ÏVV wil spelers aan zich binden Deer schot staat t beroerd voor iVim Hendrikstrofee kreeg nieuwe impuls Piet Westerweele heeft vorm te pakken De Sterre voor zware opgave Dames van CVC maken zich op voor promotie yelersgroep behouden, maar ook versterkingen aantrekken J jk 160 kilometer vol te ma- Nt er eerst een lus van kilometer door Oost pte-Vlaanderen gereden, terie plaatselijke omlo VRIJDAG 19 APRIL 1991 ZC I^T-Ze zullen er altijd wel iten: ontevreden supporters. j,et merendeel van de Aanhang uit Hulst zal het J moment grif toegeven. Er ^il jets moois aan de Hulster (jstraat, waar de plaatselij- iondagtweedeklasser na de 3ars in twee jaar vanuit de „jCklas nu op het punt staat ,oed seizoen met een fraaie sering af te sluiten. En ook (nieedoet in de strijd om de •Jc periodetitel. •d [blauwgele kamp toont lcu- lachende gezichten en durft je euforie zelfs voorzichtig Verder naai- boven te kijken, wbii getuigt het van de nodi- realiteitszin dat HVV-be- atders zondag, na afloop van met 3-1 gewonnen Zeeuwse my tegen Goes, al bezig waren ,thet volgende seizoen. „Want natuurlijk staat de derde plaats die we nu bezetten voor een erg goed debuut in deze klas, maai- de ervaring heeft ook ge leerd dat een tweedejaar toch al tijd wat moeilijker is", zo vindt men in het bestuur. Dat is ook de reden waarom HVV druk bezig is om het materiaal dat het in huis heeft bij elkaar te houden en daarnaast óók uit te kijken naar eventuele versterkingen uit de directe omgeving. Koningskoppel Voorzichtige geluiden geven aan dat de club in dat beleid een heel eind in die richting zit. Hoewel er door één Zeeuws-Vlaamse club driftig met aanbiedingen wordt gezwaaid, verwacht HVV-voor- zitter Rudy Neefs dat het 'ko- ningskoppel' Angelo Verbrae- ken/Dennis Rietjens blijft. Bo- igische voetbalcompetitie vendien lijkt Bennie van de Branden, die na een onenigheid met ex-trainer Rinus Zegers des tijds voor de reserves koos, weer ambities te hebben om terug te keren. Publiek geheim is verder dat er intussen contacten zijn geweest met Fonny Verstraeten van Axel en HVV '24 zit ook op het vinkentouw om bij Clinge een aantal spelers weg te halen. Waarbij het HVV-bestuur maar wat graag zou zien dat bij die vertrekkende spelers de 'Groot- Hulst gedachte' zwaarder weegt dan de andere aanbiedingen uit de streek. Als het allemaal zo loopt als men graag zóu willen kan de" concur rentie voor een plaats in de se lectie wel eens erg groot worden, Ook voor Gino van den Broecke. de 19-jarige Cios-student, die een paai- weken geleden in de thuiswedstrijd tegen MOC de buteerde met twee doelpunten, die. in de bekerwedstrijd tegen Hoek scoorde en het verder zó goed deed, dat hij ook tegen Goes weer in de basis mocht starten. Van den Broecke, zeggen de sup porters, is snel, heeft sprint kracht, is technis vaardig, twee benig en schuwt het duel niet. Hij zelf relativeert een aantal van die eigenschappen meteen. Als positieve punten in zijn spel- ziet hij zelf zijn snelheid en zijn techniek en hij weet ook dat hij gemakkelijk scoort. Als zwakke onderdelen in zijn spel noemt hij „koppen" en „niet graag verde digen." Na op vijfjarige leeftijd bij HVV te zijn begonnen („ik denk dat dat zo vroeg mocht omdat mijn vader er toen nog speelde") kwa men al gelijk de eerste Zeeuws- Vlaamse en Zeeuwse selecties bij de C- en B-junioren. Samen met onder meer Stefan van de Ameele en Mike But speelde Gi no van den Broecke in die verte genwoordigende Zeeuwse teams. En met vijfjaar VWO en het Havo-diploma op zak begon hij dit seizoen in het derde team van de Hulster club. Na een paar wedstrijden volgde de promotie naai- de reserve- ploeg en schoof hij op de bank bij de eerste selectie nadat Yvo Wouters was opgestapt. Een paar schorsingen en blessures dwongen trainer George de Block om tegen MOC de bank zitters in te zetten. Gino van den Broecke pakte de kans die hij kreeg met beide handen aan. Hij scoorde twee keer, toonde geen plankenkoorts en demonstreer de tevens een bewonderens waardige inzet. Voldoende voor De Block om hem ook tegen Goes weer op te roepen. Zijn belangrijke aandeel in het eerste en tweede doelpunt en de snelle rushes brachten in die wedstrijd vooral de jeugdige fans op de banken. De hele euforie rond zijn per soontje (1.70 meter lang, 62 kilo licht) doet hem de realiteit ech ter niet uit het oog verliezen: „Ik ben blij dat ik leuk mee heb kun nen doen, maar ik ben er natuur lijk nog lang niet. Er zullen best nog mindere wedstrijden ko men". beseft hij. Hij wil ze echter tot een minimum beperken en zegt er alles voor over te hebben om bij de selectie te kunnen blij- .ven. Dat houdt onder meer in dat hij elke dinsdag vanuit Goes, waar hij op kamers woont, naar de training in Hulst gaat. „Ik heb wel een paar keer bij Goes ge traind, maar dat gebeurt op kunstgras en dat vind ik niet ide aal. Daarnaast denk ik dat het belangrijk is om met de eigen ploeg te trainen, omdat je dan ook de sfeer in de groep proeft", vindt hij. KNEUZEN - Voor de Belgi- t) je voetbalcompetitie moeten |j slechts vijf wedstrijden r' ifden gespeeld. En voor de - jöie ploegen hebben deze i (istrijden alleen nog belang ,)r ile statistiek. Anderlecht jil dus opnieuw het kam- imschap te pakken. Toch ideile ploeg van trainer Aad 1 iMos vorig weekeinde een to- off-day. Tegen de degrada- (kandidaat Racing Genk lid in een thuiswedstrijd Kizaam gelijk gespeeld: 1-1. Istrijd tegen de degradatie sl nog enige spanning te zit- i. Beerschot kan de degrada- vrijwel niet meer afwenden, ïêens zo trotse ploeg uit Ant- :pen is dit jaar in verval ge it. Niet alleen sportief ver- al het de bespeler van het iympisch Stadion slecht. Ook financieel opzicht staat de iber uiterst beroerd voor. ierschot heeft momenteel vijf- 2 punten. Vlak daarboven jil Sint Truiden met achttien inten. KV Kortrijk heeft ne- stien punten. Ook zijn er nog ülis degradatieproblemen voor Lierse en Racing Genk, die beiden twintig punten hebben verzameld. Voor RWDM zijn de zorgen wat minder. De stand met nog vijf wedstrijden te gaan: Anderlecht 29 20 6 3 46 69-20 AA Gent; 29 18 7 4 43 59-31 KV Mee helen 29 17 8 4 42 51-23 Cl Brugge 29 15 10 4 40 50-22 Standaard L 29 14 9 6 37 45-35 Ekeren 29 15 6 8 36 51-35 Antwerp 29 10 12 7 32 47-34 Charleroi 29 7 14 8 28 27-29 Club Luik 29 9 9 11 .27 34-37 Waregem 29 8 11 10 27 32-37 Lokeren 29 9 8 12 26 35-38 Cercle Br 29 9 6 14 24 36-58 RWDM 29 7 8 14 22 26-40 R Genk 29 6 8 15 20 27-61 Lierse 29 5 10 14 20 17-38 KV Kortrijk 29 7 5 15 19 34-48 St Truiden 29 4 10 15 18 20-44 Beerschot 29 5 5 19 15 29-59 Vandaag, vrijdag (20.00 uur): AA Geni-RWDIW.Zaterdag (20.00 uur): Anderlecht-Beerscliot; Sint Trui- de7i-Lolceren; Anlwerp-Cercle Brug ge; Lierse-Charleroi; Club Brugge- Racing Genk.Zondag (15.00 uur): Germinal Ekeven-Standard Luik; Club Luik-KV Mechelen. tie Schels trae- Gino van den Broecke op weg naar de training in Hulst: een jeugdig talent in de succesvolle spelersgroep van HVV (foto Carn Erwin Lambert blijft: wat er ook gebeurt met De Sterre fo to Camile Schelstraete) Vechten voor handhaving VOGELWAARDE - De vol leyballers van De Sterre uit Zuiddorpe staan morgen (zaterdag) voor de ontkno ping van het eerste seizoen in de tweede divisie. De Zeeuws-Vlamingen vechten nog steeds voor lijfsbehoud en beginnen met drie pun ten meer dan achtervolger Rooyse/VK aan de laatste competitiewedstrijd. De Sterre treft daarin voor ei gen publiek het hoog geklas seerde Flamingo's, dat de Zeeuwen in de eerste ont moeting voor de competitie met een kansloze nederlaag naar huis stuurde. Om competitievervalsing te voorkomen heeft de compe titieleider de aanvangstij den van beide sleutelduels (Rooyse ontmoet Jola/ Olympus) gelijkgesteld: 15.45 uur. Het wordt dus opnieuw een cruciale confrontatie voor De Sterre, dat in het eerste jaar in de tweede divisie te vaak heeft teleurgesteld en als gevolg daarvan een alles behalve zorgeloos slot staat te wachten. Indien de ploeg erin slaagt om een puntje aan het duel over te houden, dan is er geen vuiltje aan de lucht. Maar bij een grotere nederlaag is De Sterre af hankelijk van het resultaat van Rooyse, dat overigens alleen baat heeft bij een rui me zege. In het ongunstigste geval (geen punten voor De Sterre en maximale winst voor Rooyse) volgt er in eerste in stantie een beslissingwed strijd tussen Rooyse en De Sterre, om de nummer tien van deze klasse te bepalen. Die ploeg speelt vervolgens een nacompetitie met de nummers twee van de derde divisie G en H. Goede vorm Erwin Lambert (24) getuigde de laatste weken van een goede vorm. Hij ging zijn ploeg voorop in de strijd en is erop gebrand om volgend seizoen opnieuw in de twee de divisie te spelen. Lambert heeft overigens al toegezegd ook volgend seizoen voor De Sterre te spelen. „Ongeacht van wat er gebeurt", houdt hij de rust rond zijn ploeg. „Normaal gesproken blijft iedereen. Alleen onze spel verdeler (Didier Hemelsoet) heeft een aantal aanbiedin gen gekregen uit België, om als trainer aan de slag te gaan. Maar als we erin sla gen om ons te handhaven, dan blijft hij." Is het verschil tussen de der de en tweede divisie nou zo groot? Erwin Lambert: „Het ver schil is op zich niet zo groot, maar we hebben bij verschil lende spelers een redelijk aantal blessures gehad. Een aantal spelers heeft ook ver onder zijn niveau gespeeld. De laatste weken gaat dat gelukkig weer wat beter. Maar we hadden eigenlijk veel hoger moeten staan, We hebben te veel punten echt zo maar laten liggen. We hebben meer dan eens op het laatst van een set de punten niet kunnen maken." Waar schort het vooral aan? Erwin Lambert: „Verdedi gend laten we nogal eens een steekje vallen ten opzichte van andere ploegen. Als je ziet wat die soms van de grond halen... Er worden ook te veel onnodige fouten ge maakt. Misverstanden. Twee spelers staan bijvoor beeld te kijken waar de bal neer komt. Of andersom: twee spelers gaan tegelijk naar dezelfde bal. In zulke si tuaties speelt zelfvertrou wen een grote rol. We hebben ook echt heel slechte wed strijden gespeeld. Tegen Olympus uit bakten we er helemaal niks van. Die ploeg heeft maar een puntje meer dan wij. Je moet eigenlijk in je ploeg zeker twee mensen hebben die in goede doen zijn. Als de rest dan zijn nor male niveau haalt, dan draai je lekker mee." In hoeverre leeft er bij jullie de hoop dat Olympus zijn sportieve plicht zal vervul len? Erwin Lambert: „Daar heb ben we toch een vrij grote hoop op. Het is voor Olym pus de laatste thuiswed strijd van het seizoen. We gaan ervan uit dat ze die graag willen winnen. En wij moeten een punt pakken. Dat zal niet eenvoudig zijn. Uiteindelijk zijn we in de uit wedstrijd letterlijk en figuur lijk zo'n beetje de zaal uitge- poeft. Flamingo's is zeker één van de betere ploegen van deze divisie." Kampioenschap is in zicht CLINGE - De Clingse Volleybal Combinatie maakt zich op voor een te bereiken hoogtepunt in de geschiedenis van de volley balvereniging. Het eerste da mesteam, uitkomend in de pro motieklas van de Nevobo-com- petitie, zal naar alle waar schijnlijkheid het kampioen schap zaterdag binnenhalen. Slechts ééen punt rest het CVC- damesteam nog van het kam pioenschap. Op bestuurlijk vlak worden de nodige voorbereidingen getrof fen voor een overgang naar de derde divisie van de landelijke competitie. CVC-voorzitter Jo Hageman deelde vorige week tij dens de algemene ledenvergade ring mee, dat er momenteel con tacten zijn met een tweetal ver enigingen voor een nauwe sa menwerking in het komende sei zoen. Binnen kringen van de volley balvereniging Morres wil men graag gaan samenwerken met de Clingse volleybalploeg. Het eerste damesteam van Morres zal naar alle waarschijnlijkheid degraderen uit de derde divisie en het team dreigt daardoor uit elkaar- te vallen. Binnen CVC- kringen kijkt men afwachtend naar deze ontwikkeling, want volgens CVC-voorzitt,e.r Jo Ha geman bestaat de kans dat em kele Morresdames zich zullen aansluiten bij CVC, Ook zijn er contacten met het Belgische Asterix uit Kiel- drecht. Dit damesteam komt uit in de hoogste klasse van de Bel gische competitie. Eén van de speelsters uit dit team is Elly de Theije. zus van José de Theije, die het CVC-team op sleeptouw neemt. Asterix-speelster Elly de Theije zal door hardnekkige en langdurige blessures waar schijnlijk volleybal op het hoog ste niveau moeten vergeten. Jo Hageman heeft er goede hoop op, dat Asterix-speelster Elly de Theije zus José zal vergezellen binnen het CVC-team. Een wel kome aanwinst, die binnen CVC-kringen met gejuich wordt ontvangen. Of er nog meer speel sters naar het Clingse CVC zul len komen, is op dit moment nog niet duidelijk, maar voorzitter Hageman is nog naarstig op .zoek naar versterking voor het eerste damesteam. ,,'Het is niet alleen een kwestie van speelsters, maar zeker ook van geld. Onze financiële moge lijkheden zijn beperkt en de kos ten om straks landelijk te gaan spelen zijn niet gering," aldus Hageman, die waarschijnlijk zijn functie van DSA-voorzitter binnen het Zeeuwse district als gevolg van meningsverschillen zal neerleggen. Tijdens de jaarvergadering werd een nieuwe penningmeester ge kozen. Door het aftreden van Marianne Broeckaert werd in haar plaats mevrouw A. Buijs als nieuwe penningmeester |?e- kozen, knk zij promotiecompetitie 156 renners aan de start WACHT - Het was min of' «noodgedwongen dat vorig s de Wim Hendrikstrofee 1 ging draaien in de promo- Kompetitie voor amateurs, top de internationale kalen- 'prijkende klassieker dreig- imet een minimale bezetting uslart te gaan. Een kunst- pip redde toen de wedstrijd, maal mogen aan een wed- tijd voor de promotiecompe- ijeen buitenlandse ploegen linemen. Voor de Wim Hen- fitstrofee werd een uitzonde- ggemaakt. Ook de negende Ijavè van deze wedstrijd, vol- tevcek zondag (28 april) I® volgens deze formule "uilen, waardoor er om pre ste zijn 156 renners aan de tellen verschijnen in Koe- mill. itKNWÜ heeft er blijkbaar j geen probleem van ge- Ik heb onlangs nog con- %had met de heer Van Ge- i var. de KNWU. Die heeft 31 bezwaren laten horen, i nom ga ik er vanuit dat de buitenlandse ploegen nor- 1 van start gaan", aldus te van der Sijpt, secretaris i ade Wieier en Supportersclub --acht, -We twee Belgische elub- I te (Sint Gilles-Waas en De te Bellem) is er ook een uit het voormalige Oost- flanel van de pal-tij. „Het <fnl dat er in die ploeg een -u heel sterke renners zitten. hadden we ook nog een §lse ploeg, die mee wilde Waar die kon er niet meer teat we aan het maximum jn," i wielervereniging Zeeuws i Weren zal met de tweeën- w» aangewezen ploegen nét Ne Omloop van de Braak- i Nok van de partij zijn. Als teerende club is dat toege- Overigens wel buiten me- teng, evenals uiteraard de Wlandse ploegen. !tede laatste jaren gebrui- teatde Wim Hendrikstro- telkens in een andere ^-Vlaamse plaats van teg. Vorig jaar was dat bij- •ted Heikant en dit jaar til karavaan in Aardenburg -kart te gaan. Maar dat is telijk niet door gegaan en me tijd te kort was om nog tediatïef te zoeken, zal de te in Koewacht worden ge baar is ook weer de aan- ('koers' pen van elk twintig kilometer het totaal vol maken. „We heb ben hu bijna hetzelfde parkoers als vorig jaar. Op zich maakt dat uiteraard niet zo veel uit, maar het zou leuk geweest zijn om nu e.ens in het uiterste westen van Zeemvsch-Vlaanderen te ver trekken. Het parkoers dat we nu hebben is bijna gelijk aan de eer ste etappe van Olympia's Tour van dit jaar", weet Van der Sijpt. In die 160 kilometer zullen de deelnemers aan de promotie competitie ongetwijfeld revan che willen nemen voor de neder laag, die zij leden in de Omloop van de Braakman, toen Patrick van Passel zo verrassend met de overwinning ging lopen. Vorig jaar won de Belg Dirk de Cau- wer, die later dat jaar overigens aan een hartstilstand overleed. De negende editie van de Wim Hendristrofee de laatste zijn, die George van der Sijpt als organi sator meemaakt. Aan het eind van dit jaar stapt hij op als secre taris van de Wieier en Suppor tersclub Koewacht omdat hij „te weinig voldoening vindt in het organiseren", zegt hij. „Het kost me te veel moeite om er ple zier in te hebben. Dan vind ik dat je beter kunt stoppen." Zeeuws-Vlaming start zondag in marathon van Rotterdam Van der Sijpt kiest dan voor zijn andere passie: de computer. Al weer enkele jaren verzorgt hij de computer tijdens de Driedaagse van Groot Axel en ook in het Zeeuws-Vlaamse Wielerweek end is hij actief om uitslagen en klassementen op de computer te verwerken. „Daar heb ik meer plezier in. Bovendien kan ik de wielersport niet missen. Ik ben vroeger zelf ook coureur ge weest." Van der Sijpt heeft dit jaar zijn systeem nog verder uitgebouwd. Met een 'nieuw systeem, waar door hij nog vlotter kan wérken, gaat hij aan de slag. Verder kan hij op dit systeem fotofinish-ap- paratuur aansluiten. Dat ge beurt met een speciale videoca mera. „Bij het bekijken van de film kan ik dan meteen het rugnummer intoetsen, waardoor de uitslag meteen verwerkt kan worden. Daarnaast kan ook de tijd mee lopen, zodat ook het klassement gelijk wordt bijgewerkt. Vooral voor etappewedstrijden is dat ideaal. Ik zou dit systeem ook graag bij andere wedstrijden ge bruiken," De start van de Wim Hendrik strofee is volgende week overi gens om 13.00 uur. nemen aan de marathon. Ze lo pen er, in de schaduw van de wereldtop, met duizenden an dere mindere goden hun eigen wedstrijd. En als het even mee zit een persoonlijk record, want dat is doorgaans het streven. Piet Westerweele, één van die duizenden, hoopt bijvoorbeeld in de Maasstad op een tijd van 2 uur en 40 minuten. Voor de Aar denburger geldt echter wat voor iedereen geldt. „Als het weer maar mee wil werken." De marathon van Rotterdam belooft zondag een kraker te worden. De absolute wereldtop gaat van start op de klassieke af stand van 42 kilometer en 195 meter, Met het weer als allesbe palende factor. Piet Westerwee le: „Voor mij hoeft het niet te warm te zijn. Wat dat betreft heb ik er dus geen spijt van dat ik er vorig jaar niet bij kon zijn. Een temperatuur van tien, elf gra den, zonder zon, zou voor mij ideaal zijn." Hoewel de 36-jarige Westerweele als lid van de atletiekvereniging De Wielingen al dertien jaar re gelmatig de loopsehoenen on derbindt, begint hij zondag nog maar aan zijn tweede marathon. Zijn eerste liep hij twee jaar gele den. ook in Rotterdam. „Ik kwam uit op een tijd van 2.48.51. En om eerlijk te zijn viel dat best wel mee", kijkt hij terug- op dat debuut. „Net. als iedereen moest ik zo rond de dertigste ki lometer m'n reserves aanspre ken, maar ik heb geen inzinking, gekregen. Dat komt misschien ook door mijn manier van lopen. Ik start niet te snel en als ik op reserve moet gaan lopen, ga ik gewoon een versnelling lager. Ik schijn één of andere natuurlijke rem te bezitten, waardoor ik ge woon niet kan forceren op zo'n moment. Dat is een voordeel, want je kunt tot het eind toch aan een bepaald tempo vast blij ven houden." Gesteund door zijn Rotterdam se ervaringen uit 1989 („vorig jaar was ik geblesseerd") hoopt de Aardenburgse postbode deze keer uit te komen op een tijd van 2 uur en 40 minuten „Dat is 19 minuten voor iedere vijf kilome ter. Dat moet te doen zijn", zegt hij zelfverzekerd, Piet Westerweele begon half fe bruari met de voorbereidingen op de marathon van Rotterdam. „Een beetje laat", realiseert hij zich, „maar omdat de cross-com petitie nog in volle gang was kon ik niet half januari beginnen, zo als zou moeten volgens mijn schema." Anderhalve maand geleden ver speelde hij nog een weekje trai ningdoor een lichte griep, „maar voor de rest is de voorbereiding- goed verlopen", zo geeft de at leet te kennen. „Bij de duurlo- pen heb ik weliswaar wat last ge had van mijn hamstrings, maar nadat bij de Boulevard-loop in Vlissingen iemand me duidelijk maakte hoe ik dat met enkele simpele oefeningen kon verhel pen, heb ik daar geen last meer van gehad." De reslutaten die Piet Wester weele dit jaar tijdens de diverse wedstrijden zeerzette, mochten er ook zijn. Wat. erop wijst dat hij de juiste vorm te pakken heeft. Temeer omdat hij de laatste we ken eerder nog sterker dan zwakker lijkt lopen. Zaterdag bekroonde hij zijn laatste officiële repetitie, de af stand van elf kilometer tijdens de Dow-loop, met een snelle tijd en een overtuigende zege. Hoewel hij aan vele trimlopen meedoet, voelt Piet Westerweele zich als officieel atleet geen vreemde eend in de bijt tussen de trimmers. Integendeel, ze zit ten volgens hem op één lijn. „Als je ziet wat die jongens per week trainen, dan vraag ik me zelfs af of er nog mensen zijn die trim men". stelt hij. Postbode Hoe zijn aanval op een persoon lijk record tijdens de Marathon van Rotterdam ook uitpakt, maandag brengt Piet Wester weele weer gewoon op de fiets de post rond in en om Aardenburg. „Dat heb ik nu vóór op vele an dere atleten", vertelt hij tevre den. „Ik moet de dag na zo'n wedstrijd bijvoorbeeld geen hele dag op een bureaustoel gaan zit ten. maar ik heb nog wat bewe ging. Je herstelt daardoor snel ler en je hoeft niet bang te zijn dat je aan het eind van zo'n dag de trap niet meer op of afkunt." George van der Sijpt met de computer die in grotere wedstrijden de uitslagen en klassementen regi streert {foto Camile Schelstraete AARDENBURG - Vanuit Zeeuwsch Vlaanderen vertrek ken zondag vele atleten en trim mers naar Rotterdam om deel te Piet Westerweel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 45