uton Tak verovert leiderstrui luniorendriedaagse zit aan plafond Ted Troost boeit publiek op gala-avond De Schelde Henk Vogels krijgt vleugels Rottier boekt zege in Parijs Zwolle en AZ delen punten Van Aerde praat met Belgische profclub sport Succes voor Westbrabantse ploeg in Olympia's Tour Fernandez ïalf jaar geschorst Ilinister jleit voor iRuud Krol 19 aer 4 uitslagen xn IADRID (SID) - De 32-jarige Spaanse wielrenner Carlos Her- landez is tijdens de pas afgelo pen Ronde van Spanje op do ing betrapt. Gezien het zijn weede vergrijp tegen het dopin- reglement, was binnen twee itj iar werd hij voor een half jaar eschorst. )EN HAAG (ANP) - Minister 'Ancona van WVC is Ruud [rol te hulp geschoten. De be- i rindsvrouw heeft haar Zwit- b «rse collega Flavio Cotti in een rief verzocht zijn invloed aan wenden opdat de Zwitserse oetbal Bond Krol dispensatie erleent om zonder het vereiste rainersdiploma aan de slag te I mnnen gaan bij Servette. ZINAVEEN (GPD) - Con- irnatie aan de streep in Klazi- iveen. Was de winnende spurt plaatselijk favoriet Allard igels wel reglementair? Had Johan Melsen op tijd in de rem men geknepen.? Was Anton Tak nu dan toch eindelijk leider in het klassement van Olympia's Tour? Drie vragen waarop snel ja kon worden geantwoord. Met als gevolg dat in het kamp van het bescheiden Westbrabantse team De Jonge Renner de vuis ten gebald de lucht ingingen. Opnieuw hadden de mannen van Frits Pirard toegeslagen. Met een budget dat misschien de helft is van waarmee de gast- rennersverenigingen omsprin gen, is er in deze Olympia's Tour toch een héle mooie erelijst ont staan. Ga maar na: eerst de lei derstrui voor Jos Bol, daarna twee dagsuccessen van Johan Melsen en nu, twee dagen voor het einde, Anton Tak dan toch in het paars. „Eindelijk", dat woord viel her haaldelijk na de finish in Drente. Het was ook het eerste dat een dolgelukkige Anton Tak in Kla- zinaveen tegen zijn vriendin Co- rina zei. Het juk van de eeuwige tweede was even afgeworpen. Vermoedelijk maar voor een dag, want vandaag op de Pos- bank zal Tak wel weer uit de lei derstrui worden gereden. Rob Mulders, Erik Dekker en Remco Startman zijn stuk voor stuk be tere tijdrijders. Al zal Tak zijn huid duur verko pen. De 23 jarige renner uit Oud Gastel, neef van Ad Tak (Anton: „Weet je wel, de Nederlands kampioen van '75"), zegt dat ook hij nu niet ver meer af is van een profcontract. „Ik heb nog één grote overwinning nodig. Johan (Melsen-red) ook. Als we die te pakken hebben, worden we prof." Klazienaveen. Amateurs. Olympia's Ronde van Nederland, zevende etap pe, Delfzijl - Klazienaveen, 150,3 km: 1 Engels (Kog) 3.16 25 (met bonifica tie 3.16.10), gemiddelde snelheid 45.913 km/u. 2 Tak (DJR) (3.16.15). 3 Melsen (DJR) (3.16.20), 4. Ottevanger (Luc), 5. Houtop (Vol). 6. Naberman (Gia>. 7. Kistemaker (Tem), 8. Dekker (Ned). 9. Mulders (Gia), 10. Ophof (PWZ) Algemeen klassement: 1 Tak 25.47.34, 2. Mulders 0.09, 3. Dekker 0.18,4. Startman 0.40,5. Knaven 0.52, 6 Barten 0.53, 7. Stam 0.56, 8. Vos kamp 1.08, 9. Ottevanger 1.17, 10. Compas 1.24. Senlis (Fra). Ronde van de l'Oise, profs, eerste etappe Beauvais - Sen lis (156 km): 1. Moreau (Fra) 3.38.03 (gem. 42,6 km/u), 2. Nelissen (Bel) 0.01, 2 Kappes (Dull. 4. Dauwe (Bel), 5 Van den Bossche (Bel). 9. Veenstra (Ned), 12. Wijnands (Ned), 13. Zanoli (Ned) allen z.t ZWOLLE (ANP) - In Zwolle lijkt men nog steeds niet te ge loven dat de plaatselijke FC in de nacompetitie van de eer ste divisie speelt. In de eerste thuiswedstrjd tegen AZ kwa men slechts 3000 betalende toeschouwers, die een hard werkend FC Zwolle een punt zagen afsnoepen van AZ, 2-2. FC Zwolle - AZ 2-2 (1-0) 4. Roelof- sen 1-0. 46. Loeffen 2-0, 67. Visser 2-1, 73. Duif 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers. 3000. Gele kaart: Hansma (FC Zwolle). Groep A: FC Zwolle - AZ 2-2 NAC 2 1 1 0 3 3-1 AZ 2 0 2 0 2 3-3 FC Zwolle 2 0 1112-4 In de eredivisie verraste MVV FC Groningen, de nummer drie op ranglijst. Vincent scoorde de winnende treffer uit een strafschop. Vitesse klopte Roda JC in Kerkrade: 1-2. Beide Arnhemse treffers kwamen op naam van Bart Latuheru. Roda JC - Vitesse 1-2 (0-1). 41 La tuheru 0-1,51. Latuheru 0-2, 60. De Haan 1-2. Scheidsrechter: Reyg- wart. Toeschouwers: 1000 Gele kaart: Hanssen (Roda). MVV - FC Groningen 1-0 (1-0). 27. Vincent 1-0 (strafschop) Scheids rechter: Van der Ende. Toeschou wers: 4.000. Gele kaart: Holband (Groningen) en Hofman iMWi. Ted Troost aan het woord in Vlissingen: „Ben ik er voor het li chaam of is het lichaam er voor mij (foto Oscar van Beest 1ISSINGEN - Met een gala- tnnisavond werden gisteren in l'o, jscotheek Cosmo te Vlissingen ai le voorlopige plannen gepre- enteerd van het derde vierster- en A-toernooi van de Vlis- ingse vereniging LTC de Schel- le. Van 27 augustus tot 1 sep- ■r( ember zal een sterk deelne- nersveld aanwezig zijn op de elden achter de boulevard van lissingen. Ted Troost, hapto- oom en begeleider van onder mderen Richard Krajicek, jj luud Gullit, Marco van Basten Michiel Schapers, wist giste- en met een boeiende speech de anwezigen (sponsors, tennis- trs en genodigden) twee keer sen half uur te boeien. - toost had op weg van Rotter dam naar Vlissingen regelmatig vast gezeten in het drukke ver keer. Te laat arriveerde hij in Vlissingen. „Het is altijd verve lend als je weet dat mensen op je wachten. Vandaar dat ik in de auto een stress-hormoon heb aangemaakt. Het is een kunst om op een juiste wijze met dat hormoon om te gaan." Volgens Troost belemmeren ge voelens van kwaadheid en on vrede de mensen in het optimaal functioneren. „Als iemand een stijve nek heeft, kan de oorzaak zijn dat hij zich hardnekkig pro beert staande te houden in een omgeving die hem niet zint. Het is van belang dat sporters met gevoelens van spanning leren om te gaan. Hoe vaak zie ik niet dat bij het inspelen een speler zijn forehand heel ontspannen uitvoert en dat diegene in de wedstrijd plotseling vekrampt speelt. Zo werkt het lichaam niet mee, maar tegen je. Een hapto- noom kan door aanraking van iemands lichaam traceren waar het aan schort." Sceptisch Troost meent dat tegenwoordig een topsporter niet meer zonder een mentale begeleider kan. „In het buitenland is dit al een nor maal fenomeen. Maar Nederlan ders staan in het algemeen scep tisch tegenover begeleiders als ik. Maar de echte toppers heb ben allen een vaste vertrouwens man", weet de Rotterdammer. „Ben ik er voor het lichaam, of is het lichaam er voor mij? Het is een kwestie van leren omgaan met je eigen gevoelens. Hoe vaak zijn we niet bezig met het uitleggen, verklaren en verdedi gen van ons handelen. Laten we met elkaar afspreken, dat we dat vanaf nu niet meer doen. Als je voor een mening staat, je weet dus watje wilt bereiken, waarom zou je jezelf dan verdedigen. Zouden we dan niet aangenamer met elkaar communiceren." Troost boeide het gehoor van be gin tot eind. Ook omdat hij met veel voorbeelden uit het dage lijkse leven zijn speech verleven digde. „De hele dag wordt ieder een met emoties bestookt. Door pesterig gedrag van een ander kan de gemoedsrust beïnvloed worden. Als ik voor een rood ver keerslicht sta te wachten en ik blijf iets te lang staan om voor het groene licht weg te rijden, dan beginnen ze achter me te toeteren. Ik kan daar zeer geïrri teerd op reageren, 'die persoon heeft zeker haast' of ik kan den ken 'bedankt voor de tip'. Krop ik die ergernis op dan werkt dat tegen me. Als je in staat bent om emoties volledig te verwerken, dan functioneer je beter in de (sport) wereld." Op een van de pupillen van Ted Troost, Richard Krajicek, heeft de toernooidirectie opnieuw zijn oog laten vallen. Krajicek, vorig jaar winnaar van het LTC De Schelde toernooi, heeft na dat toernooi internationaal een op merkelijke opmars gemaakt. Het is niet zeker dat hij zijn titel verdedigt. Toernooidirecteur Harry Mooibroek: „We hebben op het ABN-toernooi met hem afgesproken dat hij probeert naar Vlissingen te komen. De kans bestaat echter dat hij door dringt tot de laatste ronde in een toernooi in de VS. Paul Dogger en Paulien Mulder hebben al toegezegd naar Vlis singen te komen. „De andere tennissers moeten zich bij de tennisbond opgeven voor ons toernooi. Wij zijn daarvan afhan kelijk. Wel kunnen we de acht wild-cards geven aan wie wij wil len", weet Mooibroek. Melerploeg uit Litouwen moet verstek laten gaan in Axel iXEL - Het vele werk van de af- elopen dagen is hem bij de [art van de Internationale Ju- liorendriedaagse van Axel aan zien. Ap den Doelder heeft er ectische dagen op zitten. In to- aal 144 junioren gingen giste- ■en op pad, van wie slechts de llersterksten tot en met mor en zullen strijden om de prij- «n. „Dit is echt de limiet", zegt 'en Doelder, de voorzitter van eAxelse organisatie. „We heb- en nog wel dispensatie aange- 'raagd tot 156 coureurs, maar lie hebben we niet gekregen." Juniorendriedaagse, die het en-jarig bestaan viert met een icord-aantal deelnemers en een :ord-budget van bijna 50.000 vi alden, heeft volgens Den Doel ipfr 1 ïdi 'n tien ploegen moeten af- Aardappels, macaroni en vers fruit voor renners AXEL - Drie dagen fiet sen door Zeeuwsch- Vlaanderen levert veel energie-verlies op. Dat betekent dat de renners het nodige voedsel con sumeren. Jaap van Tilburg (chef kok in de Lindenberg in Zuiddorpe) van de huis houdelijke dienst van de driedaagse heeft dan ook het nodige voedsel inge slagen: 120 kilogram aardappelen, 60 kilo sperciebonen, 7,5 kilo selderiesalade en dezelf de hoeveelheid wortelsa lade, 6 kilogram tomaten en 5 kroppen sla. Daar naast consumeren de he ren renners en hun bege leiders (210 personen in totaal) het nodige fruit. Van Tilburg heeft 5 do zen banenen en 5 dozen appels ingekocht, plus nog eens 6 dozen (350 ki logram) sinaasappels, ,,'s Ochtends hebben ze eerst ontbijt, daarna om 11.00 uur macaroni met saus en 's avonds nog een keer warm eten. Tussen door eten ze dan nog marsen en alles wat ze maar voor de kiezen komt", weet Van Til burg, die ook vorig week einde in Olympia's Tour de 'catering' verzorgde. wijzen. „In eerste instantie is het gewoon: wie het eerst komt, het eerst maalt. Maar op een gege ven moment liggen er vijftien aanvragen op het bureau, dan moeten we natuurlijk gaan se lecteren. Tenslotte streven we naar een zo sterk mogelijk deel nemersveld", zegt Den Doelder. Daarin is dit jaar plaats voor ne gen buitenlandse formaties, waaronder de nationale selec ties van Zwitserland, Frankrijk, Denemarken en Australië. Ook de Russische nationale ploeg be hoort tot het deelnemersveld en heeft, in tegenstelling tot de club uit de Oekraïne die vorig jaar- deelnam, wel de beschikking over fatsoenlijk materiaal. Ruim een uur voor de start is er alleen even lichte paniek over de tand wielen, waarmee de Russen de koers in willen gaan. Die zijn te groot. Bij een naburige fietsen- handel wordt bij een van de ren ners alsnog een pion gemon teerd, die aan de internationale reglementen voldoet. Bij de an dere drie coureurs wordt de mee gebracht pion zo gemonteerd dat het te zware verzet, de 52x14, niet kan worden gebruikt. Visa Op het laatste moment, de dag voor de eerste etappe, heeft de ploeg uit Litouwen zich telefo nisch afgemeld: renners en bege leiding hebben geen uitreisvi sum gekregen, net als de equipe uit. de Oekraïne. „Deze week hadden we voor het eerst telefo nisch contact met de Litou wers", zegt Den Doelder, terwijl hij enorm transpirerend even achterover leunt. „Of het te ma ken heeft met de slechte ver standhouding tussen de Litou wers en Moskou weet ik niet. maar het is wel opmerkelijk dat van de drie Sovjet-ploegen die we hebben uitgenodigd, alleen de nationale Russische equipe meedoet. De ploeg uit de Oe kraïne. die hier vorig jaar was, was er nota bene in geslaagd speciaal voor de driedaagse nieuwe fietsen aan te schaffen. We hebben van de Nederlandse ambassade tussen de regels door begrepen, dat de Russen al tijd maar één ploeg een uitreisvi sum geven. Dat betekent dat we ook volgend jaar maai- één team zullen uitnodigen." eenmaal op een geweldige ma nier in", zegt hij. „Of 144 renners te veel van het goede is, zal moe ten blijken. De wegen zijn hier natuurlijk wel erg smal, en vorig jaar werd er al met drie of vier man dik naast elkaar gereden. Het is dus even afwachten, maar laten we hopen dat er zich geen ernstige ongevallen voordoen." In dat opzicht heeft de Axelse driedaagse zich kennelijk een goed imago verworven in de tien jaar dat het evenement bestaat. In 1981 begon de organisatie met een budget van minder dan 10.000 gulden en dat bedrag is dus inmiddels vervijfvoudigd. Zelfs de (voorlopig eenmalige) komst van Olympia's Tour naar Zeeuwsch-Vlaanderen vorig weekeinde heeft het vergaren van de broodnodige sponsors niet bemoeilijkt, zegt Den Doel der, wiens club kennelijk in te genstelling tot de terziele gega- ne profcriterium-organisatoren geen problemen kent de touw tjes aan elkaar te knopen. „De sponsors bellen ons zelfs op of ze een bijdrage kunnen leveren aan de driedaagse", weet Den Doel der zelfs te vertellen. Ap den Doelder (links) kort voor de start van de e Jeremiasse (foto Camile Schelstraete) Australiër wint eerste etappe Juniorendriedaagse Valpartijen Dat. er valpartijen zullen voorko men, is onvermijdelijk, zegt de uit 's Heerenhoek afkomstige ronde-arts Henk Zwartelé. „Dat heb je in juniorenkoersen toch al snel. Die jongens vliegen er nu AXEL - Henk Vogels van de na tionale Australische selectie won gisteren met overmacht de eerste rit van de internationale Junioren Driedaagse van Axel. In de Rooseveltlaan demarreer de hij. De concurrentie bleef het antwoord schuldig. Rik Reine- rink (Nederlandse selectie), die op de tweede plaats eindigde, zei later: „Ik ben nog achter hem aangesprongen, maar het gat kon ik niet meer dicht rij den." Reinerink zal proberen in de tijdrit van Zuiddorpe naar Koewacht toe te slaan. „Ik kan een goede tijdrit rijden, maar ik moet wel goede benen hebben." In de omgeving van Axel kwam de schifting pas in de laatste om loop van de in totaal 82.8 kilome ter tot stand. Toen wisten zich vier renners zich na een knel- spurt los te maken van de rest van het grote peloton. De kop groep bestond uit de sterk rij dende Reinerink (nationale se lectie). Nicolas Jalabert (Frank rijk), Elisio Torresi (Italië) en de latere winnaar Henk Vogels. Twee renners Dennis Heilbron van ZWC Dania en de Limburger Eddie Pasquino wisten nog aan te sluiten. Perfect De kopgroep werkte eendrach tig samen. De 17-jarige Vogels later: „De samenwerking was perfect. We konden een aardige voorsprong bouwen en vasthou den." Vogels was vanaf het begin be trokken geweest bij plaagsto ten. Het leverde hem tevens de trui van het. knelpuntenklasse ment op, omdat hij de meeste keren als eerste de finish was ge passeerd. De sterke Australi sche junior (zijn Nederlandse ou ders zijn voor zijn geboorte geë migreerd naar Australië), die de Nederlandse taal niet machtig is, vond zelf ook dat de beslissing laat viel. „In de laatste knel- spurt ben ik met de Nederlander doorgegaan. Er ontstond een kopgroep, die goed samenwerk te. Ik heb steeds vooraan gere den. Het moest er een keer van komen." Henk Vogels werkt halve dagen als loodgieter. In de resterende tijd klimt hij op het stalen ros. De talentvolle junior was achter af benieuwd naar de voorsprong, omdat hij nog moeilijke dagen voorziet. Het verschil met het 80 koppen tellende peloton be droeg op de eindstreep 47 secon den. Pech In de eerste etappe rondom Axel bleken de smalle tubes de pol derwegen moeilijk te verteren. Meer dan een kwart van het 144 tellend peleton renners kreeg materiaalpech. Enkelen konden nog terugkeren in de grote groep, maar de meesten raakten in een kansloze positie. Ook de auto van wedstrijdleider Wim Jeremiasse werd niet gespaard. In de voorlaatste ronde kreeg Je remiasse pech, maar in de laat ste omloop van 20 kilometer her won hij het verloren gegane ter rein. Michel Rommers uit Rilland- Bath was de beste Zeeuw. Hij eindigde in de grote groep op een achttiende plaats. Ook Guillau- me de Punder, Lars van der Ploeg en Jean-Marc Dagevos ZATERDAG 25 MEI 1991 Middelburg wil Schipper toch houden VLISSINGEN - Romeo van Aer de heeft op korte termijn een in formatief gesprek met een Bel gische eersteklasser. De aanval lende middenvelder van Vlis singen verkeert nog in het onge wisse over het komende sei zoen. De op de achtergrond ge raakte Van Aerde heeft, zo ver klaarde hij gisteren desgevraagd, nog geen gesprek gehad met de Zeeuwse prof club. Zoals bekend brak de 23-jarige Van Aerde op 4 januari een been- en kuitbeen in een vriendschap pelijk duel met Helmond Sport. Inmiddels heeft hij de looptrai ning hervat. ..Het herstel gaat sneller dan ik had verwacht. Daarom had ik eigenlijk ver wacht dat Vlissingen wel iets van zich zou laten horen. Als ik uit de krant moet lezen wat be paalde spelers bovendien voor aanbieding hebben gekregen, dan denk ik dat de verhoudin gen toch scheef liggen. Ik begrijp ook niet waarom Van Keeken uit de krant moet vernemen dat hij weg mag. Hij heeft dan mis schien een wisselvallig seizoen gedraaid, maar voor dat soort spelers komt het publiek toch naar het stadion", aldus Van Aerde. De middenvelder heeft binnen kort een oriënterend gesprek met een club uit de Belgische eerste klasse, die enkele jaren geleden ook belangstelling voor hem toonde. „Maar ik moet hele maal niet weg", benadrukt Van Aerde, die ervan uitgaat dat Vlissingen op korte termijn wel contact met hem zal zoeken. Overigens overweegt ook Ad de Jong Vlissingen de rug toe te ke ren. Hij gaat niet akkoord met de aanbieding die Vlissingen hem heeft gedaan. Wel slaagde Vlissingen erin Arthur van Hui zen te strikken. De speler, die het afgelopen seizoen voor Hoek uitkwam, zal zich het komend seizoen in het shirt van de prof club, die onder de naam FC Zee land verder gaat. hullen. Harry van der Ham, die bij VC Vlissingen geen nieuw contract kreeg, wordt volgend seizoen bij RKC de assistent van trainer Leo van Veen. De 37-jarige Lex- monder volgt de naar zondag- amateurhoofdklasser DESK vertrekkende Cor Stolzenbach op. Van der Ham doet volgende week examen Oefenmeester 1. Inmiddels staat vast dat Hans de Nooyer en Ron van Dam Vlis singen verlaten. Beiden komen volgend jaar uit voor Middel burg. De eersteklasser zal het komend seizoen tevens Bram Rog en Huib Meerman kunnen begroeten. Rog speelde het afge lopen seizoen voor RBC. Meer man voor Kloetinge. Ook ex- prof Arold Back. die het afgelo pen seizoen in het amateurelftal van Vlissingen speelde, is het ko mend seizoen op De Nadorst te bewonderen. Jan Ragut kondigde namens de sponsorcommissie van Middel burg aan, dat de club toch nog een poging gaat wagen Paul Schipper voor de club te behou den. Zoals bekend is de aanval ler tot overeenstemming geko men met VC Vlissingen. Ragut daarover: „Hij heeft nog niet ge tekend. want de club FC Zee land is nog niet opgericht Een aantal sponsors van Middelburg maakt zich nu hard om Schipper toch voor de club te behouden. De speler zelf reageert laconiek op de mededeling van Ragut „Willen ze nu met me praten Ik heb ze drie weken de tijd gege ven en toen heb ik niets gehoord. Daarom heb ik voor Vlissingen gekozen. Ragut kent me toch. Dan moet hij weten, dat als ik ja zeg het ook echt ja is. Ik heb Vlis singen mijn woord gegeven." Happel in ziekenhuis INNSBRUCK (SID) - Ernst Happel. de Ooste- rijkse voetbaltrainer, is in de universiteitskli niek van Innsbruck op genomen. Happel, die in Nederland voor ADO. Feyenoord en het Neder lands elftal werkte, werd wegens algemene zwak te opgenomen. De be handelende artsen vre zen voor een lever- of vi rusziekte. Happels werk zaamheden bij FC Tirol worden voorlopig waar genomen door de Duitse oud-international Horst Hrubesch, met wie het contract onlangs met een jaar is verlengd. PARIJS - Stephanie Rottier is op het kwalificatietoernooi van Roland Garros doorgedrongen tot de derde ronde. De tennister uit Sint-Jansteen versloeg in de tweede ronde de Griekse Apostoli in drie sets: 6-1 5-7 6-1. In Ede gaat de finale van het gra- vel-toernooi tussen Boris Bec ker en Pete Sampras, die beiden gisteren voor het eerst in actie kwamen. In de eerste drie ron den was het duo vrijgeloot. Bec ker klopte de Australiër Wood- bridge: 6-3 6-4. Sampras was te sterk voor Agenor (Haïti): 6-3 6- 1. Parijs. Kwalificatie Roland Garros. Vrouwen, eerste ronde: Nowak (Pol) - Kamstra (Ned) 6-3 6-4 Vrouwen, tweede ronde: Oremans (Ned) - Ru bin (VSt) 6-2 6-4, Rottier (Ned) - Apostoli (Gril 6-1 5-7 6-1. Fde. mannen, demonstratietoer- nooi, 500.000 gulden: Halve finales: enkelspel: Becker (Duil - Woodbrid- ge (Aus) 6-3 6-4. Sampras (VSt) - Age nor (Hai) 6-3 6-1 Dubbelspel: Haar- huis/Koevermans (Ned) - Reneberg- Kuhnen (VSPDui) 6-3 6-1, Sieme- rink/Krajïcek (Ned) - Kempcrs/Da- vids (Ned) 6-0 6-1. Genève. vrouwen. 280.000 gulden: Achtste finales: Helgeson (VSt) - Zar- do (Zwi) 4-6 6-3 6-4. Kwartfinales: Manuela Maleeva (Zwi/2) - Stafford (VSt) 6-4 6-3, Whitlinger (VSt) - Kido- waki (Jap) 6-4 7-6. Bologna, mannen, 470.000 gulden: Achtste finale: Camporese (Ita/2) Cunha Silva (Por) 6-2 6-3. Kwartfina les: Tarango (VSt) - Oncins (Bra) 4-6 6-3 6-2, Camporese - Maltar (Bra/8) 6- 2 6-1. Gunnarsson (Zwei - Masso Arg) 6-0 6-2. Straatsburg, vrouwen, 280.000 gul den: Kwartfinales: McQuillan (Aus) - Wiesner (Oos/1) 6-4 7-6, Sawamatsu (Jap) - Kohde (Duil 6-3 6-1. Minter (Aus) - McNeil (VSt/2) 6-1 7-6, Zruba- kova (Tsj) - Gildemeister (Per/4) 6-0 6-3. Düsseldorf, wereldbeker landen teams: Rode groep: Sovjetunie - Zwe den 2-1. Tsjerkasov - Edberg 6-4 6-1. Volkov - Gustafsson 2-6 2-6 Dubbel spel door Zweden afgezegd In ver band met blessure van Edberg Stand: 1. Zweden 3-6, 2. Sovjetunie 3-5. 3. Spanje 3-4.4. Argentinië 3-3 Blauwe groep: Spanje Argentinië 2-1. Emilio Sanchez - Perez-Roldan 7-6 6-3, Aguilera - Davin 2-6 4-6. Ca- sal/Sanchez - Frana/De la Pena 6-3 6- 1. rste etappe in gesprek met wedstrijdleider Wim EXE I I I I I I I I I I I Voetbal wisten zich hierin te handhaven. Voor vandaag (zaterdag) staat, 's morgens een individuele tijdrit van 10,5 kilometer op het pro gramma. terwijl in de middagu ren om vier uur de rit in lijn volgt Zuiddorpe-Zuiddorpe (afstand: 96,5 kilometer). De uitslag van de eerste etappe (Axel-Axel over 82,4 kilometer) is: 1 Henk Vogels (Australië) in 1 uur 55 minuten en 52 seconden, 2 Rik Reine rink (nat. sel 3 Nicolas Jalabert (Fra), 4 op één seconde Elisio Torresi (Ita), 5 Eddie Pasquino (Limb sel 6 op 13 seconden Dennis Heilbron Da nia), 7 op 47 seconden Wiebren Veen stra (distr. Friesl 8 Danilo Hondo (Dui), 9 Martin Broekman (nat. sel.). 10 Rayender van Dongen (Alcm. Victr.i. 11 Marco Engels iBuitenl.i. 12 Ivo van Wijhe (Mid. Nedi. 13 Amme van der Veen (distr. Friesl 14 André Schrader (Zwalui, 15 Jerome Delbo- ve iFrai. 18 Michel Rommers (Zee land), 36 Guillaume de Punder (Zee land), 67 Lars van der Ploeg (Diana), 68 Jean-Marc Dagevos (Zeeland t. 87 Michel Swartele (Zeeuwsch-Vlaan deren). 100 Ronald Lijbaart (Zeeuwsch-Vlaandereni, 128 Jean- Pierre Godde DianaI, 129 Derek-Jan Franse iZeeuwsch-Vlaanderen). 137 Wilmar van de Berghe i Zeeuwsch- Vlaanderen i Duitsland. 31ste speeldag Bundesli- ga: l.FC Nurnberg - Borussia Dort mund 1-1, Uerdingen - ^Eintracht Frankfurt 2-3. l.FC Kaiserslautern - VfL Bochum 4-1. Stand aan kop: 1 l.FC Kalserlautern 31-44, 2 Bayern München 30-40, 3. Werder Bremen 30-37. Volleybal Leningrad. World League, groep B. tweede dag: Sovjetunie - Italië 3-2 (10-15 15-11 15-11 3-15 15-11) Zeilen Medemblik. Spa-regatta: Finn, der de race 1. Milner (Can), 22 Zielhuis (Ned) Vierde race: 1. Hjortnaes (Nooi. 25. Zielhuis. Stand 1. Mergen- thaler 52,0,7. Zielhuis 93.0. Star. derde race' 1 GraeL'Ferreira (Brai, 5. Neelemann/Schrier (Ned), 6 BinkhorsbDouze (Ned), 11. Peet/Peet (Nedi, 14. Douze/Altena (Ned), 18. Loef/Van der Werf Ned) Vierde race: 1. Hagen/Falkenthal (Dub, 4. Neele- man/Schrier, 11. Binkhorst/Douze. 18 Peet/Peet. Stand: 1. Hagen/Fal kenthal 18,7. 5. Neeleman/Schner 36,7. 12. Peet/Peet 76.7. 20. Bink- horst/Douze 103.7. 21. Douze/Altena 119,0. Tornado, derde race l Nagy/Henard (Fra). 9. Van Teylingea'Manuel (Nedi, 11. Hoekstra/Kooyman (Nedi. Vierde race: 1 Schwall/Schwall. 8 Van Teylingen/Manuel. Stand: 1. Na gy/Henard 20.4.4 Van Teylingea'Ma nuel 62,0. Flying Dutchman, derde race: 1. Boj- sen-Möller/Bojsen-Möller (Deni, 8 Potma/Potma (Ned), 18. Kats/Har- derwijk(Ned) Vierde race: l.Bojsen- Möller/Bojsen/Möller, 11. Kats/Har- derwijk, 27. Potma/Potma Stand: 1 Bojsen-Möller/Bojsen-Möller 10,0, 2. Potma/Potma 55.0, 9. Kats/Harder- wljk 75,7. Soling, vierde race: 1 PalmiDem. 18. Helner (Ned). Vijfde race: 1. Heiner Stand (met af trek): 1. Henriksen 23,4, 5 Heiner ,46.0. Europe, vrouwen, derde race: 1 La- coste (Fra). 3. Van Leeuwen (Nedi, 9. Beemster (Ned), 13. Vegter (Ned) Vierde race: l. Jensen (Den), 4 Van Leeuwen, 13 Vegter. Stand 1. Jen sen 36,7, 2. Van Leeuwen 41,7, 13. Beemster 94,0, 18. Fokke 114,7, 19. Vegter 119,0. 470, vierde race: Noe/Cojana (Itai, 7. Schutte/Schutte (Ned). 37. Stavenui- ter'Stibbe (Ned). Stand: 1. Hunger. Schmidt (Dun 42,0, 18 Bos/Van Ber- geijck(Ned) 131.0,21. Schutte/Schut te 135,00. 470, vrouwen, vierde race: 1. Bover.' Marti iSpa). 21 Kramer/Stavenuiter (Ned). Stand: 1 Le Brun/Barre (Fra) 26,0, 12. Kramer/Stavenuiter 82,7 Lechner, vierde race 1 Egeblad (Den), 16 Versteegen (Ned), Van den Berg gedisk. Stand 1 Quintin (Fra) 29,0, 34. Versteegen 176,0, 35. Koops 176.0, 56. Van den Berg 248,0 Lechner, vrouwen, vierde race: 1. Way(GBr), 3. De Vnes (Nedi. 6. Keyer (Nedi Stand: 1. Burzynska 8.0, 5 De Vries 38,7.7. Keyer 46,1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 19