Olympia's Tour kan beginnen Professionele aanpak van tiende Junioren Driedaagse in Axel PZC Renners en ploegen Leerjaar wielrenner Pascal van Bellen sport Hectische tijden voor de organisatoren Tandemrace VRIJDAG 17 MEI 1991 KOEWACHT - Voor de leden van het comité Olympia's Tour in Zeeuwsch-Vlaanderen zal een behoorlijke brok spanning wegvallen als morgen (zater dag) om 10.00 uur de eerste ren ner in de individuele tijdrit van start gaat. Dan begint de veer tigste uitgave van de grootste etappewedstrijd voor amateurs in Nederland, Olympia's Tour door Nederland. Voorzitter Piet Apers en zijn medewerkers heb ben intensief naar dat moment toegeleefd. Het is alweer ruim een halfjaar geleden dat het comité de toe zegging kreeg dat de start van de jubileum-Tour in Zeeuwsch- Vlaanderen zou plaats hebben. Een oud plan werd vervolgens opgeduikeld omdat jaren gele den Walter van Acker (als orga nisator al vele jaren actief in de wielerwereld) al eens gepro- Etappeschema Zaterdag 18 mei: Koewacht-Hei kant, proloog over 8.8 kilometer. Start om 10.00 uur, finish laatste ren ner 12.25 uur. Zaterdag 18 mei: etappe Koewacht- Heikant over 122,5 kilometer met één plaatselijke ronde Start om 16 30 uur, finish om 19.15 uur Zondag 19 mei: etappe Koewacht- Zottegem over 187,5 kilometer. Start om 13.00 uur, finish om 17.25 uur. Maandag 20 mei: etappe Zottegem- Bergen op Zoom over 189,4 kilometer met twee plaatselijke ronden. Start om 9.30 uur. finish 13.45 uur. Maandag 20 mei: Ploegentijdrit in Bergen op Zoom over 30 kilometer. Start om 17.30 uur, finish 19.15 uur. Dinsdag 21 mei: etappe Bergen op Zoom-Zaltbommel over 160.8 kilo meter. Start om 14.30 uur, finish 18.05 uur. Woensdag 22 mei: etappe Zaltbom- mel-Kortenhoef over 119,6 kilometer. Start om 10.00 uur, finish 12 40 uur Woensdag 22 mei: Individuele tijdrit in Kortenhoef over 6,6 kilometer. Start om 18.00 uur. Donderdag 23 mei: etappe Em- meloord-Delfzijl over 151.4 kilome ter Start om 15.00 uur, finish 18.23 uur Vrijdag 24 mei: etappe Delfzijl-Kla- zienaveen over 150,3 kilometer Start om 15 30 uur, finish om 18.50 uur. Zaterdag 25 mei: etappe Klaziena- veen-Dieren over 158,8 kilometer. Start om 10.00 uur. finish om 13.30 Zaterdag 25 mei: Individuele tijdrit Velp-Dieren over 24,7 kilometer. Start om 17.00 uur, finish 19 25 uur Zofidag 26 mei: etappe Rheden- Schijndel over 138,3 kilometer. Start om 15 30 uur, finish 18.30 uur. Programma van Olympia's Tour KOEWACHT - Het programma zoals het comité Olympia's Tour in Zeeuwsch-Vlaanderen dat van de amateuretappewed- strijd heeft vastgesteld, ziet er als volgt uit. Zaterdag. 10.00 uur. start eerste renner voor de porloog over negen kilometer; 13.30 uur start Olympialoop over twee, zes en veertien kilometer (in schrijven in feesttent op Kerkplien); 15.30 uur: voorstellen deelnemende ploegen aan 40e Olympia's Tour door Nederland; 16.30 uur: start eerste etappe. Het startschot wordt gegeven door mi nister Hedy d'Ancona van WVC; 16.45 uur: start wielerwedstrijd voor visueel-gehandicapten in Koewacht. Aankomst in Heikant; 19.15 uur; aankomst eerste etappe. Zondag. 13 00 uur start tweede etappe Koe- wacht-Zottegem. KOEWACHT - Als afwachtings- wedstrijd van de etappe in Olympia's Tour wordt zater dagmiddag vanuit Koewacht naar Heikant een tandemrace gehouden. De wedstrijd gaat over 50 kilometer en start om 16.45 uur. De deelnemers zijn: Willy van Sum meren/Lambert van der Leeden (Oir schot). Peter Sweers/Jan Bommel (Haarlem), Jan Heerenthals/Jan Mul der (Temeuzen/Apeldoorn). Ad Ver- hoeven/Alfred Stelleman (Maria- hout/Eindhoven). Frans van den Ee- renbeemt/Henny van Baars (Asten), Guus Barhorst/Michel van Lookeren (Biervliet/Amsterdam). John Doze- man/Cees Ammerlaan (Vught), Pie- ter Vrolijk/Richard Hoefsloot (Roo sendaal), Tonny Derks/Sjaak Vlas blom (OosterhouVTilburg), Wim van Herk/Sander van Donk (Lekker- kerki. John van Gastel/Willie de Kleynen (Schijndeli, Rudy Schraau- wen/Luc Festen (België), Carl Defres- ne/John Deraet (Belgie). Karien Stel- leman/Nico Stabel (Eindhoven/Veld hoven), Hans van Benthem/Hanneke Wijoltz (Eindhoven), Tanneke Hee- renthals/Silvia Vinju (Terneuzen/ Vught). Punten voor het bergklassement KOEWACHT - In het vlakke Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er morgen, zaterdag, in de eerste etappe van de 40e Olympia's Tour door Nederland toch pun ten voor het bergklassement te verdienen. Na bijna 40 kilometer wedstrijd is er op de Grote Huis- senspolderweg nabij de buurt schap Reuzenhoek (zo'n twee ki lometer ten noorden van Zaam- slag) een zogenaamde berg- sprint. Daar moet een hoogte van pakweg vijftien meter over wonnen worden met een stij gingspercentage van twee. Na afloop van de rit zal de leider in het bergklassement gehuldigd worden. beerd had Olympia's Tour in Zeeuwsch-Vlaanderen te krij gen. „Mijn wensen van destijds leverden grote problemen op. De organisatoren zagen er vooral tegen op om de hele meute naar Zeeuwsch-Vlaanderen te krij gen. Het plan stuitte op nodige praktische problemen", herin nert Walter van Acker. Olympia Waarom nu dan plotseling wel die belangstelling voor Zeeuwsch-Vlaanderen als start van het geesteskind van de ASC Olympia uit Amsterdam? Deze wielervereniging kwam zo'n veertig jaar geleden op het idee om een Ronde van Nederland voor amateurs te houden. Aan de naam van die club hield de wedstrijd uiteindelijk zijn naam over, Olympia's Tour door Ne derland. Vorig jaar weken de organisato ren van deze etappewedstrijd voor het eerst van een gehuldigd standpunt af. Voor de eerste maal in de historie werd de landsgrens overschreden en mochten de deelnemers in de Vlaamse Ardennen enkele kui- tenbijters bestrijden. „En dat is blijkbaar goed bevallen. Want ook dit jaar werd die heuvelrug in het routeschema opgenomen. Dat gold niet voor de Limburgse heuvels. De Stichting Olympia's Tour zocht een alternatief voor die obstakels", vertelt Van Ac ker. Maar omdat het organiseren veel werk met zich mee zou bren gen, werd naar een partner ge zocht. En die werd snel gevon den in het wielercomité Hei kant. Dit comité bestaat dit jaar vijfentwintig jaar. „Voor hen was het een mooi evenement om dat jubileum luister bij te zetten. Vanaf dat moment was het zeker dat we de start naar Zeeuwsch- Vlaanderen konden halen", al dus Van Acker. Om de start te regelen van een dergelijk evenement moet het comité ook de proloog, de eerste etappe en de inschrijving die een dag eerder plaatsvindt, voor haar rekening nemen. Dat bete kent dus dat reeds vandaag, (vrijdag) de ploegen zich in Koe wacht aanmelden. Het hele 'cir cus' blijft .drie dagen in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Het is zelfs zo dat verschillende ploegen ook na de tweede etap pe vanuit België teruggaan naar Zeeuwsch-Vlaanderen om maandag weer hiervandaan te vertrekken", zegt Piet Apers. Dat laatste geldt dan voorname lijk voor de verschillende natio nale ploegen die meedoen. Deze worden alle onder gebracht in Zuiddorpe. In totaal nemen er elf buitenlandse en veertien Ne derlandse ploegen deel. Werkploeg „We hebben een werkploeg in het leven geroepen onder leiding van Eddy Weemaes. Er komt toch heel wat bij kijken. Daar sta je vooraf niet bij stil en soms denk je wel eens waar zijn we aan begonnen", moet Apers toege ven. Uit de twee organisaties werd het Comité Olympia's Tour in Zeeuwsch-Vlaanderen opge richt. Koewacht werd vertegen woordigd door Apers. Van Acker en Marina Buys; Voor Heikant gingen Eddy Weemaes en Lu- cien van Rattingen aan het werk, terwijl Annelies de Schep per als secretaresse werd aange trokken. „We hebben in Varsseveld met de organisatoren gesproken die de start vorig jaar hebben geor ganiseerd. Zij hebben ons ver schillende nuttige tips gegeven. Die hebben we in ons draaiboek opgenomen", zegt Apers. Om de start te organiseren, moest 25.000 gulden worden af gedragen aan de stichting Olym pia's Tour. „Maai' dankzij subsi die van de provincie Zeeland en de gemeenten Axel en Hulst, die met zijn drieën 20.000 gulden bij een brachten èn een sponsor kregen we dat bedrag snel bij een. Maar daarmee waren we er nog niet. Ook de verdere organi satie kost veel geld. Je moet bij voorbeeld een afwachtingspro- gramma hebben en de juryleden en organisatoren onder brengen. Maar ik kan zeggen dat we er fi nancieel goed uitspringen", zegt Apers, die het vooral ook ziet als „een promotie voor Zeeuwsch- Vlaanderen in het algemeen en voor de gemeenten Axel en Hulst in het bijzonder." In Koewacht zal er op het Kerk plein een feesttent komen, ter wijl De Vlaschaard gedurende drie dagen de permanence en het perscentrum herbergt. Tussen de proloog en de start van de eerste etappe vindt tus sen Koewacht en Heikant de Olympialoop plaats. Dat is een trimloop over verschillende af standen (twee, zes en veertien ki lometer). Even nadat de ploegen zijn voor Voorzitter Piet Apers Uitstapje En die vonden de organisatoren in de Vlaamse Ardennen. Het eerste uitstapje naar België be viel uitstekend en om die reden werd besloten om ook dit jaar opnieuw de grens over te steken. Het verzoek van Walter van Ac ker werd weer in beraad geno men, „In België is Zottegem etappeplaats. Zeeuwsch-Vlaan deren bleek toen plotseling erg aantrekkelijk als startplaats. De aanlooproute naar de Ardennen was vorig jaar erg lang, er werd toen gestart in Varsseveld. Or ganisatorisch is het veel aan trekkelijker om vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen van start te gaan. Iedereen moet op eigen gelegenheid hier naar toe ko men, zodat de verplaatsingen gemakkelijker geregeld kunnen worden." De Wieier en Supportersclub Koewacht ging grif in op het aanbod de start te organiseren. Internationaal wielerevenement AXEL - Op 24, 25 en 26 mei wordt de tiende internationa le Junioren Driedaagse van Groot-Axel gehouden. De tweede lustrumuitgave al weer van een wielerevene ment dat destijds door de ge zamenlijke wielercomités van Koewacht, Axel en Zuiddorpe op stapel werd gezet. Met als enige doel Zeeuwsch-Vlaan deren een meerdaagse wed strijd voor jonge renners aan te bieden. Dat is vrij aardig gelukt. Met de dertien nationale selecties uit Europa, een Australische ploeg en 22 Nederlandse club- en districtsploegen die hebben ingeschreven, stond nooit eer der een dergelijk select gezel schap aan de start. De achter liggende gedachte om bij de lu strumviering een Europees topnummer te brengen, wordt bij de tiende editie volledig ge realiseerd. Zwakke start In de beginjaren zag het daar overigens niet naar uit. De schoonheidsfoutjes van de eer ste uitgaven werden nog wél geaccepteerd, maar de organi satie kon het natte vingerwerk daarna niet uitbannen en ging een paar keer zwaar in de fout. Na een pijlen-incident werd een individuele tijdrit com pleet afgeblazen en een gewo ne etappe dreigde de mist in te gaan toen de meute ergens van het parkoers raakte en de pol der werd ingestuurd. Een wel erg zwakke start waarop de ploegen niet direct zaten te wachten en die zeker geen re clame vormde voor het evene ment. De driedaagse was hard op weg om zichzelf uit de markt te prijzen. Zweetdruppel Aan de inzet lag het niet. Er waren voldoende vrijwilligers die niet op een zweetdruppel meer of minder keken. Maar aan de coördinatie ontbrak het een en ander en de leiding bleek ook niet erg goed te kun nen delegeren. Kortom, het ni veau was onvoldoende om een wedstrijd van dit kaliber te runnen. Toen bovendien een paar bekwame mensen moeite bleken te hebben met dat be stuurlijk gestuntel en opstap ten. dreigde de juniorendrie- daagse geruisloos van het wie- Ap den Doelder: we zijn er klaar voor (foto Camüe Schelstraete lertoneel te verdwijnen. Na vijl -nooit helemaal vlekkeloze- opvoeringen leek een uniek ini tiatief de doorbraak naar hel internationale front nooit te zullen maken. Op dat moment kwam Ap der Doelder in beeld. De 49-jarige garagehouder uit Axel vroeg nog wel veertien dagen be denktijd alvorens te beslisser op de vraag of hij voorzittei wilde worden, maar ergens bleek de vlam voor de wieler sport, een oude liefde van Den Doelder, (hij was ooit mede-op richter van de wielervereni ging Zeeuws-Vla anderen en had daarvoor ook al in de ploegleiderswagen van Mid delkamp gezeten) nooit hele maal gedoofd. „Enthousiast was de ploeg ze ker, het ontbrak alleen aan een strakke organisatie. Dus was het zaak om de zware posten goed bezet te krijgen", kijkt Ap den Doelder terug op zijn be ginjaren als voorzitter. Met Herman Dekker ais secretaris en Arnold Suy in de functie van vice-voorzitter/penningmees- ter was zakelijkheid de nieuwe bestuurdersploeg op het lijf ge schreven. „Herman straalt rust uit, is niet in paniek te krij gen en Arnold is het gewend om als directeur van zijn be drijf hoofdzaken van bijkom stigheden te onderscheiden en razendsnel beslissingen te ne men. In een driedaagse wed strijd, waarin altijd wel iets mis kan gaan, is dat ontzettend be langrijk, En verder weet ieder een welke taak hij heeft en hoe die ingevuld moet worden", zegt Ap den Doelder, die zich zelf in een voornamelijk coör dinerende en representatieve functie ziet. Internationaal Met Toon Dey als 'aangever' werden de Europese contacten gebruikt om de wedstrijd te 'in ternationaliseren'. Er kwamen Poolse ploegen naar Axel. de Franse nationale selectie moest zich in de eigen Hel van het Noorden hebben gewaand toen ze zich over de bijzonder slordig gelegde kasseien van de Vaartwijk liet sturen. En de Italiaanse selectie maakte alle deelnemende landen jaloers met. het schitterende mate riaal en de professionele bege leiding en zorgde er met de Ne derlandse baan- en wegploeg voor dat de wedstrijd winnaars van naam op de erelijst kreeg. De slag was gewonnen. Spin nend van genot wijst Ap den Doelder op het internationale gezelschap dat van de tweede lustrumuitgave een 'wereld nummer' maakt. De nationale selecties van Denemarken, Duitsland, Litouen (tijdens het interview aan de telefoon), Rusland (met de wereldkam- pioensploeg tijdrijden aanwe zig), Zwitserland, Oekraïne, Spanje, Italië, Frankrijk, Lu xemburg, Engeland, Polen, Australië en Nederland heb ben laten weten deel te zullen nemen. „Vanuit Australië bel de ploegleider Vogels zelfs of ze toch 'alsjeblief mee mochten doen", zegt een trotse voorzit ter. Hij mist in het gezelschap alleen een Ierse, Portugese. Griekse en Belgische („maar de Belgen hebben een nationa le titelstrijd") afvaardiging. Erkenning Hij kan er mee leven. Temeer omdat het evenement alom er kenning heeft gekregen. De driedaagse van 'toen' is die van 'nu' ook niet meer. De roman tiek en het speelse uit de begin jaren heeft plaats gemaakt voor een professionele, zakelij ke aanpak. Die is op een aantal terreinen goed gevallen. Bij de nationale wielerbonden van de deelne mende landen, maar ook bij de sponsors. De ontvangst bij Dow, die de leider van de drie daagse in de gele trui stopt, is uniek. En ook de vraag voor adoptie van de buitenlandse ploegen door bedrijven uit de streek („vooral de Russen la gen uitstekend in de markt", weet Den Doelder) is opmerke lijk. „Ook hard nodig, want we zitten aan het plafond van ons budget", weet Ap den Doelder. Erg verguld is hij ook met de aanwijzing door de KNWU van Wim Jeremiasse als wedstrijd leider. „Een topman op zijn ter rein. Het betekent dat onze driedaagse de opperste waar dering heeft gekregen. Want voor een gewone wedstrijd komt zo'n kanjer niet." Wie in het draaiboek de op somming ziet van alle maatre gelen die de organisatoren van de driedaagse hebben getrof fen om bij de tweede lustrum viering tot een super-uitgave te komen, raakt onder de in druk van de grondigheid waar mee dit is gebeurd. „We zijn er klaar voor", aldus Ap den Doelder. gesteld en de renners zijn wegge schoten door minister Hedy d'Ancona van WVC start er in Koewacht een wielerwedstrijd voor visueel-gehandicapten. Na het vertrek rijden zij richting Heikant om daar verder een cri terium af te werken. De totale lengte van deze wedstrijd is ongeveer 50 kilometer. KOEWACHT - De volgende ren ners en de ploegen gaan morgen (zaterdag) van start in Olym pia's Tour. (Enkele ploegen heb ben een selectie opgegeven waaruit de zes renners worden gekozen): Australië Steven McGlede (wereldkampioen 50 kilometer). Shaun O'Brien, Da- mien McDonald, Simon Calder. Tim O'Shannessy. Mark Kingsland. Mi chael Aisbitt, Brett Aitkin, Grant Fraser. Ploegleider Charlie Walsh. Litouwen Arounas Tchepele, Algirdas Schnio- ka, Kestcutis Stakenas, Raimondas Roumchas, Giedrius Brashenas, Ale xander Ivanov. Ploegleider Stasis Lenauskas. Duitsland Steffen Blochwitz, Roland Hennig, Ralf Koldewitz, Klaus Kaufmann, Michael Stuck, Guido Fulst. Ploeg leider Siegfried Mockel. Sachs Tempo Erwin Kistemaker, P. Barten, J. Ku- rythoff, D. van de Meiden. K van de Akker, R. Kok. Ploegleider P. de Vos. België Bart van de Water, Daniel van Steen bergen. Glen Huybrechts, Frank Francken, Geert Joos, Danny in 't Ven. Ploegleider Karei Daems. Engeland Chris Boardman, Richard Hughes, Matthew Illingworth, Jeff Snodin, Brian Steel, Ian Wright. Ploegleider Gerry Taylor. Belgische militairen Kurt van Nuffel, Guy Geerinckx, Jo seph Boulton, Christ Sabbe, Benny Engels, Stephane Hennebert. Ploeg leider Leo Wouters. Japan/Shiinano Kaoru Kishihara, Daisuke Imanake, Hisashi Matsui, Junichi Kikuta, Hi- rofumi Yamamoto, Kennth Tan. Ploegleider H-arrie Hofstede. Zweden Hakan Arvidsson, Johan Fagrell, Carl-Anders Faglum, Klas Johans son, Jan Karlsson, Michel Lafis. Ploegleider Ville Nordin. Nationale selectie Patrick Rasch, Rob Compas, Eric Dekker, Danny Overgang, Gerard Kemper, Harm Jansen. Ploegleider Piet Kuijs. Europolis-Bovemij- Bonfanti Anthony Theus, John van den Amee- le, Raymond Thebes, Rudie Kemna, 5 Gino Jansen, Leon Mutsaars, Mar- tijn Vos, Wiljan van Riel, Ed Entho ven, Dino Tolhoek. Ploegleider Frits Schur Giant Erik Naberman, Pierre Duin, Ron Verwey, Rob Mulders, Arjan Vinke, Dennis Huenders, Norbert S Ploegleider Arie Hassink. Koga Miyata Niels Boogaard, Allard Engels iy tan Hoffman, Jans Koerts F Statman, Pascal Vergeer, pi, der Egbert Koersen. Militaire selectie D. van der Meiden, H. Mulder r Startman, M Vegt, P Duin TV' frink. Ploegleider A. Vermeulen. Moone Glas/Waterland Jeroen Duijn, Martin Kras, Mm» Beemster, Bertus Kroon, Eric Bom aard, Ronald van de Tang pi0m|(' der Ed Jansen. Teleflex John den Braber, Servais Knaver Godert de Leeuw, Martijn van Moe sel, Roger Vaessen. Wietse Veenstn Ploegleider Marc van Rooy. Toyota-Sephar Jos Bol, Johan Melsen, Diederik Kempers, Anton Tak, Huub de Vries Jeroen Blijleven. Ploegleider FrLs Pirard. Luchtschip/ Van de Biggelaar Frank Venendaal, Peter Vissers, Ar no Ottevanger, Lucien de Louw, AI bert Jacobs, Stan Janssen. Ploeglei der A. Verhoeven. V redstein/Gazelle Riem Kok, Frank Pirard, Harry Hof stede, Richard Wieringa, JurgenGE sing, Moreel Derksen. Ploegleider V van Rooden. WSV Emmen Bert Bruijns, Johnny Bijkerk, Ht._ Gijzen, Erik van de Heide, Edwin Of) hof, Freddy van de Werf Ploegleider onbekend. Dextro-Hellingman Rik Rutgers, Aart Vierhouten, Hm Steyger, Mark Rasch, Guido Goud sblom, Erwin Houtop. Ploegleider Leo van Etten. ASC Olympia Arjen Rumpel, Coen Emmer, Hugo Bruggeman, Rocco Frank, Maurits Schelling, Jeroen de Koek Ploeglei der A. Rijnders. Jurykorps KOEWACHT - Het jurykorps van Olympia's Tour ziet er als volgt uit: Juryvoorzitter W. Tarran (Engeland;, wedstrijdleider J. Houben, assisted'. M. Swinkels, wedstrijdcommissaris sen W. Roosenburg en J. van Gestel, aankomstrechter H. Strik, tijdwaar- nemers M. de Bruin en H. van Hou ten, microfonist J. Peeters, motoror donnans J. Tomassen, foto-fir Tijmersma. Districtskampioenschap „Dat vind ik leuk om te d Het is bovendien een prettige ge tegenheid om toch met de wie lersport bezig te zijn in hetgeslo ten seizoen. Voor mij is en blip dat niet meer dan een g overwintering. Maar ik ga mee beslist niet op toe leggen", aldui Van Bellen, die met name in dt laatste veldritcompetitie toten kele redelijke resultaten kwam „Maar dat kwam alleen omtjai die parkoersen me lagen. Ee: echte veldrijder ben ik niet." In de strijd om de districts™ hoopt Pascal van Bellen allee: maar 'goed voor de dag te kun nen komen'. De laatste weke: heeft de amateur uit Koewaclu weinig kunnen trainen in v band met zijn studie (Van Beller volgt de VWO-5 opleiding). J had veel proefwerken de le weken en die heb ik toch ever. KOEWACHT - Twee seizoenen geleden had wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen nog de be schikking over een behoorlijke ploeg junioren. Het trio Eric Verhage, Patrick van de Vijver en Pascal van Bellen moest het vooral hebben van een enorme dosis wilskracht. Vorig jaar maakte dit drietal noodge dwongen de overstap naar de amateurs, maar kon in dat jaar weinig potten breken. Maan dag, tweede pinksterdag, staan zij ongetwijfeld allen aan het vertrek voor de strijd om het districtskampioenschap dat in Sluiskil wordt gehouden. Voor de 19-jarige Pascal van Bellen uit Koewacht staat dit seizoen nog steeds in het teken van le ren. Pascal van Bellen moet zich fei telijk nog altijd aanpassen aan de amateur-categorie. Vorig jaar reed hij slechts een viertal wed strijden bij de amateurs. Omdat hij pas in de maand november jarig is, mocht hij in België nog een heel jaar bij de junioren uit komen. „Daar heb ik vooral ge bruik van gemaakt. Ik moest en moet overigens nog steeds, veel aan kracht winnen. Daar zijn die Belgische wedstrijden goed voor geschikt. Lastige en langere om lopen liggen mij veel beter dan de korte rondjes rond de kerk", aldus de tengere Pascal van Bel len die ervan overtuigd is dat hij vooral in de grote wedstrijden nog tekort schiet. Vooral in de slotfase van een koers moet Pascal van Bellen nog te dikwijls afhaken. Zodra in de finale de demarrages elkaar snel opvolgen, wordt het voor hem te veel: „Op die momenten merk ik pas goed dat ik kracht te kort kom. Dan kan ik het tempo niet echt meer volgen." Leerjaar En omdat het de amateur-A van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen ook aan snelheid ontbeert, kan hij nog steeds geen aansprekende resultaten overleggen. „Maar ik zie dit jaar vooral als een leerjaar. En ik moet zeggen dat het feitelijk lek ker gaat. Ik heb tot nu toe bijna alle klassiekers mee mogen rij den, met uitzondering van de Wim Hendrikstrofee en de Om loop van de Moerdijkbruggen. Daardoor voel ik wel dat ik toch sterker aan het worden ben." Pascal van Bellen is overigens nog maar enkele jaren actief als coureur. Na enkele wedstrijden bij de trimmers maakte hij de overstap naai' de KNWU-catego- rieén, waar hij uitkwam bij de nieuwelingen en de junioren en nu dus bij de amateurs. Alhoe wel hij het rijden op de weg laat prevaleren, is Van Bellen in de wintermaanden ook erg actief als veldrijder. voorrang gegeven. Van Bellen verwacht dat metifc me de renners van Theo Middel- kamp de toon aan geven in he kampioenschap. Vooral 8: chard de Vrieze, Wilfred Geijsèc Frangois Franse ziet hij erg hooi eindigen. „Van onze vereniging kan misschien Rolf Mobach act in de strijd mengen. Die rijdt de laatste weken erg sterk. zal al blij zijn als ik voorin mee zou komen", vertelt Van Bellen, die vandaag, vrijdag, nog deel neemt aan een wedstrijd in he Belgische Laarne om dan in de aanloop naar het kampioen schap twee dagen rust te nemen Scholieren aan de meet SLUISKIL - In Sluiskil wordl komende maandag, tweede pinksterdag, gestreden om de districtskampioenschappen wielrennen. In samenwerking met de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft hel Zeeuwse KNWU-districtsbe- stuur ook een wedstrijd voor scholieren op het programma geplaatst. Die wedstrijd pas geheel in het jeugdactiverings- plan zoals de wv Zeeuws-Vlaan deren dat onlangs openbaar heeft gemaakt. De jeugd kan deelnemen in leeftijd van twaalf tot en met»; ventien jaar (uiteraard verdeeld in verschillende leeftijdsgrof" pen). Het programma van dit kam pioenschap is als volgt. 13.00 uur: scholieren (officieus kam pioenschap; afstand 25 kilometer: 14.00 uur: junioren (afstand 50 Kin meter); 14.02 uur: nieuwelingen (afstana kilometer); 15.45 uur; amateurs-A (afstand w lometer); 1547 uur: amateurs-Bveter® (afstand 70 kilometer). Een deel van het peloton tijdens Olympia's Tour toen deze nog door Limburg ging foto ANP)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 56