onnors wil niet in harnas sterven [iddelburg is doodziek van uittocht Overschrijvingen in het Zeeuwse voetbal Aanmoedigingsprijs Schipper en Rottier sport 21 01184-17500 uitslagen Veteraan geeft in Parijs uitgeput op tegen Michael Chang NAC ontsnapt aan nederlaag Iarc Wilmots naar Standard Slecht ter been? DeArola brengt u f overal heen. ZATERDAG 1 JUNI 1991 tIDDELBURG - Hij verspreid ie zelf in de afgelopen weken het verhaal, dat Middelburg in onderhandeling was met Ken- leth Brylle. „Ik werd zo langza merhand doodziek van alle ge- uchten over spelers, die naar Middelburg zouden komen of neg zouden gaan", zegt Jan Ra- fut, sponsor en bestuurslid van Middelburg. De opmerkelijke .transfer" ging razendsnel rond, maar was volkomen ver zonnen. Jan Ragut komt er nu ruiterlijk voor uit. „Maar al dat gegoochel met namen heeft me wel knettergek gemaakt. Daar- heb ik er zelf op het laatst ook maar één verzonnen." iVrijdagmiddag, vóór het ver strijken van de overschrijvings- e termijn. Jan Ragut. begaan met het lot van Middelburg, is nog volop in de slag. „Ik heb een se- ilectie van één en twintig man. maar vanavond kan er nog iets -gebeuren", zegt hij geheimzin nig. he „Welke namen we nu al hebben? outjAch, die zijn al bekend. O ja, Hu- hjk-go Crucq is nieuw. Die hebben laatwe er nog bij gekregen. De ande- 'biöjré nieuwe spelers kennen jullie al. Ron van Dam, Arold Back, ilRans de Nooijer, Edwin Leynse, Mouthaan, Brian Roy... ron-Wat zeg ik nou? Brian Roy? Zie nou hoe knettergek ik er van Ik bedoel natuurlijk Bram -leij-Rog." eerHectische tijd Middelburg sloot gisteren een vijft hectische tijd af. Het getouwtrek Paul Schipper. Jan de Rij- Vaiike, Johan le Conté. John Alle- en Mike But heeft de gepro- moveerde eersteklasser in alle staten gebracht. Jan Ragut: „De Dui yoetbalbond zou dit allemaal moeten verbieden. Dat ze een clubje zo leegroven. En wat moe- ten ze nou bij Vlissingen gaan iAdvertentiei pid- arte Jo van ■nde aal' t de isse ge- drie der rol- 7; SCHOONMAAKBEDRIJF BLEIJENBERG B.V. voor totaal schoonmaak onderhoud doen. Wat? Wij een verhelderend gesprek gehad met Vlissingen? Nou ik niet. hoor. Nee. nooit..." Van de 21 spelers die Kees Ver munt zich vooralsnog tot zijn se lectie mag rekenen, is de club in middels zeker. „Misschien komt er nog wat. want betaalde spe lers mogen we ook na vanavond nog aantrekken. We zijn niette min tevreden met wat we nu hebben", aldus Ragut. „Ja. we zijn inderdaad doodziek van die spelersuittocht, hoewel ik denk dat we er ondanks alles niet slecht zijn uitgekomen." Gisteren, op de laatste dag. was er nog wat onzekerheid rond een eventueel vertrek van Ron Kod de en Jurjen Swiers naar Seroos- kerke. Bovendien trok Middel burg op het laatste moment nog Edwin Leynse van Veere aan. Daartegenover stond het ver trek van Dennis But naar Veere. Weg zijn nu definitief: Paul Schipper, Johan le Conté. Jan de Rijke, Mike But en John Alle man naar Vlissingen. Roy Hen- driksen naar RBC, Hans Tellier naar Scheveningen, Andre Lou- rens naar DEO. Dennis But naar Veere en Arthur Pouwelse, even eens naar Veere. Van de zater dagafdeling van Middelburg vertrokken Arjen en Onno Mon- deel naar Veere. Serooskerke Piet Puype van Serooskerke kijkt min of meer ook met ge mengde gevoelens op de over schrijvingsperiode terug. „Het gedrag van sommige spelers is bedenkelijk", vindt de trainer van de eersteklasser. „Je merkt als club op een bepaald moment, dat je wordt uitgespeeld. Dat ze bij hun eigen vereniging de prijs op willen drijven. Daar zijn wij een paar keer het slachtoffer van geworden." Toch is Serooskerke, dat zoals bekend zelf slechts bescheiden onkostenvergoedingen geeft, er niet slechter op geworden. Ver sterking komt er onder andere van Jan Hage (Goes) en Cherry Strating (Bevelanders). De ver dediger Jaap van de Velde (28) komt over van Veere en van Wal cheren komt Hassan Acheklaf. Bij Serooskerke doen Wim Al- laart. Hans Adriaansen en Henk Wondergem met ingang van vol gend seizoen een stap terug. Marcel de Nijs gaat terug naar Goes en Jan Geene naar Wol- phaartsdijk. Hoek Rinus Zegers. die Kees Kist op volgt als trainer bij Hoek. gaat de nieuwe competitie in met een selectie die tamelijk jeugdig is en bovendien voor een groot deel uit eigen streek komt. Hoek heeft zelf veel spelers aangetrok ken. maar zag ook een klein elf tal vertrekken. Nieuw zijn volgend seizoen Wim Verpoorte (AZW), Dennis de Bruijne en Gerard Maas (Sluis kil), Michel Pieters (Vogelwaar de), Leo Bracke (Axel), Jack Scheele (Terneuzense Boys), Bert Dutree (FC Eeklo) en Mario Segers (Philippine). Vertrokken zijn Milan Ruzie (Terneuzen), Tom Ribbens (Ter neuzense Boys), Paul van Buu- ren (die gisteren voor VES'35 koos. een zondagderdeklasser uit Oudenbosch). Arthur van Huizen (Vlissingen) en Alex Lou- rens (Middelburg). Ludwig Jur- riëns stopt voorlopig met voet ballen. Ron Schrier van Goes wist giste ren nog te melden dat Pearl Doesburg en Edwin Held over wogen om te vertrekken. Beide spelers zijn in onderhandeling geweest met RBC. Pearl Does burg blijft gewoon bij Goes. De 19-jarige Edwin Held gaat op amateurbasis bij de Roosen- daalse profclub spelen. Jan Ha- ge is naar Serooskerke vertrok ken en Peter Groenewegen naar SSV. Goes krijgt volgend seizoen ver sterking van Leen Koster en Wim van der Maas (beiden Zie- rikzee). Chris Bal (Patrijzen), Erik Floore (Robur) en op het laatste moment hebben zich nog twee spelers van Kruiningen aangemeld. Zierikzee Zierikzee. Kloetinge, Sluiskil en Zeeland Sport springen er ook uit in de overschrijvingstermijn. Zierikzee vooral in negatieve zin. Vertrokken zijn Patrick de Broekert en Theo Wittenberg (WIK), Leen Koster en Wim van der Maas (Goes) en Aart van der Linde en Raymond Ayaz naar Mevo. Kloetinge zag zelf Huib Meer man en Albert Slinger (Vlissin gen) en Piet Goeree (naar Arne- muiden) vertrekken. Maar het kreeg ook veel nieuwe aanwin sten: John Bentschap Knook (RCS). Joost Folmer (Wemeldin- ge), Hans en Jan de Bruijne (Be- verlanders), Ronald Bun (SSV), Wienand Boonstra en Gerard Timmerman (Kapelle). Bij Sluiskil vertrekken Willy de Jaeger en Mario Corthals (Bres- kens), en Dennis de Bruijne en Gerard Maas (naar Hoek). Peter Zwart is gestopt. Nieuw in de se- Serooskerke-trainer Piet Puijpe: het gedrag van sommige spelers is bedenkelijk (foto Ruben Oreel) lectie zijn Paul van Kouteren (SLV Zelzate) en Martin van den Bossche (Terneuzense Boys). Zeeland Sport krijgt versterking van Karei Vergouwe (Veere), Frank Tuankotta en Johan Pat- tikawa (Jong Ambon), Gert Jan Paul van Buuren van Hoek naar VES'35 uit Ouden bosch. Jan Hage van Goes naar Serooskerke. Piet Goe ree van Kloetinge naar Arnemuiden, Ron van Dam van Vlissingen naar Middelburg, Arold Back van Vlissingen naar Middelburg. Jon Hesselman van Bevelanders naar Kapelle. Milan Ruzie van Hoek naar Terneuzen. Dennis de Bruij ne van Sluiskil naar Hoek. Alex Lourens van Hoek naar Middelburg. Gerard Maas van Sluiskil naar Hoek, Wim Verpoorte van AZW naar Hoek. Cherry Strating van Bevelanders naar Serooskerke. Peter Groenewegen van Goes naai- SSV. Arthur Pouwelse van Middelburg naar Veere. Mark Roo- se van Walcheren naar Veere. Dennis But van Middel burg naar Veere. Johan van Leeuwe van IJzendijke naar Sluiskil. Robin Arends en Arthur van Noorden van Krui ningen naar Goes. Erik de Rijke van Terneuzen naar Aardenburg. Jan Geenen van Serooskerke naar Beve landers. Hugo Crucq van Nieuwland naar Middelubrg, Edwin Leynse van Veere naar Middelburg. Chris Mou thaan van Veere naar Middelburg, Chris Bal van Patrij zen naar Goes. Leen Koster van Zierikzee naar Goes, Pa trick de Broekert van Zierikzee naar WIK. Wim van der Maas van Zierikzee naar Goes. Willy de Jaeger van Sluis kil naar Breskens. Rini Verwest van SSV naar WIK. Fred van Cauteren van HVV naar Clinge. Jack Scheele van Terneuzense Boys naar Hoek. Ruud Cornells van Terneuzen naar Breskens. Leo Bracke van Axel naar Hoek. Michel Pieters van Vogelwaarde naar Hoek. Kees de Putter van AZW naar Zaamslag. Marcel Baljeu van Vlissingen naar Oostkapelle. Theo Wittenberg van Zierikzee naar WIK. Leo Stal van Terneuzense Boys naar Koewacht. Honoré Claessens van Vogelwaarde naar Koewacht. Tom Rib bens van Hoek naar Terneuzense Boys. Gert Jan Bou- terse van Arnemuiden naar Zeeland Sport. Boudewijn Rietjens van Koewacht naai- AZW. Yvo Wouters van HW naar Vogelwaarde, Joost Folmer van Wemeldinge naar Kloetinge, Hans de Bruijne en Jan de Bruijne van Bevelanders naar Kloetinge, Ronald Bun van SSV naar Kloetinge. Erik Floore van Robur naar Goes, Wim Sabander en Ronald Jongelings van Jong Ambon naar Lewedorpse Boys, Mario Corthals van Sluiskil naar Breskens. Aart van der Linde van Zie- Gedeputeerdc mevrouw Nederhoed-Zijlstra reikt Monique Schip per de aanmoedigingsprijs uit. Op de achtergrond Piet de Haze en tennistrainer Richard Bral. de plaatsvervanger van de andere win nares: Stéphanie Rottier (foto Pieter Honhoff) Slotgala Zeeland sportmaand rneik BRUINISSE - Piet de Haze stond er in een congreszaal van Aqua Delta te Bruinisse wat be dremmeld bij te kijken toen de aanmoedigingsprijs van Zeeuws Sport talent bekend werd gemaakt. De 16-jarige Goese turner, lid van SSS uit Sliedrecht en deel uitmakend van de nationale kernploeg, hoorde tijdens het slotgala van Zeeland Sportmaand mei dat het comité de aanmoedigings prijs aan de twee genomineer den, de tennisster Stéphanie Rottier en atlete Monique Schipper, had toebedacht. Het comité, bestaande uit de he ren Ton Koomen (De Stem). Joop van den Berg (PZC), Ton Kienhuis (secretaris Zeeuwse Sportraad). Rolf Westerhout (beleidsmedewerker van de pro vincie), Koen Mijnheer (Omroep Zeeland) en Roel Bloembergen (lid van de Zeeuwse Sportraad), stond voor de opgave een keuze te maken uit 24 voorgedragen jeugdige Zeeuwse sporttalen ten. Na twee selecties bleven Piet de Haze. Stéphanie Rottier en Monique Schipper over. De tennisster en de atlete kre gen van het comité evenveel stemmen waardoor de prijs, on der andere een bedrag van 5000 gulden, door de twee sportsters gedeeld moest worden. Een prijs die ze kregen uit handen van de gedeputeerde mevrouw Neder hoed-Zijlstra. Voor Piet de Haze was er toch nog een 'sportpleis- ter', zoals de heer A. Vogelaar, burgemeester van Bruinisse, de geste noemde. De burgemeester bood Piet de Haze een envelop met inhoud aan. Genomineerden Vorig jaar werd dit initiatief voor de eerste maal in het leven ge roepen. Ook toen behoorden Monique Schipper en Stéphanie Rottier tot de genomineerden, maar streek de Axelse judoka Marion van Dorssen de hoofd prijs op. De werpster Monique Schipper, lid van Delta Sport uit Zierikzee. maakte begin dit jaar furore tij dens de nationale kampioen schappen voor A-junioren. De 17-jarige atlete veroverde de Ne derlandse titel en stootte een nieuw nationaal junioren-re cord. Vooral op die wapenfeiten baseerde de jury haar keuze. Stéphanie Rottier (17) uit Sint- Jansteen en lid van Jong Oranje, dankt haar uitverkiezing vooral aan haar royale sprong op de we reldranglijst Op het tennistoer nooi van Roland Garros in Pa rijs overleefde ze drie ronden in het kwalificatietoernooi en slaagde zij erin als eerste Zeeuw se op het hoofdtoernooi te staan. Een opmerkelijke prestatie, ook al sneuvelde zij in het hoofdtoer nooi in de eerste ronde Stéphanie Rottier kon niet op de avond aanwezig zijn omdat zij momenteel nog in Frankrijk vertoeft. Haar Zeeuwse trainer. Richard Bral. nam de honneurs waar. „Natuurlijk had Stépha nie zelf graag de prijs in ont vangst genomen. Maar ze is een druk bezette sportster die heel vaak onderweg is naar grote wedstrijden. Zondag komt ze bijvoorbeeld thuis uit Parijs, dan gaat ze een week naar Lu xemburg en daarna verblijft ze vijf weken in Italië waar ze weer toernooien speelt", aldus Ri chard Bral, over zijn pupil die na het toernooi van Roland Garros tot de 143e plaats op de wereld ranglijst is opgeklommen. Met videofilms over de drie spor ters werd het publiek naar de cli max meegevoerd, waarbij het geduld van'de aanwezigen na drukkelijk op de proef werd ge steld. Het muzikaal intermezzo van het duo Dik de Koning en Bart Groeneveld èn een dans groep uit Goes. Studio Free, ten spijt. Tweede sportmaand De organisatoren van Zeeland Sportmaand mei. de Provinciale VW en de Zeeuwse sportraad, blikten zeer optimistisch terug op dit evenement. „Samenvat tend kan ik zeggen dat we zeer tevreden zijn over het verloop van deze eerste Zeeland Sport maand mei", aldus Ton Kien huis, secretaris van de Zeeuwse Sportraad. „Ik kan nog geen conclusies of aanbevelingen over een eventuele tweede sport maand geven. We zullen een nauwkeurig eindverslag maken, dat als draaiboek voor een hope lijk tweede sportmaand zal fun geren." Ook werd er een videofilm ge toond waarin de hoogtepunten van de sportmaand een plaats hadden gekregen. De officiële sluiting van de sportmaand mag dan gisteren zijn ingegaan, toch staan er nog een aantal evene menten in het kader van de Zeeuwse Sportmaand op het programma. „We hebben op 32 mei nog het NIS-evenement, 36 mei sluit het NK-dammen voor dames en 39 mei is er nog het ka nopolo." I I I I IITTTT Bouterse (Arnemuiden) en René Jonkman (GPC). Jong Ambon raakt verder nog twee spelbepalende spelers kwijt. Ronald Jongelings en Wim Sabander vertrekken naar Lewedorpse Boys. Atletiek ter (Dui). Toeschouwers: 2000 Gele kaart Delissen (53 Sanjeev Kumar rikzee naar Mevo. Johan Bentschap Knook van RCS naar Kloetinge. Johan Pattikawa van Jong Ambon naar Zeeland Sport. Frank Tuankotta van Jong Ambon naar Zeeland Sport, René Jonkman van GPC naar Zeeland Sport. Ernst Wil- lemkens van Axel naar RIA. Boudewijn Corijn van Oost burg naar IJzendijke. Wijnand Boonstra van Kapelle naar Kloetinge. Gerard Timmerman van Kapelle naar Kloetinge. Francois de Kunder van Clinge naar Sluiskil. Izak Regatta van Jong Ambon naar GPC. Marcel Cal- jouw van Oostkapelle naar Middelburg, Wilco Lievense van Walcheren naar Lewedorpse Boys. Karei Vergouwe van Veere naar Zeeland Sport. Aad Fontein van Veere naar Dauwendaele. Jaap van de Vel de van Veere naar Serooskerke. Hassan Achkhlaf van Walcheren naar Serooskerke. Michel Sinke van Middel burg naar Oostkapelle, Johan Tuin van Zeeland Sport naar Veere, Mark Pasveer van Veere naar Arnemuiden, Raymond Ayaz van Zierikzee naar Mevo, Gerard Peter sen van Hansweertse Boys naar Yerseke, Mario Segers van Philippine naar Hoek. Jacco Balkenende van GPC naar Bevelanders, Dick de Pooter van Axel naar Spui. Sevilla. Internationale wedstrijden. Mannen. 100 m. eerste serie: I Wi- therspoon <VSt) 10,37. 2 Stewart (Jam) 10,40, 3 Stevens (Hel) 10,60, 4 Morimere (Fra) 10,65, 5. Johnson (Cam 10.69,6. Smith VSt), Rodriguez (Spa) 10,72.8. Lopez(Spa) 10.76. twee de serie: 1 Mitchell (VSt) 10.15, 2. Carl Lewis (VSt) 10.30.3 Marsh (VSti 10.34.4 Glkonyoi Kern 10.54 200 m: 1 Michael Johnson (VSti 20.29, 400 m: 1. Steve Lewis (VSt) 44.71,800 m 1 Erengi Ken) 1.45.69.2 Gray (VSt) 1.45.75. 1500 m l Kibet (Kern 3 36,86. 2. Silva (Pori 3.37.62. 5000m: 1 O'Mara (Ier) 13.18.82.2 On- dieki (Kern 13.18.99. 110 m horden 1 Foster (VSt) 13.28. 3000 m steeple: 1 Van Dijck (Bel) 823.18, polsstok 1 Boebka iSov) 5 90. speer 1. Zeledny (Tsj) 87.32 Vrouwen. 100 m: 1 Davis (Bah) 11.36, 200 m: 1 Ottey (Jam) 22.19 (beste sei zoenprestatie i 800 m: 1 Van Langen (Ned) 1 58.86. 2 Quirot (Cub) 1.58.93. 3 Goerma (Sovi 1 59.26 ver: 1. Drechsler (Dui) 7.24 2. Berezjnaja (Sov) 7.11. hoog- 1 Henkei (Dui12.02 Voetbal Duitsland. 32e speeldag. Fortuna Düsseldorf - VfL Bochum 3-4, Borus- sïa Dortmund - Uerdingen 1-0. Assen. ACV (eerste klasse zaterdag) - FC Groningen 2-3 (2-1). Doelpunten FC Groningen Meijer. Van Duren en Wilson; ACV: Pitstra en Meertens Scheidsrechter: Renting, toeschou wers 400 Fortuna Sittard - FC Den Haag 3-1 (1-1). 6 Lems 0-1. 30 Linford 1-1, 53. Brusselers 2-1. 84. Sneekes 3-1 Scheidsrechter Lammers Toe schouwers 2000. Gele kaart: Mor- dang (Fortuna). Franse beker, halve finales. Monaco - Gueugnon 5-0. Monaco naar eind strijd tegen de winnaar van Marseille - Rodez. competitie. degradatiewedstrijd. Lens - Toulouse 1-0 (eerste wedstrijd Toulouse - Lens 4-0i. Toulouse blijft in hoogste afdeling. Hockey Volleybal Amstelveen. Oefenwedstrijd man nen: Nederland - India 3-1 (1-0) 27 Van den Honert 1-0. 47 Ahmed 1-1 is.b.). 65. Brinkman 2-1. 70. Van Ede 3-1 Scheidsrechters: Wonig en Wol- Leningrad. World League, groep A. derde speeldag. Sovjetunie - Japan 3-0(15-9 15-5 15-12). Hengelo. Oefenwedstrijd, vrouwen. Nederland - Duitsland 3-0 (15-916-14 15-7). 1RIJS (GPD) - De lijfspreuk Jimmy Connors luidt: „Zo- ig ik niet begraven ben. ben i niet dood". Het scheelde gis- ren weinig of de Amerikaanse eteraan (38) had op Roland irros zijn laatste rustplaats tvonden. Tegen zijn negentien jongere landgenoot Mi- tiael Chang hield hij het driee- èenhalf uur vol. Vervolgens ijoest hij bijna op een brancard ^an het centre-court worden fefragen. Bij een 2-2-setstand 5-7, 2-6, 6-4) en een 15-0- >rsprong in de eerste game ïdejan de vijfde gaf Connors ver- .pioeid en met een pijnlijke rug ip en verliet ondersteund door ysiothcrapeut Bill Norris de man. De VUT lijkt nu ook voor Jimbo' niet meer te ontlopen. Ruim een uur nadat hij onder uid gejuich afscheid had geno- nen van de open Franse kam- jioenschappen vertelde Con- ïors echter dat hij niet aan stop- ien wenst te denken. „Daarvoor .blijf ik het spelletje te mooi vin- I len. Zeker als ik het stadion zo ip zijn kop krijg. Dat geeft nog iteeds een enorme 'kick'. Ik ben net een doel naar Parijs geko- hen. Na vier maanden niet te lebben gespeeld, wilde ik in ke|rörm komen. Maar het is dan alt niet de bedoeling dat mijzelf daarbij de nek omdraai", aldus de Amerikaan, die na zijn opga ve aan het infuus moest om te herstellen. „Hoewel ik drieëneenhalf uur heb lopen zweten en mijn rug pijn doet, was het toch leuk", keek Connors vervolgens terug op de partij. „Het was voor mij echter onmogelijk om de wed strijd te beëindigen. Als ik een kans zou hebben gehad om door te gaan, was dat gebeurd. Maar het ging echt niet. Tijdens mijn vorige partij tegen Agenor ben ik geblesseerd geraakt. Ik heb het vandaag geprobeerd, maar na vier sets was het voorbij". Na zijn eerste twee partijen moesten ook de critici toegeven dat de linkshandige 'tennisbe- jaarde', die via een wild-card tot Roland Garos werd toegelaten, nog steeds zijn mannetje staat. Vooral zijn gevecht met Ronald Agenor was er weer een om in te lijsten. Connors verspeelde een 2-0-voorsprong. maar knokte zich in de vijfde set naar de over winning. Ook tegen Chang bleef hij de 16.500 toeschouwers rond de hoofdbaan verbazen. Hij pak te simpel de eerste set, leek ver volgens op de rand van de af grond te balanceren, maar her- fcwOLLE (ANP) - NAC kan zich {aan opmaken voor de finale van de nacompetitie. Gister avond speelde het met 1-1 gelijk tegen FC Zwolle, dat hierdoor is •ilitgeschakeld. AZ heeft dins dag in de uitwedstrijd tegen NAC theoretisch nog een kans. naar dan moet het met mini- ECHELEN (Reuter) - Mare ilmots stapt van KV Mechelen liver naar Standard Luik. De lelgische international heeft jij zijn nieuwe club een con tact voor drie jaar getekend, ïul Gascoigne heeft vrijdag, op ikken, het ziekenhuis in Lon- lèn verlaten, waar hij na de 'inBpup-final een knie-operatie •e6®heeft ondergaan. Volgende week 5Se|èist Gascoigne naar Rome om te praten over zijn trans- j^Éér naar Lazio. rees op wonderbaarlijke wijze. Aan het begin van de beslissen de vijfde set moest Connors ech ter de tol betalen voor de inspan ningen die hij de afgelopen da gen van zijn lichaam eiste. De Franse umpire Bruno Rebeuh vroeg nog of hij de masseur moest laten komen, maar de ten- nisheld schudde gelaten het hoofd. Het feit da,t Connors 'Parijs' nooit op zijn erelijst mocht bij schrijven, heeft hij voor een groot deel zelf in de hand ge werkt. In de twaalf keer dat hij naar Roland Garros kwam, ver scheen hij altijd slecht voorbe reid aan de start. Hij nam nim mer de moeite het spelen op het Europese rode gravel goed on der de knie te krijgen. De Franse Open was vaak zelfs het enige graveltoernooi dat Connors in een jaar speelde. Buiten Parijs won Connors ech ter meer dan genoeg. Liefst 109 titels (een record) en ruim acht miljoen dollar aan prijzengeld sleepte de Amerikaan in de wacht. In totaal won hij in zijn loopbaan acht keer een Grand- Slamtoernooi. waarvan de US Open het vaakst (vijf maal). In 1974 was hij de sterkste in Lon den, Melbourne en New York. Dat jaar en de vier daaropvol gende waren zijn beste jaren. Hij stond 159 weken onafgebroken op de eerste plaats van de we reldranglijst. Parijs. Roland Garros. Vrouwen. En kelspel, derde ronde: Graf (Dui/2) - Stafford (VSt) 6-0 6-1, Sanchez (Spa/ 5) - Fulco (Arg) 6-1 6-1, Sawamatsu (Jap) - Graham (VSt) 5-7 6-2 6-4. Tau- maal twee doelpunten verschil in Breda winnen. Fc Zwolle liet een handvol opge legde kansen liggen. Alleen Mar co Roelofsen stifte in de 31e mi nuut fraai de bal over de vertwij felde doelman Karelse. De Zwol se ploeg, amper een jaar geleden gered van een faillissement, gaf de toon aan. Ook na de pauze hield de thuisclub het initiatief. Met meer kracht dan overleg joeg FC Zwolle op een grotere marge van de voorsprong. Die jacht strandde in de 84e minuut. Een onoplettendheid in de kwetsbare Zwolse defensie was voldoende voor Lammers om de gelijkmaker achter doelman Ab- ma te prikken. FC Zwolle - NAC 1-1 (1-0). 31. Roelof sen 1-0, 84. Lammers 1-1. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers 8.000. Gele kaart: Koorn (Zwolle), Cornelissen, Den Haan, Van den Dungen (allen NAC). Stand poule I: NAC 3 1 2 0 4 4-2 FC Zwolle 4 12 14 5-6 AZ 3 0 2 1 2 4-5 dinsdag: NAC - AZ Jimmy Connors tijdens zijn gevecht tegen de Amerikaan Michael Chang (foto AP) lan Ragut: de voetbalbond zou het moeten verbieden ziat (Fra'13i - Jagerman (Nedl 6-4 6-0. Fernandez (VSt/4i - Thoren (Fin) 6-4 6-3, Whillmger (VSt) - Grossman (VSt) 7-6 6-4. Appelmans (Beli - Rajchrtova (Tsj6-2 6-0. Reinach (ZAf) - Katerina Maleeva (Bul/1 li 6-4 6-4. Dubbelspel, tweede ronde: Bolle- graf/Adams (Ned/VSt/9) - Basuki/ Fuchs (Ind/VSti 6-4 6-2. Morton/ Wood (Aus/GBr) - Provis/Smylie (Aus/6) 6-3 7-5, Paz/Sabatini (Arg/8) - Dechaume/Labat (Fra/Arg) 6-2 6-3. Jordan/McGrath (VSt/5) - Manuela Maleeva/Strebel (Zwi) 6-1 6-3. Bur- gin/Fendick (VSf7) - Novello/Somer- ville (Mex/VSt) 6-2 3-6 6-4, Savtsjen- ko/Zvereva (Sov/2) - Farina/Godridge (Ita/Aus) 6-2 6-3. Mannen. Enkelspel, derde ronde: Agassi (VSt/4) - Patrick McEnroe (VSt) 6-2 6-2 6-0, Hlasek (Zwi) - Carbo- nell (Spa) 7-6 (9-7) 4-6 6-4 6-3, Forget (Fra/7) - Ondruska (ZAf) 6-1 6-4 3-6 6- 3. Becker (Dui/2) - Masur (Aus) 6-3 6-3 6-2, Clavet (Spa) - Delaitre (Fra) 4-6 6-2 6-3 6-4, Mancim (Arg) - Gustafsson (Zwe) 6-3 3-6 6-2 6-3. Miniussi (Arg) - Camporese (Ita) 2-6 6-3 6-4 6-3. Chang VSdlO) - Connors (VSt) 4-6 7-5 6-2 4-6 Connors geeft op Dubbelspel, tweede ronde: Elting/ Pimck (Ned/Bel) - Davids/Siemerink (Ned) 6-2 6-1. Nijssen/Suk (Ned/Tsj) - Cahill/Kratzmann (Aus/11) 6-4 6-4. Woodbridge/Woodforde (Aus/12) - Luza/Motta (Arg/Bra) 6-1 6-4. Con- nell/Michibata (Can/6) - Bloom/We- kesa (Isr/Kem 6-4 6-4. Frana/Lavalle Arg'Mexi - Flach/Seguso <VSb'16) 5-7 6-3 7-5. Leach/Pugh iVSt'3i - Bates/ Brown iGBRi 6-7 (7-9) 7-5 6-3. RiglewskL'Stich (Dui/10) - Boetsch/ Champion (Fra) 6-4 6-4, Haarhuis/ Koevermans (Ned/13> - Reneberg/ Whealon (VSt) 7-5 4-6 6-3. Fitzgerald/ Jarryd (Aus/Zwe/9) - EngeLJonson (Zwei 7-5 6-3. Riglewski/Stich (Dui) - Boetsch/Champion (Fra) 6-4 6-4. Mul ler,1Vsser iVSVZAÊ'7) - Borwick/Youl (Aus) 7-6 6-3, Krajicek/Schapers (Ned) - Ivanisevic/Korda tJoe<Tsj<T4> 4-6 7-5 6-2, Jensen/Warder i VSt'Aus/ 15) - Backman,Melville (VSt) 2-6 6-3 9-7. Casal/Sanchez (Spa/2) - Flegl/ Prpic (Tsj/Joei 6-4 6-7 6-3. Gemengd dubbelspel: eerste ronde: Rehe/Annacone (VSti - Stubbs/Stol- tenberg tAusi 1-6 6-3 9-7. Helgeson/ Michibata (VSt/Cam - Stmadova/Va- cek (Tsj) 6-3 6-0, Housset/Gilbert (Fra) - Graham/Grabb (VSt) 6-4 7-5. PfafPPereira (Fra/Ven) - Van Lot- tum/Soulie (Fra) 6-2 6-4. Stafford/ Brown (VSt) - McQuillan/Bloom (Aus/Isri 7-6 7-6, Demongeot/Norval (Fra/ZAf) - Bollegraf/Nijssen (Ncd) 6-4 6-2. Schneider/Saluma (Dui/VSt) - Labat/Patridge (Arg/VSt) 6-2 6-3, Te- mesvari/Luza (Hon/Arg) - Chabalgoi- ty/Motta (Bra) 6-3 6-3, Morton/Mac- Pherson (Aus) - Paz/Frana (Arg) 6-3 7-5, Mager/Brown (VSt/GBri - Wood Warder (GBr/Aus) 6-3 6-1, Strand- lund/Bergh (Zwe) - Field/Borwick (Aus) 7-5 4-6 6-4, Herreman/Benhabi- les (Fra) - Golarsa/Schapcrs (Ita/ Ned) 7-6 2-6 6-3, Jaggard/Dyke (Aus) - Kschwendt/Perez (Lux/Uru) 6-4 4-6 6-3. Tan vier/B ahr ami (Fra/Ira) - Sui- re/Winogradski (Fra) 6-7 6-3 6-4. Advertentie Door weer en wind. binnen en buiten de bebouwde kom. Op volle tank 120 km! Max. t snelheid 40 km/uur. Ook lever- j baar als rolstoel-inrij wagen. i Vraag documentatie over deze fantastische twee-zitter. (Uitsluitend voor gehandicapten.) J kW VRIJENBERG bv 142,3900AC Veenendaal, 26). lel 08385-11251 t m heel Nederland J

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 21