Val en diskwalificatie Reinerink Juniorendriedaagse tèlt internationaal Anton Tak is tof aan profbestaan PZC Dramatische ontknoping Juniorendriedaagse in slotkilometers in Koewacht Wielrenner met opa's schoenen Casado wint eerste etappe in de Giro Raas twaalfde in Brussel Uitslagen Juniorendriedaagse Waterpolosters buigen in slotfase voor Njord KOEWACHT - Een drama speel de zich gisteren in Koewacht af in de laatste rit van de interna tionale Junioren Driedaagse van Groot Axel. In de slotkilo meters reed leider Rik Reine rink lek. De concurrentie profi teerde en ging extra hard op de pedalen staan. Zo demarreer den Nicolas Jalabert uit Frank rijk (op zeven seconden van de leider geklasseerd) en aartsri vaal Henk Vogels van de Au stralische selectie (hij moest drie seconden goed maken) om beurten met de bedoeling om het tempo zo hoog mogelijk te houden. De 17-jarige Australiër Henk Vogels werd door de sen sationele ontknoping tot win naar van de tiende Junioren driedaagse gekroond. Ondanks de steun van twee ploegmaats van de nationale se lectie kwam Reinerink niet meer bij de voorste groep. Bovendien kreeg de talentvolle rijder van de nationale selectie nog een mentale dreun te verwerken: wedstrijdleider Wim Jeremiasse diskwalificeerde Reinerink. om dat hij een wiel had aangenomen van John Smeets uit de Lim burgse selectie. En dat is vol gens de reglementen niet toege staan. Vlak na afloop, op enkele meters van Reinerink (hij lag met zijn hoofd vele minuten ontroost baar op zijn stuur), toonde ploegleider Egon van Kessel van de nationale selectie begrip voor de uitsluiting van zijn pupil. „Het is niet toegestaan om het materiaal van een andere ploeg aan te nemen, maar ik kan dit begrijpen. Smeets heeft er geen moment bij stilgestaan. Hij rijdt namelijk in andere wedstrijden voor de nationale selectie. Hij wilde daarom Reinerink helpen. Het is domme pech. Zes kilome ter voor het einde verliezen we in één klap alles, maar zo zit het wielrennen nu eenmaal in el kaar", aldus Van Kessel. Philippe Gaumont De sterke Franse junior Philippe Gaumont spurtte in de straten van Koewacht naar de winst in de laatste etappe. „Gaumont is een echte toprenner. Hij heeft dit jaar weer al een serie belang rijke wedstrijden gewonnen. Hij was de uitgesproken favoriet voor de eindzege. Ons strijdplan leek grote kansen van slagen te hebben. De opzet was de concur rentie een mentale tik uit te de len. Dit is nu niet helemaal ge lukt", meende de Nederlandse ploegleider. Reinerink, die vorige week nog een etappewedstrijd van Frank furt in Duitsland op zijn naam schreef, hoorde pas van de uit sluiting toen hij de eindstreep passeerde. „De wedstrijd had den we helemaal onder controle. Het kon eigenlijk niet meer mis gaan. Op het moment, dat ik lek reed, dacht ik meteen: dit is een verloren zaak", aldus de 18-jari- ge junior uit Harbrinkhoek (een plaats in de buurt van Almelo). Reinerink stapt volgend jaar over naar de amateurs. Volgens Van Kessel is Reinerink een veelzijdig renner en heeft hij vol doende inhoud om een uitste kend renner te worden. Het secondenspel leek dan ook in het voordeel van de gele trui drager te worden beslecht. Slechts een vlucht van vier ren ners, die onbelangrijk waren voor het klassement, werd in de voorlaatste omloop van Koe- wacht-Moerbeke-Koewacht (af stand: <102,5 km) werd ooglui kend toegestaan. De basis voor een mogelijke eindzege had Reinerink op de tweede dag van de Juniorendrie daagse gelegd. In de tijdrit van Zuiddorpe naar Koewacht over 10,5 kilometer reed hij Henk Vo gels met drie seconden uit de lei derstrui. De tijdrit werd overi gens gewonnen door Martin- Dyrgard Rasmussen uit Dene marken. De wisselvallige weers- HULL (Reuter) - Een aantal Engelsen is de Roemeense wie lerploeg, die meedoet aan de Ronde van Groot-Brittannië, financieel te hulp geschoten. De Roemenen arriveerden zon der of met verouderd materiaal. Eentje droeg wielerschoe- nen van zijn opa. Een bedrijf schonk helmen. De gemeente Humberside kocht banden en ander materiaal. Eén Roemeense renner kreeg nieuwe schoenen. Hij droeg een paar dat volgens hemzelf nog van zijn opa was geweest. Dave Sidgwick, de Engelse chauffeur van de Roemeense ploeg: „Hun fietsen zijn-van slechte kwaliteit. Ik zou met zo'n fiets nog niet naar de winkel gaan." De organisatie liet weten dat de Roemenen voor ruim 3500 gulden spullen hebben ge kregen, zodat ze tenminste kunnen fietsen. omstandigheden (de eerste ren ners hadden windvoordeel) had den invloed op de tijdrit, maar desondanks handhaafden de klassementsrijders zich voorin. In de etappewedstrijd Zuiddor- pe-Zuiddórpe veroorzaakte het hoge tempo heel wat slachtof fers. Een groep van veertig cou reurs met de allersterksten bleef uiteindelijk over. Hieruit werkte Koos Moerenhout van de natio nale selectie zich in de slotfase los. Op vier seconden eindigde Steven de Jongh van Wielerver eniging Rotterdam, net voor Rik Reinerink. De concurrentie bleef voor de rest angstvallig dicht bij elkaar. Het peloton was nog uiteengeslagen, omdat de wind als scherprechter fungeer de. Michel Rommers uit Ril- land-Bath reed in dit geweld naar een uitstekende vijftiende Henk Vogels, van de nationale Australische ploeg, schreef verrassend de Juniorendriedaagse op zijn naam. De ronde-miss toont haar waardering [foto Camïle Schelstraete) Henk Vogels won naast het indi viduele klassement nog een aan tal andere prijzen. De beloning voor het uitstekende rijden in een van de grootste klasse mentswedstrijden in Europa. Dé morele winnaar heette Rik Rei nerink. De pechprijs van de Ju niorendriedaagse was een pleis ter op de wonde. Zeeuwen Van de Zeeuwse deelname had Michel Rommers lange tijd uit zicht op een goede klassering. Materiaalpech op de slotdag wierp de rijder uit Rilland-B.ath achteruit. Uiteindelijk eindigde Rommers op een achtenveertig ste plaats in de eindstand. Guil- laume de Punder was de beste Zeeuw met een zesenveertigste plaats. 102 renners van de 144 ge starte junioren reden de Drie daagse uit, onder wie zes Zeeu wen. Ap den Doelder, de voorzitter van de stichting Internationale Junioren Driedaagse van Axel, kon het even niet laten om zijn blik naar volgend jaar te richten. „Misschien hebben we volgend jaar wel elf nationale selecties aan de start." De organisatie neemt in elk ge val in overweging om de elfde é- ditie geen clubploegen meer te laten starten. De Junioren Drie daagse van Groot Axel wil dan naar een selectief deelnemers veld met nationale selecties en districtsploegen. Wedstrijdlei der Wim Jeremiasse stak de or ganisatie nu al een hart onder de riem. „Deze juniorendriedaagse is het grootste wielerevenement voor junioren in Europa." OLBIA (AFP/RTR) - De Ronde van Italië is gisteren op Sardi nië van start gegaan met een overwinning voor de Fransman Philipe Casado. De 27-jarige ploeggenoot van Tourwinnaar Greg LeMond zegevierde tot zijn eigen verrassing. Casado demarreerde bij het in gaan van de laatste kilometer om de sprint aan te trekken voor zijn ploeggenoot Christophe Ca- pelle. Zijn landgenoot Didier Thueux pakte zijn wiel. Nie mand kreeg hen nog te pakken. Thueux werd met banddikte verschil tweede. De Italiaan Franco Chioccioli eindigde met een lengte verschil als derde. De meeste sprinters, onder wie Cipollini en Abdoesjaparov, ver bleven in het tweede peloton. Twaalf kilometer voor de eind streep was het peloton gebroken in een beklimming. De eerste etappe begon en ein digde in het Sardijnse Olbia. Voor de start was er lichte beroe ring door de ultieme afzegging van de Duitser Rölf Golz wegens griep. De Spanjaard Leanizbar- rutia reed een solo van 150 kilo meter. Zijn voorsprong bedroeg maximaal negen minuten. Vijf tien kilometer voor het einde streek het peloton op de Bask neer. Na negentien kilometer viel de eerste renner uit. De Noor Janus Kuum uit de ploeg van Cees Priem kwam zo zwaar te vallen, dat hij onmogelijk door kon rij den. De tweede etappe gaat maandag over twee gedeelten. Eerst 127 kilometer van Olbia naar Sassari, vervolgens 7.7 kilo meter individuele tijdrit. Ronde van Italië: Eerste etappe, Ol- bia-Olbia: 1. Casado (Fra) 193 km 4.39.54 (gem. 41,670 km/u, 12 sec. bo nificatie). 2. Thueux (Fra) z.t. (8), 3. Chioccioli (Itai z.t. (4), 4. Ballerini (Itai, 5. Bortolami (Itai. 6. Cassani (Ita), 7. Wyder (Zwi). 8. Vairelti (Itai, 9. Chiappucci (Itai, 10. Martinello (Ita), 11 Da Silva (Por), 12. Capelle (Frai, 13 Lietti (Ita), 14. Ghirotto (Ita), 15. Szersczynski (Pol), 16. Lelli (Ita), 17 Reyes (Col), 18 ParraiVeni. 19. Rodriguez (Coll, 20 Garcia (Spai, 27. Delgado (Spa), 31 Bugno (Ita), 33. Echave (Spai. 41 Fignon (Fra), 71 LeMond (VSt) allen z.t. als Casado. Uitgevallen: Kuum (Noo). BRUSSEL - Pierre Raas is zater dag in Brussel als twaalfde geëindigd in de prolkoers An- derlecht. De renner uit 's-Hee- renhoek, die rijdt voor de ploeg van Jos Elen, had een achter stand van 5 minuten en 2 secon den op de Belgische winnaar Neskens, die een solo bekroonde met een overwinning. Tweede werd de Nederlander Kees Hop mans. Het peloton dendert door Zeeuwsch-Vlaanderen (foto Cainile SchelstraeteI Ook Russen gebruiken evenement in Axel als selectienorm voor WK AXEL - Met de tiende uitgave van de Internationale Junio rendriedaagse als tweede gro te wielerevenement in negen dagen lijkt Axel dé wielerge- meente van Zeeuwsch-Vlaan deren te worden. Na de ope ning van Olympia's ronde door Nederland was het het afgelopen weekeinde de beurt aan de junioren. Tijdens hel eerste lustrum is duidelijk dat het driedaagse evenement door Groot Axel wereldwijd zeer serieus genomen wordt. Het gevolg is een deelnemers veld met een selectie van de sterkste junioren van het mo ment. Een groot deel van hen zorgt ervoor dat het zaterdagmor gen om acht uur spitsuur is in Zuiddorpe. terwijl het over grote deel van Zeeuwsch- Vlaanderen nog in diepe rust is. Vooral voor de ingang van De Lindenberg is het dan een gekrioel van jewelste. De volg auto's van de meeste deelne mende ploegen staan er al met de deuren open en de mecani ciens zijn druk in de weer om het materiaal optimaal voor de tweede dag van de Interna tionale Juniorendriedaagse van Groot Axel te prepareren. De start van de tweede etappe, een tijdrit over 10,5 kilometer, ligt een vijftal kilometers ver derop, vlak bij het grens- plaatsje Overslag. Ook daar is het, één uur voor de start, al een kakafonie van verschillen de talen. Vanuit heel de wereld zijn ploegen naar Axel ge stuurd om zich daar te presen teren. Omdat de laatste ren ner uit de uitslag van de eerste etappe als eerste vertrekt in de tijdrit is het echter nog even wachten op de grote ploegen. Wie rond de klok van kwart voor negen wel aanwezig is is de voltallige jury van het eve nement. Een kundig gezel schap. dat wordt snel duide lijk. Binnen vijf minuten is er namelijk orde geschapen in de chaos van door elkaar staande en de weg versperrende bege leidingswagens van de diverse ploegen. Waar de organisatie echter weinig aan kan doen is de slechte kwaliteit van de ra dio-communicatielijn. Tele foonverkeer komt op de een of andere manier namelijk ook via de mobilofoon binnen, zo dat men herhaaldelijk getuige is van de privé-beslommerin- gen van de gebruikers van de diensten der PTT. Gespannen Jeremy van de Heuvel is vrij dag als laatste over de finish gegaan en mag derhalve als eerste starten in de tijdrit van zaterdag. De Vredestein-Ga- zelle-renner blijft desondanks serieus met de wedstrijd bezig en oogt gespannen. „Moet ik achter die motor blijven?", vraagt hij, als hij om een halve minuut voor negen in het za del zit, klaar voor de start. Ot to de Waal, een van de leden van het omvangrijke organisa tie-team hoort het lachend aan. „Je mag er ook proberen voor te gaan rijden, hoor. Ik weet zeker dat je dan een ont zettend goede tijd neer gaat zetten." Als Van de Heuvel om negen uur precies vertrekt, is ook een groot deel van de jury al op pad naar Koewacht, de finish- plaats van de tweede etappe. Als de eerste dertig renners daar binnen zijn, kunnen ze constateren dat de onderlinge verschillen zelfs in de onderste regionen van het klassement al erg groot zijn. Roger Smeets duikt als eerste onder de veer tien minuten, wat hem, naar verwachting van de juryleden, toch een plaats in de top zal opleveren. „Ik weet het nog niet", meent speaker Wim de Vos echter. „Jé weet niet wat er in die buitenlandse ploegen nog meerijdt. Met name van de Russen venvacht ik toch nog wel iets." De Vos' voorspellingen zijn niet uit de lucht gegrepen. De Russen zijn namelijk met een erg sterke ploeg naar Axel ge komen. Met name Gueogi Vo- robiev liet zich in de eerste etappe herhaaldelijk in het voorste gelid zien. Vorobiev staat op dat mo ment, iets over tienen, bij Overslag juist klaar om te ver trekken. Gelaten moeten hij en zijn coach voor de zoveelste maal toezien hoe het radar- werk van zijn rijwiel door een jurylid geïnspecteerd worden. Als hij, ongeveer een kwartier na zijn vertrek in Koewacht arriveert volgt hetzelfde ritu eel. Het stoort de Russen zichtbaar, maar zonder pro testeren werken ze mee. „Deze driedaagse wedstrijd is voor ons een erg belangrijke race", vertelt de Russische coach als zijn laatste pupil de finish gepasseerd heeft. De Russen blijken, net als veel an dere landen, het evenement in Axel te benutten als selectie wedstrijd voor het WK. „We zijn nu namelijk volop aan het selecteren voor de WK in Ame rika. Op 27 mei ga ik met zes andere jongens naar een soort gelijke wedstrijd in Spanje en van die tien tesamen gaan de beste naar Amerika." De Rus ziet nog meer belangen in de Axelse Internationale Drie daagse. „De renners rijden nu tegen mensen uit allerlei lan den. en ook dat is belangrijk om de nodige ervaring op te doen. We zijn er echt speciaal voor naar hier gekomen. We zien dit zeker niet als zomaar een wedstrijd." De uitslagen van de tijdrit van zaterdag zijn: 1 Martin-Dyrgard Rasmussen (Denemarken) 10.5 kilometer in 13.37,13. 2 Koos Moerenhout (Nederlandse selec tie) op 2.52, 3 Serguei Roussou (Rusland) op 6.77, 4 Roger Smeets (Limburg) op 12.49. 5 Ev- gueni Ivanov (Rusland) op 12.61, 6 Philippe Gaumont (Frankrijk) op 17.68, 7 Rik Reinerink (Ned. selectie) op 27.94. 8 Martin Mül- ler (Duitsland) op 28.93, 9 Gueor- gi Vorobiev (Rusland) op 29.84, 10 Marco Visser (De Mol) op 30.87, 11 Jurgen van Pelt ("t Zuiden) op 30.92,12 Jacob Storm Pid (Denemarken) op 31.47. 13 Henk Vogels (Australië) op 31.67. 14 Martin Broekman (Ned selec tie) op 34.59, 15 Bert Hiemstra (Friesland) op 34.65, 68 Michel Rommers (Zeeuwse selectie) op 1 13.31, 75 Guillaume .de Punder (Zeeuwse selectie) opO- 1.19.08, Lars van der Ploeg (Dia na) op 1.25,02. 97 Jordy Stellinga (Zeeuwse selectie) op 1.35.51.103 Ronald Lijbaart (Zeeuws-Vlaan deren) op 1.37.69. 106 Jan-Mare Dagevos (Zeeuwse selectie) op 1.41 11, 123 Ruddie Klaasse (Ijs paleis) op 8.15 00. 131 Glenn van Gessel (Ijspaleis) op 12.01.00,132 Derek-Jan Franse (Zeeuws- Vlaanderen) op 13.14.27, 139 Wil- mar van de Berghe (Zeeuws- Vlaanderen) op 2.33.39. Uitslag van de tweede etappe (Zuiddorpe-Zuiddorpe) over 96.5 kilometer: 1 Koos Moeren hout (Nederlandse selectie 2 uur 11 minuten en 52 seconden, 2 Steven de Jongh (WV Volendam) 2.11.56, 3 Rik Reinerink (Neder landse selectie) 2.11.58, 4 Elisio Torresi (Italië) z.t., 5 Nicolas Ja labert (Frankrijk) z.t., 6 Henk Vo gels (Australië) z.t., 7 Mark Lotz (Limburg) z.t., 8 Eddie Pasquino (Limburg) 2.12.01. 9 Martin Mül- ler (Duitsland) 2.12.04; 10 Philip pe Gaumont (Frankrijk) 2.12.08,* 11 Rene Westra (Friesland) 2.12.12,12 Rayender van Dongen (Alcmaria Victrix) 2.12.56,12 Cas Graal]ans (Nederlandse selectie) z.t., 14 Gerard Smits De Batau- wers) 2.12.59, 15 Michel Rom mers (Zeeuwse selectie) 2.13.41, 53 Lars van der Ploeg (Diana) 2.18.08. 63 Jordy Stellinga (Zeeuwse selectie) 2.19.22, 68 Guillaume de Punder (Zeeuwse selectie) 2.19.32, Jean-Mark Da gevos (Zeeuwse selectie) 2.22.58, 88 Rudie Klaasse (Ijspaleis) 2.25.46, 101 Ronald Lijbaart (Zeeuws-Vlaanderen) z.t., 112 Mi chel Swartelee (Zeeuws-Vlaan deren) 2.31.16,115 Wilmar van de Berghe (Zeeuws-Vlaanderen) z.t., 117 Derek-Jan Franse (Zeeuws-Vlaanderen) 2.31.30. De uitslag van de derde etappe (Koewacht-Koewacht) 102.5 ki lometer: 1 Philippe Gaumont (Frankrijk) 2.20.45, 2 Paolo Albe- rati (Italië) z.t, 3 Wieben Veen- stra (Friesland) z.t, 4 Evguehi Ivanov (Rusland) z.t... 5 Nicolas Jalabert (Frankrijki z.t., 6 Ivo Wijhe (Midden-Nederlandi z.t.. 7 Wilmer Baldo (Italië) z.t., 8 Mark Lotz iLimburg) z.t., 9 Gerard Smits(DeBatauwers>z.LlOSte- ven de Jongh (Volendam) z.t11 Erik Breda (Midden Brabant) z.t., 12 Jacob Storm Piil (Dene marken) z.t.. 13 Andre Schrader (Zwaluwen) z.t., 14 Alex van Ba- vel (Midden Brabant) z.t., 15 Raymond Blijleven (Midden-Ne derland) z.t., 45 Guillaume de Punder (Zeeuwse selectie) 2.21.02. 59 Jean Mark Dagevos (Zeeuwse selectie) 2.21.50, 69 Ro nald Lijbaart (Zeeuws-Vlaande- rem 2.26.42. 71 Michel Rommers (Zeeuwse selectie2.28.1175 J or- dy Stellinga (Zeeuwse selectie! 2.29.40, 84 Michel Swartele (Zeeuws-Vlaanderen) 2.30.04.101 Wilmar van de Berghe (Zeeuws- Vlaanderen) 2.44.07. Het eindklassement: 1 Henk Vo gels (Australië) 6 uur, 42 minuten en 43 seconden, 2 Nicolas Jala bert (Frankrijk) op 0.05, 3 Koos Moerenhout (Nederlandse selec tie) op 0.12, 4 Elisio Torres! (Ita lië) op 0.19, 5 Philippe Gaumont (Frankrijk) op 0.43,6 Martin Mul ler (Duitsland) op 0.51, 7 Steven de Jongh (WV. Volendam) op 0.58, 8 Mark Lotz (Limburg) op 1.02, 9 Rene Westra (Frieslandi op 1.23, 10 Serguei Roussou (Rusland) op 2.05, 11 Rayender van Dongen ((Alcmaria Victrix) op 2.06, 12 Evgueni Ivanov (Rus land) op 2.11, 13 Cas Graafmans (Nederland) op 2.26, 14 Gerard Smits (De Batauwers) op 2.27,15 Jakob Storm Piil (Denemarken) op 2.30, 46 Guillaume de Punder (Zeeuwse selectie) op 9.26,48 Mi chel Rommers (Zeeuwse sel.) op 10.38, 56 Jean-Marc. Dagevos (Zeeuwse sel.) op 14.02, 83 Ro nald Lijbaart (WV Zeeuwsch- Vlaanderen) op 27.04, 90 Michel Swartelë (WV Zeeuwsch-Vlaan deren) op 33.59. 102 en laatste j Wilmar van de Berghe (WV Zeeuwsch-Vlaanderen) op' 1.06.19. Ploegenklassemenl: 1 Neder land. 2 Frankrijk, 3 WV Volen dam, 4 Australië, 5 Italië, 6 Mid den-Nederland, 7 Westland Wil Vooruit. 8 Friesland, 9 De Batau wers, 10 Vredestein/Gazelle/| Zwalu. Jongerenklassement: 1 Martin; Müller, 2 Gerard Smits, 3 Jerome! Delbove, 4 Patrick Barendse, 5| Michiel Vincent, 11 Guillaume de Punder. Puntenklassement: 1 Nicolas Ja-: labert, 2 Henk Vogels, 3 Koosj Moerenhout, 4 Philippe Gau mont, 5 Wiebren Veenstra. Persprijs: Henk Vogels. Knelspurten: 1 Olaf Pollack. Prijs voor de strijdlustigste ren-| ner: Henk Vogels. Pechprijs: Rik Reinerink. Winnaar Olympia's Tour Jec SCHIJNDEL (GPD) - Anton Tak moet nu heel snel professional worden. Dat vindt zijn ploeglei der Frits Pirard. Dat vindt ook Tak zelf, nadat hij gisteren Olympia's Tour dankzij bonfi- catieseconden won. „Ik ben er klaar voor", aldus de Westbra bander. Vijf seconden maakten in Schijndel een wereld van ver- schii. Huilend van blijdschap viel Anton Tak zijn moeder in de armen. Twee ploegleidersauto's verder had ook Erik Dekker zijn moeder bij zich. Bij hen waren de ogen eveneens vochtig, maar dat was niet van blijdschap. Vlak voor de start van de beslis sende etappe naai- Brabant, schatte Tak nog dat Dekker een meer aansprekende winnaar van Olympia's Tour zou zijn dan hijzelf. „Hij is er tenslotte één van de nationale selectie, en ik zit maar in een clubploegje." Vriendenclub Maar datzelfde ploeggie bleek gisteren eens te meer ook een vriendenclub te zijn, waardoor het tussen Rheden en Schijndel precies ging zoals ze het zich bij het Oosterhoutse De Jonge Ren ner hadden voorgesteld. Tak maakte in bonificatie sprints vijf seconden méér goed op Erik Dekker, dan nodig was. Daartoe in in de gelegenheid ge steld door vooral Johan Melsen, die alle uitlooppogingen terug haalde. En toen Tak, door als eerste het plaatselijk parkoers op te rijden, in Schijndel precies naast Dek ker was gekomen, nam Bol de honneurs waar. Hij hield aan de kop van het peloton het tempo hoog genoeg om Rob Mulders niet al te ver weg te laten rijden. Mulders pakte het dagsucces. maar ook niet meer dan dat. won de sprint van het pelotojl dat was meer dan genoeg. Niet Mulders dus, die avond bekend maakte, dai ingaat op een aanbieding! jan Raas om prof te worden i| Buckler-formatie, niet het gi ste Nederlandse talent Dekker, maar Anton Tak, dfl Olympia's Tour won. Zelfi> baasde het hem nauwelijksje verraste het vele volgers. diend was het in elk geval v was het alleen maar door Tl aanvallende manier van ff' sen, negen dagen lang. p' Olympia's Ronde van Nederf Eerste helft achtste etappe: 1? Braber (Tel) 159,6 km in 3.42 43?' bonificatie 3.42 28), gem 42,996 ife 2. McGlede (Aus) (3.42.33), 3. (Gia) (3.42.38), 4. Kruijthoff (TedM Van Nuffel (Bern), 6. Kras (Wsje Bruins (PWZ), 8. Thebes (Eur),L cobs (Luc), 10. Van Moorsel (Tel^ de tijd als Den Braber, 29. Tak (t 29 sec. i Tweede gedeelte achtste etappr dividuele tijdrit: 1. Voskamp (K 24,7 km in 34.32, gem. 42,907 kirf' Knaven (Tel) 0.04, 3. Van Bon Oil Dekker (Ned) 0.20, 5. Hoffman® 0.33, 6. Bol (DJR) 0.34, 7. Star) (Kog) 0.34, 8. In't Ven (Bel) 0.1 Gerritzen 0.47, 10. Tak 0.48 Negende, laatste etappe: 1. Mië 131,2 km in 2.47.23 (met tijdsvej ding 2.47.05), gem. 47.030 km/u, Kroon (Wat) (2.47.13), 3. Tak (2.47.35), 4 Melsen (DJR), 5. Den! ber, 6. Ottevanger, 7. Engels, 81 nig (Dui), 9. Vinke (Gia), 10. Varf nendaal (Luc), allen z.t als Tak. Eindklassement: 1. Tak 32 531 Dekker 0.05, 3. Knaven (Tel) 0) Mulders 0.31, 5. Voskamp 03 Startman 0.46,7. Engels 2.34,8.1 pas 2.34,9. Bol 2.38,10. Gerritzeri Overige klassementen: Puntfc Den Braber; Combinatie: 1.1 sprint: 1. Tak; Berg: 1. Mulders! geren: 1. Dekker; ploegen: 1. i Miyata. Gazelleklassement: 1. Muldet punten, 2. Dekker 51, 3. Engels) Tak 45. VLISSINGEN -, De Stormvogel- waterpolosters speelden in de districtsfinale tegen Njord een goede wedstrijd die pas na de verlenging in het nadeel van de Vlissingse dames werd beslist: 6-8. De Stormvogel had een sterke start. In de eerste periode nam het tot tweemaal toe een voor sprong: 1-2. Maar in de tweede periode verspeelden de Vlis singse dames de voorsprong en keken al snel tegen een 2-4-ach- terstand aan. Keepster Marie- Noell Sole verrichtte uitsteken de reddingen. In een sterke der de periode kwam Stormvogel te rug tot 3-4 en in de laatste perio de zelfs op gelijke hoogte. Njord kwam echter weet voorsprong: 4-5. Stormfl kreeg vleugels en kon na wedstrijd beslissen. De singse dames, die al een worp hadden gemist, faaldd in de afwerking. Zo bleef he In de eerste verlenging Njord weer de sterkere plot de ploeg uit Veldhoven liej naar een 5-8-voorsprong. SI vogel-uitblinkster Karin I bepaalde de eindstand oj bracht. Voor Stormvogel scoorden rin Maas 3 maal, Isabelle S maal en Petra Bekaert 1 mi De herenfinale tussen TRB en Hellas werd een 1-6-ove ning voor Hellas uit Sittarc

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16