Ter Schorre helpt De Molenhof Groeiende belangstelling buurtkorfbaltoernooi Rioolbelasting wacht in Hulst een lange discussie Commissie Hulst laakt uitlatingen van wethouder Echtpaar in Biervliet 60 jaar getrouwd streek 14 Bejaardencentrum Zaamslag biedt vanaf juni ook verpleeghuiszorg Start avondvierdaagse WOENSDAG 22 MEI 1991 ZAAMSLAG - Bejaardencen trum De Molenhof in Zaamslag: gaat een samenwerkingsver band aan met verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. Vanaf 1 juni wordt een team van ver pleegkundigen uit Ter Schorre in het bejaardencentrum gede tacheerd. Voor de dagelijkse problematiek wordt de plaatse lijke huisarts ingeschakeld. Ze ventien ouderen die normaal in het verpleeghuis opgenomen zouden worden, kunnen zo in het bejaardencentrum blijven wonen. Volgens Molenhof-directeur A. G. Lokerse biedt het zogeheten 'substitieproject' tal van voorde len. „We brengen de zorg bij d&/ mensen. Hulpbehoevende be jaarden uit Zaamslag hoeven straks niet meer naar Terneu zen. Ze kunnen gewoon hier blij ven. in hun eigen kamertje en - dat is misschien het belangrijk- ste - ze blijven in hun eigen so ciale omgeving." Lokerse stelt dat de drempel van een ver pleeghuis voor een bejaarde vaak hoog is. „Voor iemand van een jaar of tachtig is Zaamslag- Terneuzen een hele afstand. Vrienden en bekenden hebben Tafeltennisclub Terneuzen hield kampioenschap TERNEUZEN - Ronnie de Jong bij de senioren en René Ooms bij de jeugd zijn clubkampioen ge worden van de tafeltennisver- eniging Effect uit Terneuzen. Na een onderbreking van verschil lende jaren besloot het bestuur van de club dit jaar opnieuw een clubkampioenschap te laten verspelen. i Vooral de finale bij de senioren was een spannende aangelegen heid. Na drie enerverende games klopte Ronnie de Jonge zijn op- ponent Peter Francke met 21-15, 12-21 en 21-18. Bij de jeugd klopt- te René Ooms in de eindstrijd Roel Verhelst. De eindstanden waren als volgt: Senioren: 1 Ronnie de Jong; 2 Peter Francke; 3 F. Bracke; 4 F. Sanders; 5 F. Baert. Jeugd 1 René Ooms; 2 Roel Ver- helst: 3 P. Koopman: 4 D. Snel: 5 M. van der Hooft. ook die leeftijd en kunnen niet meer zo vaak langs komen." Vorigjaar al diende De Molenhof een aanvraag in voor het substi tutieproject. Toen werd het om 'financiële redenen' afgeblazen. Dit jaar kon uiteindelijk de sa- menwerkingsafspraak worden gemaakt. Het Algemeen Zieken fonds voor West-Brabant en Zeeuwsch-Vlaanderen (AWZW) heeft een controlerende taak. Met het project is op jaarbasis een bedrag van 375.000 gulden gemoeid. Lokerse: „De zorg voor zeventien ouderen in een ver pleeghuis is stukken duurder. Daar kost een dag ongeveer Zevende editie Hulsterlofeesten in Nieuw-Namen NIEUW-NAMEN - De voetbal vereniging Hulslerloo houdt het komende weekeinde voor de zevende keer de Hulsterloofees- ten. Deze festiviteiten zijn een afsluiting van het lopende voet balseizoen met activiteiten voor de gehele bevolking van Nieuw-Namen, zowel oud als jond. Net als voorgaande jaren staat er op het bijveldje van het sport terrein een feesttent opgesteld. De start van de Hulsterloofees- ten wordt vrijdagavond gegeven met een nieuw programma-on derdeel, de run-bike-runwed- strijd. Het startschot klinkt om 19.00 uur bij de kantine. Inschrij ven kan vanaf 17.30 uur. In de feesttent draait disco-bar Cyg- nus X en verzorgt de regionale popgroep Anything uit Kloos- terzande een optreden. Zaterdagmiddag begint om 13.00 uur het wijkentoernooi. waarbij alleen niet-voetballers elkaar bestrijden op de groene mat. Voor de kleintjes is er in de tent een optreden van clown Francesco di Creatore. 's Avonds staat er in de feesttent een avondvullend programma op de rol met muziek van de Westband en optredens van de Belgische zangeres Margriet Hermans en Rod Sinclair. Zon dag worden de Hulsterloofees- ten afgesloten. Zowel de vetera nen als het eerste elftal van Hul- sterloo speelt een vriendschap pelijke wedstrijd tegen het Bel gische Kieldrecht. In de feest tent zorgt disco Cygnus X voor de vrolijke noot. tweehonderd gulden. Wij leve ren straks dezelfde zorg voor maar 150 gulden per dag." Blaauwe Hoeve Bejaardencentrum De Blaauwe Hoeve in Hulst heeft al enige tijd een eigen substitutieproject. Maar daar was de totstandko ming veel gemakkelijker omdat het bejaardencentrum en het verpleeghuis onder één dak zit ten en bovendien hetzelfde be stuur hebben. „Daar was alleen een wijziging in het budget voor nodig. In ons geval zijn twee to taal verschillende en onafhanke lijke stichtingen rond de tafel gaan zitten. Dat is uniek voor Zeeuwsch-Vlaanderen". zegt Lo kerse. Lokerse had maandagmiddag goed nieuws voor een man die in een aanleunwoning bij de Mo lenhof woont. Zijn vrouw woont noodgewongen in verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen. „Ik Een dans rond de korf tijdens het buurtkorfbaltoernooi in Zaamslag foto Canule Schelstraete) ZAAMSLAG - Het buurttoer- nooi van de korfbalvereniging Zaamslag lieeft dinsdagavond min of meer een verrassende winnaar gekregen. Het team 'Wudder en zudder', dat opge bouwd was rond een aantal jeugdleden van de organiseren de vereniging, sloot uiteinde lijk dit toernooi winnend af. In de finale werd de ploeg van West geklopt. De belangstelling voor dit toer nooi neemt nog telkens toe. Dit maal hadden in totaal veertien ploegen ingeschreven. Voor de kv Zaamslag overigens een ma ximum aantal. Immers, met de veertien ploegen van nu is het nog mogelijk om het toernooi op één avond af te werken. Volgens voorzitter Daan Hamelink van Zaamslag moet dit voorlopig ook zo blijven. „Anders denk ik, dat het toernooi de aantrekke lijkheid verliest. Daarom is dit een mooi aantal", vond Hame link in zijn voorbeschouwing op dit toernooi. Dinsdagavond bleek dat de hui dige formule voorlopig gehand haafd dient te worden. Alle teams konden op deze manier drie poulewedstrijden afwerken. Na de wedstrijden in de voorron den plaatsten 'Wudder en zud der' en West zich tenslotte voor de finale; cle jeugdige formatie van Wudder en zudder haalde dat, De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door het tweede team van Drie Gehuchten, dat de baas bleef over Mikpunt. bel ze zo meteen op. In juni kun nen ze weer bij elkaar wonen, hier in Zaamslag". zegt de direc teur verheugd. Op 30 mei wordt tijdens een korte bijeenkomst in de recreatiezaal de projectover eenkomst getekend. Kynologenclub houdt clubmatch KOEWACHT - De Zeeuws- Vlaamse Kynologenclub houdt zaterdag 25 mei haar jaarlijkse clubmatch in de hallen van de familie Mieras aan de Oudeweg in Koewacht. Aan deze groots opgezette rashondententoon stelling nemen zo'n 180 honden deel, verdeeld over 55 verschil lende rassen. Er zijn rassen te bezichtigen die niet of nauwelijks bekend zijn. Mensen, die van plan zijn een hond aan te schaffen, kunnen zich hier ook laten informeren over de viervoeters. De club- match begint om 10.00 uur met een officiële openingshandeling door burgemeester en wethou ders van de gemeente Axel. Daarna wordt een begin ge maakt met de keuringen. De die ren worden hierbij in negen groe pen onderverdeeld: Naast dog- achtigen zijn er windhonden, herdershonden, staande jacht honden, spaniels en retrievers, lopende honden en dashonden, pinchers en schnauzers, terriers, gezelschapshonden, kees-achti- gen en poolhonden. Omstreeks half drie staat er een kind-hondshow op het program ma. De kinderen zijn hierbij ver kleed volgens het ras en land van herkomst van de hond. Ver der vermeldt het programma nog een keuring van pup's, een kampioensklas en een eindkeu- ring voor de winnaar van de clubmatch. Aan het eind van de dag verzorgt de hondentrainingsschool van L. Mieras een behendigheidsde monstratie. De kinderen kun nen de gehele dag terecht in de videohoek en er is een loterij. De Zeeuws-Vlaamse Kynologen club is druk doende een ruimte te zoeken voor het organiseren van het nationaal kampioen schap. Hiervoor is een ruimte nodig van tussen 'de 5.000 en 10.000 vierkante meter. Aan het nationaal kampioenschap ne men jaarlijks ruim 2000 honden deel, en de publieke belangstel ling is enorm. HULST - Evenals in veel ande re gemeenten kan Hulst moge lijk ook een lange discussie over de invoering van rioolbelasting tegemoet zien. In de commissie Ruimtelijke Ordening werd met die discussie dinsdag een start gemaakt. Hoofd openbare werken G. Totté zei te verwach ten dat de kosten voor een gezin tussen de 53 en 84 gulden komen te liggen. Elf van de dertig Zeeuwse gemeenten heffen vol gens hem al rioolbelasting en daarbij komen dergelijke be dragen om de hoek kijken. Wethouder G. A. van de Voorde wou zich niet vastpinnen op cij- HULST - De commissie ruimte lijke ordening van de gemeente Hulst was dinsdag zeer ont stemd over de wijze waarop het college informatie omtrent de aanleg van twee woonwagen centra naar buiten brengt. Met name de uitlatingen van finan- ciën-wethouder P. P. V. Wee- maes in de krant van afgelopen vrijdag werden ten zeerste be treurt door met name CDA- raadslid P. Blommaert. „Als ik tijdens het Pinkster- weekeinde op straat loop. en mensen zeggen tegen mij: 'wat is dat eigenlijk voor een zooitje bij jullie', dan doet mij dat pijn. Ik pas hiervoor in de toekomst", zei hij. Ook wethoifder G. A. van de Voorde liet zich zo uit. „Ik ben er het hele weekeinde niet goed van geweest. Dat zoiets kan." Weemaes zei in de krant van vrij dag dat het college, waarvan hij deel uitmaakt, de raadsleden in een brief onvolledig heeft geïn formeerd met betrekking tot de aanleg van een woonwagencen trum aan de Tragel en de Zoute- straat (Zeildijk). In de brief zou volgens Weemaes een onjuist beeld worden gege ven van de offerte van het Bra bantse bedrijf Nijbod. Het colle ge schetste dat het bedrijf het werk kan uitvoeren voor de rijksbijdrage plus 90.000 grilden. Volgens Weemaes was dat. niet juist. Nijbod zat volgens hem zelfs 10.000 gulden onder de rijksbijdrage. Dinsdagmiddag heeft het colle- ge volgens Van de Voorde 'de zaak uitgepraat' „Collega Wee maes ontkende zijn uitlatingen niet., hij beteurde ze wel Hij zei niet de bedoeling te hebben ge- had met cijfers te strooien. Wat j ons betreft is de kous daarmee af", zei hij tegen de commissiele den en schotelde hen op papier een kostenopstelling voor van de offerte van Nijbpd. Hieruit bleek dat Hulst voor de aanleg van de twee centra 84.000 gulden op tefel moet leggen. Daarbij ko men nog 6000 gulden toezicht- kosten en dat brengt de som op 90.000 gulden. Blommaert en R. van Haperen (VVD) maanden het college tot voorzichtigheid in de toekomst. Overdracht zorg monument aan leerlingen Hulst HULST - De tweedeklas-leer lingen van de rk scholenge meenschap voor lbo De Riet- vliet hebben dinsdag de verant woordelijkheid voor het in 1986 geadopteerde oorlogsmonu ment aan de Glacisweg in Hulst overgedragen aan de eerste jaars. Na een stille tocht naar het monument vond er door de leerlingen een bloemlegging plaats en werd de nationale driekleur in top gehesen. Terug op school werden ballons opge laten, als dank voor de vrijheid. Direkteur J. Leegstraten stond in zijn toespraak kort stil bij de aandacht die de kinderen tij dens Pasen geschonken hebben aan de bevrijding. Hij zei ook dat het geadopteerde monument meer is dan een symbool van de Tweede Wereldoorlog. „Het is een symbool van al datgene wat verkeerd is gegaan, waaronder ook de Golfoorlog,'' Burgemees ter mr A. A. L. G. M. Kessen voegde daaraan toe: „Het is een symbool van ruzie en discrimi natie." Hij vroeg de kinderen stil te staan bij het gelukkige feit dat zij (zo goed als) vrij zijn in hun doen en laten. De heer Arons van de Stichting 1941 bedankte de kinderen voor hun zorg voor het monument. fers. hoewel de raadsleden J. van Dorsselaer (Clingse lijst) en R. van Haperen (VVD) daar om vroegen. „Dat is meer een zaak voor de financiële commissie, maar ik erken dat het hier om een pure lastenverzwaring voor onze burgers gaat." Van Hape ren sprak van een 'onacceptabe le belasting' en ook P. Blom maert (CDA) liet duidelijk mer ken hier huiverig tegenover te staan. Het Hulster college overweegt om rioolbelasting in te voeren om in de toekomst de aanleg, het onderhoud en beheer van de rio len nog te kunnen betalen. Mo menteel ligt in de Jacob Cats- laan al sinds eind vorig jaar de straat open, omdat de rioolbui zen aldaar ernstig mankeren. B en w vragen de raad nu om 132.000 gulden om de zaak op te lossen. De commissieleden waren dins dag overtuigd van de noodzaak en stemden dan ook in met het voorstel. Het door het college voorgeschotelde beeld dat er in de toekomst mogelijk meer in grijpende financiële inspannin gen moeten worden gedaan om het rioolnet in goede conditie te houden baarde de leden zorgen. „We zijn onszelf nu tegengeko men door het niet reserveren van geld voor deze zaken. Daar om moet er snel een speciaal fonds komen, dat staat vast", zei Van de Voorde. Bestratingswerken De commissieleden stonden zeer positief tegenover het plan van het college om de bestra tingswerken aan de Grote Markt en Stationsplein versneld uit te voeren. De Grote Markt zou ei genlijk pas in een later stadium worden gereconstrueerd, maar omdat twee banken opdraaien voor het merendeel van de kos ten, wordt de westzijde van de Grote Markt mogelijk al voor 7 juni gereconstrueerd. De ban ken doen dat omdat ze zelf aan de Grote Markt zitten en/of mo menteel zelf bezig zijn met een verbouwing. Een gelukkige om standigheid, vond de commis sie. Een ander versneld bestratings- werk betreft de aanleg van een asfaltweg naar het Stations plein. Een momenteel hier werk zaam bedrijf dat bezig is met de rioleringaanleg heeft toegezegd de weg aan te leggen en de daar aan verbonden kosten pas in 1992 bij de gemeente in rekening te brengen. Meteen doen, vond de commissie Beide voorstellen worden van daag (woensdag) behandeld in de financiële commissie om 19.00 uur. BIERVLIET - Het echtpaar C. Vercruijsse-Bracke uit Biervliet vierde dinsdag zijn 60-jarig huwelijksfeest. Familie en kennissen kon den het diamanten paar fê teren in het plaatselijke ca fe 'Tobbetje'. Ook burge meester drs R. C. E. Bai'bé en zijn vrouw kwamen, me de namens de gemeente Ter neuzen, hun felicitaties overbrengen. Tijdens de drukbezochte receptie werd het jubilerende paar ver rijkt met bloemen en ca deaus. Koningin Beatrix stuurde schriftelijk haar ge lukwensen. Cyriel Vercruysse (89) werk te in eerste instantie in de landbouw. De laatste twin tigjaar was de geboren Bier- vlietenaar tot aan zijn pen sioen actief als bouwvakker. Augusta Bracke (81is gebo ren in het Belgische Sinaai. Zij werkte ook op het land en later in de huishouding. Het echtpaar woonde tot vier jaar geleden op de Kapita- lendam tussen IJzendijke en Biervliet. Na de verhuizing naar Biervliet wonen ze nog steeds zelfstandig. De echte lieden. die drie kinderen, veertien kleinkinderen en acht achterkleinkinderen hebben, verkeren beiden nog in een goede gezond heid. Zelfs een pop nam deel aan de avondvierdaagse in Hulst (foto Camïle Schelstraete) HULST - Onder prachtige weersomstandigheden zijn dinsdagavond vanaf het gemee- schapscentrum Den Dullaert in Hulst zo'n 250 wandelaars van start gegaan voor de traditione le avondwandelvierdaagse. De organisatie van dit festijn is in handen van buurtvereniging Den Dullaert in samenwerking met de Zeeuwsche Wandel sportbond. De deelnemers konden een keu ze maken uit een route van vijf of van tien kilometer. Voor de kort ste afstand schreven ruim twee honderd personen in, terwijl 43 Bekeuringen 48 hardrijders OOSTBURG/AARDENBURG - Bij snelheidscontroles binnen de bebouwde kom van Oostburg en Aardenburg zijn dinsdag 48 bestuurders bekeurd. In Oost burg werden in de Nieuwstraat 73 voertuigen gecontroleerd. Daarvan reden er 28 te hard. De hoogst gemeten snelheid be droeg 93 kilometer per uur. In de Peurssenstraat. in Aarden burg passeerden 135 auto's de controle. Vijf bestuurders wer den geverbaliseerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 66 ki lometer per uur. In de Oude Ee- deweg in Aardenburg passeer den tijdens de controle 45 auto's. Daarvan reden er vijftien te hard. De hoogst gemeten snel heid bedroeg negentig kilometer per uur. Internationaal motortreffen in Hulst HULST - De motorclub Red Wings/Mikes houdt het komen de weekeinde voor de vierde keer een internationaal motor treffen. Plaats van handeling is voor de laatste keer het clubge bouw aan het Oranje Bolwewrk in Hulst. Door de reconstructie van het Bolwerk is de motor club genoodzaakt uit te wijken naar een ander onderkomen. Nader overleg hierover met de gemeente zal uiteindelijk moe ten leiden naar een nieuwe lo- katie. De activiteiten beginnen zatei- dagavond met een muziekfes tijn. Vanaf 20.00 tot 2.00 uur in de nacht zijn er optredens van de rockband The Roques, de blues band Big Fat Mama en de rythm- and bluesgroep Nonkel Ney's. Een vast onderdeel op de zondag vormt de orièntatierit over ruim vijftig kilometer. De tocht voert de motorrijders door het Zeeuws-Vlaamse landschap. De inschrijving voor deze rit kan geschieden tussen 10.00 en 12.00 uur. De motorrijders vertrekken vanaf het Oranje Bolwerk. De prijsuitreiking is omstreeks 16.30 uur. De organisatie ver wacht zo'n tweehonderd deelne mers aan deze orientatierit. Daarnaast kan men zondag in het motorhome terecht voor ver schillende activtieiten. Zo zijn er enkele stands met attributen voor de .motorrijders en hun voertuigen en een tatoeage-bus. Om kracht en behendigheid te testen bestaat de mogelijkheid deel te nemen aan Bull-riding. De organisatie hoopt niet alleen vele motorliefhebbers naar dit festijn te trekken, maar ook op belangstelling van niet-motor- rijders. Op het terrein zijn name lijk prachtige exemplaren mo tors te bezichtigen. westdorpe wandelfanaten de schoei aanbonden voor een wandÉ over tien kilometer. De dag waren de wallen van de F* naertstad in de route opga men. Elke dag wandelt menu ander parkoers in de omgei; van Hulst. Vrijdagavond wod de volhouders de laatste kiln ter naar Den Dullaert door» muziekgezelschap met een; lijke noot begeleid. Na komst in het gemeenschap^ trum volgt de traditionele bi menhulde en worden de men les uitgereikt aan de wac laars, die vier dagen aan dein ten hebben deelgenomen degenen die een wandeling mist hebben, staat maandag inhaalavond op het progran van deze dertiende wandelt breskens ANBO De Algemene Ne landse Bond van Ouderen,2 ling Breskens, houdt vrijdag bijeenkomst voor haar leds het dienstencentrum Goeds in Breskens. Er is biljarte: kaarten. De aanvang is 1 uur. clinge Lenteconcert - Fanfare doen door Vermaak uit 01 geeft zaterdag 25 mei in hi meenschapscentrum Ui tuus voor de achttiende haar jaarlijkse Lenteconcefi rigent Leo Verstiggel heef. gevarieerd repertoire uit? zen met werken van Jan Hi mann, Dizzy Stratford, Jar. der Roost, Kachaturian, 1 Jabovski en Verdi. Ook dec rettengroep onder leiding Manjella van Goethem es slagwerkgroep, sinds korte leiding van Luc van Hoe presenteren zich. Het pro? ma begint om 20.00 uur. Bingo De KatholiekeE voor Ouderen, afdeling Cli houdt op vrijdag 24 mei et go in het gemeenschapsceiii Malpertuus te Clinge. De vang is om 13.30 uur. hulst Gravinnerit - Zondag 26 mei houdt de Zeeuws-Vlaamse Automobielclub (ZEVAC) in Westdorpe de Gravinnerit. In schrijven tussen 13.00 en 14.00 uur in café De Gravin in West dorpe. De rit wordt gereden op een eenvoudig puzzelreglement en tijdens de rit moeten er spe ciale vragen worden beant woord. De lengte van de rit is 35 kilometer. De ideale rijtijd is twee uur. Eucharistie - Het gen» koor De Blaauwe Hoert Hulst verzorgt op zondag 2: de gezangen tijdens de euch tieviering in de parochieke Nieuw-Namen. Het Hulst staat onder leiding Ph. Pieters uit Sint Niklaas terneuzen" Lezing - Els van Teylt vertelt vandaag, woensdaj Terneuzen over haai" werk' Youth With A Mission. jaar biedt zij een helpendel aan 20.000 mensen op Sik Moutain in Manilla. De ai wordt gehouden in De Ka laar aan de Van Cantfortï en begint om 20.00 uur, Ei den ook videobeelden verte Ontmoetingsavond - uit Terneuzen vertrekt vr 24 mei een touringcar nai Ronduit Praise Ontmoet avond in de Burght in Bi Haamstede. Deze begint 20.00 uur. De bus vertrekto uur vanaf het gemeentehi Terneuzen. Belangstelt kunnen zich opgeven bi Evangelische Boekhandel' in Terneuzen. Gospelconcert - De gc groepen Or Tamin en Lir geven vrijdagavond 24 mf dens het Schelde Jazz Fes een 'wandelconcert' in de 0 Kerk aan de Noordstraat la neuzen. Het optreden begir acht uur en is vrij toeganfe De interkerkelijke gospels Or Tamin staat onder te van Henk Siersema en 1 momenteel aan een wat 1 repertoire en meer diepganj de teksten'. Limited word vormd door Rob van denB( kamp, Donna Oostdijk en Oostdijk. Ze brengen voorn lijk een Engelstalig progrs van eigen nummers en c( De organisatie van het wa concert is in handen va Evangelisatie Commissie)' gereformeerde kerk in Te zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 26