Brandweer Kamperland de beste Het publiek dweept met Ray Gelato en Peter Lipa de Schepper Hint Chateauroux Spelcircuit in zwembad lulsterloofeesten $lot voetbalseizoen n Nieuw-Namen «Ara Metaalbedrijf kan weg uit bebouwde kom Aardenburg Franse gevallenen in Kapelle herdacht streek Ongeval met lekkende tankwagen vormt decor van wedstrijd Alles voor uw winkel? 4 MAANDAG 27 MEI 1991 ItABBENDIJKE - Een onge- al op een bedrijfsterrein in rabbendijke met twee gewon- en, een lekkende tankwagen ei azijnzuur en een gekantel- kar met vaten gif vormden [terdag het decor van een ju' randweerwedstrijd in Krab- lendijke. Elf Zeeuwse brand- eerploegen moesten aan de ag om de situatie binnen 35 linuten op de beste manier on- eYr controle te krijgen. Van de ven teams die daarin slaag- :le en ging de ploeg uit Kamper- iEUW-NAMEN - De voetbal- leniging Hulsterloo hield het gelopen weekeinde voor de jvende keer de Hulsterloofees- Deze festiviteiten sloten et voetbalseizoen af met acti- iteiten voor de gehele bevol- van Nieuw-Namen, zowel ud als jong. Net als voorgaan- jare stond er op het bijveldje ia; an het sportterrein een feest- Jg ent opgesteld. lei Ie feesten begonnen vrijdag- rond met een nieuw program- 'er ia-onderdeel, de run-bike-run- nii edstrijd. Vanaf de kantine gin- 48 deelnemers van start. acht onder ijteiger gedrukt n gezonken IEUW- EN ST. JOOSLAND - en jacht in aanbouw is zondag- 'fd liddag in het haventje van -in lieuwland gezonken doordat >s; et water in het haventje op het :il van zomerhoogte werd ge- et racht. wf et-12 meter lange jacht Exodus in W. R. uit Arnemuiden lag te vajicht onder de steiger afge- vt leerd. Door het stijgende water erd het jacht onder de steiger edrukt en liepen de loosgaten Dl. De Middelburgse brandweer ongeveer anderhalf uur no- igom het jacht leeg te pompen drijvende te houden. r land met de meeste punten en een plaatsing voor de geweste lijke wedstrijd naar huis. De brandweerploegen van Krui- ningen en de EPZ (vroeger PZEM) werden respectievelijk tweede en derde en mogen ook naar de gewestelijke wedstrij den in juni in Erp en in Wouw. Het ging in Krabbendijke om een wedstrijd in de klasse Tech nische Hulpverlening (THV). „Geen eenvoudige opgave voor de ploegen", meende provin ciaal wedstrijdleider B. A. West- strate „Vooral voor de bevel voerders van de teams is het even hard werken geblazen. Bij dergelijke oefeningen moeten ze met ontzettend veel zaken reke ning houden. Bovendien zijn er meerdere oplossingen mogelijk om de zaak meester te worden". En dat bleek zaterdag maar al te duidelijk. Op elf verschillende manieren werd het ongeval te lijf gegaan. De meeste problemen hadden de ploegen met het dichten van de lekkende tankwagen. Vier ploegen kregen die klus niet bin nen de gestelde tijd geklaard. Dat de wind toevallig voor het 'gemakkelijk' werken uiteen on gunstige richting kwam, maakte de zaak nog extra gecompli ceerd. Het betekende onder meer dat met perslucht gewerkt moest worden om een slachtof fer uit een klemgereden auto te bevrijden. Veel tact en snelheid waren nodig om een chauffeur in shocktoestand naar een veilige plaats te brengen. Het omzagen van een boom, het afvoeren van een opengegaan vat en het redden van een be kneld geraakt slachtoffer vereis ten veel van de ploegen, die over publieke belangstelling niet hadden te klagen. Uitslagen provinciale brandweer- wedstrijd 1 Kamperland, 1195 pun ten. 2 Kruiningen, 1101 punten. 3 EPZ, 1033 punten, 4 Veere. 1009 pun ten, 5 Goes. 997 punten, 6 Arnemui den, 991 punten, 7 Axel, 899 punten, 8 waarbij de hoogste categorie tweemaal vier kilometer moest lopen en dertig kilometer peda leren. Peter Picavet- uit Hulst kwam als eerste over de finish met rui me voorsprong op de rest van het deelnemersveld. In de feest tent draaide discobar Cygnus X en gaf de regionale popgroep Anything uit Kloosterzande een succesvol optreden, dat werd bijgewoond door ruim driehon derd jongeren. Zaterdagmiddag- bestreden zeven wijken elkaar op de groene grasmat bij het tra ditionele wijkentoernooi. Hier bij kwamen alleen niet-voetbal- lers aan bod. De Melsepad ging met de hoogste eer strijken. De kleintjes amuseerden zich in de feesttent met een optreden van clown Francesco di Creato- re. 's Avonds was er in de bom volle feesttent een daverende feestavond met muziek van de West-Band en optredens van de Belgische zangeres Margriet Hermans en Rod Sinclair. Zon dag werden de Hulsterloofees- ten op een sportieve wijze afge sloten. Zowel de veteran'en als het eerste elftal van Hulsterloo speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische buurgenoot Kieldrecht. De oud jes van Hulsterloo verloren met 2-0 van hun Belgische leeftijdge noten, terwijl het standaard team uit Nieuw-Namen een ver dienstelijke gelijkspel (2-2) in de wacht sleepte tegen de tweede provincialer Kieldrecht. LISSINGEN - H. de Schepper itClinge was zaterdag de snel- i v Ie Zeeuw van de wedvlucht uit ie; hateauroux. Er namen aan de- ti wedstrijd, die overkoepelend bondsconcoursverband werd 0| ispeeld door zaterdag- en zon- ig igvliegers, 9153 duiven deel. de Feyter uit Axel wint de tt|veede prijs. Het concours aarvan de duiven om 7 uur in hateauroux werden gelost d tnde een vlot verloop. rommelkoek 7 e zijn weer herontdekt, de Jstevige warme nagerechten. leserveerd met een vruchten- aus of boter en suiker zijn ze ieaal na bijvoorbeeld een soep ls hoofdmaaltijd. 00 gram pannekoekenmeel ,5 deciliter melk Ogram gist theelepel suiker eieren gram krenten, geweekt gram rozijnen, geweekt theelepel geraspte citroen- of naasappelschil oter om in te vetten aneermeel om te bestrooien. eef het pannekoekenmeel in en kom en maak een kuiltje in et midden. Verwarm een deel an de melk tot lauwwarm en los ierin verbrokkelde gist en sni er op. Laat deze oplossing taan totdat zich belletjes vor- ien. Schenk de oplossing in het uiltje van het meel. Roer de eie- en met de melk los en voeg dit al terend bij het pannekoeken- teel. Roer de geweekte rozijnen, renten en geraspte citroen of si- aasappelschil door het beslag, ek dit af en laat het op een war- ie plaats afgedekt drie kwar- er rijzen. et een puddingvorm met dek- ellcirca 1,5 liter) in met boter en estrooi de binnenkant met pa- eermeel. Vul de vorm met het eslagen laat opnieuw drie war tier rijzen. Zet de goed af- esloten vorm hierna in een rui- ie pan met kokend ivater en ook de trommelkoek in onge ler anderhalf lot twee uur aar. Let erop dat het waterni- eau constant tot het deksel m. aat de trommekoek na het ko en in de afgesloten vorm uit- ampen en stort hem dan. Janny van der Lee vroegste meldingen per vereni ging Zaterdagvliegers 5013 duiven: H. de Feyter, Axel. 14.31 en 14.40 uur, 1157 en 1136m; J. Rentmeester, Borsele, 1113m; W. van Hoeve, Terneuzen, 1110m; J. P. Hengst, Westkapelle, 1109m; Comb, van Hijfte, Yerseke, 1105m; P. Wagemaker, St. Philips- land, 1105rn; Fr. Borremans, Vlissin- gen, 1104m; M. Schroevers en Zn, Ar nemuiden, 1104m; Ko Sturm, Veere, 1102m; J. Moerland, Rilland, 1098m; J. Noom en Zn, Tholen. 1097m; J. Dekker, Krabbendijke, 1096m; C Scheffers, Nieuwerkerk, 1094m: W. Versluis, Kortgene, 1094m; Vermaas en Zn, Sint Maartensdijk, 1081m; J. van de Velde, Wemeldinge, 1080m; Comb van der Kamp, Noordwelle, 1078m; P. Hommel, Oud-Vossemeer, 1072m; J. van der Lijke, Breskens, 1068m; Hoekman en Zn, Goes, 1066m; J. van de Zande, Scherpenis- se, 1065m; D. Mos, Wolphaartsdijk, 1056m; E. de Waal, Ossenisse. Zondagvliegers 4150 duiven: J. de Schepper, Clinge, 14.32 u. 14.33 u./ 1158 en 1157m; L. van Vliemberghe, Graauw, 1438u./1155m; H. van de Veeke, Westdorpe, 14.30/14.31/ 14.34u/l 148-1145-1138m; J. de Block. Koewacht, 14.35u/1143m; J. Bras, Wemeldinge, 15.02u/1138m; A. Mat- tens, Sint Jansteen, 14.40u/1137m, Mevr. A. Danckaert, St. Jansteen, 14.40u/1137m; P. Dhondt 14.43U/ 1136m; F. van der Vlies, IJzendijke, 14.38u/1135m; J. van Spaandonck, St. Jansteen, 14.42u/1132m; P de Poorter, Axel. 1441u/1128m; J, en J.P. Nolet, Axel. 1442u/1126m; Adr. Thijs, Heikant, 14.43u/1126m; Comb. Bak ker. Middelburg, 14.58u/1126m; J. Steenhard, Goes, 15.04u/1126m; S. Neeteson, Kloosterzande. 14.54u/ 1125m; G. Schrier, Cadzand, 14.43u/ 1125m; H. van Dijk, Kloosterzande, 14,55u/l 123m; J. Verschueren, Axel, 14.44u/1121m; Comb. Reyns-de Kort, Kloosterzande. 14 58u/1118m: Ph. Steketee, Yerseke 15.10u/1117m; A. van de Dries, 's Heerenhoek, 15.01u/ 1117m; H. Paauwe. Yerseke, 15.10u/ 1117m; J. Nijsen, Middelburg, 15 03/ 15.06u./1115-1107m; Gebr. Pijcke. Breskens, 14.53u/1114m. M. van Bel- zen en Zn, Vlissingen. 14.59/ulll4m; A. duPuy, Ijzendijke, 14 47u/1113m; R Braet, Sluis. 14.40u/l 112m; G. Tas, Oostburg, 14.47u/1109m; M. Buysse, Ostburg, 14 48U/1108m; J. Wanjon, Souburg, 15.03u/1106m; H. Verburg en Zn, Wissenkerke, 15.19/1103m; Gebr. Franse, Kwadendamme, 15.07u/1102m; Wagenaar-Toonder, Goes, 15.14u/1102m; A. de Boevere en Zn,- Biervliet, 14 44u/1102m; Meer- man-Teeuwen, Vlissingen, 15.05u/ 1100m; C.Hermes, Lewedorp, 15 12u/ 1100m; J. Verhaagen, Goes 15.16u/ 1098m: J. Zandstra, Hansweert, 15.13u/1094m; P Borremans, Sou- burg, 15 09u/1093m. Comb. Koster- Wijnckels. Zierikzee. 15.40uur. Motorrijder licht gewond YERSEKE - Een motorrijder is zaterdagavond licht gewond ge raakt toen hij met hoge snelheid op de Dam in Yerseke een bocht miste en in bosjes van een par keerterrein belandde. Enthousiast nam de jeugd deel aan een aantal spelen in het zwembad De Ilonte in Terneuzen (foto Camile Schelstraete) TERNEUZEN - De RES-commissie van de zwem- en poloclub De Schelde hield zaterdag in het kader van het 60-jarig bestaan spelen voor de jeugd in en om het zwembad De Honte in Terneuzen. Onder een tegenvallende be langstelling werkten de deelnemers met veel inzet en enthousiasme het circuit met onder meer schatduiken, bandenrace, eierrace en koe melken vlot af. Ook buiten het zwembad stond een aantal spe len opgesteld. Vervolgens werd een speurtocht richting Kinderboerderij gehouden. Het eve nement werd besloten met een ballonwed- strijd. De jeugd kreeg een herinneringsvaantje en men mocht vanwege het jubileum van de Ter- neuzense vereniging ook een presentje mee naai" huis nemen. Ovezande, 889 punten, 9 Zierikzee. 888 punten, 10 De Schelde. 887 pun ten, 11 Dreischor. 886 punten. Overleg over de waterverdragen in juni hervat BRUSSEL - De in december op geschorte onderhandelingen tussen Nederland en Belgie over de zogenoemde waterver dragen worden 6 juni in Brussel hervat. Dit heeft de woordvoer der van de Belgische minister van buitenlandse zaken Mark Eyskens gezegd. Op diens voorstel komen de de legaties bijeen om te praten over het ontwerpverdrag dat Neder land heeft opgesteld na zijn be slissing om het overleg op te schorten. België zal zijn stand punt daarover toelichten. De woordvoerder wilde daar niet op vooruitlopen. Hij zei alleen dat het concept 'bespreekbaar' is. Vorige maand lekte echter al het een en ander uit over de inhoud van de ontwerpteksten. Neder land zou daarin rekening hou den met de politieke toestand in België, omdat het de bevoegd heden van de gewestregeringen erkent. Tot nu toe wilde men al leen met 'België' praten. De Vlaamse minister van ver keer en openbare werken Johan Sauwens voorspelde toen dat er voor eind dit jaar een verdrag zou kunnen worden gesloten. Voorzitter M. Poppe van de Bel gische delegatie was wat voor zichtiger en toonde zich 'gema tigd optimistisch'. Advertentie WINKELINRICHTING INTERIE.URBOUW Kloosterweg 2 - 4421 PV Kapelle Postbus 69 - 4420 AC Kapelle Tel. 01102-44151 Fax 01102-44152 U vindt ons naast de Centrale Veiling Zeeiano langs de (oude) Rijksweg te Kapelle. Massale gekte op Schelde Jazz Festival TERNEUZEN - Het Schelde Jazz Festival in Terneuzen heeft definitief z'n oude ima go van kleinschalige gezellig heid afgeworpen in ruil voor massale gekte. Werd vorig jaar nog bij wijze van experi ment besloten twee grote ten ten aan het programma van 'buitenpodia' toe te voegen in verband met de beperkte toe gang van centraal jazzcafé Porgy Bess, nu al blijkt ook het nieuwe streepjespak van het Terneuzense jazzfestival te krap. Verantwoordelijk hiervoor waren respectieve lijk de jazz- en blues-delica- tesses Ray Gelato His Giants of Jive en Johnny J The Hit Men. Samen met Pe ter Lipa T&R Band en Coo- pertest onmiskenbaar de top pers van het negentiende Schelde Jazz Festival. Opvallend veel jong publiek kwam donderdag tot en met zondag naar Terneuzen. Eens te meer een aanwijzing dat de nieuwe koers van het jaarlijks muziekfestijn in de Schelde- stad aanslaat. Niet enkel de oudbollige jazz die eigenlijk al leen maar gezellig kan zijn als achtergrondmuziek in een ro kerig café. maar juist een be langrijk aandeel in de pro grammering voor een brede stroming van swing, jive, jazz- fusion en blues. Overdag strooiden verschil lende Dixielandbands hun vrolijke noten uit over de be zoekers van de winkelstraten en terrassen in de binnenstad. Meer dan aangenaam verpo zen tussen het boodschappen doen in, was het zaterdagmid dag bij de Tsjechoslowaak Pe ter Lipa en zijn band in de jazz- tent op de Markt. Het hoorn geschal van de zevenmansfor matie had de uitwerkings kracht van de Rattevanger van Hameien en zijn fluit. Soe pel, glaszuiver en dankbaar buigend voor iedere met geest driftig applaus ontvangen so lo, hebben de Oosteuropeanen (in navolging van hun succes op de vorige editie van het fes tival) laten zien dat de jazztop zich niet enkel in Amerika heeft genesteld. Zondag deden zanger Lipa (met een zelfde gedrongen 'po diumact' als Joe Cocker en de feilloze techniek van stemkun- stenaar Al Jarreau) en zijn mannen het nog eens dik over bij het afsluitende aperitief- concert in Porgy's. Aperitief De Stichting Jazzclub zou er overigens goed aan doen het begrip 'aperitief-concert' te vervangen voor een meer toe passelijke naam. Het slotstuk van het Schelde Jazz Festival bleek zeker dit jaar allerminst een zoetsappig samenkomen van bobo's en anderen die zich daarmee één maal per jaar verwant willen voelen. Eerder was het een knallende uitsmij ter, waarbij het publiek in een overvol Porgy Bess alle kan sen aangreep om nog eens flink de sleur van alledag af te werpen. Meer dan opgewarmd door de T&R Band lieten jong en oud zich, onbewust van welke ge neratiekloof dan ook, opzwe pen door de jive reuzen van Ray Gelato. Zaterdagavond zorgde deze Engelse swing jumpband al voor heel wat blauwe tenen en lauwe bier douches in een afgeladen jazz- tent op de Markt. Gelato was wat The Big Town Playboys vorig jaar waren voor de blues: één groot feest. Links en rechts liet een aantal late vijf tigers in de zaal zonder schroom merken dat zij met 'It Ain't What You Do', 'Sing Sing Sing' en 'Minnie the Moocher' zijn opgegroeid. Hun longin- houd bleek nog jong. Show Ik merkte het zojuist al even op door te refereren aan The Big Town Playboys, de jazz (ji ve) en blues hebben stuivertje gewisseld. Johnny J. The Hitman trokken weliswaar een volle tent op de Westkolk- straat, maar de prestatie die de drie Amerikanen op het po dium neerzaten, was naar mijn oordeel wat aan de matte kant. De muziek was perfect, dat buiten kijf, maar daarmee ben je er nog niet. Meer show kwam er even in toen de blazersectie van de Goese formatie Grandpa Nick's Bluesband de gelede ren tijdens de nummers 'The Wandering Kind' en 'Big All Over' krachtig kwam verster ken. Pas toen kreeg ik het idee dat ik naar live-muzïek stond te kijken en niet thuis met de stereoinstallatie op tien op de bank zat. Het zou bovendien geen kwaad kunnen als de Goese koperblazers nauwe contac ten houden met Johnny J. In een dergelijke formatie komen ze waarschijnlijk beter tot hun recht. Een verademing bleek de Ne derlandse funky jazz-fusion groep Coopertest. Jong, dyna misch, meeslepend en ver nieuwend. Alle lovende kritie ken die ze sinds hun stormach tig optreden op het North Sea Jazz Festival en het Maas trichtse Jazz-Mecca kregen opgespeld, hebben ze in Ter neuzen nog eens meer dan waar gemaakt. Wederom een bewijs dat het Schelde Jazz Festival heeft gebroken met de Oude Traditie. Het festival werd dit jaar vol gens schattingen van organi satie en politie bezocht door ruim 50.000 mensen. Dat zijn er ongeveer 5000 meer dan vo rig jaar. Marcel Modde De groep Coopertest was een verademing tijdens het jazzfestival in Terneuzen ifoto Camile Schelstraete) AARDEN BURG - Het metaal bedrijf Aardenburg bv ver dwijnt uit de bebouwde kom van de kikkerstad en strijkt - als de Aardenburgse raad met de voorgetselde sanering instemt - neer op het industrieterrein De Vlaschaard in Eede. Het college van bén w is bereid om 332.600 gulden neer te tellen voor het oude bedrijfsgebouw. Het be drijf betaalt op zijn beurt het zelfde bedrag voor een perceel van een heetare op het indus trieterrein. B en w menen dat de bedrijfsverplaatsing in het voordeel van gemeenschap en bedrijf uitpakt. Volgens het college hoort het fa briekje qua aard en omvang niet meer thuis in een specifieke woonomgeving. Overlast voor het verkeer en milieuhygiëni sche problemen hebben zich re gelmatig voorgedaan. B en w stellen in het voorstel over de verplaatsing dat ook het bedrijf de huidige vestigingsplaats hoe langer hoe meer als een te strak keurslijf ervaart en dat verdere expansie en daarmee ook de continuïteit op de langere ter mijn in de weg staat. Wat het dagelijks bestuur van Aardenburg met het te verwer ven fabrieksgebouw aan wil is nog niet geheel duidelijk. In het voorstel wordt de raad twee op ties voorgeschoteld. Allereerst het gebouw laten staan en in richten als een bedrijfsverzamel gebouw. De andere mogelijkheid is het hele boeltje saneren en het vrij gekomen terrein als bouwgrond aan de man brengen en dan spe ciaal voor vrije sectorwoningen. Na sloop zal echter eerst onder zocht moeten worden of de grond gifvrij is gebleven. Rechtszaak De Aardenburgse raad beslist donderdag 30 mei over de be drijfsverplaatsing. De raadsle den wordt verder gevraagd in te stemmen met een voorstel van b en w om een rechtszaak te voe ren tegen een oud-ingezetene. In 1982 verleende Aardenburg een gemeentegearantie voor de bouw van een premiewoning. Koper bleef echter in gebreke en de gemeente draaide na verkoop van het onroerend goed op voor de nog openstaande rekeningen van ruim 70 mille. Het terugvor deren van dit geld van betrokke ne verloopt niet naar de wens van het college, vandaar dat b en w nu de rechter willen inschake len. De raadsvergadering donderdag in het Aardenburgse gemeente huis begint om 19.30 uur. KAPELLE - Met een sobere plechtigheid zijn zaterdag in Kapelle de in de Tweede We reldoorlog in Nederland ge sneuvelde Franse militairen herdacht. Onder het toeziend oog van ruim 50 genodigden en belangstellenden werden kran sen gelegd bij het gedenkteken op het Franse militaire ereveld. De herdenking werd bijge woond door onder anderen de consul-generaal van Frankrijk, M. Remy. Op de begraafplaats liggen 229 Franse soldaten die sneuvelden in Nederland in de periode '40- '45. Frankrijk snelde Nederland in de meidagen van 1940 te hulp. Een groot aantal Franse militai ren van de 60e en 68e infanterie divisie kwam in Zeeland om het leven bij de Duitse aanval op Zuid-Bevelancl en Walcheren. Gedurende cle oorlog sneuvel den in totaal meer dan 600 Fran se soldaten in ons land. Vorig jaar bij de vijftigste her denking was prinses Juliana een van de kransleggers. Dit keer waren er onder meer kransen na mens de consul-generaal, de Franse oud-strijders in Neder land, de Republiek Frankrijk, de gemeente Kapelle en de afdeling Zeeland van de Bond van Neder landse militaire oorlogs- en dienstslachtoffers. Burgemeester J. van Bommel van Kapelle sprak de belang stellenden toe. „Velen droom den over een nieuwe, betere we reld na de laatste wereldoorlog. Die droom werd wreed ver stoord. Talloze oorlogsver schrikkingen en hongersnoden volgden. De Golf-oorlog ligt ie dereen nog vers in het geheugen. Toch moeten we het geloof in die nieuwe wereld behouden. Dat zijn we aan alle gevallenen ver plicht." Autokrakers aan de haal met hoedenplank OOSTKAPELLE - Een auto die geparkeerd stond aan de Brou werijstraat in Oostkapelle is in de nacht van vrijdag op zaterdag danig vernield door inbrekers. De wagen werd opengebroken. De radiocassetterecorder, ge luidsversterker en de hele hoe denplank. waarin twee geluids boxen zaten, wordt vermist. Evenementen MIDDELBURG - Molenwater, 9.30-17 uur: Miniatuur Walche ren: VLISSINGEN Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo: BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: Dances with wolves; Ro xy II, 20.15 uur: The rookie; Ci- nemactueel I, 20 uur: De onfat soenlijke vrouw, 16 jr.; Cinemac- tueel II. 20 uur: Look who's tal king too; cinemactueel III, '20 uur: Sleeping with the enemy, a.l.; GOES Grand, 20 uur: Look who's talking too; HULST De Koning van Enge land, 20 uur: Dances with wol ves; 20 uur: Silence of the lambs; 20 uur: The godfather part III; 20 uur: Look who's talking too; MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur. Three men and a little lady; Schuttershof, 20.30 uur: S'en fou la mort; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The grifters; 20 uur: Sleeping with the enemy; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Awakenings: Alhambra II. 20 uur: Dances with wolves; Al hambra III, 20 uur: Silence of the lambs; Alhambra IV, 20 uur: De onfatsoenlijke vrouw; Tentoonstellingen AARDENBURG - Museum, 13-17 uur: 'Pilgremme tot Arden- buerch' (t/m aug.); AXEL Galerie Bellemans. 10- 18 uur: Tekeningen, bouwsels en klokken van Lilian ter Horst (t/ m 31/5): GOES - Gemeente-archief. 10- 12 en 13-17 uur: 'Recht en krom', beelddocumentatie over be stuur en rechtspraak van de 15e eeuw tot 1811 (t/m mei); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Zeeuwse landschappen van Jan Veldman (t/m 6/61; HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude land bouwwerktuigen; HULST Streekmuseum, 14-17 uur: 'Stad en Land van Hulst in de Zelandia Illustrata' (t/m 8/9); KAPELLE Gemeentehuis. 9- 12 uur: Tekeningen van Guido Houtekamer (t/m 31/5); MIDDELBURG - Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Aanwinsten 1989-1990 (t/m 9/6), Loskade/Ramschip De Schor pioen. 10-17 uur: Maritieme aquarellen van Jenny Buikhui zen; Kloveniersdoelen. 10-17 uur; Bonsai expositie (t/m 9/6); NEELTJE JANS - Topshuis, 10-17 uur: Zeespiegelrijzing, een bedreiging (t/m sept.) en foto's van Wim Koerts (t/m 31/7); OOST-SOUBURG - Biblio theek, 13.30-17.30 uur: 'Ontbos sing-herbebossing op Ambon' (t/m 31/5); OOSTKAPELLE - Molenweg 36, 10-12 uur: Fossielenmuseum (t/m sept.); REIMERSWAAL - Gemeente huis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: Pe tit-point naaldwerk van Toos Bijtenhoorn (t/m 29/6); RETRANCHEMENT - Bezoe kerscentrum 't Zwin, 14-18 uur: Panelen en vitrines met als the ma geologie (t/m 1/9); VEERE - Grote kerk, 10-17 uur: Diverse exposities (t/m 26/10); Stadhuis, 11-17 uur: '700 jaar wo nen in Veere' (t/m 6/9); VLISSIN GEN - Gevangentoren, 12-14 en 17-21, 'Tijdsbeeld', 500 jaar Ge vangentoren en werken van Pe ter Terhorst (t/m 26/10): IJZENDIJKE - Streekmu seum. 10-12 en 13-17 uur: 'Kant van alle kanten' met werk uit di verse landen (t/m 27/10); ZIERIKZEE - Maritiem Mu seum, 10-17 uur: Scheepsmodel len (t/m 25/10); Stadhuismuseum, 10-17 uur: 'Zierikzee in kaart gebracht' (t m 25/10) Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen'. tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdjelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 27