Boys naar tweede klasse Arnemuiden kan Hoek niet helpen Jasperse sterk in Breskens Veere maakt een pas op de plaats )ames Oostkapelle grijpen titel )ames Serooskerke kampioen afdeling a Excelsior Maassluis bedwingt Quick Boys mchouwse ploeg verslaat MW 58 in beslissingsduel: 4-1 FSO Prima 1.5 Injectie Celina pakket f 14.498,- Mfso Zaterdagamateurs van Middelburg degraderen {IEUWENDIJK - Bruse BoyS jerzaterdagmiddag in het Bra- antse Nieuwendijk (terrein Al- ena) is geslaagd te promoveren aar de tweede klas van het za- erdagvoetbal. door een 4-1 verwinning tegen het Gclder- MVV '58 werd promotie als of een feit. Nadat in de compe- jtie het kampioenschap op een aar na was gemist, sloot Bruse toys de na-competitie winnend zodat een beslissingswed- (rijd tegen de periode-winnaar an de derde klas B, MW '58 uit leteren noodzakelijk was. De- wedstrijd eindigde in een 4-1 verwinning voor 'Bru', zodat ploeg uit Bruinissc na vier rweer terugkeert in de twee eklas. een rommelige openingsfase ad MW '58 het betere van het pel en al na vijf minuten kopte invoerder Alex van Wijk uit en vrije schop op de lat. Bruse toys werd teruggedrongen op igen helft en MVV '58 bleef ge- aarlijk'. In de negentiende mi- xut kogelde Gerard Stouten en vrije schop in de handen van pelman Jacob Muller. Even la- trmoest dezelfde Muller hande- md optreden, toen MVV-aan- aller Peter Kruijs opeens vrij het doel opdook. M VV '58 leef drukken en kreeg nog twee aede kansen. Eerst kopte Alex an Wijk net voorlangs en even iter miste Wim van de Burg de ans voor MW '58, want hij faal- e alleen voor doelman Muller, aeen half uur spelen, de omme- eer in de wedstrijd. Uit een ver inworp van Tonnie van de lerge zeilde de bal het doelge- ied in. De verdedigers van W'58 waren niet attent ge- oeg en als een duveltje uit een oosje kopte Harold van de Ber de bal achter doelman Pie- :rs. Volkomen tegen de verhou- in, een 1-O-voorsprong voor rase Boys. a deze openingstreffer was het ruse Boys dat het spel dicteer- een MVV '58 moest de mentale reun zien te verwerken, eel tijd daarvoor werd de Gel- erse ploeg niet gegund, want in e 40ste minuut was het Jacob de Berge (zijn 18 seizoen- treffer) die, uit een voorzet van ijn neef Tonnie van de Berge 2-0 antekende. la rust bleef Bruse Boys de be- ere ploeg, mede dank zij het ;oede spel van de Familie Van e Berge. Achterin speelde Jaap an de Berge een solide partij en roer Tonnie was heer en mees ter op het middenveld. Voorin waren neven Jacob en Harold van Berge erg gevaarlijk. Deze laatste kreeg in de zevenenveer- tigste minuut een goede kans op aangeven van Jacob van de Ber ge. Enkele minuten later was het weer Jacob van de Berge, die met een fraaie kopbal bijna doel trof. MVV '58 krabbelde wat overeind en in de vijfenzestigste minuut ontstond de eerste kans in de tweede helft toen Klaas Verspoor bijna met het hoofd kon scoren. MVV '58 *putte moed uit deze kans en nadat doelman Jacob Muller een schot van Alex van Wijk moest lossen, was het Peter Kruijs die plotseling de span ning terug in de wedstrijd bracht: 2-1. Even leek het alsof MVV '58 kon profiteren van de tegentreffer, maar verder dan een schot van Sjaak de Jager, dat rakelings over het doel ging, kwam de Gel derse ploeg niet. Een kwartier voor tijd viel de be slissing. Een keihard schot van Tonnie van de Berge belandde via de rug van een MW-verdedi- ger zo voor de voeten van Peter Willemse, die keihard uithaalde, 3-1. De wedstrijd was beslist en MVV '58 was mentaal 'geknakt'. Bruse Boys speelde rustig de wedstrijd uit en vlak voor tijd was het Jacob van de Berge, die Het elftal van Bruse Boys vereeuwigd na terugkeer in Bruinisse (foto Pieter Honhoff) uit een fraaie voorzet van inval ler Abbie Duinhouwer, de 4-1 eindstand op het bord bracht. Na het fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Van de Laar grote vreugde bij de meege reisde supporters die de promo tie van hun ploeg met luid ge juich ontvingen. Over de promotie naar de twee de klas waren in eerste instantie weinig positieve geluiden te ho ren, maar de nieuwe trainer Kees van Dijk, die Piet Roks op volgt, is vol goede moed. „We hebben een jong elftal met enkele spelers, die ook vier jaar geleden al op tweedeklasniveau hebben gespeeld. Wellicht dat de selectie wat aan de krappe kant is, maar we hebben een goe de A-jeugd, waaruit over enkele jaren wellicht enkele talenten kunnen komen. Het is goed voor de vereniging Bruse Boys dat we volgend jaar tweede klas gaan spelen". Ook topscoorder Jacob van de Berge heeft er wel zin in. „Ik schat ons in ieder geval ho ger in dan Yerseke, dat ook ge promoveerd is. We zien wel, waar het schip strandt". Bruse Bous-MW '58: 4-1 (2-0). 30 Ha rold van de Berge 1-0,40 Jacob van de Berge 2-0, 66 Peter Kruijs 2-1, 75 Pe ter Willemse 3-1.86 Jacob van de Ber ge 4-1. Scheidsrechter Gerrit van de Laar uit Aalst. Bijzonderheden: geen boekingen. Aantal toeschouwers: 500. Capelle slaat na rust toe en pakt klasse-periodetitel ARNEMUIDEN - Arnemuiden heeft Hoek de helpende hand niet kunnen toesteken. In de laatste wedstrijd voor het klas se-periodekampioenschap had de vissersploeg zaterdag moe ten winnen van Capelle om Hoek in de promotierace te hou den. Dat lukte echter niet. Ca pelle, dat in de eerste helft stijf stond van de zenuwen, sloeg na de rust toe: 0-4. Ondanks die zware thuisneder laag stonden de gezichten in Ar nemuiden op mooi weer. De ploeg, die zelf voor promotie uit geschakeld was, had gedaan wat het kon. Dat Arnemuiden zich handhaafde was, gezien de stand op de ranglijst tijdens de winterstop, al mooi meegeno men en het periode-kampioen schap was een leuk kadootje voor de penningmeester. Vriendenploeg Trainer Wim Ovaa had nog meer reden om tevreden te zijn. Zijn selectie zal het volgende seizoen nauwelijks aderlatingen onder gaan. Marco Goovers, die een aanbod van Goes op zak had, blijft en Jos Poortvliet, die bij Vlissingen in de picture stond, doethetzelfde. Bovendien ko men Cees de Ridder, Jacco en Chris Schroevers terug en heeft Piet Goeree van Kloetinge zich als lid aangemeld. „Het blijkt dat we een echte vriendenploeg hebben, anders waren er zeker spelers weg gegaan", aldus een opgetogen Ovaa. Alleen Klaas van Belzen zal terugtreden en wordt verzorger van de Arne- muiden-selectie en Keeper Jan- Willem Dooge moet stoppen vanwege te drukke werkzaam heden. Met die wetenschap begon Arne muiden met aanvallende bedoe lingen aan de laatste wedstrijd van het seizoen. De eerste minu ten waren voor de thuisploeg, ook al omdat Capelle, waarvan een aantal spelers in de belang stelling staat bij andere clubs, de druk niet aan kon. De Zuid hollandse ploeg had meer aan dacht voor de posities van de medespelers dan voor de bal. Gaandeweg de eerste helft trok Capelle het initiatief naar zich toe, ook al omdat Arnemuiden steun en toeverlaat Paulus Poortvliet al snel zag uitvallen met een spierblessure. Veel kan sen waren er echter niet te note ren. Al na tien seconden in de tweede helft kreeg Arnemuiden de gena deklap. Marco Goovers gaf zijn directe tegenstander Robert van Gestel gelegenhedid om te schieten. Jan Willen Dooge kon het vlak voor hem opstuitende schot niet onder controle krijgen en Marco van de Berg schoot de rebound binnen: 0-1. De tot die tijd mopperende spelers van Ca pelle werden direct rustiger en gingen eensgezind op jacht naar meer. Arnemuiden kon er niets tegen over stellen en kreeg binnen tien minuten nog twee treffers om de oren. Eerst schoot Lars Pijlman raak na een mooie actie van Van Gestel en even later gaf dezelfde Van Gestel Marco van de Berg een niet te missen kans: 0-3. Kort voor tijd werd het zelfs nog 0-4 toen invaller Ard Visser, de levensgevaarlijke spits die net op tijd fit lijkt zijn voor de laat ste beslissingswedstrijd van Ca pelle, de bal hard in de kruising- joeg. Arnemuiden - Capelle 0-4 (0-0), 46. Marco van de Berg 0-1, 55 Lars Pijl man 0-2, 56 Marco van de Berg 0-3, 84 Ard Visser 0-4. Scheidsrechter P. Nefs uit Bergen op Zoom. Aantal toe schouwers: 450 let damesteam van Oostkapelle, dat zaterdag in een beslissingswedstrijd om het kampioenschap Rij- >ord 2 klopte (foto Pieter Honhoff) OSTERLAND - Na het beha- nvan de promotie naar de eer eklas zette het damesvoetbal- lftal van Oostkapelle zaterdag kroon op het werk. De beslis- ngswedslrijd om het kam- joenschap in de tweede klas te en Rijsoord 2, die werd ge speeld in Oosterland, werd met 2-1 gewonnen. Oostkapelle was zaterdag de enige ploeg die aanspraak kon maken op het kampioenschap. Na 15 scoorde Suzan Wisse de openingstreffers. Via de onder kant van de lat zette zij Oostka- USSINGEN - De dames van ïrooskerke zijn kampioen van afdeling Zeeland geworden, ijflien seconden voor het ein- van de tweede verlenging oorde de opgekomen laatste ouw Corine Exkhardt 1-2, aardoor WIK op verlies werd Serooskerke werd met e 2-1 kampioen van de voor- arscompetitie en had de titel inliet najaar ook al. Serooskerke-dames hebben dit seizoen acht keer tegen IK gespeeld. Tweemaal in de ^laarscompetitie. tweemaal in it voorjaar, de ploegen troffen kaar in de beker, speelden tij een toernooi en speelden nslotte nog eens twee beslis ts wedstrijden om de voor- arscompetitie te beslissen. Se- flskerke promoveert nu naar landelijke damesvoetbal. iK zou daarvoor nog een na- "npetitie moeten spelen, maai de kans is groot, dat die niet meer nodig is en WIK ook auto matisch promoveert. pelle op voorsprong. Vlak voor rust kwam Rijsoord echter weer langszij, omdat er bij Oostkapel le slecht werd uitverdedigd. In de tweede helft zette Oostka pelle de puntjes op de i. Janita Davidse zette haar ploeg op nieuw op voorsprong (2-1). Al leen het houtwerk (2x lat, lx paal) kon Oostkapelle van een grotere overwinning afhouden. Volgens trainer Keersemeec- kers, die voor het eerste jaar bij Oostkapelle actief is, is zijn ploeg tot meer in staat dan al leen dit kampioenschap: „Het komende seizoen zullen we waarschijnlijk moeten wennen, maar daarna richten we de blik omhoog." ..jcl. BTW. - SSfgw De meest complete gezinsauto. Bel voor dealeradressen: Abimex Ridderkerk 01804 - 40404 Souburger boekt winst in spannende kwart-trathlon BRESKENS - Het zwemmen is niet zijn sterkste onder deel, maar op de flets en te voet is Jan Bart Jasperse een klasse apart. De tri-atleet uit Oost-Souburg maakte zater dag in Breskens op die onder delen zijn bij het zwemmen opgelopen achterstand ruim schoots goed, waardoor hij de kwart-triathlon op zijn naam schreef. Hij had 1 mi nuut en 22 seconden voor sprong op de nummer twee, de Axelaar Omar Roels. Bij de dames won Terese van la- re. De l/8e triathlon werd een prooi voor Cees van der Endt uit Goes. De suptoppers hebben er op de kwart-triathlon in Bres kens een spannende wed strijd van gemaakt. In zwem bad 'De Veste' nam Mare. Kerkhof uit Delft op de kilo meter zwemmen met 13.00 mi nuten een ruime voorsprong op Ronny de Maertelaere, Pa- tric Segers en Adrie Flipse. Op het 39 km lange fietspar- koers nam de winnaar van vo rig jaar, Omar Roels. de kop van de wedstrijd over, ge volgd door Jan Bart Jasperse en de Westkapelaars Adrie Flipse en Ad Janisse. Mare Kerkhof verloor op het fietsen maar liefst vier minuten. Op het zware 10 km loopparkoers kon Jan Bart Jasperse na het keerpunt de kop van Omar roels overnemen en zo in 1.49.11 de Breskens-triathlon op zijn naam schrijven en zo 900 punten voor het Adia-Ke- ser superprestige verdienen Omar Roels finishte 40 sec. la ter voor een steeds beter pres terende Ad Janisse, die Adrie Flipse en de snelste zwemmer Mare Kerkhof achter zich hield. Rob Magnee was met. 1.56.39 de snelste junior. Hij werd twaalfde. Bij de vrouwen wei nig strijd, omdat Nicole Spruit en Terese van lare niet in dezelfde serie waren inge deeld. Veterane Terese van ,ii tUKUMtlllttl Jan Bart Jasperse eenzaam op weg naar de overwinning in Breskens (foto Camile Sehelstraete) Lare haalde de overwinning binnen in 2.11.08, met Nicole Spruit op een kleine ander halve minuut. Theo van Hal, dit jaar wat minder overtuigend, won nog wel bij de veteranen maar zag bij het lopen pas kans om Pie ter Verhage naar een tweede plaats te verwijzen. Kees van der Endt uit Goes won de 1/8-triathlon in 58.40 voor de junioren Dennis Flo- rissen en Mare Blok. die nu met respectievelijk 2700 en 1657 punten het Verenigde Spaarbank circuit aanvoeren. Marlon Roels moest door een lekke band uitvallen op het moment, dat hij de kop stevig in handen had. Marianne de Trio-triathlon in Middelburg MIDDELBURG - Op het in dustrieterrein Arnestein in Middelburg wordt morgen avond om 19.00 uur een trio- triathlon gehouden. Voor trio-teams en individue le deelnemers is de opdracht: 20 km skeeleren. 20 km fietsen en 10 km lopen. Sterke teams worden ge vormd door Ferdi Wisse. Flo- ris Jan Koole en Jan Bart Jas perse; het team van Hans Bostelaar. Henk de Jong en M'Barak en het en het team met v. Etten, Peter Picavet en Piet. Vonck. De trio's strijden om de NMB-prijs. de indivi duele deelnemers doen een gooi naar de SKS-prijs. Er kan dinsdagavond nog in geschreven worden in sport hal 'De Kruitmolen', Jonge uit Goes was met 1.12.34 de snelste vrouw. Uitslagen: 1/4-triathlon, heren: 1 Jan Bart jaspers, O.-Souburg, 1,49.11: 2 Omar Roels, Axel, 1.50.33: 3 Adriaan Janisse, West- kapelle. 1.50.48; 4 Adrie Flipse, Weslkapelle, 1.50.33; 5 Mare Kerk hof, Delft, l 51.46. 6 Pierre Marie de Loof, Brugge, 1.52.56; 7 Harro Verhage, Middelharnis, 1.52,56; 8 Hartog Arjen. Oostburg, 1.53.16; 9 Johnny de Kok. Terneuzen. 1.53.44; 10 Mare Longeuville, Mal- degem, 1.53.48. Heren, veteranen I: 1 Theo van Hal. Middelburg. 1.57.34, 2 Piet Verhage, Westka- pelle, 1.59.34; 3 Jan Geense, Yerse ke, 2.01 50, 4 Loek v. Steenbergen, Rilland. 2.04 30: 5 Cees Nooyens, Vlissingen. 2.04 57 Heren, vetera nen II: 1 Piet Spruit, Terneuzen, 2.26.11. Heren, junioren: 1 Rob Magnee, Vlissingen. 1.56.39: 2 Dar win Kint, Terneuzen, 1.57.23. Vrouwen: 1 Terese van Lare, Sluis. 2 11.08; 2 Nicole Spruit, Ter neuzen, 2.12.46; 3 Crista Becu, Aardenburg, 2.30.20. 1/8-triathlon, heren: 1 Cees V d. Endt, goes, 58.40; 2 Niek Dekker, Vlissingen. 1.04.34: 3 Frank Ver- schorre. 1.06.10. Heren, junioren: 1 Dennis Florissen. Axel. 59.10; 2 Mare Blok. Lewedorp, 1.00.26;) 3 Maarten soeters. Scheulder, 1.09.57 Dames: 1 Marianne de Jonge. Goes, 1.12.34, 2 Karin de Vos-Burghart. Middelburg, 1 15.20: 3 Annelies Pyfferoen. Hoofdplaat, 1.16,48. Dames, junio ren: 1 Linda Siebons, West-Sou burg, 1.12.47; 2 Cindy de Muynck, IJzendijke. 1 14.52. KATWIJK (ANP) - Quick Boys, zwaar favoriet voor het kam pioenschap bij de zaterdagama teurs, is de titelstrijd voor eigen publiek. 4500 man sterk, stroef begonnen. De Katwijkers moes ten tegen Excelsior Maassluis tot twee keer toe een achter stand wegwerken om een punt aan het duel over te houden: 2-2. Ron Berveling, die in de compe titie voor Excelsior 26 keer doel trof. opende de score na 25 minu ten met een kopbal. Otte zorgde negen minuten later voor even wicht. Het venijn werd bewaard tot de slotfase. Eerst maakte Ed win Berveling zes minuten voor tijd 1-2 uit een strafschop. Het furieus aanvallend Quick Boys liet een enorme kans op de gelijkmaker onbenut. Fred Kan bier miste onbegrijpelijk. Otte schoot in de slotminuut alsnog raak, ook van elf meter. De emo ties laaiden daarna zo hoog op, dat de bezoekers zelfs even wei gerden nog af te trappen. DOVO is zaterdag in Veenen- daal kampioen van de eerste klasse C geworden. In de beslis singswedstrijd tegen plaatsge noot GVVV zegevierde DOVO voor 6500 toeschouwers met 2-1. Die stand was al bij rust bereikt. De thuisclub stond na ruim een half uur met 2-0 voor door tref fers van Oostermeijer en Zelf- hout. Vlak voor het rustsignaal van scheidsrechter Wijdeveld deel Van Brenk iets terug na mens GVVV. Degradatie na gelijk spel LAGE ZWALUWE - Wat nie mand aan het begin van het voetbalseizoen voor mogelijk heeft gehouden, is uiteindelijk toch gebeurd. Veere is gedegra deerd naar de vierde klas van het zaterdagvoetbal. De uit wedstrijd tegen Zwaluwe werd afgesloten met 0-0 en dat was onvoldoende, want het doelsal do van Veere was ongunstiger, dan dat van Zwaluwe. „Ik kan eigenlijk wel een bandje afdraaien", sprak de zwaar te leurgestelde trainer Karei van de Gruiter na afloop van de doel puntloze wedstrijd. „We hebben aanvallend gespeeld, waren meer aan de bal. kregen verschil lende kansen, maar scoorden niet. Natuurlijk zijn we niet al leen door deze wedstrijd gede gradeerd, want dat doe je in een heel seizoen. Het is ontzettend zuur, dit is geen ploeg voor de 'vierde klas." Veere speelde inderdaad zoals het gewend was. Technisch ver zorgd voetbal, veel op de helft van de tegenstander, maar krachteloos voor het doel van de tegenstander. Zodoende werd een aantal kansen om zeep ge holpen en bovendien stak de Zwaluwe-keeper in goede vorm. In de tweede helft drong Veere nog meer aan, waardoor Zwalu we via de counter soms levens gevaarlijk was. Keeper Pasveer, die volgend seizoen Jan Willem Dooge bij Arnemuiden opvolgt, behoedde zijn ploeg echter voor een achterstand. Vijf minuten voor tijd leek Veere het toch nog te redden. Leo Touw ging door tot de achterlijn, trok de bal voor. Via een aantal voeten kwam hij terecht bij René Schreudermaai- zijn inzet miste richting. Even later kreeg Schreuder nog een kans, maar zijn inzet werd door de keeper knap gered. Ondanks de degradatie heeft René Schreuder het aanbod van Vlissingen naast zich neerge legd. „We gaan proberen om weer terug te komen", aldus de Middelburger. „De sponsorcom missie heeft gegarandeerd, dat we versterking zullen krijgen. Als we derde klasser waren ge bleven, dan waren er vier a vijf spelers bijgekomen. Wat er nu gebeurt weet ik niet. De spelers, van wie ik vind dat ze moeten blijven, blijven in elk geval." Trainer van de Gruiter houdt het voorlopig als trainer voor ge zien. „Ik ben er op het ogenblik een beetje op afgeknapt. Ik heb te vaak te veel van mijn princi- Van den Ham niet naar RKC WAALWIJK (ANP) - Cor Stol- zenbach blijft bij RKC oefen- meester Leo van Veen assiste ren. Er was sprake van dat hij volgend seizoen op eigen benen zou staan bij hoofdklasser DESK. Harrie van den Ham wordt daardoor geen assistent- trfiiner bij RKC. pes moeten inleveren. Veere heeft een smalle selectie. Als er iemand niet op de training ver scheen. dan kon ik niets doen. Ik had alle jongens nodig. Maar zo ging de scherpte er echter wel af." Zwaluwe - Veere 0-0. Scheidsrechter I. Roeland uit Sleeuwijk Aantal toe schouwers: 200. RBC te sterk voor WHS: 0-6 SINT ANNALAND - Zestig jaar geleden werd in Sint Anna- land de voetbalclub WHS (Wij Houden Stand) opgericht. Om dit heuglijke feit te herdenken, werd er zaterdag een jubleum- wedstrijd gespeeld tegen prof club RBC, die met de complete selectie aantrad. De Roosenda lers verdeelden de doelpunten eerlijk over de twee helften. De russtand was 0-3, de eindstand 0-6. Eén van de doelpunten werd gescoord door jeugd-in- ternational Pierre van Hooij- donck, die onder andere in de belangstelling staat bij Ajax. Deze wedstrijd, die vooraf werd opgeluisterd door een drietal pa rachutespringers en de E-ploe- gen van WHS en Feyenoord, was tevens de afscheidswedstrijd van Dies de Witte. De laatse man en misschien wel de beste speler van WHS, ondervindt te veel last van zijn rug om verder te voetballen. Voorronden NK afdelingsteams in Zeeland VLISSINGEN - Komend week einde vinden de voorronden plaats voor het kampioenschap van Nederland voor afdelings kampioenen. 's Heer Arendskcr- ke neemt het zaterdag op tegen de kampioenen van Dordrecht (Lekvogels), Gouda (Rohda'76), Den Haag (KMD) en Rotterdam (DOTO). Die voorronden wor den in Zeeland afgewerkt. Za terdag vanaf elf uur op de vel den in Nieuwdorp. De kleedka mers in 's Heer Arendskerke zijn onvoldoende voor vijf ploe gen. Hoofdplaat heeft op de eigen ac commodatie maatregelen ge troffen en kan dus op eigen veld spelen met de kampioenen van dezelfde afdelingen (zelfde volg orde) Merwedeboys, ESTO, Wassenaar en DRZ. Ook in Hoofdplaat wordt zondag om ell uur begonnen. De laatste wed strijden worden om tien voor drie gespeeld (wedstrijden van 2 x 20 minuten). Iedere afdeling levert voor deze voorronde een scheidsrechter. De Zeeuwse scheidsrechter is op zaterdag Maarten Bruynes met de extra grensrechters Cijvat en Luysterburg. Zondag fluit Ton nie de Wever en als extra grens rechters zijn dan aangewezen Blankaert en Van Riel. KRUININGEN - Het doek is ge vallen voor de zalerdajfama- teurs van Middelburg. In en te gen Kruiningen was alleen een overwinning voldoende voor lijfsbehoud, maar de Walcherse ploeg verloor met 2-1. Daarom moet de club na twee jaar vier- de-klasserschap weer terug naar de afdeling. Middelburg begon met een of- fensiefje. maar de kansen wer den niet benut. Gaandeweg de eerste helft nam de thuisploeg het initiatief over. Dat resulteer de in een kans voor John de Vries, maar hij schoot rakelings voorlangs. Omdat Middelburg in de tweede helft voor zijn laatste kans streed, ontstond er een open wedstrijd. In de 55e minuut lob- de Edwin Arends de bal over Middelburg-keeper Marnix van Belzen. maar een verdediger keerde de bal en hield zo zijn ploeg in de race. Een kwartier voor tijd was het wel raak. An- dries den Hollander stelde inval ler Wijnand. van Zweeden in staat om 1-0 te scoren. Middel burg zette een extra aanvaller in en kwam twee minuten voor tijd gelijk toen Arjen Jeras uit een scrimmage gelijkmaakte. Jan van den Dries, de trainer van Middelburg die er na 23 jaar mee ophoudt, had weinig zin om na de degradatie met het be schuldigende vingertje te gaan wijzen: „Ik ga de vuile was niet buiten hangen. In elk geval heb ben we het hele jaar met veel blessures en schorsingen te ma ken gehad. Vandaag speelden we bijvoorbeeld met vijf inval lers." Van den Dries wordt ko mend seizoen opgevolgd door Dick van Westen. De wedstrijd was ook van groot belang voor Rillandia. Er waren veel Rillandia-supporters naar Kruiningen gekomen, die na het eerste Kruiningen-doelpunt al het veld in kwamen (en wat plaagstootjes uitdeelden aan de Middelburgers). Na afloop (Kruiningen won met 2-1 en Middelburg dus gedegra deerd) vierden de Rillandia-sup porters een provocerend feest en bij het verlaten van het veld kwam het nog tot e.ên vechtpar tij tussen die supporters en en kele Middelburg-spelers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 29