Amateurs vloeren VC Vlissingen Lebo in de slotfase van promotieduel ten onder Zeeuwse selectie tegen Club Brugge Gresini kwelgeest van Hans Spaan Vier gewonden tijdens training Vierde plaats voor Francisca Bakker finaledag Zeeuws voetbal nieuwe stijl lijkt succesformule sport 11 Vinst voor amazone Anneke Phernambucq Eenvoudige zege van ong Zeeland op Sluis Elinkwijk begint met zege Voetbalduel gestaakt Coureur Caffi uitgeschakeld Beker voor Zeeland Sport MAANDAG 27 MEI 1991 •USSINGEN - Het sportpark van profclub Vlissingen aan de Irislaan was voor een dag het lomein van de afdeling Zeeland de KNVB. I)e Zeeuwse voet balfinales werden daar zater dag" voor de eerste maal in de ge- ichiedenis op één dag afgehan deld." Als uitsmijter stond er in Ie avonduren een wedstrijd iussen het Zeeuwse amateurelf en VC Vlissingen op het pro- D gramma. De wedstrijd, die als flemonstratiepartij was be doeld, kon de 650 toeschouwers niet echt boeien. Zeeland won verdiend met 3-0 van de ver moeide profs. K$Het seizoen heeft de krachten van veel spelers van Vlissingen ^gesloopt. Bovendien wilde Vlis- 'ingen-trainer Louis Verstraat- >nïn deze fase van het jaar meer een indruk krijgen van de moge lijkheden van onder meer vier junioren, die in de gelederen ian de VC Vlissingen opereer- len, dan dat het winnen als loogste doel werd nagestreefd. .Ik mag niet verwachten dat de spelers na veertig wedstrijden log steeds op scherp staan", zei Klasse-spits Ook keek hij met een geïnteres seerd oog naar de verrichtingen van Zeeland. ,.Ik ken veel jon gens van het Zeeuwse team, Van 'elen heb ik vandaag de bevesti- ;ing gekregen, dat ze een verrij- ang voor de BVO zijn. Paul is natuurlijk een klas- ie-spits. Hij miste in de eerste lelft dan wel een goede moge- ijkheid, maar hij blijft geduldig afwachten tot hij zijn kans krijgt", zei Verstraaten over Schipper, die is ingelijfd door VC Vlissingen, En voor Schipper kwam dat mo ment direc t na rust. Na een afge slagen aanval kwam de bal voor de voeten van de topscorer van het Zeeuwse amateurvoetbal, die van buiten het zestien-me- tergebied vernietigend uithaal de: 1-0. Voor die tijd had VC Vlissingen de Zeeuwse selectie goed partij gegeven. Over het spel van on der andere Robbin Morreauw, een 17-jarige middenvelder, was Verstraaten te spreken. „Ik wil hem ook hebben voor de BVO. Onze eigen opleiding is de basis voor de BVO. Daarna zullen we een beroep proberen te doen op de amateurs uit de regio en als dan nog vraag is voor invulling van specifieke plaatsen in het team, moeten we ons pas buiten de provincie oriënteren. Zo werken bijna alle eerste-divisie- clubs. Op deze manier voelen amateurclubs en publiek zich verbonden met FC Zeeland", zei Verstraaten. Het team van Wies van Aver- maete troefde. VC Vlissingen in de tweede helft op veel fronten af. „Dit succes ligt in het ver lengde van de prestatie vorige week tegen Lokeren. Tegen die sterke Belgische ploeg speelden we toch ook gelijk. Zeeland heeft sterke amateurs. Het is driejaar geleden een goede zet geweest om met Jong Zeeland te begin nen. Spelers uit die selectie (L1SSINGEN - Coach Wies van Lvermaete van de Zeeuwse 'oetbalseleclie heeft morgen M dinsdag) in Breskens voor de h vedstrijd tegen Club Brugge de leschikking over 16 spelers. 'eter Balkenende (Bevelanders) ^jnoet wegens studie verstek la en gaan, maar verder blijft de iloeg van zaterdagavond (3-0 vinst. op VC Vlissingen) in tact in wordt aangevuld met de Goe- enaren. e selectie is dan als volgt: Ronald 'P 'ole, Ron Krijger en John Vette van zi 1EINKENSZAND - De dres- uurruitei's lieten zich tijdens el concours van de Vlaandert- Ruilers in Heinkenszand van al un beste zijde zien. In bijna al- klassen ging een groot aantal nten vergezeld van één of twee Ml/inslpunten. Het grootste suc- behaalde Anneke Phernam- ifèucq. Zij stuurde de 4-jarige lit loriant in de eerste proef van twfe paarden B naar een totaal in 135 punten. In de herhaling bïag d amazone de proef be- Bond met 133 punten. Dat le- derde de Weelruitercombinatie ivee oranje rozetten en vier op. in !wee oranjelinten gingen er ook aar Toos Nieuwenhuize met fVi oza bij de pony's L2. De Zuid- ïvelandse amazone stuurde de laierrie naar 124 en 125 punten, ina Reynierse had met Surpri- aan haar 129 punten voldoen- voor de overwinning. Maar de 1 ouwe Reyer combinatie kwam er toch net een puntje te kort n twee winstpunten aan haar itaal toe te voegen, itslagen Paarden Z2 proef 1: 1 Kees eendijk/Boy, Zuid-Beveland, 184; '2 untina Klop/Flash, Burghtruiters. T, 3 Elles Kole/Bonanza, Zuid-Be- land, 171. Pr. 2: 1 Kees SLeendijk/ tv. Zuid-Beveland, 188, 2 Liesbeth nde Velde/Alonso, Zuid-Beveland, 3 Elles Kole/Bonanza, Zuid-Be- 5l$land, 173. Zl: 1 Centien de Jonge/ vira. Zuid-Beveland, 185, 2 Linda Muynck/Casper. Weelruiters, Marieke Heyse/Werenia, >gt heldestad. 117. Pr 2: 1 Qqintina lop/Elud. Burghtruiters, 128; 2 Jea- an Gorsel/Calypso, Vlaan- Ruiters, 115, 3 Mascha Bu- 'aan/Evita, Zuid-Beveland, 1 Nina de Leeuw/Bonaparte, i jid-Beveland, 125; 2 Lidia Goud- A [.aard/Sigrit, Noord-Beveland, 122; Suintina klop/Elud, Burghtj-uiters, ■IK :vi ^LUIS - De selectie van Jong seland heeft niet echt veel oeite gehad met afdelings 'eedeklassers Sluis. De voet- ilwedstrijd werd gespeeld in it kader van het 25-jarige be- aan van Sluis. Een freewhee- nd Jong Zeeland kwam tot n gemakkelijke 0-6-overwin- ng. score werd overigens pas in laatste vijf minuten opge- ei'cl, omdat Sluis tot ver in de jeecle helft de schade beperkt srs 'ld en zelfs enkele kansen er éeg. heidsrechter Cor Bos zag dat 20 minuten Guino van de l0.' oecke (HVV) aan het shirt ge- 'kken werd waarna John ntschap Knook van RCS de •gekende penalty verzilverde: staan ook nu in het Zeeuwse team hun mannetje, aldus Van Avermaete." Visitekaartje De Middelburgers Johan le Con té en Geert Bouwman gaven hun visitekaartje af. Le Conté demonstreerde een tomeloze in zet. waardoor hij bijna alle duels won. Bouwman is tactisch goed geschoold en heeft patent op een loepzuivere pass. Hij krulde een vrije trap van buiten het straf schopgebied in de uiterste hoek, waarbij hij doelman Mohamed El Bekkaoui het nakijken gaf: 2- 0. De doelman van VC Vlissingen staat na een ernstige beenbreuk sinds enkele weken weer onder de lat. Met meer allure dan voor heen, zo lijkt het. Maandag neemt hij een beslissing of hij nog een jaar met Vlissingen in zee gaat, datzelfde geldt ook voor keeper Ruud Pennings. Met nog een kwartier te spelen ruimde Vlissingen-speler Ron van Dam voor Renato Dijkstra het veld. Van Dam speelde zater dag zijn vierhonderdste en te vens laatste wedstrijd voor Vlis singen. Onder applaus verliet de speler, die volgend jaar voor Middelburg uitkomt, het ter rein. Albert Slinger, die het komend seizoen eveneens voor de prof club uitkomt, nam de derde tref- fer van de Zeeuwse selectie voor zijn rekening. Koelbloedig rond de de behendige spits een van de keeper terugspringende bal af: 3-0. Succesvol De KNVB-afdeling Zeeland heeft samen met de organisatie van Zeeland Sportmaand mei, invulling gegeven aan het idee alle finales op een dag af te han delen. „Het is allemaal succes vol verlopn", vond Wim Jagt, KNVB-manager van de afdeling Zeeland. „Het is alleen jammer dat er niet meer mensen naar het sportpark zijn gekomen voor de wedstrijd tussen Vlissingen en het Zeeuwse team. Maar de voet ballers zelf vinden zo'n massale afsluiting wel aardig, geloof ik. Ik heb een schitterende finale gezien tussen de C-l junioren van Walcheren en Terneuzen. Terneuzen speelde na de rust Walcheren van het veld. Het won verdiend met 5-1." De finale van de zaterdagbeker tussen Waarde en SSV 2 was in de eerste helft een evenwichtige strijd, ruststand: 1-1. door doel punten van Leo van Houten (e.d) en Kees Klap namens Waarde. In de tweede helft zetten John Groen en Roks Dahoe het over wicht van SSV 2 in doelpunten om. SSV 2 won verdiend met 3-1. Wellicht lag daar conditiege brek van Waarde aan ten grond slag. Sinds 22 april mogen de spelers van Waarde niet meer op het sportpark trainen, omdat de accommodatie aan een grote on derhoudsbeurt toe was. Bij de finales van het 4 tegen 4 werden de pupillen van Arne- muiden, Wemeldinge, Vlissin gen en RCS poulewinnaar. Arne- muiden en RCS wonnen de af sluitende finaleronde, waardoor die teams een voetbalweek in Zeist mogen meemaken. De meisjes van Kloetinge viel die zelfde eer ten deel De damesfinale leverde een spannende strijd op tussen Kloetinge en Vlissingen. Eerder had Vlissingen op het terrein van Kloetinge met 1-0 gewon nen. Doelvrouwe Sandra Van Eenenaam hield zaterdag Kloe tinge in de eerste helft in de strijd. In de tweède helft'bouwde Kloetinge een overwicht op en scoorde Karin van Leeuwen de winnende treffer. Strafschoppen moesten er aan te pas komen de kampioen aan te wijzen. Vlissin gen trok met 4-3 aan het langste einde. Vandaar dat Vlissingen verder bekert voor het kam pioenschap van het district Zuid I. Daarin ontmoet het DVC Den Dungen. Goes, Ruud Verbeek (Hoek), Angelo Verbraeken, Dénnis en Harm Rietjens van HW'24. Huib Meerman en Albert Slinger van Kloetinge, Roy Hendriksen, Johan le Conté, Geert Bouwman, Paul Schipper en John Alleman van Middelburg, Wim Zoe- teweij (Yerseke) en reservedoelman Frans van Veen van Sluiskil. De wedstrijd Zeeland - Club Brugge begint dinsdagavond om 19.30 uur en wordt geleid door scheidsrechter Wim Ver meulen en grensrechters Henk Rijsdijk en Tonnie de Wever. Doelman El Bekkaoui van VC Vlissingen (met pet) probeert via de rug van Jan Poortvliet Paul Schip per (links) de bal te ontfutselen. Ad de Jong,(rechts) kijkt gespannen toe foto Lex de Meester) UTRECHT (ANP) - Elinkwijk is het toernooi om het kampioen schap van de zondagamateurs begonnen met een overwinning op TOP. In Utrecht werd het 1-0 door een treffer van Pascal de Bruyn vlak na rust. De Treffers is de andere deelnemer aan het titeltoernooi. In de eerste helft had de Utrecht se hoofdklasser al het beste van het spel. Tot treffers leidde dat niet omdat onder anderen de Bruyn een fraaie mogelijkheid onbenut liet. De aanstaande se- miprofs uit Oss drongen, een maal op achterstand gekomen, fel aan. John Vink vervulde ech ter en glansrol in het Utrechtse doel. Elinkwijk was in 1974, '82, '84, '88 en '90 landskampioen. Elinkwijk - TOP 1-0 (0-0). 49 Pascal Bruyn 1-0. Scheidsrechter: Elburg. Toeschouwers: 2000. Strafschoppenserie" i.v.m. mogelijk gelijke eindstand: 9-10. Van Buren naar Dordrecht '90 DORDRECHT (ANP) - Dor drecht '90 heeft de blik al op het volgende seizoen gericht. Nadat algemeen directeur Hans Verel eerder NAC-speler Dennis van der Gijp vastlegde, werd nu Leo van Buren voor een jaar gecon tracteerd. De 30-jarige aanvaller kreeg bij Excelsior geen verbintenis meer. Doelman Carlo l'Ami, die uitkijkt naar een andere werkge ver, heeft van het bestuur een fikse geldboete gekregen we gens kritiek op de clubleiding. 120; Pr. 1 L2: 1 Sandra Harinck/Tar- get, Zuid-Beveland. 123; 2 Lianne Wielemaker/Elstar, Scheldestad, 114; 3 Annemieke Bot/Volant, Paar debloem, 113. Pr. 2: 1 Leonie Post/ Wanton, Scheldestad, 125: 2 Anne mieke Bot/Voland, Paardebloem, 123; 3 Lianne Wielemaker/Elstar, Scheldestad, 121. Pr 1 B: .1 Anneke Phernambucq/Floriant, Weelruiters, 135; 2 Irene Davidse/Beauty, Gouwe Reyers, 125; 3 Maryska Nastaly/Ta- mar, Scheldestad. 125 Pr. 2 B: 1 An neke Phernambucq/Floriant, Weel ruiters, 133; 2 Irene Davidse/Beauty, Gouwe Reyers, 125; 3 Adne Louwer- se/Zephyr, Scheldestad, 116. Pony's pr l Z Debbie Rijn/Caesar, Zuid-Beveland, 175. Pr. 2 1 Debbie Rijn/Caesar, Zuid-Beveland, 171. Pr. 1 M2: 1 Sonja Dekker/Silvia, Gouwe Reyers, 116; 2 Mathilde Koster/Rx- nardo, Zuid-Beveland, 112, 3 Wendy Moelker/Frederick, Paardebloem, 110. Pr 2: 1 Mathilde Koster/Rinar- do, Zuid-Beveland. 124. 2 Marielle van Ani'ooy/Boudewijn. Paarde bloem, 120; 3 Ilse van Peenen/Govert. Scheldestad, 120. Ml. 1 Lucy Lous Melga, Gouwe Reyers, 124, 2 Mariska de Kroo/Ronny, Scheldestad, 123, 3 Cathalijne van Gorsel/Ramona, Vlaandertse Ruiters, 116. Pr. 1 L2: 1 Toos Nieuwenhuize/Roza, Zuid-Be veland, 124; 2 Corina Zoetewey/Dori- na, Zuid-Beveland. 122: 3 Cora van Sliedrecht/Beauty, Paardebloem, 120. Pr. 2" 1 Toos van Nieuwenhuize/ Roza, Zuid-Beveland. 125; 2 Cora van Sliedrecht/Beauty, Paardebloem, 124; 3 Esther van de Velde/Chasse Winnie, Gouwe Reyers, 123. LI 1 Ni- na Reynierse/Surprice, Gouwe Reyers, 129; 2 Irene Davidse/Melvin. Noord-Beveland, 127; 3 Esther van de Velde/Chasse Winnie, Gouwe Reyers, 126. Pr. 1 B: 1 Mare Moreau/ Ringo, Zuid-Beveland, 132; 2 Rianne Wondergem/Dora. Gouwe Reyers, 129; 3 Miranda Francke/Fury, Gouwe Reyers. 127. Pr. 2: 1 Rianne de Graal/ Anous, Gouwe Reyers. 130; 2 Mare Moreau/Ring, Zuid-Beveland. 125; 3 Miranda Francke/Fury. Gouwe Reyers. 121. 0-1. Vijf minuten voor rust scoor de Mike But (Middelburg, vol gend seizoen Vlissingen) op aan geven van Stefan van de Ameele iHVV) 0-2. Een van de betere Jong Zeeland-spelers, Ronald Zuydwegt van Kloetinge, kogel de na 21 minuten in de tweede helft de stand naar 0-3. Nadat Benschap Knook eerst nog de paal had getroffen, kopte hij val lend vijf minuten voor tijd de stand naar 0-4. Mike But scoorde nog 0-5 en in de slotminuut werd het 0-6 door Erwin Nelissen van Ziefikzee. De competitie zit er op voor de Zeeuwse selectie, maar de ploeg van Wies van Avermaete speelt zaterdag 8 juni in Engeland nog een toernooi bij Medway Area (samen met Hoek). John de Jager (derde van links) in duel met een verdediger van SC Gastel. Arjo den Dekker (10) kijkt toe (foto Pieter HonhofJ) WOUW Lewedorpse Boys heelt hel niet gered. In de wedstrijd voor directe pro motie naar de derde klas van het zondagvoetbal hield Lebo ruim 100 minuten stand tegen het sterke SC Gastel. Een strafschop aan het eind van de eerste verlenging maakte een voorlopig einde aan de promotiedroom van de Zuid- bevelanders. Na de 3-1-neder- laag is de ploeg veroordeeld tot het spelen van een nieuwe nacompetitie tussen vier ploegen, waarvan er één pro moveert. Alleen de eerste vijftien minu ten van de eerste helft kon Le bo de indruk wekken de tegen stander op de knieën te kun nen dwingen. Gastel werd ver terug gedrongen en de lange spits Arjo den Dekker kon re gelmatig aan het werk gezet worden. Daarna kwamen de Brabanders steeds beter in de wedstrijd. Trainer Hugo Barends, gaf na de wedstrijd toe dat de spelers te zenuwachtig waren. „Daar door was er te weinig agressie. We hadden gehoord dat Gastel vooral in het centrum van de verdediging zwak was. Het was dus zaak om via de vleugels veel ballen in het strafschopgebied te pompen. Maar dat ging na een kwartier in de eerste helft helemaal mis." Toen nam Gastel het midden veld in bezit en combineerde vooral langs de linkerkant van het veld de Lebo-defensie zoek. Lebo mocht in die fase van de wedstrijd keeper Henk van Sabben dankbaar zijn. De vorig jaar van Zierikzee over gekomen doelman voorkwam een aantal keren een bijna ze ker doelpunt In de 37e minuut moest Van Sabben naar de hoek en tikte een inzet weg van Tonnie van Oers. Drie mi nuten later deed hij hetzelfde. De doelman werkte daarna een inzet van de vlak voor hem opgedoken Ronald Akker- rhans weg en twee minuten in blessuretijd moest hij zijn vin gertoppen aanspreken om de bal voor een instormende Bra bander weg te tikken. Het overwicht van Gastel in de eerste helft werd treffend uit gedrukt door de cornerver houding: 9-1. Donderspeech In het begin van de tweede helft kregen de 250 meegereis de Zeeuwse supporters weer enige hoop. De donderspeech van trainer Barends, die tot- ver in de omtrek te horen was. miste zijn uitwerking niet. Le bo begon veel feller, legde de schroom eindelijk van zich af en haalde nu wel regelmatig de achterlijn. Die gedaante wisseling leverde al snel resul taat op. John de Jager ging op links door en bracht de bal in het strafschopgebied. Keeper Peter Wuyts miste half en het schot dat Jacco de Kok afle verde. werd opgevangen door De Jager, die de bal beheerst in de rechterhoek schoof: 1-0. Deze meevaller gaf Lebo nog meer inspiratie. Gastel kon het initiatief van de eerste helft niet meer op de mat leg gen en kreeg slechts een aan tal waterkansjes. Het hele wedstrijdbeeld veranderde weer toen de licht geblesseer de topscorer Kees de Rooy door de Gastel-trainer inge bracht werd. De corpulente laatste man John Wierikx werd naar de kant gehaald en De Rooy werd tot spits gebom bardeerd. Bij het eerste balcontact had De Rooy al succes. Een voor zet van rechts veranderde via het been van invaller Simon Smits van richting en kwam met een grote boog op het hoofd van de Brabander: 1-1. Dat was voor Gastel nog niet genoeg. De ploeg ging achter in één op één spelen, zette drie spitsen in de aaanval en pro beerde zo een verlenging te voorkomen. Desondanks haalde Lebo on geschonden het voorlopige eindsignaal van scheidsrech ter Fitters uit Drunen. De met een spierblessure uitgevallen Lau Raas voorspelde het toen al: „Volgens mij krijgen de jon gens het in de verlenging erg moeilijk." Een duel binnen het straf schopgebied tussen Antoin Uytterhoeve en Ronald Ak kermans leidde tot een valpar tij. Volkomen onverwacht wees Fitters, die in de voor gaande 100 minuten vooral op viel omdat hij ontzettend veel toeliet, naar de stip. Akker mans zelf verzilverde dat bui tenkansje: 1-2. Lebo kreeg nog één kans op de gelijkmaker, maar de perfecte voorzet van Jacco de Kok werd door John Livramento voor open doel naast gekopt. Dat bleek de laatste stuiptrek king van de ploeg uit de Beve- landen. In de tegenaanval stormde Kees de Rooy alleen op keeper Van Sabben af. Hij legde de bal op het juiste mo ment opzij naar de mee ge- sprintte Gert-Jan Dierks die Van Sabben verschalkte 1-3. Ondanks de zware tegenvaller die Lebo in Wouw te verwer ken kreeg, wilde trainer Hugo Barends niet van opgeven we ten. „We hebben nog drie wed strijden te gaan." Hij moet het dan stellen zonder keeper Van Sabben en Kees Houtepen, die beiden op vakantie gaan. SC Gastel - Lewedorpse Boys 3-1 n.v.. Rust 0-0, na 90 minuten 1-1.57. John de Jager 0-1,78. Kees de Rooy 1-1. 102. Ronald Akkermans 2-1, 109 Gert-Jan Dierks 3-1. Scheids rechter A.J.M. Fitters uit Drunen Aantal toeschouwers: 850. HOCKENHEIM (ANP) - De Ita liaanse motorcoureur Fausto Gresini heeft zich zaterdag op nieuw ontpopt als de kwelgeest van Hans Spaan. In de voorlaat ste ronde van de 125 cc-race in de Grote Prijs van Duitsland haalde Gresini een ondoordach te manoeuvre uit. Daardoor kwam de Noordhollander in het gras terecht en kwam hij te val len. Hel incident kostte hem de kans op de overwinning. Wat overbleef was de twaalfde plaats. Hans Spaan was woedend op de Italiaan. Hij troostte zich met de gedachte, dat zijn machine ein delijk weer in orde is en hij weer met de snelsten kan wedijveren. Zeelenberg had in de 250 cc-klas- se op de tweede plaats gerekend. In de finishstraat kwam de Spanjaard Cardus uit zijn slip stream. Zeelenberg. die opklom naar de vierde plaats in het klas sement om de wereldtitel, toon de zich een sportief verliezer. „Vorige week pakte ik hem, nu hij mij." De 250 cc-race leverde een overwinning op voor de Duitser Helmuth Bradl. In de 500 cc-klasse zegevierde de Amerikaan Kevin Schwantz voor zijn landgenoot Wayne Rai- ney en de Australiër Michael Doohan. Schwantz had niet meer gewonnen sinds de ope ningsrace van het seizoen in Ja pan. In de zijspannen eindigde Eg- bert Streuer op de vierde plaats. Winnaars werden de Duitsers Bonhorst en Hiller. Hockenheim. WK wegraces. Grote Prijs van Duitsland: 125 cc: 1 Wald- mann (Dui) Honda 14 ronden. 95,09 km, in 33.12,041, gem. 171,842 km/u, 2. Capirossi (Ita) HondaO.288, 3 Luethi (Zwi) Honda 1,343. 4 Debbia (ITa) Aprilia 1,549, 5. Gramigm (Ita) Apri- lia 1,558, 12. Spaan (Ned) Honda 34.926. 19. Van Dongen (Ned) 40,286, 21. Molenaar (Ned) 41,113, 24 Koop man (Ned) 58.653. Stand WK na 5 races: 1. Capirossi 84. 2. Gresini (Ita) 71, 3. Waldmann 56. 4. Ueda (Jap) 55. 9 Spaan (Ned) 30, 10. Gianola (Ita) en Raudies 26. 250 cc: 1. Bradl (Dui) Honda 15 ron den, 101,880 km in 31.59,456, gem 191,079 km/u, 2. Cardus (Spa) Honda 13,517, 3 Zeelenberg (Ned) Honda 14.034. 19. Van de Goorbergh (Ned) 1 50,704. Stand WK na 6 races: 1 Cadalora 110, 2. Bradl 91, 3. Cardus 82. 4 Zeelen berg 71,5 Raggiani(Ita) Aprilia61 „6. Shimizu 52, 7. Schmid 42, 8 Preining 36, 9. Chili (Ita) Aprilia 36. 10. Wim- mer26.29, Van der Heijden 3, 31. Van de Goorbergh 2. 500 cc: 1 Schwantz (VSt) Suzuki 18 j ronden, 122,256 km in 36.20,491, gem 201,845 km/u. 2. Rainey (VSti Yama ha 0.016, 3. Doohan (Aus) Honda 8.944. Stand WK na 6 races: 1. Doohan 106. 2. Rainey 95. 3. Schwantz 75, 4. Law- son 69. 5. Kocinski 62, 6. Gardner 53, 7. Garriga 47, 8. Ruggia (Fra) 44. 9. j Barros (Bra) 37,10. Morillas 33 Zijspannen: 1. Bohnhorst/Hiller (Dui) Krauser 14 ronden, 95,09 km in 30.56.749. 2. MichePBirchal! (Fra) Krasuer 0.241, 3 BilandAValtisberg (Zwi) Krauser 2,427, 4. Streuer/Essaf (NedA/St) Yamaha 10,363. 5 Brind- ley/Hopkinson (GBr) Krauser 10.989. Stand WK na 4 races: 1 Webster 60.2. Bohnhorst 45. 3 Biland 41, 4. Gue- del/Gudel (Zwi) 40. Kaposvar. WK motocross, Grand Prix Hongarije. 125 cc: Eerstemanche: 1. Everts (Bel) Suzu ki, 2. Schmit (VSt) Suzuki. 3. Moore (VSt) KTM, 6. Van Drunen (Ned) Honda. 8 Sweebe (Ned) Honda. 10. Van Rees (Ned) Kawasaki. 14 Trag- ter (Ned) Suzuki. 26. Advokaat (Ned) Honda. Van Heeswijk (Ned) uitgeval len. Tweede manche: 1 Everts. 2 Mooi'e, 3. Tragter. 4 Bartolini (Ita) Suzuki, 5. Van Rees, 7, Sweebe, 8. Van Drunen. 18. Advokaat. 29 Van Heeswijk. Stand WK na acht manches: 1. Everts 134, 2. Schmit 129, 3 Moore 112. 4. Tragter 85, 5. Demaria 67. 6. Van Drunen 63, 9. Van Rees 43. 10 i Sweebe 39. Hyvinkaa. WK motocross. Grote Prijs Finland 250 cc: Eerste manche: 1. Van den Berk (Nedi Suzuki, 2. Puzar (Ita) Suzuki, 6. Van Doorn (Ned) Honda, 8. Strijbos (Ned) Suzuki, 12. Visser (Ned) Kawa saki, 21. Hendrickx (Ned) Honda, 22. Hofstede (Ned) Honda, 23. Van Wes- i sel (Ned) Kawasaki, 30. Looman (Ned) Honda. Tweede manche: 1. Vehkonen. 2 Strijbos. 3. Dirkx, 4. Bervoets (Bel) Kawasaki, 5. Healey. 6. Van Doorn, 7. Fanton. 8. Holvoet, 9. Nilsson, 10. Vis ser, 13. Van den Berk. 15. Van Wessel, 17. Hendrickx. 21. Looman Stand WK na tien manches: 1 Puzar 122, 2. Parker (VSt) 119, 3. Strijbos 102, 4. Bervoets 100, 5. Dirkx 88, 9. Van den Berk 67.10. Evertsen 59. Grote Prijs van Duitsland HOCKENHEIM (SID) - Op de laatste trainingsdag van De Grote Prijs van Duitsland heb ben zich op het circuit van Hoc kenheim vier valpartijen voor gedaan. De vier rijders beland den zaterdag allen in het zieken huis. In de 500cc-klasse stuiterde Ale xander Barros van zijn motor. De Braziliaan brak zijn hand op drie plaatsen. Volgens de dokto ren is Barros zeker drie maan den uitgeschakeld. Jean-Philip- pe Ruggia ging in dezelfde disci pline onderuit. De Fransman brak een sleutelbeen en draaide- zijn schouder uit de kom. Hij is minimaal een maand uit de rou latie. De Spanjaard Alberto Puig kwam in de 250cc-klasse ten val. Hij hield aan zijn schuiver twee gekneusde hielen over. In de 125cc-klasse brak de Japanner Kohji Takada zijn scheenbeen. OOSTVOORNE (ANP) - Het duel tussen FCS (Rotterdam) en FIOS (Achthuizen), periode kampioenen in de vierde klas sen E en F van het district West II, is gisteren gestaakt wegens een massale vechtpartij. De wedstrijd, die op het veld van OW in Oostvoorne werd afge werkt. kende na 90 minuten een stand van 1-1. In de verlenging liep FIOS uit naar 4-1. Na de vierde treffer van de ploeg uit Achthuizen, acht minuten voor het verstrijken van de extra speeltijd, werd de FSC-doelman door scheidsrechter Sluyter uit het veld gestuurd. Dit was voor een deel van de sup- portersschare het sein voor het gewelddadig afreageren van de frustraties met gebruikmaking BRESCIA (Rtr) - De Italiaanse formule 1-coureur Alex Caffi heeft zaterdag bij een auto-on geluk in de buurt van Brescia een gebroken kaak, een hersen schudding ern verwondingen in het gezicht opgelopen. De wa gen waarin Caffi als passagier meereed botste volgens de poli tie door onbekende oorzaak te gen een betonnen paal. Volgens een woordvoerder van het Footwork Porsche-team zal de Italiaan door zijn verwondin gen de Grote Prijs van Canada op 2 juni missen. Het is zelfs sterk de vraag of Caffi, die nog in het ziekenhuis ligt, hersteld zal zijn voor de Grand Prix van Me xico, die twee weken later op de agenda staat. van barkrukken en bierflessen. Verscheidene gewonden moes ten zich in het ziekenhuis laten behandelen. De arbiter uit Brui- nisse achtte het vanzelfspre kend onverantwoord nog te la ten doorspelen. VLISSINGEN - De Zeeuwse zon dagbeker is gewonnen door Zee land Sport. De Vlissingers ver dienden deze zondagmiddag door thuis met 1-0 van Hans- weertse Boys te winnen in een matige voetbalwedstrijd. Het eerste duel in Hansweert was in 0-0 geëindigd. Zeeland Sport was voor rust iets beter en kwam op 1-0 door Johan Tuin. Na de rust werd het spel van beide kan ten beheerst door spanning en werd er niet meer gescoord. Van Zoghei geeft demonstratie keeperstraining GOES - Nico van Zoghei (ex- doelman van de Go Ahead Eagles) en Guus Velders verzor gen vandaag (maandag) op het terrein van SSV'65 in Goes een demonstratie keeperstraining. De avond begint om 20.00 uur en bevat een theoretisch en prak tisch gedeelte. De demonstratie is toegankelijk voor leden van de Vereniging Voor Oefenmeesters Nederland (WON) en trainers van de afdeling Zeeland en West-Brabant. In het najaar volgt een tweede cursusavond. GOES - Tijdens nationale dres- suurwedstrijden van de VVDR in de Utrechtse manege behaal de Francisca Bakker in de klas se ZZ/zwaar een fraaie vierde plaats. De Goese amazone kwam in proef 6, met Amber on der het zadel, tot een totaalscore van 60.67%. Dit leverde voor de Zuid-Bevelandse combinatie ook nog het tweéde winstpunt in deze klasse. i In proef 7 kwam Francisca Bak- ker met een tothal van 59.34% een fractie tekort voor haar der de winstpunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 11