Yerseke wil sluip verkeer bannen HOLLANDSE NIE PZC Rioolbelasting wacht in Hulst een lange discussie Groeiende belangstelling buurtkorfbaltoernooi O SCHOUWENAAR COLIJN «Ar v.a. vandaag de 'BAKKÊÊTE' streek 14 Hoorzitting herinrichting centrum van donge interieur b ALARM Kees Anneke Louws WOENSDAG 22 MEI 1991 YERSEKE - De gemeente Rei- merswaal moet bij de herin richting van het Yersekse cen trum al het mogelijke sluipver- keer uit het dorpshart weren. Die boodschap kreeg het ge meentebestuur dinsdag mee tij dens een hoorzitting in Yerseke, waar de bevolking haar zegje kon doen over de voorlopige uitgangspunten voor een gron dige aanpak van het centrum. De nota van uitgangspunten reikt al een aantal mogelijkhe den aan om het doorgaand ver keer rond het dorpshart te lei den. Verkeer richting havens en bedrijfsterrein moet afslaan via een verbeterd kruispunt Korrin- gaweg, terwijl een gerecon strueerde afslag Welleweg het andere doorgaande verkeer dient te zeven. De Vierstraat, de entree naar het dorp, moet ook op de schop. B en w geven er de voorkeur aan de Molendijk met de Havendijk te verbinden. De Vierstraat wordt dan een afslag, waarop de Langeviele en Julia- nastraat als éénrichtingsstraat aansluiten. Een inwoner merkte dinsdag op dat Yersekenaren die op het be drijventerrein Korringaweg werken en richting de nieuwe woonwijken willen, in de nieuwe situatie juist het centrum opzoe ken. Normaal pakken ze de Lan geviele, maar in het voorlopige plan loopt het éénrichtingsver keer net de verkeerde kant op. Een ander suggereerde op de Langeviele gewoon tweerich tingsverkeer te houden. Wet houder A. P. Bruinooge beloofde hier nog eens naai- te kijken. Een bewoonster van de Juliana- straat zei dat inwoners van Bek hof en omgeving in de voorlopi ge opzet slechts alleen via het centrum thuis kunnen komen. Zij stelde voor het éénrichtings verkeer om te draaien in de rich ting van de Kaai. Leilinden Hoewel de voorlopige uitgangs punten over het algemeen wei nig kritiek ontmoetten, waren enkelen niet gecharmeerd van de leilinden die met name in het gebied rond de kerk zijn ge pland. De bomen zouden licht wegnemen en luis verspreiden, vreesden ze. Woordvoerder N. Speller van de Grontmij. het bureau dat de no ta heeft samengesteld, reageer de dat met dunne leilinden een vrij transparant beeld te verkrij gen is. Naai' zijn smaak werpen deze bomen weinig schaduw op. Wat betreft luis zijn er bomen in de handel die daar zo goed als ongevoelig voor zijn. Speller be klemtoonde dat de leilinden de bebouwingswanden aan de Dreef en de Oude Torenstraat vi sueel aanéénrijgén, zodat een rustig en fraai straatbeeld ont staat. Niet iedereen was daarvan overtuigd: „Geef mij maar bloembakken", mokte een in spreker. Verschillende Yersekenaren vroegen de gemeentevertegen woordigers in het definitieve plan snelheidsremmende maat regelen op te nemen. Dat gold specifiek voor de Vierstraat, de Noordzandstraat, Kaaistraat en de interne ontsluitinglus Bree- weg-Oude Torenstraat-Bern- hardstraat. die in de toekomst een asfaltwegdek krijgt. Een in woonster pleitte ervoor in de herinrichting rolstoelers tege moet te komen. Bruinooge zeg de dat toe. Het plan voldoet al voor een deel aan deze wens, om dat alle straten in het dorpshart op één niveau komen. HULST - Evenals in veel ande re gemeenten kan Hulst moge lijk ook een lange discussie over de invoering van rioolbelasting tegemoet zien. In de commissie Ruimtelijke Ordening werd met die discussie dinsdag een start gemaakt. Hoofd openbare werken G. Totté zei te verwach ten dat de kosten voor een gezin tussen de 53 en 84 gulden komen te liggen. Elf van de dertig Zeeuwse gemeenten heffen vol gens hem al rioolbelasting en daarbij komen dergelijke be dragen om de hoek kijken. Wethouder G. A. van de Voorde wou zich niet vastpinnen op cij fers. hoewel de raadsleden J. van Dorsselaer (Clingse lijst) en R. van Haperen (VVD) daar om vroegen. ..Dat is meer een zaak voor de financiële commissie, Plattelandsvrouwen - De afdeling Koudekerke van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt maandag 27 mei vanaf 19 uur de laatste le denavond van dit seizoen. Dat gebeurt in het plaatselijke Hotel Walcheren. Het betreft een feestelijke bijeenkomst in het kader van de viering van het 45- jarig bestaan van de afdeling. maai' ik erken dat het hier om een pure lastenverzwaring voor onze burgers gaat." Van Hape ren sprak van een 'onacceptabe le belasting' en ook P. Blom- maert (CDA) liet duidelijk mer ken hier huiverig tegenover te staan. Het Hulster college overweegt om rioolbelasting in te voeren om in de toekomst de aanleg, het onderhoud en beheer van de rio len nog te kunnen betalen. Mo menteel ligt in de Jacob Cats- laan al sinds eind vorig jaar de straat open, omdat de rioolbui zen aldaar ernstig mankeren. B en w vragen de raad nu om 132.000 gulden om de zaak op te lossen. De commissieleden waren dins dag overtuigd van de noodzaak en stemden dan ook in met het voorstel. Het door het college voorgeschotelde beeld dat er in de toekomst mogelijk meer in grijpende financiële inspannin gen moeten worden gedaan om het rioolnet in goede conditie te houden baarde de leden zorgen. „We zijn onszelf nu tegengeko men door het niet reserveren van geld voor deze zaken. Daar om moet er snel een speciaal fonds komen, dat staat vast", zei Van de Voorde. De commissieleden stonden zeer positief tegenover het plan van het college om de bestra- tingswerken aan de Grote Markt en Stationsplein versneld uit te voeren. De Grote Markt zou ei genlijk pas in een later stadium worden gereconstrueerd, maar omdat twee banken opdraaien voor het merendeel van de kos ten, wordt de westzijde van de Grote Markt mogelijk al voor 7 juni gereconstrueerd. De ban ken doen dat omdat ze zelf aan de Grote Markt zitten en/of mo menteel zelf bezig zijn met een verbouwing. Een gelukkige om standigheid, vond de commis- Een ander versneld bestratings- werk betreft de aanleg van een asfaltweg naar het Stations plein. Een momenteel hier werk zaam bedrijf dat bezig is met de rioleringaanleg heeft toegezegd de weg aan te leggen en de daar aan verbonden kosten pas in 1992 bij de gemeente in rekening te brengen. Meteen doen, vond de commissie. Beide voorstellen worden van daag (woensdag) behandeld in de financiële commissie om 19.00 uur. *fv vS_, Een dans rond de korf tijdens het buurtkorfbaltoernooi in Zaamslag (foto Camile Schelstraete) ZAAMSLAG - Het buurttoer- nooi van de korfbalvereniging Zaamslag heeft dinsdagavond min of meer een verrassende winnaar gekregen. Het team 'Wudder en zudder'. dat opge bouwd was rond een aantal jeugdleden van de organiseren de vereniging, sloot uiteinde lijk dit toernooi winnend af. In de finale werd de ploeg van West geklopt. De belangstelling voor dit toer nooi neemt nog telkens toe. Dit maal hadden in totaal veertien ploegen ingeschreven. Voor de kv Zaamslag overigens een ma ximum aantal. Immers, met de veertien ploegen van nu is het nog mogelijk om het toernooi op één avond af te werken. Volgens voorzitter Daan Hamelink van Zaamslag moet dit voorlopig ook zo blijven. „Anders denk ik, dat het toernooi de aantrekke lijkheid verliest. Daarom is dit een mooi aantal", vond Hame link in zijn voorbeschouwing op dit toernooi. Dinsdagavond bleek dat de hui dige formule voorlopig gehand haafd dient te worden. Alle teams konden op deze manier drie poulewedstrijden afwerken. Na de wedstrijden in de voorron den plaatsten 'Wudder en zud der' en West zich tenslotte voor de finale; de jeugdige formatie van Wudder en zudder haalde dat. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door het tweede team van Drie Gehuchten, dat de baas bleef over Mikpunt. KEURSLAGER SCHOUWENAAR ZEGT... Varkensvlees - verrassend voordelig1 Varkenspoulet (bij ons keimager - te gebruiken als nasi/bamivlees, macaroni, goulash of als hapje, te bakken in de koekepan met een paar uien. Lekker., en verrassend voordelig! De hele week: mager varkenspoulet p. 100 gr. 1,25 Woensdag: 500 gr. vers vleesgehakt 100 gr tongeworst 1,25 Donderdag - vrijdag - zaterdag! 500 gr. hamlappen 7,25 100 gr. boerenmetworst 1,65 pepersteaks p. 100 gr. 2,65 100 gr. gebr. keurgehakt 1,25 verse lasagna p. 100 gr. 1,65 150 gr. sellerysalade 1,95 Onze special: champignonschijven p. 100 gr. 1,75 Barbecuen? Mooi weer? We hopen het! We hebben er alles voor in huis. Bellamypark 16, Vlissingen VOOR KLEUR IN UW INTERIEUR Kleur is nodig om meesterwerken tot uiting te laten komen. Creaties van kleur en licht dat zijn ook onze nieuwe collecties overgordijn- stoffen. Ons palet omvat alle mogelijkheden voor schitterende combinaties tussen tapijt, gordijnen en meubelen. Kom uzelf eens overtuigen op onze af deling gordijnstoffen en u zult zien dat ook uw keuze aanwezig is. Bovendien is gratis maatnemen en naaien inbegrepen. GRAAG TOT ZIENS IN KOUDEKERKE Neem tijdig maatregelen. Voor ieder object, groot of klein hebben wij de juiste oplossing. BEVEILIGINGS SYSTEMEN Inbraak - Brand - Winkeldief stal - Overval - Toegangskon trole - T V bewaking - Tech nisch alarm - Terreinbeveiliging 24-uur meldkamer-service ERKEND BEVEILIGINGSBEDRIJF Goes/Kloetinge 01100-13720 WANDKLOKKEN 1090,- FIRMA L. MINDERH0UD Zuidstraat 66 Westdiikslraat 27 WESTKAPELIE ARNEMUIDEN lel. 01187-1284 tel. 01182-1559 Autokrakers slaan weer toe VLISSINGEN - Vier autobezit ters in de Vlissingse componis- tenbuurt troffen dinsdag hun wagen beschadigd door auto-in brekers aan. In de Schubertlaan werd bij een wagen een ruit in geslagen en de radiocassette recorder gestolen. Van een an dere auto in dezelfde straat werd wel het raam ingeslagen, maar de eigenaar mist niets. In de Verdilaan probeerden in brekers de radio uit een auto te halen nadat het raam was inge slagen. De radio bleef achter, de daders namen wel een map auto papieren mee. Ook bij een wa gen in de Leharlaan werd gepro beerd de radio mee te nemen, welke poging ook mislukte. De auto-eigenaar blijft wel zitten met een ingeslagen ruit.- De au tokraken zijn gepleegd in de nacht vaN maandag op dinsdag. Een inbraakpoging bij een auto, die dinsdagmorgen geparkeerd stond in de Hercules Seghers- laan, mislukte. Het slot werd ge forceerd, maar de daders zijn de wagen niet binnengegaan. Rode Kruis uit Aken op bezoek MIDDELBURG - De Middel burgse Rode Kruiscolonne had zaterdag een groep Duitse te genhangers op bezoek. Langs omwegen hoorden de Middel burgers dat een groep Rode Kruis-medewerkers uit de buurt van Aken het pinkster- weekeinde doorbracht op een Walcherse minicamping. Con tact was snel gelegd. De Duitse collega's reageerden zeer en thousiast op de uitnodiging. De Nederlands-Duitse ontmoe ting diende behalve voor het uit wisselen van ervaringen ook de gezelligheid: de Middelburgers boden hun gasten koffie, een stadswandeling en een brood maaltijd in het Rode Kruis-on- derkomen aan het Molenwater aan in Middelburg. Demonstratie van het Jeugd Rode Kruis OOST-SOUBURG - Het Jeugd Rode Kruis in Oost- en West- Souburg en Ritthem geeft zater dag 25 mei een demonstratie op het Oranjeplein in Oost-Sou burg. Deze demonstratie begint om 11.00 uur. Ze wordt gegeven om het 10-jarig jubileum van de Souburgse afdeling van het Jeugd Rode Kruis te vieren. Aan de demonstratie werkt ook de Vlissingse jeugdbrandweer mee. Op het Oranjeplein staat de hele morgen een informatiekraampje waar folders en stickers worden uitgedeeld. De Souburgse afde ling, begonnen met cursussen op een Souburgse school, geeft thans lessen op zeven scholen in Souburg. Op dit moment volgen 32 leden de jeugd EHBO B-cur sus en 15 jongeren volgen de her- halingslessen, in de avonduren in het Souburgse Rode Kruisge- bouw. Tijdens de demonstratie wordt gecollecteerd om de kos ten van de demonstratie en de andere activiteiten van het Jeugd Rode Kruis te bekosti gen. Zonnebloem dagtochten VLISSINGEN - De afdeling Vlissingen/Oost- en West-Sou- burg/Koudekerke van de Zonne bloem houdt in de maand juni twee busdagtochten voor alleen staanden en ouderen. De rit gaat langs 'onbekende' wegen en na tuurreservaten naar het Land van de Heeren van Zichem. Voor inwoners van Souburg en Kou dekerke is er een reis op zater dag 15 juni. Vlissingers kunnen mee op zaterdag 22 juni. MIDDELBURG Gevonden -Op 11 mS2 de gemeentepolitie MiddeltaJ door Maxis Middelburg de w gende gevonden voorwerpend geleverd: Diverse sjaals; kindermuts, donk? rood met figuurtjes; kindermin blauw gestreept, herenpet, grijS|» ruit; paraplu, zwart, jasrienip, blauw: regenkapje, wit genopt, h derzonnebril, zwart met rood ken» je; stetoscoop, speelgoed; kinder^ jes. wit met zwart, een paar dan» handschoenen, zwart; damesbrilj la/rose; aansteker, zilveren j' band: tennisbal: zilveren ring, n» tieboekje; diverse nylon porten» nees; een paar zilverkleurige oorhs len, waaiermodel, zilverkleurig]^ over brilletje, bril-etui. bruin; hoft, ge. zwart, merk Casio; horloge, gg groen bandje; sierclip, parel m goudkleurig randje: plastic tasje™ kinderbretel, haarspeld, blauwiMi key Mouse); diverse pasfoto's in» mapje, blauwe tas met fles cognac» badkleding. RITTHEM Vrouwenclub - De Christ» lijke Vrouwenclub in Ritth® houdt vandaag, woensdag^ maandelijkse bijeenkomstuii consistorie van de Nederland hervormde kerk in Ritthem, (t het programma staat onde meer een quiz. De samenkom begint om 20 uur. SOUBURG Fancy-fair - De Souburg van de Nederland} Vereniging van Huisvrouw?, besluit het seizoen maandag;; mei met een fancy-fair. Dej wordt gehouden achter de plas selijke gereformeerde kerk, ina om het gebouw Irene, van Ha 17 uur. De opbrengst i: bestemd voor de aanschaft een nieuw tv-toestel voorheb viljoen De Zwaluw van het Md delburgse tehuis Vijvervreuji Op het programma staan ono» meer demonstraties van p mo en bloemschikken. Ookm den er wafels gebakken. Bij4 verschillende activiteiten sld len leden zelfgemaakte prija beschikbaar. Er wordt tere een loterij gehouden, waanu de plaatselijke middensta prijzen beschikbaar heeft i steld. 's Middags geeft de vcli dansgroep De Cirkel een 6 monstratie. VLISSINGEN NCVB - De afdeling Vlisa gen van de Nederlandse Cfe ten Vrouwenbond (NCï houdt dinsdag 28 mei de laat ledenvergadering van dit s zoen in het jeugdgebouw vaai Petruskerk. Bakker Lippj vertoont vanaf 19.45 uur eenï over het werk in de bakkerij Gevonden - Bij de gemee: politie van Vlissingen zijn ia periode van 8 tot 15 mei dei gende gevonden voorweij aangegeven: Bankbiljet, autosleutels ir sleutels aan een medaillon, vijfa tels aan een sleutelhanger, spor met kleding. Bij het dierenasiel in Vlissingem dezelfde periode niets aangegeva WESTKAPELLE Collecte - Op initiatief vat plaatselijke hervormde gem te en de gereformeerde kerkt Westkapelle vorige week ia hervormde kerk 7524,051 eengebracht voor de slachto' van de natuurramp in Ban; desh. Burgerlijke stand WESTKAPELLE Geboren: Koen, zv A. Basfe se en A. Cijvat; Lourens Lt Janisse en M. B. den Bestea Getrouwd: M. Sturm, 24 jr.et Roggeveen. 21 jr. Overleden: M. J. Roelse, 8 Hengst, 63 jr.; N. Minderhout jr.; K. Minderhoud, 77 jr. mmm 'nieuw op de markt in Middelburg' 'OUDERWETS LEKKER' Wij verwelkomen u graag vanaf 23 mei 1991.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 14