Terneuzen leent inspecteur uit «J& Meerminnefeest trekt veel volk naar Waterlandkerkje Emoes in Hulster parkje Protest tegen supermarkt niet nader toegelicht Weinig resultaat gesprek overlast Vloos wijkstraat Sporthelden Sas gehuldigd Werkgroep voor begeleiding van stervenden stopt PZC streek Avondvierdaagse in Breskens begonnen Door verlies stafmedewerker nieuwe prioriteiten nodig TERNEUZEN - Inspecteur H. Siersema van de gemeentepoli tie Terneuzen wordt voor een paar jaar 'uitgeleend' aan de projectgroep die de vorming van politieregio Zeeland gestal te zal geven. Het vertrek van Siersema, binnen het politie korps in Terneuzen vooral fun gerend als manager en beden ker van een nieuwe opzet van het politie-apparaat, stelt het korps voor problemen. Com missaris A.J. Roost: „We verlie zen een stafmedewerker en in de praktijk betekent dat sim pelweg dat we opnieuw priori teiten moeten stellen." Siersema 'verhuist' half juni naar Middelburg, na de over dracht van een aantal projecten waarmee hij bezig is. Hij zal er minstens vier dagen per week Inspecteur H. Siersema Voetbaltoernooi veteranenteams SINT JANSTEEN - De voetbal vereniging Steen houdt zater dag het Frans Pleunistoernooi voor veteranenelftallen. De wed strijden op de sportvelden aan de Badhuisweg beginnen om 13 uur. Veteranenteams treden aan van Steen. St. Gillis, Kieldrecht. Straatje Stekene, Zaamslag, Corn. Boys, Terneuzen en Deltia uit het Limburgse Gulpen. De prijsuitreiking volgt na afloop van het toernooi omstreeks zes uur. werken onder de beoogd com mandant van het te vormen Zeeuwse politiekorps, J.J. Smeels. Ook andere politiekorp sen lenen mensen uit aan de pro jectgroep van Smeels. Burgemeester drs R.C.E. Barbé, hoofd van de politie in Terneu zen- „De heer Smeels had be hoefte aan ondersteuning van uit de verschillende korpsen in de provincie, nodig voor een soe pel verloop van de reorganisatie. Siersema bleek daarvoor veel belangstelling te hebben, van daar dat wij akkoord zijn gegaan met zijn detachering naai- Mid delburg. Zelf ben ik trouwens ook een beetje gedetacheerd, want ik zal zelf ook deel uitma ken van de bestuurlijke klank bordgroep die de zaak bege leidt." Commissaris Roost geeft toe dat hij door het uitlenen van zijn in specteur organisatorisch in de problemen komt. „We verliezen een man en moeten het in de staf voorlopig rooien met acht in plaats van negen mensen. Om dat we toch al onder zware druk staan, kan dat problemen ople veren. Ik sluit dan ook niet uit dat we - en dat zal dan in goed overleg met de politiek moeten - nieuwe prioriteiten moeten stel len. Het is bekend dat ons korps met zeventig man, maai1 door omstandigheden met niet meer dan dertig tot veertig man inzet baar, steeds meer moeite krijgt met het werk dat op ons af komt. Tja, krijgen we geen extra men sen - en daar ziet het zeker niet naar uit - dan moeten we keuzes maken." Ongenoegens De dienstcommissie van het po litiekorps trok al eerder aan de bel. Er waren ongenoegens over de hele gang van zaken binnen het politiekorps en de 'werk schema's' zoals die door inspec teur Siersema waren bedacht. Er werd, meende de dienstcom missie, te weinig teruggekop peld en vooral ook te weinig in gespeeld op veranderende situa ties. Vooral het werk 'op straat' zet de politie steeds meer onder druk. Volgens de dienstcommissie drongen de klachten van 'de ba sis' niet of nauwelijks door tot commissaris Roost. Een van de betrokken agenten: „Daarin is nu verandering gekomen. De commissaris heeft onze klach ten ter harte genomen en is er di rect mee aan de slag gegaan. Waar we aanvankelijk eigenlijk helemaal niet meer wisten waar aan we toe waren en wat er pre cies van ons werd verwacht, is er nu weer duidelijkheid. We heb ben weer vaste grond onder de voeten. Punt is dat we gecon fronteerd worden met een chro nische taakverzwaring en dat we domweg te weinig mensen heb ben om dat op te vangen." De moddercarrace tijdens het Meerminnefeest in Waterlandkerkje (foto Peter Verdunnen) WATERLANDKERKJE - Het Meerminnefeest in Waterland kerkje is opnieuw een publiek strekker gebleken. Uitschieters wat betreft bezoekersaantal waren de disco-avond met Vero nica's drive-in-show op vrijdag, de moddercarrace en de super showavond op zaterdag en het ouderenbal op zondag. De keuze voor een feesttent, vo rig jaar werd het grote Meermin- nebal in een landbouwloods ge houden, bleek aan te slaan bij het publiek. „In een tent heb je meer sfeer", zegt Johny Pijcke, de vertrekkend voorzitter van het Meerminnecomité. Het feest begon vrijdagavond met een optocht van de school jeugd, gevolgd door de traditio nele Meerminneloop. Er waren tachtig deelnemers, iets meer dan vorig jaar. De disco-avond trok zo'n vijfhonderd betalende bezoekers en ook voor de rom melmarkt zaterdagochtend was veel belangstelling. De meeste aandacht ging over dag uit naar de moddercarrace. Naai- schatting 1300 toeschou wers sloegen de verrichtingen van de kleine veertig racers ga de. Omdat de baan veranderd was, doken de wagens met een hoge snelheid, sommige bereik ten wel 80 kilometer per uur, de modderbak in. Menig deelnemer vond de baan enigszins kort. De organisatoren willen daar volgend jaar wat aan doen. In de superfinale versloeg Wim Heyndricx (Aardenburg) Ronny van de Cerkhove. De eindoverwinnaar ontving een grote beker. Op de supershowavond waren bijna 2500 bezoekers getuige van optredens van René Froger, Ge rard Joling en het countryduo Grant and Forsyth. De ouderen- middag op zondag met Ria Valk en een Vlaams orkest trok enke le honderden bezoekers. Met een bal werd het Meerminnefeest '91 traditiegetrouw afgesloten. Uitslag moddercarrace, standaard tot 1600 cc: 1R van de Cerkhove, 2 W. Dekker, 3 A. Schol; boven 1600 cc: 1 J. van Ommen. 2 J. van Limmen, 3 E. van Tiggelen, 4 maal 4:1 R Dekker, 2 J. Waverijn, 3 H Moennan; specials: 1 W. Heyndricx, 2 J Pielaat, 3 J. de Noord, superfinale: 1 W. Heyndricx, 2 R. van de Cerkhove. Het korps vreest wat dat betreft ook de gevolgen van de nieuwe situatie in 1992 ('grenzen open'), vreest de invloed van de open stelling van de Kanaaltunnel en vermoedt dat ook het drugstoe risme veel aandacht blijft opei sen. Commissaris Roost is blij dat de dienstcommissie de ongenoe gens nu eindelijk duidelijk heeft geformuleerd. Deze week is er opnieuw overleg tussen de staf en de commissie. Roost zit nog met een ander probleem: het po litiebureau zou zo snel mogelijk met nog een vleugel moeten wor den uitgebreid. Iedereen zit, bij wijze van spreken, bij elkaar op schoot. Goede verhoorkamers zijn niet voorhanden. In 'Den Haag' is tot nu toe echter geen gehoor gevonden; geld voor uit breiding van de accommodatie, laat staan voor het korps zelf, is er voorlopig niet. Vergadering CDA-vrouwen GOES - Het CDA Vrouwenbe- raad Zeeland houdt maandag 3 juni de jaarvergadering in de Prins van Oranje te Goes. Me vrouw J. Boogerd-Quaak, voor zitter van het Regionaal Bureau Arbeidsvoorziening Zeeland, houdt een inleiding over de werkwijze van het RBA en over de werkgelegenheidskansen voor vrouwen. De bijeenkomst is vanaf 20.00 uur openbaar. NIEUW-NAMEN Rommelmarkt - De mu ziekvereniging De Scheldezo- nen houdt zaterdag een rommel markt in Nieuw-Namen. Vanaf 9 uur- worden spulletjes te koop aangeboden op het parkeerter- reintje aan de Hulsterloostraat. De opbrengst is voor de vereni gingskas. GROEDE Plattelandsvrouwen - De afdeling Groede van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen sluit donderdag 30 mei het seizoen af met een bijeen komst in paviljoen De Groe in Groede. Er worden gezelschaps spelletjes gespeeld en'er is een demonstratie volksdansen. De leden vertrekken om 19.00 uur vanaf de Markt naar het pavil joen. IIULST - Het dierenparkje van het Hulster verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve heeft er sinds maandag een attractie bij: een koppel emoes. De emoe is een soort struisvogel die oorspron kelijk uit Australië stamt, maar het beest voelt zich in het Zeeuwse land ook prima thuis. „Ze liepen hier al een tijdje in een weilandje bij onze woning. Kou en regen doen hen niks. Ze stappen rond met de sneeuw op hun veren en bij een bui steken ze hun nek uit of ze lekker onder de douche staan", verklaarde pluimveehandelaar J. de Letter uit Clinge. Hij heeft de grote loopvogels aan De Blaauwe Hoeve verkocht. Zelf is hij via een kennis aan de beesten gekomen. „Dierentui nen maken wel eens gebruik van zijn broedmachine en hij krijgt in ruil nog wel eens dieren voor de verkoop." De emoe kan niet vliegen, maar is - net als de struisvogel - een loopvogel. Hij is na de struisvo gel ook de grootste vogel die op de wereldbol rondstapt; een emoe kan zo'n 1,80 meter groot worden. Verzorger J.L. de Cock hoeft niet bang te zijn dat hij het halve land af moet om voer voor de beesten te krijgen. Moeilijke eters zijn het niet. „Ze eten van alles. Brood, gras, kippevoer. Maar ook etensresten als spag hetti, nasi, gestampte Hollandse pot, noem maar op. Kieskeurig zijn ze dus niet, maar je moet er wel goed opletten dat ze ook kip- pekorrels of desnoods honde- brokken krijgen. Dat is goed voor de stevigheid voor hun on derstel, de poten", vertelt De Letter. Vrolijk Vervelend voor andere dieren schijnen de emoes ook niet te zijn. De Cock heeft er maandag middag een poosje op gelet. „De konijnen huppelden er al snel •vrolijk om heen. En ook de pau wen, de kippen, de parelhoen ders, de ganzen, de zilverfazan ten en damherten lopen ze blijk baar niet in de weg." Volgens De Letter is het niet on denkbaar dat het koppel nog eens een gezinnetje sticht. „Het komt wel vaker voor dat emoes in gevangenschap jongen krij gen." Als verzorger mag De Cock de nieuwe bewoners van het 'Blaauwe Hoevepark' een naam Emoe en 'epa' stappen nog wat o wijk (foto Camile Schelstraetei ivennig rond in hun nieuwe woon- geven. Lachend: „Gedoopt zijn ze nog niet. Mensen met goede naamsuggesties hoor ik graag." Vergadering Nijverheid en Handel SAS VAN GENT - Het departe ment Zeeland van de Nederland se Maatschappij voor Nijverheid en Handel houdt donderdag de algemene ledenvergadering bij Cerestar in Sas van Gent. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot contributiever hoging van zestig naar tachtig gulden per jaar. Er is tevens een bestuursverkiezing: voorzitter A. Kannekens treedt af en voor gesteld wordt om G. Haex, direc teur Benelux van Tiphook CTR bv, te benoemen tot zijn opvol ger. De vergadering begint 's morgens om elf uur. VV Steen hield jeugdtoernooi SINT JANSTEEN - De jeugdelf- tallen van het Tilburgse Wil- lem-II bij de junioren en het Belgische Sporting Sint Niklaas in de A-juniorencatego rie zijn zondag winnaar gewor den van het traditionele inter nationale jeugdtoernooi van de VV Steen. Zondag was het hoogtepunt van dit toernooi met deelname van de A- en B-junioren van Willem- H, Sint Niklaas, Stade Lokeren, EMK Nuenen en het organise rende Steen. Uitslag, B-categorie: 1 Willem-2, 2 Sint Niklaas, 3 EMK Nuenen, 4 Steen en 5 Stade Lokeren Dit team werd door de toernooicommissie naar de laatste plaats gezet wegens het on deruit schoppen van de scheidsrech ter in een wedstrijd. De sportiviteits- beker ging naar VV Steen. A-junioren: 1 Sint Niklaas. 2 Willem- 2. 3 Stade Lokeren, 4 Steen, 5 EMK Nuenen. Zaterdag werden wedstrijden ge speeld door F- en E-pupillen en C- en D-junioren. Uitslag F-pupilen: 1 Zaamslag, 2 Steen-A, 3 HW'24, 4 Steen-C. 5 Steen-B, E-pupillen: 1 Aardenburg, 2 Steen, 3 Breskens, 4 Oostburg, 5 Ter- neuzense Boys, D-pupillen (7-tallen): 1 Steen. 2 Hoek. 3 Terhole, 4 Honte- nisse, 5 Zamslag. 6 Steen-2; C2-junio- ren: 1 Terneuzense Boys, 2 Terneu zen, 3 Steen-2,4 Steen-2; Cl-junioren 1 Kloetinge, 2 Zaamslag, 3 Steen, 4 Koewacht, 5 Corn Boys SINT JANSTEEN Koersbal - De Katholieke Bond van Ouderen in Sint Jan steen hield een wedstrijd koers bal in het gemeenschapscen trum De Warande. Uitslag; 1 E. de Smet-P. Rombaut. 2 Th. Kints-A. van Remoortere SAS VAN GENT - In cultureel centrum De Speye in Sas van Gent werd maandagavond tij dens een druk bezochte feeste lijke bijeenkomst de jaarlijkse huldiging van sportkampioe- nen 1990 uit de gemeente Sas van Gent gehouden. Zeventien individuele kampioenen en veertien teams, in totaal 134 sportlieden kregen de traditio nele gouden plak van Leontien van Moorsel, sportvrouw van het jaar 1990 en regerend we reldkampioene wielrennen op het onderdeel achtervolging. „De gemeente Sas van Gent streeft er naar van dit jaarlijks terugkerend evenement voor de winnaars een bijzondere gebeur tenis te maken. Werden in voor gaande jaren de medailles uitge reikt door sportcorifeeën als Leo Visser, Regilio Tuur en Nellie Cooman, dit jaar hebben wij Leontien van Moorsel uit het Brabantse Boekei weten te strikken", aldus wethouder L.E.M. Marquinie. De prijzen gingen naar: Sasse Tafeltennisvereniging, het tweede en vierde senioren team; voetbalvereniging Corn Boys, A-junioren en D-pupillen; Vereniging van Sasse Vogel vrienden, D. van Hoecke. Th. Spuessens en J. de Reu: voetbal vereniging Philippine, voor de B- en C-junioren: gymnastiek vereniging Thor, Linda Koks, Angelo Roelandt, Serge van Eet- veldt. Tommy Gerritse, Tom Wilbrink, Domien van Waes, Christiaan van Hurk. Dario Ver- ket, Mirella Kampen: zwem- en poloclub De Bruinvis. Pascal Vernave, Edwin de Jaeger, Ro bert Korstanje, Jeroen Korstan- je; volleybalvereniging Savok; schaakclub Het Witte Paard; Duivenmij De Volharding West- dorpe, P. Baecke; Duivenmij De Vrede, kringkampioen P. Koers en Th. van Zeele; Duivenmij De Reisduif Philippine. H. van den Hemel; topbiljartvereniging Het Oude Raedthuis, mevrouw A. van Mol, P. de Smet; tennisver eniging Drive Sas van Gent; bowlingvereniging Sint Albert: tafeltennisvereniging Den Dijk Westdorpe, R. de Blok, H. Brandt en P. Kruininck. DEN HAAG - Winkeliers uit Breskens die geprotesteerd hadden tegen de onlangs ge opend Edah-supermarkt aan de Mercuriusstraat, hebben maan dag verstek laten gaan bij een hoorzitting over de kwestie bij de Raad van State. Zij hadden een procedure aange spannen tegen de vestiging om dat volgens hen sprake is van overbewinkeling in Breskens. Kennelijk hebben de winkeliers nu de strijd opgegeven; er werd althans geen gebruik gemaakt van de mogelijkheid het schrif telijk ingediende protest tijdens een hoorzitting toe te lichten, Het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft de Raad van State geadviseerd het pro test af te wijzen. Aan adviezen De deelnemers aan de avondwandelvierdaagse in Breskens begoi nen maandag monter aan hun eerste tocht (foto Peter VerdunnenI BRESKENS - De zesde avond wandelvierdaagse in Breskens is maandag begonnen met 550 deelnemers. Dat betekent een stijging met vijftig wandelaars ten opzichte van vorig jaar. De lopers vertrokken op het Oranjeplein en liepen gezamen lijk over een deel van de Lange- weg. Bij de Kieweg splitste de groep. De vijf-kilometerlopers (425) liepen de Kieweg in en keerden zo terug naar Breskens. De andere groep liep door tot aan het Killetje. Aan de vier daagse doen ook achttien rol. stoelers mee. Het comité Avondvierdaags! Breskens heeft voor de laatst dag, donderdag, een wedstriji uitgeschreven. Degene die he leukste of origineelste spandoel maakt kan een geldprijs winner Die laatste dag worden de loper ingehaald door de muziekvei eniging Breskens/Groede. Di gebeurt niet zoals andere kerei aan de Sportlaan. De lopers kc men nu samen op het parkeei terrein achter de supermark aan de Ringlaan. TERNEUZEN - Het bestuur van de stichting Centrunipro- menade Terneuzen is niet en thousiast over het gesprek maandagochtend met wethou der J. van Rooijen (ruimtelijke ordening) over de verkeerspro blematiek in de Vlooswijk- straat. Volgens voorzitter W. II. Broekhuysen van de Centrum promenade is het college niet van plan op korte termijn iets aan de overlast te doen. „Het is een beetje teleurstellend, maar we zien zelf op dit moment ook geen mogelijkheden", aldus Broekhuysen die de kwestie zo snel mogelijk wil aankaarten in een bestuursvergadering. Van Rooijen wil de moeilijkhe den die in het stadscentrum ont staan bij de bevoorrading van winkels pas in de planvorming voor de Axelse Dam meenemen. De wethouder toonde zich tij dens het overleg wel bereid een gedeelte van de Vlooswijkstraat (dat grenst aan de Noordstraat) van een andere bestrating te voorzien. Verder wil hij een vei breding van de looppaden in d Vlooswijkstraat en wordt een g( deelte van de straat geasfalteer in verband met geluidoverlas voor de bewoners. De Nieuw* diepstraat krijgt de status va een woonerf. Woonfunctie Een uitbreiding van de winke functie in de Vlooswijkstraat voor het college van b en w voo alsnog onbespreekbaar. Volgen Van Rooijen staat de woonfuni tie op de eerste plaats. „Al met! toch wat magertjes", meer Broekhuysen. „De enige echt vooruitgang is dat die vier paa tjes een sympathieker kleurt) krijgen." De rood-witte paaltjes, die d 'grens' aangeven tussen Noordstraat en de Vlooswijl straat, worden blauw of groe geschilderd. „Dat is maar goe ook, want zoals ze er nu staan i het net of ze willen zeggen: H( stop, tot hier en niet verder...' Leontien van Moorsel moest vele jeugdige sportkampioenen uit Sas van Gent een handtekening af staan foto Camile Schelstraete) van het ministerie hecht de Raad van State in het algemeen veel waarde. De eigenaar van de nieuwe su permarkt was zelf ook in de pen geklommen, omdat het provin ciebestuur had beslist dat in de vorige vestiging van de super markt aan de Langeweg geen winkel meer mag komen. Eige naar R. Lohman stelt dat het pand daardoor moeilijk te ver kopen of te verhuren is. Een woordvoerder van de provincie liet maandag tijdens de hoorzit ting weten dat bij nader inzien de vestiging van detailhandel in het pand acceptebei is, als het maar niet om weer een super markt gaat. De beslissing van de Raad van State over de beide kwesties wordt over ongeveer drie maan den bekend gemaakt. AARDENBURG - De werk groep Dood en Rouw Zeeuwsch-VIaanderen is ten grave gedragen. De werkgroep, opgericht in 1987, geeft de pijp aan Maarten omdat het de leden onbreekt aan financiën en tijd. Dood en Rouw hoopt dat instel lingen voor ziekenzorg en maat schappelijk werk de fakkel overnemen. Er is zeker behoefte aan mensen die weten hoe ze met stervenden en rouwenden moeten omgaan en praten, zegt M. Ducastel, één van de initiatiefneemsters van de werkgroep. Als cursusleidster van de Volkshogeschool Zee land in Aardenburg is Ducastel nog wel betrokken bij projecten over het omgaan met de dood. Ze vindt het echter wel jammer dat 'de voedingsbron', die Dood en Rouw volgens haar was, droogvalt. Via de gezondheidszorg, maat schappelijke dienstverlening, kerkelijke instellingen, kruis verenigingen en de ouderenzorg konden rouwenden en sterven den overal makkelijker worden bereikt. Met cursussen van de Volkshogeschool worden indivi duen die met verdriet en een zaamheid kampen niet zo snel bereikt, is de ervaring van Du castel. Via cursussen die gericht zijn op werkers in de gezond heidszorg, maatschappelijk werkers en vrijwilligers probeert de Volkshogeschool een soort kader bij elkaar te krijgen. Ducastel: „We mikken er op da zorg en aandacht voor nabi staanden een geïntegreerd oi derdeel van het zorgpakke wordt. Binnen de verschillend organisaties is nu geen financij le ruimte voor aparte aandacl) voor rouwverwerking. Hopelij blijft de belangstelling voor ons cursussen echter groot. Da denk ik in de eerste plaats aa de gezondheidszorg. Over ee maand is er weer een cursus e het is dus e/en afwachten hc het met de inschrijvingen gaat TERNEUZEN Open les - Het Zeldem-ustcol lege in Terneuzen presenteer; donderdag 30 mei een 'open les' verzorgd door docent Nedei 'lands J.J. Neele. Er worden geza menlijk gedichten gelezen vai Elisabeth Eijbers. Zij won vori jaar de P.C. Hooftprijs. Docen Neele geeft een toelichting o het Zuidafrikaans; de taal waai in de gedichten zijn geschrevei De bijeenkomst in de collegt zaal begint om 19.30 en is voo iedereen toegankelijk. KOEWACHT Papier - De muziekverenigin Eendracht Maakt Macht (EM1V haalt donderdag vanaf 9 uur ou papier op in Koewacht. De of brengst is,voor de clubkas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26