Bezuiniging zet bieb Goes klem Afscheid van politiebaas Raad Zierikzee Wij verwelkomen u daarom reeds vanaf morgen (woensdag 29 mei 9.00 uur) witn»**1 graag in uw nieuwe Agrimarkt ingenomen met komst dagverbliji Finale zaalvoetbalstrijd Raad Wissenkerke tegen 10 mille voor nutscommissarissen Nutsfusie kostte Tholen meer arbeidsplaatsen dan verwacht streek 14 Gemeentelijke bijdrage wordt bevroren op 1,1 miljoen DINSDAG 28 MEI 1991 GOES - De openbare biblio theek in Goes voelt zich ernstig gedupeerd door de nieuwe be zuinigingsmaatregelen van de gemeente Goes. Doordat de jaarlijkse gemeentelijke bijdra ge (ruim 1,1 miljoen) de komen de jaren niet stijgt, komt vol gens het bestuur de dienstverle ning ernstig in gevaar. Het acht beperking van de openingstij den in de toekomst zelfs niet uit gesloten. In het jaarverslag over 1990 noemt het bestuur het 'een slechte zaak' dat de bibliotheek ieder jaar voor een enigszins re delijk budget moet strijden. „De bibliotheek, die als basisvoorzie ning zoveel inwoners van Goes ten goede komt, behoort op een structurele bijdrage voor ver- GOES Puzzel rit - Motor- en Auto mobiel Club De Bevelanden houdt zaterdag 1 juni een puzzel- rit door Goes. Er zijn twee cate gorieën: beginners en gevorder den. Aan het einde van de rit wachten de winnaars enkele prijzen. Men kan zich inschrij ven van 18.30 tot 19.30 uur in Ga rage Centrum aan de Marconi straat in Goes. OUD-VOSSEMEER Avondvierdaagse - De vv Vosmeer houdt van 4 tot en met 7 juni in Oud-Vossemeer de avondwandelvierdaagse. De lo pers starten iedere avond om 18.30 uur bij het dorpshuis De Vossenkuil, waar men zich ook kan laten inschrijven. Er is keus uit de afstanden 5 en 10 km. antwoord bibliotheekwerk te kunnen rekenen." Volgens secretaris R. Th. Schee- pe is de Goese bibliotheek het slachtoffer van haar eigen suc ces geworden. „We draaien echt ontzettend goed. Maar dat vraagt wel om een optimale in zet van het personeel." Volgens Scheepe kampt de bibliotheek nu al met een uiterst magere per soneelsbezetting. Om in de ko mendejaren goed te kunnen blij ven functioneren moet er dan ook meer geld komen, zegt hij. Steun voor nieuwe APV Sponsoring YERSEKE Ouderenbond - De afdeling Yerseke van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen sluit morgen, woensdag, het sei zoen af met een reis. 's Morgens om acht uur vertrekken 54 oude ren vanuit Yerseke naar Eersel. In dit dorp, behorend bij de Acht Zaligheden, wordt de lunch ge bruikt en worden enige beziens waardigheden bezocht. Na de middag volgt het gezelschap de Brabantse Smokkelroute langs de Belgisch-Nederlandse grens, om vervolgens in Woensdrecht gezamenlijk te dineren. Om 20.30 uur worden de deelnemers in Yerseke terugverwacht. De gemeente Goes had de bi bliotheek voor de komende ja ren jaarlijks 15.000 gulden extra in het vooruitzicht gesteld. Die verhoging lijkt nu van de baan. In het beleidsplan 1992-1994 noemt het bibliotheekbestuur sponsoring als een van de moge lijkheden om de begroting voor de komende jaren sluitend te krijgen. Secretaris Scheepe stelt duidelijk dat de bibliotheek daarvan niet afhankelijk moet worden. „Wellicht dat we er een malige projecten als tentoon stellingen en lezingen mee kun nen betalen. Maar het moet dui delijk een gelegenheidsoplos sing blijven." Uit het jaarverslag blijkt, dat de uitleencijfers met ruim 10.000 zijn gestegen; van 458.850 naar 470.970. Het aantal uitgeleende boeken liep (vooral onder jonge ren) iets terug. Het huren" van een cd-tje wordt echter steeds populairder. De bibliotheek leende vorig jaar bijna 21.000 compact-discs uit; een stijging van ruim 40 procent. In de bak ken van de bibliotheek staan bij na 3000 cd's. Het aantal boeken bedraagt rond de 80.000. REC begint weer een bruggroep GOES - Het Regionaal Educa tief Centrum (REC) in Goes start in september opnieuw met een bruggroep voor volwassenen. Volgens het REC twijfelen vol wassenen die weer willen gaan leren of ze het wel kunnen. Het doel van de bruggroep is het ge heugen op te frissen en stu dievaardigheid op te doen. Daarnaast wordt aandacht be steed aan vervolgopleidingen. De cursussen worden gehouden in het REC-gebouw in Goes. Veel lovende woorden voor L. Diepenhorst WISSENKERKE - De leden van de nieuwe raad van commissa rissen van de Delta Nutsbedrij ven mogen hooguit presentie geld of een onkostenvergoeding ontvangen. Een vaste vergoe ding daarnaast van tienduizend gulden per jaar is volstrekt overbodig. Dat was maandag avond de opvatting van vrijwel de gehele Wissenkerkse ge meenteraad. De verschillende raadsfracties steunden hiermee CDA-fractie- voorzitter P. Moll, die namens de gemeente Wissenkerke deel neemt aan de onderhandelingen over het samengaan van het energiebedrijf PZEM en de wa termaatschappij WMZ tot de NV Delta Nutsbedrijven. Door de samenvoeging van de twee nutsbedrijven onstaat er een raad van commissarissen van zestien leden. Volgens Moll is die veel te groot om in de toe komst goed te kunnen werken. „Mede vanuit dat standpunt is een vergoeding van tienduizend gulden dan ook niet op z'n plaats", hield Moll zijn collega raadsleden voor. Omdat geen van de nieuwe commissarissen financieel afhankelijk is van de functie is een onkostenvergoe ding beslist voldoende, rede neerde VVD-raadslid C. J. Diele- man. Een opmerking die door het merendeel van de raadsle den met instemmend geknik werd beaamd. Gesteund door het standpunt van de raad zei onderhandelaar Moll te betwij felen of de nieuwe bestuurs structuur van de Delta Ni goedgekeurd wordt. Volge hem hebben meer deelnemei gemeenten daar duidelijk m< te mee. Gemeentewetten De Wissenkerkse raad maandag verder een nieuwe gemene Plaatselijke Veron ning aan. In de verordening,! de oude regeling uit 1970 i vangt, is een groot aantal ni we gemeentewetten van de la ste jaren samengebracht. De meente gebruikt een model v de Verening van Nederlani Gemeenten (VNG) als basis vi de verordening, die op somm punten is aangepast aan plaatselijke situatie. Zo ht Wissenkerke in de nieuwe vei dening aparte bepalingen op nomen over het wildkampe en het kort aanlijnen en mi korven van gevaarlijke hondt De fracties van PvdA en Cl toonden zich tevreden met 1 pakket, maar waren sceptii over de controle daarop, raadslid A. C. Oudshot (PvdA) vroeg zich af hoe effec de bepalingen uit de veror ning zijn, als er geen gar ar kan worden gegeven over c trole op een goede naleving, antwoord daarop stelde bui meester P. Wisse dat gemee en politie er alles aan doen om wet zo goed mogelijk te hand ven, maar dat daar onmoge waterdichte garanties voor geven zijn. GOES - De Goese politiecom missaris L. Diepenhorst heeft maandagmiddag officieel af scheid genomen. Diepenhorst, sinds april '83 korpschef van de gemeentepolitie in Goes, ging op 1 mei aan de slag als hoogste politiebaas in Leeuwarden. Tijdens een bijzonder druk be zochte afscheidsbijeenkomst roemden diverse sprekers de kwaliteiten van de scheidende politiechef. Burgemeester mr T. R. Seinstra bijvoorbeeld liet er geen twijfel over bestaan, dat Goes z'n commissaris met lede ogen ziet vertrekken. Volgens de Goese burgemeester heeft Diep enhorst in zijn Goese periode een 'heel herkenbaar eigen stempel' op het gemeentelijke politiekorps gedrukt. Hij karak teriseerde de heer Diepenhorst als een voortreffelijk manager en een geëngageerde politieman met gevoel voor het echte poli tiewerk. Reorganisatie De burgemeester van Goes greep de gelegenheid aan om en kele kritische kanttekeningen te plaatsen bij de reorganisatie (fu sie tussen rijks- en gemeentepo litie) van de politie. In principe staat de Goese burgemeester daar niet afwijzend tegenover; de reorganisatie kan leiden tot een verbeterde politiezorg. Aan de andere kant, aldus Seinstra, bestaat het gevaar dat er een or ganisatie ontstaat met een 'be stuurlijk waterhoofd'. Hij vreest, dat de betrokkenheid van ge meenteraden bij het politiebe leid en de politiezorg minder wordt. In dat verband toonde Seinstra zich voorstander van de instelling van enkele distric ten ('ik denk aan drie of vier') binnen de regio. De scheidende politiecommissa ris werd gisteren niet alleen toe gesproken, maar ook toegezon gen: door het pas opgerichte po litiemannen-koor Zeeland. Het koor repeteteert pas sinds een maand of vier. Maar dat was maandagmiddag nauwelijks te horen. Het 'I love you truly' kwam er in elk geval zeer ge smeerd uit. Gemeentebestuur ontstemd SINT MAARTENSDIJK - De Delta Nutsbedrijven (DNB) heb ben veel te laat uitsluitsel gege ven over de gevolgen voor de plaatselijke werkgelegenheid van de fusie tussen PZEM en WMZ. En de DNB hebben eerder gemaakte afspraken daarover aan hun laars gelapt. Dit zei wethouder J. Versluijs van de gemeente Tholen maandag tij dens een raadsvergadering. Gemeentebestuur en DNB spra ken september 1989 met elkaar af dat Tholen en Sint Philips- land slechts vijf arbeidsplaatsen zouden verliezen. In afwijking van die toezegging is onlangs be- Adjudant van taak ontheven THOLEN - Adjudant D. Cop- poolse, commandant van de rijkspolitie Tholen is in verband met persoonlijke omstandighe den op eigen verzoek ontheven van zijn taak. De vervangend groepscommandant, adjudant M. Verkerke, neemt zijn functie waar in afwachting van de reor ganisatie bij de Nederlandse po litie. Coppoolse was al enige tijd ziek thuis. Hij is nu coördinator voor de rampenbestrijding bij de af deling beleidsvoorbereiding en algemene zaken van de algeme ne dienst bij de rijkspolitie Zee land. sloten dat elf medewerkers een andere standplaats krijgen. Die mededeling kreeg het gemeente- Jaarmarkt in 's-Heerenhoek 's HEERENHOEK - De onder nemersvereniging 's Heeren- hoek houdt zaterdag 8 en zon dag 9 juni het 's Heerenhoeks weekend, 's Zaterdags gaat mer ringsteken op oldtimertracto ren. Dit evenement is van 20.00 tot 22.30 uur in de Heerenstraat. 's Zondags wordt voor de vijfde achtereenvolgende keer de zo- merjaarmarkt gehouden. Er tre den artiesten op zoals clown en illusionist Don Charelli en band- parodist Frank van Drunen. Er worden rondvluchten gemaakt per helicopter en diverse vereni gingen presenteren zich. De jaarmarkt begint om 11.00 uur en wordt geopend door burge meester ir J. L. M. Mandos van Borssele. WILHELMINADORP Open dag' - Muziekvereniging De Echo uit Wilhelminadorp houdt zaterdag 1 juni van 10 tot 12 uur een open dag in het Wil- helminahuis. Er wordt informa tie gegeven over diverse instru menten en er is gelegenheid zelf een instrument te bespelen. bestuur pas in maart van dit jaar. „En dat terwijl we destijds toch uiterst zorgvuldig vragen hebben gesteld over die werkge legenheid", aldus Versluijs. Volgens het college van burge meester en wethouders beseft de directie van DNB dat er bij de gemeente Tholen verwachtin gen zijn gewekt die niet waar kunnen worden gemaakt. Het nutsbedrijf zou het betreuren dat destijds is geproken over aantallen werknemers. Raads lid P. van Belzen (RPF/GPV) stak zijn ergernis over de gang van zaken njet onder stoelen of banken. „Ze beslissen over ons, voor ons en zonder ons." De SGP-fractie sprak zich bij monde van A. Kersbergen uit te gen vrouwenemancipatie. Het streven daarnaar past volgens hem niet in het maatschappelijk bestel. De SGP stemde dan ook tegen een krediet van 1400 gul den voor een deskundigheids- training van leden van de werk groep emancipatie. Van Belzen (RPF/GPV) deelde de mening van de SGP. De raad ging unaniem akkoord met de toetreding van Tholen tot de gemeenschappelijke rege ling vuilnisstortplaats Midden- Zeeland. Met name J. L. van Gorsel (WD) hamerde erop dat snel duidelijk moet worden hoe veel het storten van bedrijfsaf val gaat kosten. Avondvierdaagse - De avondvierdaagse in Krabbendij- ke begint maandag 3 juni. Tot en met de donderdag van die week gaan de wandelaars dagelijks om 18.30 uur van start bij het gymnastieklokaal aan de Nieu- landestraat. Men kan kiezen uit de afstanden 5 en 10 km. Maan dag kunnen belangstellenden zich nog vanaf 17.00 uur aan de start laten inschrijven. NCVB - De afdeling Krabben- dijke van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond (NCVB) houdt morgen, woensdag, een gezamenlijke bijeenkomst met de afdelingen Waarde en Oost- dijk in het hervormd centrum De Ranck in Krabbendijke. Spreker is ds G.K.G. Schreuder, ziekenhuispredikant te Goes. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. De finale van de zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak in Zierikzee werd na een spannende strijd gewonnen door Sporthuis Zierik zee (foto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - Het zaalvoetbal team Sporthuis Zierikzee won maandagavond in sporthal On derdak in Zierikzee de super cup door in de laatste minuut de winnende treffer te scoren. De clubkampioen van Schou- wen-Duiveland kreeg de begeer de bokaal niet cadeau van de be kerkampioen De Beuze/PJZ. In de eerste helft werd door beide ploegen 25 minuten lang niet ge scoord. Halverwege de tweede helft sloeg de vlam in de pan, waardoor scheidsrechter J an Oosterboer genoodzaakt was een PJZ-speler twee minuten straftijd te geven. Leon Hendrix profiteerde en scoorde via een knappe actie 1-0 voor Sporthuis. Toch kwam PJZ binnen vijf mi nuten weer op gelijk hoogte door een doelpunt van Johnny Hage. In de laatste tien minuten steeg het spel naar een hoog niveau, waardoor beide teams achter el kaar wisten te scoren. Sport- huis-speler Mark Berrevoets zorgde voor 2-1, maar Erwin van de Maas bracht met een droge Collecte - De collecte voor het Astmafonds heeft in 's-Gra- venpolder 2279,10 opgebracht. knal zijn P JZ-team weer op gelij ke hoogte. Twee minuten later bracht Van de Maas zijn ploeg op voorsprong door de gelegen heidskeeper Hans Verkaart met een mooie boogbal te passeren. Tenslotte waren het Marco Sa- man en Camil van Tiggelhoven die Sporthuis Zierikzee de su percup bezorgden met een eind stand van 4-3. Voorzitter Cor Verkaart van de zaalvoetbalcommissie Schou- wen-Duiveland reikte de super cup uit aan Sporthuis Zierikzee, waarmee gelijktijdig het zaal voetbalseizoen werd gesloten. ZIERIKZEE - Waarschijnlijk omstreeks oktober krijgt Zie rikzee een voorziening voor (re gionale) kinderopvang. De ge meenteraad besloot maandag avond unaniem het kinderdag verblijf onder te brengen in ge bouw 't Mierenest, in de wijk Poortambacht. Overigens is de startdatum nog niet precies be kend, omdat het gebouw eerst moet worden verbouwd. Maar wethouder P. de Rijke (CDA, pu blieke werken), zegde op aan drang van zowel PvdA, CDA als VVD toe de verbouwing zoveel mogelijk te zullen bespoedigen. Niettemin was het de fracties een pak van het hart dat de kin deropvang in Zierikzee nog dit jaar een feit wordt. 'Eindelijk, de vlag kan uit', verzuchtte raads lid C. Klippel-Huurling (PvdA). En haar collega's M. A. Bij de Vaate-Rozendaal (CDA) en J. T. Sijswerda-Bos (VVD) gaven met woorden van gelijke strekking eveneens van hun voldoening- blijk. Dat weerhield burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs er niet van, erop te wijzen dat de gemeente Duiveland tot nu toe nog steeds 'te beroerd' is eigen geld in de re gionale kinderopvang in Zierik zee te steken. Terwijl de gemeen ten Westerschouwen en Brou wershaven wel bereid zijn over de brug te komen om de opvang in Zierikzee een kans van slagen te geven. Het standpunt van Middenschouwen is nog niet be kend, maar wethouder De Rijke had enige hoop dat ook die ge meente alsnog zal willen bijdra gen. Bovendien had hij signalen ontvangen dat de gemeente Bruinisse, die eerder afhaakte, toch nog het voorbeeld van Dui veland wil volgen, dat wil zeggen althans de rijksbijdragen in de regionale kinderopvang in Zie rikzee te willen steken. Zierikzeese kunstenaars, die be kend zijn bij de Zeeuwse Cultu rele Raad, komen voortaan in aanmerking voor een gemeente lijke subsidie voor het organise ren van een tentoonstelling. De nieuwe subsidieregeling had de instemming van alle fracties. De regeling komt in de plaats van de de afgelopen jaren geldende subsidieregeling bij aankoop van kunstwerken, waarvan ech ter weinig gebruik werd ge maakt. „Laten we hopen dat nieuwe regeling meer aanslat aldus burgemeester Asselbei Ook raadslid Bij de Vaate-1 zendaal (CDA) sprak de wens dat de kunstenaars met de ni we regeling beter uit de voe kunnen en erdoor gestimule worden om te exposeren. 'W er komt hier publiek genoeg. Zierikzee is erg geschikt voor posities'. Enkele raadsleden lieten we een 'brandbrief van Scout Zierikzee te hebben gekreg met de vraag waarom het zo 1 moet duren voordat de geme te meewerkt aan de plam voor de bouw van een nie scoutcentrum. Het oude c trum brandde enkele jaren gi den tot de grond toe af. Wethouder De Rijke voelde j in enige mate aangesprok maar moest erkennen dat i name de ambtelijke advie langer op zich laten wacli dan hij in eerste instantie I verwacht. Niettemin had hij de hoop de plannen van Sc ting nog voor de komei vakantieperiode in de adv commissie voor jeugd- en joi renwerk aan de orde te kun stellen. HANSWEERT Vrouwengilde - Het K weertse Vrouwengilde woensdag zijn 35-jarig best: De feestelijkheden in geb Kaymunk in Hansweert be nen om 19.30 uur. Tevens 1 den deze avond drie leden ge digd vanwege hun 35- en 30-j lidmaatschap. Viswedstrijd - De vii club wedstrijd van de her sportvereniging De Pilk Hansweert leverde weinig vii De 38 deelnemers haalden nc dieren boven water, waarva drie ondermaats waren. Uits 1 J. van Koeveringe 52 cm, 2 N. vt Berghe 41 cm, 3 H. Martijn 29 cm van de Borgt 27 cm, 5 J. Zuidwt cm, 6 J. de Poorter 18 cm, 7 P. H link 17 cm. De volgende wedstrijd is 23 jun: de Tramper in Hansweert. Sneller dan we zelf hadden verwacht zit vanavond onze verbouwing er op... De afscheidsreceptie van de Goese politiecommissaris L. Diepenhorst werd druk bezocht (foto Pieter Honhoff)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 20