Publiek winnaar bij PSV-Twente Bittere pil voor Goes Stéphanie Rottier in hoofdtoernooi op Roland Garros Ajax laat weer te veel kansen liggen Johan le Conté naar FC Zeeland Meivin Roethof kiest voor Goes Eindhovenaren boeken zege en blijven volop in de race voor de landstitel Lendl zegt af 'n PZC abonnement is óók 'n evenement. MAANDAG 27 MEI 1991 EINDHOVEN (GPD) - De hand an Robson wordt zichtbaar, ien beetje laat, maar misschien nog niet tè laat. Tegen FC Pwente voetbalde PSV naar het iart van de Brit: vurig, aanval- end, man tegen man. Het lever- je in een uitverkocht stadion ten geweldige wedstrijd en de olie winst op: 3-1. )e hoge amusementswaarde ran het duel was ook een ver- lienste van FC Twente. In zijn lijfde seizoen als hoofdtrainer in Enschede is Theo Vonk er einde lijk in geslaagd af te rekenen met het breedte-spel uit het verle den. FC Twente voetbalt, sinds de winterstop, niet langer saai en tergend op de counter. Tegen PSV maakte de ploeg er zelfs een echte wedstrijd van. Bobby Robson: „Wij moesten van avond echt goed voetballen om te winnen." PSV voetbalde goed, vooral in de doelpuntloze eerste helft. Na rust, toen het snel 1-0 werd door Vanenburg, was de snit er lange tijd uit. Het was uiterst span nend in die fase: zou Twente langszij komen of slaagde Ro- mario er weer eens in de ban te breken? Het laatste gebeurde. De Braziliaan deed het opnieuw op weergaloze wijze. Elzinga stond voor hem, maar trapte in de klassieke schijnbeweging. Een tikje naar rechts en een oer- end hard schot volgden: 2-0, ruim een kwartier voor tijd. Het leek de beslissing. Zeven mi nuten lang nog sneed de span ning door het stadion. Zo veel tijd zat er tussen de 2-1 van Niel sen en de 3-1 van Kalusha, zes minuten voor tijd. Stempel Bijna over de volle anderhalf uur was PSV-FC Twente dus een mooie, harde strijd om de pun ten. De wetenschap dat een en kel doelpunt meteen kon beslis sen over het kampioenschap gaf een bijna dramatische sfeer aan het duel. Daarbij drukte Robson een Engels stempel op de wed strijd. De Engelsman wenste aan te vallen, ook toen het al 1-0 was. Popescu bleef in die fase voor zijn verdediging spelen, daar mee Twente de gelegenheid ge vend te blijven loeren op die ene diepe bal die Nielsen voor Neder- burgh zou brengen. Die bal kwam er, maar gelukkig genoeg voor PSV toen het al 2-0 was. FC Twente had PSV zaterdag niettemin kunnen uitschakelen voor de titel. De ploeg had in de eerste helft de kansen om de sco re te openen en bij 1-0 kansen op de gelijkmaker. De 33-jarige Ne- derburgh bleek echter een formi dabele vervanger van Van Breu- kelen, anderzijds misten Mrkela en de voortreffelijke Numan ge luk of koelbloedigheid. PSV - FC Twente 3-1 (0-0). 4£. Vanen burg 1-0, 72. Romario 2-0, 81. Nielsen 2-1, 84 Kalusha 3-1. Scheidsrechter Blankenstein. Toeschouwers: 27.500 (uitverkocht). Gele kaart: Elzinga en De Koning (beiden FC Twente). PARIJS (ANP) - Stephanie Rot- ier heeft zich zaterdag gekwa lificeerd voor het hoofdtoer nooi op Roland Garros. Ze ver joeg in de derde ronde van het llaatsingsevenement in Parijs Canadese Maureen Drake ivertuigend: 6-2 6-3. Miriam Iremans, de enige andere Ne- lerlandse tennisster die tot de aatste voorronde doordrong, ■ond daarin haar meedere in de lersoon van de Italiaanse Nata- Baudone. Ze verloor in drie iets: 4-6 7-5 3-6. Stephanie Rottier, die voor Ro- Garros drie kwalificatie ronden overtuigend overleefde, trof het bij de indeling. De Zeeuwse werd in de eerste ronde gekoppeld aan de Argentijnse jlorencia Labat. tichard Krajicek die bij de lo- ing voor Roland Garros was ge koppeld aan een „qualifier" krijgt in de eerste ronde te ma in met een „lucky loser" in de persoon van Jose Francisco Al- ur. De Spanjaard verloor in de derde ronde van het kwalifica tietoernooi van de Zuidafrikaan Robertson, maar kwam via de achterdeur toch binnen. Jacco Eltingh krijgt in de ope ningsronde ook een Spanjaard tegenover zich: Carlos Costa, die het hoofdtoernooi ook via de zware voorronde bereikte. Parijs, kwalificatietoernooi Roland Garros: Mannen, derde ronde (winnaars ge plaatst): Perez (Uru) - Wekesa (Ken) 6-3 6-4, Dosedel (Tsj) - Bates (GBr) 7-6 6-2, Delaitre (Fra) - Vogel (Tsj) 6-4 7-6, Martin (VSt) - Hirszon (Joe) 6-2 6-3, Ondruska (ZAf) - Balducci (Ita) 2-6 6- 2 6-4, Miniussi (Arg) - Boscatto (Ita) 6-2 6-1, Lavalle (Mex) - Aparisi (Spa) 6-1 6-4, Robertson (ZAf) - Altur (Spa) 6-4 6-2, Pescariu (Roe) - Wuyts (Bel) 7-5 6-1. Vrouwen, derde ronde: Rottier (Ned) - Drake (Can) 6-2 6-3, Baudone (Ita) - Oremans (Ned) 6-4 5-7 6-3, Fulco Arg) - Faull (Aus) 6-4 6-3, Laskova (Tsj) - Farina (Ita) 6-14-6 6-0, Dahlman (Fin) - Dopfer (Oos) 6-4 4-6 6-0, Bowes (VSt) - Jachia (Ita) 6-2 0-6 6-1, Jaggard (Aus) - Emmons (VSt) 6-4 6-2, Thoren (Fin) - Khulman (VSt) 6-3 6-3. w/Ê/ÊÊm Volendam gewillig slachtoffer: 0-3 'OLENDAM (GPD) - Voor het unbt van waarzegger heeft hij liet gestudeerd. En als amateur koffiedik-kijker wenste hij venmin de glazen bol ter hand e nemen. „Want wat heeft dat allemaal voor zin?", vroeg Leo leenhakker zich gistermiddag af nadat Ajax Volendam had zoek gespeeld (0-3). Wie wordt landskampioen, Ajax of PSV? leenhakker zegt het niet te we en. „Het is een open race. Je weet dat je geen fouten meer nag maken. Wat moet ik er neer van zeggen?" up twee wedstrijdronden van et verlossende einde (16 juni) eeft PSV nog een neuslengte [oorsprong op Ajax. Beide ploe- in hebben evenveel punten, il), maar het doelsaldo van IV is iets beter; plus 56 om plus >2. Het resterende programma jiedt Ajax (nog uit tegen SVV en luis tegen Vitesse) weliswaar jnig soelaas die achterstand om Wim Kieft traint weer bij Ajax VOLENDAM (ANP) - Wim Kieft traint vanaf vandaag weer bij Ajax. Hij doet dit op verzoek van bondscoach Mi- chels, om in conditie te blijven voor de inter land tegen Finland, op 5 juni in Helsinki. Kieft heeft al een maand niet meer gevoetbald. Bij Bordeaux werd hij uit de selectie gezet, na dat hij weigerde mee te werken aan de herzie ning van zijn contract. De Franse topclub werd onlangs net van een fail lissement gered. Ajax, ook in onderhan deling met Utrecht-spe ler Alflen, wil Kieft graag vastleggen. Er is echter nog geen overeenstem ming bereikt met de in ternational. Bovendien is niet duidelijk, welk transferbedrag Bor deaux voor Kieft kan vragen. De Amsterdamse club is nog steeds druk doende overeenstemming te be reiken met Winter en Van 't Schip. Van deze twee spelers loopt het contract af. te buigen in een voorsprong, maar Beenhakker heeft daar zijn twijfels over. Voor prolonga tie van de landstitel heeft hij zijn hoop vooral gevestigd op FC Groningen, dat PSV op 9 juni in het eigen, uitverkochte Ooster- parkstadion ontvangt. Op de laatste competitiedag, thuis te gen Volendam, zal PSV zeker niet meer uitglijden, is Beenhak ker van mening. Tegen Volendam heeft Ajax, zonder de geblesseerde (enkel) Van 't Schip (Ronald de Boer was zijn tegenvallende vervan ger) gistermiddag een uitgelezen mogelijkheid laten liggen PSV ook op doelsaldo te achterhalen. De Amsterdammers creëerden zich twaalf kansen, de ene nog fraaier dan de andere, maar slaagden er slechts drie maal in de uitblinkende Edwin Zoete- bier te passeren. Beenhakker: „Vooraf zou iedere trainer heel gauw tekenen voor 0-3 bij Volen dam. Maar achteraf zegje: zes, of zeven nul had er ook ingezeten." Die constatering mag vooral Dennis Bergkamp zich aantrek ken. Ajax' meest schotvaardige aanvaller van dit seizoen kreeg vijf riante mogelijkheden, waar van hij er één benutte. „Ik denk dat ik wat te noncha lant heb gespeeld", oordeelde Bergkamp, die een kwartier na rust de derde treffer voor zijn re kening nam en daarmee PSV's Romario op de vaderlandse top- scorerslijst achterhaalde. Bei den troffen tot dusver 24 keer de roos. Volendam-Ajax was alleen in het eerste kwartier een echte wedstrijd. De thuisclub kreeg toen zowaar enige kleine kans jes, maar zakte als een plumpud ding in elkaar nadat Ajax kort achter elkaar door Roy en Win ter een 2-0-voorsprong had geno men. Volendam - Aiax 0-3 (0-2). 17. Roy 0-1, 20. Winter 0-2. 61. Bergkamp 0-3. Scheidsrechter. Luinge Toeschou wers- 12 000 (uitverkocht). Gele kaart: Steltenpool (Volendam), Berg kamp en Vink (beiden Ajax). Ajax - Vitesse in Olympisch Stadion VOLENDAM (ANP) - Ajax speelt de laatste wedstrijd van de competitie, op zondag 16 juni tegen Vitesse, in het Olympisch stadion. De Amsterdamse club doet dit wegens de grote belang stelling die bestaat voor het duel, waarschijnlijk beslissend in de strijd om het kampioen schap. Jan Poortvliet (links) in gesprek met Johan le Conté, de zesde Mid delburger die de overstap naar de Zeeuwse profclub maakt foto lex de Meester) Dosko promoveert dankzij gelijk spel (1-1) naar eerste klasse (Advertentie) GOES - Het gist behoorlijk bij Goes. De club zal deze week alles in het werk stellen om het supertrio Vette-Krijger- De Jonge te behouden. Bij ver trek van 'de vedetten van Goes' is er weliswaar geen sprake van een leegloop, maar verliest de ploeg van trainer Ron Schrier wel de mannen, die de kar trekken. De spelers zelf wilden giste ren na het 1-1-gelijke spel te gen Dosko, dat dankzij dit re sultaat over de rug van Goes promoveert naar de eerste klasse, geen licht in de duis ternis brengen. Het profavon- tuur bij Vlissingen lonkt im mers nog steeds. De vragen die met name Vette en Krijger op zich kregen afge vuurd, waren meteen na af loop van Goes-Dosko zelfs prangender dan de uitslag van de promotiewedstrijd. Goes, dat in de reguliere competitie twee keer had verloren van Dosko, kon de zege ondanks een enorme inzet ook nu niet forceren. De Brabanders had den met name na rust zo veel trucs in petto, dat er van voet bal nauwelijks sprake was. „Het ging in dit geval ook lou ter en alleen om het resul taat", gaf Dosko-trainer Nico de Frel zonder dralen toe. „Dat we de beste ploeg waren van de drie in deze na-compe titie, hadden we al bewezen." Teleurstelling Zijn collega Ron Schrier was gisteren even zijn spreekwoor delijke vlotte babbel kwijt. „Wat moet ik er nog van zeg gen...? Dit is een enorme te leurstelling. Gegokt en verlo ren? We hebben niet gegokt, maar natuurlijk wel heel be wust naai- de na-competitie toegeleefd èn niet te veel risi co's genomen. Maar we heb ben het niet kunnen waar ma ken. Deze klas had twee ploe gen die er bovenuit staken: Romario (midden) zet PSV op 2-0, nadat hij verdediger Wilfried Elzinga (rechts) heeft uitgespeeld. Doelman De Koning is kansloos (foto ANP) Poortvliet overweegt vertrek VLISSINGEN - Na afloop van de voetbalwedstrijd tussen de Zeeuwse selectie en VC Vlissin gen gonsde het in het sponsor home van de betaald voetbal club van de geruchten. Jan Poortvliet overweegt nog steeds Vlissingen te verruilen voor een club waar hij welkom is als voetballer. De technisch- manager van VC Vlissingen, die inmiddels al een groot aantal Zeeuwse amateurs heeft aange trokken voor FC Zeeland, heeft zich nog steeds niet neergelegd bij de beslissing van het be stuur, dat hij als technisch-ma- nager niet meer mag voetbal len. De naam van Jan Poortvliet, die binnenkort in Eindhoven gaat wonen, circuleert al een tijdje bij EW Eindhoven. De eerste-divi- sieclub heeft zich echter nog niet bij Poortvliet gemeld. „Ik weet van niets", ontkende hij de be langstelling, „maar het klopt, dat ik nog wel graag zou blijven voetballen. Daarvan heb ik nooit een geheim gemaakt. Mijn eerste doel is nu om in Vlissin gen een goed team neer te zet ten. Wat er daarna gebeurt Ik ga er nog steeds vanuit, dat ik in Vlissingen blijf werken." Middelburg-speler Johan le Conté volgde zaterdag het voor beeld van Paul Schipper, Daan Eikenhout, Mike But, John Alle man en Jan de Rijke, met wie hij het afgelopen seizoen nog bij Middelburg speelde. Na lang wikken en wegen besloot hij net als het vijftal een kans te wagen bij VC Vlissingen, dat volgend jaar onder de naam FC Zeeland verder gaat. „Ik heb een tijd nagedacht. Drie jaar geleden was ik afgeschreven voor het betaalde voetbal. Ik was medisch afgekeurd", zei Le Conté. Een van zijn kruisbanden was afgescheurd en hij zou nooit meer kunnen spelen, zo dachten medici in Breda. Le Conté liet zich echter opereren door dokter Martens in België en sindsdien heeft hij een opmerkelijke co me-back gemaakt. Met de Zeeuwse selectie speelde hij za terdag een sterke partij tegen zijn nieuwe club. Ego „Ik ben 32 jaar, dus als ik ooit nog het betaald voetbal wil pro beren, dan moet ik het nu doen. Ik vind het rot voor Middelburg. Maar ik noem het een sportief succes dat ik nu nog de kans krijg voor betaald voetbal. Het streelt bovendien mijn ego dat ik door Jan Poortvliet (tech- nisch-manager van de FC Zee land) ben benaderd." Ook op Geert Bouwman heeft Poortvliet zijn oog laten vallen. De technicus van Middelburg wil echter nog even bedenktijd. Naar alle waarschijnlijkheid be slist hij maandagavond of hij zijn zes teamgenoten zal volgen. Evert Eikenhout De toekomst van Evert Eiken hout is nog duister. Amper een" week geleden leek het erop dat de jeugdige speler van VC Vlis singen, die een sterk seizoen heeft gedraaid, volgend jaar in gelijfd zou worden door eredivi-' sionist RKC. „RKC heeft echter van de situatie misbruik willen maken", zei Vlissingen-trainer Louis Verstraaten..Evert verte genwoordigt een bepaalde waar de voor Vlissingen. RKC bood veel te weinig. We willen Evert geen strobreed in de weg leggen, maar het was echt belachelijk voor welk bedrag RKC Evert wilde kopen." Evert Eikenhout zei, dat hij deze week nog contact opneemt met Harry van den Ham, zijn zaak waarnemer, die overigens geen tweede trainer wordt bij RKC. Eikenhout: „Ik wil nu duidelijk heid. Natuurlijk speel ik het lief ste bij RKC. Het lijkt me aan trekkelijk om in de eredivisie te voetballen. Maar ze moeten nu wel snel over de brug komen, an ders ga ik met Vlissingen praten. En al zou ik volgend jaar weer hier spelen, dan doe ik dat niet met tegenzin." Bert Pentury maakt volgend sei zoen bijna zeker deel uit maken van de technische staf van FC Zeeland. Naar alle waarschijn lijkheid maakt hij vandaag (maandag) zijn defintieve be sluit bekend. PARIJS (AFP/RTR) - Ivan Lendl heeft zich gisteren afgemeld voor de maandag beginnende strijd op Roland Garros om de open Franse tennistitels. De veelvoudige winnaar in de Franse hoofdstad ondervindt te veel hinder van een handblessu re. De 31-jarige Tsjechoslowaak, als derde geplaatst, heeft als sinds het toernooi van Munchen last van een kwetsuur aan zijn rechterduim. Lendl won het toernooi op Roland Garros drie keer, in 1984' 86 en '87. De Tsje choslowaak gaat zich nu voorbe reiden op Wimbledon. GOES - Goes is druk bezig zich te versterken voor het volgend seizoen. Vast staat dat Meivin Roethof van Kloetinge en Chris Bal (gestopt bij Patrijzen) vol gend jaar bij de tweedeklasser spelen. Volgens elftalleider Ri- nie Houtepen verwacht Goes nog meer spelers te kunnen aan trekken. Jan Hage verkast waarschijnlijk van Goes naar Kloetinge. Ron Krijger (25) en John Vette ne men één dezer dagen een beslis sing over hun voetbaltoekomst. Beiden hebben een aanbieding van het toekomstige FC Zeeland op zak, maar lieten gisteren wei nig los. Wel lijkt het zeker, dat wanneer één van beiden besluit te blijven, de ander eenzelfde be slissing neemt. Krijger: „De be slissing die ik zal nemen, staat los van het feit dat we nu niet promoveren. Ik heb een goede baan, ik heb promotiemogelijk heden en de vraag is of profvoet bal te combineren is met mijn werk. Maar het betaald voetbal trekt me wel aan." Ook bij John Vette spelen pri- vé-omstandigheden een grote rol. „Ik ben inmiddels 27, dus niet meer de jongste. Dan ligt het toch wat anders dan wanneer je 20 bent. Ik moet alles nog eens goed op een rijtje zetten, als ik de teleur stelling van vandaag heb ver werkt." Ronald de Jonge liet gisteren weten, dat het vrijwel vast staat dat hij bij Goes blijft. Naam: Adres: Ik wil de PZC vier weken lang voor f 12,50 Handtekening: In envelop zonder postzegel opsturen naar: PZC. Afdeling abonnementen P Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen Bellen gaat sneller: 01184-84216 Middelburg en Dosko. Dat is vandaag weer gebleken." Dosko nam in de voetbaltech- nisch verschrikkelijk slechte eerste helft op slag van rust de leiding. Corné van Dort maak te handig gebruik van de cha os achterin bij Goes, door uit een vrije trap de bal in het doel te schieten op het moment dat doelman Johnny Kole nog vol op bezig was 'de muur' op zijn plaats te dirigeren: 0-1. Pearl Doesburg schoot in de blessu retijd op de lat. Het was de eer ste keer dat Goes gevaarlijk was voor het doel van Dosko. Te angstig De Zeeuwse formatie speelde, stijf van de zenuwen, te ang stig om het geroutineerde Dosko uit zijn evenwicht te brengen. In de pauze had Ron Schrier zijn troepen duidelijk gemaakt dat het 'erop of eron der' was. Goes legde na rust meer agressie in zijn spel, maar al snel werd duidelijk dat ook dat onvoldoende was om het de Bergenaren werke lijk lastig te maken. Achterin had Goes de zaken goed voor elkaar, want Frank de Bie (hij had van positie gewisseld met Jan-Willem de Kok) hield in het centrum de voortdurend provocerende Duco Bolte uit de wedstrijd. Peter Groenewe- gen had meer moeite met Cor né van Dort, de doelpunten maker. Hij kreeg tien minuten na rust de kans de wedstrijd voortij dig te beslissen, maar zijn schot strandde op de vuisten van Kole. Onverwacht kwam Goes toch op gelijke hoogte. Paul Lindenbergh liet na snel uitverdedigen bij Goes een schot los, dat door de voortref felijke Dosko-doelman Corné Kuiper met de vuisten werd gekeerd. Ronald de Jonge was ter plekke om alsnog binnen te schieten: 1-1. De spitsspeler zag een minuut later een schot juist voorlangs het Dosko-doel suizen en Ed win Held schoot over op aan geven van Ron Krijger met het hoofd, die evenals John Vette pas na rust serieuze inbreng in het spel had. De buffelaar kwam herhaaldelijk naar de achterste linie om de ballen op te halen, omdat met name Jan Hage er niet in slaagde als cen trale middenvelder het juiste vervolg te vinden. Dat was ook bijna onbegonnen werk, om dat alleen van Ronald de Jon ge dreiging uitging. De vleu gelspelers Doesburg en Held hadden tegen hun directe te genstanders niets in te bren gen. Toch moest Dosko even terug, maar de ploeg nam deson danks bijna opnieuw de lei ding. Henk Snepvangers knik te de bal binnen uit een hoek schop, maar Jan Hage redde op de doellijn. De lange, hoge ballen van Goes richting Dos- ko-doelmond waren vervol gens vooral simpele prooien voor keeper Kuiper. Goes-Dosko 1-1 (0-1). 45. Corné van Dort 1-0. 61. Ronald de Jonge 1-1. Toeschouwers: 2.500 Scheidsrech ter: J. Verpoorten uit Tilburg. Ron Krijger beseft, dat Goes de kans op promotie heeft laten liggen foto Ruben Oreel) In samenwerking met diverse organisatoren zorgt de PZC voor uitstekende evenementen. De organistoren van evenementen stellen de lezers van de PZC een aantrekkelijk voordeel in het vooruitzicht. Dat is mooi meegenomen, nietwaar? En daarmee zal duidelijk zijn dat u die PZC eigenlijk niet kunt missen. U hebt 'm zo in huis. U hoeft alleen maar de bon in te vullen. Dan krijgt u al het nieuws dagelijks in de bus. Vier weken voor:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 9