Zege van Mario van Vlimmeren pzc SpOrt WOENSDAG 22 MEI 1991 17 Wielerweekend in trek bij amateurtoppers Zeeuwse ploeg op inzet gelijk met Lokeren: 2-2 NAC ontfutselt punt van AZ FC Zeeland staat bijna op de rails Nieuw drama rond Niels Boogaard Rommers Titelstrijd atletiek Van Breukelen onder het mes pakt zege Sprinters laten zich in Axel verrassen Connors zegt af voor Ede Middelburg bedreigd met leegloop AXEL - De spurters lieten zich •i'slervond in Axel behoorlijk t °errassen. Vrij vroeg in de wed- 4' s|rjjd reed er een ploeg, die a vooramelijk bestond uit tempo rijders, uit het peloton weg om J ffn grote voorsprong te nemen, pas toen het te laat was, kwam trecn reactie vanuit het pelo- lon.De leiders hadden zich toen 3| lang en breed opgemaakt v0or de finale. Mario en Rudie van Vlimmeren, twee voormali ge beroepsrenners, zetten het slotstuk uiteindelijk naar hun hand. Mario van Vlimmeren be- Sï sliste dat duel in zijn voordeel. Mario van Vlimmeren is altijd al ALKMAAR (ANP) - NAC heeft gisteravond prima zaken ge daan. De als lastig beschouwde uitwedstrijd tegen AZ werd jt met een terecht 1-1-gelijk spel afgesloten. In een boeiend en bij vlagen ook goed duel kwam AZ vlak voor rust aan de leiding door Te Paske. Invaller Ga briels zorgde voor de puntende- ling waardoor NAC met drie punten uit twee duels aan de lei- l ding gaat in groep A. - De Bredase ploeg was duidelijk ij voor een punt naar Alkmaar ge- 1 komen, waar NAC eerder dit sei- zoen met 1-4 was verslagen. Ze- j ker nu Cornelissen opnieuw ge- blesseerd aan de kant bleef. On- i der leiding van architecht Lok- hoff werd het spel rustig opge bouwd. Minder spectaculair dan AZ, dat door Vork en Te Paske goede mogelijkheden voor rust kreeg, maar niet scoorde. Lam- mers miste een opgelegde kans voor NAC. AZ forceerde in bles suretijd van de eerste helft de doorbraak. De onbevangen spe- 1' lende jongeling Buskermolen 5 deed knap voorbereidend werk, Te Paske maakte het af: 1-0. De tweeduizend meegereisde 1 Bredase supporters roerden zich vooral toen invaller Gabriels profiteerde van een fout van Te Paske: 1-1. Eindhoven De voetballers van Eindhoven hebben gisteren in het PSV-sta- TERNEUZEN - Het was een tïk- jeuitdagend bedoeld, maar mis schien ook wel bewust. Henk Remijnsen, voorzitter van het Zeeuws-Vlaams wielerweek- end, sprak gisteravond tijdens de presentatie van deze wed strijd over „het grootste sport evenement uit de streek." Twee dagen nadat Olympia's Tour door de omgeving reed en drie dagen vóór de start van de in ternationale Juniorendriedaag- se... Van onderlinge rivaliteit mag dan vooralsnog geen spra ke zijn, het gaat in deze hoogtij dagen van de wielersport na- tuurlijk wel om de eer. Het Wielerweekend, dat werd gisteravond wel zeker, heeft in het nationale amateurpeloton ftn klinkende naam opge bouwd. Vorig jaar behoorde deze tweedaagse wedstrijd (die 8 en 9 juni wordt gehouden) tot de top- competitie. Dat betekende dat deorganiatie verzekerd kon zijn van deelname van alle nationale topformaties. Omdat de drie meerdaagse ama- teurkoersen om beurten voor die kwalificatie in aanmerking ko toen, viel het Z'eeuws-Vlaamse wielerweekend dit jaar in de ca tegorie open wedstrijden. Henk Remijnsen ging er tijdens de persconferentie aan voorbij, maar zijn organisatie heeft onge twijfeld even gevreesd voor een minder sterke bezetting. •JZENDIJKE - Michel Rom mers uit Rilland heeft gisteren met voorsprong bij de junioren de wielerronde van IJzendijke °P wijn naam gebracht. Nadat hars van der Ploeg na een solo halverwege de koers door mate- tiaalpech werd achteruit gesla- Sen, nam Rommers in de slotfa- j^aijn rol over. Met dertig se inden ging hij Guillaume de 'Under vooraf. Y'jf junioren beheersten de jwijd vanaf het begin. Behalve Rommers, De Punder en Van her Ploeg maakten Rinus Grot ten en de Spanjaard Francesco ..lia (van de Spaanse selectie me vrijdag in de Driedaagse van Woot Axel van start gaat) deel tot van de kopgroep. 'a Rommers en De Punder spurtte Groffen naar een derde Paats. Omdat er weinig nieuwe- in IJzendijke hadden in schreven, besloot de organisa- e twee categoriën (junioren een lastige klant voor de concur renten geweest als het op finis hen aan komt. Dat bewees de Brabander in Axel andermaal. Maar voordat het tot die ultieme spurt kwam, hadden de leiders al tientallen kilometers een hoog tempo in stand gehouden. Die snelheid verraste de spur ters van het peloton. Davy Dubbeldam, maandag ook al zeer actief in de strijd om het districtskampioenschap, was opnieuw zeer attent. Hij gaf na amper tien kilometer de aanzet tot de lange ontsnapping. Dub beldam kreeg Rudie van Vlim meren en Martin de Jaeger mee. dion de kans op promotie naai de eredivisie zorgvuldig be waard door in een zeer matige wedstrijd Dordrecht'90 met 2-0 te verslaan. Willems, die Eindhoven zater dag tegen WV redde, scoorde al na vijf minuten met een magni fiek schot van afstand. Na rust besliste invaller Maas de con frontatie. AZ - NAC 1-1 (1-0). 46. Te Paske 1-0, 69. Gabriels 1-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 8109. Gele kaart: Stroes (AZ).Smit en Gabriels (NAC). Eindhoven - Dordrecht'90 2-0 (1-0). 5 Willems. 57. Maas 2-0. Scheidsrech ter: Uilenberg. Toeschouwers: 5.500. Gele kaart: Fok. Langerak (Dor drecht) en Willems (Eindhoven). Stand, nacompetitie. Groep A: AZ'67 - NAC 1-1. NAC 2 1 1 0 3 3-1 AZ 10 10 11-1 FC Zwolle 1 0 0 1 0 0-2 Groep B: Eindhoven - Dordrecht 2-0. Eindhoven 2 1 1 0 3 3-1 WV 10 10 11-1 Dordrecht'90 1 0 0 1 0 0-2 FC Groningen - NEC 2-1 (1-0). 40. Dju- rovski 1-0. 60. Sanchez Torres 1-1, 90. Djurovski (strafschop) 2-1. Scheids rechter: Houben. Toeschouwers. 12.855. Bijzonderheden: in de 27ste minuut stopt NEC-doelman Brook- huis een strafschop van Roossien. In de 90ste minuut moest Houben de wedstrijd drie minuten stilleggen omdat toeschouwers het veld op kwamen. Het parkoers is voor dit jaar enigszins gewijzigd. Zo start de eerste etappe over 134 kilometer op zaterdag n Sluiskil en trekt vervolgens naar Zuiddorpe. 's Avonds is er in Vogelwaarde een tijdrit over 11,5 kilometer. De slotdag is nagenoeg hetzelfde. De etappe start weer in Bres- Dit trio kreeg later gezelschap van John Leijs. Later voegden zich ook Karei van Goethem, Harold d'Hondt. Mario van Vlimmeren en Eric de Crom zich bij de koplopers. Deze leiderploeg werkte goed sa men. Het hoge tempo werd al snel te veel voor Martin cle Jae ger. Harold d'Hondt viel voorin weg door materiaalpech (kader breuk) en de overige zes bleven steeds ver vooruit. kens en komt daar na 182 kilo meter ook aan. Vooral die laatste rit is weer ui terst selectief, want de parkoer- suitzetter (Freddie Scheele) heeft de kasseistroken nog ver der uitgebreid. De renners krij gen die dag elf stukken kasseien over een totale lengte van der tien kilometer te verwerken. Het is een stille wens van Henk Remijnsen om de wedstrijd ooit nog eens uit te bouwen tot een driedaagse. Hij denkt er aan om met zijn organisatie één dag over de grens naar België te trekken. Zeker nu er een nieuwe hoofdsponsor (TIG Welding Technics) is aangetrokken. Het Belgische bedrijf heeft zich voor driejaar verbonden aan het Wie lerweekend. Districts-voorzitter Pierre Ey- saekers roemde tijdens de pre sentatie in het Churchill hotel in Terneuzen het organisatorisch talent, dat in het bestuur van het Wielerweekend is verzameld. „Jullie hebben er in een paar jaar tijd een wedstrijd van ge maakt, die tot in de perfectie is georganiseerd. Wij zijn er van zelfsprekend als district heel ge lukkig mee." De ploegen die in het Wielerweek end van start gaan zijn: Koga Miya- ta. Teleflex. Bovemij Europolis, Westlancl Wil Vooruil, WC 't Lucht schip, AWV De Zwaluwen, PWZ Em- men, Sauna Diana, WV Zeeuws Vlaanderen. WV Schijndel, WV Alc- maria Victrix. De Hoekse Renners, WV Breda, ZRTC Theo Middelkamp, WC De Pedaalridders. WV Ouden bosch. TWC Pijnenburg. RSC De Zuidwesthoek. RWC Ahoy. Swift Casba, CSKA Moskou. Shimano Ja pan, Cottbus (Duitsland), WC Voor uit (België) en WC De Werkers (Bel gië). EDE (ANP) - Connors ziet af van het tennistoernooi in Ede. De veteraan liet de organisatie in de kou staan. Moeder Gloria meldde vanuit Calii'orniè, dat haar schoondochter grieperig was. Ede. Mannen, 500.000 gulden, twee de ronde: Siemerink (Ned) - Rahu- nen (Fini 6-3 6-3. Paloheimo (Fin) - Reneberg(VSt) 6-2 7-5. Jonsson (Zwe) - Wheaton (VSt) 7-6 6-1. Anas (VSU - Vilas Argi 6-0 6-1. Woodbndge i Ausi - Mronz (Duii 6-3 6-4. Krajicek (Ned) - Kempers (Ned) 3-6 6-3 6-4. Vanuit het peloton werd nimmer een georganiseerde tegenaanval geplaatst. Pas in het zicht van de haven re den vanuit het peloton onder meer Sjacco Schroevers. Eric Verhage. Franqois Franse, Rolf Mobach, Kees Schouwenaar en Peter Mol gezamenlijk weg. Maar zij konden de leiders niet meer verontrusten. Inmiddels had Rudie van Vlim meren de sprong in het diepe ge waagd. Alleen Mario van Vlim meren was nog in staat te vol gen. maar sloeg toe in de eind sprint. Uitslagen: 1 Mario van Vlimmeren, Hoeven (90 kilometer in 2.02.20), 2 Rudie van Vlimmeren. Sint Wille- brord; 3 op 18 sec John Leijs, Stan daardbuiten; 4 Eric de Crom, Hoo- gerheide; 5 Davy Dubbeldam. Sluis kil: 6 Karei van Goethem. Sluiskil: 7 op 26 sec Ene Verhagem Hoek; 8 Sjacco Schroevers. Arnemuiden; 9 Kees Schouwenaar. Goes; 10 Rolf Mobach. Sluiskil. 11 Peter Mol. 's- Gravenpolder: 12 Vital Timmer mans, Putte; 13 André de Jong, Sint Willebrord: 141 Francois Franse. Kwadendamme; 15 Johan van Schaik. Oost Souburg; 16 Pierre van Est, Fijnaart; 17 Eric Vereecken. Hulst. 18 Patrick van Passel. Sluis kil; 19 Wilfried Bastiaanse, Hooger- heide: 20 Pascal van Bellen, Koe wacht. VLISSINGEN - De toekomstige profvoetbalvereniging FC Zee land heeft zijn technische plaatje voor het volgende sei zoen bijna rond. Gisteren werd de overgang van Jan de Rijke van Middelburg, Marco Jalink van Excelsior, Albert Slinger van Kloetinge en keeper John Jasperse van de amateurafde ling van de VC Vlissingen naai de toekomstige FC Zeeland be klonken. „FC Zeeland begint gestalte te krijgen", stelde tech nisch manager Jan Poortvliet tevreden vast. Er zijn bovendien nog een aantal spelers met wie gesproken is en hun komst lijkt slechts een kwestie van tijd. Zo zal Middel burg-speler Mike But hoogst waarschijnlijk vanavond (woensdag) zijn komst naar de FC Zeeland kenbaar maken. John Vette van Goes is in princi pe rond, maar laat zijn over schrijving afbangen van de be reidwilligheid van zijn werkge ver. Jos Poortvliet van Arnemuiden, Arthur van Huizen van Hoek en Daan Eikenhout en John Alle man van Middelburg hebben be denktijd gevraagd, maar Jan Poortvliet heeft er goede hoop op dat ook deze spelers over de streep worden getrokken. Poort vliet: „Er is niet één speler die negatief gereageerd heeft." Van daag zal Poortvliet nog contact opnemen met Ron Krijger van Goes, Pieter den Hollander van Serooskerke en tevens heeft hij zijn oog laten vallen op Seroos- kerke-keeper Jaap Pijnenburg. Van Keeken Inmiddels is het ook duidelijk dat van de huidige selectie van de VC Vlissingen veel spelers be houden blijven voor de FC Zee land. Het vertrek van Harry van den Ham, Celso dos Santos. Jac ques Sweres en Frits von Seyd- litz stond al vast. Marcel Schenk. Ron van Dam en Hans de Nooijer zijn de enige spelers die na de gesprekken met Poort vliet en penningmeester Ad Tax bedenktijd hebben gevraagd. GOES - Vanavond houdt atle tiekvereniging AV'56 uit Goes een avondwedstrijd voor senio ren en A/B/C/D junioren. Tij dens de atletiekwedstrijden op de accommodatie Het Schenge zullen de heren op de 10 kilome ter en de dames op de 3 kilome ter strijden voor het Zeeuwse kampioenschap. Bij de heren start de Marrok- kaan M'barek Enzou als gootste favoriet. De atleet, lid van AV Dynamo'70 uit Middelburg, krijgt tegenstand van Jan Hoek (Delta Sport), Rian van de Broe- ke (Atletica), Leo de Leeuw (AV'56) en Kees van Koe verin gen uit Krabbendijke. Voor de tien kilometer bestaat er grote belangstelling, net als voor de overige atletiek-onder- delen zoals discuswerpen, ver springen, speerwerpen en een aantal loopnummers 3000-1500 en 1000 meter. De wedstrijden beginnen om 18.45 uur. De start van de 3000 meter vrouwen is om 19.30 uur en de 10 kilometer voor de heren om 20.15 uur. Volleybal World League mannen Groep A Ha vanna. Cuba - Nederland 3-0 (15-9 15- 10 15-12). Cuba - Nederland 3-0 (15-8 15-3 15-10) Orleans. Frankrijk - Ca nada 3-0 (16-14 15-9 15-11), Frankrijk- Canada 3-2 (12-15 11-15 15-10 15-3 15- 12). Stand 1. Cuba '2-4, 2. Frankrijk 2-4. 3 Canada 2-0.4 Nederland 2-0. 5 Brazilië 0-0. Groep B: Irvine (Califor- nië). Verenigde Stalen - Japan 3-1 (15-9 15-13 13-15 15-11), Verenigde Staten - Japan 3-2 (15-12 16-17 12-15 15-13 15-8). Seoul. Zuid-Korea - Sov jetunie 0-3 (9-15 6-15 6-15), Zuid-Ko rea - Sovjetunie 0-3 (9-15 6-15 6-15). Stand 1 Sovjetunie 2-4. 2, Verenigde Staten 2-4, 3. Zuid-Korea 1-0, 4. Ja pan 2-0, 5. Italië 0-0 Boksen Inglewood. WK bantamgewicht WBC: Richardson (VSt, titelverdedi ger) wint op punten van Rabanales (Mex). Sportprijsvragen Lotto 20. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar, bruto 300.000,00. derde prijs; 93 winnaars, bruto 1.971.70, vierde prijs: 3.861 win naars. 47.40. vijfde prijs: 60.854 win naars. 5,00. Cijferspel 20 Vaste prijzen. Zes en vijf cijfers goed 1 winnaar, vier cijfers goed: 16 winnaars, drie cijfers goed: 230 winnaars, twee cijfers goed: 2 213 winnaars. Toto 20. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 8 winnaars, 1.304.40, derde prijs: 119 winnaars. 219.20. Toto gelijk 20. Eerste en tweede prijs: geen winnaar, derde prijs: 17 win naars, 80.00, vierde prijs: 445 win naars, 4,70. Tennis Bologna. Mannen, 500.000 gulden, eerste ronde: Gunnarsson (Zwe) - Fromberg i Aus/4 >6-3 6-1. Masso Are) Het vertrek van dat drietal is zeer waarschijnlijk. Tevens steekt Jan Poortvliet ook niet onder stoelen of banken dat spitsspeler Remco van Kee ken weg mag. „Hij drukt te zwaar op de begroting", licht Poortvliet toe. De topscorer van het afgelopen seizoen, die plot seling weer is uitgeschakeld door ziekte moet anderhalve ton opbrengen. „Maar we willen hem ook wel verhuren", aldus Poortvliet. Zaterdagmiddag gaat het be stuur van de VC Vlissingen rond de tafel zitten met Bert. Pentury. Pentury, oud-trainer van Vlis singen en in het bezit van het be nodigde diploma coach betaald voetbal, wordt toegevoegd aan de technische staf. Poortvliet: „We gaan zaterdag precies in vullen hoe alles in zijn werk gaat." Kees Vermunt Middelburg lijkt intussen het grootste slachtoffer te worden van de koopwoede van de FC Zeeland. Van de ploeg die met zeven punten voorsprong kam pioen werd in de zondagtwee deklas blijft in ieder geval weinig over. Het vertrek van Roy Hen- driksen (RBC), Jan de Rijke en Paul Schipper (FC Zeeland) staat inmiddels vast. Tevens lijkt het vertrek van John Alle man, Mike But en Daan Eiken hout naar FC Zeeland slechts een kwestie van tijd. Ook is het inmiddels zgker dat selectie-spe ler Werner Blanckaert het vol gende seizoen voor Arnemuiden speelt. Nieuwe trainer Kees Vermunt, die zaterdag het seizoen bij Ro zenburg afsloot met een periode kampioenschap, is echter niet in paniek. „Ik heb wel voor hetere vuren gestaan. Ik heb er alle ver trouwen in dat we met een ster ke selectie aan het karwei begin nen. De plaatsen die zijn openge vallen. worden wel opgevuld", aldus Vermunt, die enorme vraagtekens zet bij de ontwikke lingen bij FC Zeeland. „Wat moet dat toch worden met zo veel nieuwe amateurs", vraagt hij zich af. „De sprong is zo ont zettend groot naar dat niveau en over zes weken worden de spe lers daar al mee geconfronteerd. Ik ben bang dat ze van het ene gat in het andere vallen." WOENSDAG 15.25-16.50 BBC 1: Paarderennen: vanuit Goodwood. 17.00-17.25 BBC 2: Paarderennen: vanuit Goodwood. 20.00-22.30 BRT 2: Sportavond: voet bal. rechtstreeks verslag van de tweede finalewedstrijd om de Euro- pacup-3 tussen AS Roma en Inter Mi laan. 20.25-22.20 RTL V: Europacup voet bal: rechtstreeks verslag van de tweede finalewedstrijd om de Euro- pacup-3 tussen AS Roma en Inter Mi laan. 21.24-22.00 Ned 3: Studio Sport wiel rennen (samenvatting van de van daag verreden etappe in Olympia's Ronde van Nederland). 22.10-22.20 Super: Sports News 22.10-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 00.00-00.45 Did 1: Sport extra: voet bal samenvatting van de tweede fina lewedstrijd om de Europacup-3 tus sen AS Roma en Inter Milaan. - Clavet (Spa/5) 6-2 7-5, Javier San chez (Spa/6) - Eltingh (Ned) 4-6 6-2 6-4, Muster (Oos/3i - Saceanu (Dub 6-4 6- 4, Ferreira (ZAf) - Cash (Ausi 7-6 6-3, Cancellotti (It4a> - Benhabiles (Frai 6-3 6-3. Geneve Vrouwen. 300.000 gulden, eerste ronde. Kidowaki (Jap) - Por- wik (Dui) 7-5 6-2, Zardo (Zwi/5) - Coet- zer (ZAf) 6-3 6-0. Stafford (VSt) - Gius- to (Bral 7-6 6-3, Helgeson (VSt) - Field (Aus) 6-3 7-5. Piccolini (Ita) - Pratt (VSt) 6-4 6-4, Habsudova (Tsj> - Bau- done (Ita) 6-4 4-6 7-5. Straatsburg, Vrouwen, 300.000 gul den, eerste ronde: Langrova (Tsj) - Bonsignori ilta/5.i 3-6 6-3 6-0, Kohde- Kilsch (Dui) - Batut(Fra) 6-4 6-2, Kiji- mula (Jap) - Sloane (VSt/8) 5-7 6-3 6-2, Zrubakova <Sov> - Paz (Arg/7) 6-3 6-2. De Swardt (ZAfi - Foldeniy (Hon) 6-1 7-5, Grossman iVSt) - Wasserman (Bel> 6-2 6-3. Marllnek (Dui) - Grave- raux (Fra) 6-2 6-3. Dusseldorf. Mannen, World Team Cup Rode groep: Spanje - Sovjetunie 2-1. Emilio Sanchez - Tsjerkasov 6-3 3-6 7-6. Aguilera - Volkov 4-6 6-7, E. San- chez/Casal - TsjerkasovWolkov 6-3 6-2 Stand: 1 Zweden 1-2 2-1,2. Spanje 1-2 2-1,3. Sovjetunie 1-0 1-2,4. Argentinië 1-0 1-2. Blauwe groep Joegoslavië - Verenig de Staten 2-1. Ivanisevic - Gilbert 7-6 6-3, Prpic - Krickstein 6-7 6-3 4-6, Iva- nisevic/Zivojinovic - Leach/Pugh 6-3 5-7 7-6.Stand. 1. Joegoslavië 1-2 2-1,2. Zwitserland 1-2 2-1. 3. Duitsland 1-0 1-2. 4. Verenigde Staten 1-0 1-2 Wielrennen Woerden, profs: 1 Maassen iltter- voort) 100 km in 2.18.08. 2. Cordes (Baarle-Hertog) z.t., 3. Van Poppel (Poppel) 0.10, 4 Zanoli (Borgen. 5 Woltman (Giessenburg), 6. Schurer (Oudgasteli, 7. Jac. van der Poel (Hoogerheide), 8 Verholen (Bel). 9 Adri van der Poel (Kapellen), 10. Nij- dam (Zundert) allen z.t. als Van Pop pel. De kopgroep in de ronde van Axel (foto Camile Schelstraete) ZALTBOMMEL Om half zeven gistermorgen nam Niels Boog aard in Bergen op Zoom de trein naar Noord-Holland. Bijna twaalf uur later nam zijn ploeggenoot Bart Voskamp op sportieve wijze wraak door in Zaltbommel de vierde etappe van Olympia's Tour te winnen. Olympia's Tour blijkt zo elke dag wel een 'affaire' op te leveren. Was het maandag het ongeval met de Belgische rijkswachter, die er overi gens nu naar omstandigheden redelijk aan toe is, gisteren kwam de dopingszaak rond Niels Boogaard aan het licht. Niet dat Niels Boogaard iets 'gepakt' heeft, naar alle waarschijnlijk heid tenminste niet. Maar door een fout van zijn ploegleider Egbert Koersen verscheen hij maandagavond na de ploegentijdrit te laat voor de dopingcontrole. En dat betekent in de UCI-reglementen het zelfde als positief zijn. Een directe uitsluiting uit de Ronde en een onherroepelijke schorsing van drie maanden is het gevolg. Het gevolg is nu vermoedelijk ook dat Niels Boogaard mentaal weer terug is bij af. Twee jaar geleden moest hij zich al geruime tijd onder psychiatrische behandeling stellen. De ploegleiders Kuys (nationale selectie), en Van Rooy (Teleflex) dan ook eensgezind: „Dat dit nu juist hém moet overkomen." De reactie van Koersen was een pure schuldbekentenis en direct ook een aanval op de strenge uitspraak van de internationale jury-voor zitter William Tarran. De Koga-ploegleider realiseerde zich dat hij had moeten weten dat Boogaard als eerste renner van de als tweede eindigende formatie in de ploegentijdrit verplicht was zich bij de dokter te melden. Koersen: ..Natuurlijk ben ik fout geweest. Maar ik heb zoveel dingen aan mijn hoofd. En waarom dan niet even clement zijn. Het gebeurt zo vaak dat de dopingcontrole te laat wordt uitge voerd omdat een renner niet kan plassen of zoiets." Zaltbommel. Amateurs, Olympia's Ronde van Nederland, vierde etappe. Bergen op Zoom - Zaltbommel, 158,5 km: 1. Voskamp (Kog) 3.34.37 (met tijds- vergoeding 3.34.22), gemiddelde snelheid 44.312 km/u. 2. Dekker (Ned) (3.34.27), 3 Koerts (Kog) (3.34.32). 4 Den Braber (Tel), 5 Van Bon (Ned>, 6. Ottevanger (Luo. 7. Kistemaker (Tem), 8. Van der Heide (PWZ). 9. Tak (DJR). 10. Kok Vre), 11 Barten (Tem). 12. Vierhouten (Vol). 13. Ivanovas (Liti. 14 De Heij (Vre), 15. Mulders (Giai, 16 Mulder (Mil17. Wright (GBr), 18. Thebes (Eur), 19 Vinke (Giai, 20. Knaven (Tel) zelfde tijd als Voskamp. 52. Bol (DJRi 1.16 Algemeen klassement: 1. Ottevanger 16 16.35. 2. Tak 0.08. 3 Mulders 0.21, 4. Dekker 0.44. 5. Barten 0.47. 6 Koerts 0.49. 7. Veenstra (Tel) 0.52. 8 Ivanovas 0.59, 9. Knaven 0.59, 10 Startman (Kog) 0.59. 11. Stam (Ned) 1.02, 12 Bol 1.12, 13. Voskamp 1.13, 14. Den Braber 1 14. 15. Compas (Ned) 1.20. 16. Hennebert (Bern) 1.22, 17. Thebes 1.31. 18. Rutgers (Vol) 1.32, 19. Naberman (Gial 1.34. 20 Rasch (Ned) 1.35. In de vierde etappe hebben Macharis (Bel). Illioworth, Boardman en Snodin (GBr), Kikuta (Jap) en Oppewal de strijd gestaakt Boogaard (Kog) werd we gens overtreding van het dopingreglement uit de strijd genomen leeuws-Vlaamse tweedaagse met de beste ploegen Toch staan op zaterdag 8 juni. tijdens de eerste etappe, vrijwel alle topamateurs aan het ver trek. Van de succesvolle Jans Koerts uit de zeer sterke Koga Miyata-ploeg, tot Arno Ottevan ger, na gisteren klassementslei der in Olympia's Tour. Voorlo pig ook met Niels Bogaard, voor wie een schorsing dreigt omdat hij maandagavond te laat ver scheen op de dopingcontrole. Maar ook met de klassiekerwin- naars John den Braber en Frank van Veenendaal. Gepaste trots Henk Remijnsen kon de komst aankondigen van elf ploegen uit de nationale topcompetitie, acht uit de promotiecompetitie, vijf buitenlandse ploegen én de streekploeg van de wielervereni-' ging Zeeuws Vlaanderen. De voorzitter van de organisatie (het Wielerweekend wordt al weer voor de vierde keer gehou den) kon kortom met gepaste trots het 150-koppige renners- veld presenteren. De Nigeriaan in dienst van Lokeren. John Etim Esin, in duel met Johan le Conté van de Zeeuwse selectie (folo Camile Schelstraete) BIERVLIET - De Zeeuwse voetbalselectie was gister avond uit op eerherstel. Na de 9-0-nederlaag van ruim een maand geleden tegen het Belgische nationale elftal speelde de selectie van Wies van Avermaete met veel in zet tegen Lokeren. De belo ning op het veld van Bier vliet was er ook naar. De Zeeuwen speelden met .2-2 ge lijk. De ploeg rendeerde veel beter dan tegen het Belgische elftal, al gold toen als excuus dat en kele spelers (zoals Geert Bouwman en Johan le Conté van Middelburg en Dennis Rietjens van HHV'24) om uit eenlopende redenen ontbra ken. Juist die spelers vervul den tegen Lokeren een voor aanstaande rol. Dennis Rietjens en Johan le Conté zorgden in de verdedi ging voor rust, in de middenli nie gaven Geert Bouwman. Huib Meerman en Ron Krij ger vorm aan bijna elke aan val. Lokeren maakte met een bij na voltallige selectie niet al te veel indruk. Toch kwam het na amper drie minuten spelen door een hard afstandsschot van Patrick Stalmans op vooorsprong: 1-0. Coach Wies van Avermaete zag het al in de beginfase. „Als we zo blij ven spelen, dan is dit Lokeren te pakken." De coach kreeg gelijk. „Ver geet niet dat tegenwoodig ook in Zeeland meer getraind wordt dan één enkele keer per week. En ik heb al meer ge zegd: zo slecht is het met het voethallen in onze provincie heus niet gesteld." Inzet Op basis van een voorbeeldi ge inzet vocht de Zeeuwse ploeg zich nog voor de rust te rug in de wedstrijd, John Vet te hield de Finse internatio nal Marco Myyry knap in be dwang en spits Bert Riemens vroeg alle aandacht van de Belgische defensie. Drie mi nuten voor de rust kwam de gelijkmaker. Vette stuurde met een listig steekballetje Bert Riemens de ruimte in en die maakte van dichtbij geen fout: 1-1. Met Mart van de Guchte voor Angelo Verbraeken en Albert Slinger voor (de aan zijn enkel geblesseerde) John Vette hiel den de Zeeuwen ook in de tweede helft gelijke tred met Lokeren. Halverwege de twee de helft scoorde invaller Gert Vandermeulen voor Lokeren. maar nog geen vier minuten later bracht Huib Meerman uit een vrije trap de stand op nieuw in evenwicht. Zeemvs elftal - Lokeren 2-2 (rust 1-1). 3. Patrick Stalmans 0-1. 41. Bert Riemens 1-1. 68 Gert Van dermeulen 1-2 en 72. Huib Meer man 2-2. Scheidsrechter: William Roegiestuit Sas van Gent. Aantal toeschouwers- 250 DEN HAAG (GPD) Hans van Breukelen onder gaat nog vanochtend een kijkoperatie aan zijn rechter knie. Er zullen enkele stukjes kraakbeen worden weg gehaald uit het gewricht. De doelman van PSV verwacht dat het herstel ongeveer twee weken zal duren. De EK-kwalifica- tie-interland op 5 juni tegen en in Finland zal hij waarschijnlijk moeten missen. Maar Van Breuke len hoopt de laatste competitiewedstrijd op 9 juni thuis tegen Volendam weer van de partij te zijn. Hij zal in het doel van PSV worden vervangen door re serve-keeper Jan Nederburgh. Bij Oranje zal waar- schijnlijk Joop Hiele zijn plaats innemen. en nieuwelingen) gezamenlijk te laten starten. Aanvankelijk gaf dit een rommelige indruk. Twee nieuwelingen wisten goed stand te houden. Franklin Klaasse en Andor van der Ploeg spurtten voor de bloemen. Klaasse wist het te halen, maar Van der Ploeg stak de leidersprijs op zak. De rest van het deelnemersveld lag uiteen. Dc uitslagen, junioren: 1 Michiel Rommers, Rilland de 64 kilometer in 1 uur en 36 minuten; 2. op 30 secon den Guillaume de Punder, Ovezan- de; 3. op 50 seconden Rinus Groffen uit Tilburg; 4. Lars van der Ploeg, Nieuwdorp. 5, Francesco Melia, Spanje; 6. Glenn van Gessel. 's Hee- renhoek; 7. Rudi Klaasse, 's- Heer Hendrikskinderen: 8. Ron Rozeveld, Numansdorp; 9. Michel Swartelé, Terneuzen, 10 R Marijnissen, Bavel. Nieuwelingen 1. Franklin Klaasse, Yerseke de 42 kilometer in 1 uur 5 mi nuten en 24 seconden; 2. Andor van der Ploeg. Nieuwdorp; 3 R Kooi.j- man, t. Zandt. 4 J Suykerkbuyk, Sint-Willibrord; 5 Renier van dei- Does, Heinkenszand Eredivisie:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 19