Actie '-25 procent' heeft resultaat PZC B en w Sluis willen wel vergoeding commissarissen Hulst trachtte postorderbedrijf te behouden B en w Terneuzen willen eigentijds gemeente-logo Franse scholieren te gast bij school in Oostburg Sint Jansteen vraagt voorlichtingsavond woonwagenlokatie streek Rijkspolitie West-Zeeuwsch-Vlaanderen is optimistisch ;:mk\ weekenddiensten kerkdiensten OOSTBURG - I)e Rijkspolitie- groep West-Zeeuwsch-Vlaande- ren heeft de indruk dat de actie '-25 procent', die door de toen malige minister Smit-Kroes werd ingevoerd, vruchten af werpt. Uit meer intensieve en frequente controles blijkt dat op doorgaande wegen in het al gemeen minder hard wordt ge reden dan in het verleden. Of het project '-25 procent' na volgend jaar wordt voortgezet, is nog niet beslist door het kabi net. Maar ook als de landelijke politiek afhaakt, moet het regio nale samenwerkingsverband blijven functioneren, vindt de Sluisse postcommandant B. van Til. Hij is verkeerscoördinator van de groep West-Zeeuwsch- Vlaanderen en is blij met de tot nu toe behaalde resultaten. Het aantal aanrijdingen in de regio fluctueert en is vorig jaar zelfs weer enigszins gestegen. Maar het aantal zwaargewonden is flink afgenomen. Ook het aantal dodelijke slacht offers leek te worden terugge drongen. Maar de afgelopen maanden zijn weer vijf mensen bij twee ongelukken omgeko men. „Als je alleen naar de dode lijke slachtoffers kijkt, is het na tuurlijk altijd afwachten. Eén menselijke fout kan genoeg zijn. En menselijke fouten zullen al tijd blijven voorkomen", vult po- litievoorlichter T Muller aan. Dat gegeven mag echter geen re den tot fatalisme zijn, waar schuwt Van Til. Door gerichte controles en inventarisatie van knelpunten zijn een aantal za ken in de regio verbeterd. Verkeerslichten Van Til somt op: bij het kruis punt Roofack bij Breskens staan verkeerslichten en bij Ti- voli bij IJzendijke komen ze bin nenkort, de kruising bij Draai brug is aangepast .evenals het kruispunt Sluis-Heille. Het klopt dat bij dat laatste punt tij dens drukke (zon)dagen nogal eens opstoppingen ontstaan. SINT JANSTEEN - De bezwa ren die de afgelopen tijd vanuit de kern Heikant zijn gekomen inzake de mogelijke aanleg van een woonwagencentrum zijn volgens de dorpsraad Sint Jan steen een gevolg van onwetend heid. De dorpsraad stelt daar om voor om in samenwerking met de gemeente Hulst een voorlichtingsbijeenkomst te or ganiseren waarin de bewoners meer duidelijkheid kan worden verschaft over diverse procedu res. Of het verzoek op korte ter mijn kan worden gehonoreerd is nog onduidelijk. Het college van b en w heeft wel antwoorden gereed op een paar andere vragen van de dorps raad. Zo heeft het college Den Dullaert benaderd met de vraag of het programmablad de 'Dul- laertwijzer' niet kan worden om getoverd tot een informatieblad van de gezamenlijke gemeen schapshuizen in de gemeente. Verder blijkt Hulst niet te staan trappelen om op een bepaalde tijd op zaterdag chemisch afval op te halen. Volgens de dorps raad zijn doordeweeks te weinig wensen in staat het afval aan de chemokar aan te bieden in ver band met werkzaamheden bui tenshuis. Het afval op zaterdag ophalen - zoals nu bij wijze van proef gebeurt in de gemeenten Axel en Terneuzen - is volgens de dorpsraad van Sint Jansteen een goed alternatief. Hulst stelt dat gezien de grote hoeveelheden chemisch-afval die steeds worden opgehaald, de huidige werkwijze (zes maal per jaar doordeweeks) afdoende is. „Verder is er nog altijd de moge lijkheid klein chemisch afval tij dens werktijden bij de 'Stads- schuur' af te geven", antwoor den b en w aan de dorpsraad. CLINGE Oud papier - Leden van de VV Clinge halen zaterdagmor gen vanaf 9.00 uur oud papier op in Clinge. „Maar zware verkeersongeval len hebben zich sinds de aanpas sing in elk geval niet meer voor gedaan". meldt Van Til. Binnenkort wordt ook de mini- rotonde aan het kruispunt Potjes, tussen Cadzand en Zuid zande, opgeleverd. Van Til be kent dat hij een beetje bang is dat een vrachtwagen met opleg ger straks wat moeite zal hebben om in één keer het kruispunt te ronden. „Maar alia, dat wachten we nog maar even af. In elk geval zijn dit allemaal voorzieningen die er mede zijn gekomen door onze ongevallenregeistratie en praktijkervaring'. De goede samenwerking met collega's van de.gemeentepolitie Terneuzen, de verkeerspolitie, de West-Zeeuws-Vlaamse ge meenten, andere wegbeheer- ders, Veilig Verkeer Nederland en het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland is één van de grootste verworvenhe den. Die samenwerking moet onder alle omstandigheden in tact blijven. Wat de politionele samenwerking betreft, ziet Van Til geen problemen. „We zijn tenslotte op weg naar één poli tiekorps." Ook met de andere or ganisaties zal de samenwerking wel in stand worden gehouden, denkt de postcommandant. Brief Van Til: ,,WN bijvoorbeeld ha mert naast het laten staan van alcohol vooral op het zich hou den aan de snelheid. De afdeling heeft laatst zelfs nog een brief naar Lubbers gestuurd nadat die op te hard rijden was be trapt. Ook ik ben er vóór om snelheidsovertredingen streng aan te pakken. Voor mijn part verdriedubbellen ze de boetes." Overigens sluit Veilig Verkeer Nederland vandaag, zaterdag, de snelheidsactie 'Ken je limiet' af. Na drie weken intensief te hebben gecontroleerd op de bui tenwegen waar tachtig mag wor den gereden, was de aandacht de laatste drie weken gericht op de toegestane vijftig kilometer per uur binnen de bebouwde kom. Vandaag maken automo bilisten die zich in de Breskense Dorpsstraat keurig aan de limiet houden kans op een zakje Zeeuwse babbelaars. Degenen die te hard rijden, kunnen echter direct de portemonnee trekken voor het betalen van een boete. Van Til kondigt aan dat dat lik- op-stuk-beleid gehandhaafd blijft. SLUIS - Burgemeester en wet houders van Sluis willen de mo tie van de gemeente Axel inzake het verhogen van het honora rium voor de commissarissen van de NV Delta Nutsbedrijven niet steunen. Het college meent dat er aanleiding kan zijn om vergoedingen aan commissaris sen te verstrekken. „Met name voor parttime bestuurders kan een vergoeding, waar een hoe veelheid werk tegenover staat, het mogelijk maken de functie te bekleden", zo schrijft het col lege aan de raad. Volgens het Sluisse college kan de discussie binnen afzienbare tijd als afgerond worden be schouwd, omdat per 1 januari 1993 de nieuwe gemeentewet in werking treedt. „Daarin is be paald dat vergoedingen als de hier bedoelde in de gemeentekas dienen te worden gestort", aldus b en w. Zij is verder van mening, dat deze bepaling in de nieuwe wet er wellicht toe kan bijdragen Koerden hebben profijt van kleding KICI OOSi'BURG - De Stichting Kle ding Inzameling Charitatieve Instellingen (KICI) heeft in de gemeente Oostburg vijf inza melcontainers staan. De KICI hoopt de komende tijd extra kleding in te kunnen zamelen voor Roemenië en de Koerden. De Koerdische vluchtelingen worden vooral voorzien van de kens, sterke schoenen, jassen, (wollen) truien en kinderkle ding. De kleren worden ver deeld door Nederlandse militai ren. Verder blijft de KICI kleding (maar ook beddegoed, schoeisel en gordijnen) sturen naar men sen in Indonesië die geen Neder lands paspoort meer hebben. Ook het Afrikaanse koninkrijkje Lesotho is nog steeds een land dat extra aandacht krijgt van de KICI. Uit opbrengsten van niet te verzenden kleding worden on der meer projecten voor betere landbouwmethoden en onder wijs gefinancierd. De groene bakken zijn voor de bevolking van Oostburg, Bres kens, Groede, Schoondijke en IJzendijke inmiddels ver trouwd. De container in IJzen dijke is, samen met de glasbak, op verzoek van een aantal 'Vrienden van IJzendijke' ver plaatst van de Markt naar de Blindewijk. dat de functie van commissaris bij de Delta Nustbedrijven bij toerbeurt door bestuurders van verschillende gemeenten wordt vervuld. Hetonderwerp komt aan de orde tijdens de gemeente raadsvergadering, die donder dag 30 mei om 19.30 uur begint in het stadhuis in Sluis. De raad kan zich verder uitspre ken over het beschikbaar stellen van een krediet voor een onder zoek naar de mogelijkheden van huisvesting van het ambtelijk apparaat. Volgens het college zijn er twee opties: nieuwbouw op de plaats van het pand aan de Grote Markt 19 of aanpassing en verbouwing van het stadhuis. Verder is er een voorstel om ruim 8.000 gulden bij te dragen in de exploitatiekosten van een re- creatiebuslijnnet voor deze zo mer. Een bedrag van 10.000 gul den wordt gevraagd voor het creëren van parkeerruimte aan de Burgemeester Aernoudts- weg, terwijl voor de strandreini- ging een aanvullend krediet van ruim 8.000 gulden wordt ge vraagd. TERNEUZEN EMM Tijdens de ledenverga dering van gymnastiekvereni ging EMM in Terneuzen hebben de leden een nieuw bestuur ge kozen. Tevens is afscheid geno men van voorzitter Rinus Ver wijs en de leden Annet Becht en Annie van Dixhoorn. Waarne mend voorzitter is nu Marien Meijer, tevens penningmeester, en zijn Corrie Kayser (ledenad ministratie) en Han Lambert (lid) gekozen in het EMM-be- stuur, dat nu uit acht personen bestaat. Huisvrouwen - De afdeling Terneuzen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen maakt van maandag 27 tot en met donderdag 30 mei de jaar lijkse reis ter afsluiting van het seizoen. De .trip gaat deze keer naar Normandië (Frankrijk) en er wordt een bezoek gebracht aan het Engelse eiland Jersey, Philatelica - De leden van de afdeling Terneuzen van de postzegelverzamelaarsvereni ging Philatelica houden maan dag 27 mei hun maandelijkse bij eenkomst in café De Vriend schap aan de Noordstraat in Terneuzen. Op het programma staan verlotingen, een ruilbeurs en een veiling. Belangstellenden zijn welkom vanaf 19 uur. OOSTBURG - Een groep van 25 jeugdige scholieren uit het Noordfranse Aire sur la Lys was vrijdag te gast in het Oostburg- se gemeentehuis. De ontvangst vormde een onderdeel van het bezoek dat de groep brengt aan West-Zeeuwsch-Vlaanderen in het kader van een uitwisse lingsprogramma met de Mavo 3-klas van de scholengemeen schap 't Zwin. De Oostburgse scholieren verbleven in maart een aantal dagen in Frankrijk. De uitwisseling, die dit jaar voor de eerste maal plaatsvindt, is be doeld om de leerlingen kennis te laten maken met eikaars onder wijs en cultuur. „De Fransen kij ken hier maar gek tegenaan", al dus een Oostburgse leerlinge. „We hebben zelf ook gezien dat alles daar stukken strenger is dan bij ons". De groep, die don derdag aankwam en in gastge zinnen is ondergebracht, maak te vrijdag voor het bezoek aan het gemeentehuis een aantal les sen op 't Zwin mee. In de avond uren was er een gezamenlijke barbecue met hun collega's van de Oostburgse Mavo 3. Vandaag (zaterdag) wordt een bezoek aan de Deltawerken en Den Haag gebracht. Een dagje in het gastgezin vormt zondag- het besluit van het bezoek. Wet houder A. de Feijter verwelkom de namens het gemeentebe stuur de gasten met een promo tioneel praatje over zijn gemeen te. In het Frans, wat De Feijter lachend deed opmerken: „Ik versta alle woorden Frans alleen ik weet niet wat ik zeg". Gelet op het aantal woordenboekjes dat driftig geraadpleegd werd, was hij niet de enige. Namens het ge meentebestuur overhandigde hij de begeleidend docente ma dame Didier een tinnen wand bord met het gemeentewapen. Voorzitter J. Maat van de plaat selijke Rotaryclub, die het ini tiatief tot de uitwisseling heeft genomen en voor geldelijke on dersteuning zorgde, wees op het belang van de contacten tussen de scholieren. Rector J. Henry van de scholengemeenschap 't Zwin mocht van de Franse groep een wandbord in ontvangst ne men ter herinnering aan de eer ste uitwisseling die in de toe komst traditie zal worden. tiKlkrtf GEMEENTE TERNEUZEN nAAOS8ESLU)TD.D. 27 juni 1991 Onderzoek huis stijl. DE RAAD DER GEMEENTE TERNEUZEN gelezen het voorstel van burgemeester t 18 juni 1991 besluiten: I. in te stemmen met het ontwerpen vï HULST - Burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hulst heeft vrijdag een poging gedaan het postorderbedrijf Pabo Hol ding te behouden. Het bedrijf, dat is gespecialiseerd in linge rie, wil flink gaan uitbreiden in Walsoorden (gemeente Honte- nisse). In het verleden waren met Hulst ook al gesprekken ge voerd, maar Hulst bleek steeds niet over een geschikte lokatie Het huidige logo van de gemeente Terneuzen is volgens b en t vervanging toe (foto Camile Schelstraete) TERNEUZEN - Het Terneuzen- se college van b en w wil twin tig mille uittrekken voor het la ten ontwerpen van een nieuwe huisstijl. Het vertrouwde stads wapen met leeuw en kroon, dat dateert uit 1970, moet volgens het dagelijks bestuur vervan gen worden door een meer ei gentijds logo. De huisstijl moet een visuele uiting worden van een „klantvriendelijkere en ef ficiëntere gemeente zoals die na het reorganisatieproces in Ter neuzen zal ontstaan." Het nieuwe logo zal voorlopig al leen briefpapier, advertenties en enveloppen sieren. Op termijn moeten ook andere 'dragers' worden voorzien van de huis stijl, zoals bijvoorbeeld koffie- Commissie Sas over bouwgrond SAS VAN GENT - De commis sie financiën van de gemeente Sas van Gent vergadert maan dag 27 mei in het gemeentehuis aan de Westkade. Aan de orde komt onder meer de verkoop van bouwgrond aan het Meij- land in Philippine aan Proverko Vastgoed in Terneuzen. De pro jectontwikkelaar wil er op zo'n 500 vierkante meter gemeente grond van het plan Waterdijk twee aaneengesloten huizen bouwen. De openbare vergade ring begint om 19 uur. SINTJANSTEEN Bing'O - De Katholieke Bond van Ouderen speelt, maandag bingo in het'gemeenschapscen- trum De Warande in Sint Jan steen. Er worden veertien ron den en één extra ronde gespeeld. Aanvang 13.30 uur. kopjes. Dit zal pas worden ge daan als het huidige servies aan vervanging toe is. Na een selec tie heeft het college van b en w besloten het bureau Eikmans en Partners uit Zeist de opdracht te geven voor het ontwerp. B en w benadrukken dat het huidige ge meentewapen een herkenbaar onderdeel moet worden van het nieuwe logo. De invoering van een eigentijdse huisstijl komt aan de orde tij dens de commissievergadering' voor algemeen bestuur, openba re orde en veiligheid. Die verga- Vierdaagse van Hulst afgesloten HULST-Met een bloemenhulde eindigde vrijdagavond de avondwandelvierdaagse in Hulst. Aan deze dertiende uitga ve hebben meer dan tweehon derd wandelaars deelgenomen, die iedere avond vijf of tien kilo meter liepen. De organisatie was in handen van buurtvereniging Den Dullaert in samenwerking met de Zeeuwse Wandelsport bond. Tijdens de slotavond trok ken tweehonderd deelnemers vanaf het gemeenschapscen trum Den Dullaert voor een wandeling van vijf kilometer, terwijl veertig wandelfanaten de tien kilometer aflegden. De laat ste meters werden de deelne mers muzikaal begeleid door de Rattenband uit Sint Jansteen. Daarna werden de medailles uit gereikt. Hierop stond een cijfer vermeld, dat correspondeerde met het aantal keren dat werd deelgenomen aan de vierdaagse. Ruim dertig wandelaars hebben maandagavond nog de gelegen heid om de vierdaagse tijdens een inhaalavond te volbrengen. dering wordt gehouden op dins dag 28 mei vanaf 19.30 uur in ka mer 4.06 van het Terneüzense stadhuis. ZE VAC houdt Gravinnerit WESTDORPE - Met de Gravin nerit sluit de Zeeuws-Vlaamse Automobielsport Club zondag de eerste helft van het seizoen 1991 af. Het laatste ZEVAC-eve- nement voor het zomerreces is een eenvoudige oriëniatiepuz- zelrit voor iedereen, die in en om Westdorpe verreden wordt. In de toerklasse kunnen de be ginnende en minder ervaren rit- tenrijders van start gaan. Via een eenvoudige routebeschrij ving worden zij langs de oranje controlebordjes in en om West dorpe geleid. Langs de route op gestelde speciale vragen spelen tevens mee in de strijd om de eerste plaats. Meer geoefende 'puzzelaars' kunnen uitkomen in de A- en B-klasse. Inschrijven voor de Gravinnerit is zondag mogelijk tussen 13.00 en 14.00 uur in café De Gravin aan de Graaf Jansdijk A-180 in West dorpe. De lengte van de rit is 35 kilometer. ZENDINGSKRANS De Zendingskrans Tryfena houdt D.V. ZATERDAG 1 JUNI EEN VERKOPING in de hal van de ds. D. L. Aangeenbrugschool, Madame Curiestraat te Terneuzen. De verkoping duurt van 10.00 tot 15.30 uur. De op brengst is bestemd voor de Mbuma-zending. 111111111111111111111111111 Tussen de bedrijven door wil een frisdrank de scholieren in Oostburg wel smaken (foto Camile Schel straete) te beschikken. Kessen had Pabo ook vrijdag weinig te bieden. Pabo Holding heeft een lingerie winkel in de Gentsestraat, een magazijn aan de Beestenmarkt en een postorderdienst aan de Paardenmarkt. Het bedrijf heeft momenteel 30 mensen in vaste dienst. Het is de bedoeling dat er in Walsoorden nog zo'n 30 bijko men. Het personeel zal volgens direkteur A. Boddaert voorna melijk gezocht worden in de ge meente Hontenisse. De raadsle den van deze gemeente gaven af gelopen woensdag groen ligt voor de miljoeneninvestering in de weilanden van Walsoorden. „Het is een schone industrie, die bovendien nogal wat werkgele genheid aantrekt", zegt Bod daert. „Logisch dus dat Kessen als goed burgervader probeert ons in Hulst te houden. Maar goed, Hulst heeft ons maar één lokatie te bieden en dat is aan de Hogeweg. Daar zitten we dan toch te veel weggestoken en niet zo goed bereikbaar. In Walsoor den zitten we vlakbij de Rijkweg 60." Bovendien zegt Boddaert in Walsoorden over tal van moge lijkheden te beschikken om in de toekomst uit te breiden. „Ook dat geeft in Hulst problemen. We zijn niet van plan om her en dei- een magazijn neer te planten. Al les moet compact bij elkaar. Om te beginnen hebben we so wie so al 30 tot 40.000 vierkante meter nodig. Dat hadden we alleen tot onze beschikking in Hontenis se." Boddaert realiseert zich dat de plannen nog naar de provincie moeten en dat er nog een be zwaarschriften-procedure moet worden opgestart. „Stel, het loopt mis, dan kunnen we altijd nog zien pf er in Hulst iets te zoe ken is." Volgens Boddaert hield Kessen de deur open. „Voorals nog stond mij niets anders te doen dan het bedrijf succes te wensen in onze buurgemeente", zegt Kessen. 25 EN 26 MEI 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: M. Maenhout, Van Kingsbergenlaan2, tel. 13256. zon. 8.00-ma. 8.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324, Spreekuren alleen voor dringen de gevallen zat. en zon. 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg' en Zuid zande, vrij. 19.00-ma 8.00 uur: P. A. M. de Bruijckere, Brouwerij straat 8, Oostburg, tel. 01170- 55555. Cadzand, Retranchemenl en Sluis: J.P.A. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen dijke vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: A. G. Her- manides. Dorpsstraat 17, Bres kens, tel. 01172-1566. Axel en Zaamslag, vrij 17.30 - ma 8.00 uur: E. Klop. Bastion straat 36. tel. 01155-1777. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken, vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: F. Puy- laert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel 1366, spreekuur, uit-, sluitend voor spoedgevallen, zat 10.30 uur op Bolwerk-Oranje 2. Hulst vrij 18.00-zon 24.00 uur: V. Voorbrood, Gr. Bagijnestraat 16, tel. 13373. Spoedgevallenspreekuur zon der afspraak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: J. P. Neeteson, J. Hobeinstraat 8. Philippine, tel. 01159-1769. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij 18.00-ma 8.00 uur. W. J. ter Burg, Cloosterstraat 29, tel. 01148-1377, spreekuur voor spoedgevallen zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52, en na tel. afspraak. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: B. Schulte, Hoofdstraat 34, St. Jan steen, tel. 01140-12928. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: L. Buysse, Volderstraat 21, Oost burg, 01170-55092. Speekuren zat. en zon 12.00- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: F. A. J. Hamann, Leeuwenlaan 58, Terneuzen, tel. 01150-12320. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel 12060. Axel, zat 10.00-11.00 en 16.00- 17.00: Apotheek Axel, Oranje straat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11.00-12.00 en 15.30- 17.30 en zon. 11-11.30 en 16.30- 17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35. tel. 01155-14225 (spoedrecepten telefonisch). Oostburg en Zuidzande, zat 10.00 -12.30 en 13.00-16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30 en 18.30 uur Apotheek Oostburg. Burch straat 16, tel 01170-52170 (spof.pi drecepten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: E. F. d( Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst tel. 01140-13004. Spreekuren zat. en zon. 13.0C uur. Terneuzen en Axel: J. J. L M Kop. Spreekuren: zat. Terneuzen, de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-H uur, tel. 01150-95017. Axel Dis renkliniek van 11.00-12.00 uui tel. 01155-1488. Zondag volgers- afspraak tel. 01150-95017. IJzendijke: M.J.M. v.d. Vijver tel. 01176-1388. Weekendspreekuur zat. 13.00 er zon 12.00 uur in de dieren kliniek te IJzendijke, en volgens ai spraak. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniekc" voor kleine huisdieren en bijzon-sc dere dieren, Van Diemenstraai 83, Terneuzen, tel. 01150-19628 Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens afspraak, Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren. Van Steen- bergenlaan 7, Terneuzen, tel 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijcke- re, Dorpsstraat 133, Breskens, tel. 01172-2769. Spreekuren zat. en zon. om 11.31 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburf A. L. J. van Bruinessen, Roman laan 28, Aardenburg. tel. 01177 2398. Weekendspreekuren zat. en 13.00 uur. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, Sas van Gent, te! 01158-3800, Spreekuur zat. ei zon. 11.00-12.00 uur en volgens afspraak. F. de Dobbelaere, Wal straat 1, Sas van Gent 01158-3322, Spreekuur Zj 10.00-11.30 uur en zon. 12.08 13.00 uur en volgens afspraak. Spreekuur zat. en zon. 11.08 12.00 uur en volgens afspraak. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn Tempelier 34, St. Jansteen, tel 01140-12701 b.g.g. 01140-10546, Spreekuur za. en zo. tussen 11.01 - 12.00 uur en volgens tel. af spraak Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53139,0 kunt uw boodschap insprekei op het antwoordapparaat, c" en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191,1) kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat, en nacht bereikbaar. Kruisvereniging kanaalzont Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag nacht bereikbaar voor dringen de hulpverlening onder telefoon nummer 01150-19049, U kuntuï boodschap inspreken op hei antwoordapparaat. Verloskundigen: Kanaalzone en Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. H, Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. he Hi lis he Zondag 26 mei 1991 Nederlands Hervormde Kerk. Aardenburg 10.30 ds. Ringnal- da; Axel 10 ds. Maasland; Bier vliet 9.30 Taalman-de Ruiter; Breskens 9.30 ds. Nummerdor; Cadzand 9.30 dhr. v. d. Bauwhe- de; Groede 11 ds. Nummerdor: Hoek 9 ds. De Rooij, 19 ds. De Ruiter; Hontenisse 9 mevr. Ke telaar; Hulst 10.30 mevr. Kete laar; Nieuwvliet 10 ds. De Jong; Oostburg 11 ds. Grootjans; Phi lippine 9.30 dhr. Van Vliet; Schoondijke 9.30 ds. Van Bot- tenburg (GK); Sluiskil 11 dhr. Van Vliet; Sint-Anna ter Mui den 11 dhr. v. d. Bauwhede; Ter neuzen: Opstandingskerk 9 ds. Meeuse; Grote Kerk 10 ds. Hoo- gendoorn (HD): Goede Herder kerk 10.30-19 ds. De Rooij; Zie kenhuis De Honte 17.45 ds. Boersma; Ter Schorre 10.30 dienst; Waterlandkerkje 11 ds. Hoogendoorn; Zaamslag 10 ds. De Jonge; Zuidzande 9.30 ds. Grootjans. Ned. Herv. Evang. De Levens bron. Terneuzen 17.00. ds. Dek ker. Gereformeerde Kerk. Aarden- burg 10.30 ds. Ringnalda; Axel 10 dhr. Trimpe, 17 ds. Van Vel- zen; Breskens 9.30 kand. Stam, 17 ds. Blokland; Hoek 10 ds. De Ruiter; Oostburg 9.30 ds. Blok land; Terneuzen (Goede Herder kerk) 9 dhr. Vercouteren; Op standingskerk 10.30-17 dhr. Ver couteren; Schoondijke 9.30- 14.30 ds. Van Bottenburg; Zaamslag 10-15 kand. De Kok. Gereformeerde Gemeente. Axel 10 leesdienst, 19 ds. Rietdijk; Oostburg (Geref. Kerk) 11-15.30 ds. Rietdijk; Terneuzen 10-15 ds. Huisman. Oud Gereformeerde Gemeente. Oostburg 9.30 en 14.30 lees dienst; Terneuzen 10 en 17 ds. De Boer. Vrije Evangelische Gemeente. Breskens 9 ds. Lauwaart: Nieuwvliet 10.30 ds. Lauwaart; Retranchement 10 ds. v. d. Berg. Zevende Dags Adventisten za terdagTerneuzen (Goede Her derkerk) 10 dienst. Gereformeerde Kerk Vrijge maakt. Axel 10-15 ds. De Kimpe. Hoek 9.30-15 ds. Bosma; Terneu zen 10.30-15 ds. Mewe; Zaamslag 9 ds. Mewe, 16.30 ds. De Kimpe Christelijk Gereformeerit Kerk. Zaamslag 10-15 ds. Van Dijk. Evangelische Gemeente. Ter neuzen (gebouw De Kandelaar) 10 dhr. Koster; Hulst (Den Dul laert) 10 dienst. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Terneuzen 9 30, 14 en 18 leesdienst; Oostburg 10 en 14.30 leesdienst; Hoek 9.30 en H leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk. Aar denburg 9.30, zat. 17, Coensdike 9; Axel 11, zat. 19; Biervliet zat 19; Boschkapelle 9: Breskens 10, zat. 19; Clinge 8.30, 10, zat. Graauw 9, zat. 19; Groede 9, zat 19; Hengstdijk 10.30; Heikani 10.30, zat. 19; Hoek 9.30; Hoofd plaat zat. 17; Hulst 9.30-11.30, zat. 19; Kloosterzande 9, zat. 18.30; Koewacht 10.30, zat. 19: Lamswaarde 10.30; Nieuw-Na- men 10.30, zat. 17; Oostburg zat. 19.00; Ossenisse 10.30; Phi lippine 9.30; Sas van Gent 9.30. 11, zat. 19.15; Sint-Jansteen zat. 19; Schoondijke 10.15; Sluis 10; Sluiskil 11; Slijkplaat 17: Stoppeldijk zat. 19.00, Ter hole 9; Terneuzen: Triniteits- kerk 9.30, zat. 19. Opstandings kerk 9.30, 11, zat. 19; Westdorpe zat. 19; IJzendijke 10.30; Zand straat 10; Zuiddorpe 9.45, zat 17. Pastorale zondagsdienst. Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 12.00-ma. 24.00 uur: J. ter Braak, tel. 01140-19595 Kanaalzone zon. 12.00-di. 12.08 uur: L. Heynen, tel. 01150-12531. Pinkstergemeente. Terneuzen (geb. Bethel) 10 dienst; Nieuw- straat 27" 10.30 dhr. Oude man Gemeentevergaderingen Jeho va's Getuigen. Axel 10 en don, 19; Oostburg 10 en din. 19.30; Terneuzen 10 en din. 19.30. Gecombineerde doven/horen- dendienst. Goes Chr. Ger. Kerk Bergweg 43a, 10 uur: ds.Jonk- man. 2,( 3,6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 50