Heikant claimt nieuwe sporthal Streekziekenhuis houdt zich niet aan afspraken Op de Bres wint toernooi korfbal scholen Breskens Parkeerplannen Beestenmarkt in Hulst gewijzigd Terneuzen werft met toeristische folder CDA Zeeland achter intern onderzoek Bakker protesteert tegen verplaatsing van Axelse markt Dorpsraad van Clinge krijgt beter informatie begraven Begin bouw stadskantoor Hulst in juni 1992 Plan aanpassing van gemeentehuis in gezamenlijk project provincie lppport: 'Al te lang behandeld als tweederangs woonkern Krant Strijdbijltje i Slecht ter been? De Arola brengt u overal heen. j Door weer en wind, binnen en t buiten de bebouwde kom. Op t f volle tank 120 km! Max. t snelheid 40 km/uur. Ook lever- baar als rolstoel-inrij wagen. t Vraag documentatie over deze fantastische twee-zitter. (Uitsluitend voor gehandicapten.) |j ZATERDAG 20 APRIL 1991 1 5 J. Schrier, voorzitter van de Ondernemersfederatie Groot-Terneuzen, wethouder W. de Zeeuw en P.C. Gerreman van de VVV (van links naar rechts) met de toeristische folder (foto Camile Schelstraete) TERNEUZEN —De gemeente Terneuzen heeft haar eigen wer vende toeristische folder. Bijna drie jaar na het promotieplan 'Wonen, werken en recreatie', waarin het idee van zo'n folder al werd geopperd, is het er dan toch van gekomen. De Ondernemersfederatie Groot-Terneuzen, de VVV en de ge meente staken uiteindelijk de koppen bij elkaar. Het resultaat: 50.000 glanzende en kleurrijke brochures die met name de Belgen over de grens moeten trekken naar Terneuzen. Uit handen van J. Schrier, voorzitter van de Ondernemersfedera tie, ontvingen wethouder W. de Zeeuw (toerisme) en P.C. Gerre man van de VW vrijdag de eerste exemplaren van het acht pagi na's tellende 'visitekaartje' van Terneuzen. Bij de kleine dertig aanwezigen klonk het na de presentatie van: „Frisse kleurtjes hè?", tot „prachtig uitgevoerd met die fotocollage die rust, ruim te en recreatie uitbeeldt." Voordat de folder officieel werd uitge reikt, wisselden de genodigden vrijdagmiddag in de kantine van recreatiecentrum De Braakman al van gedachten over een 'Ter neuzen Toeristisch'-brochure in andere talen. De folder juicht in woord, geschrift en talrijke kleurenfoto's over de evenementen en bezienswaardigheden in Terneuzen en de bij behorende kernen. Over de molen in Hoek, het veerpontje in Sluiskil en het Schelpenmuseum in Zaamslag. „Een goed stuk werk en de eerste stap om het toeristische produkt Terneuzen naai'buiten toe te promoten", zei De Zeeuw. De openbare basisschool (in witte shirts) tegen De Schelphoek foto Camile Schelstraete) BRESKENS - Het eerste team van de christelijke ba sisschool Op de Bres is in de oudste groep winnaar gewor den van het veldkorfbaltoer- nooi dat de Breskense korf balclub BKC vrijdag hield in Breskens. Uit vier wedstrij den behaalde het team zeven punten. Tweede werd de openbare school met vijf punten en derde de rooms-ka- tholieke school De Schelp- hoek met nul punten. In de poule met de groepen vijf en zes werd OBS-2A eerste met zes punten voor de Schelphoek-2 met vier pun ten. Op de Bres-2 werd derde met drie punten en OBS-2B vierde met hetzelfde punten- aantal maar een minder goed doelsaldo. Bij de jongste groepen, die in één vak korfbalden, werd het team 3A van de openbare school eerste met zes punten, Dit team had een beter doel saldo dan Op de Bres-3, dat ook zes punten behaalde en daarmee de tweede plaats be zette. De Schelphoek-3 werd met vier punten derde en OBS-3B met nul punten vier de, De ploegen die eerste wer den in de poule ontvingen alle een beker uit handen van de voorzitter van BKC Reggy Corïjn. Naast het korfballen was er een rode-draadspel dat be stond uit strafworpen nemen, een mini-quiz en speklap-hap pen. Op de Bres bleek over de beste vaardigheden te be schikken en won niet alle drie de teams taarten. Het was voor het eerst na ze ventien zaalkorfbaltoernooi- en in de sporthal in Oostburg dat een veldtoernooi werd ge houden. Het is volgens Jacco Fenijn van BKC heel goed be vallen. „Het is knusser en er kwamen meer ouders kijken dan toen we in Oostburg zaten", aldus Fenijn. Volgens hem behoort door dit succes het zaalkorfbaltoer- nooi tot het verleden. „We willen voor volgend jaar wel proberen ook andere scholen uit de gemeente Oost burg te laten deelnemen aan het toernooi", aldus Fenijn. Het toernooi zal dan op zater dag plaatsvinden. GOES - 'Onpartijdige' CDA-ers, afkomstig van buiten de pro vincie, gaan de speciale com missie bevolken die moet uit zoeken wat er allemaal mis is binnen het Zeeuwse CDA. Het algemeen bestuur van het CDA-Zeeland is daar donder dagavond mee akkoord gegaan. Het plan om een onderzoeks commissie in het leven te roe pen was afkomstig van de Zeeuwse partijtop. Het is de be doeling dat vooral de persoon lijke verhoudingen binnen de CDA-statenfractie onder de loep worden genomen, te begin nen in 198.2 toen de latere kem phanen Barbé en Ventevogel als gedeputeerden in het veld werden gebracht. De twee zou den tot de exponenten behoren van de 'verziekte sfeer' die ge- leidelijkaan binnen fractie en partij ontstond. Het wordt aan het landelijk CDA-bestuur overgelaten 'wijze mannen' te zoeken voor de on derzoekscommissie. De CDA- kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren, die zich enkele weken gele den tot het landelijk CDA-be- stuur wendde met het verzoek om in te grijpen, is er allerminst van overtuigd dat de onder zoekscommissie de lucht kan doen opklaren. „Het gaat ons niet zozeer om de verhoudingen in de fractie, maar om het be stuursbeleid. om de steken die voorzitter Verbree heeft laten vallen", zegt secretaris G. van Westrienen-Dijs van de kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Ze hoopt nog van het landelijk partijbestuur te horen wanneer die kwestie aan de orde wordt gesteld. Eerst willen het lande lijk en het Zeeuws CDA-bestuur met elkaar praten. Dat zou op 6 mei gebeuren, maar die datum blijkt niet te schikken. Oud-gedeputeerde Ventevogel, die sinds kort de CDA-staten fractie leidt, maakte eerder al bekend dat hij de uitslag van het op handen zijnde onderzoek wil afwachten, alvorens te beslissen over een eventueel vertrek uit de (Zeeuwse) politiek. DEN HAAG/AXEL - Bakker Melse aan de Walstraat in Axel heeft via een spoedprocedure bij de Raad van State geprotes teerd tegen de tijdelijke ver plaatsing van de zaterdag- markt in Axel. Zijn zaak is dooi de veranderingen moeilijker bereikbaar. Doordat de markt naar de Na- ssaustraat is verplaatst, is de bakkerij via die straat niet meer met de auto te bereiken. Melse zegt daardoor omzetverlies te lij den. Zijn raadsvrouwe mr R. Ro- thengatter zei vrijdag tijdens een hoorzitting bij de Raad van State dat de marktkramen die nu in de Nassaustraat staan bij voorbeeld naar het Marktplein kunnen worden verplaatst. De Nassaustraat kan dan open blij ven voor verkeer. Namens de gemeente wees me vrouw E. Jager dit alternatief van de hand, omdat diverse be drijven op het Marktplein dan onbereikbaar worden en omdat teveel parkeerruimte verloren zou gaan. Ze liet bovendien we ten dat bakkerij Melse altijd nog vanaf de andere kant van de Walstraat met de auto bereik baar is. Verder is er met de ge meente te praten over een scha devergoeding als Melse daad werkelijk kan aantonen dat hij minder omzet heeft als gevolg- van de marktverplaatsing, die waarschijnlijk tot oktober zal duren. Dan moet de reconstruc tie van het Szydlowskiplein vol tooid zijn, waarna de markt naar zijn oude stek terugkeert. Over het protest van bakkerij Melse wordt volgende week een beslissing genomen. CLINGE - De dorpsraad in Clin ge heeft aan het college van b en w van Hulst te kennen gegeven teleurgesteld te zijn in de wijze waarop het college de raad voorlicht. Het verkrijgen van goede en tijdige informatie blijkt een moeilijke kwestie en dat hindert ons erg bij het ne men van besluiten, schrijft de dorspraad. B en w zeggen nu be reid te zijn telkens wanneer de de dorpsraad daarom verzoekt degelijk te informeren. Het college doet deze toezeg ging, al is het zich ervan bewust dat de toezegging een zware last op de administratie legt. De Clingse Dorpsraad heeft al meerdere malen aangedrongen op snelle informatieverstrek king. Men vindt het hinderlijk om bij voorbeeld via een adver tentie in de krant te moeten ver nemen dat er vergevorderde plannen zijn voor een woonwa gencentrum aan de Woestijne straat in Clinge. Over het algemeen is de dorps raad van mening dat informatie over situaties die gevolgen heb ben voor het leef- en woongenot van de Clingse bevolking zonder enige beperking moet worden doorgegeven aan de dorpsraad. Het college waardeert de in spanningen van de raad en zal daarom opnieuw een poging doen de band te versterken. HULST - Op aandringen van de bewoners van de Beestenmarkt in Hulst menen b en w dat er an dere parkeervoorzieningen moeten worden getroffen dan aanvankelijksgedacht. De ge meente was eerst van - plan slechts vijf parkeerhavens in de straat in te richten, maar wil dat aantal nu uitbreiden. Het college wil dat tussen de panden 10 en 22 zeven tot acht parkeervergunninghouders hun auto kunnen parkeren. Deze plaatsen mogen alleen worden gebruikt door bewoners van de Beestenmarkt, mits zij in het be zit zijn van een vergunning. Verder is het college van plan in de straat nog een stuk of tien parkeermeters te plaatsen. Met een vergunning kunnen de be woners ook daar auto plaatsen (als het voor vergunninghouders gereserveerde deel volstaat). Niet straatbewoners mogen him auto's uiteraard ook bij de me ters neerzetten, maar dan wel te gen betaling. Vergunninghouders die niet in de Beestenmarkt wonen mogen geen gebruik maken van een vergunning om in deze straat te parkeren. Als andere tegemoet koming aan de bewoners wordt vergunninghouders een uitwijk mogelijkheid geboden hun voer tuig op de Grote Markt of op het 's Gravenhofplein te parkeren. HULST Viering' In de kapel van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt vandaag, zaterdag, een gemeen schapsviering gehouden. Het thema is: 'Een herder voor jou.' Het jongerenkoor de Schakel- tjes uit Vogelwaarde begeleidt de viering met zang en muziek. De dienst begint om 19 uur. De Blaauwe Hoeve - in het restaurant van het bejaar den- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst begint dinsdag 23 april om 14,00 uur een diavoorstelling, verzorgd door Rob van de Walle, die zijn bele venissen vertelt over zijn Sterre- wandeltocht van de Mont Blanc naar De Sterre in Clinge. Woensdag 24 april wordt in het restaurant van de Blaauwe Hoe ve een voorlichtingsmiddag ge houden over slecht-ziend zijn. Gesproken wordt over de emo tionele en sociale gevolgen hier van. De voorlichtingsmiddag begint om 15.00 uur. IltANT - Het voltallige col- ^,van b en w van Hulst gaf „jjdagavond de voorkeur aan fl luisteren naar een voor tover Reynaert de Vos (in- jjjjef dierengeluiden), in jjats van het aanhoren van de •Ódkreten van de bevolking nu Heikant. Het bestuur van „leensehapscentrum 't Heike [ydmede aan de hand van een ylaeen pleidooi voor een nieu- tf sporthal, want de oude is srsleten. ^huidige sportzaaltje (9 bij ja fe) werd in het begin van de aen vijftig gerealiseerd als ^gymlokaal. Door de toen- te gemeente Sint Jansteen Rld toegezegd dat de aangren zende oude kleuterschool zou worden verbouwd tot een per manente gymzaal, die zou vol doen aan de normen. Tot teleur stelling van de Heikantse ge meenschap mocht dit niet zo zijn. De kern zit dus al 39 jaar met een noodvoorziening opge zadeld. Afgelopen jaren is vanuit Hei kant al meerdere keren bij de ge meente Hulst aan de bel getrok ken. Door de constatering van bouw- en woningtoezicht dat het zaaltje aan een grondige renova tie toe is, doet de gemeente wat ze kan. Maar meer dan af en toe wat geld steken in de dringend ste problemen doet Hulst niet. In de meerjarenbegroting tot 1994 is geen rekening gehouden met een nieuwe sporzaal in de kern. Dat standpunt van de gemeente ligt vast en mogelijk is dat de verklaring van de afwezigheid van het college, tot grote teleur stelling van het bestuur van 't Heike dat zich in de kou voelt ge zet. „Wij hebben Heikant weinig te bieden", zei wethouder P.P.V. Weemaes eerder. Mobiliseren R. van de Broecke, secretaris van 't Heike: „Wij willen onze plannen niet aflaten hangen van b en w. We willen de gemeente raad mobiliseren en kijken of die zich sterk wil maken voor Hei kant." Tijdens de vergadering van gis teren namen verschillende Hul ster raadsfracties kennis van de inhoud van de nota 'Veertig jaar gymzaal-problematiek in Hei kant'. Het zaaltje voldoet al ja ren niet aan de door de Inspectie Lichamelijke Opvoeding gestel de eisen. De verwarming, elek triciteitsleidingen, sanitaire voorzieningen, vloer en plafond zijn slecht. In het rapport wordt gesteld dat Hulst verplicht is op korte termijn een nieuwe gym zaal te verwezenlijken. „Heikant is al te lang behandeld als een tweederangs woonkern." rpleegkundige: -TERNEUZEN - De Bouchautse «rpleegkundige Lutgart Ry- strhove (46) is van mening dat ie directie van het streekzie- tenliuis De Honte in Terneuzen gesprekspartner volledig jabelrouwbaar moet worden pclit. De voormalige staffunc- ilonaris van de Terneuzense in- ilelling werd eind november BSO door de directie ontslag Pgezegd na een conflict met fel hoofd verpleging, ïj heeft die ontslagaanzegging a vervolgens bij de kantonrechter ^gevochten, Volgens haar er 'J de eerste zitting van het hntongerecht in Terneuzen, be- jn maart, afspraken gemaakt die tot op heden niet zijn nage komen, ziekenhuisdirectie die het ar- beidsconflict achter gesloten deuren wilde sussen, bood de Uaamse verpleegkundige in eerste instantie een minnelijke schikking aan van 25.000 gul den. Dit vond zij niet acceptabel. Gevolg was dat de directie de ontslagaanvraag bestendigde. Een stap naar de kantonrechter bleek onvermijdelijk. Achter gesloten deuren werd toen afgesproken dat mevrouw Ryserhove terug aangenomen werd voor werkzaamheden in De Honte in Terneuzen. Dit vond zij acceptabel, „Mijn doel was terug aan het werk in de Honte. Wat gebeurde echter? Een paar dagen latei- kreeg ik van de directie van het ziekenhuis een brief waarin 'stond dat ik aan het werk werd gezet in de polikliniek in Hulst. Nou, dat wilde ik niet. Ik had niet om een verbanning ge vraagd. Bovendien was afge sproken dat Hulst noch Oost burg in aanmerking kwamen. Directeur Ramakers ging daar mee ook akkoord", beklemtoon de de verpleegster vrijdag. Doordat de ziekenhuisdirectie zich niet heeft gehouden aan de afspraken voelt mevrouw Ryser hove zich ook niet verplicht zich aan de afgesproken geheimhou ding te houden. „In eerste in stantie werd besloten achter ge sloten deuren over mijn zaak te praten. Bij de tweede zitting, die op verzoek van de advocaat van liet ziekenhuis verzet is, zal ik de rechter dan ook vragen de zaak te behandelen tijdens een open bare zitting. De kwestie dient nu op 3 mei." „Voor alle duidelijkheid, deze zaak gaat niet om mij alleen. Ik hoop dat de rechter dit door heeft. Het wordt hoog tijd dat ie mand dat circus doorlicht. Er is fundamenteel iets mis binnen de organisatie van De Honte, Ieder een die de krant leest, weet dit inmiddels. De negatieve verha len over bezuinigingen, het pas- 1ERNEUZEN - Tijdens een inikbezochte receptie nam Ir Ï.C.A.M. van Dongen vrijdag- aiddag afscheid als hoofd van 'e' Maatschappelijk Werk in Terneuzen. Per 1 mei treedt hij «rvroegd uit en draagt hij zijn fonclie over aan mevrouw L. Wmpe. Symbolisch moest Van Tongen, die op de barricades tad als het ging om de kwali- 'dt van de hulpverlening in de zijn strijdbijltje begra- «nin een bak zand. taDongen was 22 jaar verbon- ••n aan het Maatschappelijk tak, waarvan achttien jaar als tafd van de vestiging in Ter- neuzen. Eén van zijn belangrijk ste wapenfeiten is dat er de laat ste jaren een betere samenwer king en afstemming is tussen de verschillende vormen van maat schappelijke hulp in Zeeuwsch- Vlaanderen. Voor zijn afscheid klaagde Van Dongen nog zijn nood over het geldtekort van 70.000 gulden waarmee de stichting kampt. Vanaf vandaag een zaak voor zijn opvolgster Kimpe die daar over, volgens het scheidende hoofd, nog een hartig woordje met de gemeente Terneuzen zal spreken. seren van de centrale onderne mingsraad en de ontslagen die moeten vallen getuigen ervan. Nu gaat het om mijn persoon, straks om anderen." Ziekenhuisdirecteur G- Rama kers wilde, evenals de raadsman van de De Honte-directie, geen commentaar te geven op de kwestie-Ryserhove. CLINGE FNV-werkgroep - De werk groep uitkeringsgerechtigden en ouderen van de FNV-afdeling Hulst, houdt maandag 22 april een bijeenkomst in het gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge. Op de agenda staan een verslag van en uitleg over de ge houden protestactie tegen af schaffing van de inkomensvoor ziening 'Oudere en Gedeeltelijk Arbeids Ongeschikte Werkne mers'. Regionaal medewerker Daan Withagen licht daarnaast het belang en de activiteiten van de werkgroep toe. De bijeen komst begint om 14.00 uur. ^neer W.C.A.M. van Dongen gaf bij zijn afscheid als hoofd van het ^schappelijk Werk in Terneuzen nog velen een goede raad, Jarbij zijn vrouw en zoon aandachtig toeluisterden •°'°Cannie Schelstraete) HULST-Wanneer alles volgens plan verloopt, dan wordt in juni volgend jaar begonnen met de bouw van het Hulster stadskan toor. Binnen ongeveer twee maanden wordt de ontwerpfase voor de architecten afgerond. Begin juli wil de gemeente na tussenkomst van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, de ste- debouwkundige en de wel- standscommisie tot een keuze van het ontwerp komen. Latei- die maand buigen de raad en het gemeentepersoneel zich over het ontwerp. Begin oktober wordt begonnen met het uitwerken van het geko zen ontwerp en de vastgestelde plattegronden. Een maand latei- moet het ontwerp defintief ge reed zijn, waarna wordt bekeken of het gewenste ook daadwerke lijk betaalbaar is. Eind novem ber komen Monumentzorg, de stedebouwkundige en de wel standscommissie met hun eind oordeel. Eind dit jaar krijgt de raad - na op gezette geïnfor meerd te zijn - de definitieve plannen en het kostenplaatje op tafel. In juni 1992 moet voor het door zeer velen fel begeerde ambtena- rencomplex de eerste paal ach ter het huidige stadhuis de grond in. en w Oostburg: ÈÖSTBURG - Er zijn plannen ui de aanpassing van hef ge- «itehuis in Oostburg uit te neren met een aantal partici- janten, Dit zou moeten leiden ijl een gezamenlijk project aan JtNieuwstraat. mt gezamenlijke project zal, volgens het college van b en w, 3 positieve uitstraling hebben :p de werkgelegenheid. Tevens •il de Nieuwstraat ter hoogte rade 'oude' Rabobank een fa- te s-lift ondergaan. Over het plan K' rordt melding gemaakt in de ^lichting bij de eerste herzie- jngvan het urgentieschema in- rêsteringen 1991. L Ithouder A. de Feijter open de werken) wilde niet veel van ceplannen prijsgeven. „Een par- dculier ontwikkelt aan de feuwstraat een project en wij I: Jen de aanpassingen van het daaraan koppe- lo", aldus De Feijter. tgemeente zit verlegen om een mmissiekamer, diverse werk en spreekkamers en een kanti ge, Voor deze aanpassing is een bedrag van 500.000 gulden in het Egentieschema opgenomen. Ook de lokaties van gemeente werken in Oostburg en Breskens moeten in verband met werk-/ kantoorruimte voor de district schefs worden aangepast. Daarvoor is 320.000 gulden voor Breskens en 50.000 gulden voor Oostbui'g opgenomen. Kersenlaan Nieuw in het urgentieschema is 400.000 gulden voor de recon structie van de Kersenlaan in Hoofdplaat en 200.000 gulden voor zandsuppletie, ook in Hoofdplaat. De aanleg van het fietspad IJzendijke-Parkzicht zal 100.000 gulden meer bedra gen, zodat de gemeente hiervoor 300.000 gulden kwijt is. De aanleg van het fietspad Cad- zand-Badhuisweg is doorge schoven naar 1992. Ook is er 19.000 gulden opgeno men voor de vervanging van 35 bloembakken aan de Grote Ka- de/Scheldekade in Breskens. De herziening van het urgentie schema komt vrijdag aan de or de tijdens de vergadering van de commissie financiën, die om 13.30 uur begint in het Oostburg- se gemeentehuis. 'WMIJENBERG bv! t Postbus 142,3900 AC Veenendaal. 5 (Wiltonstr. 26). tel 08385-11251 t Servicepunten in heel Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 47