Kritiek op overdracht 'Zeeman' Snuffelstage maakt zitten blijven op LBO draaglijk Boekje doet oude harten in Zierikzee sneller kloppen Westkapelle krijgt oriëntatiewijzer cadeau van bank Kampioen op laatste dag zaalvoetbal in Zierikzee onderuit Hontenisse wijzigt voorstel aanschaf reinigingsmachine streek 14 CDA-fractie Middenschouwen voelt zich gepasseerd weekenddiensten Meer cliënten voor het maatschappelijk werk Raad Oostburg ongerust over strandbewaking VRIJDAG 17 MEI 1991 SCHARENDIJKE - De CDA- fractie van de gemeente Mid denschouwen voelt zich gepas seerd bij de besluitvormings procedure rond de overdracht van de rijksscholengemeen schap Professor Zeeman in Zie- rikzee van het Rijk aan de zes gemeenten op Schouwen-Dui- veland. „Wij hebben begrip voor de tijdsdruk waaronder de operatie moet gebeuren, maar toch hadden we liever een vin ger aan de pols gehouden", zei het raadslid P. W. Berrevoets- Ringelberg tijdens de raadsver gadering donderdagavond in Scharendijke. Ze achtte het onjuist dat het concept voor een gemeenschap pelijke regeling voor het school bestuur al klaar is. alvorens dit in de diverse raden is behandeld: „Ik heb het vandaag uit de krant moeten vernemen. Niet dat we er inhoudelijk iets op aan te mer ken hebben. Maar we vragen ons af of we het concept niet eerst in de raad hadden moeten bespre ken." Wethouder van onderwijs W. G. Renden (PvdA) vond de tijdens de rondvraag naar voren ge brachte kritiek van Berrevoets- Ringelberg ongepast: „In de raad is verschillende keren ge sproken over de overdracht van de scholengemeenschap. Bo vendien moeten we toch eerst iets presteren voordat we de raad iets kunnen aanbieden." Vervroegd De wethouder kreeg bijval van burgemeester W. den Boer. die herhaalde dat de overdracht van de RSG aan de gemeenten van WESTKAPELLE - Een oriënta tiewijzer die de positie van Westkapelle ten opzichte van andere plaatsen en landen aan geeft. Dat is het geschenk van de vernieuwde Rabobank in West kapelle aan de gemeente. De raad wordt in de vergadering van donderdag 30 mei gevraagd het cadeau te aanvaarden. De wijzer wordt geplaatst op de ho ge duintop bij het Zuiderhoofd. De kosten van een gemetseld voetstuk voor de wijzer zijn voor rekening van de gemeente. De gemeenteraad benoemt in de vergadering van donderdag een nieuwe ambtenaar van de bur gerlijke stand Gemeentesecre taris J. Kal and is bereid om zorg te dragen voor de huwelijksvol trekkingen en andere aangele genheden. Zijn voorganger, C van Hercules, combineerde het secretarisschap eveneens met die functie. De raad bespreekt verder een grondruil tussen de gemeente en een inwoonster. De vrouw wil graag de brandgang naast haar ZIERIKZEE - Op de laatste speeldag van de zaalvoetbal competitie op Schouwen-Dui- veland verloor de kampioen, Sporthuis Zierikzee, alsnog zijn enige wedstrijd van dit seizoen. Nola Boys, de kampioen van vo rig jaar, bracht Sporthuis een 4-5 nederlaag toe nadat het in begin van de wedstrijd al een riante voorsprong van 5-1 op bouwde. Het team kwam zon der de geblesseerde Leen Koster in het speelveld, maar was zo vast van plan de kampioen te la ten uitglijden dal Sporthuis Zierikzee er geen antwoord op kon vinden. In de eerste klasse degraderen Rijschool Delta en De Steeg. In de tweede klasse was Neffen d'Eule uit Oosterland inmiddels kampioen geworden en naar de eerste klasse gepromoveerd. Voor de tweede promotieplaats lijkt het team van de PTT in aan merking te komen. Maar de competitieleiding zal nog een beslissing moeten nemen of de inhaalwedstrijd tussen Drei- schor en PTT nog moet worden gespeeld. Indien Dreischor met 27-0 wint mag het promoveren. Toch lijkt dit onwaarschijnlijk, zodat de wedstrijd waarschijn lijk niet wordt gespeeld. Bijma- kelaardy en Rinus Roon degra deren uit de tweede klasse en Garage Slager en de Beuze/PJZ promoveren vanuit de derde klasse. KLOOSTERZANDE - Op initia tief van de raadsleden C. Visser (PvdA) en W. Gelderland (lijst L. Mangnus) heeft het college van b en w van Hontenisse een voor stel voor het (laten) schoonma ken van sportzaal De Hinde in Kloosterzande gewijzigd. Het voorstel dat de commissie alge meen bestuurlijke aangelegen heden afgelopen maandag ter tafel kreeg wekte volgens de twee raadsleden de indruk dat Hontenisse haar personeel on derbetaalt. Het collegevoorstel betreft de aanschaf van een schoonmaak/ boenmachine voor de vloer van de sportzaal. Het handmatig schoonmaken door een schoon- Schouwen-Duiveland in een stroomversnelling is gekomen, nadat het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen de da tum van overdracht met twee jaar vervroegde. ..Het concept komt zeker niet uit de lucht val len". hield hij het CDA-raadslid voor. „In juni wordt het voorstel in de gemeenteraden behan deld. Dan is de raad aan het woord." De gemeenteraad van Midden- schouwen ging akkoord met een eenmalige bijdrage van 6240 gul den voor de recreatiebuslijn, waarmee vorig jaar in Zeeland is geëxperimenteerd. Dit seizoen wordt de buslijn uitgebreid tot de hele Zeeuwse kust. De bij het experiment betrokken gemeen ten dienen hiervoor 150.000 gul den op te brengen. De gemeente raad wilde het 'forse bedrag' graag op tafel leggen, maai' be nadrukte dat nog niet is gezegd dat er volgend jaar weer geld wordt uitgetrokken voor de re creatiebus. Christen-democraat C. W. Boot sprak zijn zorg uit over het voor stel rekeningen over te hevelen van de plaatselijke Rabo-bank naar de bank voor Nederlandse gemeenten. Hij sloot de moge lijkheid niet uit, dat door het verminderde gebruik van de bank door de gemeente, de bank de openingsuren zou moeten be perken. Volgens het college hoefde hij daarvoor niet bang te zijn. De burgemeester zei dat de openingsuren niet afhankelijk zijn van dit soort diensten, maar ZIERIKZEE - Het toerisme slaat vrijwel dagelijks zijn slag, maar Zierikzee blijft onvermin derd in de greep van de nostal gie. Uitgever Cor Pols draagt er op zijn beurt daadwerkelijk aan bij dat de weemoedigen van hart zich ook in deze dagen van ronddolende dagjesmensen kunnen blijven warmen aan de romantiek van voorbije jaren. Uitgever Pols presenteert zijn nieuwste hapklare brok voor de 'Zoals-het-Was' fans van de alou de Oosterscheldestad. Van dat tweede deel van 'Zierikzee zoals het was' lagen er begin van deze maand duizend exemplaren in zijn Zeeuwsche Boekhandel. Donderdag keek de samenstel ler en uitgever nog tegen enkele stapels van amper driehonderd stuks aan. „Het loopt lekker", vertelt hij. Met de uitgave van het tweede deel heeft Cor Pols trouwens ook persoonlijk wat te vieren, want de verschijning van deel twee valt ongeveer samen met het tienjarig bestaan van zijn uitge verij en Zeeuwsche Boekhandel. De basis ervan legde Pols feite lijk al weer twintig jaar geleden: met de zegetocht van zijn 'best seller', het eerste fotoboek van Zierikzee. Pols moet tot zijn spijt erkennen dat hij met deel twee technisch bekeken wat minder sterk aan de weg timmert dan met het eer ste deel, waarvan ntet minder dan vierduizend exemplaren tuin aan het Europaplein bij haar grond trekken Om enkele andere huizen een alternatieve achteruitgang te bieden, staat zij een deel grond aan de achter zijde van haar tuin af aan de ge meente. Door het groottever- schil tussen de grondstukken gaat de ruil gepaard met een grondverkoop die de gemeente 2.444 gulden oplevert. Verder komen in de raad enkele verordeningen en subsidiever zoeken aan de orde. De vergade ring begint om 20.00 urn-. B URGH-HAAMS TE- DE EO-avond - Het programma Ronduit van de Evangelische Omroep houdt vrijdag 24 mei een praise- en ontmoetings avond in De Burcht in Burgh- Haamstede. De zang wordt be geleid door de praiseband Life- Line. Pim van der Hoff houdt een korte meditatie. De bijeenkomst begint om 20 uur. Eindstand zaalvoetbalcompetitie Schouwen-Duiveland le klasse Sporthuis Z'zee 30 90-38. WIK 26 77-46. Toren Boys 24 90-52, Nola Boys 21 64-52, Dakkie's Bar 18 63-62, Coen Honig 1 18 77-62. Mevo 15 56-68, Sports. Jonker 15 55-64, De Steeg 11 50-71, Rijsch. Delta 2 33-134. 2e klasse: Neffen d'Eule 34 111-26. PTT 23 72-49. Dreischor 21 60-64, Stella Boys 2 18 67-69. FC. Kerwerve 17 53-68. Pinky Boys 16 54-68. Stella Boys 1 15 45-61, De Keien 14 64-68, Bijmakelaardv 13 45-55, Rinus Roon 7 31-73 3e klasse: Garage Slager 31 99-52, De Beuze/PJZ 26 81-45, Knippie 22 61-48, Zeelandia 20 69-48, LenO 20 70-80, De Roo vd Veen 19 91-68, Dropt Pas sage 16 57-59, Braber Gr.V. 15 66-91, Coen Honig 2 7 57-111, PZEM 4 34-84. Van ontucht verdachte inwoner Sas vrijgesproken DEN HAAG - De 41-jarige A.K. uit Sas van Gent is donderdag door het Haagse Gerechtshof in hoger beroep vrijgesproken van ontucht met de twee minderja rige dochters van zijn ex-vrouw tussen 1985 en 1988. Het Hol acht de ontucht niet bewezen. K. was bij het Hof in beroep ge gaan tegen het vonnis van de Middelburgse rechtbank. Die veroordeelde K. tot vijf maan den gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk. maakster neemt ongeveer acht uur in beslag, de machine doet er slechts een kleine twee uur over. In de eerste versie van het voor stel staat verder nog vermeld dat de schoonmaakster 65 a 70 uur per maand nodig heeft om de zaal schoon te maken. „Zij ontvangt echter een salaris voor slechts 45 uur per maand", voeg de het college er nog aan toe. „Als dat zo is, dan zijn wij als ge meente een slechte werkgever", zei Visser maandag en ze vond daarbij Gelderland aan haar zij de. „Ik vind daarom dat die zin uit het voorstel moet worden ge haald", vervolgde de PvdA-ster. En zo geschiedde. Vier leerlingen van de scholengemeenschap Schouwen-Duiveland in Zierikzee die op snuffelstage gaan, vlnr: Johan, Annemieke, Theo en Michael (foto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - „Ach ik zal best wel eens de vaat moeten doen. Maar hopelijk niet de hele tijd. Daar leer ik immers niets van." Johan van Schelven uit Dreischor snuffelt in de perio de van 21 tot 30 mei in de keu ken van een Zierikzees res taurant. Hij is één van de ze ventig derdeklassers van het lager beroepsonderwijs van de scholengemeenschap Schouwen-Duiveland in Zie rikzee die in het kader van het project arbeidsoriëntatie de suffe schoollokalen achter zich laten, en tien dagen op stap gaan in de praktijk. Johan verheugt zich op de ko mende kennismaking met de culinaire wereld. Thuis staat de leerling consumptieve technieken regelmatig in de keuken. Verder dan de gewone pot is hij nog niet gekomen. Zijn culinaire ambities reiken echter hoger. Kok wil hij wor den en gretig kijkt hij daarom uit naar zijn aanstaande werk periode in restaurant De Gou we Geit. ..Alleen zou ik best langer willen werken", zegt hij. „Na tien dagen weet je net waar alles staat en dan moetje er alweer mee stoppen," Terwijl veel scholen in de maand mei de excursiebus la ten voorrijden, gaan der deklassers van tien Zeeuwse scholen voor lager beroepson derwijs juist aan de slag bij een bedrijf of instelling. Dit doen ze in het kader van het project arbeidsoriëntatie, een project dat al drie jaar door het Sa menwerkingsverband voor Keuzebegeleiding en Onder- wijs-Arbeidscontacten (SKOA) uit Goes draaiende wordt gehouden. De scholen gemeenschap Schouwen-Dui veland in Zierikzee stuurt dit jaar derdeklassers voor de tweede keer op snuffelstage. Schoolreis Als het aan adjunct-directeur H. van Dam ligt, wordt zo'n stage net zo'n vast onderdeel van het rooster als de school reis: „Het is voor veel leerlin gen een ideale mogelijkheid om aan de praktijk te ruiken. Ze kunnen niet alleen vast wennen aan het arbeidsritme, maar krijgen ook een indruk van hoe het is om in een be paalde sector te werken. Echt. de meeste leerlingen kijken naar de stage uit." Annemieke de Vlieger uit Brouwershaven onderstreept de woorden van de adjunct-di recteur. Ze doet het derdejaar voor de tweede maal. De snuf felstage maakt het 'blijven zit- ten' draaglijk: „Vorig jaar heb ik geholpen in een peuter speelzaal. Dat was prachtig. Ik vind het heerlijk om met kin deren te werken Nu ga ik tien dagen meelopen in een bejaar dencentrum. Dat is natuurlijk heel wat anders. Maar daar door krijg ik wel een beter beeld van wat ik later precies wil." De leerlinge van de scholenge meenschap gaat volgende week aan de slag in het verzor gingstehuis Duinoord in Burgh-Haamstede De direc trice van Duinoord, J. War ning, vindt het een goed initia tief om leerlingen van vijftien, zestien jaar met de praktijk kennis te laten maken. Aan de andere kant wijst ze erop. dat de leerlingen de stage niet moeten onderschatten. Het zijn volgens haar geen uitstap jes: „Het valt zeker niet mee om de hele dag in de verzor ging te werken. Je loopt im mers de hele dag. Meisjes die het thuis gewend zijn flink aan te pakken, kunnen dit beter aan. dan meisjes die altijd in de watten zijn gelegd." Duinoord is een van de instel lingen die inmiddels jaarlijks worden benaderd door het SKOA voor een stageplaats. I. van der Par, medewerkster stages van het SKOA in Goes, kan alleen maar concluderen dat het project na drie jaar is aangeslagen: „In totaal moe ten we jaarlijks zo'n duizend leerlingen bij bedrijven en in stellingen zien te plaatsen. En daar zijn we gelukkig steeds in geslaagd, al was het dit jaar met name op Schouwen-Dui veland moeilijk om voldoende plaatsen te vinden. Dat kan ik overigens best begrijpen. De meeste bedrijven zijn immers eenmansbedrijven en een sta giair heeft nu eenmaal veel be geleiding nodig. Dat kunnen ze niet allemaal garanderen." Van der Par benadrukt dat het niet de bedoeling is dat werk gevers de stagiairs als sloofjes gebruiken, Johan van Schel ven kan dus gerust zijn. Als het goed is, wordt hij volgende week géén gratis afwashulp, aldus Van der Par. „Docenten moeten erop toezien dat leer lingen op een goede manier worden ingezet. Mocht een be drijf inderdaad iemand op een verkeerde manier gebruiken, dan dient die leerling daar weggehaald te worden." I I II I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I H van het aantal kashandelingen. Het CDA was overtuigd en stem de, net als de andere partijen, voor het voorstel. over de toonbank gingen. Blonk het eerste boek uit met fraaie heldere afdrukken, dat geldt in veel mindere mate voor het tweede door de Europese Biblio theek bv Zaltbommel verzorgde werkstuk. Veel foto's zijn zacht gezegd wat aan de donkere kant. En op die pagina's wijkt helaas de romantiek voor somberheid. Maar dat zal de fundamentalis ten onder de chauvinisten wel licht weinig deren. Het valt ove rigens soms ook aan de slechte kwaliteit van enkele heel oude ansichten te wijten, zo neemt Pols ruimhartig de oorzaak van de donkerte gedeeltelijk voor ei gen rekening. Geen weet Het in deftig Zierikzees groen ge stoken tweede deel zal ongetwij feld de harten van velen die de oude stad beminnen en onver minderd trouw zijn gebleven, sneller doen kloppen. Wat is er veel veranderd en eigenlijk toch ook weer niet. En wat gaat het snel allemaal. Beelden uit het heden overlappen die van nog niet zo lang geleden; andere zijn uitgewist: uit het beeld verdwe nen. Nauwgezet geeft Pols aan wie er allemaal woonden in ver trouwde huizen: meestal men sen van wie de huidige bewoners totaal geen weet hebben. De foto's maken duidelijk dat le ven en welzijn van de Zierikzee- se bevolking veel ingrijpender zijn veranderd dan haar woon omgeving: het sinds de Middel eeuwen grotendeels onveran derlijk gebleven stratenpatroon en, overal verspreid: de meer dan vijfhonderd grote en kleine monumenten. En de samenstel ler van het geheel praat maar door in de onderschriften en geeft daarbij familienamen prijs die op hun beurt alleen al vol doende zullen zijn eens lekker nostalgisch uit te huilen. JanJongschaap SCHOUWEN-DUIVELAND 18,19 en 20 mei 1991 (Pinksteren) Centraal alarmnummer: 06-11 HUISARTSEN: Zierikzee: vrij. 18.00-zon. 17.00 uur; A. W. van Goor, Zierikzee, tel. 01110-12080. Zon. 17.00-di. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. 01110- 12280. Burgh-Haamstede: vrij. 18.00- ma. 08.00 uur: G. van Beek-Ver beek en J. Ph. P. Stenger, Burgh- seweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861. Renesse en Ellemeet: vrij. 18.00- ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesse- weg 6, Renesse. tel. 01116-1280. Brouwershaven en Scharendij ke: vrij.-ma. 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30- 17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Niet. werkerk: vrij. 18.00-zon. 13a uur: M. v. d. Berg, Weth vö Klinkenstraat 10. Nieuwerkert 1 tel. 01114-1810; zon. 13.00-di 08.00 uur: H. Speelman. Moler weg 61, Oosterland, tel Ollu 1280. v DIERENARTSEN: (vanaf zat. 9.00 uur) M. K. Bw Haamstede, tel. 01115-2254, TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevalli 16.30-17.00 uur: J. J. Bakker,o„. de Haven 4, Zierikzee, tel oinii 13016. APOTHEEK: Apotheek Zierikzee, Dam 18, te' 01110-12906, geopend zat. vat 09.00-12.30 uur en van 16.30-173(1 uur; zon., ma. en din. van 12.00. 12.30 en van 18.00-18.30 uur. WIJKVERPLEGING: Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkuj. dige te bereiken via het telnr 01184-14444. Jaarverslag 1990 ZIERIKZEE - Het aantal cliën ten van het maatschappelijk werk van de Federatie Maat schappelijke Dienstverlening (FMD) Noord-Zeeland is in 1990 vergeleken met het jaar daar voor gestegen. In 1989 deden 659 mensen een beroep op het maat schappelijk werk, in 1990 waren dat er 695. Deze gegevens meldt de FMD in het jaarverslag 1990. De intensieve begeleiding is in het verslagjaar ongeveer gelijk gebleven met het jaar daarvoor. Het aantal mensen dat gebruik maakte van de informatie en het advies dat het maatschappelijk werk verstrekt, is daarentegen gestegen. Ook de deelname aan het groepswerk is toegenomen. Gemiddeld heeft een hulpverle ner van de FMD 84 cliënten, wat veertien meer is dan het lande lijk gemiddelde. Bijna 60 procent van de mensen meldt zich op eigen initiatief bij de instelling, in 6 procent van de gevallen neemt de hulpverlener het voortouw en 9 procent van de mensen doet een beroep op het maatschappelijk werk op aandrang van familie en kennis sen. De FMD ziet in deze gege vens het bewijs dat de instelling makkelijk toegankelijk is. De rest van de mensen, zo'n kwart, komt binnen via andere instel lingen zoals kruiswerk, sociale dienst en huisartsen. De FMD is op zich niet ontevreden over dit beeld, maar gaat toch onderzoe ken waarom dat laatstgenoem de aantal doorverwijzingen zo laag is. De eerlijkheid g het maatschappelijk werk te zeggen, dat ook het aantal men sen dat zij zelf doorverwijst, ge ring is. Asielzoekers Tevreden is de FMD over h( dat zij in het verslagjaar twee krachten heeft kunnen a len die zich beide tien uur per week bezighouden met asielzoe kers. De instelling zal er het ko mend jaar op toezien dat het aantal asielzoekers op Schou wen-Duiveland niet a wordt uitgebreid dat de werknë mers het werk boven het hoofd groeit. Het aantal uren dat de g verzorging heeft besteed aan de traditionele hulpverlening, is het afgelopen jaar gelijk g ven aan dat van 1989, maar de duur van de hulpverlening is korter geworden. De aanvulling op de gezinsverzorging, de zi noemde AAW-hulp, is wel ge gen, met negenduizend uren. De FMD maakt van deze mogelijk heid, schrijft ze in het jaarver slag, dankbaar gebruik. De werkgroep eenzaamheids- problematiek gaat verder al; aparte stichting, namelijk de Stichting Handreiking. Stichting zal met behulp v vrijwilligers bezoeken aflegg aan mensen, bijvoorbeeld zie ken en ouderen, die daar behoef te aan hebben. OOSTBURG - De gemeente raad van Oostburg houdt zijn hart vast voor de strandbewa king aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust. De behuizing, de bemanning en de financiering van de bewaking is door b en w (noodgedwongen) te elfder ure provisorisch rondgebreid. Geen van de raadsfracties ont hield de goedkeuring 'omdat we er nu eenmaal voor hebben ge kozen als gemeente voor strand bewaking te zorgen'. Maar het aantal mensen dat- als strand- wacht wil werken valt tegen, de 'onderhoudsarme units' voor de bewaking konden niet op tijd worden geleverd zodat nu schaftwagens worden gehuurd en bovendien kosten de, scha mele, voorzieningen meer dan was gedacht. Alle fracties lieten weten slechts huiverend ak koord te gaan en er 'het beste van te hopen'. Unaniem werd aangedrongen op een snelle eva luatie na de zomer. De nieuwe re creatiewethouder J. Thomaes zegde dat toe. Fractievoorzitter C. Bolijn- Hertzberger van D en T zei dat ze de 'houding van de Koninklijke Nederlanse Bond tot het Red den van Drenbkelingen ernstig betreurt'. De KNBRD liet twee maanden terug weten geen kans te zien een post te bemannen. P. Kesteloo, voorzitter van de af deling van de reddingsbrigade, was ontstemd over die reactie van Bolijn. Kesteloo, ook voor zitter van D en T. legde tijdens een schorsing in de raadsverga dering uit dat de bond er alles aan gedaan heeft. „Wij willen de ze zomer ook tijd hebben om mensen op te leiden. Bovendien duurde het overleg met de ge meente zo lang dat alle ervaren mensen een ander vakantie- SCHOONDIJKE Bloemenveiling - De Re- giogroep West-Zeeuwsch-Vlaan- deren van het agrarisch jonge rencontact bezoekt 22 mei de bloemenveiling in Naaldwijk. Aansluitend worden kassen - voor potplanten en voor snij bloemen - bezocht en 's middags nemen de jonge agrariërs een kijkje in de Rotterdamse haven. Opgeven kan tot 12 mei bij de bestuursleden Jack Quaak of Si mon de Feijter. baantje hebben. Ook wil de ge meente onze mensen weer met 25 gulden per dag afschepen, ter wijl de andere strandwachten het minimumloon ontvangen," Kampeerboeren De kampeerboeren in Oostburg mogen deze zomer twee maan den achter elkaar tien kampee- reenheden op hun terreinen la ten staan. Alleen D en T had be zwaar tegen de uitbreiding. De andere drie fracties wilden ooi de Pinksterweek (en Hemel vaart) tien plaatsen in j van de toegestane vijf toelaten Bolijn was bang dat de tien plaatsen 'vast' beginnen te staan en werd door wethouder Thomaes in die angst bevestigd. Toen Thomaes opmerkte c" Oostburg met het voorstel 'ba lanceerde op de mogelijkheden van de wet' stelde ze dat de ge meente al 'buiten de wet, staaf „De wet spreekt over zes weken voor tien eenheden." Zij werd ondersteund door bur gemeester J. Kruize, die een minderheidsstandpunt in hel college innam. „Zo bruin als de wethouder het nu bakt, heb li het vandaag nog niet gehoord', zei Kruize schertsend. Vlissingse vierdaagse feestelijk afgesloten VLISSINGEN - De Vlissingse avondvierdaagse is donderdag avond feestelijk afgesloten, Volgens voorzitter Rinus Buijs van de organiserende vereni ging, De Vrolijke Tippelaars, waren er verspreid over vier avonden drie uitvallers, opeen totaal van 1510 deelnemers. De 1507 volhouders werden rond half acht op het Stadhuisplein onthaald op een bloemenhulde, Familieleden voorzagen de deelnemers massaal van kleuri ge boeketten. Vanaf het Stadhuispioen trok de stoet verder naar het eindpunt het Vlissingse Baskensburg' plein. Dit laatste traject werd al- gelegd onder aanvoering van de Vlissingse Deltaband. Halver wege de stoet maakte de Jeugd- Deltaband muziek en in de staart van het wandelge^- schap speelde nog de Middel burgse drumfanfare Blue Spint

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 44