Daniëlle de Vos doet ervaring op PZC Coureur Remijnse timmert aan de weg Zes Nederlanders in Ronde van Italië Vijf aankomsten in Giro bergop Paul Schipper toch met Zeeuws elftal tegen Vlissingen Van der Velde gastcommentator sport Nationale titelstrijd dammen voor dames in VGravenpolder Van Poppel is weer in trek Astrid van Breukelen in de bloemen gezet 's-GRAVENPOLDER - Voor de eerste maal zal er een nationaal kampioenschap dammen in Zeeland gehouden worden. Van maandag (27 mei) tot en met woensdag (5 juni) strijden tien dames in 's-Gravenpolder in Dorpshuis Ons Dorpsleven om de Nederlandse titel. Damver eniging PWG 's-Gravenpolder heeft de uitdaging aanvaard de- 2e titelstrijd te organiseren. Het NK dammen maakt onderdeel uit van de Zeeuwse Sport- maand Mei. Onder de tien deelneemsters aan dit NK voor dames bevindt zich voor de eerste maal een Zeeuwse. Daniëlla de Vos uit Tholen kwalificeerde zich begin dit jaar via een tweede plaats in halve finales in Alphen aan de Rijn. Tegen Ludmilla Meijler leed ze toen een van haar weini ge verliespartijen. Tegen Meijler bijt De Vos het spits af. ,.In Alphen aan de Rijn speelde ik tegen Ludmilla tot het middenspel goed. Maar toen maakte ik een stomme fout. Die zal ik maandag niet maken", zegt de 17-jarige damster van De Eendracht uit Tholen. Samen met Karen van Lith be hoort Ludmilla Meijler tot de kanshebbers voor de eindzege. In 1976 werd Ludmilla Meijler wereldkampioene. Enige tijd ge gleden is ze met een Nederlandse dammer getrouwd en woont ze in Nederland. Niet eerder heeft Meijler meegedaan aan een NK. Ervaring Karen van Lith uit Rosmalen verdedigt haar nationale titel. Vijfmaal achtereen werd de Bra bantse Nederlands kampioene. De Vos kijkt niet op tegen die eretitels van haar tegenstand sters. „Ik gebruik dit eerste gro te toernooi vooral om ervaring op te doen. Vorig jaar heb ik meegedaan aan het NK-snel- dammen, Toen werd ik tiende. Maar dit NK staat veel hoger aangeschreven." Daniëlla de Vos maakt zich dan ook geen illusie dat ze heel ver zal komen. „Ik noem het wel een voordeel, dat er weinig partijen van mij bekend zijn. De tegen standsters kunnen zich dus niet goed op mijn speelwijze voorbe reiden. Ik zie wel hoe ver ik kom", zegt ze, waarmee ze të kennen geeft dat ze onbevangen aan de wedstrijdenreeks begint. De Vos heeft weinig tijd gehad om serieus naar het NK toe te le ven. „Ik zit in Havo 4 en daar voor moet ik thuis veel studeren. Wel verheug ik me op het toer nooi. Net als de andere deel neemsters overnacht ik in Ka- pelle. Van de directie van school heb ik tien dagen vrijaf gekre gen. Het is natuurlijk ook een be langrijk toernooi." De heer Korstanje. een van de le den van de toernooileiding, meldt verheugd dat 'alles tot in de puntjes is geregeld'. „We heb ben de burgemeester van Borse- le, de heer Mandos. bereid ge vonden om maandag om half twee de eerste zet te verrichten. Helaas kon Leo Anderson we gens vakantie geen analyses ge ven. Nu hopen we dat Wim van der Kooy, trainer van PWG 's- Gravenpolder. tijd heeft om commentaar op enkele partijen te geven. We doen onze uiterste best om dit nog voor elkaar te krijgen." Deelneemsters: J Andries, A van Duinen, B. Graas. K. van Lith, L Meijler, P Polman, J. Schouten, M Verhoef, D de Vos. E. Wanders. Wedstrijdrooster eerste ronde: Maandag. 13.30 uur Van Lith - Graas, Van Duinen - Graas. Schou ten - Polman. Wanders - Verhoef, De Vos - Meijler. Arbiter Izak op 't Hof. ZANDVOORT - Met bijna 200 kilometer per uur op het rech te eind, in de slipstream zelfs boven de 210 per uur en dat vijf centimeter boven de grond. Gert Jan Remijnse uit W'olphaartsdijk is aan zijn eer ste seizoen bezig als coureur, in een eenzitter. Remijnse komt uit, in wat de opstapklasse is voor de zoge naamde Formule auto's of een- zitters. De 37-jarige management-ad- viseur rijdt in de Formule Ford 1600 pré 80 klasse. De 1600cc zware motor is 110 pk sterk om zijn Crossle FF77 met een to taal gewicht van 320 kilo voort te stuwen. In dit type raceauto haalde Remijnse een gemid delde snelheid op het Circuit Park Zandvoort van ongeveer 120 kilometer per uur en doet daarmee niet onder voor de tij den die gerealiseerd worden in de produktie toerwagen klas- Remijnse doet het niet alleen, zijn vriendin Marja. met wie hij binnenkort in het huwelijk treedt, helpt hem .om de auto te starten, met een aparte star taccu. Houdt gedurende de ra ce met een stopwatch de ron detijden bij. Vriend Frank toont bij de volgende door komst het ronde/tijdenbord aan Remijnse, waardoor de coureur volledig op "de hoogte blijft. Aan de hand van deze ge gevens stemt de Wolphaarts- dijkenaar zijn race af. Naast deze ontontbeerlijke steun krijgt Remijnse hulp van Jaap Luyendijk, de vader van Arie Luyendijk, die momenteel op de circuits in Amerika furo re maakt. „Luyendijk ont moette ik vorig jaar op het Eu rocircuit te Valkenswaard. Sa men met Ko Kasse, van wie ze de 2CV-crosser nodig hadden voor opnames in een tv-spe- cial, een hele tijd met die man zitten kletsen. Eenmaal in ge sprek met Luyendijk over cuir- cuit-racen, zei Luyendijk tegen me: Als je wat wilt weten bel gerust." „Daarna heb ik hem nog eens ontmoet op de race-cursus op Zandvoort. Hij geeft me nu ad vies en zorgt voor het techni sche gedeelte van de auto. Als een echte 'race-papa' waakt hij over me. Als hij voor de race aanwezig is geeft hij adviezen om de auto af te stellen. Onge looflijk hoeveel verstand ie man van racen heeft", laat Re mijnse weten. Het afgelopen weekend was Luyendijk afwezig, zoon Arie moet bijgestaan worden in de Indy 500, die morgen wordt verreden, maar vlak voor zijn vertrek naar Amerika kon hij zondagavond toch de tijd vin den om zijn pupil te bellen, voor een laatste advies en te vragen hoe de training was ver lopen. „Niets meer veranderen en denk erom datje wint, kreeg ik te horen", verteld Gert Jan. En Remijnse won inderdaad zijn klasse. Met drie klassen en in totaal 22 rijders ging men van start over 20 ronden. Al na enkele ronden lag hij op kop in zijn klasse. Met nog acht ron den te rijden kwam de pace-car in de baan omdat twee rijders op elkaar waren gereden. Nadat drie ronden later de pa- ce-car van de baan was ver dwenen, liep Remijnse nog ver der uit op de rijders uit zijn klasse en wist zelfs nog voor en kele deelnemers uit een hogere klasse te eindigen. Voor het eerst op het podium, „dit is kic ken man", reageerde Remijn se. Gert Jan Remijnse wurmt zich in zijn Crossle FF77 (foto Henk de Winter) GRONINGEN (GPD) - De triomftocht van Jean-Paul van Poppel in de Ronde van Spanje (vier ritzeges) heeft nogal wat bazen van wielerploegen aan de bel bij de weer opgebloeide sprinter doen trekken. Via diens manager André Boskamp zijn er al enkele zeer aantrekke lijke aanbiedingen binnengeko men voor Van Poppel. Vooralsnog hebben Van Poppel en Boskamp alle interesse voor kennisgeveing aangenomen. Boskamp: „Eerst gunnen we PDM de mond, dat lijkt me lo gisch. Met deze mensen hebben we prettige ervaringen en ik ver wacht dat ze binnenkort met concrete voorstellen zullen ko men." Inmiddels is er al een oriënterend gesprek geweest tussen beide partijen. Bij PDM rijdt Van Poppel dit seizoen op een soort provisiebasis. Hoe be ter de resultaten, hoe meer geld hij verdient. Tot de talrijke kapers op de PDM-kust behoort Tulip, dat Van Poppel bestookt met een buitengewoon lucratief salaris. Ook zouden Van Poppel's 'pace makers', Gert Jakobs en John van de Akker, mee kunnen ko men. Behalve deze op Belgische leest geschoeide ploeg zijn er ook nog Italiaanse en Spaanse ploegen bezig het hoofd van Van Poppel op hol te brengen. Bos kamp: „Duidelijk is dat de wiel renner Van Poppel weer heel goed in de markt ligt. Daar moet hij natuurlijk van profiteren. Per slot van rekening fietst hij voor zijn brood." Ploegleider Cees Priem laat zich weinig zien in Giro ROTTERDAM (GPD) - De aan dacht van de Nederlandse wie lerploegen voor de Ronde van Italië is wel eens royaler ge weest dan dit jaar. Panasonic, Buckler en PDM hebben com mercieel dé voorkeur gegeven aan de Ronde van Spanje, met als gevolg dat alleen TVM morgen present is bij de start op Sardinië. Zes Nederlanders op een totaal deelnemersveld van 180 ren ners: Rob Harmeling, Mark Siemons, Martin Schalkers. Jos Van der Pas (allen TVM). Johan Lammerts (Z) en - als zijn blessure uit de Vuelta op' tijd is genezen - Luc Suyker- buyk (Lotus) - daar zullen de harten van de Nederlandse wielerliefhebbers niet zo heel veel sneller van gaan kloppen. Duimen draaien TVM start dus wel, maai- ploeg leider Cees Priem is met zijn hoofd eigenlijk nauwelijks bij de drie weken door Italië. Hij hoopt er nog 'even' te kunnen gaan kijken, laat de rest van het werk aan zijn assistenten over, bepaalt zich zelf de ko mende tijd voral tot de terug keer van de Verloren Zoon Gert-Jan Theunisse. die mid dels Luxemburg. Midi Libre en Mijnvalleien moet worden klaargestoomd voor de Tour de France. Als TVM er tenminste mag starten. Want. met een 19e plaats op de FICP-ranglijst is het voorlopig slechts duimen draaien voor de ploeg van de transportverzekeraars. Hopen op de goedgezindheid van de Tour-directie, wachten op een 'wild card'. In 1989 vielen Priem c.s. buiten de boot, vorig jaar kregen ze wel een vrijbrief, maar, ondanks een aantal aan kopen, heeft de ploeg ook dit jaar nog niet de verhoopte sprong naar boven kunnen ma ken. - Jullie moeten je Tourplaats dus opnieuw zien af te dwingen in de Giro? Priem: „Oh nee! We gaan er niet heen met renners die persé moeten vlammen. We hebben in Spanje met een sterke ploeg gereden, maar in Italië ligt het anders. Ik heb het eerlijk aan de Tour-directie voorgelegd: moeten we ons in Italië waar maken, met het risico straks met een uitgebluste ploeg in Lyon te verschijnen? Of kun nen we onze Tourrenners zich volledig op Frankrijk laten concentreren? Het laatste was het beste." - Dus je weet al datje gaat? Priem: „Nou, honderd percent zekerheid hebben we niet, maar er is goed overleg. En dat valt mee. Kijk, om Panasonic, Castorama en die Colombiaan se ploeg kunnen ze niet heen. Maar dan zijn wij aan de beurt. We staan het hoogst, en we hebben twee goeie klasse mentsrenners in ons midden: Theunisse en Konitsjev. En van dat type coureur is een Toudirectie nog altijd het meest van gecharmeerd". - Moetje met geld over de brug komen, om je in te kopen? Priem: „Daar heb ik nog niks van gemerkt. Het zou ook te gen de principes van de Tourdi rectie zijn. Je moet het met je renners waarmaken, niet met geld. Natuurlijk laten ze Pana sonic niet vallen, omdat die misschien weer de groene trui sponsort. Maar Leblanc (een van de twee huidige Tour-di recteuren. red.) heeft altijd ge zegd: als de commercie de sport gaat overheersen, stop pen we er mee." Gesaneerd - Je hebt de ploeg van de winter drastisch gesaneerd. Toch be hoort TVM nog niet tot 'de ere divisie', zoals sponsor Bos het altijd zo graag noemt. Priem: „Als je geen echt grote klassementen wint, is het moeilijk honderden punten te overbruggen. We begonnen als ploeg nummer 21, met 500 pun ten achterstand op de 16e plaats. Dan weet je. dat je er dus vijf moet passeren om rechtstreeks tot de Tour te worden toegelaten. Dat is moeilijk. We hebben tot nog toe zeven overwinningen, met ritten in de Tirreno, Duinker ken en Spanje, er is zeker meer balans in de ploeg, maar het schiet niet op. Beetje tegen slag, net te weinig doortastend heid op de belangrijke momen ten." - In Spanje pakte Skibby twee ritten, maar daarna was het Cees Priem: „Er is meer balans in de ploeg, maar het schiet nog niet op." (foto Wim Riemens) voorbij. TVM maakte in de slot fase de indruk van een uitge bluste ploeg. Priem: „In het begin waren we het sterkst. Toen konden we ook het meest. Maar we verlo ren Konitsjev door een sleutel beenbreuk. waarna het klasse ment geen zin meer had. Toen hebben we bewust wat gas te ruggenomen. Sunderland en Barth werden ziek, maar we kwamen met zes man aan in Madrid. Panasonic had er nog maar drie... Zo uitgeblust wa ren we dus niet." - Als je de Giro niet gaat rijden als sollicitatie voor de Tour, ivat heb je er dan eigenlijk te zoeken? Je beste renners zitten thuis. Heeft je sponsor dan zo veel belang om persé Italië te doen? Het zijn toch geen gerin ge kosten, tegemvoordig? Priem: „Misschien dat er twee renners van Italië ook de Tour gaan rijden. Zo ligt de sterkte van deze ploeg ongeveer. Maar er zijn twee redenen om het toch te doen: er is nog een aan tal renners dat op contractver lenging wacht - die kunnen zich proberen waar te maken in de Giro: Kuum, Capiot, Müller." Wild card ,Ik vind ook niet dat je je zo maar kunt afmelden bij een or ganisatie als je in een eerder stadium hebt toegezegd. In het verleden hebben ze ons wel eens een dienst bewezen, in de toekomst heb je ze misschien opnieuw nodig. Dus: gaan, en hopen dat het meevalt. Dan is er een extra reden voor de Tourdirectie om ons die wild card te geven." ROTTERDAM (GPD) - „Het begin lijkt me wat simpel, maar de finale is er een uit de tijd van Coppi en Bartali", sprak Jacques Goddet, oud- Tourdirecteur, bij het aan schouwen van het parkoers van de 74ste Ronde van Italië. Morgen is de start in Olbia, op Sardinië; over precies drie we ken finishen de 'overlevenden' in het Parco Sempione, Mi laan. Goddet had waardering voor de Giro 1991. die na een drie daags verblijf op Sardinië per boot oversteekt naar Napels, over de rug van de Appennij- nen naar het noorden trekt en vervolgens van het westen uit. bij Savona. een halve cirkel over de lastigste bergen maakt naar Milaan. De Stelvio, Por- doi (in een rit twee keer te be klimmen), Sestriere. Selva di Valgardena en Mortirolo zijn dit jaar de voornaamste hin dernissen in de Italiaanse rondrit. De zwaartepunten lig gen in de 12e, 13e. 16e en 17e rit. Er zijn vijf aankomsten bergop - in de tijd van Moser/Saronni is het wel minder geweest. Organisator Vincenzo Torriani heeft drie individuele tijdritten in het rittenschema opgeno men, met als hoogtepunt die op de voorlaatste dag. van 66 km over geaccidenteerd terrein. Er is opnieuw geen ploegentijdrit, en evenmin een rustdag: al hoeft ei' tijdens de boottocht van 29 mei niet te worden ge koerst. Voor de sprinters zijn er drie aankomsten in circuit- vorm. Rittenschema Zondag 26 mei-rit 1 Olbia (circuit). 193 km. Maandag 27 mei - rit 2a: Ol- bia-Sassari, 127 km, rit 2b: Sassari, tijdrit 7.7 km Dinsdag 28 mei - rit 3: Sassari-Cagliari. 231 km. Woens dag 29 mei - verplaatsing naar Na pels. Donderdag 30 mei - rit 4: Sor rento (circuit), 170 km. Vrijdag 31 mei - rit 5 Sorrento-Scanno. 246 km. Zaterdag 1 juni - rit 6: Scanno- Rieti, 205 km. Zondag 2 juni - rit 7: Rieti-Citta di Castello, 179 km Maandag 3 juni - rit 8: Citta di Castello-Pralo. 163 km Dinsdag 4 juni - rit 9: Prato-Felino. 229 km Woensdag 5 jun - lit, 10: Collecchio- Langhirano, tijdrit 43 km. Donder dag 6 juni - rit 11 Sala Baganza-Sa- vona. 223 km Vrijdag 7 juni - rit 12 Savona-Monviso (aankomst op top), 182 km. Zaterdag 8 juni - rit 13. Savigliano-Sestriere (aankomst op top), 192 km Zondag 9 juni - rit 14 Turijn-Morbegno. 231 km Maan dag 10 juni - rit 15: Morbegno-Apn- ca (aankomst op top), 132 km. Dins dag 11 juni - rit 16: Tirano-Selva di Valgardena (met, o a Stelvio, aan komst op top). 208 km. Woensdag 12 juni - rit 17 Selva di Valgardena- Passo Pordoi (aankomst op top>. 195 km Donderdag 13 juni - rit 18: Pozza di Fassa-Castelfranco Vene- to. 163 km. Vrijdag 14 juni - rit 19: Castelfranco Veneto - Brescia, 185 km Zaterdag 15 juni - rit 20: Brom- Casteggio. tijdrit 66 km. Zondag 16 juni - rit 21' Pavia-Milaan (aan komst op circuit). 153 km Totaalaf- stand: 3723 km. Astrid van Breukelen (midden met body-warmer) wordt omrim door gymnasten van OKK uit Goes (foto Willem Mieras) GOES - Turnster Astrid van Breukelen van OKK uit Goes is gisteren uitbundig in de bloe men gezet. Op 11 mei werd de 16-jarige turnster in Zevenber gen nationaal kampioene van het Koninklijke Nederlandse Christelijke Gymnastiek Ver bond. In een open auto en onder begeleiding van een fanfare werden Van Breukelen en haar trainer Jan Roose naar het stad huis van Goes gebracht. Daar kreeg ze uit handen van me vrouw Van Tooren-Loerakker, wethouder van sportzaken van de gemeente Goes, een porselei nen bord met inscriptie uiijie reikt. Voor het stadhuis vormden jee! ge turnsters van OKK een e haag voor de getalenteerde tui|f ster. Dat liet Van Breukelen nie onberoerd. In het stadhuis vö a de' een toespraak van mevroi Van Tooren en de heer Kof bood haar namens het bestir en de leiding van OKK een deaucouvert aan. In een stoet auto's vertrok 1 gezelschap vervolgens naar gymzaal van OKK waar h feest werd vervolgd. VLISSINGEN - Vanavond (za terdag) komt Zeelands topsco rer Paul Schipper van Middel burg toch nog in actie met het Zeeuws elftal. De Zeeuwse se lectie speelt vanavond om acht uur tegen de profs van Vlissin gen, als afsluiting van de Zeeuwse finaledag in het kader van de sportmaand. De knie van Schipper houdt zich momenteel zo goed (geen vocht meer), dat hij weer voluit kan gaan en alsnog aan de selectie is toegevoegd. Overigens was Paul Schipper in april al in het Zeeuws elftal gekozen, maai' kon toen vanwege zijn knieblessure nog niet meespelen. In verband met de voorwed strijd (om half zeven spelen Ter- neuzen Cl en Walcheren Cl de Zeeuwse C-junioren-bekerfina- le) gaan de loketten in Vlissin gen al om kwart over vijf open. Het is de gehele zaterdag al mo gelijk om kaarten in de voorver koop te bemachtigen in het clubhuis van de vc Vlissingen. Het publiek krijgt f. 2,50 korting op de toegangsprijs tegen inle vering van de PZC-voordeelbi die 25 april in de krant is aff" drukt. Jong Zeeland Zondagmiddag speelt Jong Z< land (15.30 uur) in Sluis. Eei al waren Peter Willemse (Bru Boys), Guino van de Broecke Jos Hoefnagels van HW en win Nelissen (Zierikzee) aan il selectie toegevoegd. Op het la e ste moment bleek ook Midd|>| burger Mike But (volgend zoen in Vlissingen) weer 1e schikbaar en ook hij komt Sluis in actie. ZATERDAG 14.45-15.30 RTL V: Match Extra: 100 jaar basketbal, sportspecial. 17.55-20.35 BBC 2: Cricket: Enge- land-West Indies. 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 19.00-20.15 RTL Anpfiff: voet balshow. 22.05-23.25 Did 2: Das Aktuelle Sport-Studio. 22.15-22.35 BBC 1: Sport. 22.15-22.50 Ned 3: Studio Sport. 22.50-23.05 BRT 1: Sport op Zzater dag. 00.05-00.55 BBC 1: Voetbal: drielan- den-toernooi in Wembley met Enge land, Argentinië en de Sovjetunie. 01.10-02.05 BBC 2: Cricket: Enge- land-West Indies. ZONDAG 11.02-18.00 Did 2: Sport extra: motor sport vanuit Hockenheim. Duitse kampioenschappen atletiek, basket bal. roeien en voetbal (vooruitblik op de Europacup-I). 12.00-12.30 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 14.25-19.00 BBC 2: Grandstand met waterskien, hockey en golf. i8.10-18.40 Did 1: Sportschau 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.35 BRT 1: Sportweekend 21.55-22.10 Did 2: Sport am Sonntag. 22.25-23.40 RTL V: Match. 00.25-01.05 BBC 2: Golf: hoogtepun ten van de PGA Championships in Wentworth. Polotoernooi in Ter neuzen TERNEUZEN - De zwem- en| loclub De Schelde uit Term zen houdt zondag in het kad van het 60-jarig bestaan sterk bezet waterpolotoerno voor heren, jeugd en adspirs F ten. De wedstrijden vinden plaats het zwembad De Honte van T neuzen. De deelnemende vere ij gingen spelen een halve com) titie. Bij de heren valt er eenr derlinge strijd te verwachten.! Schelde moet het opnemen gen ZWH uit Hoogerheide, Te" po uit Valkenswaard. TRB/R uit Tilburg en streekriv: Bruinvis uit Sas van Gent. De indeling bij de heren-jeugd als volgt: ZWH, WZV uit Wa wijk, TRB/RES en De Scheldt Adspiranten: Tempo, Hellas i Sittard, Argo uit Sint Oedem de, WZV en De Schelde. Het polotoernooi begint 09.30 uur. Engelse ploeg in toernooi RIA WESTDORPE - Ter gelegenhe van het 60-jarige bestaan hc* de Westdorpse voetbalverei ging RIA-W het jaarlijk jeugdtoernooi nog grootser gezet dan andere jaren. Zati dag en zondag zullen in tots vierenveertig teams actief zij Behalve acht Zeeuws-Vlaair zusterverenigingen zijn er o enkele clubs van buiten Zeela uitgenodigd: KV Bonheiden Kwaremont Sportief uit Belg het Noord-Brabantse Kruislai en SV Laar uit het Limburg Weert. Speciale gasten zijn ini jubileum-jaar het Engelse 1 therton FC, een vereniging ws de jeugd van RIA-W vorig jar gast was. De C- en B junior openen zaterdag om 10.00 u het toernooi. Zondag staan vi af 10.00 uur de wedstrijden vu de D-, E- en F-pupillen op programma. ROTTERDAM (GPD) - Johan van der Velde keert komende weken gedeeltelijk terug in de wielersport. De drievoudige winnaar van de paarse punten- trui in de Giro is op zondagen gastcommentator bij RTL4, dat de Ronde van Italië vrij uitge breid op het tv-sclierm brengt. RTL4 komt dagelijks om tien voor zes met een samenvatting van de die dag verreden etappe. Op zondagen is er in principe een live-verslag van het laatste uur. Van der Velde zit dan in de studio naast commentator Pie- ter van der Ploeg. Van der Velde verdween M jaar geleden op mysterieuzer ze uit de Giro. Hij werd daai bij TVM ontslagen, kreeg n een herkansing angeboden do Carrera. greep die niet en kws vervolgens in aanraking met ji titie. Maandenlange nazorg van Nederlandse Sport Federa heeft hem weer in het reel) spoor gebracht. De Braband verdient momenteel de kost pijpfitter in Europoort. Hij a het gastcommentatorschap de tv als een mogelijk opstal naai1 andere bezigheden in wielersport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 52