Zuidhoek vreest tekort personeel PZC Warme begroeting gasten Hatfield Parkeerplannen Beestenmarkt in Hulst gewijzigd Fotograaf Harmsen kreeg Vijverberg-Lysenprijs streek <§.(oQju/iofiL weekenddiensten ^Mberjf dekjonge 'Tijdloze (glosse Dorpsraad van Clinge krijgt beter informatie Randstad heeft volop werk -ir randstad uitzendbureau LASSALE CHROMACHRON fflourice Locroix CHARLES JOURDAN BAUME MERCIER De bezoekers uit Hatfield kregen vrijdagavond een officiële ontvangst op het stadhuis in Zierikzee (foto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - Een dertigtal gasten uit het Engelse Hat field is vrijdagavond warm onthaald bij de aankomst in Zierikzee. Met een officiële ontvangst in het Zierikzeese stadhuis begon een bezoek dat tot maandagmorgen duurt en moet bijdragen aan een versteviging van de ruim 35 jaar oude stedenband. Of zoals burgemeester mr J. j. P. M. Asselbergs zich tot de Engelse gasten en de Zierik zeese gastgezinnen richtte: „Jullie bezoek bewijst ons al ler vaste wil onze jarenlange vriendschappelijke relatie in de toekomst verder te besten digen." Dat die wens ook in Hatfield leeft onderstreepte de voorzit ter van de gemeenteraad van Hatfield, chairman G. Wen- ham, behalve in zijn dank woord mede met het aanbie den van een plaquette, met op dracht. Hij deed dat uitdruk kelijk namens het gemeente bestuur en de bevolking van het zo'n negentig kilometer ten noorden van Londen gele gen Hatfield. Chairman Wen- ham mocht op zijn beurt een ■luchtfoto van Zierikzee in ont vangst nemen, uit handen van burgemeester Asselbergs. Voor veel deelnemers was de ontvangst in de historische Vierschaar van het stadhuis vooral een hartelijk weerzien: de 'twinning' tussen Zierikzee en Hatfield heeft de afgelopen jaren tot vele hechte vriend schapsbanden geleid. „Ik kom hier nu voor de zesde keer met veel plezier", aldus een trouwe gaste uit Hatfield, het raadslid mevrouw T. Weiham. Vandaag, zaterdag, neemt het gezelschap een kijkje in het verzorgingshuis Borrendam- me. Verder staat een stads wandeling op het programma en een bezoek aan de Delta Expo op Neeltje Jans, met aansluitend een rondrit over Schouwen-Duiveland. Maan dag vertrekt de Engelse groep weer huiswaarts. bij De Zuidhoek wordt in de toe komst steeds nijpender. Vooral in de metaal wordt dit een pro bleem, maar ook in de varia-af- EXCLUSIEF VERKRIJGBAAR BIJ: HOFLEVERANCIER ,LuS L. KERKSTRAAT 30 CZS GOES 20 EN 21 APRIL 1991 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij 18.00-ma 8.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. 01110-13965; Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur; Westhoek en Brouwersha ven: vrij. 18.00-ma 08.00 uur: L. A. M. Bruel en J, J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel, 01119- 1280; Spreekuur voor spoedge vallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur; Oosterland, Bruinisse en Nieuwerkerk: vrij 18.00- ma. 8.00 uur: H. Speel man, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. Tandartsen: Spreekuren voor spoedgevallen za. en zon. 16.30-17.30 uur. F d. Vliet. Oude Haven 51 aiJ zee, tel. 01110-16190. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam tel. 01110-12906, geopend za, 9.00-12.30 uur en van 16 3(j.l' uur; Zo. van 12.00-12.30 uut, 18.00-18.30 uur. Wijkverpleegkundige, Schouwen-Duiveland: Da*, nacht voor dringende hulpver ning onder tel. 01184-14444, Dierenartsen: (vanaf zat 9.00 uur): E. Worè gem, Zonnemaire. tel. HULST - Op aandringen van de bewoners van de Beestenmarkt in Hulst menen b en w dat er an dere parkeervoorzieningen moeten worden getroffen dan aanvankelijksgedacht. De ge meente was eerst van plan slechts vijf parkeerhavens in de straat in te richten, maar wil dat aantal nu uitbreiden. Het college wil dat tussen de panden 10 en 22 zeven tot acht parkeervergunninghouders hun auto kunnen parkeren. Deze plaatsen mogen alleen worden gebruikt door bewoners van de Beestenmarkt, mits zij in het be zit zijn van een vergunning. Verder is het college van plan in de straat nog een stuk of tien parkeermeters te plaatsen. Mfi j een vergunning kunnen defci woners ook daar auto plaats (dis het voor vergunninghoudq gereserveerde deel volsta I Niet straatbewoners mogents I auto's uiteraard ook bij de® i ters neerzetten, maar dan win i gen betaling. Vergunninghouders die niets de Beestenmarkt wonen nioj geen gebruik maken van vergunning om in deze straat parkeren. Als andere tëgem» koming aan de bewonêrs wc* i vergunninghouders een ,öito| i mogelijkheid geboden hun vb j tuig op de .Grote Markt of opts j 's Gravenhofplein te parkeren j CLINGE - De dorpsraad in Clin ge heeft aan het college van b en w van Hulst te kennen gegeven teleurgesteld te zijn in de wijze waarop het college de raad voorlicht. Het verkrijgen van goede en tijdige informatie blijkt een moeilijke kwestie en dat hindert ons erg bij het ne men van besluiten, schrijft de dorspraad. B en w zeggen nu be reid te zijn telkens wanneer de de dorpsraad daarom verzoekt degelijk te informeren. Het college doet deze toezeg ging, al is het zich ervan bewust dat de toezegging een zware last op de administratie legt. De Clingse Dorpsraad 1 heeft al meerdere malen aangedrongen op snelle informatieverste! j king. Men vindt het hindet'j r om bij voorbeeld via een at© tentie in de krant te moetenre nemen dat er vergevortó plannen zijn voor een woon® i gencentrum aan de Woests straat in Clinge. Over het algemeen is de dóf raad van mening dat informal! over situaties die gevolgen hfü i ben voor het leef- en woongea van de Clingse bevolking zoé enige beperking moet words j doorgegeven aan de dorpsrad Het college waardeert dei: spanningen van de raad en a daarom opnieuw een pogt( doen de band te versterken, ADVERTEREN DOET VERKOPEN gemeente brouwershaven OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven brengen1 ter openbare kennis dat op dinsdag avond 23 april 1991 in de gemeenschapsruimte!. M. van der Bijlstraat 10 te Zonnemaire voorlich ting zal worden gegeven over het opgestelde rap port 'Herinrichtingsplan I. M. van der Bijlstraat te Zonnemaire', betrekking hebbende op demo- gelijke en wenselijke herinrichtingsmaatregelen voor deze straat, teneinde te komen tot een struc turele verbetering van dit gedeelte van de kern Zonnemaire. De ingezetenen en de belanghebbende natuurlij ke en. rechtspersonen in de gemeente, en met na me ook in de kern Zonnemaire, die hierover nade re inlichtingen wensen te ontvangen, zijn harte lijk welkom vanaf 20.00 uur. Aansluitend aan deze voorlichting zal voor de ge noemde personen gelegenheid worden gegeven tot inspraak, waarbij het aldus mogelijk zal rijn de mening omtrent de gemeentelijke beleidsvoor nemens kenbaar te maken en daarover met het college van gedachten te wisselen. Het rapport en de overige hierop betrekking heb bende stukken liggen van 16 tot en met 23 april 1991 voor een ieder ter inzage ter gemeentesecre tarie. Brouwershaven, 20 april 1991. Burgemeester en wethouders van Brouwershaven L. N. Labruyère, burgemeester C. M. Padmos, secreataris Jubileumfeest van de SWO NIEUWERKERK - De Stich ting Welzijn Ouderen Schou wen-Duiveland viert woensdag 15 mei in het dorpshuis in Nieu werkerk haar tienjarig bestaan. De voorzitter van de Stichting, C. Slabbekoorn, opent de feeste lijke bijeenkomst 's morgens om tien uur. Tussen 10.30 en 11.30 uur is er gelegenheid tot felicite ren van de jubilaresse. 's Mid dags vanaf één uur staat een se- nioren-hobbymarkt op het pro gramma en verzorgt Piet Brak man een optreden. Avondvoetbal in Middelburg MIDDELBURG - In de competi tie van het zomeravondvoetbal in Middelburg' heeft Combina tie de leiding overgenomen van FC Dorst. In een rechtstreeks duel tussen de beide ploegen ze gevierde Combinatie met 3-0. FC Dorst speelde vervolgens met 2-2 gelijk tegen Tab Xin/Da Xin/Blauw Wit. Beide ploegen komen daardoor op een gedeel de tweede plaats in de rang schikking. Auto Goedbloed boekte twee overwinningen achtereen. Van SSGM werd met 1-0 gewonnen en FC Laurens werd met een 2-1 nederlaag naar huis gestuurd door de autoploeg. Combinatie boekte een 3-0 zege op Dauwen- daele. De Dauwendaele formatie moest nog een nederlaag incas seren. Van SSGM werd met 1-4 verloren. Rosario ging met 0-4 onderuit tegen Tah Xin/Da Xin/ Blauw Wit. De stand: 1 Combinatie 6-9, 2 FC Dorst 6-7, 3 Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit 6-7, 4 Auto Goedbloed 6-6, 5 Ro sario 3-4,6 SSGM 4-4,7 Dauwendaele 6-4, 8 FC Laurens 5-1. Het wedstrijdprogramma, maandag 22 april: SSGM - Auto GoedbloedFC Dorst - FC Dauwendaele: dinsdag 23 april: Auto Goedbloed - Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit. Combinatie - Rosa rio; donderdag 25 april: Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit - SSGM PvdA-kamerlid op 1 mei-viering Oost-Souburg VLISSINGEN - Het PvdA-ka- merlid F. Castricum is woens dag 1 mei te gast bij de afdeling Vlissingen van de PvdA. De par tij viert in samenwerking met de FNV in De Zwaan te Oost-Sou burg de dag van de arbeid. De zaal is om 13.30 uur open met on der meer een informatiemarkt, Om 14 uur houdt Ellie Walrave, voorzitter van de afdeling Vlis singen, een toespraak. Tien mi nuten later heeft Castricum het woord. Het programma ver meldt verder optredens van het koor Links Kollektief Walche ren. Vakantiewerk Wil je werken in de vakantie? Wij hebben volop werk voor o.a. magazijn-, horeca-, produktie^ en administratief medewerkers. Indien je voor korte of lange tijd beschikbaar bent, kom dan snel bij ons langs om je in te laten schrijven. Neem je fiscaal nummer, bank- of gironummer en legitimatiebewijs mee. Informatie bij Rinke Steutel of Annet van der Gaast, tel. 01110-17 000, Zierikzee, Lange Nobelstraat 5. HULST Viering In de kapel van de Blaauwe Hoeve in Hulst wordt vandaag, zaterdag, een gemeen schapsviering gehouden. Het thema is: 'Een herder voor jou.' Het jongerenkoor de Schakel- tjes uit Vogelwaarde begeleidt de viering met zang en muziek. De dienst begint om 19 uur. De Blaauwe Hoeve - in het restaurant van het bejaar den- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst begint dinsdag 23 april om 14.00 uur een diavoorstelling, verzorgd door Rob van de Walle. die zijn bele venissen vertelt over zijn Sterre- wandeltocht van de Mont Blanc naar De Sterre in Clinge. Woensdag 24 april wordt in het restaurant van de Blaauwe Hoe ve een voorlichtingsmiddag ge houden over slecht-ziend zijn. Gesproken wordt over de emo tionele en sociale gevolgen hier van. De vooriic-htingsmiddag begint om 15.00 uur. Zaalvoetbal in Zierikzee ZIERIKZEE - Tijdens de zaal voetbalcompetitie op Schou wen-Duiveland is Neffen d'Eule kampioen geworden in de twee de klasse. Met een nipte 3-2 overwinning op Rinus Roon, in sporthal Onderdak in Zierik zee, promoveert de ploeg uit Oosterland naar de eerste klas se. Vorig jaar werd de ploeg kampioen in de derde klasse. In de twee jaar van haar bestaan is het team nu doorgedrongen tot de hoogste klasse op Schou wen-Duiveland. In de eerste klasse is Sporthuis Zierikzee weer wat dichter bij de kampioenstitel gekomen, na de monsteroverwinning van 17-2 op Rijschool Delta. Rijschool Del ta, die voor de zoveelste keer een complete vernedering onder ging door met grote cijfers te ver liezen, is met deze uitslag gede gradeerd naar de tweede klasse. Voor De Steeg is verder - na de nederlaag van met 5-2 tegen Sport Surf Jonker - de degrada tie wel erg dicht genaderd. Garage Slager, koploper in de derde klasse, won met 5-4 van Braber Groenvoorziening. Toch was de overwinning voor de mo gelijke kampioen van de derde klasse niet echt overtuigend. Uitslagen, maandag 15 april: garage Slager-Braber. Gr.voorz. 5-4. Sport huis Zierikzee-Rijsch.D. 17-2. Coen Honig 1-WIK 2-5. Sportsurf J.-De Steeg 5-2. Neffen d'Eule- Rinus Roon 3-2. PZEM-De Roon/Veen 4-8. Woensdag 17 april: Toren Boys-Nola Boys 3-3. Stella Boys 2-FC Kerkwer- ve 7-3. De Beuze/PJZ-LenO 4-6. Drei- schor-Stella Boys 1 6-2. Mevo-Dak- kie's Bar 5-3. Programma in sporthal Onderdak in Zierikzee, maandag 22 april 19.00 uur: Rijsch. D'-Coen Honig 1. 19.40: Pinky Boys-De Keien. 20.20: Braber Gr.-Coen Honig 2. 21.00: Bijmake laar dy-Neffen d'Eule. 21.40: Knip- pie-Droptiek Passage. 22.20: WIK- Sportsurf Jonker. Woensdag 24 april: 19.40: Rinus Roon-Stella Boys 2. 20.20: Zeelan- dia-PZEM. 21.00: De RoolVeexi-De Beuze/PJZ. 21.40: Nola Boys-Mevo. 22.20 FC Kerkwerve-Dreischor. BURGH-HAAMSTEDE - Ama teur-fotograaf Henk Harmsen heeft vrijdagavond de Vijver berg-Lysenprijs ontvangen uit handen van voorzitter F. Jansen van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Harm sen heeft de prijs gekregen voor de vele natuurfoto's die hij be schikbaar heeft gesteld voor de redactie van Sterna, het tijd- schrijft van de Natuur- en Vo gelwacht. Harmsen toonde zich zeer blij met de toekenning van de prijs, die jaarlijks wordt gegeven aan een persoon of instelling die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor natuurbehoud of -educatie. Harmsen kon het niet over zijn hart verkrijgen, het bijbehoren de geldbedrag aan te nemen. Hij ZIERIKZEE Kerkdienst - De interkerke lijke werkgroep Zierikzee houdt zondag 28 april een kerkdienst voor gehandicapten in de gere formeerde kerk aan de Sint Do- musstraat in Zierikzee. Aan de dienst werken bewoners, bezoe kers en vrienden mee van Schouwenoord, Brugzicht en de Beatrixschool, en enkele leden van het koor Adonai. De dienst, die als thema heeft 'samen groeien', begint om 17.00 uur. Majoor A. Holland gaat voor en T. Faber speelt op het orgel. gaf de enveloppe terug aan de voorzitter, met de mededeling dat die het moest besteden aan kunstnesten voor huiszwalu wen. Volgens Jansen is Harmsen een waardige opvolger van Vijver berg, een van de eerste Westeu- ropese natuurfotografen, De redactie van Sterna is zeer'tevre den over de foto's van Harmsen. En Jansen prees de inzet van de dove amateur-fotograaf: „De meeste fotografen zien de vogels met hun oren. en jij alleen met je ogen." In zijn openingsrede tijdens de Commissie over subsidiezaken BURGH-HAAMSTEDE - De commissie financien van de ge meente Westerschouwen houdt woensdag 24 april een openbare vergadering in het gemeente huis in Burgh-Haamslede. Aan de orde komen onder meer de deelname aan het toeristi sche informatiesysteem Zeeland Zien, subsidieverzoeken van de voetbalverenigingen in Renesse en Burgh-Haamstede en het ge mengd koor Nu met Hope, de huisvestingskosten van jeugd soos Big S in Haamstede en de afrekening van de peuterspeel zaal in Haamstede. De vergade ring begint om 19.30 uur. 42-ste jaarvergadering ging Jan sen in op de kritiek die de na tuurorganisaties krijgen op hun werk. Hij wilde het misverstand dat zijn club tegen recreatie is, graag wegnemen. „Wij gunnen eenieder het genot van ons mooie eiland. Maai' dan moet dat ook mogelijk blijven. Alles kan nu eenmaal niet overal. Re creatie kan zichzelf onmogelijk maken." Voorts liet Jansen niet onver meld, dat de vrijwilligers van de Natuur- en Vogelwacht alles in hun vrije tijd doen. en dat 'zelfs de postzegels' uit eigen zak wor den betaald. Met spijt nam het bestuur afscheid van twee trou we leden: de heren Beekman en Van Vessem. Zij worden opge volgd door mr Baron van Ha- rinxma thoe Slooten (vice-voor- zitter) en G. J. Buth. MIDDELBURG Activiteiten - In het Activi teiten Centrum Middelburg, ge huisvest in Ontmoetingscen trum Dauwendaele, wordt dins dag 23 april een deelnemersover leg gehouden. De deelnemers raad brengt verslag uit van zijn werkzaamheden en de deelne mers kunnen suggesties aandra gen voor activiteiten. Na de ver gadering wordt bingo gespeeld. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. ■Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 9.30 mw. ds. v. Leeuwen; Bruinisse 10 kand. Tramper, 17 ds. Barnhoorn; Burgh 10 ds. Ten Have; Drei- schor 9.30 ds. Jonker; Elkerzee (Scharendijke) 10 ds. Kamer- mahs; Haamstede 10 ds. Roo- denburg. 19 ds. Haasnoot; Kerk- werve 9.30 dhr. v. d. Ploeg; Nieu werkerk 10 ds. Klip, 17 ds. Ka- kes; Noordgouwe 11 ds. Jonker; Noordwelle li ds. De Kruijf; Oosterland 10 ds, Rinkema, 18 ds. Boogert; Ouwerkerk 10 dhr. Otten; Renesse 9.30 ds. De Kruijf; Serooskerke 10 kand. De Man; Sirjansland 10, 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 11 mw. Drenthe, 9.30 ds. Wasse naar, 18.30 ds. De Boo; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 ds. Mulder; Zonnemairell mw. ds. v. Leeu wen. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30, 18.30 ds. Wisse- link; Bruinisse 10 ds. Gootjes, 17 dhr. Baas; Haamstede 10 ds. De Nooij, 19 ds. Staat; Nieuwerkerk en Oosterland 10 ds. Klip, 17 ds. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 leesdienst, 19 ds. Vreugdenhil; Nieuwerkerk 9.30, 15.30 leesdienst; Oosterland 10, 14.30,18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30, .14 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10,17 ds. Dijk stra; Kerkwerve 10,18 ds. Buijs Zierikzee 10,18 ds. Oosterbroek Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 ds. Postema. Rooms-Katholiekë Kerk. Haam stede 10; Zierikzee 10, zat. 19; Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10. woe'nsd. 20 sa menkomst. ZIERIKZEE De zorg voor de komende jaren zal voortaan be staan uit het invullen van vol doende arbeidsplaatsen en het op peil brengen van een verant woorde wachtlijst. Het mana gement-team van het werk voorzieningsschap De Zuid hoek in Zierikzee schrijft dit in het directie-verslag, dat woens dag 24 april aan de orde komt in de vergadering van het alge meen bestuur. In het verslag komt naar voren dat De Zuidhoek er vorig jaar in slaagde redelijke resultaten te behalen. Het werkvoorziening schap heeft nauwelijks een wachtlijst. Volgens de directie kan dit op termijn best wel eens problemen geven, omdat de vi tale onderdelen van het bedrijf dan onvoldoende bemand kun nen worden. En dit zou weer kunnen leiden tot het afstoten van bepaalde werksoorten en aantrekken van andere (eenvou diger) werksoorten. Het management-team van De Zuidhoek verwacht de omzet stijging va*n de laatste jaren te kunnen continueren. De voor uitzichten zijn niet ongunstig, maai- wel erg onzeker. Bij een aantal afnemers wordt in dit ver band een zekere terughoudend heid geconstateerd. Momenteel is het werkvoorzie ningsschap van ruim voldoende werk voorzien, op alle gebied. Ook in de cultuurtechnische dienst van De Zuidhoek zijn de vooruitzichten redelijk. Het gebrek aan magazijnruimte delingen, waar toeleveranciers in steeds grotere hoeveelheden hun spullen brengen. Volgens de .directie zal een afweging dienen te worden gemaakt tussen het bouwen van een 'prefab'-maga- zijn op de plaats van het voor malige dagverblijf, of het kopen van de ruimte naast de vestiging aan de Havenstraat. Dat pand moet ongeveer 1,3 miljoen gul den gaan kosten. Het algemeen bestuur vergadert vanaf. 15.30 uur, in de bestuurs kamer van het werkvoorzie ningsschap aan de Havenstraat. Voorzitter F. Jansen van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland (r) overhandigt de Vijver berg-Lysenprijs aan amateur-fotograaf H. Harmsen (foto Pieter Honhoff) Zondag 21 april Gecombineerde DovenlHoren- dendienst Kruiningen N.H. kerk 9.30 ds. Franken. Kakes; Scharendijke 10 ds. Ka mermans, 19 da. v. Zoelen; Zie rikzee 10 ds. v. Dalen, 18.30 avondgebed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 44