Tijssen rekent af met Copier Volop spanning in cross-wedstr ij den Eindelijk een voor Michael succes Wise Opsteker voor Tanja Tienpond BC Vlissingen verbeterd positie Oprichters van Toy aal onderuit Sterke bezetting van schaakkampioenschap Beslissingswedstrijd van Vlissingse dames sport Meisjesfinale hoogtepunt op jeugdkampioenschappen tennis Seybel in sevens-team wmm Sluis wint Derde plaats Oemoemenoe WOENSDAG 22 MEI 1991 sbw 1 6 MIDDELBURG - Nathaly Tijs sen, de Zeeuwse nummer cén op de overdekte banen, heeft na drukkelijk haar kandidatuui gesteld voor de districtstitel strijd op gravel, die in juni wordt afgewerkt. Ze deed dit op 'de Veste' in Middelburg ir de beslissende partij bij de oud- ste meisjes, die de onbetwiste 'topper' vormde van de strijd om de hoogste eer in de provin cie bij de jeugd. Plaatsgenoot Sebastiaan Rottier zegevierde bij de jongens in genoemde ca tegorie, terwijl ook in de reste rende finales Zeeuws-Vlaamse representanten een duchtig woordje meespraken. De eindstrijd tussen favoriete Nathaly Tijssen en de op het schema als tweede ingeschatte •Marjon Copier ontpopte zich al snel als een duel dat uitgevoch ten werd op het scherpst van de snede. Beide offensief ingestel de meisjes hanteerden daarbij de zelfde wapens: hard geslagen, diep reikende en goed gespreide drives, waarbij de flitsende fore hand van Tijssen in de loop van Ponyruiters naar jeugd- Olympiade VLISSINGEN - Een viertal Zeeuwse ponyruiters is geselec teerd voor het team voor de jeugd-Olympiade, waarvoor de eerste training op 8 juni in Val- kenswaard is gepland. De gese lecteerde Zeeuwen zijn: Jeroen Burm met Dizzy Girl van Hulst. Anique Jacobsen met Ansfried van Oranjezon, Karina Koole met Fairplay van Luctor et Emergo en Rowena de Pender met Nelis van de Zwinruiters. MIDDELBURG - Arno Seybel (ex-Oemoemenoe) is geselec teerd voor het Nederlandse se- vens-rugbyteam, dat het ko mend weekeinde deel neemt aan een toernooi op het Italiaanse eindland Sicilië. De Middelbur ger maakte ook vorig jaar deel uit van het nationale sevens- team, dat toen deelnam aan de befaamde Hongkong sevens. de tweekamp de doorslaggeven de factor zou blijken te zijn. Copier had in de openingsset de beste start, resulterend in een 2- 0-voorsprong. Tijssen antwoord de echter prompt en tot en met de achtste game ging de strijd gelijk op. Toen servicewinst Co- pier daarna een gunstige 5-4-sco- re opleverde, greep ze via een 'break' de kans de reeks naar zich toe te trekken, 6-4. Tempo In de voortzetting van de con frontatie schroefde Tijssen het tempo omhoog en omdat de nauwkeurigheid van haar acties gelijke tred hield, moest ze slechts één tegentreffer incasse ren in die opmars naar de barra ge: 6-1. Deze 'toegift' leek een formali teit te worden. Tijssen liep na melijk vlot van haar rivale weg, maar bij 3-0 volgde een lichte in zinking, waarvan Copier profi teerde: 3-3. Daarna was Tijssen weer bij de les en gunde ze haar opponente geen game meer: 6-3. Op haar weg naai1 de eindstrijd had de nieuwe kampioene nau welijks tegenstand van beteke nis ondervonden. Achtereenvol gens Marije Delfsma, Marije Heeringa en Marjet Groenleer werden in twee sets verslagen. Copier had het evenmin moei lijk. Marjolein Meulenberg en Eva Labruyère slaagden er zelfs niet in de spreekwoordelijke eer te redden en Cora Cijvat scoorde in totaal maar drie games. Rottier De sterk spelende Sebastiaan Rottier van Hulster Ambacht was zoals verwacht de sterkste in de klasse jongens niet ouder dan 16 jaar. Met een uitstekend anticipatievermogen en een pri ma techniek was hij in de finale tegen outsider Serge Eude een klasse apart. De hard werkende Eude, die door zijn vrijwel uit sluitend met topspin geslagen drives het tempo uit de wed strijd haalde en daarmee zijn op ponent ongewild in de kaart speelde, kreeg weliswaar ook re gelmatig de handen van de toe schouwers op elkaar voor suc cesvolle acties, kans op de zege had hij in feite nooit. In de eerste set liet Rottier bij een voorsprong van 3-0 de teu gels wat vieren alvorens met een voordelige 6-4-score te finishen. In de volgende serie nam hij uit eindelijk ruimter afstand. Te- De finalisten van het jeugdtenniskampioenschap van het district Zeeland foto Lex de Meesterl genover de zes punten, die hij aan zijn totaal toevoegde, kon zijn Vlissingse opponent name lijk slechts éénmaal een treffer laten noteren: 6-1. Rottier was zaterdag niet als koploper aan het eindtoernooi begonnen. Die positie was gere serveerd geweest voor Lennard van de Boom. Deze speler vna de Schelde handhaafde zich tot de voorlaatste schifting, alvorens de latere winnaar hem de weg versperde. 'Onderin' was Serge Eude al evenmin geplaatst voor een fina leplaats. Dennis van 't Westein de was de te kloppen speler. Ook hij had zijn belagers van zich af kunnen schudden, totdat in de halve-eindstrijd de latere verlie zend finalist zijn pad kruiste en hem via een marathonpartij een onverwachte teleurstelling be zorgde. Onderonsje Een leeftijdscategorie lager, bij de t/m 14-jarigen dus, was bij de meisjes de hoofdpartij op een on deronsje tussen twee pupillen WEMELDINGE/VLISSINGEN De Zeeuwsemotorcrossers hebben het publiek tijdens het pinkstervveekeinde getracteerd op prachtige wedstrijden. Zo wel in Vlissingen tijdens de klassementscross als in Wemel- dinge tijdens de jaarlijkse be- kercross waren er spannende manches te zien, waarbij de rij ders in de gecombineerde klas sen, ongeacht het verschil in ci linderinhoud, om elke centime ter vochten. Verrassende winnaar van de ree. klasse in Wemeldinge werd Pe ter Lampio. De 'oude rot' in het vak was tweemaal de sterkste in zijn klasse, die gecombineerd reed met de enduro's. Met Peter Bonnen, de topper uit de endu- ro-klasse, Peter Boone, vocht Lampio tot tweemaal toe een verbeten strijd uit. In de eerste manche won Boone dankzij een fout van Lampio, In de tweede manche was Boone weer als eer ste weg, maar Lampio sloot di rect aan. Lampio besliste de strijd in zijn voordeel, omdat zijn concurrent moeite had met het passeren van een gedubbelde coureur. Slachtoffer Ook de 1.25 en 250cc gingen sa men van start en ook hier lever de dat spannende duels op. Door het grote aantal deelnemers moest er met dubbele rijen ge start worden en het eerste slachtoffer hiervan werd Chris Markusse. De Bevelander kwam na de eerste ronde pas als tiende door en moest zoch op het boch tige parkoers naar voren vech ten. Ronnie Bos had 'kopstart' en stond die ondanks alle aan vallen van Rien van Liere niet af. Markusse kwam nog terug tot een vierde plaats achter Marco Overweel. In de tweede manche was Bos weer als snelste weg, maar hij werd halverwege ge pakt door Markusse. Terwijl ie dereen dacht, dat laatstgenoem de de wedstrijd zou winnen, pro fiteerde Bos in de allerlaatste ronde van een stuurfoutje van Markusse en won. Bij de 125cc ging de zege naar Marco Overweel die bewees Korfbalstanden 30: Merw 2 13-12 Keep Fit 13-23 K.dijk 2 13-12 Luctor 14-20 Swift 2 13-11 Breda N. 13-15 Tjoba 2 13- 2 Zwijndr. 13-14 Junioren E Togo 13-14 PKC 15-27 Zwervers1 13-13 Vitesse 15-27 Merwic 13- 7 Trekv 15-17 Terheijd. 14- 0 Vr.sch. (Hl 15-17 Res. 1G: Koag 15-16 Koag 2 13-20 Swift 15-12 Rust R 2 13-16 Maassluis 15- 8 Odo (Ml 2 13-16 Korbis 15- 8 Albatros 2 13-15 Animo 16- 4 Uitslagen MIDDELBURG - Het open kampioenschap van de schaak club Middelburg is gestart met feen buitengewoon sterke bezet ting. Vier topschakers v#n het Witte Paard uit Sas van Gent, met hun domicilie boven de Schelde, meldden zich bij de wedstrijdleiding en zullen on getwijfeld hun stempel druk ken op het 7 ronden durende toernooi. Van de Zeeuws-Vlaamse club zijn aanwezig de veelvuldig Zeeuwse kampioen en schaak- rubricist Cor Jansen, de gebroer- ders Kees en Johan de Wolf en de 'zojuist in het Zeeuws kampioen schap als tweede geëindigde Al- bert Riemens. Naast deze cory feeën noteren we de titelhouder van vorig seizoen, de Vlissinger René Tiggelman, Maarten Wes- terweele en Simon Sanders van Middelburgm Jo Tholenaar van Goes. Ook is het aantal deelne mers boven verwachting. Er werden 45 deelnemers inge schreven, waarvan zes huisschar kers. In de eerste ronde speelde alleen Cor Jansen remise tegen Maar ten Westerweele, de rest van de kanshebbers kwam tot volle winst. Clubschakers S St,eijn-R. Brasser 1- 0. T. de 13oer-J Vermeulen 1-0, J. van Boven-B. Schelhaas 0-1, C. Jansen- M. Westerweele remise, E. Maas-J. de Woiro-1. B. de Nooijer-J. Tholenaar 0-1. A Riemens-B. Kolft' 1-0. E. van Dricl-J Coppoolse 1-0, R. Rikunia- hu-W. Pankow 1-0. R. Tiggelman-W. van Sluijs 1-0, P. Jansen-P Monté 0- 1. C. de Wolf-W. Coppoolse 1-0. D Ma belus-M. van Eekhout 0-1. M. de Bock-J Keizer 1-0, W bakker-W Ob- bink remise. A. Jonkheer-S. Sanders remise. J. Kaboord-B. Meulenbroek 0-1. huisschakers: J Wouters-S. Dijkhuizen 1-0. M. 't Gilde-J v d. Maas 0-1H Faase-J. Moekolle 0-1 van Serge Carpentier uitge draaid. In een qua kijkspel te leurstellend gevecht hield Elsa Grootenhuis als tweede geta xeerd. hierin haar clubgenote Sophie van Leeuwen onder de duim. Laatstgenoemde had voordien de uitschakeling van schema-aanvoerster Simone Tijssen op haar conto mogen schrijven. Virgil Greeve, uitkomend voor 't Halve Maantje, stelde in het deeltoernooi bij de jongens van deze leeftijd zijn supporters niet teleur door van 'kop af te win nen. Met streekgenoot Bart Ste- veninck als concurrent leek dat in de eerste reeks van de finale een fluitje van een cent te wor den. Greeve was namelijk in alle onderdelen van het spel supe rieur, en de 6-0-score was derhal ve een logische weerspiegeling van de krachtsverhouding. De kaarten waren echter nog niet geschud en Van Steveninck maakte dat in de volgende set vanaf het begin duidelijk. Gree ve moest alle zeilen bijzetten in de partij, die nu een echte wed strijd was geworden, om over eind te blijven. Hij ontsnapte slechts op het nippertje aan het spelen van een extra set: 7-5. Verrassingen wat betreft de deelname aan de beslissende tweekamp waren er in dit gezel schap niet te melden geweest. Greeve was freewheelend in de finale beland, door onder meer Rinke van Remortel te kloppen, terwijl Van Steveninck daaren tegen alle zeilen had moeten bij zetten om Aart Jan de Looff te rug te kunnen wijzen. Kellv Bouinan Kelly Bouman (Animo) grossier ster in titels voegde een eerste plaats bij de t/m 12-jarige meis jes aan haar verzameling toe, en Brian van Geer (Zierikzee) liet zich hier in het deeltoernooi bijd e jongens al evenmin verrassen. De jongste deelneemsters kre gen Tinta van Wely (Ludo et Emergo) als kampioene, waarbij opgmeerkt dient te worden dat Hanneke Snijder haar in de eindstrijd het vuur wel bijzonder na aan de schenen legde. Pascal van Poecke (Hulster Ambacht) ten slotte was daar bij de jon gens daarentegen weer zonder meer een klasse apart. Uitslagen M.E. t/m 16: FinaleiN Tijssen-M Co- pier 4-6, 6-1, 6-3. Om de 3e plaats: C. Cijvat-M Groenleer 4-6, 6-2, 6-1 J E. t/m 16: Finale: S. Rottier-S. Eude 6-4, 6-1, Om 3e plaats: L. van de Boom-D. van 't Westeinde 6-1, 6-4. M.E. t/m 14. Finale: E Grootenhuis- 5, van Leeuwen 6-2, 7-6. Om 3e plaats: S. Tijssen-A. Huibregtse 3-6, 6-3, 6-1. J E. t/m 14: Finale: V. Greeve-B.» van Steveninck 6-0, 7-5. Om 3e plaats: R. van Remortel-A. J. de Loof 6-1, 3-6, 6- 3. M.E t/m 12: Finale: K Bouman-M Groenleer 6-0. 6-0. Om 3e plaats S. van Dierendonck-N. Vinkoert 6-3, 3- 6, 6-3. J E. t/m 12: Finale1 B van Geer-F. Probert 6-1, 6-3. Om 3e plaats: K. Kats-D. van Tuyl 7-5, 4-6, 6-2. M.E t/m 10: Finale T. van Wely-H Snijder 7-6, 6-7, 6-4. Om 3e plaats: J. van de dries-M. Rooze 2-6, 7-6. 6-4. J E. t/m 12* Finale: P. van Poecke-R Lippens 6-1, 6-1; om 3e plaats L Nij- sten-R. Albert 6-3, 6-4 weer terug te zijn na een zware beenblessure, opgelopen tijdens de strandcross. In Vlissingen vochten zaterdag Richard Leeuwenstein en Ad- win Corvriendt verbeten duels uit, waarvan uiteindelijk Martin van de Weele profiteerde. Leeu wenstein en Cortvriendt hadden het in de eerste manche dusda nig aan de stok, dat zij elkaai raakten, waarbij Cortvriendt ten val kwam. Van der Weele be wees dat de twee .kemphanen ook met hem rekening moeten houden door voor hen als t weede te eindigen. In de tweede man che duelleerden Leeuwenstein en Cortvriend weer op het scherpst van de snede met een waakzame Van der Weele erach ter. En weer was hij de slimste. Terwijl het duo slechts oog voor elkaar had, plaatste hij een aan val en pakte beiden tegelijk. Overweel werd vierde. Al deze duels vonden wel plaats achter de absolute topper van Zeeland Eric van der Wekken die met overmacht beide manches won. Peter Lampio toonde bij de re- creatierijders dat er in de toe komst met hem rekening gehou den dient te worden. Ook in Vlis singen pakte hij een manche overwinning. Klassementslei der Peter Boonè schreef de ande re manche op zijn naam na felle duels met tweede man Jan Zwe- mer. Bij de SOcc gaat de strijd tussen Leendert van Bussel en Pascal de Zeeuw. Zij deelden za terdag de winst in Vlissingen. Wemeldinge: Ree,klasse: 1 Peter Lampio, 2 Huib van Dorpel, 3 Fred Koudenburg; 125 cc: 1 Marco Over woei. 2 Kees den Hollander, 3 Arjo Verhage, 250 cc; 1 Ronnie Bos, 2 Chris Markusse, 3 Ad Geldof: Endu- ro: 1 Peler Boone. 2 Pieter Moelker, 3 Rien Bechtel. Vlissingen: 80 cc lemanche 1 Pascal de Zeeuw. 2 Leendert van Brussel 3 Erik van Tatenhove, 2e manche 1 Van Brussel, 2 De Zeeuw, 3 Van Ta tenhove 125'250ec: le manche: 1 Enk van der Wekken, 2 Martin van der Weelle, 3 Richard Leeuwenstein, 2e manche: 1 en 2 idem, 3 Adwin Cort vriendt; Rec.klas: le manche 1 Peter Boone. 2 Jan Zwemer. 3 Peter Lam pio, 2c? manche: Lampio. 2 Boone. 3 Arie de Wit. Uitslagen BLB: Jun. 500: 6 Hennie Gijssels; Nationalen 250: 2 Erik van der Wekken, 4 Patrick Piessens. Nat. 500 2 Simon Jansse; Senioren 125: 9 Ronald Doens. 10 Martien Jansen. Inters B Johan Scheele. 3 Frank van Kruyssen. 4 Steven Mangnus; Inters A: 1 Jack Westdorp. TERNEUZEN - Heel lang heel! de 42-jarige Vlissingse topscha- ker Michael Wise er op moeten wachten. Vaak moest hij genoe gen nemen met een bescheiden plaats bij de eerste tien. Een maal werd hij tweede achter de nu al legendarische Sluiskille- naar Kees Nieuwelink. Maar za terdag was het zover. Na vijf tien jaar sleepte hij de titel inde wacht. Na negen slopende ron den een zinderende finale werd hij terecht Zeeuws schaakkam pioen. De 'groten' van het toernooi hadden het nakijken. Regerend kampioen en clubgenoot René Tiggelman kreeg zaterdag bij de ontketende Wise geen kans en ging in een hopeloze stelling door zijn vlag. Albert Riemens van het Witte Paard, de grootste concurrent, moest in de slijtage slag met Vlissinger Rudie de Smit genoegen nemen met remi se en kwam daardoor een halve punt tekort. Wout Punt, zeven ronden lang lijstaanvoerder, kon geen vuist meer maken, deelde het punt met clubgenoot Paul van Rooïjen en werd derde. In de onderste regionen werd om elke pion. elk voordeeltje ge vochten. Fred Dieperink-Jan de Korte had genoeg aan een halve punt om de degradatie te ont gaan, maar moest heel diep in zijn reserves tasten om dat te be reiken. Het lukte, maar De Kor te uit Bruinisse degradeert. Mid delburger Simon Sanders moest .zes uur zwoegen om nog een kansje te behouden tegen Bram Koeman uit Kruiningen. Uren lang probeerde de Bevelander het voordeeltje van een rand- pion in winst om te zetten, Maar Sanders gaf geen krimp en wist de theoretische remise vast te houden. Het hielp niet, beiden vertrekken volgend seizoen naar groep 2. In groep 2 werd de 17-jarige Ter- neuzenaar John Oostdijk te recht kampioen, In de laatste ronde schoof hij een professione le remise tegen Ad van Klinken uit Bruinisse. ndat. zijn enige concurrent voor de titel Cor Heijboer van DZD uit Kruinin gen zijn koning om moest leggen tegen Wolters uit Vlissingen. Jo han Paauwe uit Koudekerke had een uitstekend seizoen en werd door winst op Paul van Dij- ke tweede, Ranfar Kouwijzer uit Vlissingen werd derde. Groep 1: M. Wise- R Tiggelman 1-0. R. de Smit-A. Riemens remise. W Punt-P. van Roonen remise, A. Dub- LEIDEN - Juniore Ester Goos- sens heeft zaterdag een eind ge maakt aan de reeks overwin ningen van beoefenaars van de technische nummers in de strijd om de Gouden Spike. De 19-jarige atlete uit Woerden kreeg in de 20e editie van het Leidse evenement de trofee voor haar tijd van 53,85 secon den op de 400 meter. De afgelopen vijf jaar werd de Gouden Spike drie maal gewon nen door Erik de Bruin (discus en kogel) en twee keer door Je roen van der Meer (speer). De Vlissingse Tanja Tienpond won het speerwerpen met een af stand van 48.64 meter. Datw slechts een tiental centimete onder haar persoonlijke recor „Zo vroeg in het seizoen is d een aardige opsteker", zei dea lete van Dynamo'70. Ook junior Sèbastien Schlett rer presteerde boven venvacl tingen. In 3.59.81 minuten verb terde hij zijn persoonlijke recor op de 1500 meter met drie secot den. Zijn clubgenoot, Miquj van Tongeren van Dynamo'! presteerde onder zijn niveau ft 4.14.91 ging hij over de finisï Ook Gregory Lede moet nogaa vorm winnen. Hij sprong gj meter ver en viel net als zijntwö clubgenoten buiten de prijzea VLISSINGEN - In de promo tiecompetitie voor één plaats in basketbal hoofdklas kwamen de heren van BC Vlissingen af gelopen weekeinde niet in actie. Desondanks verbeterden de Vlissingers hun positie aanmer kelijk, doordat de twee concur renten in hun onderlinge duels beide de thuiswedstrijd won nen. Black Eagles versloeg Quo Va- dis zaterdag in Rosmalen met 74-68. Maandag nam Quo Vadis revanche door in Gemert met 81-68 de punten in eigen huis te houden. De stand in de promotiecompe titie is nu als volgt: Quo Vadis 4 2 2 4 288-294 BC Vlissingen 2 112 152-139 Black Eagles 2 112 142- 149 Komend weekeinde speelt BC Vlissingen twee keer tegen Black Eagles. Op zaterdag speelt de formatie van coach torn Joziasse om 19.30 uur in Rosmalen, terwijl de return zon dag om 18.00 uur in Vlissingen wordt gespeeld. Wanneer beide teams elk één wedstrijd winnen, zal het doelsaldo de doorslag moeten geven. Het doelsaldo van BC Vlissingen is op dit mo ment het beste. Meisjes In Vlissingen is de eerste ronde van het nationale basketbal kampioenschap voor meisjes-ju nioren (16-18 jaar) gespeeld. De vijf rayonkampioenen speelden deze dag elk twee wedstrijden. Volgende week wordt het toer nooi in Eelde voort gezet. Na deze eerste dag gaat Amiga uit Den Helder met twee over winningen aan de leiding. De Noordhollandse formatie, onder leiding van bondscoach van het CADZAND - Het eerste elftal van de voetbalvereniging Sluis is winnaar geworden van het door ASO Cadzand georgani seerde toernooi voor afdelings teams. Sluis moest alleen Spui een gelijk spel toestaan, maar behaalden tegen Cadzand en Groede de volle winst. Topsco rer van het toernooi werd Jan van Belois van Groede. Uitslagen: Cadzand-Sluis 1-2, Groe- de-Spui 3-0; Spui-Cluis 1-1; Groede- Cadzand 1-0, Cadzand-Spui 1-4: Sluis-Groede 4-1. Eindstand; 1 Sluis 7; 2.Groede 6; 3.Spul 4; 4,Cadzand 0 Nedelrandse damesteam Mefe dert van Veen, won eerst metst 40 van Tonego Haaksbergenes versloeg later op de dag BVGi» ningen op overtuigende wijs 102-26. Vooral in deze wedstrijc lieten de Helderse meisjes bas ketbal van zeer hoog niveau zien. Ook Grasshoppers uit Katwijl wist deze dag beide wedstrijd in winst om te zetten. Na ets; spannende wedstrijd werdPSl' Almonte uit Eindhoven met ij. 70 verslagen, terwijl BV Gronm! gen met 69-52 het ondersps moest delven. De laatste wei! strijd op deze dag werd gespeeld tussen PSV/Almonte en Tonego In deze wedstrijd gingen èi Eindhovense meisjes met. 44-Sj onderuit. DEN BOSCH - Het Middelburg se Oemoemenoe heeft op ea sterk bezet internationaal loei nooi in Den Bosch een fraai derde plaats behaald. Een uil stekende prestatie, aangeziet het sterke Italiaanse Veronaei ereklasser Eemland weidei verslagen. Oemoemenoe startte via eenpe nalty-kick van Jan Albregls met een kleine 3-0 winst op'n? uit louter buitenlanders ix staande Exiles. Opnieuw Jan Albregtse 2 Oemoemenoe tegen ereklasa Eemland op een 3-0-voorspron! waarna Pedro van Houwelingg in de tweede helft aan alle ons kerheid een eind maakte: 7-0.' Het organiserende Dukes, eve eens uitkomend in de top vanc ereklasse, wist Oemoemeiut met 4-0 te verslaan. In de kruisfinale moest Oei menoe aantreden tegen Amsle: dam AAC. De jeugdige Middd burgse formatie bleek nog nie voldoende bestand tegen de in1» midaties van de Amsterdai mers. A.A.C. won met 154 R mon Bahnerth redde de eervoo Oemoemenoe. In de strijd om de derde en vie de plaats trof Oemoemenoe hf keiharde Verona als opponenl De Italianen namen al snel eK 0-4-voorsprong, maar na de lijkmaker van Pedro van Hou welingen besliste Paul .Hu; bregtse de wedstrijd vlak vod tijd in het voordeel van Oemfc menoe: 8-4. In de finale verslof AAC het organiserende Dukei beldamn-M. Dieleman remise, P. v. d Borgt-A. den Hamer 0-1, M. Dubbel- dam-M Waterschoot remise, E. van Driel-J. van Ruler 0-1. B Koeman-S Sanders remise, F Dieperink-J de Korte Remise; Eindstand: 1 J. de Korte remise 7.2 Riemens 6.5,3 Punt 6.4 Tiggelman, De Smit, Den Hamer, Van Rooijen, Dieleman 5,59 Kindt, A Dubbeldam 5, 11 Tholenaar, Lauer, Van Eekhout. 4,5 14 Van Ruler, Van der Borgt, M Dubbeldam. Bliek, Van Waterschoot 4,19 T Riemens, Diepe- rink, Van Driel, Koeman, De Korte 3,5, 24 Sanders 3. 25 Jonkheer 2.5 De onderste vier degraderen. Groep 2: J Oostdijk-A van Klinken remise. J Paauwe-P. van Dijke 1-0. C Heij- boer-D. Wolters 0-1, W. van Stel-S. Belfroid remise. R. Kouwijzer-M de Bock 1-0. J Koster van Groos-A. Ver- mue remise. A van Kesleren-H. Ba- ris 0-1, (regl... E van Hecke-J Tol- hoek remise. P. v d. Heijden-D Lam- mers remise. W Meulblok-S.Stoel 1- 0, R. Vermeulen-J de Jager 0-1, O. Vleeshouwer-L, Schipper remise, R Schoot-J, van Klooster 1-0, L. de Jin- ge-P Noorlander l-, (regl.), A. Bloom-P Buijl 1-0; stand: 1 Oóstdi.ik 7, 2 Paauwe 6,5, 3 Kouwijzer. Heij boer, Wolters, Van Klinken 6, 7 Van Dijke, Van Stel, Bans, Belfroid 5,5,11 Vermue, Koster van Groos, Meul- blok. Van Hecke 5. 15 De Jager, De Bock. Van Kesteren, Tolhoek, Van der Heijden, Lammers 4,5.21 Schoot. Schipper, Vleeshouwer. Stoel 4. 25 Vermeulen, Bloom, Verkerk 3,5, 28 De Jong. Van Klooster. Noorlander 3, 31 Buijl 1 GOES - Het oprichters-team van Tovaal is er niet in ge slaagd om ook het tiende traditionele duel tegen de hoofdmacht in winst om te zetten. Na negen overwin ningen op rij ging de winst nu naar het huidige eerste team: 42-18. De oprichters kwamen er niet aan te pas en keken hal verwege al tegen een 14-6- achterstand aan. Door een try van Hans Houmes, een benutte conversion van Ed win van Maris en twee try's van Frans Poortvliet werd het 14-0. Daarna bracht Re né Markusse de achterstand terug en benutte Bob Fuchs de conversion; 14-6. Na rust voerden Frans Poortvliet en Hans Houmes de voorsprong op tot 24-6. Bob Fuchs en Jake van de Walle waren vervolgens aan de andere kant succesvol: 2442. Jos Sinke. Frans Poortvliet, Tonnis van der Tuin en Jan-Joost Wiebrens waren vervolgens aan de an dere kant produktief (42-12), waarna Henny Zanbergen (try) en Jake van de Walle (conversion) de eindstand op 42-18 bepaalden. VLISSINGEN - Zaterdag 1 juni is bekend of ook Zeeland een da meselftal op het hoogste lande lijke niveau krijgt. Dan speelt Vlissingen tegen sportclub Eri ca voor een plaats in de nieuwe landelijke hoofdklas. Erica- Vlissingen wordt gespeeld op het veld van DSCO in Den Dol- der (14.30). Bij verlies blijft Vlissingen sa men met de dames van Kloetin- ge en Oostkapelle in de eerste klas van het interregionale voet bal. Om het kampioenschap van de tweede klas moet Oostkapelle nog een wedstrijd spelen te? Rijsoord 2. Het kampioenschap vandeee- ste klas van de Zeeuwse damf- competitie is ook nog niet W slist. Serooskerke en WIK M ken al een heel seizoen heel e? gelijkwaardig, Nu ook weerw5 de beslissingswedstrijd in Kan) perland niet beslist. Na verle* ging bleef de stand op 1-1 stekd en moet de beslissingswedstiij opnieuw worden vastgesteld. Pas daarna kan worden bekeKj of de Zeeuwse nummer 2 ooktó promotiewedstrijden moet f len naar de interregionale Marco Overweel won in de 125cc waarmee hij bewees weer terug te zijn na een zware beenblessure die hij had opgelopen tijdens de strandcross (foto Ruben Oreél

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 18