Nieuw Sandenburgh viert feest 14J Sport- en spel voor 300 basisscholieren PZC Zomeravondvoetbal in Vlissingen afgesloten Raad Arnemuiden laakt uitkering ex-wethouders Middelburg wacht op sponsorgeld banken na fietsrit Ter neuzen leent een inspecteur ui streek Bejaardentehuis Veere bestaat 20 jaar DINSDAG 28 MEI 1991 VEERE - Oude ambachten, Vlaamse spelen, een fotoquiz voor Walcheren-kenners en nog vele andere festiviteiten: be jaardentehuis Nieuw Sanden burgh in Veere pakt woensdag 12 juni flink uit om het 2()-jarig bestaan te vieren. Twee decen nia geleden verhuisden de be woners van het Godshuis aan de Kerkstraat (de huidige gemeen tesecretarie) naar de nieuw bouw aan de Sandenburghlaan. Met de nieuwe tijd kwamen ook andere omstandigheden. Geen gezamenlijke slaapzaal meer, maar een eigen kamer kreeg de oudere die in het nieuwe bejaar dentehuis kwam wonen. Een ge zamenlijke zitruimte is er. nog wel. maar alleen de ochtendkof fie brengt (bijna) alle 93 bewo ners bij elkaar. Vroeger waren het vooral de armen die in het Godshuis terecht kwamen, voor zover mogelijk onderhouden door hun familie, maai' meestal op kosten van de gemeente. Te genwoordig bepaalt een 'indica tiecommissie' wie rijp is voor de verzorging in een bejaardenhuis. Kan de kandidaat nog de dingen Inbrekers namen ook auto's mee MIDDELBURG - Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag grondig huisge houden in de Dauwendaelse- straat in Middelburg. Behalve de inventaris die de daders bin nenshuis vonden, namen ze ook twee personenauto's mee. Na een vergeefse poging om de voordeur te forceren, verwijder den de insluipers een ruitje waardoor ze bij een raamsluiting konden komen. Éénmaal in de woning werden alle vertrekken secuur doorzocht. De buit be stond uit een fototoestel, een vi deocamera, een onbekende hoe veelheid Engels en Nederlands geld, eurocheques, een credit card, zilverwerk, een rijbewijs en twee kentekenbewijzen. De poli tie kan geen schatting geven van de waarde. Twee auto's werden eveneens ontvreemd. Eén daarvan, een Renault, troffen agenten maan dagmorgen aan in de Maisbaai. De geparkeerde auto was keurig afgesloten. De andere wagen, een witte Austin Metro met het kenteken TK-49BX, is nog niet terecht. doen die voor zelfstandig wonen onontbeerlijk zijn? Krijgt hij of zij regelmatig bezoek van fami lie, buren of vrienden? Aan de hand van verschillende criteria komt de oudere in aanmerking voor een kamer. Of de verhuizing naar het bejaar dentehuis een aantasting van de vrijheid is, vindt directrice J. Scheurwater maar de vraag. „Wat noem je vrijheid, als er elke week wel tien verschillende hulpverleners aan de deur ko men?" Want het zijn vooral de mensen die niet in goede ge zondheid een plezierig, zelfstan dig bestaan leiden die naar Nieuw Sandenburgh komen. Er is altijd wel een zwaarwegende reden dat iemand zijn eigen wo ning opgeeft. Het personeel van het bejaardenhuis heeft dan ook geen makkelijk baantje. „Vroe ger boden wij de mensen alleen de woonfunctie, maar daar is heel veel verzorging en zelfs ver pleging bijgekomen. Terwijl we wat personeelssterkte betreft nog op het oude niveau zitten", doet directrice Scheurwater haar beklag. De feestelijkheden rond het 20- jarig bestaan zijn vooral op de ei gen bewoners gericht. „Eigenlijk vinden we twintig jaar helemaal niet zoveel, maar he t middel is in dit geval ook doel: we vinden het Enkele bewoners en een verzorgster bij het jubilerende Veerse bejaardentehuis Nieuw Sandenburgh (foto Ruben Oreel Het team van VAW met van links naar rechts staand: Sponsor Hoekstra, Leo van Rijswijk, Rob Bod- daert. Nico But, Zeljko Martincic, Adrie de Waardt, Fred Koelma, sponsor Van Elsacker, Rob Schinkel. Zittend van links naar rechts: Kees Noya, Jaap Dingemanse, Rick But, Rinie Koets, Ad Meulmeester en Peter But (foto Ruben OreelI VLISSINGEN - Het is vrijwel zeker dat VAW de nieuwe kam pioen wordt in het Vlissings zo meravondvoetbal. De beslis sende wedstrijd tegen concur rent Uiterton werd omgezet in een 2-0 winst en heeft tot gevolg dat men deze week met winst op het al gedegradeerde Pechiney kampioen is en de titel over neemt van Uiterton. Een overwinning die na het ope ningsoffensief door Uiterton, dat enkele kansen opleverde maar geen doelpunten, verzilverd werd door Ad Meulmeester en in de tweede helft door Kees Noya, na een blunder van de doelver- dediger, 2-0. Hierna hield VAW de zaak goed onder controle en werd de verdiende winnaar. On deraan is Pechiney gedegra deerd na de 1-0 nederlaag tegen Snoeky. MELISKERKE Bazaar - De sportvereniging DUO in Meliskerke houdt zater dag 1 juni van 10 tot 16 uur een bazaar met 22 attrakties en een rommelmarkt bij de sportzaal Ons Huis. Om 11.30 uur staat er een demonstratie trampoline springen en acrobatengymnas- tiek op het programma. MIDDELBURG Viswedstrijd - De hengel sportvereniging Middelburg hield zaterdag aan het strand bij de Vijgheter in Vlissingen de ne gende klassementswedstrijd van het seizoen 1991. De vangst, voornamelijk geep, kleine zee baars en wat Dlatvis, was slecht. De uitslag: l J de Puilden. 5 vissen. 27G cm: 2 J Wtelemaker. 3 vissen. 168 cm. 3 C Lampers, 3 vissen, 161 cm: 4 H Willeboordse, 5 vissen, 118 cm; 5 P. D. Nijpjes, 4 vissen, 94 cm; 6 C. J. Mar- Leijn, 2 vissen, 76 cm; 7 R. Walraven, 3 vissen, 75 cm; 8 J. van Belzen, 2 vis sen, 68 cm, 9 G A. Stamkol, 3 vissen, 67 cm 10 A van Mierlo. 3 vissen. 63 De volgende wedstrijd, de eerste krachtmeting voor het zomerklasse-- ment. is vrijdag 7 juni in de Veerse Kreek Streetparade - De Ceremo niemeesters, de evenementen- commissie van de VVV in Mid delburg, opent zaterdag het nieuwe seizoen met een street parade in de Middelburgse bin nenstad. The Burgess Hill Mar ching Youth Band is hiervoor uitgenodigd. Dit Engels show orkest is 's middags tussen half twee en half vier in het centrum van de Zeeuwse hoofdstad te zien en te beluisteren. De geüni formeerde band brengt een ge varieerd programma met zowel klassiek als modern repertoire, gewoon leuk om zo'n feestelijke middag aan de bewoners aan te bieden," aldus de directrice. Er komt een grote feesttent voor het gebouw te staan. Feestcom missie-lid J. Rijksen (waarne mend hoofd) hoopt dat iedereen een persoonlijke begeleider weet te strikken in familie- of kennis senkring. Want de verzorgsters zullen handen te kort komen op zo'n drukke dag. Enkele deelnemers maken een sprintje op de eerste van de sport- en speldagen voor Middelburgse basisscholieren (foto Oscar van Beest) MIDDELBURG - Ruim drie honderd leerlingen van acht ba sisscholen uit Middelburg pro beerden maandag op onderde len als de hindernisbaan, bal werpen, touwtje springen en zestig meter sprint de beste re sultaten neer te zetten. Vandaag (dinsdag) en morgen (woens dag) mogen de leerlingen van twintig andere Middelburgse basisscholen zich uitsloven op de jaarlijkse sport- en speldag. Iedere scholier krijgt aan het eind van de dag een diploma mee naar huis met daarop de op de negen individuele onderdelen behaalde resultaten. De diplo ma's worden door de leerlingen zelf ontworpen. Onder de basis scholen die één van de drie da gen meedoen, wordt vooraf een tekenwedstrijd gehouden. Het mooiste ontwerp siert die dag de Paauwenburg - Het wijkco- mité Paauwenburg komt don derdag 30 mei vanaf 19.30 uur bijeen in het buurthuis De Para plu voor een vergadering. Aan de orde komen onder meer de ge meentelijke notitie over sociale vernieuwing, het sociaal plan voor Paauwenburg-Zuid-Oost en de reconstructie van 'het mid dengebied'. prestatielijst. Het draait op de sport- en speldag nie,t alleen om presteren. Vier groepspelen bie den de mogelijkheden om eens lekker uit te leven. De gymleraren van de basis scholen organiseren ieder j aai de sport- en speldag op het ter rein bij sporthal Voorborch. En kele scholen kregen voor het eerst een subsidie van de ge meente om leerlingen met bus sen naar het sportterrein te ver voeren. De tocht met zestig fiet sende schoolkinderen vonden een paar scholen, die op enige af stand van het sportterrein lig gen, toch wat gevaarlijk. Vergeten verordening duikt op In de tweede klas verloor koplo per SSW verrassend van Uiter- ton-2, 3-2, waardoor LW na de winst op Hoppit nog een kleine kans behoudt.'Hoppit heeft weel de laatste plaats na het verlies tegen Hoechst Boys, 3-1, de winst van Uiterton-2 op SSW en het gelijke spel van SSVW tegen VAW-2,1-1. Ook in de derde klas is de kam pioen nog niet bekend nu G. Bir- gili voor het eerst verloor van PVS. 1-0. Later in de week her stelde de ploeg zich met een krappe 1-0 op Sportlife zodat de ze toch nog een duidelijke voor sprong houdt Onderaan verlo ren zowel Sportlife als PKCZ. De laatste met 7-4 van BVV-2. Uitslagen eerste klas: VAW-Uiterton 2-0: EPZ-BVV 3-2, Snoeltey-Pechiney 1-0; BVV-Sunlux 4-2. Stand: VAW-1 9-17 23-4. Uiterton-1 10-14 27-7. EPZ-1 9-9 12-17; Sunlux-1 10-9 19-18, Snoeky 10-9 10-26; BVV-1 10-8 18-20; Pechi- ney-1 10-2 6-27; tweede klas: Hoechst Boys-Uiterton-2 0-1: LVV-Hoppit 1-0. SSVW-VAW-2 1-1, SSW-Uiterton-2 '2-3. Hoppit-Hoechst Boys 1-3, stand: SSW-1 10-15 30-8, LVV -1 11-13 17-17; VAW-2 10-10 16-16; Uiterton-2 11-10 16-21; Hoechst Boys-1 10-9 18-24, SSVW-1 9-8 17-18; Hoppit-1 -11-7 - 12-22; derde klas: G, Birgili-PVS 0-1. PKCZ-BVV-2 4-7; G. Birgili-Sportlife 1-0; BVV-2-PVS 1-6. stand: G Birgi- 11-1 10-17 42-9, De Sloep-1 9-12 25-22. PVS-1 1-11 15-19. BVV-2 9-10 22-19: PKCZ-1 9-4 11-32; Sportlife-1 10-4 8- 22 ARNEMUIDEN - Een lang ver geten verordening voor uitke ringen aan ex-, oud- en gepen sioneerde wethouders veroor zaakte maandagavond grote op schudding in de gemeenteraad van Arnemuiden. Behalve dat twee voormalige wethouders van Arnemuiden aanspraak kunnen maken op deze uitke ring, bleek dat de gemeente al lange tijd verzuimde om geld te reserveren voor pensioenuitke ringen in geval van arbeids ongeschiktheid of overlijden van een wethouder. Dat wordt met ingang van de volgende be groting rechtgezet, zei burge meester H. Visser. Tijdens de collegecrisis in Arne muiden begin dit jaar werd na het opstappen van wethouder M. Stoffels ontdekt dat wethou ders volgens een gemeentelijke verordening na beëindiging van hun collegefunctie recht hebben op een uitkering voor de duur van hun ambtsperiode. De dooi de Vereniging van Nederlandse Gemeenten opgesteldeverorde- ning was in 1985 op aandringen van de provincie aangenomen door de gemeenteraad van Arne muiden. Naar nu is gebleken, hebben SGP-raadslid P. Bos, die in 1986 zijn wethouderschap beëindig de. en CDA-fractievoorzitter M. Stoffels, tot in januari wethou der recht op uitkering. De beta lingen volgens de verordening betekenen een onverwachte uit gave van 18.670 gulden voor dit jaar en voor de komende vier jaar een uitgave van in totaal 60.500 gulden. Het was een van detegenvallers in de sombere Voorjaarsnota die de raad maandag vaststelde. Goede verordening CD A-raadslid B. de Ridder nam het op voor de verordening. „Er is tijdens de discussie in de com missie financiën de indruk ge wekt dat het allemaal onderling zo geregeld is. Dat is pertinent niet zo." PvdA-fractielid J. van de Kamer vroeg zich af of de ver ordening wel goed uitpakt. „Naar de letter is het correct, maar is er in 1985 wel een goede verordening vastgesteld?" Vol gens Van de Kamer is de situatie in Arnemuiden niet zoals be doeld is naar de geest van de ver ordening. De PvdA vroeg om duidelijkheid, in verband met de opschudding die op provinciaal niveau in Zeeland ontstond rond uitkeringen aan politieke ambtsdragers. „Iemand geeft een stuk rechts zekerheid op om het wethouder schap te aanvaarden. Stelregel is dat een wethouder veertig pro cent van zijn tijd besteedt aan het ambt. Als iemand daarvoor verlof of ontslag neemt bij zijn werkgever is het terecht dat de onzekerheid die een politieke baan meebrengt gecompen seerd wordt. Een deel van die compensatie komt uit de jaar wedde van 23.000 gulden. Maar in de verordening staat ook dat Zomervoetbal in Middelburg MIDDELBURG - Het blijft spannend aan de kop van de ranglijst van het zomeravond voetbal in het rayon Middel burg. Combinatie blijft welis waar aan de leiding, maar het team van Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit heeft nog goede kan sen om op gelijke hoogte te ko men met de lijstaanvoerder. Beide ploegen moeten het op de laatste wedstrijdavond van de competitie 1991 (maandag 3 ju ni) onder elkaar uitvechten. De blauwwitten zijn overigens wel verplicht om morgenavond (dinsdag) de inhaalwedstrijd te gen Rosario te winnen. Bij ge lijkspel of verlies van Blauw Wit is Combinatie kampioen. De afgelopen week zijn enkele forse uitslagen geboekt. Auto Goedbloed zegevierde met 19-1 over een sterk gehavend Rosario en Combinatie bleef met 8-1 de baas over SSGM. FC Dorst moest de winst aan Rosario la ten (0-2), FC Laurens stuurde Dauwendaele met een 3-1 verlies naar huis en FC Laurens won op zijn beurt weer met 3-1 van SSGM. De stand: 1 Combinatie 13-21, 2 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 12-17. 3 FC Dorst 13-16, 4 Auto Goedbloed 13-13, 5 Rosario 10-8, 6 FC Laurens 11-8, 7 SSGM 13-8, 8 FC Dauwendaele 13-7. Het wedstrijdprogramma dinsdag 28 mei Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit - Rosario: donderdag 30 mei: Rosai'io - FC Laurens. OOST-SOUBURG Sjoelen - Zestien leden van de Souburgse sjoelvereniging- Schijf '83 namen zaterdag deel aan de open Nederlandse Kop pelkampioenschappen in Rid derkerk. Twee koppels vielen in de prijzen. In de C-klasse behaal den Corrie Stijns en Adrie Pro voost een eerste plaats met 3334 punten In dezelfde klasse wer den Huub Stijns en Leo van Mel- le tweede met 3309 punten. Aan de koppel kampioenschappen deden in totaal 130 mensen mee. op de uitkering gekort wordt naar gelang er na de beëindiging van het wethouderschap inkom sten zijn uit arbeid of bedrijf," merkte Van de Kamer op. „De vaste vergoeding voor het raads lidmaatschap valt daar ook on der." RPF-frac. tie voorzitter J. Siere- veld mrkte tot hilariteit van de raad op dat de gemeentekas vol gend jaar niet twee, maar wel eens vier wethouders te onder houden kon hebben, in geval wethouder J. van Belzen tussen tijds opstapt en wethouder W. Bezemer zijn zetel weer afstond aan zijn fractiegenoot Stoffels. SGP-fractievoorzitter C. Marijs verdedigde zijn partijgenoot Bos. „De burgers volgen met argusogen wat politici doen met gemeenschapsgeld. De uitke ring is niet anders dan compen satie voor wat een wethouder in zijn periode aan loon gedorven heeft." Marijs benadrukte dat Bos in die tijd voor halve dagen is gaan werken. „De hoogte van de uitkering is echt niet zo datje er een ander huis of een auto van kan kopen." Hij zei wel te hopen dat 'de wethouder nadenkt' voor er geld uit de kwijnende gemeen tekas wordt uitgekeerd. VVD-raadslid W. Verschoor uit te het verwijt dat een wethouder zo lang na dato ook nog rente wilde vragen van de gemeente. Hij noemde de verordening za kelijk onjuist. „Ik ken geen en kele wetgever die een werkne mer die ontslag neemt een uitke ring geeft." SGP-fractielid Bos voegde Verschoor toe het niet juist te vinden dat 'zaken van de besluitenlijst in de raad naar vo ren worden gebracht. „Daar is dit niet de plaats voor." Marijs nam het op voor zijn fractiege noot: „Er is slechts informatie gevraagd wat betreft die rente. Verder niets." Op de opmerking van enkele raadsleden dat de wethouder de uitkering best wel terug zou kunnen storten, antwoordde burgemeester Visser dat zoiets niet aan de orde was. Hij zegde toe de kortingsbepalingen van de verordening nog eens nader te bestuderen. Voormalig wet houder voor de SGP Bos zei in een reactie dat hij sinds 1986, toen hij het wethouderschap neerlegde, nooit meer had stilge staan bij de verordening die een jaar daarvoor was vastgesteld. Gevraagd naar een reactie ant woordde voormalig wethouder Stoffels dat hij niet van zin was de uitkering te aanvaarden. „Ik heb mijn eigen bedrijf, ik zit niet op dat geld te wachten. Mis schien kan ik de raad verras- MIDDELBURG - Middelburg wacht al elf maanden op 25.000 gulden. Dit bedrag zou een aan tal banken in de gemeente heb ben toegezegd. Volgens het PvdA-raadslid H. Akdag is zelfs nog geen cent overgemaakt. Hij vroeg het college van b en w maandag tijdens de raadsver gadering actie te ondernemen. Een aantal Middelburgse ban ken zou burgemeester mr Chr. G. J. Rutten vorig jaar juni mon deling hebben toegezegd 25.000 gulden te zullen overmaken voor een ontwikkelingsproject op de Kaapverdische Eilanden. In ruil voor het bedrag ging de burge meester vorig jaar met een k!:r ne veertig amateurfietsers nin de zustersteden Folkstone Vilvoorde. „Ik ben er in vertrouwen van r gegaan, dat het wel zou goedl men", aldus Rutten. Volgens burgemeester hebben de bd ken gewacht totdat de club hele traject zou afleggen. Zo i gemeld kon een deel van tocht niet worden gefietst d(b een veerbootstaking Afgeloj weekeinde is dat stuk (Boulog a sur Mer/Vilvoorde) alsnog ver den. Inmiddels is een brief deur uit om de banken aan h belofte te houden. i Nieuwe prioriteiten nodig TERNEUZEN - Inspecteur H. Siersema van de gemeentepoli tie Terneuzen wordt voor een paar jaar 'uitgeleend' aan de projectgroep die de vorming van politieregio Zeeland gestal te zal geven. Het vertrek van Siersema, binnen het politie korps in Terneuzen vooral fun gerend als manager en beden ker van een nieuwe opzet van het politic-apparaat, stelt het korps voor problemen. Com missaris A.J. Roost: „We verlie zen een stafmedewerker en in de praktijk betekent dat sim pelweg dat we opnieuw priori teiten moeten stellen." Siersema 'verhuist' half juni naar Middelburg, na de over dracht van een aantal projecten waarmee hij bezig is. Hij zal ex- minstens vier dagen per week werken onder de beoogd com mandant van het te vormen Zeeuwse politiekorps, J.J. Smeels. Ook andere politiekorp sen lenen mensen uit aan de pro jectgroep van Smeels. Burgemeester drs R.C.E. Barbé, hoofd van de politie in Terneu zen: „De heer Smeels had be hoefte aan ondersteuning van uit de verschillende korpsen in de provincie, nodig voor een soe pel verloop van de reorganisatie. Siersema bleek daarvoor veel belangstelling te hebben, van daal- dat wij akkoord zijn gegaan met zijn detachering naar Mid delburg. Zelf ben ik trouwens ook een beetje gedetacheerd, want ik zal zelf ook deel uitma ken van de bestuurlijke klank bordgroep die de zaak bege leidt." Commissaris Roost geeft toe dat hij door het uitlenen van zijn in specteur organisatorisch in de problemen komt. „We verliezen een man en moeten het in de staf voorlopig rooien met acht in plaats van negen mensen. Om dat we toch al onder zware druk staan, kan dat problemen ople veren. Ik sluit dan ook niet uit dat we - en dat zal dan in goed overleg met de politiek moeten - nieuwe prioriteiten moeten stel len. Het is bekend dat ons korps met zeventig man, maai' door omstandigheden met niet meer dan dertig tot veertig man inzet baar, steeds meer moeite krijgt met het werk dat op ons af komt. Tja, krijgen we geen extra men sen - en daar ziet het zeker niet naar uit - dan moeten we keuzes maken." Ongenoegens De dienstcommissie van het po litiekorps trok al eerder aan de bel. Er waren ongenoegens over de hele gang van zaken binnen het politiekorps en de 'werk schema's' zoals die door inspec teur Siersema waren bedacht. Er werd, meende de dienstcom missie, te weinig teruggekop peld en vooral ook te weinig in gespeeld op veranderende situa ties. Vooral het werk 'op straat' zet de politie steeds meer onder druk. Volgens de dienstcommissie drongen de klachten van 'de ba sis' niet of nauwelijks door tot commissaris Roost. Een van de betrokken agenten: „Daarin is R. van de Zande wint rit MAC De Zeeuwen VLISSINGEN - R. van de Zande uit Wissenkerke heeft de puzzel- annex kaartleesrit van de mo tor- en autoclub De Zeeuwen ge wonnen. In de A-klas liep hij de minste strafpunten (91) op en bleef daarmee A. Wouters uit Oost-Souburg, die 142 strafpun ten kreeg, ver voor. De Goese- naar W. Joziasse werd derde met 143 strafpunten, F. J. Tilroe uit Kortgene legde met 170 straf punten beslag op de vierde plaats en A. Houterman uit Sou burg liep 203 strafpunten op en behaalde de vijfde plaats. Uitslag B-klas: 1 W. Kramers, 's- Gravenpolder. 110; 2 A. van Oos tendorp, Middelburg, 115; 3 J. J. Wiskerke, Vlissingen. 142; 4 E. Dek, Koudekerke, 163; 5 N. C. Looij, 's-Gravenpolder, 178. Het laatste gedeelte van de rit - een kaartleesroute - was na ja ren van afwezigheid weer eens op het programma gezet. Start en finish van de rit waren in uit spanning De Kanovijver aan de Burgemeester van Woelderen- laan in Vlissingen. nu verandering gekomen, commissaris heeft onze klai' ten ter harte genomen en is er j-ect mee aan de slag gega Waar we aanvankelijk eigen helemaal niet meer wisten wc aan we toe waren en wat er cies van ons werd verwacht, nu weer duidelijkheid. We h ben weer vaste grond onder voeten. Punt is dat we gec fronteerd worden met een cl nische taakverzwaring en dat domweg te weinig mensen h ben om dat op te vangen." Het korps vreest wat dat bet ook de gevolgen van cle niei situatie in 1992 ('grenzen ope vreest de invloed van de op stelling van de Kanaaltunnel vermoedt dat ook het drugst risme veel aandacht blijft oj sen. Commissaris Roost is blij datj dienstcommissie de ongeni gens nu eindelijk duidelijk h( gefoi'muleerd. Deze week is opnieuw overleg tussen de en de commissie. Roost zit met een ander probleem: het litiebureau zou zo snel moge met nog een vleugel moeten v den uitgebreid. Iedereen zit, wijze van spreken, bij elkaar schoot. Goede verhoorkair zijn niet voorhanden. In 'I Haag' is tot nu toe echter g gehoor gevonden; geld voor breiding van de accommoda laat staan voor het korps zei er voorlopig niet. Tafeltennis voor bedrijven uitgespeeld MIDDELBURG - De competi van de Waleherse Bedrijfs feitennis Vereniging (WBTV) erop. Op de laatste speeldag haalde Basco I in de eerste k een 8-2 overwinning op CBI PZEM klopte met dezelfde fers de formatie van De Voo Grijpskerke. In de tweede klas kwamen P en Werkplaatsen Walcheren puntendeling overeen (5-5). In de derde klas haalde Mac het team van Basco II met onderuit. Meulenberg liep 2-8 nederlaag op tegen Gesel re Wattel en ETBZ speelde stallatiebedrijf Middelburg n een 10-0 verlies. In de vierde klas behaalde tii houder Verbrugge de Meyer c 7-3 zege op Amor II. Madi II bl eveneens .met 7-3 de baas o] Middelburg II. Meppers kw er nauwelijks aan te pas in! strijd tegen Provincie II (1-9) De eindstand, eerste klas: 1 PZI 12-82, 2 De Voogd 12-63, 3 CBBZ 60,4 Basco 112-58, 5 Gieterij 112-5 PNL112-55, 7 Middelburg 112-45. Tweede klas: 1 Amor I 14-105, 2 I vincie I 14-97, 3 ABN/AMRO 14-1 Adminïstratiebureau Lansu 14-6 Werkplaatsen Walcheren 14-66 PPN 14-65, 7 PNL II 14-56, 8 Giel 1114-35. Derde klas: 1 Havenschap 14-10 ETBZ 14-92. 3 Meppers I 14-88, 4 schiere Wattel 14-86, 5 Meulenl 14-84,6 Madi 114-77,7 Basco II11 8 Installatiebedrijf Middelburg 1' Vierde klas: 1 Verbrugge de M> 15-139, 2 Amor II 15-109, 3 Provi 1115-94. 4 Meppers II15-41, 5 Mie burg H15-39, 6 Madi II 15-28. Woensdag 29 mei worden in s{ zaal Slaghvaert om 19.30 uur de V pioensteams gehuldigd. NCVB - De afdeling Oost-S burg van cle NCVB houdt woe dag de laatste ledenvergadei van het seizoen in gebouw Ir aan de Kanaalstraat. Mevrc Kloet-Eversdijk uit Arnen den vertelt aan de hand 1 dia's, wat het Waterschap V cheren is en wat het doet. De eenkomst begint om 19.30 ui) NW EN STJOOSLAb Basisschool - De opent Van Randwijck-basissCt houdt donderdag 30 mei open informatie-avond. Bel: worden de werkwijzen van school: zorgverbreding (ine duele hulp aan kinderen problemen), educatieve kii (het verhelpen van concentre problemen en leermoeilij] den) en beeldende vorming<j voudige druktechnieken). D naast is een computerlokaa gericht. De bijeenkomst is doeld voor ouders en belang; lenden en begint om 19.45 ui

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 14