Concertzaal is toe aan verfbeurt PZ ritse reddingsboten wen te gast in Breskens Direktie Dethon ontzenuwt zorgen van raad Hulst Foster Parents Fan Club is echt héél wat anders Boete van 500,- voor vuile keuken De Vlijt Bedden provincie zaterdag 25 mei 1991 13 Hulst gaat met drie Vlaamse gemeenten nauw samenwerkend lezers schrijven eheerder: "Maar we hoeven ons niet te schamen" jtaad Sas van Gent over plan urenhulp Zelzate bij rampen irminus VEN GENT - Burgemees- n wethouders van Sas van Hi willen een zogeheten bu- L ulpregeling aangaan met ÉfBelgische Zelzate. Gedacht It aan onderlinge uitwisse van hulp bij brand en onge- en. Het collegevoorstel dt donderdag 30 mei behan- in de gemeenteraadsverga- ng. Wplan voorziet in het verlenen bijstand in geval van een j lag ongeval of een grote cl binnen eikaars gemeente zen. Deze vorm van grens- ichrijdende samenwerking 1 juni moeten ingaan en geldt voor een periode van mini maal tien jaar. De wederzijdse bijstandsverlening is kosteloos. De gemeenteraad van Zelzate sprak zich twee maanden gele den al uit voor de plannen. Aar denburg heeft een soortgelijke overeenkomst afgesloten met buurgemeente de Maldegem. De gemeenteraad bespreekt eveneens het voorstel van b en w om de woningbouwvereniging Sas van Gent Vooruit met een kleine 107.000 gulden bij te staan voor de renovatie van zes huizen in de Beneluxstraat (de num mers 60 tot en met 68 even en 145). In het verlengde van de fi- (Advertentie) Slaapkamer en bedden speciaalzaak De Slaapvoorlichter voor Zeeland &A§ji Beestenmarkt 12, Goes, tel. 01100-32213 nanciële bijdrage ligt een huur verhoging van 66 gulden per maand voor de betreffende vla- ko-woningen in de wijk Sint Al- bert. De raad buigt zich donderdag verder onder meer over de vast stelling van het reconstructie plan voor de Westkade en Pro menade in Sas van Gent. De ver gadering, in het gemeentehuis aan de Westkade, begint om 19.30 uur. Zeeuws Vocaal Ensemble zingt in Yerseke YERSEKE - Het Zeeuws Vo caal Ensemble onder leiding van Kees van Eersel geeft woensdagavond 29 mei een uit voering in de hervormde kerk te Yerseke. Naast composities uit de Duitse en Engelse renaissan ce legt het koor dit keer het ac cent op koorliederen uit de Duitse romantiek; werken van HULST - Waarnemend direk- teur F. Hamelink en adjunct-di- rekteur A. Sponselee van het so ciaal werkvoorzieningschap Dethon ontkennen dat de werk nemers steeds harder moeten werken en dat ze steeds moeilij ker arbeid moeten verrichten. Ze schrijven dat in een brief aan het college van b en w van Hulst. Bij de behandeling van de ontwerp-begroting 1992 in de raadsvergadering van vorige maand zijn hierover een aantal vragen gesteld. Het college heeft de opmerkingen naar De thon verzonden met verzoek om een schriftelijke reaktie. „Er bestaat enige zorg over het produktieniveau. De mensen moeten steeds harder en moeilij ker werk doen en het komt al voor dat mensen het produktie- proces niet kunnen bolwerken", schrijft het Hulster college, met daaraan de vraag gekoppeld wat de selectiecriteria voor het per soneel zijn. De direktie van Dethon rea geert: „Door middel van regel matig werkoverleg en vergade ringen wordt aanhoudend ge controleerd of in voldoende ma te aan het sociale bedrijfsdoel wordt voldaan. Er bereiken ons intern geen signalen dat er spra ke zou zijn van de zorgelijke si tuatie zoals die in uw brief wordt geschetst." Hamelink en Spon selee zeggen verder dat in het al gemeen kan worden gesteld dat het werkpakket van voldoende omvang is en dat de orderporte feuille goed is gevuld. „In bepaalde bedrijfsonderdelen is de vraag naar onze produkten erg groot en moet er soms onder een zekere tijdsdruk gewerkt worden", schrijven de direktiele- den. Door verdergaande mecha nisering en verbetering van de arbeidsomstandigheden wordt getracht evenwicht te bereiken tussen de vraag van de klanten en een verantwoorde werkdruk. „Bij het aanstellen van perso neel wordt rekening gehouden met hun mogelijkheden en inte resses." De brief waarin de Dethon-direc- tie een en ander uit de doeken doet is ter kennis gesteld van de raadsleden. HULST - Hulst gaat nauwer sa menwerken met de Vlaamse ge meenten Beveren, Sint Gillis Waas en Stekene. In Kasteel Cortenwalle in Beveren is daar toe een samenwerkingsover eenkomst ondertekend. Het is het eerste samenwerkingsver band op grond van de Benelux- overeenkomst die 1 april in werking trad. De samenwerkingsovereen komst moet formeel nog worden goedgekeurd door de gemeente raden van de Vlaamse gemeen ten. Dat moet komende maand gebeuren. De gemeenteraad van Hulst heeft zich al akkoord ver klaard. Het samenwerkingsver band heeft tot doel grensover schrijdend overleg en samen werking te bevorderen. Concreet zijn er inmiddels al een aantal dingen afgesproken. Zo zal een inventarisatie worden gemaakt van de grensover schrijdende milieuproblema tiek, met als doel hier in de toe komst zoveel mogelijk op in te kunnen springen. Verder heb ben de vier gemeenten afgespro ken elkaar op de hoogte te hou den wat betreft de raadsagen- da's en diverse beleidsstukken. Ook is het de bedoeling dat er een gezamenlijke aanpak komt van de Europese Monumenten dag op 14 september en dat er bij de Europese Gemeenschap een subsidieverzoek wordt inge diend voor het aan elkaar kop pelen van Vlaamse en Zeeuws- vlaamse wandel- en fietspaden. „Het is een begin", zegt burge meester A. A. L. G. M. Kessen van Hulst. „Stap voor stap kun nen er nu initiatieven worden ontplooid die het gebied tot één geheel moeten maken." Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. Enquête de Staat van het Land Zo'n 20 jaar geleden werd de volkstelling, ondanks de wette lijke verplichting tot invullen, op ongekende schaal geboycot vanwege onvoldoende garanties omtrent de privacy. Zelfs de rijksoverheid zag geen kans dit probleem op te lossen: exit volkstelling. Nu komen 15 regionale dagbla den met een enquête, zonder garanties, zelfs zonder informa tie over wie nu precies wat met deze gegevens gaat doen. Zogenaamd anoniem, maar dat is natuurlijk onzin. Uit de com binatie '40-jarige gehuwde man nelijke ambtenaar zonder kinde ren, 32 uur per week werkend sinds 1986, salaris x, wonend in de buitenwijk van een kleine stad', is in de Zeeuwse omstan digheden vrij eenvoudig uit te vinden dat ik die cocaïne-snui- vende alcoholist ben die met van mijn werk meegenomen spullen anderen molesteert. Dat kan ik dan net zo goed direct met naam en adres bekend ma ken. Ik hoop dat meer mensen goed nadenken vóór ze eventueel be sluiten in te vullen en wens u een verheugend lage respons toe. Wim van Wijngaarden Pres. Wilsonlaan 156 Middelburg Noot redactie: (De briefschrijver hoeft zich geen zorgen te maken: alle in zendingen van de vijftien regio nale bladen worden naar de GPD in Den Haag gezonden en vervolgens naar Londen, waar ze in geheel willekeurige volgorde worden verwerkt. Wie dan nog in staat is de '40-jarige gehuwde mannelijke ambtenaar zonder kinderen, 32 uur per week werkend sinds 1986, salaris x, wonend in de buitenwijk van een kleine stad' te traceren, moet minimaal over de kwaliteiten van Sherlock Holmes beschik ken). RTBF Bij het verdwijnen van de inte ressante Franstalige Belgische zender RTBF van het kabelnet, wil ik enkele opmerkingen ma ken. De redenen van het verdwij nen zijn vaag. Is MTV zo anders dan superchannel? Of denkt Ze- katel meer kijkers te trekken met de popzender MTV? Over eenheidsworst gesproken! Ove rigens ben ik niet vies van (En gelstalige) popmuziek. Ik hoop dat Zekatel en de gemeente Vlis- singen realiseren, dat er meer van deze popmuziek op andere zenders wordt uitgezonden, en dat kijkers daar dus terecht kun nen. Waarom wordt er niet over wogen om meer recht te doen aan de Europese veelzijdigheid van talen en culturen? Als het mogelijk is waarom worden er geen Scandinavische, Russi sche, Zuid-Europese e.a. pro gramma's doorgegeven? Of is het alleen maar een kwestie van geld en kijkers? Het laten vallen van RTBF is net zoiets als het laten verdwijnen van de kabel van de kwalitatief goede BBC, Nederlandse en Duitse zenders. Hans Schutijser Alexander Gogelweg 31 VlissingeJi Depressief Graag wil ik reageren op het ar tikel in de PZC van 15 mei 'Veel 11-16-jarigen depressief ge stoord'. Ik maakte mijn zoon van bijna vijftien jaar attent op dit artikel in uw krant (zelf heb ik een gezin met twee kinderen in deze leeftijdfase). Na het laten lezen van het artikel door mijn zoon, kreeg ik dit duidelijke ant woord van hem: „Waarom ma ken de volwassenen steeds ruzie en is er onbegrip in de wereld. Wij moeten dit allemaal zien, le zen èn verwerken. Neem nou de Golfoorlog (veraf), de Provincia le Sta ten-kwestie (zo dichtbij). Conflicten op school, in de be drijven en in de gezinnen door fusies en echtscheidingen enz. Daar worden wij zo depressief van". M. Quaak-Fijnaut Volderstraat 6 Oostburg Karolingisch Burchtverdriet Zelf archeoloog nam ik met vreugde kennis van de recente ontdekking op/onder het Abdij plein. Overigens heb ik de in druk dat M. R. van Heringen de enige is die aan de situatie daar plezier beleeft. Persoonlijk vind ik het volslagen onbegrijpelijk dat men op de onzalige gedachte is gekomen in de lente toeris tisch voorseizoen) een ook Euro pees gezien uniek cultuurmonu ment deels te herscheppen in een vuilnisbelt. Drs. J. G.'M. Arentsen. Girsesland 42. Middelburg Bianca Visschers (1) en Tamara Goosens van de Foster Parents Fan Club {foto Oscar van Beest) MIDDELBURG - Als zij het voor het zeggen hadden, was het anders gegaan. Die 'trut tige' naam had anders geluid, de posters, de slogans: ze had den er niet hetzelfde uitge zien. Want, benadrukken Bianca Visschers uit Middel burg en Tamara Goosens uit Oost-Souburg, de Foster Pa rents Fan Club is iets heel an ders dan de bekende organi satie. Hun club adopteert geen kin deren in verre landen, zoals de 'grote' leden van het Foster Parents Plan. De Fan Club is voor iedereen tot 27 jaar. die de bewoners in de Derde We reld wil steunen. Met het kwartje per dag dat de leden opzij leggen, worden in Soe dan en op de Filipijnen scho len en gemeenschapscentra gebouwd en de medische voorzieningen verbeterd. Over de posters van de Fan Club zijn Bianca en Tamara niet tevreden. Ze lijken te veel op die van de moederorgani satie. Ook de slogan moet ver dwijnen: 'Een kwartje per dag' komt te veel overeen met 'Eén gulden vijftig per dag". Het Foster Parents Plan moet beter haai- best doen om te be nadrukken dat de Fan Club echt een andere organisatie is, vinden de twee 17-jarige VWO-scholieren. Ze zijn ver tegenwoordigd in de Raad. het orgaan van de Fan Club dat het beleid bepaalt. De Raad drong wel aan op wijzi gingen. maar daar wilde het Foster Parents Plan niets van weten. De naam 'Fan Club' bestond al te lang (sinds 1987) om te veranderen, vertelden ze. Krant en pasje Hun enthousiasme voor de Fan Club is er echter met min der om. De snel groeiende or ganisatie heeft al ruim 2800 le den in Nederland. In ruil voor de drie rijksdaalders krijgen de leden een pasje en vier keer per jaar de Fan Clubkrant met daarin informatie over hun projecten. Het pasje geeft recht op korting op allerlei ar tikelen. Ook bestaat de moge lijkheid met iemand uit Soe dan of de Filippijnen te cor responderen. Bianca had een penvriendin in het Soedanese dorpje Kur- muta. De belevingswereld van de Soedanese verschilde echter zo met die van haar. dat ze stopte met schrijven. „Ik kon bijvoorbeeld niet ver tellen wat sneeuw is. Dat kent ze gewoon niet. Nu stuur ik maar kaarten en kleine ca deautjes, dat vindt ze veel leu ker." Bianca zocht al geruime tijd naar een manier om haai leeftijdgenoten in de Derde Wereld te steunen. Een folder tje van de Fan Club haalde haar over om lid te worden. Tamara gaf zich drie maan den geleden op als lid. „Eigen lijk was ik niet zo geïnteres seerd. maar Bianca heeft me door haar enthousiasme ove- gehaald." Samen verspreiden ze folders en hangen posters op in winkels, scholen en bi bliotheken. Vierdaagse Bianca's enthousiasme lijkt vooralsnog niet te stuiten. Met vier andere raadsleden doet ze mee aan de Vierdaag se in Nijmegen. Ze hopen door sponsoring geld binnen te ha len en met de Fan Club in het nieuws te komen. De Middel burgse oefent één keer in de week door heen en weer naar Zoutelande te lopen. „Een raadslid kwam op één van de vergaderingen in Amsterdam met het idee om aan de Vier daagse mee te doen. Ik heb toegezegd, maar eigenlijk schrik ik er nu een beetje voor terug. Maar ik moet hem wel uitlopen: iedereen zegt name lijk dat ik het niet volhoud." 21pKENS - Het reddingssta- Ijtereskens werd vrijdag be lt door twee Engelse red- pboten. Die zijn op weg ^Oslo, waar 1 juni een confe- ie begint van de Internatio- Life Boat Federation. Deze -ferentie wordt eens in de -—(jaar gehouden en duurt een WÏ- De twee Engelse red- r^boten, de Duke of Atholl STjje Marine Engineer, werden de reddingsboten Tuime laar uit Cadzand en Prinses Margriet uit Breskens op zee welkom geheten. Gevieren voeren ze naar Bres kens toe, waar de Engelse be manning overnachtte. Vanmor gen. zaterdag, voegt zich nog een Belgische reddingsboot bij het tweetal. Gezamenlijk wordt koers gezet naar het volgende station op de route IJmuiden. Vanuit Nederland varen twee reddingsboten mee in het kon vooi naar Oslo. Het zijn de Va- lentijn uit Noordwijk en de Jan van Engelenburg uit Terschel ling. In Oslo komen verder reddings boten uit Denemarken, Zweden. Duitsland en een grote afvaardi ging uit Noorwegen. De confe rentie wordt in Noorwegen ge houden. omdat de reddings maatschappij aldaar honderd jaar bestaat. DDELBURG - De vaalkleuri- «anden in de foyer moeten wit zijn geweest. Doordat verf in het hout is getrokken, oont het plafond kale plek- De sigaretterook heeft de nite ook geen goed gedaan, niiom de ventilatieroosters enen zich zwarte vlekken af. ds de herfst van 1974 is - af- jen van wat noodzakelijke, ine reparaties - geen drup- verf besteed aan de Middel- gse Concert- en Gehoorzaal. ia achttien jaar geleden .ghet gebouw - aan de voor- grenzend aan de Singel- aten aan de achterzijde aan Verwerijstraat - de laatste e opknapbeurt. De Concert- jehoorzaal, vooral bekend wege zijn uitstekende akoes- werd uitgebreid met een zij gel met vier solistenkamer- twee kleinere zalen, toilet- Bpen, berging en een verwar- jshok. De ingang werd ver- wd en de foyer werd heringe- gebouw is, meent beheerder riep, hard toe aan een nieuw je verf. Sommige van de posten zijn kaal. In de nis van de Grote Zaal begint het Valk - Door ziekte gaat optreden van Jan en Zwaan in de feesttent in Water kerkje niet door. Hun plaats lt ingenomen door het Re- joogtrio en Ria Valk. De middag, speciaal bedoeld - ouderen, begint om 13.30 ""jammer... Vanavond zitten we helemaal vol. Volgende week dan maar? Belt u even 01100-30085. TOT VOLGENDE WEEK DAN MAAR! N HOTEL RESTAURANT I STATIONSPLEIN 1 - GOES delburg wil volgend jaar in elk geval het plafond vernieuwen. Kosten: 150.000 gulden. Een to tale opknapbeurt staat voor la ter op het programma. Berging De Concertzaal ontbeert verder een goede berging. De grote mu ziekinstrumenten van het Zeeuws Orkest, één van de tien tallen vaste gebruikers van het gebouw, moeten nu soms op het podium blijven staan of onder een trap worden neergezet. De huidige berging is te klein om de stoelen, tafels en de drankvoor raad in onder te brengen. Afge zien van de repetities en uitvoe ringen van muziekkorpsen en koren vinden in de zalen regel matig cursussen, lezingen, re cepties en vergaderingen plaats. Grote aanpassingen zijn wat Griep betreft niet direct nodig. In de Grote Zaal zijn alleen wat akoestische materialen nodig omdat bij uitvoeringen van gro te concerten het geluid via de achterwand terugkaatst. Een geluidswerend gordijn zou al soelaas kunnen bieden. „Voor de rest ziet alles er nog keurig uit", vertelt de beheerder wijzend op de stoelen. „Het gebouw is al leen duidelijk aan een verfje toe." Aan de in 1974 gereed geko men nieuwbouw hoeft niets te gebeuren. „We hoeven ons niet te schamen voor dit gebouw." Intrede geestelijk verzorger van streekziekenhuis VLISSINGEN - Ds N. H. J. E. Boomer uit Middelburg wordt zondag 26 mei bevestigd tot geestelijk verzorger van het Streekziekenhuis Walcheren. De bevestiging zal plaatsvin den tijdens een dienst die om 15 uur begint in de Middelburgse Koorkerk. Ds Boomer is de op volger van ds P. Joosse. Ds Boomer werd 6 mei 1936 ge boren in Voorburg. Na het gym nasium studeerde hij in Amster dam aan de theologische facul teit. In 1968 werd hij tot predi kant bevorderd en kwam hij in Domburg terecht, waar hij naast zijn gewone werkzaamheden veel aandacht besteedde aan re- creatiewerk. Van 1974 tot 1977 was ds Boomer predikant te Hel mond, waarna hij naar Amster dam verkaste tot dit jaar. Mendelssohn, Schubert, Rhein- berger en Brahms. Ook brengt het Zeeuws Vocaal Ensemble enkele Glees ten ge hore. Dit zijn Engelse koorwer ken uit de laat achttiende en be gin negentiende eeuw. Het koor zingt deze avond ge heel a capella. Het zingen wordt afgewisseld met vierhandig or gelspel door Henny en Kees van Eersel. Zij spelen composities van onder anderen Tomkins, Türk, Van Beethoven en Al- brechtsberger. Het concert be gint om 20.00 uur. Geslaagd - Aan de Techni sche Universiteit Eindhoven is W. Provoost uit Domburg ge slaagd voor het examen inge nieur bedrijfskunde. Economische politierechter MIDDELBURG - De Pizzeria Bella Italia in Terneuzen deed haar naam in september 1989 weinig eer aan, daar de keuken en de bakkerij zeker niet uit blonken door schoonheid, maar integendeel zeer vies waren. Muren en schappen zaten onder een vettige substantie en op de vloer van de keuken lagen oude etensresten. In de bakkerij la gen deegresten, meel en stof op de grond. De advocaat mr J. de Bliek bracht namens de eigenaar Y. C. (33) uit Rotterdam op de zitting van de economische politierech ter in Middelburg naar voren, dat deze weinig tijd had gehad om toe te zien op de hygiëne, om dat hij ook nog een eethuis in Gorkum had. Het probleem was intussen opgelost door het aan stellen van een bedrijfsleider in Terneuzen. Officier van justitie mr J. J. A. Groen wees erop dat C. in een half jaar tijd al drie waarschuwingen van contro leurs van de Keuringsdienst voor Waren had gehad en er daarna pas proces-verbaal was opgemaakt. Mr De Bliek benadrukte dat er met het eten niets mis was ge weest en dat het publiek in de zaak vrij uitzicht had op de open keuken, wat nooit klachten tot gevolg had gehad. De economi sche politierechter mr R. A. Fib- be antwoordde dat de keurmees ters niet wachten met verbalise ren tot de bezoekers het vies vin den. Hij legde C. een boete van 500 gulden op, hetzelfde bedrag dat hem als schikking was aan geboden. De officier had 600 gul den geëist. Afgekoeld De eigenaar van een Chinees res taurant in Domburg N. T. F. (36) kreeg twee boetes van 500 gul den opgelegd, omdat er augus tus 1989 in twee monsters rijst een veelvoud van het aantal bac teriën dat maximaal is toege staan werd aangetroffen. De oor zaak ervan was dat de rijst na het koken niet snel genoeg was afgekoeld. De officier hield F. voor dat hij ook al diverse waarschuwingen had gehad voordat hij op de bon ging. Er was hem bovendien te verstaan gegeven dat hij minder glutaminezuur (ve-tsin) aan het eten moest toevoegen. Mr Groen eiste in deze zaak twee maal 600 gulden, maar de economische politierechter beperkte de boe tes ook ditmaal tot het schik kingstarief. van de Britse reddingsboten die op zee werd verwelkomd door 'uimelaar en de Prinses Margriet lfoto Camile Schelstraete) pleisterwerk te schilferen en in het plafond treden scheuren op. Als nu niets gebeurt zal het ver val verder toenemen. Wethou der mr J. Douwes, verantwoor delijk voor de gemeentelijke ac commodaties, erkent de proble matiek van het achterstallig on derhoud. „Maar we moeten ook niet te dramatisch doen. Het is niet zo dat je het idee hebt een bouwval binnen te lopen." Mid- Het interieur van de Concertzaal dat hard toe is aan een opknapbeurt (foto Oscar van Beest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 13