Vlissingen lijkt uit de zorgen Rolf Sörensen wint liever klassieker dan wereldbeker Vlissingen heeft tegen Zwolle wat recht te zetten Profclub vrijwel zeker van ontbrekende garanties voor geldlening van 350.000 gulden sport 21 Tamesteam degradeert ïaar tweede categorie Val renster Wilma Rijk Terminus sport op tv MUZIEK SENSATIE BEGINT BIJ POLO POLO ZATERDAG 27 APRIL 1991 'LISSINGEN - Het voorlbe- van betaald voetbal in teeland lijkt verzekerd. Vol- ;ens Jan Dieleman, voorzitter ran de VC Vlissingen, wordt de ;lub niet langer meer bedreigd H] net het faillissement nu het be tuur er eindelijk in is geslaagd m garanties te vinden in het leeuwse bedrijfsleven voor een ening van 350.000 gulden. „De I aatste garantie van twee ton is niet helemaal rond, maar at is slechts een kwestie van ijd. Ga er maar vanuit dat Vlis- ingen gered is", verklaarde een erheugde Dieleman gistermid- ag'- lieleman heeft zijn penning- u leester Ad Tax in ieder geval al e opdracht gegeven om contact Jp te nemen met de bank voor èt afsluiten van de lening. Die- man: „Tegen de tijd dat de le ning rond is, hebben we de aranties ook op tafel. Ook de ■chnische staf is al ingeseind ;ir at ze kunnen gaan werken aan et plaatje voor het volgende lizoen. Zeeland heeft volgend lizoen nog steeds betaald voet- bekend stevende de VC lissingen af op een exploitatie- ;kort van 950.000 gulden. Het estuur van de VC Vlissingen tartte een grootscheepse sane- ngsoperatie om het tekort te mleperken tot 350.000 gulden. gat moet in de komende vijf 1| 'ar worden weggewerkt, e saneringsoperatie behelsde een groot aantal punten, zoals het overdragen van de lichtin stallatie, tribune en omheining aan de gemeente Vlissingen, een aanzienlijke besparing op de huidige salarispost door het in leveren van het vakantiegeld en een regeling met de crediteuren. De schuldeisers moeten bij Vlis singen genoegen nemen met 15 procent. Het moeilijkste punt van het sa neringsplan dat op 2 april werd gepresenteerd, bleek echter het vinden van sponsors die garant stonden voor een geldlening van 350.000 gulden. Dat bedrag had het bestuur nodig om de het lo pende seizoen te kunnen afma ken. Op 15 april overwoog het bestuur zelfs om de handdoek in de ring te gooien, omdat alleen maar contra-garanties konden worden gevonden voor een be drag van 150.000 gulden. De res terende twee ton leek een on overkomelijk obstakel. „We za ten toen op een dood punt. We beseften echter dat we Vlissin gen niet failliet konden laten gaan op die twee ton", beweert Dieleman, die spelers Jan Poort vliet en Carlo van Tour prijst voor voor feit dat ze daarna in de bres zijn gesprongen voor de club. „Hun inbreng is van grote waarde geweest. Ze hebben ons ervan overtuigd dat we ten allen tijde door moesten vechten en hebben zelf bedrijven bena derd." Nadat de KNVB al eerder de hel pende hand toestak door de de gradatieregeling in de eerste di visie te schrappen en de gemeen te Vlissingen donderdag de lasti ge fiscus tevreden stelde door een gedeelte van de belasting schuld voor te schieten, bracht gisteren een landelijk bedrijf, dat een vestiging heeft in Zee land. definitief uitkomst voor de Zeeuwse profclub. Het bedrijf, waarvan Dieleman de naam nog niet wil noemen („Er zijn nog punten die eerst moeten worden afgerond"), staat in principe ga rant voor het ontbrekende be drag van ongeveer 170.000 gul den. In totaal zeven bedrijven staan garant voor de lening van 350.000 gulden Jan Dieleman foto Lex cle Meester) ichorsingen letaald voetbal 1EIST (ANP) - De tuchtcommis- ie van de voetbalbond heeft de olgende straffen uitgedeeld: 'wee wedstrijden: Buter (trai er FC Wageningen) waarvan fflen voorwaardelijk plus boete an 200 gulden wedstrijd: Stroes (AZ), Dantu- (Cambuur), Lems, Vriesde leiden Den Haag), Liefden )ordrecht), Haak, Volkerink - leiden Emmen), Eersteling, Isenga (beiden Excelsior), neekes (Fortuna S), Koffijberg n; laarlem), Pattinama (Hera- les). Den Haan, Lokhoff (beiden A.C), Van Wanrooy (NEC), ioossens, Van Hintum (beiden KC), Boerebach (Roda JC), ,efös (SVV), Wiebing (Vee.n- Vermeulen (Vitesse), chrijner (Wageningen), Godee 'illem II). Geschil Van Keeken niet bijgelegd VLISSINGEN - Trainer Louis Verstraaten van VC Vlissingen eist van zijn spelers, dat van avond (zaterdag) voor eigen pu bliek de wanprestatie van vori ge week wordt recht gezet. De Brabander is alles behalve te spreken over de manier, waar op zijn ploeg het tegen Telstar liet afweten; Verstraaten hoopt, dat het falen van zijn elftal een incident is geweest en dat zijn spelers dat voor eigen publiek tegen FC Zwolle zullen aanto nen. Louis Verstraaten kan van avond niet over het aanvalsduo Celso dos Santos en Marcel Schenk beschikken. Beiden zijn geschorst. Daarnaast is het ge schil tussen Verstraaten en Remco van Keeken nog steeds niet bijgelegd. Van Keeken werd vorige week disciplinair ge schorst, omdat hij klaagde over een rugblessure en weigerde te trainen. De medische staf meen de echter, dat de speler fit ge noeg was om wat voor zich zelf te gaan lopen. Ook weigerde Van Keeken hierover in discussie te gaan met Verstraaten, die de spitsspeler, tevergeefs, op zijn verplichtingen wilde wijzen. Een oplossing voor het menings verschil tussen Remco van Kee ken en Louis Verstraaten lijkt nog niet in zicht. De trainer zal niet het initiatief nemen om de problemen uit te praten. „Rem co van Keeken zal zelf moeten komen", houdt Verstraaten voet bij stuk. „Het initiatief ligt bij hem. Ik vind het merkwaardig, dat hij nog niets van zich heeft laten horen." Voor Remco van Keeken zou overigens belang stelling zijn van eerstedivisie- club DS'79. Ook het meespelen van vleugel verdedigers Ron van Dam en Evert Eikenhout is nog dubieus. Beiden hadden in de afgelopen dagen last van lichte blessures", zegt Verstraaten. We moeten af wachten, hoe het zich zal ont wikkelen." VC Vlissingen is erop gebrand om het publiek net zo'n leuke wedstrijd voor te schotelen als drie weken geleden tegen Haar lem. „Ten aanzien van onze sup porters hebben we na vorige week iets recht te zetten. Ik hoop. dat het vertoonde spel te gen Telstar een misverstand is geweest en dat iedereen nu weel bij de les is." FC Zwolle, ook geen hoogvlieger in de eerste divisie, wordt door Verstraaten hoog aangeslagen. „Ik heb begrepen, dat FC Zwolle ook een paar spelers moet mis sen, maar die ploeg is in de win- ning-mood. Een paar weken ge leden heb ik FC Zwolle zien spe len tegen Heracles. Die ploeg maakte toen een goede indruk. We hoeven er niet op te rekenen, dat FC Zwolle het vanavond ge makkelijk maakt." Verstraaten hoopt, dat het pu bliek net als tegen Haarlem als een man achter de club gaat staan. „Daarvan ging toen een stimulerende werking uit. Zodra het publiek zich roert, slaat dat gauw positief op het elftal over." Het bestuur van VC Vlissingen heeft besloten om de staanplaat sen voor het duel tegen FC Zwol le net als tegen Haarlem voor een gereduceerde prijs (vijf gul den) aan de man te brengen. el iHIBA (ANP) - De Nederlandse heeft rijdagmiddag de droevige ne- jrlaagserie van Oranje bij de ereldtitelstrijd in Chiba door broken. Het team van Jan Vlieg lersloeg de Sovjetunie met 3-1. jjje dames degradeerden, samen de Verenigde Staten naat tweede categorie. Ie mannenformatie heeft de ans op lijfsbehoud in de eerste weer in eigen hand. (aul Haldan gaf tegen de mede- ftgradatiekandidaat het goede oorbeeld. De 25-jarige kopman gun twee punten voor zijn reke- 0jng. De grote strijdlust van Heister en Trinko Keen in het gelijkwaardige duel Vardanjan/Dimitri Mazoe- pv de doorslag: 23-21, 21-19. jerder op de dag verloor Neder land royaal van het opvallend Jerke Polen: 1-3. Haldan was de ige, die weerstand van beteke bood. Hij won van oudge- ende Kucharski. ïderland sluit zaterdag het ndentoernooi af met wedstrij- tegen Tsjechoslowakije en ongarije. Beide landen verke- n evenals Oranje in degrada- nood. liba. Wereldtitelstrijd, derde g: andentoernooi: Eitouwen: il'de ronde: Groep A: Tsjechoslo- kije - Engeland 3-0, Bulgarije - Tak 1 China - Sovjetunie 3-0, Hon- L(frije - Joegoslavië 3-0 Japan - Nederland 3-2; Gedetail- rd; Yamashita - Vriesekoop 15-21 I Hoshino - Hooman 21-15 21-14, ^Jshino/Yamashita - Hooman/Vrie- oop 21-13 14-21 17-21, Hoshino - lesekoop 21-17 18-21 22-20, Yamas- a - Hooman 21-18 21-13; Korea - eden 3-0, Hongkong - Verenigde Vl iten 3-0, Roemenië - Frankrijk 1-3. II sde ronde: A: China - Tsjechoslo- kije 3-1, Engeland - Taiwan 3-1. ngarije - Sovjetunie 3-0. Joegosla- i-Bulgarije 3-0. Stand: 1 China 6- 2. Hongarije 6-10,3. Tsjechoslowa- e, Sovjetunie en Joegoslavië 6-6, 6 geland 6-4, 7. Bulgarije en Taiwan 12, 3. Japan en Frankrijk 6-8, 5. Zwe den 6-6,6. Roemenië 6-4,7. Nederland en.Verenigde Staten 6-0. Nederland en Verenigde staten degraderen naar de tweede categorie. Mannen: Vierde ronde: Groep A: Zweden - België 3-1, Japan - Taiwan 3-0, Enge land - Joegoslavië 3-1, Korea - Nigeria 3-0. B: Polen - Nederland 3-1; Grubba - Keen 21-15 21-10, Kucharski - Haldan 16-21 15-21, Kucharski/Skierski - Heister/Keen 21-14 21-14, Grubba - Haldan 21-15 21-19; Sovjetunie - Frankrijk 3-2, China - Hongarije 3-1, Duitsland - Tsjechoslowakije 3-0. Vijfde ronde: A: Zweden - Engeland 3-0, Korea - Joegoslavië 2-3, Japan - België 1-3, Taiwan - Nigeria 3-0. Stand: 1. Zweden, Engeland, Joego slavië en Korea 5-8, 5. België 5-4, 6. Japan en Taiwan 5-2, 8. Nigeria 5-0. B: Nederland - Sovjetunie 3-1; Gede tailleerd: Haldan - Vardanjan 21-12 21-18, Heister - Andrei Mazoenov 18- 21 15-21, Heister/Keen - Vardanjan/ Dimitri Mazoenov 23-21 21-19, Hal dan - Andrei Mazoenov 21-10 21-9; China - Polen 3-0, Duitsland - Honga rije 3,-0, Tsjechoslowakije - Frankrijk 3-2, Stand: 1. China 5-10, 2. Duitsland en Polen 5-8, 4. Tsjechoslowakije en Sovjetunie 5-4, 6. Nederland, Frank rijk en Hongarije 5-2. ®j Frankrijk - Nederland 3-1; Gede- "flleerd: Coubal - Keen 14-21 21-16 49, Wang - Noor 12-21, 21-14 21-17, batAVang - Vriesekoop/Noof 20- 19-21. Wang - Keen 21-11 21-6. Ko- Japan 3-0, Verenigde Staten - emeniè 0-3, Hongkong - Zweden Stand: 1 Korea en Hongkong 6- 1 oting 'BA (ANP) - Het resultaat van de ng van het individuele toernooi de wereldtitelstrijd: rste ronde: Vrouwen: Keen (Ned) - salova (Tsj), Noor (Ned) - Hansen )n). Vi'iesekoop (Ned) - Toelhoj !n), Hooman (Ned) - Nieminen nj li. 3jHnen: Haldan (Ned) - Kedar (Isr). j iniNed) - kwalificatiespeler. Heis- (Ned) - Qian Qianli (Chi) Mol d) speelt kwalificatietoernooi. Veel renners in Hendrikstrofee KOEWACHT - De wielervereni ging Theo Middelkamp heeft twee wedstrijden (de Pepper Race en de Omloop van de Braakman) achter de rug in de promotiecompetitie voor A- amateurs. In beide koersen kwamen de Zeeuwse coureurs uitstekend voor de dag. Morgen (zondag) kunnen de. Middelkam pers deze fraaie ouverture een vervolg geven. Dan wordt de ne gende Wim Hendrikstrofee ver reden. Met name Wilfred Geijs en Ri chard de Vrieze hebben bewezen goed in vorm te zijn. Deze wed strijd staat bovendien op de in ternationale kalender. Daar door mengt een drietal buiten landse ploegen zich in de strijd voor de bloemen. Ook de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen is met zes coureurs van de partij. Onder hen Patrick Passel, die enkele weken geleden nog voor een verrassing zorgde door de Omloop van de Braakman te winnen. KWADENDAMME - Wilma Rijk van wielervereniging Theo Mid delkamp is tijdens een training- ernstig ten val gekomen. De wielrenster uit Kwadendamme brak een heup en een elleboog. HEERLEN (GPD) - Nadat Mo reno Argentin zondag Luik-Bas tenaken-Luik had gewonnen, verzuchtte Herman Krott: „Zo'n winnaar zou ik ook wel willen". De koersdirecteur van de Amstel Gold Race, die zater dag voor de 26ste keer wordt verreden, verlangt al jarenlang heimelijk naar een Italiaanse naam op de erelijst van Neer- lands enige wielerklassieker van betekenis. Want, zo weet hij, dat is goed voor de interna tionale uitstraling. Vandaar ook dat Krott niet zit te wach ten op een winnaar van Neder landse makelij. De mannen van Oranje zijn verworden tot pa tattencoureurs, jargon voor renners die geen potten kunnen breken. Een Nederlandse zege in de Gold Race, de vijfde wedstrijd in de competitie om de wereldbeker, zou door de buitenlandse pers schamperend worden afgedaan. In de trant van: „Dat een Neder lander heeft gewonnen, bewijst eens te meer dat de Gold Race niet tot de echt grote wedstrij den behoort. De vedetten lopen er niet bijster warm voor en de tweede garnituur maakt daar dankbaar gebruik van". Derge lijke tekst is een spookbeeld voor Krott. De in Leimuiden neergestreken Amsterdammer wordt met 'zijn koers' dan nog verder in het verdomhoekje ge dreven. Onlangs kreeg hij van Hein Ver- bruggen, de organisatiebaas van het profession!. peloton te ho ren, dat de Gold Race wat hem betreft voortaan niet meer hoeft te rekenen op een vaste status als wereldbekerwedstrijd. Ver- Advertentie) TOT VANAVOND... Uw ouders vinden het zeker geslaagd als u ze vanavond mee uit eten neemt in Terminus! Bel 01100-30085 en uw avond is bijzonder geslaagd. TOT VANAVOND! HOTEL RESTAURANT STATIONSPLEIN 1 - GOES bruggen wil deze wedstrijd met de WB-koersen in Engeland (Wincontin Classic), Montreal (GP des Amériques). Spanje (San Sebastian - San Sebastian) in een roulatiesysteem onder brengen om zodoende in Polen en andere geïnteresseerde, niet- traditionele landen ook mee te kunnen laten 'eten'. Dit ter meerdere glorie van Verbrug- gen's stokpaardje, de mondiali sering van het cyclisme. Alleen daarom al is het imago van de Gold Race slechts ge diend met een laureaat van naam en faam. Iemand als Ar gentin. Hij heeft de buit echter al binnen en zal wellicht niet al te hevig meer aandringen in het Limburgse heuvelland om als eerste Italiaan bijgeschreven te worden op de erelijst van de Gold Race. Maar misschien spant hij zich in om zijn ploegge noot Rolf Sörensen naar de triomf te leiden. De Deen kan immers op een tegendienst reke nen als dank voor de Argentin bewezen diensten in Luik-Baste naken-Luik. Een snelle 'terugbetaling' zal Krott ook met instemming be groeten. Sörensen is momenteel aanvoerder van het klassement om de wereldbeker en dan ben je toch niet de eerste de beste. Rolf Sörensen, afgelopen zaterdag 26 jaar geworden, heeft de stiel heel aardig onder de knie gekregen, behoort tot de beste wielrenners ter wereld en verdient een slor dig belegde boterham sinds hij in 1986 toetrad tot de rijen der beroepsrenners. Hij kreeg toen een contract bij de bescheiden formatie van Murella, dat wel wat in hem zag als 'pacemaker'. Iemand die volgens de beste Scandinavische traditie (de Zweedse broers Pettersson, Sö- rensen's landgenoot Ole Ritter) behept is met de gave van het tijdrijden en dat onder meer had laten blijken in het WK voor ju nioren in 1983. waar hij met drie landgenoten goud won in de ploegentijdrit. Al snel bleek echter dat Sören sen méér kon dan alleen maar puur hard fietsen voor het kar retje van een ander. In zijn twee de profjaar trok hij - als 20-jarige - internationaal de aandacht door de Tirreno-Adriatico, geen kinderachtige etappekoers, te winnen. Hij bewees zijn meester schap op de laatste dag door Francesco Moser te verslaan in de afsluitende tijdrit op de bou levard van San Benedetto del tronto. Sörensen: „Een snot neus die grootmeester Moser klopte, op slag was ik in het hele Italiaanse peloton een bekende jongen". Het maakte het Italiaanse leven voor de blonde vrijgezel alleen maar aantrekkelijker. Talen naar zijn vaderland doet hij niet. Heeft.-ie trouwens ook nooit ge daan. „Ik heb geen enkele be hoefte terug te keren naar Dene marken, ik voel me in Italië thuis. Ik heb ook geen moment last van heimwee gehad. Was ik als Italiaan geboren, dan zou nu het hele schiereiland aan mijn voeten liggen". Zoals zo vaak wordt een profeet in eigen land niet of nauwelijks geëerd. Sörensen heeft na zijn actieve loopbaan een centrale rol in de Deense wielrennerij. Zo heeft hij zich ooit ingezet voor het forme ren van een puur Deense prof- ploeg. Het mislukken van die po ging kreeg de 'oude' Sörensen ook op zijn brood. Zoon Rolf: „Ik kan niet zo zitten met frustraties van anderen. Mijn vader heeft trouwens nog steeds plannen in die richting. Ooit zal het ervan komen, daar ben ik van over tuigd. Hij is nog altijd verzot op de wielersport. Thuis in Helsing (50 km, ten noorden van Kopen hagen) heeft hij een schotelan tenne bij zijn huis geplaatst om zoveel mogelijk televisiesta tions te kunnen ontvangen". Na zijn zege in de Tirreno werd Rolf Sörensen niet alleen spor tief, maar ook financieel een bo- vemnodale renner. De direc teur-sportief van Ariostea, Gian- carlo Ferretti, haalde hem voor het seizoen '88 weg bij zijn twee de werkgever, Remac-Fanini. Daarom wimpelde hij in 1989 een aanbod van Peter Post af. „Ik was gevleid dat hij me bena derde, maar ik durfde het toch niet aan. Ik vreesde niet aan de verwachtingen te kunnen vol doen". Bij Ferretti heeft hij zijn geld in middels royaal opgebracht. Rolf Sörensen is opgeklommen naar plaats 15 van de wereldranglijst en doet geregeld een greep in de beter gevulde prijzenpotten. Zo won hij vorig jaar zijn eerste klassieker, Parijs-Tours. Dit sei zoen imponeerde hij in Milaan- San Remo (tweede), de Ronde van Vlaanderen (derde) en re centelijk in Luik-Bastenaken- Luik (ook derde). Met als gevolg dat hij riant aan de leiding staat in de strijd om de wereldbeker. Toch is dat kleinood, met de daaraan verbonden geldprijs, niet zijn Grote Doel dit jaar. Sö rensen: „Dat is het winnen van een klassieker. Die wereldbeker is best prestigieus te noemen, maar is toch bijzaak voor mij. Zo'n klassieker winnen zegt me meer". Wielrennen Jan Dieleman rekent er dan ook op dat niets de komst van de FC Zeeland nu nog in de weg zal staan. „Het. overdragen van de lichtinstallatie van de gemeente is van later zorg en ook het inle veren van het vakantiegeld dooi de spelers moet geen probleem zijn", aldus Dieleman. die ook positief is over de regeling met de crediteuren. „De meest ur gente problemen zijn uit de weg geruimd. We kunnen eindelijk gaan werken aan het volgende seizoen." Hoewel de KNVB nog steeds de licentie van Vlissingen voor het spelen van betaald voetbal niet verlengd heeft (en daar voor 1 mei uitsluitsel over moet geven), heeft Vlissingen van dat front weinig te vrezen. Het is in de praktijk namelijk onmogelijk om een club een licentie te wei geren. Wanneer de club in be roep zou gaan tegen het intrek ken van de licentiezou er bij de start van de nieuwe competitie (augustus) daarover nog steeds geen uitsluitsel kunnen worden gegeven. KNVB-persvoorlichter Ger Stolk moet dat laatste ook toe geven. „Ik wil niet vooruitlopen op een beslissing van de licen tie-commissie. Maar het klopt er teveel tijd mee gemoeid is, wan neer een club in beroep gaat. Voordat er een definitieve beslis sing uitrolt, wordt er al weer ge voetbald," Vilvoorde (Bel). Profkoers. 1. Gies- berts (Bel) 160 km in 3.37.00.2. Huyge (Bell 0 14. 3. Retnels (Bel) z.t.. 4. Van Itterbeeck (Bel) 0.21, 5. De Waal (Bel) 0.29. 6. Vekemans (Bel) 0.55. 7. Corne- lisse (Ned). 8. Van Roosbroeck (Bel), 9. LaeremanstBeli. 10 Godimus (Bel) allen zelfde tijd als Vekemans. Diksmuide. Amateurs. Ronde van West-Vlaanderen, eerste etappe. 1. OvergaagtNed) 138 km in 3.18.44.2 Houtop (Nedi 0.07. 3. Diatsjenko (Sovi 0.11 Voetbal Roda JC - FC Den Haag 5-1 (2-1). 4 Scheüévis 0-1. '13. VandeLuer 1-1,26. Hanssen 2-1, 57. Hofman 3-1. 79. Dili- berto 4-1.81. Arnold 5-1. Scheidsrech ter: Luinge. Toeschouwers: 2000. Ge le kaart: Gtto (FC Den Haag). MW - Vitesse 2-0 (1-0) 9. Benneker 1-0, 75. Thai 2-0. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Van den Brom (Vitesse). Biljarten Wychen. Masters, tweede dag. Om plaats dertiende plaats Knoors - Gerrits3-0 (libre: 150-21, kader: 100-6, bandstoten: 5040). Tilleman - Van de Boogaard 2-1 (libre: 150-115. kader: 100-52, bandstoten: 21-50), Van Beek -.Dekkers 3-0 (libre. 150-5. kader: 100- 5, bandstoten: 50-36), Maarsman - Koorevaar 1-2 (libre 150-1, kader: 97-100, bandstoten: 29-50). Eindstand: 13. Maarsman setsaldo - 2, 14, Van de Boogaard -2, 15. Gerrits -6, 16. Dekkers -6. Hockey Madrid, zeslandentoernooi, man nen. Groep A: Engeland - Pakistan 1-0 (1-0). Stand: 1. Duitsland 1-2. 2, Engeland 2-2, 3. Pakistan 1-0. Groep B: Spanje - Australië 3-3 (2-2). Stand: 1. Australië 2-3. 2. Spanje 1-1. 3. Argentinië 1-0. Paardesport Rome. CSIO, Landemvedstrijd: 1. Groot-Brittannië 16,5 (Skelton Apol lo 4-0, Turi Waysider 0-4, Veronique Whitaker Flarepath 4-8, Michael Whitaker Zamira 0,5-opg), 2. Frank rijk 24.5 (Bourdy Morgat 4.25-4. Go- dignon La Bellettiere 8-8.25. Navet Quito de Baussy 12,75-0, Bost Ras- pail 0-12,5). 3. Duitsland 36 (Grave- meier Wum 4-0. Gundel Life is Life 12-20,5, Becker Porter 4-4, Beerbaum Rasman 8-16). 4. Nederland 45 (Van den Broek Olympic Andretti 12-12,5, Bril Olympic Bad Boy 5-10, Willemsz Geeroms Jonggorll 27.25-12,5, Voorn Oisterwijk s Opstalands 0.75-4.75). 5. Spanje 54. 6. Zwitserland 57.75. Stand na vier wedstrijden: 1. Groot- Brittannie 16.2. Verenigde Staten 12, 3. Frankrijk 12. 4. Canada 9. 5. Duits land 3. 6. Nederland 2. Saumur (Fra). Internationale milita ry, twee sterren, stand na dressuur: 1. Leng (GBn Houdini 47.40. 2. Bou quet (Fra) Newport AA 49.80. 3. Du- roy (Fra) Quart, du Placineau 50.90, 4. Kellard iGBri Hello Henry 51.89. 5. Van Spaendonck (Ned) Another Luke 53.00. 10- Eddy Stibbe (Ned) Gi golo 58.80. 17. Van Leeuwen (Ned) Master Millstream 62.00. 27. Eddy Stibbe Bahlua 67,00. Tennis Barcelona, vrouwen, 425.000 gulden. Derde ronde: Navratilova iVSt/l) - Piccolini (Ita/9) 6-0 6-2. Zardo dta/14) - Cueto (Dui/7) 2-6 6-1 6-2; kwartfina les: Sanchez (Spa/2) - Wiesner (Oos/6) 6-3 6-2. Tauziat (Fra'5) - Navratilova (VSt/1) 6-1 6-4, Martinez (Spa/4) - Ha- lard (Fra/8) 1-6, 6-4 6-4. Manuela Ma- lejeva.(Zwi/3) - Zardo (Ita/14) 6-3 7-5. Monte Carlo, mannen, 1,9 miljoen gulden, kwartfinales: Skoff (Oos) - Svensson iZwe/6) 6-3 6-3. Bruguera (Spa/9- Gustafsson (Zwe) 7-5 7-5. Becker (Dul'2) - Tsjesnokov (Sov/8) 6-1 6-3, Prpie tJoei - Steeb iDui) 64 6- 2. Singapore. Mannen: Kwartfinales; Stoltenberg (Aus) - Woodbridge I Alls/16-2 7-6, Siemerink (Ned/2) - Matsuoka (Jap) 6-3 6-4, Bloom (Isr) - Michibata (Can) 6-3 6-3. Conell (Can) - Hogstedt (Zwe) 7-5 64. Klinsmann overweegt te stoppen HANNOVER (SID) - Jiirgen Klinsmann overweegt serieus na de strijd om het Europees kampioenschap, volgend jaar in Zweden, te stoppen met voet ballen. Hij zei dit in het trai ningskamp van het Duitse elf tal, dat zich voorbereidt op de kwalificatie-wedstrijd tegen België. De 26-jarige aanvaller van Inter vindt tien jaar topsport genoeg. „Het heeft niets met. Inter te ma ken. De druk in het voetbal wordt me te groot," I I 1 I I I I I I 1 1 I I I I 1 1 I I I I I I 1 1 I 1 I C ZATERDAG 10.00-10.30 EURO: Motor Sport. 10.30-11.00 EURO: The Winning For mula. 11.00-11.30 EURO: GP Zeilen in San Marino. 11.30-12.00 EURO: WK Taekwondo. 12.00-18.45 EURO: GP Zeilen in Sid ney, GP Zeilen in San Marino, Vecht sportfestival vanuit Bercy, WK IJs hockey Finland-Canada. WK boog schieten, en WK IJshockey (Cana da-Zweden). 13.20-18.10 BBC 1: Grandstand: Rug by League, squash, ijshockey, snook er en uitslagen. 13.50-14.25 RTL Autosport: GP van San Marino (trainingen). 14.25-17.00 BRT 2: Sport Extra: wiel rennen (Amstel Gold Race). 14.30-16.30 RAI UNO: Sabato Sport. 14.30-17.00 Ned 3: Studio Sport: wiel rennen (Amstel Gold Race). 16.00-19.00 TV 5 Tennis: live-verslag van het toernooi in Monte Carlo. 17.45-20.20 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tel- gramm. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 18.45-19.00 EURO: Zeilen. 19.00-20.00 EURO: International Mo torsport. 20.00-21.00 EURO: Australian Rules Football. 21.00-23.00 EURO: Ringside boksen. 22.05-23.00 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 22.05-23.25 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.15-22.50 Ned 3: Studio Sport 22.40-23.00 BBC 1: Sport. 23.00-23.30 EURO: GP Zeilen in San Marino. 23.05-23.35 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.30-00,30 EURO: Tennis: finale Vir ginia Slims toernooi. 00.30-01.30 EURO: GP Zeilen in Sid ney. 01.30-02.30 EURO: International cric ket: West Indië-Australië. 01.30-02.35 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 02.30-03.30 EURO: De Euro Nations Hockey Cup. ZONDAG 10.00-11.00 EURO: Trans World Sport. 11.00-11.30 EURO: GP Zeilen in San Marino. 11.30-12.00 EURO: WK Taekwondo. 12.00-12.30 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 12.00-19.00 EURO: Superbouts bok-^ sen. finale Virginia Slims toernooi.' autosport GP van San Marino en WK IJshockey (Verenigde Staten-Fin- land). 13.30-14.00 RTL Autosport: GP van San Marino voor Formule-I. 13.40-18.00 BBC 2: Sunday Grand stand: motorraces, squash, snooker en ijshockey. 13.45-16.00 BRT 2: Autosport: GP van San Marino voor Formule-I. 14.00-14.20 RTL Autosport: GP van San Marino voor Formule-I. 14.00-16.30 Did 1: Sport. Extra: WK ijshockey en EK worstelen. 14.30-17.00 Ned 3: Studio Sport" auto- sport: GP van San Marino voor For mule-I. 17.10-18.10 Did 2: Die Sport-Reporta ge: handbal, WK ijshockey en WK ta feltennis. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Special. 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-19.30 BRT 1: Sportweekend. 19.00-23.00 EURO: World League American Football. 19.45-20.35 BRT 1: Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 21.30-22.05 BBC 2: Autosport: GP van San Marino voor Formule-I. 21.50-22.05 Did 2: Sport am Sonntag. 22.25-23.40 RTL V: Match. 22.55-01.00 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 23.00-00.00 EURO: Voetbal: Game of the Billions, documentaire. 23.30-00.00 Did 1: Sport Extra: WK ijshockey. 23.50-00.20 RTL Autosport: GP van San Marino voor Formule-I. 00.00-02.00 EURO: Autosport GP van San Marino. 02.00-03.00 EURO: International cric ket: West Indië-Australië 03.00-04.00 EURO: De Euro Nations Hockey Cup. Advertentie KENV/OOD KDC - 74D CD SPELER/TUNER VERSTERKER •volkomen trillingsbestendig cd mecho- nisme#) BIT#8x oversompling#digilole plus-os regeling #2x15 Walt •diefstal preveniieslede NIEUW fl. 999,- Polo CarHifi is dealer van gerenom meerde merken als Kenwood, Blaupunkt, Pioneer, Denon en Sony. Hel nieuwste op het gebied van CarHifi wordt na deskundig advies professioneel ingebouwd, zo dat u een individueel geluidssysteem in uw auto krijgt. Breda: Houtmarkt 36-36 Goes: Wl|ngaardstraat 50 Gorinchom: Westwagenstraat 13-15 Hulst: Vismarkt 1 ('s Gravenhof) Roosendaal: Raadhuisstraat 110 -v~v crp>

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 21