Geen valstrik voor milieuclubs PZC Eerste milieubox Bruinisse Canadees gezelschap toont bizarre choreografieën stappen in Recreatie krijgt niet voldoende aandacht bij ruilverkaveling streek 14 Westerschouwen wil strijd met open vizier aangaan lezers schrijven WOENSDAG 17 APRIL 1991 BURGH-HAAMSTEDE - Wes terschouwen wil de 'strijd' met de natuur- en milieuorganisa ties met open vizier strijden. Voor slinkse manieren om haar doel te bereiken voelde de com missie ruimtelijke ordening dinsdagavond niets. Zij wees daarmee een plan van wethou der ir C. W. Veerhoek om de mi lieubeweging een beetje om de tuin te leiden af. Het gemeentebestuur van Wes terschouwen wil dolgraag een fietspad langs de Hoogenboom- laan, maar hij verwacht daarbij tegenstand van de Zeeuwse Mi lieufederatie en gelijkgezinde or ganisaties. Als nieuwe manier óm het doel te bereiken, had Veerhoek (VVD) bedacht dat de potentiële tegenstanders zelf maar moesten bedenken waar en hoe dat fietspad moest wor den aangelegd. Dr H. J. van Zuijlen (VVD) boor de dit idee meteen de grond in. „Dan denken zij: lekker, er staat niets, dus doen wij niets." Chris ten-democraat A. J, Padmos (CDA) hakte nog veel harder op de suggestie in: „De beslissingen worden hier genomen, en niet aan het bureau van een of ande re vogelaar." Hoewel het in het Westerschouwse gemeentehuis de laatste tijd mode is, laatdun kende opmerkingen te maken over de milieubeweging, vond Veerhoek dat toch wel iets te ver gaan: „Het is hun recht er een andere mening op na te houden dan wij." Tijdens de discussie, bleek dat Veerhoek nog een andere ma nier in gedachten had om toe stemming te krijgen voor het fietspad. Door het pad wel te ver melden in de voorschriften bij het bestemmingsplan, maar niet in te tekenen op de kaart, zou de 'tegenpartij' de zaak wellicht óver het hoofd zien: „En dan is het: wie zwijgt, stemt toe"; meende Veerhoek. Padmos was zeer slecht te spre ken over deze tactiek. „Is dat nou een vorm van bestuurlijk denken?", wierp hij Veerhoek voor de voeten. „Als we willen dat er een fietspad komt, moe ten we eerlijk open kaart spelen en het gevecht aangaan." J. van den Berge (SGP/RPF/GPV) deelde volkomen kalm mee, dat er 'genoeg duidelijke en goede .argumenten' waren om het fiets pad in te tkenen op de kaart. Ook Van Zuijlen was die mening toegedaan. J. C. Hendrikse (PvdA) nam een afwijkend standpunt in: hij dacht dat door een fietspad het autogebruik niet zou afnemen, en vond ver melding in de voorschriften vol doende. De commissie adviseerde voorts, in de projectgroep Brou- wersdam te blijven zitten. Welis waar heeft Westerschouwen met de inrichting niet veel van doen, maar de invloed van het dagtoe- risme aan de dam op de gemeen te is dermate groot, dat een stem in de projectgroep nodig blijft, aldus de commissie. De liberaal Van Zuijlen stelde als enige dat dat ook best wat mag kosten, de anderen wezen op voorhand een forse bijdrage van de hand. Van den Berge vond dat gepro beerd moet worden de toeristen met zachte hand naar Goederee de te sturen in plaats van naar Westerschouwen. Dat leek de anderen weinig realistisch: Burgh-Haamstede en Renesse oefenen wegens de mogelijkhe den voor vertier meer aantrek kingskracht uit op de vakantie ganger dan Goedereede. De toerist die na een dagje Brou- wersdam wil kijken of hij nog in Renesse kan overnachten, zal wat de commissie betreft geen gebruik meer kunnen maken van het informatiesysteem Zee land Zien. De ondernemers in Renesse hebben dermate weinig belangstelling getoond voor dit ZONNEMAIRE Koninginnedag - Konin ginnedag speelt zich dinsdag 30 april in Zonnemaire af op het pleintje voor d'Ouwe Smisse, waar de heer Goemans om 9.30 uur het feest opent met het ont hullen van een lindeboom ter ge legenheid van het 25-jarig huwe lijk van koningin Beatrix en prins Claus. Om 9.45 uur worden ballonnen opgelaten en begint een rondgang met medewerking van de harmonievereniging Nut en Uitspanning. De Oranje- markt begint om 10.30 uur. Ma rio Magie begint om 11.15 en 15.30 uur een goochelvoorstel- ling en het ensemble Al Te Klein valt om 12.30 en 16.30 uur te be luisteren. Vanaf 13 uur is er een ruilbeurs met schminkhoekje voor de kinderen, waar ook het kinder-minicircus aan mee werkt. Om 14 uur begint de zes kamp. Er staat dit jaar geen Oranjebal op het programma. 'Infante' van Lalala Human Steps ROTTERDAM - Het Canadese gezelschap Lalala Human Steps brengt in de Rotterdamse Schouwburg de Nederlandse première van het nieuwste werk van choreograaf Edouard Lock 'Infante'. Er zijn twee voorstellingen: op woensdag 24 en donderdag 25 april. De bizar re choreografieën van de Cana dees worden gekarakteriseerd als shockerend, provocerend en gewelddadig. Overal waar La lala Human Steps optreedt zijn de reacties van het publiek en thousiast, soms zelfs verbijste rend. Twee keer eerder was de in Casa blanca geboren Lock met zijn uit Montreal afkomstige groep in Nederland te zien. Beide werken Human Sex' en 'New Demons' baarden toen opzien. In fysiek opzicht vergen de balletten van Lock het uiterste van zijn dan sers. Vooral van de vrouwen vraagt hij een niet-conventio- neel bewegingspatroon. Met het grootste gemak tillen zij hun mannelijke partners hoog boven hun hoofd, maken huivering- Auto in sloot: twee gewonden ZIERIKZEE - Bij een eenzijdig auto-ongeluk in Zierikzee zijn maandagmiddag autobestuur der J. K. en inzittende J. T., bei den uit Zierikzee, gewond ge raakt. Ze werden opgenomen in het plaatselijke ziekenhuis; K. is later overgebracht naar Goes. K. reed vanaf de Heuvelsweg de T-splitsing met de Lange Blok- weg op. Hij sloeg niet links- of rechtsaf, maar reed rechtdoor. De auto belandde hierdoor in de sloot en moest worden weggeta- keld. ZIERIKZEE Schoolavonden - Leerlin gen, ouders en leerkrachten van de protestants christelijke ba sisschool Jan Wouter van den Doel in Zierikzee kunnen don derdag 25 en vrijdag 26 april kij ken en luisteren naar de jeugd- musical 'Vakantie op de boerde rij'. De gesproken tekst is van Ben Ramondt en Mar van der Veer heeft de leidsteksten en de muziek geschreven. Het school- koor en de leerlingen van groep zeven werken mee aan de musi cal. Op het programma staan voorts zang, muziek en spel. De schoolavonden beginnen om 19,30 uur. wekkende horizontale pirouet tes in de lucht en vallen vervol gens met een doodsklap terug op de grond. De acrobatische ca priolen die Lock zijn dansers laat uitvoeren, ontnemen het publiek bijna de adem. Lock kondigt aan, dat zijn nieu we werk 'Infante', gemaakt voor zes dansers, qua sfeer romanti scher van aard is dan zijn andere balletten. Bovendien ligt de na druk meer op het voeten- en be- nenwerk. De muziek wordt ge maakt en uitgevoerd door de Duitse hardmusicgroep 'Ein- sturzende Neubauten'. Lock heeft een interessante visie op wat abstracte dans inhoudt. „Wanneer je een lichaam op een snelle, gecompliceerde manier ziet bewegen, fungeert je geheu gen voortdurend als een soort plaaggeest voor de beelden die je ogen opvangen. Als de hoe veelheid informatie zeer sterk en overweldigend is, dan laat het geheugen ons in de steek. Dan onstaat de interessante situatie waarin je dingen op een abstrac te manier ervaart. Of de passen worden uitgevoerd door een man of een vrouw is in mijn opi nie niet relevant", aldus Lock. Als middelbare schooljongen had Edouard niet de minste am bitie om zijn toekomst in de dans te zoeken. Hij koos voor het filmvak en kwam via een work shop toevallig in aanraking met dans. Momenteel is hij een veel gevraagd choreograaf. Voor zijn eigen groep legt hij de nadruk op wervelende snelheid, complexe bewegingen, allerhande theatra le effecten en hardrock muziek. Critici vergelijken zijn werk vaak met breakdance, acroba tiek en rock and roll. 'Infante' is gedeeltelijk ontleend aan de show die hij onlangs rond David Bowie maakte. Typisch post-modernistisch is de manier waarop Lock dans en muziek hun eigen gang laat gaan. Tij dens het repetitieproces werkt hij zonder muziek, in stilte. Pas op het laatst voegt hij een spe ciaal voor de choreografie ver vaardigde compositie toe. „Het is vreemd te constateren dat het visuele geen enkele emotie op roept. maar dat alleen geluid dat doet", zegt Lock. „Het is een soort drug, waai-je niks tegen be gint. Als je muziek hoort, heb je geen keus meer, je voelt je blij of verdrietig, zonder dat je weet waarom. Mijn opgave is om een dansstuk te maken, dat zonder muziek al interessant is en met muziek erbij nog sterker wordt. Mensen kijken uiteindelijk met hun oren." provinciale systeem, dat de sub sidie gestaakt moet worden. Padmos had als enige een ander standpunt. Hij vond dat er wel wat geld uitgegeven mag wor den voor de service aan de toe rist, en wilde bovendien de VVV's in Renesse en Burgh- Haamstede, dat wel met Zee land Zien werkt, niet uit elkaar drijven. Overigens noemde Pad mos fusie 'een ideaal'. Directeur N. J. Eilers van de Reinigingsdienst (tweede van links) demonstreert de milieubox. Verder vlnr de burgemeesters A. Vogelaar A. Bergshoeff en W. den Boer (foto Pieter Honhoff) BRUINISSE - De zak krijgt de zak. Met deze woorden maakte burgemeester A. Vogelaar dinsdag in Bruinisse een eind aan het jarenlange tijdperk van de gele plastic draagtas voor de inza meling van klein chemisch afval op Schouwen-Duiveland. Dat opmerkelijke moment, in het gemeentehuis te Bruinisse, viel samen met de introductie van de zogenoemde milieubox, die de komende weken in alle Schouwen-Duivelandse gemeenten de taak van de plastic tassen overneemt. In totaal zo'n 14.000 mi lieuboxen gaan naar even zoveel gebruikers van de rolemmer. De Bruse burgemeester ontving het eerste exemplaar uit handen van voorzitter W. den Boer van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. „Van een primeur is geen sprake", relativeerde Den Boer. „Maar de milieubox kan wèl een aanzienlijke verbetering van de wijze van inzamelen van klein chemisch afval betekenen." De reinigingsdienst denkt zes weken nodig te hebben om de mi lieubox van huis tot huis over Schouwen-Duiveland te versprei den. De distributie vindt plaats onder het motto 'Ons milieu: sa men redden we het'. Woensdag 17 april De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Pilharmonisch Orkest met werken van Grieg o.l.v. Heinz Wallberg Luxor Theater 20.15 Herman van Veen, cabaret Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Romeo en Julia', door het Na tionaal Ballet op muziek van Prokofjev Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Bij Jules en Alice', van Tom Lanoye, uitgevoerd door To neelgroep Amsterdam Donderdag 18 april De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest (zie woensdag 17 april) Luxor Theater - 20.15 Herman van Veen, cabaret Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Rómeo en Julia' (zie woens dag 17 april) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Bij Jules en Alice' (zie woens dag 17 april) Vrijdag 19 april De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest met een galaconcert o.l.v. Jonas Alexa met werken van Tsjaikovski en Borodin Luxor Theater - 20.15 Herman van Veen, cabaret Rotterdamse Schouwburg, nat. NL. hal - 17.30 'Voorbespreking', kritisch, hu moristisch en informatief, pro gramma door medewerkers van de schouwburg over voor stellingen in de erop volgende twee weken Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Romeo en Julia' (zie woens dag 17 april) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Bij Jules en Alice' (zie woens dag 17 april) Theater Zuidplein, Arlecchi- no - 20.30 'Purper Opus 8', humoristisch programma van Purper Bibliotheektheater - 20.00 'Mephisto', door het Klein Rotterdams Toneel, een stuk van Klaus Mann Theater De Evenaar - 20.15 'Bharata Natyam', klassieke dansstijl uit India Zaterdag 20 april De Doelen, kleiné zaal - 20.15 Internationale gitaarserie met Angel Romero uit Spanje Luxor Theater - 20.15 Herman van Veen, cabaret Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Romeo en Julia' (zie woens dag 17 april) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Bij Jules en Alice' (zie woens dag 17 april) Tineke Schouten treedt op in het Luxor Theater Theater Zuidplein, Arlecchi- no - 20.30 'Purper Opus 8', (zie vrijdag 19 april) Bibliotheektheater - 20.00 'Mephisto' (zie vrijdag 19 april) Hillegondakerk - 20.15 Ophir Trio, met viool, cello en piano Oude of Pelgrimskerk - 20.15 Pelgrimsconcert met werken van Mozart Diverse Lokaties Nationaal Museum Weekend', gratis bezoek aan musea in Rotterdam Zondag 21 april De Doelen, grote zaal - 14.30 Promenadeconcert door K.O.V. Symphonia o.l.v. Henk Brier met werken van Raff, Schumann en Saint-Saens De Doelen, kleine zaal - 20.15 Doelenensemble 'De voorbije toekomst' met werk van Buso- ni, Messiaen, Stockhausen en Debussy Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 De Nieuwe Dansgroep met twee choreografieën, voor ie dereen vanaf 7 jaar Bilbiotheektheater -13.00 'Mephisto' (zie vrijdag 19 april) Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Het landschap van Laura', een bijzondere voorstelling voor iedereen vanaf 5 jaar Diverse Lokaties Nationaal Museum Weekend (zie zaterdag 20 april) Maandag 22 april De Doelen, grote zaal - 20.15 Muziek Authentiek, orkest van de 18e eeuw o.l.v. Frans Brüggen Bibliotheektheater - 20.00 Grimasfestival met 'Het flauwgevallen paard' van Frangoise Sagan door toneel groep Risk Dinsdag 23 april De Doeléh, kleine zaal - 20.15 Nederlands Blazersensemble, de wereld van Henry Cowell o.l.v. Richard Dufallo Luxor Theater - 20.15 Tineke Schouten, jubileum programma Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Café Lehmitz'. gebaseerd op fotoboek van de Zweedse foto graaf Andres Petersen door theatergroep Carver Bibliotheektheater - 20.00 Grimasfestival met 'De vise- consul' van Marguerite Duras door Toneelgezelschap Blauw Woensdag 24 april Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Lalala Human Steps', nieuw ballet door een Canadese groep Bibliotheektheater - 20.00 Grimasfestival met 'Een bruid in de morgen' van Hugo Claus door Toneelvereniging De Kast Donderdag 25 april Luxor Theater - 20.15 Tineke Schouten met jubi leumprogramma Bilbiotheektheater - 20.00 Grimasfestioval met 'Tres sombreros de copa' van Mi- quel Mihura door toneelver eniging La Troupe Vrijdag 26 april De Doelen, grote zaal - 20.15 Rotterdams Philharmonisch Orkest met werken van Van Otterloo o.l.v. Jeffrey Tate Theater Zuidplein, Arlecchi- no - 20.30 'De oever', Frank Degruyter zingt eigen liedjes en een liedje van Jacques Brei Zaterdag 27 april Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'A midsummernight's dream', naar een verhaal van William Shakespeare door Footsbarn Theatre Theater Zuidplein, grote zaal -20.15 'De muisjes, deel I', om met een glimlach met vakantie te gaan. Gees Linnebank speelt met vijf acteurs/actrices de sterren van de hemel Zondag 28 april Rotterdamse Schouwburg, grote zaal - 20.15 'Der Freischutz', een opera van Carl Maria von Weber, uit gevoerd door Opera Forum Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Karton', over een echtpaar dat in een huiskamer van kar ton woont, voor iedereen van af 7 jaar Maandag 29 april De Doelen, grote zaal - 20.15 'The Gershwin Years', Louis van Dijk, Pim Jacobs en Pieter Van Vollenhoven met een con cert t.b.v. de Stichting Fonds Hulp aan Slachtoffers Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Blieken' een stuk gebaseerd op het werk van Kurt Schwit- ters en uit de 'Pronografie' van Witold Gombrowicz Dinsdag 30 april Stadhuisplein - 14.00 tot 18.00 Koninginnedag. optredens van Rocking JoJo and his Red Angels en René Schuman Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. MilIITT Ergernissen van een majoor b.d. Wim C. van Breda, majoor Klu b.d. uit Zoutelande betwijfelt of milieu en toerisme schade on dervinden van de Woensdrecht- se oefenvluchten boven Zee land. Dat is zijn goed recht. Als hij schrijft dat 'naar verhouding- weinigen' in die branche een 'goed belegde boterham' verdie nen, baseert hij zich kennelijk op een eigen subjectieve schatting. In het andere geval ben ik nieuwsgierig op welke gegevens hij zich baseert. Verder spreekt hij over 'sporadisch vliegtuigge luid', sporadisch: 'zeldzaam' zegt mijn woordenboek. De waarheid is anders: februari 1991:241 lesvluchten, die -dat wordt door defensie onderkend- geluidsoverlast veroorzaken. Luidruchtige toeristen, mensen die te hard door Zoutelande rij den en poepende honden, dat zijn zaken waar de majoor b.d. zich -in tegenstelling tot de oefenvluchten- echt aan ergert. Hij vergeet dat dit zaken zijn waarbij de plaatselijke en pro vinciale overheden regulerend en corrigerend op kunnen tre den, wat -schandelijk genoeg- niet geldt voor ongewenste oe fenvluchten. Verder klaagt Van Breda dat leerling-vliegers 'toch ergens' moeten kunnen oefe nen? Hij herinnert zich niet dat dit vroeger in Noord-Amerika gebeurde. Een groot land, waar we van harte welkom zijn. De Klu-man b.d. vindt dat we to lerantie, begrip en verdraag zaamheid in onze overwegingen moeten betrekken! Dat doen we, majoor. In dezelfde mate als de fensie dat doet tegenover ons. Houdt u zich maar bij de toeris ten, de auto's en de hondepoep in Zoutelande. dat is minder hoog gegrepen. En bestrijdbaar. J. de Rooy Wijngaardstraat 5 Veere Boertien II Er zijn na de statenverkiezingen al heel wat suggesties aangedra gen, over de oorzaak van de lage opkomst. Maar in de PZC van 13 april staat wel de origineelste. Onze commissaris van de konin gin denkt n.l. dat niet het falen, ondemocratisch handelen of het sjoemelen met gemeenschaps geld door politici de reden is, maar omdat wij zo tevreden zijn. Een vermoedelijke reden, die dichter bij de werkelijkheid staat, wil ik graag geven S Tweede Kamer zich u uitspreekt, dat een b, zaak moet worden uitgevoe.- en de betreffende bewindi» of -vrouw wil dat niet uitvoer? gaat dat gewoon niet d mocratie of niet. En datSCUfi, maar al te vaak. De doordeed missaris genoemde reden i§8 weer eens een bewijs van, hot» deze bestuurders van de (de gewone kiezer) afstaan. R A. Joo$, Zusterstraat 51 Middelhui Boertien III Ik vraag mij af wat dr. E. ertoe bewogen heeft om eeii& spraak te doen over het ster», drag van de Nederlandse kieg Hij beweert nl. dat de la komst bij de laatste stal..., kiezingen te wijten is aanpofi. ke desinteresse, die het gen]: zou zijn van de tevredenheid! bij de burger zou bestaan or* het eigen welvaartsniveau, if kan mij voorstellen dat een ét, gelijke verklaring zou kunne gelden voor het stemgedrag va de gemiddelde Nederlandse!» zer, maar geldt deze ookvooi» Zeeuwse kiezer? Hoewel ve dit, al of niet bewust, vergel dragen statenverkiezingen?® landelijk, mar een proving karakter, zodat van een C.dlj een uitspraak over de pl ke situatie verwacht m den. Er kan niet zondermeer» zegd worden dat de lage tg. komst in Zeeland te wijtenisa politieke desinteresse, ftf Boertien weet dat in Zeeland» paalde zaken de publieke opiri t.a.v. de provinciale politieke politici hebben kunnen te vloeden. Gezien zijn pe ke betrokkenheid in de; verdenk ik hem er echter stel van dat hij dezè mogelijkere klaring bewust niet a Zijn bedenking t.a.v. de waardi van ons democratisch stelsel js tuigt van enige hypocrisie. 1 kalving van het democrat^ stelsel kan moeilijk geweta worden aan de burgers c.q. zers. Deze bepalen slechls a verhoudingen waarin politieÜ partijen in de besturen worde vertegenwoordigd. De politie» partijen en politici zijn veras woordelij k-voor het op een zo mocratisch mogelijke wijze ui oefenen van hun taak. Boertie kan beter de hand in ei zem steken. Drs. E. van Vetet Wilhelminastml'ii Krabbenim Reactie Kamer van Koophandel MIDDELBURG - Het vooront werp-ruil verkavelingsplan Walcheren schenkt onvoldoen de aandacht aan de wensen en problemen van de recreatie. Dit schrijft de Kamer van Koop handel in Middelburg in een reactie. Zo rept het plan niet over golfterreinen en over ka noroutes, terwijl daar wel be langstelling voor bestaat. De Kamer van Koophandel wil bo vendien dat het aantal hectares bos wordt uitgebreid. De ge noemde oppervlakte van 275 hectare vindt de kamer een mi- In de brief stelt de Kamer van Koophandel dat de recreatie wat betreft werkgelegenheid een belangrijke rol speelt op Walche ren. Zo werd in 1985 de totale werkgelegenheid geraamd op 2500 a 2800 mensjaren. Die cij fers zijn inmiddels achterhaald. Het aantal arbeidsplaatsen in die sector is tien a vijftien pro cent toegenomen. Meer bos De Kamer wil dat de recreatie betrokken wordt bij de aanleg van het bos, omdat de bossen ook gebruikt moeten worden door recreanten. „Uitbreiding van het areaal beschouwen wij van groot belang voor recreatie en toerisme. Daarbij gaat het niet alleen om alternatieve vrije- tijdsmogelijkheden in het hoofd seizoen, maar ook en vooral om seizoensverlenging." Het bos, al dus de brief, is niet alleen be doeld voor de recreanten maar heeft ook een dagrecreatieve functie voor de Walcherse bevol king. De Kamer betreurt het dat de kuststrook geen deel uitmaakt CDA vergadert in Meliskerke MELISKERKE - Het Regionaal Verband Walcheren van het CDA houdt woensdag 24 april in Ons Huis in Meliskerke een alge mene ledenvergadering. Het huishoudelijk gedeelte begint om 19.30 uur. Daarna, vanaf 20.15 uur. volgt een openbaar- ge deelte. CDA-gedeputeerde L. Nederhoed-Zijlstra spreekt dan over de actuele politiek. van het ruilverkavelingspls „Uit toeristisch-recreatief ooj punt kan de kuststrook niette gezien worden van het achterlij gende gebied." De Kamerpl ervoor om in het ruilverkave lingsplan meer aandacht te steden aan de bereikbaarheid van recreatiegebieden voor tel openbaar vervoer, bijvoorber!: door bredere wegen aan te leg gen. Het strand zou beter ten moeten worden en de strand overgangen zouden toeg; ker kunnen. Daarnaast wil ót Kamer van Koophandel betere parkeermogelijkheden 11 kust. Toernooi basketbal rolstoelers OOSTKAPELLE - Mor?» avond (donderdag) wordt in d' sportzaal van het zeehospilw Zonneveld in Oostkapellc rolstoelbasketbaltoernooi ft houden. Vier teams - Vriend», kring I en II en BC V en II - doen eraan mee. De led» van de basketbalvereni?»! Vlissingen nemen voor die genheid plaats in een rolstoel om op die manier de sportieve strijd aan te binden met hun» valide sportvrienden. De leden van De Vrienden!®? komen uit in de stimulering® visie rolstoelbasketbal van» Nederlandse Basketbal I De competities van i e divisi' zijn op recreatief niveau, 1 Vriendenkring speelt in de poule van die divisie. De pltè draait dit seizoen erg goed- Wj nog drie speelronden voor o boeg bezet De Vriender» een gedeelde eerste plaatp een wedstrijd minder gf dan opponent IJsselstreeMj Het doel van de Vriendenkring'; om lichamelijk 0 de mogelijkheid te bieden op tief sportgebied, recreatief®^ te zijn en tegelijkertijd elkaar ontmoeten. De BC Vlissingen is twee jaar F leden ontstaan uit een •"",1 werking tussen Marathon Souburg en bedoeld voort delijk spelende teams. De wedstrijden beginnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 30