Vandaag rentree van Björn Borg A Perfecte wisselwerking tussen coach en Mirjam Kloppenburg Theunisse kiest mr Midi Libre Verdiende winst voor Stormvogel \aarhuis en Koevermans in Monte Carlo ronde verder Ifmeldingen eeuws team uting EK damesvoetbal sport op tv Tennisteams van Animo en ZTC maken geen fout uitslagen öf)TE CARLO (ANP/S1D) - it'gaat goed met het Neder- jilSl' zelden wordt de vader- ;;e top tot de kwalificaties jiordeeld of er meteen in het ^toernooi uitgemept. Paul •yrhuis en Mark Koevermans «ezen het maandag in Monte ulo. Jacco Eltingh deed het- jfde in Singapore, iarhuis bereikte zonder veel jjite de tweede ronde van het ii bijna twee miljoen gulden doteerde tennistoernooi van Kite Carlo. Haarhuis stond de „d Christian Bergström jjhts vijf games toe: 6-3 6-2. overmans kopieerde dat gun- »e resultaat in zijn openings- Jlij tegen de Braziliaan Luiz jtar. jcco Eltingh, als vijfde Neder- ;der op weg naar de top-hon- ïd, overleefde de eerste schif- -jbij het evenement in Singa ble met meer moeite. Hij was jjsloos in de eerste set tegen sals vijfde geplaatste Ameri- USS1NGEN - De problemen jor Wies van Avermaete, ach van de Zeeuwse voetbal- lectie, hopen zich op. Ruud irheek van Hoek, Dennis iütjens van HVV'24 en Geert imvman van Middelburg heb- !nzich voor de wedstrijd van indaag (dinsdag) tegen het tlgische elftal afgemeld, ïtjens en Verbeek kampen ït blessures, terwijl Geert juwman het clubbelang laat evaleren. Donderdag speelt Jddelburg namelijk de inhaal- astrijd van het bekertoernooi ;«RBC2. fidélbürg-spits, Paul Schip- 8, die al eerder had meege- - «id dinsdag niet van de partij jkunnen zijn, consulteerde gis- an een arts omdat hij sinds' d sukkelt met een knie- fesure. Schipper kreeg het ad- ïsbinnenkort een kijkoperatie londergaan. >n de Zeeuwse selectie zijn ion Krijger van Goes en Fred mCauteren van HW'24 toege- ;<gd. De wedstrijd van Zeeland p België, dat zich voorbe- sdtop de EK-kwalificatie-wed- öijd van 1 mei tegen Duitsland, Kgintom 19.00 uur op het sport- fakvan Axel. mannentennis. Nog kaan Scott Davis, maar herstel de zich voortreffelijk: 1-6 6-4 6-3. Het Aziatische toernooi, waar als de dollarkoers nog even blijft stijgen overmorgen een half mil joen gulden is te verdienen, raakte met Kevin Curren op de openingsdag een tweede ge plaatste speler kwijt. De Joego slaaf Slobodan Zivojinovic was er verantwoordelijk voor. Björn Borg HAAG (ANP) - Gert-Jan fncunisse start niet in de Ron- It van Zwitserland. Als alter- ulief rijdt de tot 12 juni ge- ïhnrste wielrenner de Midi Li fe Ibeunisse keert 12 juni terug in itt peloton. Na een afwezigheid meen jaar begint de 28-jarige ÏURICH (AFP) - Nederland is volgend jaar met Griekenland Roemenië ingedeeld in Stoep 5 tijdens de voorronden iwrde eindstrijd om het Euro- «s kampioenschap voetbal wr vrouwen dat in 1993 wordt ,'ehouden. Dit is het resultaat tu de loting die maandag in lurich plaatsvond, drieëntwintig landen dingen nar een plaats bij de laatste flit, De winnaars van de acht toepen plaatsen zich voor de «artfinales die in oktober en Wember worden gehouden. De -taleronde tussen vier landen wdt begin 1993 afgewerkt, kloting: Groep 1: Noorwegen, Zwit- fland, België, Groep 2: Denemar- to,Finland, Frankrijk, Groep 3: En- fland, IJsland, Schotland, Groep 4: Wén, Spanje, Ierland. Groep 5: Borland, Griekenland, Roemenië, Wp 6: Joegoslavië, Duitsland (tï- tlverdediger), Groep 7: Italië, Tsje- itólowakije. Polen, Groep 8: Hon- Otile, Sovjetunie, Bulgarije. tmnmn ''-0-07.30 Super: Sports News, «•10-09.00 EURO: Eurobics. *11.00 EURO: Internationaal •thockeytoernooi: Zweden-VS '«0-11.30 EURO: Darts: Champions *12.00 EURO: Eurobics. ;*13.no EURO: Voetbal: Game of «Billions, documentaire. *13.30 EURO: WK Armworste- a 1*1100 EURO: Big Wheels. '*16.50 Did 2: Sport Extra: WK j®ocey (Duitsland-Tsjechoslowa- *16,30 EURO: WK IJshockey: ^and-Canada. *16.00 BBC 2: Snooker: The Em- World Professional Cham- jjshipsln Sheffield. *17.00 EURO: Hondenraces van- «Bercy. *18.00 EURO: Europacup bas- «mi voor mannen. '*18.00 BBC 2: Snooker; The Em- ;®J' World Professional Cham- Sjfhips in Sheffield *'130 EURO: Spaanse doelpun- verleden door zijn „vertrouwe lingen" voor miljoenen guldens is getild. Documenten van een voormalige medewerkster van het Borg-imperium zouden die grootscheepse fraude bewijzen. In dat verband werd ook gewe zen op het misterieuze overlij den van Sonja Armstrong. Dit Zweeds lid van de Borg-clan bracht de zaak aan het licht en werd drie weken later dood aan getroffen. Als officiële doodsoor zaak werd zelfmoord opgegeven. Ze is inmiddels gecremeerd. Monte Carlo. Mannen, 1,9 miljoen gulden, eerste ronde: Mancini (Arg) - Arias (VSt) 6-2 7-6, Kulti (Zwel - Age- nor (Haï) 6-2 6-7 7-6, Bruguera (Spa/9) - Furlan (Ita) 6-3 6-7 6-3, Wilander (Zwe) - Woodforde (Aus) 6-0 6-3, Steeb (Dui) - Champion (Fra) 2-6 6-4 6-3, Javier Sanchez (Spa) - Filippini (Uru) 6-16-1, Tsjerkasov (Sov/10) - Je- len (Dui) 6-0 6-2, Caratti (Ita) - Lecon- te (Fra) 7-5 2-6 6-1. Haarhuis (Ned) - Bergström (Zwe) 6-3 6-2, Camporese (Ita) - Gomez (Ecu/12) 6-3 3-6 6-1Koe vermans (Ned) - Mattar (Bra) 6-3 6-2. Skoff (Oost - Fleurian (Fra) 4-6 6-4 6-2. Singapore. Mannen, eerste ronde: Eltingh (Ned) - Davis (VSt/5) 1-6 6-4 6-3. Michibata (Can) - Kühnen (Dui) 7-6 6-4, Zivojinovic (Joe) - Curren (VSt/4) 6-7 6-3 6-4. Grabb (VSt) - Sznajder (Can) 6-4 6-2, Connell (Can) - Canter (VSt) 6-4 2-6 6-4, Hogstedt (Zwe) - Garrow (VSt) 6-2 6-2. Monte Carlo staat dit jaar in het teken van de terugkeer in com petitie van de Björn Borg. Nog voordat de Zweed de eerste ech te stap op de baan zette, was hij alweer voorpagina-nieuws. Dat gold niet de voorbeschouwingen op zijn confrontatie van dinsdag (vandaag) met de Spanjaard Jordi Arrese, noch het vrij una nieme oordeel dat de 34-jarige oud-Wimbledon-kampioen kansloos is met zijn houten rac ket in het moderne tennis. De aandacht volgde op uitlatin gen van Frank Heigl, een oud medewerker van het Duitse mi nisterie van justitie, in een uit zending van een commercieel te levisiestation uit Mannheim. Recherche-deskundige Heigl onthulde, dat Borg in het nabije World League volleybalster start in 1992 LAUSANNE (ANP) - De World League voor volleybalsters zal voor de eerste keer in 1992 wor den gehouden. De wereldfede ratie heeft dat gisteren in het Zwitserse Lausanne beslist. Wie zal deelnemen is nog ondui delijk. Aanvankelijk wilde de voorzit ter van de overkoepelende orga nisatie, Ruben Acosta, al dit jaar met het evenement van start gaan. Na overleg met enkele top- trainers, onder wie de Neder landse bondscoach Peter Mur phy, bleek dat echter moeilijk in de kalender inpasbaar. In 1992 zal het evenement een vergelijk bare opzet krijgen als de World League bij de mannen, dat dit seizoen al voor de tweede keer wordt gehouden. Er zullen acht landen worden uitgenodigd. Er zullen zes normale speelweek- einden zijn, plus een finale week einde. Het prijzengeld ligt rond de één miljoen gulden. Björn Borg bereidt zich voor op zijn rentree in de tenniswereld tegen Jordi Arrese (foto Jacques Soffer) VLISSINGEN De Stormvogel waterpoloërs behaalden zaterdag een verdiende 5-6-winst op Viking'60 terwijl de Schelde dames ver loren van HZ/Zian met 8-4. Schelde ziet de ploeg uit Den Haag nu naderen tot op twee punten. Viking '60-Stormvogel 5-6 In de eerste periode wist Stormvogel tot tweemaal toe een voor sprong te nemen maar Viking'60 kwam steeds op gelijke hoogte: 2-2. Ook in de tweede periode waren het de Vlissingers die het voortouw namen en 3-2 scoorden, voordat er voor de Stormvogel een mindere periode aanbrak. Toen liep de ploeg uit Vlaardingen uit naar een 5- 3-voorsprong. Viking'60 probeerde door hard spel de Stormvogel verder uit balans te halen. Stormvogel liet zich ditmaal niet intimi deren. Na een sterke derde periode was de stand weer gelijk. In de laatste periode namen de Vlissingers een 5-6-voorsprong, Vi king vocht voor wat het waard was, maar kon niet voorkomen dat Stormvogel verdiend met de winst naai- huis kon. Voor Stormvogel scoorden: Patrick Vader 2 maal en Harrie den Boer, Sjaak Leijnse, Henk Riemens en Ad van 't Westende allen 1 maal. HZ/Zian-Schelde 8-4 Zonder keepster Esmiralda Matthijsse speelde Schelde een erg onze kere wedstrijd. Toen de Schelde-waterpolosters in de eerste periode drie goede kansen hadden gemist, nam HZ/Zian een 3-0-voorsprong. De Terneuzense dames speelden te statisch om gevaar te stichten. HZ/Zian liep in de derde periode verder uit naar 6-2 en de wedstrijd was gelopen. In de laatste periode ging het gelijk op naar 8-4. Voor Schelde scoorden: Ria van der Hooft en Sandra Lambert beiden 2 maal. kopman van Cees Priem met de Ronde van'Luxemburg aan de voorbereiding op de Ronde van Frankrijk. Vervolgens neemt hij deel aan de Midi Libre (18 tot 24 juni) en de Omloop van de Mijnvalleien (25 tot 28 juni). Het Nederlands kampioenschap op de weg is de laatste test voor de Tour. Priem verwacht dat de organisa tie van de Tour zijn ploeg weel een wild-card vérstrekt. Ronde van Spanje De deelneming van de Spaanse ploegen aan de Ronde van Span je is nog steeds onzeker. Het ge sprek tussen Unipublic SA, de organisatie, en een afvaardiging van de equipes heeft niet geleid tot een oplossing. Tussen beide partijen onstond vorige week een conflict. Uitge zonderd Kelme boycotten vori ge week de Spaanse ploegen de Ronde van Aragon. De organisa tie, eveneens de firma Unipublic, weigerden alle elf Spaanse wie- Ierformaties te laten starten. De organisator vond dat hij zelf mocht bepalen welke teams voor deelneming in aanmerking kwamen. De reactie van Unipublic op de boycot was dat voor de Vuelta slechts negen ploegen van het elftal werden uitgenodigd. De sportdirecteuren hebben daar op unaniem besloten de Vuelta te mijden. „Of alle ploegen, of geen. De keus is aan de organisa tie", dreigden ze. 18.30-19.30 EURO: Marathon van Londen. 18.55-19.25 Ned 2: Veronica Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosport News 20.00-20.45 Did 2: Sport Extra: Duits Bekervoetbal (MSV Duisburg-SC Koln). 20.00-21.00 EURO: Duitse kampioen schappen voor tourwagens. 20.55-21.00 Super: Sports News. 21.00-22.00 EURO: Worstelen 21.00-22.00 Super: Sports News. 21.30-22.00 BBC. 1: A Question of Sport: quiz. 22.00-22.50 BBC 2: Snooker: The Em bassy World Professional Cham pionships In Sheffield. 22.00-23.00 EURO: Wielrennen: Luik-Bastenaken-Luik. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 23.00-01.00 EURO: WK IJshockey: Finland-Canada. 00.15-00.55 BBC 2: Snooker: The Em bassy World Professional Cham pionships In Sheffield, 01.00-01.30 EURO: Eurosport News. 01.30-02.30 EURO: International cric ket: West Indië-Australië Tafeltennistrainer Kantebeen voelt zich geen tweede Bakker LEIDERDORP/CHIBA (ANP) - De parallel is snel getrokken. Sceptici zien in Frits Kante been de nieuwe Gerard Bak ker en in Mirjam Hooman- Kloppenburg de oude Bettine Vriesekoop. Een hardvochti ge coach en een weerloos ta lent op jacht naar internatio nale roem. De conflictstof in het relgevoelige tafeltennis- wereldje ligt ogenschijnlijk weer voor het oprapen. „Ik moet de liefhebbers van een knallende ruzie teleurstel len", glimlacht Kantebeen (30) aan de vooravond van de we reldtitelstrijd in het Japanse Chiba. „De vergelijking met Bakker en Vriesekoop ligt misschien voor de, hand, maar slaat ner gens op. Als de grote massa niet wil inzien, dat de relatie tussen Mirjam en mij volstrekt anders is, hebben we pech ge had. Dat is ons probleem niet." Volgens Kantebeen, geboren en getogen in Leiden, is zijn wil geen wet voor Hooman. „We zijn volledig gelijkwaardig aan elkaar-. Het is voor mij onmo gelijk Mirjam iets te laten doen, waarin ze geen zin heeft. Ahdersom geldt dat ook. Mir jam is beslist geen marionet in mijn handen. Ze is hoogstens een instrument, dat ik een beetje kan bespelen." Muzikant Voor Hooman bestaat even wel geen betere „muzikant" dan Kantebeen. „Ik ben inder daad haar favoriete coach", er kent de voormalige ziekenver zorger. „Ze heeft het gevoel, dat ze in mijn aanwezigheid beter presteert. Topsporters zijn vaak bijgelovig. Cruijff spuugde, geloof ik, altijd op de middenstip en Van Hanegem speelde immer in dezelfde on derbroek. Als je daaraan een maal waarde hecht, kom je er moeilijk van los." Ongewild geeft Kantebeen met die opmerking aan; dat Hooman wel degelijk afhanke lijk van hem is. „Maar ik ben te goeder trouw", verzekert hij. „Ik zal nooit bewust misbruik maken van Mirjam. Mijn eigen belang telt niet. Mijn enige doel is haar zo goed mogelijk te laten spelen." Vier jaar geleden maakten de tegenpolen in Leiderdorp voor de eerste keer contact met el kaar. Het klikte bij Scylla snel tussen de zelfbewuste Kante been en de bedeesde Kloppen- Frits Kantebeen: Mirjam is hoogstens een instrument, dat ik een beetje kan bespelen (foto Loek Zuyderduin) burg. „Ik heb Mirjam in het be gin haar eigen gang laten gaan", blikt de oud-eredivisie speler terug. „Het was mijn eerste jaar als coach en ik voel de me niet geroepen om aller lei dingen te zeggen tegen de nummer 12 van Europa. Later vertelde Mirjam, dat ze die be nadering zeer op prijs had ge steld. Ze had in haai- korte loopbaan al te veel mensen meegemaakt, die ongevraagd invloed op haar en op haar spel wilden uitoefenen." Ingespeeld Het vertrouwen groeide we derzijds. „We raakten na ver loop van tijd ingespeeld op el kaar. Mirjam bleek heel goed te coachen. Ze had het tacti sche en technische vermogen om mijn aanwijzingen meteen in praktijk te brengen. De wis selwerking is nu perfect. Ik kan anticiperen op haar ge dachten tijdens de wedstrijd." Kantebeen besteedt veel tijd aan de mentale training. „Toptafel tennis is een psycho logisch spel. Je moet alles in je hoofd onder controle hebben, anders verlies je van jezelf. Ik streef met Mirjam naai- een be paald bewustzijnsniveau, dat haai- ongenaakbaar maakt. Ze mag geen moment in paniek raken. Ze moet het geduld en het vertrouwen hebben, dat ze uiteindelijk toch als eerste bij de 21 punten is." De triomf van Hooman tijdens het Top 12-toernooi in Den Bosch begin dit jaar was be paald geen toeval. Kantebeen had van de NTTB voor de eer ste keer toestemming gekre gen bij een internationaal toernooi als privé-coach op te treden. Onder de dwingende blik van haar mentor steeg Hooman tot grote hoogte. Slechts in de gedenkwaardige halve finale tegen Vriesekoop, waarbij volgens goed gebruik geen coaches aanwezig waren, speelde ze middelmatig. Hoo man miste in het bloedstollen de duel de morele steun van Kantebeen, die buiten de Maaspoort in de vrieskou de spanning van zich trachtte af te zetten. „Ik heb die partij nog vele ke ren op video teruggezien", ver zucht Kantebeen. „Bettine speelde het hard. Ze wilde hoe dan ook winnen. Ik had Mir jam op die Koude Oorlog voor bereid. Het zijn nu eenmaal geen vriendinnen en dat zullen ze nooit worden ook. Ze zijn in feite concurrenten van elkaar. In de vijfde game ging Mirjam er nog bijna aan onderdoor. Bij 19-10 viel ze stil en bij 19-16 stond ze stijf van de zenuwen. Met een wanhoopspoging kwam ze op 20-16 en was de strijd gestreden. Moet je na gaan, Mirjam verloor haar hoofd, terwijl ze nog een voor sprong had van drie punten. Onvoorstelbaar. Als ik erbij was geweest, was dat nooit ge beurd." Machtsgreep De geslaagde machtsgreep van het onafscheidelijke duo werd door het bondsbestuur en technisch directeur Jan Vlieg op de juiste waarde ge schat. Kantebeen mag Hoo man voortaan tijdens alle indi viduele toernooien terzijde staan. Op eigen kosten welis waar, maar het succesvolle koppel laat zich door de krui deniersmentaliteit van de bond niet ontmoedigen. „Ik hoef er niets aan te verdie nen, maar ik wil er ook geen gulden op toeleggen", bena drukt Kantebeen, die bij Scyl la een krap jaarsalaris ver dient. „Mirjam wilde mijn reis naar Japan eerst zelf volledig betalen. Dat vond ik echter te gek. Als zich op het laatste mo ment geen sponsors hadden aangediend, was ik niet ge gaan. Dat had ongetwijfeld tot een pittige woordenwisseling met Mirjam geleid. Ik heb ech ter mijn principes. Ze verdient voorlopig nog slechts een grijpstuiver met tafeltennis." Kantebeen verwacht veel van zijn beschermeling tijdens het mondiale toernooi. „Mirjam speelt op dit moment beter dan vlak voor het Top 12-toer- nooi. Ze is in Den Bosch duide lijk over een grote drempel ge stapt. Met een beetje gunstige loting kan ze ver komen in het individuele toernooi. In het landentoernooi en het dubbel spel heeft ze met Bettine even eens kansen. Van een sluime rend conflict tussen die twee is volgens mij geen sprake. Ik zie het meer als een gezonde riva liteit.". 1VLISSINGEN De tweede wedstrijddag van de landelijke tenniseonipetitie is voor de Zeeuwse representanten gun stig verlopen. De Zeeuwse Ten- niscombinatie (ZTC), die uit komt in de tweede klas, won met 5-3 van Zee en Duin uit Kat wijk, Animo (eveneens tweede klas), versloeg in Breda BTC1 met identieke cijfers, terwijl een trapje lager de prestaties van MLTC steeds meer de aan dacht op eisen. In de afdeling herenteams walst vierdeklas ser 't Halve Maantje over zijn tegenstanders heen. Op Duinlust in Katwijk startte de hoofdmacht van de Zeeuwse Tennis Combinatie voorspoe dig. Alle vier de singels werden gewonnen, waarbij Marcel Wol- fert. die via een driesetter Jan Willem Lugthart op het verkeer de been zetten, het spits afbeet. Kees Oostrom bewees opnieuw op dit niveau vlot te kunnen meedraaien door Leon Damen kansloos te laten. Angela Latu- heru en zeker Annemarie Verrij- zer hadden niet de minste moei te met hun opponenten Astrid Bouw en Carola Geerlings. De thuisclub kwam door zeges in de beide dubbels en de tweede mixedpartij terug in de race. Het was uiteindelijk aan het sterke spel van het duo Verrijzer/Wol- fert te danken, dat de winst naar Zeeland ging: 5-3. Animo Animo trad in Breda aan tegen de eerste selectie van BTCI. De Terneuzenaren verschenen met Rob Simon als koploper in het enkelspel. De speler/trainer be zorgde zijn teamgenoten een ste vige ruggesteun door Gert Nieuwboer geen moment de kans te geven gevaarlijk te wor den. Dethlef Pieters bleek ook de vorm van de dag te hebben. Hij versloeg Walter Marckx eveneens in straight sets. Natha- ly Tijssen verlengde de positieve curve door Brigit Diemer - in de loop van het vorig seizoen nog invalster voor Sandra Begijn bij de Zeeuws-Vlamingen - na een spannend duel onder de duim te houden. Greetje de Prest was de enige die het individueel niet redde, want opponente Linda Bax stak haar in twee opeenvolgende tie breaks de loef af. Rob Simon en Tim van Veldhoven vergrootten daarna de marge weer en eerst genoemde stelde in combinatie met Greetje de Prest ook de to taalzege veilig: 5-3. MLTC MLTC levert uitstekende pres taties in de derde klas. De Mid delburgse ploeg was te gast in Asten, 't Root leek aanvankelijk de sterkste ploeg, Zowel Walter Montenarie als Remco Maandag moest na een marathonduel het loodje leggen. Ingrid de Vries leidde de ommekeer in, waarna Marjolein Kodde-Cijsouw de ba lans, geroutineerd in evenwicht trok. De herendubbel resulteer de weer in een nipte nederlaag, maar daarna waren de Middel burgers onstuitbaar: 5-3. Uitslagen. 3e klas:. Pellikaan Tennis 3-Animo 2: R. Timmermans 1-0: P J de Graal'2-0; F. Vioen 3-0: M. Copier 3-1 (wedstrijd vervolgens gestaakt wegens hevige regenval). 3e klas: GRT/NIP 2-ZTC 2: A. Meyers 1-0: J. L. Zeegers 2-0; F. Maas 2-1. C. Leenen 3-1; M. Zuidweg/F. Verhulst 3-2, A. de Groen/C, Leenen 4-2; C. Leenen/A Meyers 5-2: A, de Groen/M. Merry 6-2. 4e klas: MLTC 3-United Service 1: J. Moerel 0-1; R. Montenarie 1-1; E. Le- volger 2-1: M. de Vey 3-1; A. Tour- nois/R. Montenarie 4-1; J. Sikkema/ N. Knijnenburg 4-2; J Sikkema/J. Moerel 4-3; M. de Vey/R. Montenarie 5-3 4e klas: BTCI 4-MLTC 2: M. van Sabben 0-1; P. Vaarties l-l: H. de Jong 1-2; Y Eskalona 2-2; W. Oom- en/P. Vaarties 3-2; C. van Oorschot/Y. Eskalona 4-2; C. van Oorschot/P. Vaarties 5-2; Y. Eskalona/W. Oomen 6-2. Korfballers Swift missen weer scherpte 's-GRAVENHAGE - In de slotfa se van de competitie veldkorf- bal kan Swift weliswaar nog al tijd de motivatie opbrengen om de -waarschijnlijk- laatste com petitie in drie vakken met een goede klassering af te sluiten, maar vooral aanvallend mist de ploeg scherpte. Toch won Swift met 7-10 van HKV. In het eerste half uur van de wed strijd tegen HKV tikte de score dan ook slechts aarzelend aan: 0-1 na een kwartier. 0-2 na pre cies dertig minuten. In die lange aanloop was overigens wel dui delijk geworden dat de bezoe kers betere waren. Dat kwam al leen aanvallend niet helemaal tot uitdrukking. De thuisploeg mocht zelfs hoop koesteren op een goed resultaat nadat uit een paar doeltreffende acties de eer ste helft met een 2-3-stand werd afgesloten. In het tweede part bleef Swift de betere spelopvatting demon streren, maar toonde de ploeg ook nog altijd aanvallend niet op niveau te zijn. Teveel kansen bleven liggen waardoor de Haagse tegenstander -te- lang bij kon blijven. Om en om sco rend kon Swift tot 6-7 nooit ver der afstand nemen dan twee doelpunten. Bij die stand was er plots wel de versnelling die HKV beslissend onderuit haalde, drie doelpunten op rij zorgden ervoor dat de wedstrijd gelopen was: 6- 10. Eindstand 7-10 voor Swïft met doel punten van Ralph Gillissen (3), Leo Langebeeke en Carla Pouwer (beiden 2), Astrid Koole, Karin Janse en Leo nard Debbaut. l I I I I I I I I I I IMIMI Tennis Barcelona. Vrouwen, eerste ronde: Jagerman (Ned) - Laval (Fra) 6-2 6-7 7-6. Farina (Ita) - Bakkum (Ned) 3-6 6-3 6-2, Kidowaki (Jap) - Monami (Bel) 7-5 6-3. Bottini (Ita) - Demon- geot (Fra) 7-5 6-1, Avila (Spa) - Duel (Dui) 6-0 6-3. Van Lottum (Fra) - Perez (Spa) 6-1 6-2. Housse (Fra) - Bowes (VAE) 5-7 6-3 6-3, Tessi (Arg) - Morton (Aus) 6-4 6-4, Etchemendy (Fra) - Oel- keklaus (Dun 6-4 3-6 6-1, Frankl (Dui) - Mothes (Fra) 5-7 6-3 6-1, Wasserman (Bel) - Kanellopoulou (Gri) 6-3 6-3. Wielrennen Schijndel. Vrouwen. Internationale wedstrijd. 1. Dhaene (Bel) 60 km in 1.29.40, 2. Nassau (Bel), 3. Van Don gen (Sommelsdljk); 4. Becks (Wouw), 5. Knol (Amersfoort). Schijndel. Teleflex Tour amateurs, zesde en laatste etappe 1. Van Steen (Dongen) 151 km in 3.42.38, 2. Teus (Bergeijk), 3. Compas (Venhuizen), 4. Erik Dekker (Hooge- veen), 5. Barten (Zevenbergen), 6. Ot- tevanger (Vucht), 7. Tak (Oud- Gastel). Eindklassement: 1. Hoffman 19.19 57.2 Boogaard 0.04,3. Ottevan- ger 0.15, 4. Tak 0.44, 5. Veenendaal (Sassenheim) 1.07 IJshockey Finland. WK A-landen, derde speel dag: Canada - Duitsland 3-2 (1-1 1-0 1-1). Sovjetunie - Finland 3-0 (1-0 1-0 1-0). Tsjechoslowakije - Zwitserland 4-1 (1-0 3-1 0-0). Verenigde Staten - Zwe den 4-4(2-1 1-2 1-1) Stand: Sovjetunie 3-6 (13-4). Canada 3-6 (10-5), Zweden 3-4 (16-9), Verenig de Staten 3-3 (11-9), Finland 3-3 (6-7), Tsjechoslowakije 3-2 (5-7), Zwitser land 3-0 (2-10), Duitsland 3-0 (6-18). Squash Londen. British Open, mannen, fina le: Jahangir Khan (Pak/4) - Jansher Khan (Pak/1) 2-9 9-4 9-4 9-0. Vrouwen, finale: Opie (Eng/2) - Sue Wright (Eng/13) 6-9 9-3 9-3 9-4. Autosport Phoenix. Indy Cart kampioenschap, 500 mijl van Phoenix: 1. Luyendijk (Ned) Lola-Chevrolet 200 ronden met gem. snelheid van 209,189 km/uur, 2. Rahal (VSt) Lola- Chevrolet. 3. Fittïpaldi (Bra) Pens- ke-Chevrolet, 4 Michael Andretti (VSt) Lola-Chevrolet allen zelfde ron de als Luyendijk; op 1 ronde: 5. Mears (VSt) Penske-Chevrolet, 6. Al Unser jr, (VSt) Lola-Chevrolet; op 2 ronden. 45.46,315, 7. Wimmer (Dui) Suzuki 45.57,743. 8. Bradl (Dui) Honda 46.00,853, 9. Criville (Spa) Cobas 46.07,394, 10. Schmid (Dui) 46.11.102, 19. Van der Heyde (Ned) Honda 46.57,948. Stand na drie races: 1Cadalora 60.2. Zeelenberg en Cardus beiden 45, 4. Bradl 34, 5. Reggiani 33, 6 Shimizu en Preining 19. 8 Schmid 17. 500 cc: 1. Rainey (VSt) Yamaha 123,69 km in 51.19,361 (144,607 km/ uur), 2. Doohan (Aus) Honda 51,26,095, 3. Schwantz (VSt) Suzuki 51 35,964. 4. Ruggia (Fra) Yamaha 51.39.292. 5. Lawson (VSt) Cagiva 51.41,212. 6. Barros (Bra) Cagiva 51.44,452. 7. Gardner (Aus) Hoda 51.54,430, 8. Garriga (Spa) Yamaha 52.02,549. 9. Morillas (Fra) Yamaha 52.12,974,10. De Radigues (Bel) Suzu ki 52.22,420, 14 Doorakkers (Ned) Honda op 3 ronden, Stand WK na 3 races: 1. Rainey 55, 2 Doohan 51. 3. Schwantz 46, 4. Gard ner 33,5. Lawson 31,6. Kocinski (VSt) Yamaha 28,7. Barros 24,8 Ruggia 22. Zijspan, le WK-race: 1. Webster/Sim mons (GBr) Krauser 106,02 km in 47.03,220 (km/uur), 2. Michel/Birchall (Fra/GBr) Krauser 47,12,685). 3. Di- xon/Dixon (GBr) Krauser 47.32,32, 4. Biland/Waltisperg (Zwil ADM 47.35,32,5. Marcus en Urs Eglolf (Zwi) Yamaha 47.43,485, 6 Abbott/Smith (GBr). Streuer (Ned) en Van Kempen (Nedi uitgevallen met motorpech. Triathlon Tokyu (Jap). Strongman triathlon 3 km zwemmen. 155 km fietsen, 42,195 km lopen: Mannen: 1, Huddle (VSt) 7 uur, 32 minuten, 2. Miyazuka (Jap) 7,45.2, 3. Yamamoto (Jap) 7.49.24, 4. Van Zeist (Ned) 7,56.90, 5 Shirato (Jap) 7.56.54. Vrouwen1 1. Katsumata (Jap) 9.09.35, 2. Takeuchi (Jap) 9.21.27, 3. Longs- haw (Aus) 9.27.42. Zwartkruis (Nedi gediskwalificeerd Atletiek Motorsport Laguna Seca. GP Verenigde Staten 250 cc. 1. Cadalora (Ita) Honda 106,02 km in 45 minuten en 7,59 seconden (140,968 km/uur). 2. Zeelenberg (Ned) Honda 45.13,664, 3. Reggiani (Ita) Aprilia 45.2,634,4. Cardus (Spa) Hon da 45.26,942, 5. Shimizu (Jap) Honda 45.33,523, 6. Preining (Oos) Aprilia Rotterdam. Marathon, nagekomen uitslagen: Ton Poortvliet (West-Sou burg) 3.13.09, Ger Ernest (Middelbug) 3.13.09 Emiel Duit (Vlissingen Triathlon Vereniging Zeeland) 3.22.30. Sportprijsvragen Lotto 16. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs; geen winnaar, derde prijs: 87 winnaars elk bruto 4196,10, vierde prijs 4063 winnaars elk 89,80. vijfde prijs: 62.585 winnaars, elk 5,00. Cijferspel 16. Zes cijfers goed: een winnaar, bruto 100.000. vijf goed: vier elk 10.000, vier goed: 16 elk 1000,-, drie goed: 269 winnaars elk 100,-. twee goed: 2385 winnaars elk 10,-. Toto 16. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: drie winnaars elk 4479.70, derde prijs 44 winnaars elk 763,60. Toto gelijk 16: Eerste en tweede prijs: geen winnaars, derde prijs, 42 win naars elk 43,20, vierde prijs: 648 win naars elk 4,30. 9

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15