Turnsters vallen in de prijzen Eelco van Gemert grossiert in titels PZC BC Ylissingen niet naar de hoofdklas WK-atletiek om de twee jaa PSV ontbindt contract met Kees Rijvers Zeeland raakt met Verkaart markante voetballer kwijt FC Utrecht stuurt aal op Europees voetbal i Drukke receptie bij 's Heer Arendskerke sport Op Nederlands kampioenschap in de B- en C-lijn Elvira Becks troeft zusters Slootmaker af l MAANDAG 27 MEI 1991 14 ECHT - Het Nederlandse kam pioenschap turnen in de B- en C-lijn heeft twee Zeeuwse me dailles opgeleverd. Brenda van Haveren en Franpoise Minder- houd. beiden van MTV'69 uit Middelburg, behaalden respec tievelijk een vijfde en een zesde plaats, voldoende om op het ere-podium te komen. Brenda van Haveren, die tijdens de voorrondes al twee overwin ningen had behaald en een twee de plaats, werd nu dus vijfde. Trainer Koos Hamels was er echter tevreden mee: ..We had den echt niet verwacht dat ze nu ook eerste zou worden, daarvoor was er nu veel meer tegenstand. Een plaats bij de eerste vijf had den we wel ingeschat en dat is gelukt." Hamels was met de zesde plaats van Franqcoise Minderhoud óok zeer content. Als provinciaal kampioene turnde Franqoise eerst de halve finale in het dis trict Zuid, waar zij de vijfde plaats haalde. Nu, op de Neder landse kampioenschappen kwa men vier districten bij elkaar, dus ook de besten vanuit de an dere provincies. „Zij heeft een prima wedstrijd geturnd, geen fouten gemaakt en haar kunnen waar gemaakt", aldus Hamels. „Vijfde en zesde van Nederland is toch niet niks". Er werd tevens geturnd door de jongere categorieën in de B-lijn. In klasse 6B behaalde Danielle Uitterhoeve van MTV een 10e plaats. Eveneens tiende in de C- lijn werd Caroline van der Lee (MTV'69), die daarna zelfs vlug naar Sas van Gent afreisde en nog even de finale van de vereni gingscompetitie van Zeeland in haar categorie won. Delta Sport uit Zierikzee turnde met twee turnsters in klasse 6B. Veronique den Broeder behaal de daar de 12e plaats en Renate Slootmaker werd 15e. Jessica de Krijger van THOR uit Sas van Gent behaalde een pri ma 13e plaats in haar categorie 3C. Dc uitslagen van het Nederlands kampioenschap in Echt zijn: Niveau 6B: 10. Danielle Uitterhoeve (MTV) 30.90. 12. Veronique den Broeder (Delta Sport) 30.80: 15 Renate Sloot- maker (Delta Sport) 30.1.0; 23. Els Weststrate (MTV) 27 75: 25. Lise Dooms (MTV) 27.35. Niveau 4B: 5. Brenda van Haveren (MTV) 30.45: 11. Esther Minderhoud (MTV) 29 25 Niveau 3C 10. Caroline van der Lee iMTV31.05: 13. Jessica de Krijger (THOR) 30 35 Niveau 2C: 6. FranQoise Minderhoud (MTV) 32.85; 27. Manen Riphagen (MTV) 29 70 Niveau IC: 28. Edith Houmes (MTV) 31.55 PAPENDAL (ANP) - Dc 15-jarige Nijmeegse Elvira Becks heeft na de eerste dag van de Neder landse turnkampioenschappen de leiding genomen in de klasse IA. Op het nationaal sportcen trum Papendal, waar de ver plichte oefenstof werd afge werkt, bleef de Nijmeegse de zusters Slootmaker van gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee ruim twee punten voor. Volgende week wordt in Den Haag gevolg aan het toernooi gegeven. Piet de Haze uit Goes bereikte in de klasse 2A een voorlopige eer ste plaats. Hij sprokkelde 49.65, bijeen. Papendal. NK turnen, verplichte stof (achtereenvolgens sprong- brug-balk-vloer en totaal): Vrou wen, klasse IA: 1 Becks (Hazen- kamp Nijmegen) 9,45-9,60-9,10-9,25- 37,40, 2. Monique Slootmaker (Delta- sport Zierikzee) 9,45-9.10-8,15-8.60- 35,30. 3. LindaSlootmaker (Delta- sport Zierikzee) 9,40-8.75-8,20-8.65- 35,00, 4. Van Santen (Turning Spirit Amsterdam) 9,35-8.40-8,10-9,00-34.85, 5. Visje (DOS Den Oever) 9,05-8,65- 8.60-8,40-34.70, 6. Voet (Pro Patria Zoetermeer) 9,40-7,45-8.60-9,05-34.50, 7. Smal (Bato Haarlem) 9.05-8,10- 7,55-8,60-33,30 Klasse 2A: 1 Strengers (Bato Haar lem) 32.55,2. Siemers (ODIN Amstel veen) 32,45.3. Kooy (Bhjdorp Rotter dam) 32,25. Mannen (achtereenvolgens vloer, voltige, ringen, sprong, brug, rek stok en totaal) Klasse IA: 1. Christian Selk (VZOD Deventer) 9,10-7,95-9,20-9.45-8,10- 9,30-53,10, 2. Geurts (SSS Sliedrecht) 9.00-8,00-8,70-9,45-8,40-8.85-52,40. 3. Borisov (Rogym Scherpenzeel) 7,35- 7.70-8,90-8,65-8.00-9,05-49.65. Klasse 2A: 1. De Haze (SSS Slie drecht) 49,65, 2. Van Summeren (Olympia Cuijk) 48,15. 3 Algestijn (Rogym Scherpenzeel) 46,90. Ondanks winst op Black Eagles Eelco Franke doet een doelpoging op de basket van Black Eagles (foto Ruben Oreeli VLISSINGEN - BC Vlissingen is dit weekeinde de promotie naar de hoofdklas misgelopen. De Vlissingse heren moesten het twee keer opnemen tegen Black Eagles uit Rosmalen. De uitwedstrijd werd verlo ren met ruime cijfers: 82—44. In de thuiswedstrijd herstel den de Vlissingers zich goed en wonnen verdiend met 72— 68. Dat was uiteraard niet vol doende voor promotie. In de uitwedstrijd slaagde BC Vlissingen er de gehele wed strijd niet in zijn eigen spel te spelen. In de beginfase kon BC Vlissingen nog bijblijven tot 16 15. Nadat Black Eagles het juiste ritme had gevonden, zakte BC Vlissingen steeds verder weg en dat leidde tot een ruststand van 43 22. Ook na de pauze bleef BC Vlissin gen tevergeefs zoeken naar het niveau van de voorgaande wedstrijden van deze promo tiecompetitie. Het geroutineerde Black Eagles gaf de Vlissingers daar voor geen enkele kans en stoomde door naai- 82—44. Bij BC Vlissingen slaagden alleen Wim Elve en Richard Sulkers erin om aanvallend tot een re delijke prestatie te komen.In deze wedstrijd werd duidelijk dat BC Vlissingen te weinig er varing bezit en dat is in de hoofdklasse een vereiste. In de fases waarin het bij de Vlis singse ploeg niet loopt, is er geen enkele speler die initiatief durft, te tonen. In de heren overgangsklasse kan Vlissin gen zich dit soort periodes per mitteren. Leerproces Coach Tom Joziasse is dan ook van mentng dat zijn jonge ploeg nog in een leerproces zit en dat er volgend jaar constan ter gespeeld zal moeten wor den. In de thuiswedstrijd was BC Vlissingen ook weer zeer wisselvallig. Black Eagles startte nonchalant en dat strafte de Vlissingse ploeg uit stekend af. Eelco Franke en Rob Vandewynckel toonden in de beginfase veel initiatief en via attractief basketbal nam BC Vlissingen in de vijftiende minuut een hoopvolle voor sprong van 37-20: De Vlissin gers moesten in deze wedstrijd dertig punten goed moesten makem om promotie af te din gen. In het resterende deel van de eerste helft werd aan die il lusie snel een einde gemaakt. Black Eagles hervond de con trole over de wedstrijd. Het was typerend, dat BC Vlissin gen bij deze terugslag direct in paniek raakte en vele kansen verprutste. Zo had Black Eagles de ruime achterstand bij de rust al bijna achter haald: 41—38. In de vijfde minuut van de tweede helft was de stand dooi de ploeg uit Rosmalen rechtge trokken (46—46). Vanaf dit mo ment werd het een open wed strijd waar alleen de overwin ning nog telde, want de promo tiekans was nihil geworden. BC Vlissingen trok uiteindelijk aan het langste eind en won verdiend met 72—68. Beker De dames van BC Vlissingen speelden in de halve finale van de Zeeuwse damesbeker tegen het meisjesjuniorenteam van BC Vlissingen, dat verrassend tot de halve finale was doorge drongen. Het jeugdteam begon met een 15-voorsprong. Maar reeds na negen minuten bracht de niet te stoppen Ietje Boerma (31 punten) de ploegen naast elkaar: 22—22. Daarna moesten de Vlissingse dames, die over slechts zes speelsters konden beschikken, gas terug nemen. Na een 39—41-ruststand bleel het gelijkopgaan tot 51—51. Vervolgens moesten de junio ren de tol betalen voor de grote foutenlast en vanaf de vrije worplijn namen de dames een 69-56 voorsprong. Ilse Cal- jouw bracht via driepunters de junioren nog even dichterbij maar Gini vair Maastricht en Marja Henderikx schoten de dames naar een verdiende 77—69 overwinning. In de fina le, die op 15 juni in Goes wordt gespeeld, spelen de dames van BC Vlissingen tegen Schelde- sport, Smokkelhoek of BC Vlissingen meisjesjunioren. Eindstand nacompetitie: B. Eagles 4 2 2 4 292-265 QuoVadis 4 2 2 4 288-294 BCVliss. 4 2 2 4 268-289 Kees Verkaart op de schouders bij zijn mede-spelers. 'Opa' Verkaart gaat het rustiger aan doen (foto Ruben Oreel) ZIERIKZEE - Gisteren raakte de Zeeuwse voetbal wereld een markante speler kwijt. Kees Verkaart kwam voor de laatste keer in het veld voor het eerste team van Zierikzee, waarvoor hij maar liefst achttien jaar uitkwam. De afscheidswedstrijd van de 36 en een halfjarige Verkaart werd tegen de complete eer ste selectie van Middelburg gespeeld. Verkaart: „Ik ben trots dat ik tegen Middelburg afscheid kon nemen, Tegen die ploeg speelde ik namelijk de mooi ste wedstrijd van mijn carriè re. Het was de zogenaamde 'o- pa-wedstrijd', de bekerwed strijd die we met Zierikzee een paar jaar terug in Middelburg speelden. Dat was een wed strijd waarin bijna alles lukte. Het publiek noemde me, van wege mijn grijze haren, steeds 'opa' als ik aan de bal was. In de rust stonden we met 3-1 achter, maar het werd 3-3. We wonnen toen met strafschop pen." Ook dit keer was Zierikzee sterker dan Middelburg. Na een 2-1 ruststand werd het uit eindelijk 4-2 voor de Schouw- se ploeg. Kees Verkaart kreeg na het scoren van het derde doelpunt (uit een penalty) een eervolle rode kaart van de scheidsrechter. Met een flinke schare jeugdige supporters werd de scheidende mister Zierikzee' naar de kleedka mer begeleid. Daarna werd in de kantine of ficieel afscheid genomen van Verkaart, met toespraken, bloemen cadeau's en, vooral, emoties. Jammer genoeg kon Jack Schipper, de trainer met wie Verkaart zes van de acht tien jaar heel prettig samen werkte. wegens familie-om standigheden niet aanwezig zijn. Het voetballen kan Kees Ver kaart nog niet helemaal laten. Hij zal volgend seizoen uitko men voor het vierde team van Zierikzee, dat bestaat uit oud-eerste elftal spelers. Ook in het zaalvoetbal zal hij ac tief zijn. TOKYO (ANP) - De wereldkam pioenschappen atletiek zullen, vrijwel zeker, voortaan elke twee jaar plaatsvinden. Hoewel het bestuur tijdens een vergade ring in Tokyo vrijwel unaniem voor de twee- in plaats van vier jaarlijkse cyclus koos, dient het congres nog akkoord te gaan. Dit is evenwel een formaliteit. Het congres vindt kort voor de strijd om de wereldtitels eind augustus in Tokyo plaats. Wanneer inderdaad wordt beslo ten om de twee jaar om de we reldtitels te strijden gaat de or ganisatie in 1993 naar Stuttgart. De Duitse stad en Göteborg wa ren de twee enige kandidaten voor het toernooi van 1995. Gö teborg heeft evenwel laten we ten voor 1993 niet op tijd g< te zijn. Het bestuur van de IAAÏ sloot met onmiddellijke in de uitslagen van alle doping troles bekend maken. In heJ leden werd alleen een posi controle gemeld. Volgens woordvoerder is het beslui nomen om elke verdachtm: rond een atlete/atleet weg t men. De IAAF wees Athene de ora satie van de strijd om de wej beker marathon van 1995 toi Griekse hoofdstad wil het ev ment gebruiken in het kadef de eigen viering van het 100-J bestaan van de Moderne d pische Spelen. EINDHOVEN (GPD) - PSV ont bindt het contract met Kees Rij vers. De chef van de jeugd-al'de- ling, die vandaag 65 wordt, had nog een contract tot juli '92. Hij gaat in Frankrijk wonen. Rij vers blijft wel als freelancer aan de club verbonden. Beide partijen waren niet tevre den over de manier waarop er de laatste jaren gewerkt was. Rij vers was het niet eens met het beleid van de club, PSV vond dat 'de methode-Rijvers' te wei nig succes had. „Als het niet werkt, moetje stoppen. Er is niet helemaal tot stand gekomen wat we hadden gedacht. De aan sluiting van jeugd naai' a-selec- tie moet beter", aldus manager Kees Ploegsma, die niets zag in de hervormingen die Rijvers wil de doorvoeren. De coach, tussen juli '72 en ja nuari '80 als hoofdtrainer uiterst succesvol in Eindhoven, wil ech ter nog niet definitief stoppen. Voor PSV gaat hij 'internat] le projecten' doen, zoals Pil ma het noemt. „Spelers 1 ken en dergelijke". 1 Rijvers zelf: „Ik ga in Frarj wonen, vandaaruit ben ii schikbaar voor PSV". Hiji zelfs niet uit nog eens op del te zitten. „Als zich ih de w een goeie club aanbiedt, h interesse. Het moet een club zijn, ik moet ruim d( hebben me voor te bereidj het moet een job zijn die ij afmajten. Maar dan wil iï wel ergens hoofdtrainer zijj Zijn gezondheid is weer I „In december zijn er ritrn ringen aan het hart geccj teerd. Daar ben ik van gesel ken, ja. Maar die problemej geconstateerd toen ik op dj zat. Op het veld heb ik ge^ kei probleem. Sinds 1 mei fi weer aan het werk. Ik v« prima". Zwemmer Stormvogel op vijf disciplines op eerste plan BRESKENS - De 18-jarige Eelco van Gemert brak zaterdag en zondag met een slechte traditie. De zwemmer van De Stormvo- gel/Tonny Leynse uit Vlissingen is zoals dat heet 'temperatuur- gevoelig' en komt daarom meestal in overdekte zwemba den tot zijn beste prestaties. Niettemin grossierde hij tijdens het eerste weekeinde van de Zeeuwse zomer zwemkam- pioenschappen in Breskens in eerste plaatsen. Hij werd Zeeuws kampioen op de 400 meter vrije slag, de 100 meter vlinderslag, de 200 meter rugslag en maakte als start zwemmer deel uit van de estafet teploeg van De Stormvogel, die de 4x100 meter wisselslag en de 4x100 meter vrije slag winnend afsloot. Eelco van Gemert werd bovendien tweede op de 50 me ter vrije slag. kort achter de on genaakbare Rudi Goudswaard. Het was kortom verrassend hoe de 18-jarige Vlissinger zich pre senteerde tijdens het eerste weekeinde van de zomerkam- pioenschappen, dat onder- som bere weersomstandigheden en in een goede ambiance werd af gewerkt. Eelco van Gemert re kende er voor zichzelf definitief af met een periode van sukkelen en teleurstellingen, die zich een klein jaar geleden met een schouderblessure onverwacht aankondigde. Klem gezet Hij raakte aan het eind van de zomervakantie geblesseerd, na dat hij een ongelukje had gehad. „Ik kreeg er een paar weken na de vakantie voor het eerst last van", herinnert hij zich. „Ik had vakantiewerk gedaan in de ha ven en ik was door een heftruck klem gezet tussen twee pallets. Ik had toen alleen last van mijn been. maar waarschijnlijk heb ben mijn rugspieren er ook een duw van gehad. Ik had er last van als ik een zware training had gedaan, met opdrukken bijvoor beeld. Ik heb eerst gewoon door- getraind, want ik dacht dat het spierpijn was. Maar die pijn ging na een dag of twee niet over." Eelco van Gemert consulteerde vervolgens zijn huisarts, „maar ze wisten eigenlijk niet wat het was. Ik heb wat prikken gehad en pillen, maar dat hielp alle maal niets. Ik mo^ht, vier weken niet zwemmen. Ik heb alleen maar voorzichtig training gege ven, maar ,na drie, vier weken kreeg ik er weer last van. Daarna ben ik naar het SMA (Sport. Me disch Adviescentrum) gegaan. Daar zagen ze dat er iets met mijn spieren in mijn rug niet goed zat. Daardoor is er span ning op de spieren in mijn schou der ontstaan." Hij werd er intensief behandeld en volgde een simpel advies op. „Ik moet voor elke training goed loszwaaien en rekken en strek ken. Dat doe ik nu elke keer en dat bevalt me goed. Ik heb er af en toe nog een beetje last van. Het lijkt wel alsof er een klein knobbeltje in mijn nek zit. Tij dens de winterkampioenschap pen ging het redelijk goed, maar eigenlijk was ik nog niet klaar voor deze kampioenschappen. Mijn armen zijn nog 'moe'. Daar om viel de 100 meter vlinderslag me ook niet tegen. Ik had me er niet veel van voorgesteld en ik ging niet lekker weg. Ik tikte aan en ik dacht dat ik tweede of der de was geworden. Dat viel dus reuze mee. Maar ik was wel hele maal kapot", geeft hij eerlijk toe. Fitness Het was in zekere zin ook een be loning voor de inzet en gedre venheid. waarmee hij zich nog steeds op de zwemsport toelegt. Bij gebrek aan concurrenten is Eelco van Gemert bij De Storm vogel zo'n beetje op zichzelf aan gewezen, maar desondanks be leeft hij nog veel plezier aan het zwemmen. „Ik heb er nog van al les voor over", vertelt hij. „Ik heb fitness-apparatuur in mijn kamer staan en daarmee wil ik mijn trainingsarbeid opvoeren. Het is nu eind van het seizoen en dan denk je al gauw: het heeft geen zin." „Ik heb het toch al zwaar, want ik volg een timmeropleiding en ik moet vier dagen in de week werken bij een aannemingsbe drijf. Dat is toch heel pittig. Dan heb je je training eigenlijk al te pakken. We trainen bij De Stormvogel acht uur per week. Op maandag trainen we niet en daarom wil ik 's maandagsmor gens gaan joggen en 's avonds fitness doen. En daarna de hele week zwemtraining volgen. Ik heb er echt extra veel zin in, om dat ik van de winter naar de Ne derlandse kampioenschappen wil." Eelco van Gemert ifoto Camile Schelstraete) Na 0-0 tegen Feyenoord f ROTTERDAM (ANP) - Rustig en zelfverzekerd stuurt FC Utrecht aan op Europees voetbal. De ploeg van trainer Ab Fafié hield zondagmiddag een verdiend en kostbaar punt over aan het rom melige duel met Feyenoord: 0-0. Met nog drie wedstrijden te spe len, lijkt de benodigde vierde plaats gereserveerd voor de strijdvaardige club uit de Dom stad. „Ik denk dat we in de reste rende wedstrijden tegen Volen- dam, NEC en MW nog mini maal drie punten moeten pak ken", mijmerde Fafié, die tegen zijn oude club vooraf had gete kend voor een remise. „De ma nier waarop we de laatste weken spelen, stemt me optimistisch. De ploeg straalt vertrouwen uit. We raken niet meer in paniek als het even niet loopt." Collega Wim Jansen had even min reden tot klagen. In de aan loop naar de bekerfinale tegen BW Den Bosch (2 juni) liep zijn ploeg geen noemenswaardige schade op. De blessure van Fra- ser,- die een kwartier voor tijd duizelig de kleedkamer opzocht, liet zich niet ernstig aanzien. De vijf Feyenoorders met twee gele kaarten kwamen de wedstrijd zonder bekeuring van arbiter Houben door. De Utrecht-spe lers Van der Meer en De Kruyff daarentegen kregen hun vijfde gele kaart en moeten tegen Vo- lendam verplicht toekijken. De twee doelverdedigers Goey en Van Ede hadden drukke middag. Beide plot e speelden aanvallend, maai: uitvoering liet veel te wei over. De tientallen hoge voo ten waren een simpele fl voor de lange sluitposten, meeste kansjes ontstonder i indraaiende hoekschoppen tot enkele chaotische moi( ten leidden. De Goey, kandi bankzitter bij Oranje, en Ede bleven koel in de alge i wanorde. Het gemis van kopsterke spits brak z Feyenoord, waarbij Kiprici i drukkelijk faalde, als i Utrecht op. „Beide ploegen j beerden scorend vermos constateerden Fafié en Ja[ eensgezind. Echte uitgespeelde kansei: gen de ruim 16.000 toeschou i nauwelijks. Vlak voor rust Van Ede knap een kopbal i Sabau onder de lat vanci Twee minuten na de p moest De Goey al zijn tale aanspreken om een schot. De Kruyff onschadelijk te ken. In het laatste kws drong Feyenoord. opgezv door het fanatieke publiek krachtig aan. De twee eer Utrecht-verdedigers Liesde De Koek stelden in samei king met Van Ede het dure tje veilig. Wim Broekhoven (midden) spreekt de afdelingskampioen toe] dat hij het KNVB-kampioensdiploma heeft overhandigd (foto Pièter Honhoff VLISSINGEN - Ruim honderd veertig belangstellenden be zochten vrijdag kampioensre ceptie van 's Heer Arendskerke. Onder hen een delegatie van de KNVB afdeling Zeeland, die ge representeerd werd door voor zitter Kees Blomaard, competi tieleider Wim Broekhoven .en manager Wim Jagt. Nameil gemeente Goes gaf ook sa' wethouder mevrouw M.F. ji Tooren-Loerakker blijk I haar belangstelling voor 's le Arendskerke, dat kampt werd en promoveerde van dn deling naar de vierde kik KNVB. b: I e

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 14