De Vos kan Meijler niet weerstaan Sam Jansen sterkste in 500 cc Scheldesport mist promotie i Alex Lippens loopt sterk in Brussel Arnesen bij PSV assistent Bobby Robson Poloteams Schelde succesvol op eigen jubileumtoernooi Roelandt sterkste in de Gravinnerit Simpelaar naar B-atletiekfinale rdp vakantie rubriek sport 16 Thoolse damster verliest openingspartij in 's-Gravenpolder Voortvarende start van Karen van Lith MLTC kan titel wel vergeten na verlies tegen reserves Animo DINSDAG 28 MEI 1991 's-GRAVENPOI.DER - Wat on gedurig liep Daniëlla de Vos langs de damborden van de ove rige vier paren, nadat ze baar zet had gedaan. Met de opening van Ludmilla Meijler, haar eer ste tegenstandster op het Ne derlands kampioenschap dam men voor dames, had de in Tho- len woonachtige De Vos proble men. De youngster in het selecte damgezelschap herstelde zich daarna knap, maar Meijler, die in 1979 wereldkampioene werd, zette volgens verwachting deze partij naar haar hand: 2-0. Burgemeester J. L. M. Mandos van Borsele opende gisteren het NK dammen voor dames dat tot 5 juni in dorpshuis Ons Dorpsle ven te 's-Gravenpolder wordt ge houden. Direct daarna bogen de tien beste Nederlandse dam- sters zich over de borden en heerste er in de wedstrijdzaal een serene stilte. Driftig tikten de wedstrijdklokken de minuten weg. In een belendende zaal beoor deelden enkele dammers de standen die er op de borden van de dames verschenen. Middel burger Rinus de Jonge (73). ere lid van de Nederlandse dam- bond en Goesenaar Jan Sinke (71). ex-kampioen van Zeeland en Zuid-Nederland, analyseer den de stelling van Karen van Lith en Barbara Graas. ..We dachten dat Karen slecht uit de opening was gekomen. Maar ze heeft toch een betere uitgangs positie dan Barbara Graas", zei het duo. „Ik verwacht nu dat Van Lith zal winnen", voorspel de Jan Sinke. Zijn prognose kwam uit. Van Lith kon na onge veer vier uur spelen de eerste twee punten noteren Hegemonie De laatste vijfjaar is Karen van Lith titelhoudster bij de dames. Zij lijkt ook nu onaantastbaar. Barbara Graas, die sinds het eer ste NK voor dames in 1973 van de partij is. heeft in de loop dei- jaren ook vijf titels bemachtigd. Maar in de openingspartij van het achttiende NK kwam zij dui delijk te kort tegen Van Lith. Wellicht kan Ludmilla Meijler Van Liths suprematie een halt toeroepen. Meijler, van origine een Russin, woont sinds enige jaren in Nederland. Dit is de eer ste keer dat zij aan een NK mee doet. Tegen debutante Daniëlla de Vos liet zij zich niet verrassen. Na een zwakke start krabbelde de 17-jarige De Vos kranig terug. Tot in het middenspel was er nog van alles mogelijk. „Ik heb niets te verliezen. Zij moet win nen. Ik mijd zo lang mogelijk het directe duel", zo verklaarde Da niëlla de Vos haar voorzichtige handelswijze. „Ik weet dat ik op papier de mindere ben van haai-." Tot verbazing van Daniëlla de Vos ging Ludmilla Meijler niet in op een mogelijkheid, die Meijler een schijfwinst zou opleveren. „Ik had er drie kunnen slaan, maar zij vier. Nee, ik geloof niet dat zij het over het hoofd heeft gezien", zei De Vos, tijdens een van de momenten toen ze verpo zing zocht buiten de deuren van de wedstrijdzaal. Spelpeil In het eindspel bleek Ludmilla Meijler oppermachtig. Ze for ceerde een doorbraak, die haar een dam opleverde. Die hande ling ging wel ten koste van drie schijven, waardoor er voor De Vos nog een remise mogelijk leek. Maar ten lange leste moest de jeugdige De Vos toch buigen voor de routine van Ludmilla Meijler. Vandaag (dinsdag) krijgt De Vos tegen Delia Ver hoef de kans op herstel. Izak op 't Hof, arbiter van dit NK, rqemde het spelpeil van de tien dames. „Ik ben al eens eer der arbiter geweest bij de halve finales voor junioren (jongens tot en met 19 jaar). Maar dit toer nooi is veel beter bezet. Die Lud milla Meijler speelt sterk en na tuurlijk ook Karen van Lith". waarmee de arbiter uit 's-Gra venpolder direct de twee kans- hebsters voor de eindzege noem de. s-GRAVENFOLDER - Ka ren van Lith ging gisteren tegen Barbara Graas tij dens het NK dammen voor dames in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder voortva rend van start. De enige Zeeuwse deelneemster, Da niëlla de Vos uit Tholen, verloor net als in de halve fi nales opnieuw van Ludmil la Meijler. Nadat Karen van Lith tegen standster Barbara Graas rond de twintigste zet ver zuimde een halve hekstel ling in te nemen en de voor- keur bleek te geven aan een •klassiek speltype toonde de vijfvoudige kampioene uit Rosmalen haai' klasse. Met' enkele sterke manoeuvres kreeg ze beide vleugels on der controle en rond de vijf tigste zet kon Graas het op geven. Ook Erna Wanders ging goed van start. De speelster uit Veenoord mocht overigens van geluk spreken dat Delia Verhoef uit Heerlen te vroeg dam haalde en zo haar kansen vergooide. De uitslagen: Karen van Lith- Barbara Graas '2-0; Alie van Dui nen-Jannet Andries 1-1, Jacque line Schouten-Petra Poelman 1- 1: Erna Wanders-Delia Verhoef 2-0; Daniëlla de Vos-Ludmilla Meijler 0-2. Vandaag wordt in Ons Dorpsle ven om 11.00 uur de tweede ron de gespeeld. Het programma luidt als volgt: Graas-Meijler, Verhoef-De Vos, Poelman-Wan- ders. Andries-Scliouten. Van Lith-Van Duinen. WEST; Daniëlle de Vos in gedachten verzonken tijdens haar partij tegen Ludmilla Meijler (foto Pieter Hcmhoff) TERNEUZEN - Alex Lippens heeft een knappe prestatie neer door zich binnen de top 200 te lopen tijdens de 20 kilometer door Brussel. Lippens maakte deel uit van een groep Zeeuwsvlaamse lopers, die zich onder de 20.000 deelnemers in de Belgische hoofdstad bevon den. Alex Lippens leverde een knappe prestatie door op het loodzware parkoers in een tijd van 1 uur. 8 minuten en 30 seconden over de finish te gaan. Uitslagen Zeeuwsvlaamse deelnemers prestatieloop Brussel: Alex Lippens (Axel) 1.08.30, Marlon Roels i Axel) 1.11.29, Harvey van Houten (St. Jansteen) 1.13.42. Omar Roels (Koewacht) 1.14,55, Hans de Caluwé (Westdorpei 1.15 00, Oswald van Overloop (Hulst) 1.15.25, Ronny de Marteleire (IJzendijke) 1.16.43, Piet Gans (Axel) 1.17.27, Trees Roegiest (Sas van Gent) 1.19.07. Emiel de Kra ker (Sas van Gnt) 1.18 50, Paul Vaal (Kloosterzande) 1.20.40. Hans Jasperse (Axel) 1.24.00, Rob Nagelkerke (Temeuzen) 1.30.00, Leo Martinu (Axel) 1.32.00, Jan Florussen (Axel) 1.32.00, Jan Willemkens (Westdorpe) 1.36 40. Anet Hei man (Temeuzen) 1.38.00, Herman Pijpelink (Axel) 1 38 00, Annet Hopmans (Lamswaarde) 1.39.00. Eddy Leenknecht (Axel) 1 39.45, Cdtrien de Pooter (Axel) 1.42.00, Rudy Stouthamer (Axel) 1 43.00, Magda Raes (Sas van Gent) 1 50.00. Erik Verstraeten (Hulst) 1.59.00. Levien van Dierendonck (Hulst) 1.59.00 Gewonden bij botsing in motorcross Axel AXEL - Sam Jansen uit Sluiskil was zondag de enige Zeeuw die plaats mocht nemen op de hoog ste trede van het ereschavot bij de internationale motorcross van de Belgische Liefhebbers Bond in Axel. De Zeeuws-Vla ming won bij de 500cc nationa- len na pittige duels met zijn Bel gische opponent Ben Bogers. De topfavoriet en leider in het klas sement bij de 250cc nationalen, Patrick Piessens uit Sint-Jan steen, werd door een val in de tweede manche kansloos. Eric van der Wekken uit Zierik- VLISSINGEN - De landelijke tenniscompetitie stond, wat de Zeeuwse mixedteams betreft, in het leken van de derby's. In Vlissingen vochten immers de eerste teams van ZTC en Animo hun prestigegevecht uit en op het Middelburgse tennispark 'de Veste' kruisten de eerste se lectie van MLTC en de reserves van Animo de rackets. De Middelburgers blikken met gemengde gevoelens terug op de confrontatie met Animo. De 3-5- nederlaag was niet alleen onver wacht, maar had ook als conse quentie dat de laatste hoop op de titel in poule 24 van de derde klas in rook op ging. Die hoofd prijs is nu namelijk gereserveerd door ELTV 4, dat tegen Halfweg 3 geen fout maakte. MLTC was in de sterkst mogelij ke opstelling aan de start ver schenen, hetgeen in hield dat Walter Montenarie en Joost Thorenaar in de singles aan de bak kwamen en Remco Maan dag zich op de dubbels concen treerde. Alleen Montenarie maakte in feite zijn reputatie waar. Tegen Tim van Dijk had hij aan twee sets voldoende om als overwinnaar de baan te kun nen veriaten, Thorenaar was niet in vorm en de jeugdige Bernd van Quekelberghe maak te daarvan in de extra reeks, die de partij vergde, gretig gebruik. Marjon Copier gaf Marjolein Kodde-Cijsouw geen kans en Isabelle Leenhouwers troefde in een duel, dat alleen in de ope ningsreeks spannend was, te genstandster Ingrid de Vries af. Het. heren- en damesdubbel le verden succes op voor Animo, waarna MLTC. bevrijd van de druk, in de laatste speelperiode de marge nog tot twee punten re duceerde: 5-3. In poule 25 van dezelfde klasse kon ZTC 2 het thuis tegen Beek huizen 2 evenmin bolwerken, Frans Verhulst, die wegens een blessure van Jaap Moerland op nieuw in het enkelspel actief was, zorgde niettemin voor een positieve opening door Piet de Boer in een marathonduel te verslaan. Mark Zuidweg trad in zijn voetsporen met Steef Ban- nink aan de andere kant van het net, maar negatieve scores van Freekje Maas en Chantal van Schelven tegen achtereenvol gens Anneloes Schothorst en Nel Bootsma brachten de balans weer in evenwicht. Winst in het herendubbel was daarna niet voldoende om. na de ongunstige uitslagen in de resterende partij en, in ieder geval de halve winst in Tholen te houden, 5-3. Uitslagen: 4e klas, poule 48; Souburg 1 - MLTC 3 A. Tawllk 0-1. A. van Boc- kell-LM. Hoek 2-1 ;M deVey2-2;A. Tawfik/A. Tournois 2-3; E. Levolger/ M de Vey 2-4, M Hoek/R.van de Breek 3-4 (w.o.); M. de Vey/A. Tour nois 3-5; 4e klas, poule 49. MLTC 2 - Son 1 C. Verheyen 0-1 w.o.). D. de Jong 1-1. G Melis 2-1, H. de Jong 3-1; C. Verheyen/F Aalbers 3-2 (w.o.); T Boudeling/I. Jonas 3-3, T Boude- ling/F. Aalbers 3-4 (w.o.). I. Jonas/C. Verheyen 3-5. Nog slechts vier punten schei den 't Halve Maantje van het kampioenschap in poule 609 van de derde klas bij de heren-equi pes. Die moeten komende zon dag binnen gehaald worden in Schijndel. waar de Goesenaren aantreden tegen Skinlo. In en te gen Hoek van Holland werd ge wonnen, Harold Schipper zette via Harm Winiceler zijn team op voorsprong. Marcel Schouw klopte vervolgens Gert de Kok. Nadat Enk Eversdijk en Dennis van 't Westeinde achtereenvol gens René Buchmesser en Parry Ouwendijk aan hun zegekar hadden gebonden, was de strijd beslist en waren de in de dubbels genoteerde uitslagen nog slechts van belang voor de sta tistieken. 5-1. Uitslagen, 3e klas. poule 609: Animo 1 - Roomburg 1. S. van Leeuwen 0-1; J. van Marwijk 0-2, B. van Overbeeke 0-3: R. van Marwijk 0-4. J. van Mar- wi.|k/B. van Overbeeke 0-5; S van Leeuwen/R. van Marwijk 0-6. zee had zijn dag niet. Op het loodzware RES-circuit meldde hij zich wel in de voorste linies, maar hij kon zich geen moment met de strijd om de eerste plaats bemoeien. In de eerste manche leidde de sterke Piessens van start tot finish, voor Van dei- Wekken zat er niet meer in dan een zesde plaats. Piessens was ook de snelste starter in de twee de manche, maar in de tweede ronde kwam hij ten val en moest de strijd staken. Van der Wek ken deed het dit keer iets betel en finishte als vierde. Verras send in de tweede manche was het optreden van amateur Jan de Feijter, die als gastrijder reed. Halverwege de wedstrijd kwam de Terneuzenaar als derde dooi en er had meer in gezeten als hij niet ten val was gekomen, waar door hij naar de achterhoede verdween. Johan Scheele Bij de internationalen B vlamde good-old Johan Scheele weer eens. Na twee minder goede starts werkte de Axelaar zich beide keren op naar de top van de wedstrijd en finishte tenslot te op een prachtige tweede plaats. Bij de inters A verspeelde Jack Westdorp zijn winstkansen door een val in de tweede man che nadat hij de eerste met over macht had gewonnen. De mooiste duels speelden zich af in de klasse 125cc senioren, die gewonnen werd door de in Zeeland niet onbekende René Weterings. De sympathieke Bra bander moest beide manches fel in de slag met de Belgische top per Lieven de Vijlder. Beide ke ren won Weterings. Achter deze twee ontspon zich een spannend Zeeuws-Vlaams duel tussen Ro nald Doens en Martien Jansen, die samen met de Belg Koen van de Veire vochten om de derde podiumplaats. Ronald Doens bleek tenslotte de langste adem te hebben en pakte de derde plaats. Ook gastrijder Adwin Cortvriendt uit Axel had in deze klasse lange tijd uitzicht op een goede klassering maar een val in de tweede manche maakte hem kansloos. RES-trofee Bij de wedstrijden om de RES- trofee werden Hans Kolijn en Peter de Booy slachtoffer van een botsing bij de 25'0cc. Op het moment dat De Booy dicht in het wiel zat van Kolijn viel laatstgenoemde stil. Hoewel hij De Booy nog probeerde te waar schuwen kon deze hem niet meer ontwijken en knalde er vol bovenop. Beiden werden afge voerd naar het ziekenhuis, waar bij Kolijn een gecompliceerde el leboogbreuk werd geconsta teerd. Een operatie was noodza kelijk. De Booy hield een gebro ken sleutelbeen aan de botsing over en mocht na behandeling- naar huis. De overwinning in de ze klasse ging naar Jan de Feije- ter die vooral in de tweede man che zijn klasse toonde en met overmacht won. Bij de 125cc gaat het duel Van der Weele - Cortvriendt onver minderd door. Ook zaterdag re den ze weer zij aan >zij over het Axelse circuit. Het was uiteinde lijk Van der Weele, die tegen het einde van beide manches de lei ding terug pakte en die niet meer afstond. Kees den Hollander bleek de sterkste Zeeuws-Vlaming. Ach ter hem hadden Arjo Verhage en Wim Moerdijk het aan de stok om de vijfde plaats. Verhage was dit keer de winnaar. Bij de 80cc gaat Erik van Taten- hove het steeds beter doen. Ach ter topper Andy Willems wist hij dit keer Pascal de Zeeuw in de tweede manche van de tweede plaats te houden. In de eerste manche lukte hem dat net niet. Uitslagen. BLB: deb. 125ce: 1 Steven de Stnjckèr (B), 7 Davy van Hoepen; jun. 500cc: 1 Johan Bouquet (B), 6 Hennie Gijsel Heikant: Sen. 125cc: 1 Rene Weterings Zundert, 3 Ronald Doens Sas van Gent, 4 Martien Jan sen Temeuzen; Nat. 250cc l Mirval Passchier (B), 3 Erik van der Wekken Zierikzee, 11 Jan de Feijter Temeu zen, 12 Rudi Dieleman Axel; Nat. 500cc: 1 Sam Jansen Sluiskil; Inters B: 1 Ad Valentijn (NI), 2 Johasn Scheele Axel, 4 Herman van den Bos Axel, 6 Steven Mangnus Hontenisse, 10 Frank van Kruyssen Hontenisse; 14 Chris Markusse 's-H. Abskerke; RES-trofee: 80 cc 1 Andy Willems (B), 2 Eric van Tatenhove, 3 Pascal de Zeeuw; 125 cc: 1 Martin van de Weele, 2 Adwin Cortvriendt, 3 Kees den Hol lander: 250ec: 1 Jan de Feijter. 2 Ron nie Bos, 3 Jaap van Tatenhove, 500cc 1 Luc van Looy (B), 2 Ludo Helsen (Bi. 3 Bram van Hoeve; Enduro 1 Pa-' trick Buyle (B). Voor zo'n duizend toeschouwers won Wim Heyndrikx de superfi nale tijdens de mud-racing wed strijden in Waterlandkerkje. Me de door het goede weer werden de wedstrijden een grandioos succes. De mud-racing is in de plaats ge komen voor de jaarlijkse trek- ker-trek-wedstrijden. De uitslagen waren: 4x4-klasse: 1 Ri nus Dekker Daihatsu Taft; 2 Jose Waverijn Land Rover; 3 Huig' Moer man lada Ni va. Standaard Lot 1600 cc: 1 Ronny v. d. Kerkhove Alfa Ro meo. 2 Willem Dekker VW Kever, 3 Anne Schol Toyota. Standaard bo ven 1600cc. 1 John van Ommen Ford Granada, 2 Johnny van Limme Ford Granada; 3 Erik van Tiggelen Ford 2.3: Specials: 1 Wim Heyndrikx Re nault V6,2 John Pielaet Ford Taunus l 6, 3 Jack de Nood VW Golf Superfi nale 1 Wim Heyndrikx, 2 Ronny v. d Kerkhove. Frank Arnesen(foto ANP) EINDHOVEN (ANP) - Frank Arnesen fungeert het volgende seizoen bij PSV als assistent van hoofdcoach Bobby Robson. Gisteren bereikte het bestuur van de Brabantse club over eenstemming met de Deense oud-international. Arnesen te kende een contract voor een jaar. Hij zal als elflalleider aan de begeleidingsstaf worden toegevoegd. Arnesen (34) wordt in Eindhoven feitelijk de opvolger van as sistent-trainer Hans Dorjee. die aan het einde van het seizoen bij PSV vertrekt. De voormalige middenvelder van Ajax, Va lencia, Anderlecht en PSV beschikt nog niet over de benodig de trainersdiploma's. TERNEUZEN - De zwem -en po loclub De Schelde uit Temeu zen hield in het kader van het 60-jarig jubileum een waterpo- lotoernooi voor heren (-kringse nioren, -junioren en -aspiran ten). In het zwembad De Honte van Terneuzen wonnen de he ren van TRB/RES uit Tilburg het toernooi. Alle vier wedstrij den werden in winst omgezet. De organiserende vereniging De Schelde eindigde op de twee de plaats met zes punten. De confrontatie met winnaar TRB/RES werd met 4-1 verlo ren. Bij de heren-jeugd en de adspi- ranten gingen de eerste plaatsen naar De Schelde. De jeugd speel de een hele competitie, omdat WZV uit Waalwijk verstek liet gaan. De krachtsverschillen tus sen De Schelde en TRB/RES wai ren uiterst gering. Uiteindelijk besliste het doelsaldo net in het voordeel van de Terneuzensp' jeugd. Bij de adspiranten beheerste De Schelde het toernooi. De Ter-, neuzense pupillen van Ronald Rouw wonnen alle partijen. Al leen Hellas bleek een serieuze concurrent. I)e eindstanden: Heren-kring: j| TRB/RES, Tilburg 8 punten; 2 Dé Schelde 6; 3. ZWH, Hoogerheide 4., 4. Bruinvis, Sas van Gent 2.; 5. Tempo. Valkenswaard 0. Heren-jeugd: 1. De Schelde 6 pnt (beter doelsaldo); 2. TRB/RES 6; 3; ZWH 0. Adspiranten: l De Schelde 8 pnt,; 2. Hellas, Sittard 6.3. Argo. Sint Oeden- rode 3; 4. Scheldestroom, Breskens2, 5. Tempo, Valkenswaard 1. VUGHT - Scheldesport heeft in Vught naast promotie naar de overgangsklas heren van de basketbalcompetitie rayon zuid gegrepen. In een nacompe- titie met vier teams, Dunatros (voorlaatste in de over gangsklas zuid B), Heerbaans Pioniers (voorlaatste in de over gangsklas zuid A) en Flyers (tweede plaats in de Brabantse eerste klas) en Scheldesport (tweede in de Zeeuwse eerste klas) viel de beslissing in de laatste wedstrijd. Tot drie mi nuten voor tijd had Schelde sport tegen Flyers nog alle kans om te promoveren. De minima le voorsprong (55-54) moesten de 'uitgebluste' Terneuzenaren in de resterende tijd echter uit handen geven. Flyers won met 66-59, waardoor de ploeg uit Gilze promoveert naar de over gangsklas. Scheldesport-coach Peter Vaal was desondanks tevreden over het optreden van zijn formatie tegen Flyers. „De jongens heb ben er alles aan gedaan. We had den een slechte start, maar daar na knokten ze zich goed terug in de wedstrijd. De basisspelers Grusé de Grave, Philip Hayot, Erik Beumer, Willem van de Boogaart en de de weer terugge keerde Leon Zaal zijn tot vlak voor tijd in de wedstrijd geble ven. Het was bloedstollend, maar het was na de nederlaag jj toch even slikken", zei Vaal na afloop." Minder te spreken was de Schel desport-coach over het duel té gen Heerbaan Pioniers, waar hel verschil in het nadeel van Schel - desport opliep tot zo'n negen punten (45-64). Het eerste duel tegen Dunatros werd met 56-55 gewonnen. Voor trainer Peter Vaal beteken de de nacompetitie in Vught zijn laatste klus voor Scheldesport Hij vertrekt. „Als we de promo tie hadden gehaald, was ik zekei gebleven", zegt hij. „Ik heb eet goed aanbod gehad van de Bel gische hoofdklasser Bobcal Gent, waar ik de eindverant woording krijg over de juniorec en kadetten, die in België op hei hoogste niveau spelen. Die kan' grijp ik nu met beide handen- aldus de Axelse trainer. SPIJKENISSE - D-junior Erwin Simpelaar heeft zich tijdens de ju bileum atletiekwedstrijd (90 jaar KNAU) in Spijkenisse gekwalifi ceerd voor de landelijke D-finale op 1 september in Papendal. De AV'56 atleet uit Goes won het discuswerpen met 34 meter en 24 centimeter, de 80 meter sprint in 10.6 en het kogelstoten met 12 me ter en 50 centimeter. Anja Stouten uit Zierikzee kwalificeerde zich op het onderdeel kogelstoten met een winnende worp van 11 meter en 64 centimeter. Michel Visser Atletica) werd tweede op de 1000 meter in 2.58.0 en Steven Vernoux uit Vlissingen behaalde een tweede plaats op de 80 meter in 10.8. Door deze prestaties kregen beide atle ten ook een uitnodiging voor deelname in Papendal. Overige uitslagen Zeeuwen: Ben Vevbeem AV discus 23.24,kogel 9 03, 1000m. 3.22 80mh. 16.6. Pim van Eghem AV discus 20.76. ver 3 82. kogel 9.59. 1.000m 3.16.2. en 80mh. 15.4. Marieke Nooy AV speer 21.92 ver. 4.03, 60m 8 8. kogel 20 46 Ilone Nooijs AV ver. 3.11,60m 9.5 600m. 2.06 7 Mathijs Decorte AV 80m. WESTDORPE - Tijdens de laat ste ZEVAC-rit voor de zomer stop bleek Ron Roelandt het beste in vorm. Solo rijdend schreef hij de oriëntatierit op zijn naam. Met name de wedstrijdklassers hadden het tijdens de Gravinne rit moeilijk met de vele 'vallen' die de uitzetters Harry Korst jr. en Ad Riemens in en om West dorpe hadden opgesteld. Een grondige kennis van het regle ment en oplettendheid waren onontbeerlijk om enigzins onge schonden uit de strijd te komen, want elke fout werd genadeloos afgestraft. Ron Roelandt had in de A-klas- se een half uur meer nodig dan de ideale rijtijd. Maar omdat hij op de route net enkele controle punten meer aandeed dan zijn naaste concurrenten Carlos de Smidt en Francois van der Ber gen ging hij met de zege aan de haal. In de B-klasse werd het een bui tengewoon spannend gevecht, om de eerste plaats. Anita en Fred Hemelaar misten precies even veel controles als Mario Verstraten en Han de Groot. De ideale rijtijd werd door de laat- sten echter met zes minuten overschreden, zodat het echt paar uit Sint Jansteen zich win naar mocht noemen. Jan-Willem Tolhoek en Noella van der Ber gen werden derde. Het duo Wim Navest en Jean- Pierre Nolet bleef als enige van de 29 deelnemers beneden de 100 strafpunten. Magere opkomst zeilwedstrijd TERNEUZEN - De Dow Zeil- club opende het zeilseizoen met wedstrijden op de Otheense Kreek in Terneuzen. De opkomst viel tegen, maar desondanks werd er op vier on derdelen gestart. Bij de Lasers won Philip ter Steege, terwijl in de Handicap B-klasse Edwin Ol- lefers met de winst ging strijken. In de klasse Optimisten B ging de eerste plaats naar Paul de Jonge van Ellemeet. Bij Opti misten A werden er slechts twee deelnemers geklasseerd: Luuk Alberti won voor Dorinde Klei- negris. De verdere uitslagen: Lasers: 1 Phi lip ter Steege, 2 Walter Sant. 3 R. Si- mons, 4 Jeroen Kruit, 5 Roel Ver- helst. Optimisten B: 1 Paul de Jonge van Ellemeet. 2 Diederik de Jonge van El lemeet, 3 Niels van Gilst, 4 Sander Broere, 5 Peggy Betke, 6 Boris Broe- re. Handicap B 1 Edwin Ollefers. 2 Dim- phy Schreurs, 3 Sjoerd van Mil, 4 Je roen Kussee, 5 Annemarit van dei- Made, 6 Bob Oosterbaan. Uitslagen ZEVAC-Gravinnerit: A klasse: 1. R. Roelandt, solo (Wate landkerkje) 390 strafpunten, 2. C. (fe Smidt-F. v.d. Bergen (Terneuzefi 475. B-klasse: 1. A, Hemélaar-F. HernfD laar (St. Jansteen) 420, 2. M. Verstra N ten-H. de Groot (Axel) 426, 3. J.Dir Tolhoek-N. v.d. Bergen (Waterland,! kerkje) 493, 4. W. Hoogstraate-J. Meijer (Biervliet-Oostburg) 541, 5 de Munck-G. Duerinck (Vogelwaa de-Kloosterzande) 576, 6. F. Yast xembiec-F. Yastrxembiec (Sas va B Gent-St. Jansteen) 596. Tourklasse: 1. W Navest-J.P. Nole (Axel) 93. 2. C. Smits-M. Smits (Be gen op Zoom) 190,3. R. Puister-I. vé Gelderen (Terneuzen) 281, 4. R Blaey-P. Donze (Zaamslag) 306, 5.1 ri Bijman-K. Nolet (Axel) 307, 6. J. Graaf-B Klaassen (Hoek) 308, 7. 'i p Dubbeling-S. Harte (Hoek) 308. 8.8 Pielaat-A. Verstraeten (Biervliet-Sa y van Gent) 325, 9. J Pauw, solo (Te f neuzen) 328, 10 J. Platjouw-A. v Vijver (Lamswaarde-Overslag) 344 Advertentie Elke zaterdag van 29 Nederlandse regionale dagbladen voor informatie en reservering VND-RDP/072-196222 Inschrijven triathlon Hoek HOEK - Tri-atleten die dit s zoen nog een halve triathlon Zeeland willen volbrengen, kil nen tot eind van deze week I Mare Groosman inschrijvl1 voor de wedstrijd (1900 met zwemmen. 88 kilometer fietst i en 21 kilometer lopen), die op; juni in Hoek wordt gehoude- Daarna kan er voor deze afstai niet meer worden ingeschreve Wel kan er tot 15 juni wordeni geschreven op twee kortere we strijden: de 'kwart' en de 'act ste' triathlon. Deze twee laats afstanden tellen mee voor 1 Zeeuwse Super Prestige-klas! ment. De triathlon van Hoi staat voor 29 juni op de 1 der.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28