Middelburg aast op twee prijzen Degradatie dreigt voor tafeltennisteams 4 PZC Menzo speelt voorlopig niet Theo Laseroms (51) overleden Gemeenteraad overstag voor VC Vlissingen Vijftien vrouwen in Open biljarttoernooi Centrale trainingen taan ter discussie sport 29 loofdstedelingen maken zich na bekerwinst op RBC 2 op voor kampioenswedstrijd uitslagen l K' VRIJDAG 26 APRIL 1991 [IDDELBURG - De voetbalver- niging Middelburg gaat dit sei- oen voor twee hoofdprijzen, iondag heeft het team van trai er Paul Telussa tegen RKDVC een punt genoeg om de titel de tweede klasse te pakken, jovendien plaatste Middel-, org zich gisteravond ten koste RBC 2 voor de kwartfinales de strijd om de districtsbe- er, De 'generale' voor het kam- ioensduel werd met 3-2 gewon en. fiddelburg speelde gisteravond de Nadorst een goede eerste neen matige tweede helft. Voor ast overtuigde de thuisclub te en de reserves van RBC 2. Mid delburg hield het tempo hoog en [rukte de Brabanders al in de peningsfase op eigen helft te- De beloning leek al na drie ofnuten een feit, toen John Alle- sanna een vrije trap van Bouw- aan van achttien meter doel- leffend uithaalde. Arbiter Ma- anus annuleerde deze treffer op tfvies van de RBC-grensrech- »r, die buitenspel had geconsta- serd. )peningstreffer ja acht minuten viel de ope- jngstreffer. Voor RBC 2 wel te jèrstaan. Uit de eerste de beste «rieuze tegenaanval kopte Mi- Mossel raak. Twee minuten Ster antwoordde Mike But na- aens Middelburg. Hij ontweek buitenspelval en passeerde ioelman Konings met een harde Kliuiver. Na 21 minuten nam iliddelburg de leiding door een Keffer van Jan de Rijke, die in srste instantie de bal verspeel- aan RBC'er Hellemans. De isrdediger speelde vervolgens zacht terug op zijn doelman, [aardoor De Rijke alsnog kon tofiteren: 2-1. Sa rust zakte Middelburg ver tegen dicteerde RBC lange tijd Set spel. De gelijkmaker bleef ook niet uit. Van Roessel kopte de bal uit een voorzet van af de linkerkant keihard achter doelman Van Huizen: 2-2. Daar na volgde een gelijk opgaande strijd en leek het duel op onbe slist en een dus noodzakelijke strafschoppenserie uit te draai en. Mike But voorkwam dat door twaalf minuten voor tijd na goed voorbereidend werk van de voor PaulSchipper ingevallen Daan Eikenhout met een lob te scoren: 3-2. Daarna was RBC 2 niet meer bij machte om terug te komen. In het duel kregen Ron van Huizen (Middelburg) en Mi ke Mossel (RBC 2) een boeking. Ongunstig Het bekerduel tegen RBC 2 kwam voor Middelburg op een ongunstig moment. Het duel te gen RKDVC van komende zon dag, waarin de fel begeerde titel binnen gehaald kan worden, ge niet al twee weken de hoogste prioriteit. Iedereen die de club uit de provinciehoofdstad een warm hart toe draagt, hoopt zondag op het reeds geplande feestje. Ook trainer Paul Telus sa, die eerder dit seizoen van het bestuur te horen kreeg, dat hij niet de man zou zijn om Middel burg naai' de hoofdklasse te loodsen, kijkt reikhalzend uit naai' 'de verlossing'. „Tegen RKDVC kunnen we ein delijk de kroon op het werk zet ten", kijkt Paul Telussa vooruit. „Het hele jaar heeft in het teken van het kampioenschap ge staan. Voordat we aan het sei zoen begonnen, riep iedereen dat we de grote favoriet waren. Het verwachtingspatroon bin nen de club was erg hoog. We werden zelfs het AC Milan van Zeeland genoemd. Daardoor was de druk vanaf het begin al erg hoog." Ook het bestuur van de ambi tieuze club deed geen enkele moeite om de hoog gespannen verwachtingen te temperen. Te lussa merkte dat in de beginfase, toen het allemaal verre van een leien dakje ging. „In die mindere fase moest ik me verantwoorden bij het bestuur. Ik stelde toen dat we niet in paniek moesten raken. Dat was nergens voor no dig. Ik had vertrouwen in m'n spelersgroep, want de overtui ging, dat er veel kwaliteit aan wezig was, bleef voor mij over eind staan. Uiteindelijk kreeg ik daarin gelijk." Dosko Middelburg herstelde zich en verzekerde zich van de tweede periodetitel door naaste concur rent Dosko in eigen huis te ver slaan. „Een cruciale overwin ning", herinnert Telussa zich. Ook voor hem persoonlijk, want vlak voor dat duel had het be stuur hem laten weten, dat zijn contract niet zou worden ver lengd. Voorzitter Hans Lander verklaarde dat besluit met de voor Telussa pijnlijke woorden, dat „de trainer ervaring en kwa liteit miste om de club naar de hoofdklasse te loodsen." In de wandelgangen werd reeds gerui me tijd gefluisterd, dat Kees Paul Schipper (midden) neemt het doel van RBC onder vuur, maar zijn inzet levert geen treffer op (foto Ruben Oreel) VLISSINGEN - Met grote aarzeling is de gemeente raad van Vlissingen gisteravond unaniem akkoord gegaan om de VC Vlissingen 75.000 gulden voor te schieten. De eerste divisieclub heeft dat bedrag no dig om een regeling te treffen met de belastingdienst in Middelburg. Alleen het CDA dreigde verdere financiële medewer king aan de voetbalclub niet meer te zullen steunen. De belastingdienst heeft door beslag te leggen op een geblokkeerde rekening met tachtig mille van de prof club, de gemeente Vlissingen voor het blok gezet. Op deze rekening stort de KNVB regelmatig geld. De VC Vlissingen heeft dat geld nodig om rente en aflossing te kunnen betalen van de negen ton die de gemeente heeft gegarandeerd. Nu een akkoord is gesloten tus sen de gemeente en de belasting, wordt het beslag op de rekening opgeheven. De gemeente zal het aan de voetbalclub voorgeschoten bedrag van 75 mille on middellijk terughalen van de rekening, zodra daarop geld gestort is door de KNVB. Vermunt, een door de wol geverf de trainer, de nieuwe trainer van Middelburg zou worden. Niet veel later werden die geruchten bevestigd. Telussa, getergd, maar gesteund door de spelersgroep, liet zich niet kennen en loodste zijn ploeg langs lastige horden. Met nog twee duels voor de boeg en vier punten voorsprong op Dosko kan het eigenlijk niet meer mis gaan voor Middelburg. „Als er ook maar één logica bestaat in het voetbal, dan mag dit niet meer mis gaan", zegt Telussa. „Maar we moeten eerst nog wel een punt pakken. RKDVC is in middels gedegradeerd en dat komt misschien niet slecht uit. Die ploeg vocht in de afgelopen duels serieus voor lijfsbehoud en won de drie voorgaande wed strijden. Omdat die eindsprint te laat werd ingezet, kon RKDVC niet meer ontsnappen aan degradatie." RKDVC kan vrijuit voetballen, maai' daaraan tilt Telussa niet al te zwaar. „Ze krijgen wel met een tot op de tanden bewapend Mid delburg te maken. Twee weken geleden kwam Best Vooruit, dat uit de vier voorgaande duels ze ven punten had gepakt, hier ook geladen naartoe. Het maakte niets uit, want we hebben Best Vooruit op een forse nederlaag getracteerd." Hoofdrol In die wedstrijd speelde topsco rer Paul Schipper een hoofdrol. De aan zijn knie geblesseerde spits zou eigenlijk rust moeten nemen, maar weigert zijn team en zijn trainer te laten zakken. Pas als het kampioenschap bin nen is, zal Schipper een kijk-ope- ratie ondergaan. „Paul Schipper is van onschatbare waarde voor Middelburg", beseft Paul Telus sa, die er direct aan toe voegt, dat het hele team een pluim ver dient. „Ondanks de druk stond de ploeg er op de beslissende momenten. Klasse." Paul Telussa kan na het kam pioenschap met opgeheven hoofd naar Bevelanders, zijn nieuwe club, vertrekken. Met pijn in zijn hart, want hij had zijn werk graag afgemaakt. Vijfjaren Middelburg, vijf tropenjaren. Desalniettemin zal hij de be stuursleden straks recht in de ogen kunnen kijken. Hij heeft gedaan, wat er van hem werd verlangd. Twee titels op rij. Een goede trainer, die dat kunst stukje kopieert. AMSTERDAM (ANP) - Stanley Menzo zal zeker vier weken het doel van Ajax niet kunnen ver dedigen. Zoals verwacht wees een kijkoperatie aan zijn rech terknie gisteren uit, dat hij met zijn blessure voorlopig rust moet houden. Bij de ingreep in het Lucas-zie- kenhuis werd een bloeding aan de binnenband van Menzo's knie geconstateerd. Bovendien werd een deel van de meniscus verwijderd. Menzo raakte dins dag in de wedstrijd tegen Sparta geblesseerd aan knie en enkel, toen hij zich verstapte. Menzo wordt de komende weken vervangen door Edwin van dei- Sar. Deze doelman, die ervaring opdeed in het Olympisch elftal, debuteerde dinsdag in Ajax I. Derde keeper Abe Knoop, ex Wageningen, zal op de bank plaatsnemen. Ajax speelt zon dag in Waalwijk tegen RKC. Gascoigne Paul Gascoigne heeft bedankt voor de Engelse selectie, die zich voorbereidt op de kwalificatie wedstrijd in en tegen Turkije. De middenvelder heeft last van na- weëen van zijn hernia-operatie. Gascoigne werd zes weken gele den geopereerd aan een dubbele hernia. Tien dagen geleden maakte hij ongetraind zijn ren tree in de wedstrijd van Totten ham Hotspur tegen Arsenal in de halve finales van de FA-Cup. Hij had met een treffer en een as- sist een groot aandeel in de over winning met 3-1. Na een uur werd hij vervangen. Sinds die wedstrijd heeft hij weer rugklachten. Opleving Vriesekoop van korte duur OOST-SOUBURG - 'Het biljart district dat zich afzijdig houdt van de promotie van vrouwen- biljart, is niet goed bezig en on voldoende doordrongen van de ontwikkeling van de vrijetijds besteding'. Zo ongeveer liet de Brouwershaven veilig na stunt in Koudekerke KOUDEKERKE - Brouwersha ven blijft in de eerste klas van de afdeling Zeeland. Gisteren maakte de zaterdagclub het on mogelijke waar door in het res tant (23 minuten) van het eerder gestaakte duel tegen VCK een achterstand van 4-1 weg te werken. Door dat resultaat is Brouwershaven uit de degrada- tiezorgen en Wolfaartsdijk het kind van de rekening. Wol faartsdijk, dat morgen tegen de Schouwenaren moet spelen, is door de puntwinst van Brou wershaven gedegradeerd. Alhoewel de uitslag anders doet vermoeden, heeft Brouwersha ven het niet cadeau gekregen. VCK startte sterk en had binnen tien minuten de 4-1-voorsprong simpel kunnen verhogen, maar twee opgelegde kansen werden gemist. Daarna sloegen de gas ten toe. Marcel Duinhouwer, Ar jan van der Meer en Peter van Maurik (twee minuten voor tijd) scoorden voor Brouwershaven, dat daarna een feestje bouwde: 4-4. nationale biljartbond zich uit toen het, alweer een paar seizoe nen terug, de biljartsport voor vrouwen propageerde. Het district Walcheren de Beve- landen van voorzitter Bart de Willigen uit Oost-Souburg heeft aan die oproep gehoor gegeven. In het kader van de promotie van vrouwenbiljart is gisteren in zaal Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg het Open toer nooi van Walcheren en de beide Bevelanden van start gegaan. De tweede uitgave van een bil jartontmoeting in de spelsoort libre met een deelneming van 15 vrouwen uit een aantal districts clubs. Sylvia Eckel van BVW uit Wemeldinge won vorig jaar in Middelburg het openingstoer- nooi. Wedstrijdleider Jo Alleijn van de vereniging VEG/ABV. die de or ganisatie voor zijn rekening neemt, heeft het gezelschap in twee poules ondergebracht. In de A-poule strijden Corry Bos (VEG/ABV), Jo Dijksman, Jac queline Dijksman en Marian van Garsel van HIO. Wendy de Pun- der (OHGL), Mieke Roose ('t Raedthuys) en R. Stroo om de groepswinst,. De B-poule bestaat uit T. Crombeen (OKK), Sylvia en M. Eckel van BVW. Jopie Heeren en Mirella Simons van 't Raedthuys en het VEG/ABV- trio Gonny Gouka, Yvonne Jas- perse en Joke Moerings. De strijd in de poules wordt za terdag en zondag (vanaf 11.00 uur) vervolgd met wedstrijden om de eindklassering. UBA (ANP) - De Nederlandse feltennisploeg grossiert bij de ereldtitelstrijd in Chiba in ne- irlagen. Op de tweede dag van it landentoernooi boekte zo el het mannen- als het vrou- inteam twee verliespartijen. tussenbalans telt na respec- evelijk drie en vier wedstrij- in niet één positief resultaat, oor beide formaties dreigt de- ladatie uit de eerste categorie. i vrouwenploeg van coach Du- 1 Tigerman moet minimaal Tee van de laatste drie duels Japan, Frankrijk en. de erenigde Staten) winnen om ich op eigen kracht te handha- èn. Het mannenteam staat in komende vier wedstrijden oor dezelfde, loodzware, opga- De laatste twee ploegen in el- groep verdwijnen namelijk aar het tweede plan. legen het middelmatige Frank rijk, dat dank zij de samenvoe ging van de teams uit Noord- en Zuid-Korea een papieren pro motie naai' de hoofdgroep maak te, verloren de manschappen van Vlieg kansloos met 0-3. Het trio, bestaande uit Paul Haldan, Danny Heister en Trinko Keen, werkte het cruciale duel opval lend slap af. Het tweede duel gisteren, tegen vice-wereldkampioen China, was een vluggertje. De kleine balkunstenaars sloegen het Oranje-drietal in recordtijd van tafel. Surprise Mirjam Hooman-Kloppenburg en Bettine Vriesekoop speelden in de duels tegen Roemenië (1-3) en Korea (1-3) minder slecht dan op de openingsdag. Aan het ein de van de lange dag had Vriese koop zowaar nog een surprise in petto. Ze versloeg in de ope- (APELLE - Het bestuur van de lletiekbond afdeling Zeeland enkt er sterk aan om de centra trainingen af te gelasten. Op 8 april zal door trainers en at- ïten worden overwogen of het og langer zin heeft door te aan met het initiatief van de 1NAU. „Op 3 maart waren ei- 20 Heten op de centrale training, P16 maart 25 atleten én op 30 Mart 16 atleten", zo vatte be- tuurslid Bas de Vos de treurige ituatïe samen op de technische ergadering van de KNAU afde- Zeeland die gisteravond in iapelle werd gehouden. „Waar oor ben je nog bezig fdelingsvoorzitter Frank Bor- sloot zich daar bij aan. „Ik ig me af of het zin heeft om 'P deze manier door te gaan en 'we ons geld niet beter kunnen «steden", aldus Bordui, die ui- teleurgesteld was door het «brek aan animo. „De afdeling teft er jaren voor gevochten om 'e centrale trainingen van de fond te krijgen en zo het peil an de Zeeuwse atletiek te ver eteren. Het is teleurstellend 't dan blijkt dat er geen be sefte is." je technische vergadering werd «teravond overigens begon- en niet een moment stilte voor e overleden KNAU-voorzitter "te de Beer. Voor de rest kwam P de vergadering een aantal vaste punten aan de orde, die geen problemen opleverden voor de Zeeuwse atletiekvereni gingen. Zo zal de crosscompeti tie in grote lijnen in dezelfde op zet worden gehouden. Alleen zal de Zeeuwse afdeling pogingen ondernemen om de afstanden bij de dames en damesvetëranen bij de crosswedstrijden te ver lengen, om te beginnen met een afstand van 4000 meter in de eer ste wedstrijd oplopend tot maxi maal 6000 meter later in het sei zoen. De volgende wintcrkalender werd gisteravond vastgesteld: 5-10: Grae ci e - Oostburg - Groede (Wielingen), 12-10: Boulevardloop Vlissingen (Ma rathon), 19-10: 2e Nollecross Vlissin gen (Atletica), 2-11: 30,e Siijgelloop Middelburg (Dynamo), 10-11: 6e Moerschanscross Hulst (RKHAV), 16-11: 24e Mosselloop Westenschou- wen (Delta Sport), 30-11: 28e St.Nico- laascross Domburg (Dynamo), 7-12: 7e Elderschanscross Aardenburg (Wielingen), 14-12: 9e Salvatorhoeve- loop Ouwérkerk (Delta Sport), '28-12: Clubcross-kampioenschappen Schuddebeurs (Delta Sport), 4-1: 31e Wallenloop Goes (AV'56, 11-1: 20e Deltacross Westenschouwen (Delta Sport). 18-1: 15e Indoor Zeeland Goes. 25-1: 17e Braakmancross Hoek (Scheldesport), 8-2: 8e Hollandse Hoevecross Goes (AV'56), 22-2: Inkel- loop Kruiningen (AV'56). 22-2: Club cross-kampioenschappen Hulst (RKHAV), 7-3: Clubcrosskampioen- schappen Goes (AV'56), 14-3: 20e Pannekoekloop Westenschouwen (Delta Sport), 21-3: Boulevard-City- Run Vlissingen (Atletica). ningspartij van het duel met Ko rea op indrukwekkende wijze Li Bun Hui, de nummer drie van de wereldranglijst. Na een mislukte eerste game (8-21), bundelden mysterieuze krachten zich in haar tanige lichaam. Met 21-17 en 21-10 behaalde Vriesekoop de mooiste zege sinds haar rentree als international. De onver wachte opleving was van korte duur. Het dubbelspel met Hoo man en de tweestrijd tegen Hyun Jung Hwa, de nummer vijf van de wereld, gingen in twee ga mes verloren. Chiba. Wereldtitelstrijd, landen toernooi Mannen. Groep A, tweede ronde: Zweden - Taiwan 3-0, Korea - België 3-1, Joegoslavië - Nigeria 3-0, Japan - Engeland 1-3. Derde ronde: Zweden - Joegoslavië 0-3, Engeland - Nigeria 3-0, België - Taiwan 3-1, Ko rea - Japan 3-0. Stand: 1. Korea, Engeland en Joego slavië 3-6,4. Zweden 3-4, 5. België 3-2, 6. Japen, Taiwan en Nigeria 3-0. Groep B, tweede ronde: Frankrijk - Nederland 3-0. Gatien - Heister 21-13 21-18, Chila - Haldan 21-17 21-15. Cha- telain/Chila - Heister/Keen 21-17 21- 15. China - Tsjechoslowakije 3-2, Sovjet unie - Hongarije 0-3, Duitsland - Po len 1-3. Derde ronde: China - Nederland 3-0. Ma Wenge - Keen 21-14 21-8,Chen Zhibin - Haldan 21-12 21-18, Zhang Lei/Chen Zhibin - Heister/Keen 22-20 21-13. Sovjetunie - Duitsland 2-3, Hongarije - Tsjechoslowakije 1-3, Polen - Frank rijk 3-2. Stand: 1. China en Polen 3-6,3. Duits land 3-4, 4. Sovjetunie, Hongarije, Tsjechoslowakije en Frankrijk 3-2, 8. Nederland 3-0. Vrouwen. Groep A, derde ronde: Sovjetunie - Taiwan 3-0, Engeland - Bulgarije 3-0, China - Joegoslavië 3-1, Hongarije - Tsjechoslowakije 3-2. Vierde ronde: China - Engeland 3-0, Tsjechoslowakije - Bulgarije 3-0, Sov jetunie - Joegoslavië 3-1, Hongarije - Tsjechoslowakije 3-2. Stand: 1. China 4-8, 2. Hongarije en Sovjetunie 4-6, 4. Tsjechoslowakije en Joegoslavië 4-4, 6. Engeland en Taiwan 4-2, 8. Bulgarije 4-0. Groep B, derde ronde: Roemenië - Nederland 3-1. Ciosu - Hooman 21-14 21-13, Badescu - Vriesekoop 21-16 21- 17, Badescu/Ciosu - Hooman/Vriese- koop 10-21 8-21, Badescu - Hooman 21-12 21-15. - Korea - Verenigde Staten 3-0, Frank rijk - Zweden 3-0, Hongkong - Japan 3-1, Vierde ronde: Korea - Nederland 3-1. Li Bun Hui - Vriesekoop 21-8 17-21 10-21, Hyun Jung Hwa - Hooman 21- 15 21-16, Li Bun Hui/Hyun Jung Hwa - Hooman/Vriesekoop 21-9 21-14. Hyun Jung Hwa - Vriesekoop 21-13 21-15. Zweden - Verenigde Staten 3-0, Hongkong - Frankrijk 3-1. Japan - Roemenie 3-2. Stand: 1. Korea en Hongkong 4-8. 3. Japan 4-6, 4. Zwe den en Frankrijk 4-4, Roemenië 4-2, 7. Nederland en Verenigde Staten 4- 0. 08.30-09.00 EURO: Eurobics. 09.00-11.00 EURO: WK ijshockey: Sovjetunie-Canada. 11.00-11.30 EURO: WK Trampoline springen. 11.30-12.00 EURO: Eurobics. 12.00-12.30 EURO: WK Trampoline springen. 12.30-14.00 EURO: GP Motorraces vanuit de VS, hoogtepunten. 13.45-16.30 Did 2: Sport Extra WK IJshockey (Duitsland-Verenigde Staten). 14.00-16.30 EURO: WK ijshockey: Ca nada-Zweden. 15.20-18.05 BBC 2: Snooker: WK in Sheffield. 16.30-17.00 EURO: WK Boogschie ten. 17.00-17.30 EURO: Vechtsportfesti val vanuit Bercy. 17.30-18.00 EURO: World Sports Spe cial. 18.00-19.00 EURO: Oshkosh Air Show. 18.45-19.20 RTL Sport. 19.00-19.30 EURO: World League American Football. 19.30-20.00 EURO: Eurosport News. 20.00-21.00 EURO: GP Zeilen. 20.25-20.55 Ncd 3: Sport Studio. 21.00-22.30 EURO: Worstelen. 22.00-22.30 BBC 2: Snooker: The Em bassy World Professional Cham pionships In Sheffield. 22.10-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.30-23.00 EURO: Autosport: GP van San Marino. 22.55-23.20 Did 2: Die Sport-Reporta ge: Bundesliga-voetbal (Hertha BSC-Hamburger SV). 23.00-23.30 EURO: Big Wheels. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 23.30-00.30 EURO: Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik, hoogtepun ten. 00.30-02.30 EURO: WK ijshockey: Ca nada-Zweden, hoogtepunten. 00.50-01.55 BBC 2: Snooker: The Em bassy World Professional Cham pionships In Sheffield. 02.30-03.00 EURO: Eurosport News. 07.50-08.30 Super: Sports News. Bettine Vriesekoop in volle concentratie tijdens haar partij tegen Li Bun-Hui (foto Tory Yamanaka) Hockey ZWOLLE (GPD) - De gister avond in Zwolle aan een hart stilstand overleden Theo La seroms (5.1) maakte in eigen land vooral furore als voet baller van Feyenoord. Samen met Rinus Israel vormde 'de .«asjïwfj Theo Laseroms Tank' zoals hij door de sup porters van Feyenoord werd genoemd, eind jaren zestig, begin jaren zeventig een ijzer- sterk duo in het hart van de verdediging. Laseroms, geboren op 8 maart 1940 in Roosendaal, was overi gens al 28 toen hij door mana ger Guus Brox naar De Kuip werd gehaald. Nog net op tijd overigens om de gouden tijd van Feyenoord mee te maken. In het seizoen '68/'69 werd hij Nederlands kampioen en op de laatste donderdag van mei in 1970 werd hij samen met zijn ploeggenoten door ongeveer 100.000 Rotterdammers beju beld na het winnen van de Eu ropa-Cup. Een dag eerder had Feyenoord dank zij doelpun ten van Israel en Kindvall Cel tic met 2-1 verslagen. Feyenoord was overigens al de vijfde club voor Laseroms. Hij debuteerde op zijn zestiende in het eerste elftal van RBC. Via NAC (vijf jaar), Sparta (drie jaar) en een kortstondig avontuur bij het Amerikaanse Pittsburg Phantoms (een jaar) belandde hij in 1968 bij Feye noord. De Feyenoord-suppor- ters waren geschokt. „Wat moeten wij nu met zo'n keihar de voetballer", werd manager Brox in tal van brieven ge vraagd. Laseroms begreep de opwinding niet zo. „Ik weet van mezelf dat ik heel aardig een tegenstander kan uitscha kelen. Af en toe gaat het een beetje hard, maar dat is heel wat anders dan gemeen. Ik ben er nooit op uit een tegen stander uit de wedstrijd te schoppen". Laseroms, die zes keer in het Nederlandse elftal heeft ge speeld. vertrok in 1972 bij Feyenoord. Hij speelde vervol gens nog twee seizoenen bij het Belgische AA Gent voor dat hij zich op een loopbaan als trainer stortte. Zijn eerste aanstelling kreeg hij bij het Belgische leper, vervolgens werkte hij vier en een half jaar bij FC Vlaardingen, voordat hij in 1979 een een-jarig con tract tekende bij SC Heracles. „Langer hoeft voorlopig niet. Trainers, die zich willen indek ken door een driejarig con tract te tekenen zijn zeikerds. Als je zekerheid wilt, moet je maar ambtenaar worden", liet hij zich destijds ontvallen. Na Heracles zocht hij zijn heil in Bahrayn, waai' hij eerst als clubtrainer actief was en later het nationale team onder zijn leiding kreeg. Na zijn werk zaamheden in het oliestaatje keerde Laseroms terug naar Nederland. Hij werd trainer van Helmond Sport en daarna van PEC Zwolle. Na zijn ver trek in 1989 uit Zwolle ging La seroms aan de slag bij het Turkse Sariyer, waar hij zijn contract niet uitdiende en naar Nederland terugkeerde. Madrid. Zeslandentoernooi, man nen. Australië-Argentinië 2-0 1-0). 10. Birmingham (strafbal) 1-0. 59. Stacey istrafcomer) 2-0. Duitsland- Engeland 2-0 (2-0). 5. Fischer (straf- corner) 1-0, 33. Becker 2-0. Volleybal Arnhem. Mannen: Nederland-Ar- gentinië 3-0 (15-5 15-10 15-9). Wielrennen Prato (Ita). Grand Prix Prato. 1. Gal- lesehi (Ita) 204 km in 5.16.00, 2. Sali- gari (Ita), 3. Podenzana (Ita), 4. Arrie- ta (Spa), 5. Petito (Ita) allen zelfde tijd. Ruddervoorde (Bel). Profkoers. 1. Bogaert(Bel) 169 km in 4.02.00,2. Van der Hulst (Ned) 0.15,3. Macharis (Bel) z.t,, 4. Pattyn (Bel) z.t., 5. Rogiers (Bel) 0.25. 6. Cotteni.es (Bel) z.t., 7, Lodge (GBr) 1.11, 8. Kokkeltoren (Ned) z.t,, 9. Willems (Bel) z.t., 10. Ver beken (Bel) z.t. Tennis Singapore. Mannen 475.000 gulden. Tweede ronde: Siemerink (Ned/2)- Herrera (Mex) 7-6 7-6, Bloom (Isr)-El- tingh (Ned) 6-4 6-2, Matsuoka (Jap)- Goldie (VSt) 6-2 6-2. HogStedt (Zwel- Zivojinovic (Joe) 6-4 7-6. Connell (Can)-Antonitsch (Aus) 6-4 6-4. Wood- bridge (Aus/1)-Van Rensburg (ZAf) 6-1 5-7 7-5, Stoltenberg (Aus)-Grabb (VSt) 6-4 6-4, Michibata (Can)-Paes (Indiai 6-4 7-6. Monte Carlo. Mannen. 1,9 miljoen gulden, derde ronde: Steeb (Dui)-Iva- nisevic (Joe/5i 2-6 6-0 6-2, Prpic (Joe)- Forget (Fra/3) 6-2 6-0, Skoff (Oos)-Pi- stolesi (Ita) 6-2 7-5, Tsjesnokov (Sov/ 8)-Tsjerkasov (Sov/10) 6-1 6-0. Becker (Dui/2)-Volkov (Sov/16) 3-6 6-1 6-1. Svensson (Zwe/6)-Paloheimo (Fin) 6- 1 4-6 6-3, Gustafsson (Zwe)-Larssen (Zwe) 7-6 6-4, Bruguera (Spa/9)-Man- cini (Arg) 6-1 6-4. Dubbel, achtste finales: Haarhuis/ Koevermans (Nedi-Becker/Motta (Dui/Ita) 4-6 7-6 7-5. Barcelona. Vrouwen, 425.000 gulden, tweede ronde: Wiesner (Oos)-Quen- trec (Fra) 1-6 6-2 6-0, Sanchez (Spai- Fulco (Arg) 6-1 6-2, Tauziat (Fra)- De- chaume (Fra) 6-3 6-3, Martinez (Spai- McQuillan (Aus) 6-4 6-3, Halard (Fra)-Van Lottum (Fra) 7-5 6-0, Ma- nuela Malejeva (Zwi)-Frankl (Dui 6-0 .6-1. Biljarten Zundert. Europa Cup voor lands kampioenen, eerste ronde, eerste wedstrijd: Teletronika (Ned)-Spor- ting Lissabon (Pori 8-0 Jaspers-The- riaga 2-0 (15-8 15-6), Havermans-Ven- tura 2-0 (15-6 15-11), Broeders-Azven- do 2-0 (15-12 15-13), Van de Ven-Gij sels 2-0(15-3 15-14). Wychen. Masters, eerste dag. Tille- mans-Veer 1-2 (libre: 1-150, kader 28- 100. bandstoten 50-33); De Bruijn- Van de Boogaard 2-1 150-5, 7-100, 50- 25); Maarsman-Platjouw 1-2 (2-150, 100-10, 45-50); Adrichem-Koorevaai 2-1 (150-6, 57-100, 50-19). Voetbal Duitsland, halve finale beker. Ein- tracht Frankfurt-Werder Bremen 2-2 n.v. (2-2 2-D. Wedstrijd wordt in Bremen overge speeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 29