Brandweer Kamperland de beste Het publiek dweept met Ray Gelato en Peter Lipa PZC Karolingenmarkt trok veel publiek Ruim 4 ton nodig voor sportvelden H. de Schepper wint Chateauroux streek Ongeval met lekkende tankwagen vormt decor van wedstrijd Alles voor uw winkel? i MAANDAG 27 MEI 1991 B en w Vlissingen: [KRABBENDIJKE - Een onge val op een bedrijfsterrein in Krabbendijke met twee gewon den, een lekkende tankwagen niet azijnzuur en een gekantel de kar met vaten gif vormden zaterdag het decor van een brandweerwedstrijd in Krab bendijke. Elf Zeeuwse brand weerploegen moesten aan de slag om de situatie binnen 35 minuten op de beste manier on der controle te krijgen. Van de zeven teams die daarin slaag den ging de ploeg uit Kamper land met de meeste punten en een plaatsing voor de geweste lijke wedstrijd naar huis. De brandweerploegen van Krui- ,!tVernielingen '^aangericht er-jVLISSINGEN - Twee bedrijven dqaan de Frankrijkweg in Vlissin- n§ gen-Oost waren in de nacht van vrijdag op zaterdag het doelwit van inbrekers. Een ingeslagen raam verschafte hen entree, maar eenmaal binnen vonden de inbrekers niets van hun gading. Deuren en kasten werden gefor ceerd, maar het lukte niet ze te openen. De daders richtten ver nielingen aan, maar voor zo ver ag viel na te gaan wordt er niets vermist. Jacht onder steiger gedrukt en gezonken NIEUW- EN ST. JOOSLAND - Een jacht in aanbouw is zondag middag in het haventje van Nieuwland gezonken doordat het water in het haventje op het peil van zomerhoogte werd ge bracht. Het 12 meter lange jacht Exodus van W. R. uit Arnemuiden lag te dicht ónder de steiger afge meerd. Door het stijgende water werd het jacht onder de steiger gedrukt en liepen de loosgaten vol. De Middelburgse brandweer had ongeveer anderhalf uur no dig om het jacht leeg te pompen en drijvende te houden. .Rijkswaterstaat had ruim schoots vantevoren gewaar schuwd dat het water zondag op hetzomerhoogtepeil zou worden gebracht. De schade is ondanks het feit dat de motor nog niet was ingebouwd vrij aanzienlijk. Het jacht was niet verzekerd. ningen en de EPZ (vroeger PZEM) werden respectievelijk tweede en derde en mogen ook naar de gewestelijke wedstrij den in juni in Erp en in Wouw. Het ging in Krabbendijke om een wedstrijd in de klasse Tech nische Hulpverlening (THV). Overleg over de waterverdragen in juni hervat BRUSSEL - De in december op geschorte onderhandelingen tussen Nederland en België over de zogenoemde waterver dragen worden 6 juni in Brussel hervat. Dit heeft de woordvoer der van de Belgische minister van buitenlandse zaken Mark Eyskens gezegd. Op diens voorstel komen de de legaties bijeen om te praten over het ontwerpverdrag dat Neder land heeft opgesteld na zijn be slissing om het overleg op te schorten. België zal zijn stand punt daarover toelichten. De woordvoerder wilde daar niet op vooruitlopen. Hij zei alleen dat het concept 'bespreekbaar' is. Vorige maand lekte echter al het een en ander uit over de inhoud van de ontwerpteksten. Neder land zou daarin rekening hou den met de politieke toestand in België, omdat het de bevoegd heden van de gewestregeringen erkent. Tot nu toe wilde men al leen met 'België' praten. De Vlaamse minister van ver keer en openbare werken Johan Sauwens voorspelde toen dat er voor eind dit jaar een verdrag zou kunnen worden gesloten. Voorzitter M. Poppe van de Bel gische delegatie was wat voor zichtiger en toonde zich 'gema tigd optimistisch'. Autokrakers aan de haal met hoedenplank OOSTKAPELLE - Een auto die geparkeerd stond aan de Brou werijstraat in Oostkapelle is in de nacht van vrijdag op zaterdag danig vernield door inbrekers. De wagen werd opengebroken. De radiocassetterecorder, ge luidsversterker en de hele hoe denplank, waarin twee geluids boxen zaten, wordt vermist. ir ^'OOST-SOUBURG - Het herstel J van de Karolingen Burg in Oost-Souburg mag dan nog wel enige tijd op zich laten wach- j'. len, de Karolingenmarkt is voor U veel Souburgers in ieder geval een activiteit die inslaat. Maar jniet alleen voor de plaatselijke -'bevolking is de halfjaarlijkse jactiviteit van de Souburgse middenstandsvereniging Ne- midso een gewaardeerde activi teit, ook van buitenaf staat de Trommelkoek Ze zijn weer herontdekt, de stevige warme nagerechten. Geserveerd met een vruchten saus of boter en suiker zijn ze ideaal na bijvoorbeeld een soep ais hoofdmaaltijd. gram pannekoekenmeel 2,5deciliter melk gram gist 1 theelepel suiker 2 eieren *5gram krenten, geweekt '5 gram rozijnen, geweekt I theelepel geraspte citroen- of sinaasappelschil boter om in te vetten Paneermeel om te bestrooien. Zee/ het pannekoekenmeel in een kom en maak een kuiltje in kt midden. Verwarm een deel san de melk tot lauwwarm en los hierin verbrokkelde gist en sui- kr op. Laat deze oplossing i totdat zich belletjes vor- Schenk de oplossing in het e van het meel. Roer de eie- Mimet de melk los en voeg dit al kerend bij het pannekoeken- Heel. Roer de geweekte rozijnen benten en geraspte citroen of si- Kaasappelschil door het beslag, dek dit af en laat het op een tvar- "fe plaats afgedekt drie kioar- kr rijzen. Vet een puddingvorm met dek- Kltcirca 1,5 liter) in met boteren bestrooi de binnenkant met pa neermeel. Vul de vorm met het g en laat opnieuw drie heartier rijzen. Zet de goed af gesloten vorm hierna in een rui- fe pan met kokend ivater en kok de trommelkoek in onge veer anderhalf tot twee uur Sear. Let erop dat het waterni veau constant tot het deksel kikt. kat de trommekoek na het ko- bn in de afgesloten vorm uit dampen en stort hem dan. Janny van der Lee Karolingenmarkt in de belang stelling. Dat bleek afgelopen za terdag. Duizenden mensen bezochten de voorjaarmarkt in het cen trum van Souburg. Op het marktterrein - Paspoortstraat, Kanaalstraat en Vlissingse- straat - konden de bezoekers zich bijna de hele dag slechts voetje voor voetje verplaatsen. Het aanbod op de markt was ge varieerd. Het merendeel van de plaatselijke neringdoenden was met zijn handel naar buiten ge komen, maar ook van buitenaf waren veel handelaren naar de Souburgse markt gekomen om hun waren aan te prijzen. Boven dien was er een rommelmarkt. Het aantal deelnemers daarvoor was bijzonder groot. Daardoor werden de organisatoren eigen lijk wat verrast. De Vlissingsestraat was voor die rommelmarkt gereserveerd, maar het aantal 'handelaren' was zo groot dat er ook in de an dere straten plaatsen voor de deelnemers gecreëerd moesten worden. Zaterdagmorgen om kwart voor zes kwamen de eer ste deelnemers aan de rommel markt al opdagen; zij wilden ver zekerd zijn van een goed plaats je. Marktmeester W. Melse was wel wat verrast door dat grote aantal deelnemers. Maar er werd niet alleen ver kocht. Talrijke attracties luis terden de markt op. De kinderen konden zich vermaken in een ca- roussel, met een springkussen en met clowns. Verder was er muziek, er werd gedanst, er wa ren sportdemonstraties en de bezoekers konden meedoen aan allerlei spelletjes. Kortom er was voor elk wat wils. De markt werd 's morgens om kwart voor tien geopend door de Vlissingse wethouder T. R. K. Meijers en de heer J. Veen, voor zitter van de projectgroep Her stel Karolingische Burg. Samen onthulden zij op de wal van de Burg een sokkel met informatie over de vroegere burg. Ook Heer Jan van Souburg en zijn gevolg woonden de opening bij. Motorrijder licht gewond YERSEKE - Een motorrijder is zaterdagavond licht gewond ge raakt toen hij met hoge snelheid op de Dam in Yerseke een bocht miste en in bosjes van een par keerterrein belandde. De motor vatte direct daarop vlam. Door snel ingrijpen van de eigenaar en bezoekers van een naburig café. kon het vuur met een brandblus ser snel onder controle gebracht worden. „Geen eenvoudige opgave voor de ploegen", meende provin ciaal wedstrijdleider B. A. West stra te. „Vooral voor de bevel voerders van de teams is het even hard werken geblazen. Bij dergelijke oefeningen moeten ze met ontzettend veel zaken reke ning houden. Bovendien zijn er meerdere oplossingen mogelijk om de zaak meester te worden". En dat bleek zaterdag maar al te duidelijk. Op elf verschillende manieren werd het ongeval te lijf gegaan. De meeste problemen hadden de ploegen met het dichten van de lekkende tankwagen. Vier ploegen kregen die klus niet bin nen de gestelde tijd geklaard. Dat de wind toevallig voor het 'gemakkelijk' werken uit een on gunstige richting kwam, maakte de zaak nog extra gecompli ceerd. Het betekende onder meer dat met perslucht gewerkt moest worden om een slachtof fer uit een klemgereden auto te bevrijden. Veel tact en snelheid waren nodig om een chauffeur in shocktoestand naar een veilige plaats te brengen. Het omzagen van een boom, het afvoeren van een opengegaan vat en het redden van een be kneld geraakt slachtoffer vereis ten veel van de ploegen, die over publieke belangstelling niet hadden te klagen. Uitslagen provinciale brandweer wedstrijd: 1 Kamperland, 1195 pun ten, 2 Kruiningen. 1101 punten, 3 EPZ, 1033 punten, 4 Veere, 1009 pun ten, 5 Goes, 997 punten. 6 Arnemui den, 991 punten, 7 Axel, 899 punten, 8 Ovezande. 889 punten, 9 Zierikzee, 888 pimten, 10 De Schelde, 887 pun ten, 11 Dreischor, 886 punten. Advertentie WINKELINRICHTING INTERIEURBOUW Klooslerweg 2 - 4421 PV Kapelle Postbus 69 - 4420 AC Kapelle Tel 01102-44151 Fax 01102-44152 U vindt ons naast de Centrale Veiling Zeeland 'langs de (oude) Rijksweg te Kapelle De EPZ-ploeg in actie (foto Pieter Honhoff) Massale gekte op Schelde Jazz Festival TERNEUZEN - Het Schelde Jazz Festival in Terneuzen heeft definitief z'n oude ima go van kleinschalige gezellig heid afgeworpen in ruil voor massale gekte. Werd vorig jaar nog bij wijze van experi ment besloten twee grote ten ten aan het programma van 'buitenpodia' toe te voegen in verband met de beperkte toe gang van centraal jazzcafé Porgy Bess, nu al blijkt ook het nieuwe streepjespak van het Terneuzense jazzfestival te krap. Verantwoordelijk hiervoor waren respectieve lijk de jazz- en blues-delica- tesses Ray Gelato His Giants of Jive en Johnny J The Hit Men. Samen met Pe ter Lipa T&R Band en Coo- pertest onmiskenbaar de top pers van het negentiende Schelde Jazz Festival. Opvallend veel jong publiek kwam donderdag tot en rtlbt zondag naar Terneuzen. Eens te meer een aanwijzing dat de nieuwe koers van het jaarlijks muziekfestijn in de Schelde- stad aanslaat. Niet enkel de oudbollige jazz die eigenlijk al leen maar gezellig kan zijn als achtergrondmuziek in een ro kerig café, maar juist een be langrijk aandeel in de pro grammering voor een brede stroming van swing, jive, jazz- fusion en blues. Overdag strooiden verschil lende Dixielandbands hun vrolijke noten uit over de be zoekers van de winkelstraten en terrassen in de binnenstad. Meer dan aangenaam verpo zen tussen het boodschappen doen in. was het zaterdagmid dag bij de Tsjechoslowaak Pe ter Lipa en zijn band in de jazz- tent op de Markt. Het hoorn geschal van de zevenmansfor matie had de uitwerkings kracht van de Rattevanger van Hameien en zijn fluit. Soe pel. glaszuiver en dankbaar buigend voor iedere met geest driftig applaus ontvangen so lo, hebben de Oosteuropeanen (in navolging van hun succes op de vorige editie van het fes tival) laten zien dat de jazztop zich niet enkel in Amerika heeft genesteld. Zondag deden zanger Lipa (met een zelfde gedrongen 'po diumact' als Joe Cocker en de feilloze techniek van stemkun- stenaar Al Jarreau) en zijn mannen het nog eens dik over bij het afsluitende aperitief concert in Porgy's. Aperitief De Stichting Jazzclub zou er overigens goed aan doen het begrip 'aperitief-concert' te vervangen voor een meer toe passelijke naam. Het slotstuk van het Schelde J azz Festival bleek zeker dit jaar allerminst een zoetsappig samenkomen van bobo's en anderen die zich daarmee één maal per jaar verwant willen voelen. Eerder was het een knallende uitsmij ter, waarbij het publiek in een overvol Porgy Bess alle kan sen aangreep om nog eens flink de sleur van alledag af te werpen. Meer dan opgewarmd door de T&R Band lieten jong en oud zich, onbewust van welke ge neratiekloof dan ook, opzwe pen door de jive reuzen van Ray Gelato. Zaterdagavond zorgde deze Engelse swing jumpband al voor heel wat blauwe tenen en lauwe bier douches in een afgeladen jazz- tent op de Markt. Gelato was wat The Big Town Playboys vorig jaar waren voor de blues; één groot feest. Links en rechts liet een aantal late vijf tigers in de zaal zonder schroom merken dat zij met 'It Ain't What You Do'. 'Sing Sing Sing' en 'Minnie the Moocher' zijn opgegroeid. Hun longin- houd bleek nog jong. Show Ik merkte het zojuist al even op door te refereren aan The Big Town Playboys, de jazz (ji ve) en blues hebben stuivertje gewisseld. Johnny J. The Hitman trokken weliswaar een volle tent op de Westkolk- straat, maar de prestatie die de drie Amerikanen op het po dium neerzetten, was naar mijn oordeel wat aan de matte kant. De muziek was perfect, dat buiten kijf, maar daarmee ben je er nog niet. Meer show kwam er even in toen de blazersectie van de Goese formatie Grandpa Nick's Bluesband de gelede ren tijdens de nummers 'The Wandering Kind' en 'Big All Over' krachtig kwam verster ken. Pas toen kreeg ik het idee dat ik naar live-muziek stond te kijken en niet thuis met de stereoinstallatie op tien op de bank zat. Het zou bovendien geen kwaad kunnen als de Goese koperblazers nauwe contac ten houden met Johnny J. In een dergelijke formatie komen ze waarschijnlijk beter tot hun recht. Een verademing bleek de Ne derlandse funky jazz-fusion groep Coopertest. Jong. dyna misch. meeslepend en ver nieuwend. Alle lovende kritie ken die ze sinds hun stormach tig optreden op het North Sea Jazz Festival en het Maas trichtse Jazz-Mecca kregen opgespeld, hebben ze in Ter neuzen nog eens meer dan waar gemaakt. Wederom een bewijs dat het Schelde Jazz Festival heeft gebroken met de Oude Traditie. Het festival werd dit jaar vol gens schattingen van organi satie en politie bezocht door ruim 50.000 mensen. Dat zijn er ongeveer 5000 meer dan vo rig jaar. Marcel Modde De groep Coopertest was een verademing tijdens het jazzfestival in Terneuzen (foto Camile Schelstraete VLISSINGEN - De kleedruim ten op het sportveldencomplex Souburg moeten gerenoveerd worden voor 350.000 gulden. Het college van b en w van Vlis singen stelt de gemeenteraad in de vergadering van donderdag 30 mei voor het krediet van 3,5 ton te verlenen om de kleedka mers deels te vervangen en deels te renoveren. Het college vraagt de raad ook een extra krediet van bijna 80.000 gulden voor de nieuwe kleedruimten en veiligheids voorzieningen voor het sport park aan de Irislaan in Vlissin gen. Het werk viel zoveel duur der uit dan begroot door extra maatregelen die nodig waren om de velden gechikt te maken voor het profvoetbalavontuur van VC Vlissingen. Het Vlissings college van b en w wil de Zeeland Boulevard Ex pres met twaalfduizend gulden steunen. Deze expreslijn is een busverbinding van de ZWN en het Goese busbedrijf Carlier. Vanaf de stations en veerdien sten rijden bussen volgens een uurdienst langs dagattracties en duinovergangen aan de Wal- cherse kust. De buslijn is bedoeld om de toe rist te verleiden de eigen auto te laten staan. De bussen rijden tussen 10.00 en 19.00 uur. In Vlis singen kan de Boulevard Expres alleen stoppen bij de Leeuwen- trap aan de Badhuisstraat, de rest van de stad is door het grootschalige vernieuwings- werk niet goed bereikbaar. De strandexpresbus wordt betaald uit de kaartverkoop en een forse bijdrage van het rijk en de pro vincie. De raad moet zijn fiat geven aan een nieuw computersysteem voor de fianciële administratie van de gemeente. In december voteerde de raad al ruim hon derdduizend gulden voor zo'n systeem, maar het bedoelde softwarepakket leverde techni sche problemen op. Het college wil nu een nieuw systeem Het kost Vlissingen wel bijna een ton extra. Het krediet dat nu ge vraagd wordt bedraagt 189.000 gulden. De openbare vergadering begint donderdag om 19.30 uur. VLISSINGEN - H. de Schepper uit Clinge was zaterdag de snel ste Zeeuw van de wedvlucht uit Chateauroux. Er namen aan de ze wedstrijd, die overkoepelend in bondsconcoursverband werd gespeeld door zaterdag- en zon dagvliegers, 9153 duiven deel. H. de Feyter uit Axel wint de tweede prijs. Het concours waarvan de duiven om 7 uur in Chateauroux werden gelost kende een vlot verloop. Vroegste meldingen per vereni ging Zaterdagvliegers 5013 duiven: H de Feyter, Axel. 14.31 en 14 40 uur, 1157 en 1136m; J. Rentmeester. Borsele, 1113m; W. van Hoeve. Terneuzen. 1110m; J. P. Hengst, Westkapelie, 1109m; Comb, van Hijfte. Yerseke, 1105m; P. Wagemaker, St. Philips- land, 1105m; Fr. Borremans, Vlissin gen, 1104m; M. Schroevers en Zn, Ar nemuiden, 1104m, Ko Sturm. Veere, 1102m; J. Moerland, Rilland. 1098m; J. Noom en Zn, Tholen. 1097m; J. Dekker, Krabbendijke, 1096m; C Scheffers, Nieuwerkerk, 1094m; W. Versluis. Kortgene, 1094m; Vermaas en Zn, Sint Maartensdijk, 1081m; J. van de Velde, Wemeldinge, 1080m; Comb, van der Kamp, Noordwelle. 1078m; P. Hommel, Oud-Vossemeer, 1072m; J. van der Lijke, Breskens. 1068m; Hoekman en Zn, Goes, 1066m; J. van de Zande, Scherpenis- se, 1065m; D. Mos, Wolphaartsdijk, 1056m; E. de Waal. Ossenisse. Zondagvliegers 4150 duiven: J de Schepper, Clinge, 14.32 u 14.33 u./ 1158 en 1157m; L van VUemberghe, Graauw. 1438u./1155m; H. van de Veeke, Westdorpe. 14.30/14.31/ 14.34U/1148-1145-1138m; J. de Block, Koewacht, 14.35u/1143m; J Bras. Wemeldinge, 15.02u/1138m; A Mat- tens, Sint Jansteen. 14 40u/1137m; Mevr. A. Danckaert, St. Jansteen. 14.40u/1137m. P. Dhondt 14.43u/ 1136m; F. van der Vlies, IJzendijke, I4.38u/U35nv, J. van Spaandonck, St. Jansteen, 14 42u/1132m; P. de Poorter. Axel, 1441u/l 128m; J. en J P Nolet, Axel. 1442u/1126m; Adr Thijs. Heikant, 14.43u/1126m, Comb Bak ker, Middelburg, 14 58u/1126m; J Steenhard. Goes, 15.04u/1126m; S Neeteson, Kloosterzande. 14 54u/ 1125m, G. Schrier, Cadzand, 14.43u/ 1125m; H van Dijk. Kloosterzande. 14.55u/1123m. J. Verschueren, Axel. 14 44u/1121m. Comb Reyns-de Kort, Kloosterzande, 14 58u/1118m. Ph. Steketee, Yerseke 15.10u/1117m; A van de Dries, 's Heerenhoek, 15 01u/ 1117m; H Paauwe. Yerseke. 15 10u/ 1117m; J. Nljsen, Middelburg, 15.03/ 15 06u./1115-1107m. Gebr Pijcke, Breskens. 14.53u/1114m; M. van Bel- zen en Zn, Vlissingen, 14.59/ulll4m; A. duPuy. Ijzendijke, 14.47u/1113m. R. Braet, Sluis. 14.40u'1112m; G. Tas, Oostburg. 14.47u/1109m; M. Buysse, Ostburg, 14.48u/1108m; J Wanjon. Souburg, 15.03u/1106m; H. Verburg en Zn, Wissenkerke. 15.19/1103m; Gebr. Franse, Kwadendamme, 15.07u/1102m; Wagenaar-Toonder. Goes. 15.14u/l 102m; A. de Boevere en Zn, Biervliet, 14 44u/1102m, Meer- man-Teeuwen, Vlissingen, 15.05u/ 1100m; C.Hermes, Lewedorp, 15 12u/ 1100m; J Verhaagen. Goes 15.16u/ 1098m; J. Zandstra, Hansweert, 15.13u/1094m; P. Borremans, Sou- burg, 15.09u/1093m. Comb, Koster- Wijnckels. Zierikzee, 15.40uur. Evenemen ten MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren; VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo; BERGEN OP ZOOM - Roxy I. 20 uur: Dances with wolves; Ro xy II, 20.15 uur: The rookie; Ci- nemactueel I. 20 uur: De onfat soenlijke vrouw. 16 jr.; Cinemac- tueel II, 20 uur: Look who's tal king too; cinemactueel III, 20 uur: Sleeping with the enemy, a.l.; GOES Grand, 20 uur: Look who's talking too; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Dances with wol ves; 20 uur: Silence of the lambs; 20 uur: The godfather part III; 20 uur: Look who's talking too; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: Three men and a little lady; Schuttershof, 20.30 uur: S'en fou la mort; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The grifters; 20 uur: Sleeping with the enemy; VLISSINGEN - Alhambra I. 20 uur: Awakenings; AlhamBra II. 20 uur: Dances with wolves; Al hambra III, 20 uur: Silence of the lambs; Alhambra IV, 20 uur: De onfatsoenlijke vrouw; Tentoonstellingen AARDENBURG Museum, 13-17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); AXEL Galerie Bellemans, 10- 18 uur: Tekeningen, bouwsels en klokken van Lilian ter Horst (tI m 31/5); GOES Gemeente-archief, 10- 12 en 13-17 uur: 'Rechten krom', beelddocumentatie over be stuur en rechtspraak van de 15e eeuw tot 1811 (t/m mei); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Zeeuwse landschappen van Jan Veldman (t/m 6/6): HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen; HULST Streekmuseum. 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9); KAPELLE - Gemeentehuis, 9- 12 uur: Tekeningen van Guido Houtekamer (t/m 31/5); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Aanwinsten 1989-1990 (t/m 9/6); Loskade/Ramschip De Schor pioen. 10-17 uur: Maritieme aquarellen van Jenny Buikhui zen; Kloveniersdoelen. 10-17 uur: Bonsai expositie (t/m 9/6); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Zeespiegelrijzing, een bedreiging (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7); OOST-SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: 'Ontbos sing-herbebossing op Ambon' (t/m 31/5); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept.); REIMERSWAAL - Gemeente huis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe- tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoorn (t/m 29/6); RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9); VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis, 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9); VLISSIN GEN Gevangentoren, 12-14 en 17-21, 'Tijdsbeeld', 500 jaar Ge vangentoren en werken van Pe ter Terhorst (t/m 26/10); IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit di verse landen (t/m 27/10); ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10): Stadhuismuseum. 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (tl m 25/10) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20 00-24 00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land. tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. .fan 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800 Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 7