuis bleef tot nu toe bij ge brek aan belangstelling onge bruikt. Korstanje: „Er was af en toe wel wat belangstelling voor uitleg bij enkele partijen, maar we konden dan gewoon op een bord op een tafeltje wat analyse ren voor de mensen die er om heen stonden". Niettemin zijn Korstanje en Op 't Hof tevreden met de propa ganda en uitstraling van dit eve nement. Korstanje: „Je moet reëel blijven, dammen staat niet zo erg in de belangstelling. En als ik dan zie dat er zelfs uit Drente.. Groningen en Limburg toeschouwers naar 's-Graven polder kwamen dan ben ik tevre den. Misschien heeft het ook een na-effect. We organiseren bij voorbeeld jaarlijks ook een toer nooi voor scholen. Misschien is er daar nu ook meer interesse bij de meisjes. Ik vergelijk het wel eens met de voetbalsport. Dat was eerst helemaal een sport al leen voor mannen, maar nu komt er toch ook steeds meer be langstelling voor het vrouwen voetbal. We krijgen op den duur echt wel meer vrouwen achter het bord". De 58-jarige Izak op 't Hof, die in Zeeland bij menig evenement als wedstrijdleider optrad, is ui terst tevreden over de dames en de dames trouwens over hem. Want ook in de hoogste tijdnood is er nog nooit een verschil van mening geweest. Op 't Hof, die als wedstrijdleider natuurlijk strikt objectief is, betreurt het Karen van Lith (rechts) handhaafde zich in de strijd om de nationale damtitel voor vrouwen op een gedeelde eerste plaats door een remise tegen Ludmilla Meijler (links) (foto Oscar van Beest) Optimist De propagandistische waarde van het evenement valt voorzit ter Chris Korstanje nog mee. En VELP (ANP) - Eind juni is het conflict tussen de KNDB en de we relddambond (FMJD) opgelost. President Wadim Bairamov uit de Sovjetunie zal dan zijn verdwenen. De vorig jaar op het congres weggestemde Nederlandse kandidaat Ber ten Haaf neemt na 1 juli die functie over. Ook oud-penningmeester Bernard van Dongen keert terug in het bestuur van de werelddambond. KNDB-voorziter Anton Schotanus deelde de algemene vergadering van de KNDB zaterdag in Velp mee, dat hij ervan overtuigd is dat alle andere landen die door Nederland voorziene ontwikkeling zullen accepteren. „Nederland stelt de gelden beschikbaar- voor het bureau in Dordrecht, dus moeten we de kar wel gaan trekken. Momenteel functioneert de werelddambond niet meer. Dat is te wijten aan het dictatoriale optreden van president Bairamov." Rob Compas sterke winnaar bij amateurs Ronde van Midden-Zeeland Door Han Gommeren GOES - Wie niet kon waaierrij den was zaterdag in het winde rige Zeeland bij voorbaat een kansloze renner. De vijf koplo pers, die in de finale van de 32e amateurronde van Midden-Zee land naar de streep reden, mochten dan ook tot de echte 'waaierspecialisten' worden ge rekend. Rob Compas van de na tionale selectie bleek de meest uitgekookte van het stel en be kroonde een sterk gereden koers met een keurige sprintze ge. De organisatoren kregen daarmee een winnaar die veel meer tot de verbeelding sprak dan de Belg Gino Primo in 1990. Wielrenner Van Schaik brak ribben OES - De Zeeuwse wiel renner John van Schaik van de wielervereniging Theo Middelkamp was zaterdag de grootste pechvogel in de interna tionale Ronde van Mid den-Zeeland voor ama teurs. Hij viel al na twintig kilo meter uit ter hoogte van de Vlakebrug. Van Schaik brak bij zijn val enkele ribben en liep een hersenschudding op. De onfortuinlijke renner werd afgevoerd naar het ziekenhuis in Goes. Hij was niet de enige die de finish niet haalde. Van de 147 vertrekkers bij de amateurs haalden er zes tig de eindstreep. Voor Peter Mol uit 's-Graven polder was er een eervolle uit slag: de vijfde plaats. Piet Kuys, de baas van de natio nale equipe, lachte van oor tot oor. Hij had er ook alle reden toe. Compas speelde het spel uitste kend. Op het juiste moment trok hij er in de kopgroep stevig aan, waardoor het aantal kansheb bers op slag fors reduceerde. Van de 27 leiders bleven er nog maar een handvol over. De rest van het beulswerk werd gedaan door de Russen van TVM-CSKA Mos kou, die wel hard maar niet erg doordacht koersten. Piet Kuys vond het echter te ver gaan de overwinning van Com pas op te dragen aan het Russi sche viertal, dat lange tijd het vermoeiende kopwerk in de wind had verricht. „Compas was voor ons vandaag de kopman. Hij heef een ontzettend goed koersinzicht en kan een wed strijd ook afmaken. Dat heeft hij vandaag laten zien", stelde de bondscoach vast. Compas won dit jaar de Hel van het Mergelland en de Ronde van de Bommelerwaard. In Olym piad Tour werd hij achtste in het eindklassement achter winnaar Anton Tak, die zaterdag in Zee land de finish niet eens haalde: hij stapte na 108 (Veerse Dam) van de 164 kilometer af. Compas was uiterst tevreden over de ont knoping: „Die Rus Igor Dzuba begon vijfhonderd meter voor de finish al te sprinten. Hij dacht misschien dat hij al gewonnen had, maar ik bleef gewoon tien a vijftien meter achter hem en ik vloog er tenslotte nog gemakke lijk over heen". Peter Mol Peter Mol uit 's Gravenpolder deed van zich spreken. De Zeeuwse renner, uit het zicht ge raakt na zijn vertrek naar Casba Swift, handhaafde zich tot en met de finale in de kopgroep. Tot drie keer toe deed Mol een uit looppoging, maar het gelukte hem niet uit de greep van de kopgroep te blijven van het amateurpeloton, dat in 1988 wel een Zeeuwse winnaar begroette: Heddy Nieuwdorp. „Bij mijn derde demarrage kwam Rob Compas me terugha len", blikte Mol terug. „Ook daarom vond ik hem de verdien de winnaar. Die jongen reed ver schrikkelijk sterk. Ik heb gepro beerd om weg te komen, omdat ik niet met die snelle jongens naar de streep wilde rijden. Ik wist dat ik dan kansloos was. Ik hoopte telkens dat er een ander zou meespringen, want alleen red je het niet in die wind." Achteraf bezien kon de Zeeuw niet meer dan „dik tevreden" zijn met vijfde plaats in het ster ke deelnemersveld, waarin de bij de amateurs debuterende Roy Bogaert uit 's-Gravenpolder van de wielervereniging Ouden bosch zich ook lange tijd voorin handhaafde. Mol vertelde nog: „Ik heb in de aanloop naar dit evenement bewust niet zo veel getraind. In voorgaande jaren had ik juist keihard getraind om voor eigen publiek iets te laten zien. Vorig jaar werd ik twintig ste. Nou, dat is natuurlijk niet bijster. Ik had gerekend op een plaats bij de eerste twintig, dus dit valt ontzettend mee". Geen spijt Mol zegt. geen moment spijt te hebben gehad van zijn overstap naar de Leidse sponsorploeg Casba Swift waarmee hij dit sei zoen promoveerde naar de top- competitie. „De overgang van de promotie-competitie naar de topcompetitie is me behoorlijk tegengevallen. Ik heb een volle dige baan bij ZHV en die is ei genlijk niet te combineren met het fietsen op dit niveau. Van daar dat ik tot nu toe weinig goe de uitslagen heb gereden. Ik kon de eerste maanden van het sei zoen de kilometers gewoon niet bij getraind krijgen." Vijf tweede plaatsen waren al zijn deel, maar winnen was er ook zaterdag niet bij. Hoewel de 24-jarige Mol nog steeds met ple zier bij Casba rijdt, geeft hij toe dat het vele reizen hem soms wei- tegenstaat. Maar een terugkeer naar de wielerclub Theo Middel kamp, die hij anderhalfjaar gele den verliet uit onvrede met het toenmalige bestuursbeleid, sluit hij pertinent uit. „Daarvoor is er te veel gebeurd", zegt Mol, die constateert dat de kritiek die hij destijds uitte (geen organisatie rondom de ploeg) wel degelijk ter harte is genomen. „Alleen zullen ze dat nooit toegeven." Kinderachtig Een terugkeer naar Middel kamp zou voor Mol een persoon lijke nederlaag zijn. „En ik houd mijn kritiek van destijds staan de. Er werd totaal geen beleid gevoerd. Goede wedstrijden rij den was er nauwelijks bij. Nu rijdt Middelkamp promotie competitie, de renners worden beter begeleid. Alleen was daar eerst kritiek voor nodig. De an- Peter Mol: sterkste Zeeuw in Ronde van Midden-Zeeland voor amateurs (foto Camile Schelstraete) De renners van de internationale Ronde van Midden-Zeeland reden zaterdag ook door de straten van Zierikzee. Hier snellen de profs door de Schouwse centrumgemeente 'foto Fred Ernst) De uitslag van de Ronde van Mid den-Zeeland voor amateurs luidt: 1. Rob Compas, nationale selectie, 164 kilometer in 3.48,1. 2. Martijn van Moorsel Teleflex z.t3. Eric de Crom Zuidwesthoek z.t, 4. Igor Dzuba TVM CSKA z.t.. 5 Peter Mol Casba. z,t„ 6. Diederik Kempers Jonge Ren ner 3 48.5 7 Mike Kuipers Teleflex z.t.. 8 John den Braber Teleflex 3.49,22, 9. Mark Rasch WV Volendem z.t, 10. Marcel Vegt nationale selectie z.t.. 11. Reem Kok De Zwaluwen z.t 12 Pierre Duin militaire selectie 3.49.50, 13. Piotre Kochelenko TVM CSA z.t., 14. Leo Peelen WV Breda 3 49,53, 15. Sven Teutenberg Bonn- Zandegia, 16. Alexei Sivakov TVM CSKA z.t., 17. Oleg Borinine TVM CSKA z.t.. 18. Harm Jansen nationa le selectie 3.49,57. 20 Roger van Riet Het Zuiden 3.50,2. 21. Francois Fran se Middelkamp 3.51,28, 22. Philip de Baets Oost-Vlaanderen 3.51.32, 23. Patrick Bol Willebrord Wil Vooruit 3.51,37, 24. Kees Schouwenaar Mid delkamp z.t. 25. Norman van Hest TWC Pijnenburg 3.51,39. Zeeuwen: 26. Richard de Vrieze Middelkamp Damkampioenschap voor vrouwen toch dat de Zeeuwse deelneem ster Danielle de Vos uit Tholen nog geen puntje in de wacht heeft gesleept. Op 't Hof: „Ze had al drie punten kunnen, heb ben, want in de tweede partij had ze de winst voor het pakken en tegen Jannet Andries had ze remise kunnen maken". Nog drie dagen, tot woensdag aanstaande, wordt er gestreden in 's-Gravenpolder. De verrich tingen van de tien deelneem sters zijn maandag (vandaag) vanaf 13.00 uur te zien en dins dag en woensdag vanaf 11.00 uur. De KNDB heeft de druk op de FMJD behoorlijk opgevoerd door on danks andere beloften na het congres van november geen enkele afdracht te doen. „We hebben geen vertrouwen in het huidige finan ciële beleid van de FMJD en vinden het niet verantwoord geld in een bodemloze put te storten", verklaarde Schotanus aan de provinciale afgevaardigden. „Maar als onze kandidaten gaan functioneren, zul len we ze alle mogelijke steun geven." Voor de eigen financiële situatie kreeg het KNDB-bestuur lof. Een voorstel de contributie met 3,50 gulden te verhogen werd wegge stemd en op voorstel van Noord-Holland vervangen door een verho ging van twee gulden. De jaarlijkse wedstrijd tegen de Sovjetunie is van het programma geschrapt. „In de Sovjetunie zag men geen kans deze wedstrijd te organiseren", aldus Schotanus. 's-GRAVENPOLDER - De zesde ronde van het Nederlands dam kampioenschap voor dames heeft geen ingrijpende wijzigin gen in de kop van het klasse ment gebracht. De topper tus sen Karen van Lith en Ludmilla Meijler eindigde zaterdag in Ons Dorpsleven te 's-Graven polder in remise. Ook Petra Pol man speelde gelijk, zodat - met nog drie ronden te gaan - van Lith en Polman de eerste plaats blijven delen. Zij worden op eén punt gevolgd door Ludmil la Meijler en Jacqueline Schou ten. Karen van Lith koos zaterdag voor de Hoogland-aanval. Na de ruil 14. 34-30 switchte de zwart- speelster naar een klassiek mid denspel, waarin ze licht voordeel had. Na 36. 31-27 koos Meijler voor een afwikkeling die er kans rijk uitzag, maar die in de partij niet meer dan remise opleverde. Analyses zullen moeten uitwij zen of er wellicht meer ingezeten heeft voor Meijler. Petra Polman had tegen Barba ra Graas voortdurend het inita- tief. Met een grote ruil zadelde ze haar tegenstandster op met een topzware rechtervleugel. In een zes-om-zes stand dwong ze uit eindelijk schijfwinst af, maar in het eindspel kon Graas een snel le remise forceren. Jacqueline Schouten en Erna Wanders brachten vanuit de opening een interessant spelty pe op het bord. Helaas werd de partij in tijdnood ontsierd door wederzijdse fouten. Schouten had de partij na een foutief offer van Wanders op de zevendertig- ste zet al kunnen uitmaken, maar sloeg op de eenenvijftigste zet definitief toe. Danilla de Vos blijft ook na de zesde ronde zonder punten. Te gen Alie van Duinen speelde de jonge debutante uit Tholen be slist één van haar betere partij en. In een positie waarin ze zeker niet minder stond beging ze ech ter een grote fout, die haar te genstandster een eenvoudige damdoorbraak opleverde. Ook Delia Verhoef beging zaterdag een grote fout. Tegen Jannet An dries liep ze in een simpele com binatie. Met een schijf minder vocht ze nog sterk terug, maar een nieuwe fout bezorgde Groningse speelster de oni winning. Uitslagen NK vrouwen, zesde ronde: Barb Graas (Wormerveer)-Pelra Poln (Arnhem) 1-1; Jannet Andries (C ningen) - Delia Verhoef (Heerlen) Karen van Lith (Rosmalen) - Lui la Meijler (Leusden) 1-1; Alie vanl nen (Hattemerbroek) - Danielle Vos (Tholen) 2-0; Jacqueline Seh ten (Santpoort) - Erna Wam (Veenoord) 2-0. Stand: 1 Van Lith, Polman 9 pun 3. Meijler. Schouten 8; 5. Wandel 6. Andries 6; 7. Van Duinen, Grae 9 Verhoef 3; 10. De Vos 0. Partij Partijnotatie: Wit: K. van Li Zwart: L. Meijler. 1 32-38 18-23; 2. 38-32 12-18; 3. 31-2 12; 4. 43-38 20-24; 5 37-31 14-2 37 10-14; 7. 49-43 1-7; 8. 34-29 23x31 40x29 20-25; 10. 29x20 15x24; 11 2! 18x27; 12. 31x22 16-21; 13. 45--40 5- 14. 40-34 21-26; 15. 34-30 25x34; 29x30 17-21; 17. 36-31 11-16; 18. 31 12-18; 19. 44-39 7-12; 20. 46-41 18. 21. 39-34 10-15; 22. 41-36 24-29; .33x24 14-20; 24. 50-45 20x40; 25. 45 15-20; 26. 38-33 20-24; 27. 43-38 12- 28. 22-11 6x17; 29. 36-31 13-18; 30 41 9-13; 31. 41-36 8-12; 32. 27-22 18x 33. 31x11 16x7; 34. 30-31 7-11; 35. 30 12-18; 36. 31-27 11-17; 37 27x16 24 38. 33x24 19x39; 39. 28x8 3x12; 40. 33 39x28; 41. 32x23 18x29; 42. 35 29-33; 43. 48-43 12-18; 44. 30-24 18- 45. 25-20 2-8; 46. 20-14 23-29; 47 2{ 29-34; 48. 20-15 34-40; 49. 14-10 40 50. 10-5 45-50; 51.43-38 33-39; 52.38 39x28; 53. 5x32 8-13. Remise. Maaskant naar Motherwe DEN HAAG (ANP) - Rol* Maaskant speelt volgend zoen voor het Schotse Moth well. De club heeft de speler v Emmen een contract voor t jaar, met een optie voor nogt seizoen aangeboden. Volgens Bob Maaskant, vad en zaakwaarnemer van de voi baller, ligt het in de lijn der v wachtingen dat begin volgen week definitief overeenstei ming wordt, bereikt. Zeeuw naar militaire titelstrijd dere jongens profiteren daar nu van", zegt Mol, die het idee heeft dat er bij enkele Middelkamp begeleiders rancune leeft ten op zichte van hem. „Dan wordt er gezegd tegen die jongens: rij maar op het wiel van Mol. Hij mag in ieder geval niet winnen. Tsjonge, het is toch op het kin derachtige af', vindt Mol, wiens ploeg dit seizoen een van de ploegleiders, Wim de Wilde uit Kwadendamme, aan de kant zette. „We zagen en hoorden ei genlijk op een gegeven moment niks meer van hem. Dat is een kwalijke zaak. Bij Casba werd zelfs gedacht, dat wij drieën, Eric van Niekerk (ploegmaat van Mol) De Wilde en ik zouden samenspannen tegen de rest van de ploeg. Nou, dat is gelukkig al lemaal uitgepraat. Maar die zaak met De Wilde blijf ik vreemd vinden." De renners van Middelkamp, vo rig jaar voorop in de strijd, kon den dit keer in het sterke cou- reursveld geen rol van betekenis spelen. Francois Franse, Ri chard de Vrieze en Kees Schou wenaar kwamen niet verder dan de tweede groep, die op de Vlis- singse boulevard nog het dichtst bij de koplopers kwam. Winnaar van het ploegenklass- ment werd Teleflex. Er was een knappe vierde plaats voor de A- ploeg van Middelkamp, een ze ventiende voor de B-ploeg en de WV Zeeuws-Vlaanderen eindig de op de vierentwintigste van de 26 te verdelen plaatsen. Vierde dode op het eiland Man DOUGLAS Rtr- De TT van het eiland Man heeft deze week niet minder dan vier doden geeist. Het vierde slachtoffer viel zater dag bij de formule Eén-race. De in 16e positie liggende Rou An derson verloor de macht over het stuur en kwam zwaai' ten val. Zondagmorgen overleed de 39- jarige Schot. Hij is de 160ste do de in de 84-jarige geschiedenis van de TT van Man. MIDDELBURG - De Nadorst loop over tien Engelse mijlen in Middelburg heeft zaterdagmid dag een overwinning opgele verd voor de 23-jarige Hans van de Griendt uit Hoek. De atleet van Scheldesport liet vlak voor de start er geen twijfel over be staan dat hij deze dag een niet te kloppen man was. „Ik ben in vorm en wil winnen vandaag", zei hij min of meer voorspellend vlak voor het startschot reeds. Toch beleefde de Nadorstloop een spannende finale. De Marok kaan M'barek Ezhou en Hans van de Griendt hadden na tien kilometer lopen Rian van de Broeke uit Vlissingen gelost. Ez hou probeerde daarna opnieuw een demarrage maar Van de Griendt bleef attent door on middellijk het kopwerk over te nemen waardoor Ezhou alleen door een uiterste inspanning kon volgen. In een hoog tempo gingen beide atleten op de fi nishlijn af. De eindsprint leverde een Overtuigende overwinning voor de atleet uit Hoek. „Ik heb geen enkel moment getwijfeld aan mijn snelheid. Ezhou werd moe op het laatst en daardoor was hij nog gemakkelijker te verslaan dan ik eerst dacht", al dus Van de Griendt. Militair De Zeeuws-Vlaamse atleet, die momenteel de militaire dienst plicht vervult in 't Harde, be reidt zich voor op de Nederland se kampioenschappen voor mili tairen op vrijdag 14 juni in Nij megen op de vijf kilometer. „Ik ben deze winter Nederlands mi litair kampioen geworden op de cross en daarom wil ik ook de ti tel halen op de 5000 meter". De Zeeuws kampioen op de tien kilometer en de winnaar van de tien EM in Kruinigen, M'barek Ezhou, zocht in Middelburg na een geldig excuus voor zijn V( lies: „Ik heb deze de week veel veel wedstrijden gelopen. E tien kilometer op de baan, e tien kilometer tijdens een triat Ion en ook nog een 1500 meti Voor de start had ik al zware t venbenen en dan moet je ma afwachten of het goed gaat. G lukkig heb ik toch nog mijn p soonlijk record verbeterd met seconden". Rian van de Broeke werd den en Seip Vermeulen van Scheli sport behaalde een verassen vierde plaats. Deze loper, diep twee maanden actief is in de i letiek, maakte een sterk debu in het Zeeuwse loperswereldje Bij de veteranen won Jaap 0( uit Kapelle met twintig seco den voorsprong op Pieter v Horssen uit Middelburg. De 4 jarige Jopie Daane uit Vlissi gen was de snelste dame. Uitslagen Uitslag: 10EM: 1. Hans van Griendt SS 51 16. 2. M'barek E Dy. 51.20. 3. Rian van de Broeke 2 52.49. 4. Seip Vermeulen SS 54.22. Kees van Koeveringen Atl. 55.35 Jaap Oele (vet.) AV 56.07. 7. Piel van Horssen (vet.) Dy. 56.25. 8. Ke: Abery Spado 56.53. 9. Kees Spas AV 57.54. 10. Adrie Buteijn Dy. 58.! 11. Wim Roose AV 58.37. 12 W: Wouters AV 58.46 13. Ad Tierie Dy. 58.52. 14. Dick Viergever 1 59.00. 15. Albert Karstanje Dy. 59.1 16. Harry Louwers Dy. 59.18.17. Ad) Gidionse (vet.) Dy. 59 20. 18. Fra Krijnssen (vet,) AV 59.37 19. Jan! venier AV 59.47. 20. Rick Steeaal Dy. 59.49. 21 Lein Lievense (vet.)E 60.10. 22. manfred Meulmeester 60.22. 23. Rinus Joosse AV 60.25.1 Hans Leijdekker (vet.) 60.37. 25 Meiboom (vet.) AV 61.02. Dames: 1. Jopie Daane Atl. 64.09. Nellie van Horssen Dy. 66.47 3 Hi nie de Jager AV 67.24. 4. Ellie West/ weele Atl. 67.25. 5. Huquette de Cle Atl. 68.45. 3.51,42. 31. Leo Goeree Middelkamp 3.52.8, 39. Roy Bogaert WV Ouden bosch 3.52,33, 42. Dennis Mesu Mid delkamp 3.57,18, 43. Jack Schroevers 't Luchtschip z.t., 45. Wilfred Geys Middelkamp z.t., 49. Davy Dubbel dam Europolis/Bovemij 3.57,24, 54. Karei van Goethem WV Zeeuws- Vlaanderen 3.57,29, 55. John Wisker- ke Middelkamp 3.59,30 Hans van de Griendt (hier op archieffoto) was zaterdag de snelstei de Nadorstloop (foto Henk Hommers

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16