PvdA houdt zware portefeuilles Een Belgische prijs voor een tekening vol symbolen Zangcoach uit VS traint Vlissingse Barbershoppers Conflict over reorganisatie Middelburg Reeks activiteiten op koninginnedag in Vlissingen streek letels verdeeld in Vlissings college lezers schrijven WOENSDAG 17 APRIL 1991 vA - De PvdA in behoudt de 'politiek' VUSSINGEN Vlissingen bel belangrijke portefeuilles volks huisvesting, stadsvernieuwing, economische zaken en recreatie f„ toerisme. Alleen het taken- uakkct sport en cultuur is naar rpA-wethouder L. C. Poppe-De Looffovergeheveld. Het college van ben w van Vlissingen heeft jil dinsdag meegedeeld. Een aanpassing van de portefeuilles was nodig, omdat PvdA-wet- houdcr D. J. P. Bruinooge is ver lakken als gedeputeerde naar jcprovincie. Zijn 'zware' porte feuilles zijn verdeeld onder nieuwkomer H. J. M. de Haas en C de Keijzer die tevens loco- biirgcmeester is geworden. De Keijzer behoudt onderwijs, Tafeltennis voor bedrijven in Middelburg MIDDELBURG - In de eerste Idas van de Walcherse Bedrijfs Tafeltennis Vereniging (WBTV) is liet de formatie van De Voogd gelukt om ondanks de handicap om met slechts twee man te moeten spelen een gelijkspel te bewerkstelligen tegen het team van Middelburg I (5-5). Inde tweede klas heeft Amor I de leiding overgenomen van Provincie I. De Amor-ploeg boekte een 9-1 winst op PNL II, terwijl Provincie tegen ABN/ AMROI niet verder kwam dan eenpuntendeling, 5-5. Gieterij II verloor op het nippertje (4-6) van Administratiekantoor Lansu. De stand, eerste klas: 1 PZEM 9- 66,2 CBBZ 9-48, 3 Gieterij 18-45, 4 Basco I 9-43, 5 Middelburg I 11-43,6 De Voogd 9-41, 7 PNL I Tweede klas: 1 Amor I 12-87, 2 Provincie 112-85, 3 ABN/AMRO 11-58,4PPN11-52,5 Administra tiekantoor Lansu 11-51, 6 Werk plaatsen Walcheren 11-49,7 PNL 1112-47,8 Gieterij II12-31. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 17 april in sporthal Slaghvaert in Middelburg, eer steklas: Gieterij I-Basco I; twee de klas: ABN/Amro-PNL II, PPN-Werkplaatsen Walcheren; derde klas: Havenschap-Basco n, Meppers I-Madi I, ETBZ-Ge- schiere Wattel, Installatiebedrijf Middelburg-Meulenberg; vierde klas: Middelburg II-Meppers II, Madill-Verbrugge de Meyer. maar zal zich de resterende zit- tingstijd van het college bezig houden met volkshuisvesting, stadsvernieuwing en monumen ten, voormalige aandachtspun ten van Bruinooge. De Haas neemt economische zaken en bedrijven en recreatie en toeris me over van Bruinooge. De por tefeuilles sociale zaken, werkge legenheid en personeel waren eerst van De Keijer, maar vallen nu ook onder verantwoordelijk heid van De Haas. De portefeuil les van burgemeester J. C. Th. van der Doef de wethouders W. Wisse en T. R. K. Meijers blijven ongewijzigd. CDA-fractievoorzitter D. Vos zei dinsdag 'tevreden' te zijn over het in de wacht slepen van de portefeuilles sport en cultuur. „Het volledige welzij nspakket is nu naar mevrouw Poppe-De Looff gegaan, De andere wet houders in het college hebben er niks bij gekregen." Tevreden Bij de algemene beschouwingen in november vorig jaar liet De Vos al doorschemeren na het vertrek van Bruinooge wel iets te zien in een herschikking van de portefeuilles. Daarbij doelde hij naar eigen zeggen vooral op sport en cultuur. De Vos beklem toonde dinsdag 'niet gelonkt te hebben naar 'zwaardere porte feuilles' als volkshuisvesting en stadsvernieuwing. „Echt niet. Wij zijn tevreden, We hebben hierom gevraagd. Je kunt hier mee ook zien dat de PvdA ver trouwen heeft in wethouder Inbraak en vernieling in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een inbraak in een winkelpand aan de Scherminkelstraat in Vlissin gen is in de nacht van zondag op maandag voor 5000 gulden aan goederen ontvreemd. Een ruit in een deur werd ingeslagen en het pand werd doorzocht. De buit bestaat uit electronische apparaten. De etalageruit van een winkel aan de Lange Zelke is maandag rond middernacht vernield. De ruit van vijf bij twee meter was gescheurd en op enkele plaatsen verbrijzeld. Uit het pand is niets weggenomen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekor ten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespon deerd. 1 I I I I 1 I I I I I TT Ergernissen van een majoor b.fl. Wim C. van Breda, majoor Klu b,d, uit Zoutelande betwijfelt of milieu en toerisme schade on dervinden van de Woensdrecht- se oefenvluchten boven Zee land. Dat is zijn goed recht. Als hij schrijft dat 'naar verhouding weinigen' in die branche een 'goed belegde boterham' verdie nen, baseert hij zich kennelijk op een eigen subjectieve schatting. In het andere geval ben ik nieuwsgierig op welke gegevens hij zich baseert. Verder spreekt hij over 'sporadisch vliegtuigge luid', sporadisch: 'zeldzaam' zegt mijn woordenboek. De waarheid is anders: februari 1991:241 lesvluchten, die -dat wordt door defensie onderkend- geluidsoverlast veroorzaken. Luidruchtige toeristen, mensen die te hard door Zoutelande rij den en poepende honden, dat zijn zaken waar de majoor b.d. ach -in tegenstelling tot de oefenvluchten- echt aan ergert. Hij vergeet dat dit zaken zijn waarbij de plaatselijke en pro vinciale overheden regulerend en corrigerend op kunnen tre den, wat -schandelijk genoeg- zuet geldt voor ongewenste oe fenvluchten. Verder klaagt Van Hreda dat leerling-vliegers 'toch ergens' moeten kunnen oefe nen? Hij herinnert zich niet dat dit vroeger in Noord-Amerika gebeurde. Een groot land, waar we van harte welkom zijn. De Hlu-man b.d. vindt dat we to lerantie, begrip en verdraag zaamheid in onze overwegingen moeten betrekken! Dat doen we, rnajoor. in dezelfde mate als de fensie dat doet tegenover ons. Houdt u zich maar bij de toeris ten, de auto's en de hondepoep jn Zoutelande. dat is minder h°oggegrepen. En bestrijdbaar. J. de Rooy Wijngaardstraat 5 Veere hoerden II I ,^1na de statenverkiezingen am at suSgesties aangedra- s over de oorzaak van de lage Phomst. Maar in de PZC van 13 P staat wel de origineelste. _nze commissaris van de konin- JJ'denkt n.l. dat niet het falen, ondemocratisch handelen of het Poppe-De Looff, anders hadden ze sport en cultuur niet afge staan." Ook met de verdeling van Brui- nooge's takenpakket onder De Keijzer en De Haas had de CDA-fractievoorzitter geen en kele moeite. Dat De Keijzer na de herschikking minder porte feuilles heeft overgehouden komt volgens het CDA alleen maar het loco-burgemeesters schap ten goede. Wethouder De Haas zei dat De Keijzer de 'zwaarste' portefeuil les onder beheer heeft gekregen omdat deze na het vertrek van Bruinooge algemeen gezien wordt als lijsttrekker van de PvdA. „Persoonlijke intéresses hebben daarbij geen rol ge speeld", aldus De Haas, die vlak na zijn verkiezing tot wethouder liet weten wel wat te zien in de portefeuille volkshuisvesting. „Maai- ik kan me zeer wel vinden in de huidige verdeling. Het is een keurige en zeker volwaardi ge portefeuille geworden." Bedrijfsvolleybal in Middelburg MIDDELBURG - In de eerste klas bij de heren van het be drijfsvolleybal in Middelburg behaalde leider Tonny Leynse een 2-1 overwinning op Amnes ty International/JCV. Atochem Vlissingen ging met 0-3 onder uit tegen Voskamp/'t Zand. Zekatel is alleen aan de leiding gekomen in de eerste klas bij de dames. De ploeg, die met 2-1 van DVC Amro won, heeft echter een wedstrijd meer gespeeld dan de concurrentie. De overige uitslagen zijn, HEREN, tweede klas: Koopcentrum Groe nendijk-Zuiderduin 2-0, Smash/ Streekschóol-Maartense/Dauwen- daele 3-1, Kruitmolen/Dauwendae- le-'t Schrobbelèrke/Amor 0-3, Oost- kapelle I-Tah Xin/Da Xin/Blauw Wit I 3-0; derde klas: LW-Oostkapelle II 1-2, Houtland/SVS-Zeeland College 0-3; vierde klas: Van de Akker/Dau- wendaele-Maco I 0-3, Installatiebe drijf Goes-Frans Gillissen 3-0; vijfde klas: Astrow-Provincie II 3-1, PZC- Kinderzorg 0-3; zesde klas: SV Duo li-Provincie I 1-1, Toorenvliedt- Greenpeace 0-2; zevende klas: MSVS-Delta College 0-3, Heao Vlis- singen-EPZ 0-3. DAMES, twede klas: Oostkapelle I- Dynamo 0-3, LVV I-Schoonen Elek tra 3-0; derde klas: Astrow II-Tonny Leynse II1-2, MPSO-LWII0-2; vier de klas: SVA/Van Marion-Zeeland College 3-0, Oostkapelle II-Verkaik/'t Zand II 3-0. Jim De Busman traint de zangers van het Vlissingse Barbershopkoor ij'oto Oscar van Beest) VLISSINGEN - Jim De Busman probeert ze naar adem te laten happen, maar de jongens van het Vlissingse Barbershopkoor geven nauwelijks krimp. De muziekspecialist uit de staat Wisconsin in de Verenigde Sta ten laat de elf barbershopzan- gers dinsdagavond puffen en sissen om hun ademhaling on der controle te brengen. Tonen moeten steeds langer worden aangehouden. Hij laat ze hun adamsappel ontdekken en hun trillende neusschotjes voelen. Hun hoofden gaan kriebelen van het resonerende 'Bin- goooo': „Je moet het zoemen voelen van je jukbeenderen tot in je oogkassen." De Busman gaf dinsdagavond op uitnodiging zangtraining in 't Anker in Vlissingen. Hij is een week in Nederland voor een trai- ningweekeinde voor koren en kwartetten in Ede. In de dagen vooraf trekt hij door het land om koren hier en daar vluchtig bij te spijkeren. Het is zijn tweede bezoek aan Holland, het land van zijn voor ouders. pioniers uit de achttien de eeuw. Zijn werkgever, een in ternationaal muziekinstituut - „hoofdkwartier van de barber shop" - in Kenosha, stuurt hem twintig weken per jaar op reis door de Verenigde Staten, Cana da en Europa om zangcolleges en -trainingen te geven. Bakermat Dirigent Wouter Moraal laat zijn koor graag voor een avond in handen van de Amerikaan. „Ik ben een amateur, hij is een spe cialist. Inderdaad zijn er in ons land ook genoeg zangpedago gen. maai- in Amerika ligt de ba kermat van het barbershoppen. Hij weet er toch het fijne van." Barbershopsinging is een van zijn favoriete stijlen, vertelt De Busman. De harmonie luistert nauw, maai" iedere amateurzan ger kan barbershop aan, stelt hij. Het is ontspanning, samen liedjes zingen over dagelijkse dingen. Twaalf geconcentreerde gezich ten accepteren op- en aanmer kingen met een goedgehumeurd Thank you. Gezondheid van de stem, lichaamshouding, klank vorming en stemgebruik passe ren de revue. Een bebaarde zan ger krijgt een zakspiegeltje in de hand geduwd. „Zie je wel!", roept de 'coach' als de zanger, kijkend in het spiegeltje, plots zijn mond durft te gebruiken. De koorleden in hun blauwe jas jes met rode,revers, gouden tail leband en vlinderdas bevallen Jim De Busman. Met compli mentjes vuurt hij hen aan. „We ten ze eigenlijk wel hoe goed ze afsteken bij koren aan de over kant van de Grote Plas?" vraagt hij dirigent Moraal. Ze worden er bijna verlegen van. Het Engels dat de Nederlanders produceren noemt De Busman heel herkenbaar. „Het is fantas tisch dat iedereen hier verstaat wat hij zingt in een andere taal. Toen ik opera zong in het Ita liaans, moest ik het via Duits naar Engels vertalenvoor ik be greep wat ik zong." ,.M met gemeenschaps- Hoor politici de reden is. r omdat wij zo tevreden zijn. ««vermoedelijke reden, die Mj de werkelijkheid staat, wil ik graag geven. Als de Tweede Kamer zich unaniem uitspreekt, dat een bepaalde zaak moet worden uitgevoerd, en de betreffende bewindsman of -vrouw wil dat niet uitvoeren, gaat dat gewoon niet door, de mocratie of niet. En dat gebeurt maai" al te vaak. De door de com missaris genoemde reden is er weer eens een bewijs van, hoever deze bestuurders van de basis (de gewone kiezer) afstaan. H. A. Joosse Zusterstraat 51 Middelburg Boertien III Ik vraag mij af wat dr. Boertien ertoe bewogen heeft om een uit spraak te doen over het stemge- drag van de Nederlandse kiezer. Hij beweert nl. dat de lage op komst bij de laatste statenver kiezingen te wijten is aan politie ke desinteresse, die het gevolg zou zijn van de tevredenheid die bij de burger zou bestaan over het eigen welvaartsniveau. Ik kan mij voorstellen dat een der gelijke verklaring zou kunnen gelden voor het stemgedrag van de gemiddelde Nederlandse kie zer, maar geldt deze ook voor de Zeeuwse kiezer? Hoewel velen dit, al of niet bewust, vergeten, dragen statenverkiezingen geen landelijk, mar een provinciaal karakter, zodat van een C.d.K. een uitspraak over de plaatselij ke situatie verwacht mag wor den. Er kan niet zondermeer ge zegd worden dat de lage op komst in Zeeland te wijten is aan politieke desinteresse. Ook Boertien weet dat in Zeeland be paalde zaken de publieke opinie t.a.v. de provinciale politiek en politici hebben kunnen beïn vloeden. Gezien zijn persoonlij ke betrokkenheid in deze zaken verdenk ik hem er echter sterk van dat hij deze mogelijke ver klaring bewust niet aanroert. Zijn bedenking t.a.v. de waarde van ons democratisch stelsel ge tuigt van enige hypocrisie. Af kalving van het democratisch stelsel kan moeilijk geweten worden aan de burgers c.q. kie zers. Deze bepalen slechts de verhoudingen waarin politieke partijen in de besturen worden vertegenwoordigd. De politieke partijen en politici zijn verant woordelijk voor het op een zo de mocratisch mogelijke wijze uit oefenen van hun taak. Boertien kan beter de hand in eigen boe zem steken. Drs. E. van Velzen Wilhelminastvaat 15 Krabbendijke De Middelburgse beeldend kunstenaar Leendert van der Pool met zijn prijswinnende tekening Tegenstelling lfoto Oscar van Beest Werk Leendert van der Pool bekroond MIDDELBURG - De teke ning: een scheepstros, dik ge vlochten touw, sterk en som mige delen verweerd, ge knapt, verankerd op een ach tergrond van donker naar licht. Precies en zeer gedetail leerd, realistisch getekend met potlood in grijs en san- quine. Een kunstwerk van de Middelburgse beeldend kun stenaar Leendert van der Pool (45) met als titel Tegenstel ling. Het touw, een symboli sche verwijzing naar de 'le venslijn', sterk en toch kwets baar, hoop en vergankelijk heid. Een wat merkwaardige voor stelling om juist met dit werk de grote prijs van de Belgische VVV Westerlo 1991 te winnen. Leendert: „Nou ja. het hoefde niets te maken te hebben met toeristen of recreatie. Het the ma van de wedstrijd was Te kenkunst." Het was reeds de achtste editie van de Grote Prijs VVV Westerlo, waarvan de beste bekroningen al suc ces geoogst hebben in binnen- en buitenland. Dit jaar moest de vakkundige jury een keuze maken uit 120 figuratieve kunstwerken van zo'n 40 kun stenaars. Derde keuze Leendert van der Pool won, als enige buitenlandse inzender, de eerste prijs - een oorkonde en een bedrag van 25.000 Bel gische frank. Hij had drie werken ingezonden, de andere twee - vanaf zondag te zien in galerie Esprit in Clinge - vie len buiten de prijzen. Was hel ook zijn keuze? „Nee. niet echt. de nu bekroonde inzen ding was eigenlijk mijn derde keuze." zegt de gebaarde Mid delburger bescheiden glimla chend. Het tentoongestelde bekroonde werk beeft hij in middels terug, het hangt weer aan de muur van zijn unieke atelier boven de oude stads poort de Koepoort. „Daar ben ik blij mee en voorlopig wil ik het ook niet meer kwijt." Van der Pool heeft iets met touw. kabels, kettingen, frag menten van schepen. De prijs- winnehde tekening 'weerspie gelt het vermogen van de kun stenaar om in eenvoudige beeldspraak een grote gela denheid te brengen en vaste vormlijnen tot gebalde figuren te transformeren,' zo luidde het oordeel van de vijfkoppige jury. Voor Van der Pool zijn zijn te keningen symbolen van het le ven, afgeleid van zijn liefde voor alles wat met de zee en de scheepvaart te maken heeft. Geen getrouwe kopie van een schip, maar slechts een frag ment ervan; een boeg, de ge krulde lijnen van de plecht, een achterschip zonder het roer (het stuurloos zijn), een bolder met een ankerketting, een scheepstros. „Voor mij al lemaal objecten die leven en naar het leven verwijzen." zegt de in Schiedam geboren kun stenaar. Daarnaast verdiept hij zich in kalligrafie, een kunstvorm die hij op geheel eigen wijze, bijna impressionistisch, gestalte geeft. Binnenkort vertrekt hij naar New York, waar hij is uit genodigd om zes weken kalli grafie te doceren. Een geheel nieuwe ervaring, waarvan hij hoopt nieuwe ideeën op te doen. Wellicht het strakke van de New Yorkse skyline? „Ach. het is goed voor een kunste naar even uit zijn eigen omge ving weg te gaan." MIDDELBURG - De Mid delburgse gemeente-ambte naren zijn er niet gerust op dat ze voldoende zeggen schap zullen krijgen in het gereorganiseerde gemeen telijk apparaat. Het plan voor de reorganisatie gaat binnenkort voor goedkeu ring naar de raad. In een ex tra editie van het interne blad van de gemeente, de Proatpoale, dreigt de werk nemersdelegatie van het Georganiseerd Overleg (een soort ondernemingsraad) het overleg met het college op te schorten. De werkne mers vinden dat zij niet vol doende inbreng hebben ge had in het bedrijfsplan én dat hun inspraakreacties niet voldoende serieus zijn genomen. Wethouder G. B. J. Schoen makers (personeel en organi satie) is hoopvol dat nader overleg toch nog zal leiden totovereenstemming over het bedrijfsplan, de blauw druk voor de manier van werken in de nieuw ingedeel de organisatie. Vandaag (woensdag) gaan de partijen weer om de tafel zitten. De nieuwe structuur, een indeling in vier sectoren, staat niet ter discussie. Het 'cultuurprobleem' bij de ge meente is volgens de wet houder in het geding: hoe wordt er gewerkt, mag ieder een ideeën inbrengen, wordt er serieus naar geluisterd. Schoenmakers: „Het is een probleem van emotionele aard, dat zich erg moeilijk laat uitdrukken. Maar er zul len toch hele rationele be slissingen moeten worden genomen." De werknemers die zitting hebben in het Georgani seerd Overleg wilden dins dag in afwachting nieuwe onderhandelingen geen toe lichting geven op het gere zen conflict. Zaalvoetbal in Middelburg MIDDELBURG - Met een 5-2 ze ge op RPM I heeft Sinar I het kampioenschap in de tweede klas van het zaalvoetbal in Mid delburg behaald. In de eerste klas laat de kampioen nog op zich wachten. SWSW I heeft na een 5-2 winst op Assurantiekan toor De Bruyne de beste kansen, maar ook Bijou Lederwaren I is nog in de race. De laatste wed strijddag kan pas de beslissing brengen. Zeelandia I en OCMA speelden met 7-7 gelijk. Middelburg II be haalde een krappe 7-6 overwin ning op Raja Wali I en FC Lau rens I won met 6-4 van Installa tiebedrijf Middelburg. In de tweede klas deelden Arne- muiden en Dauwendaele I de punten, 2-2. Combinatie bleef met 5-2 de baas over Bijou Le derwaren II en Zeelandia II ging ,met 0-6 onderuit tegen Tah Xïn/ Da Xin/Blauw Wit II. In de laatste wedstrijd in de der de klas heeft Tramzicht zich nog op de tweede plaats kunnen spe len door kampioen Trefcenter een forse 5-1 nederlaag te bezor gen. In de vierde klas zegevierde RPM II met 5-3 over Draadkrab bers III. De stand, eerste klas: 1 SVSW 21-34,2 Bijou Lederwaren 121-32, 3 Assuran tiekantoor De Bruyne 21-29, 4 FC Laurens I 20-23. 5 Installatiebedrijf Middelburg 21-22. 6 De Pinten 20-21. 7 OCMA 21-21, 8 Middelburg n 20-20, 9 Zeelandia I 20-19. 10 Draadkrab bers H 20-9,11 Rosario II19-9.12 Raja Wali 121-5. Tweede klas: 1 Sinar I 20-32 (kam pioen), 2 Arnemuiden 20-29, 3 FC Laurens II20-25, 4 Combinatie 20-24, 5 Amgas 20-21, 6 Dauwendaele I 20- 21. 7 Zeelandia II 20-20, 8 Blauw Wit n 19-18. 9 RPM I 19-17, 10 Bijou Le derwaren II20-6,11 Raja Wali II20-5. Derde klas: 1 Trefcenter 18-28 (kam pioen). 2 Tramzicht 18-26. 3 Chrom- pack 18-25, 4 Middelburg III 18-23, 5 Sinar II 18-22. 6 SV Duo I 18-14, 7 Hoechstboys 18-14,8 Dauwendaele II 18-13.9 Kraaien 18-8,10 Streekschool 18-7. Vierde klas: 1 Welsinge II18-31 (kam pioen), 2 FC Laurens III 17-23, 3 Draadkrabbers III 18-22, 4 FC Lau rens IV 18-22, 5 Brandweer 17-21, 6 RPM II18-18, 7 Dauwendaele III18- 13.8 SV Duo II18-13, 9 SVSW II18-12, 10 VPV18-1. Het ivedstrijdprogramma voor vrij dag 19 aprilsporthal Voorborch 19.40 Bijou Lederwaren I-Raja Wali I. 20.35 uur Rosario II-Zeelandia I. 21.30 uur Draadkrabbers II-De Pin ten. 22.25 uur OCMA-Middelburg 11. Twee tankers aan de grond door de wind VLISSINGEN - Twee binnen- vaarttankers, de NedLoyd 56 en de NedLoyd 92 hebben gister avond aan de grond gezeten op de Westerschelde. De tankers liepen door de harde wind om streeks 21.00 uur uit de koers en kwamen vast te zitten in de Everingen ter hoogte van Ter- neuzen. Sleepboten voeren uit, maar hoefden niet in actie te ko men. De Ned Loyd 92 kwam al snel op eigen kracht los en zette de tocht van Antwerpen naar de Vlis singse Sloehaven voort. De Ned Loyd 56 kwam om 23.50 uur - eveneens op eigen kracht - vlot door het opkomende tij. Na in spectie door DGSM kreeg de Ned Loyd 56 toestemming om door te varen naar de Sloehaven. VLISSINGEN - Koninginnedag in Vlissingen wordt dinsdag 30 april gevierd met een groot aan tal verschillende activiteiten op ruim veertien plaatsen in de stad. Koninklijke harmonie Ons Genoegen opent de feest dag met een wandeling vanaf de Koestraat naar het Stadhuis plein, waar om 10.00 uur de vlag wordt gehesen. Op het plein ge ven ook de Deltaband en het Zeekadettenkorps acte de pré- sence. Ons Genoegen zet vervolgens de toer door de binnenstad voort. Om 11.00 uur gaat de Oranjeloop van Atletica van start. Lopers kunnen zich aanmelden bij het parkeerterrein naast de oprit naar boulevard Evertsen. In speeltuin d' Oude Stad begint om 10.00 uur het Ganzebordspel en om 14.00 uur een puzzelspeur tocht door de binnenstad voor kinderen vanaf vier jaar. In het Wijkcentrum 't Anker begint om 10.00 uur kindershow Pinario. Om 12.00 uur vertrekt Drum en Buglekorps Blue Spirit uit Mid delburg voor een muzikale rond wandeling door de wijk. In de speeltuin aan de Zuidbeek- seweg beginnen om 13.30 uur kinderspelen voor vier- tot twaalfjarigen. Om 17.00 uur krij gen alle deelnemers een prijs, 's Avonds is er oranjebal in de Lammerenburcht met dansor- kest, Break Out. Vanaf het speel veld aan het Van Nispenplein vertrekken om 9.30 uur verklede kinderen met versierde fietsen voor de lawaaioptocht. De mooist verklede kinderen krij gen een prijs. Om 10.30 uur be ginnen daar de kinderspelen. Om 15.30 uur worden ballons op gelaten. In de speeltuin aan de Bloemenlaan beginnen om 14.00 uur allerlei spelen en een speur tocht. Muziekkorps Johan Friso uit Middelburg treedt om 16.00 uur op. Vanaf het speelterrein in Bos- senburgh vertrekt om 10.00 uur een versierde-fietsenoptocht. Brassband Caecilia treedt op van 13.15 uur, als de kinderspe len beginnen, tot 13.45 uur, bij de aanvang van de soundmix-play- backshow. Bij buurthuis Alde- gonde gaat de kinderoptocht met Juliana's Drum en Bugle korps om 10.30 uur van start. De dag wordt gevuld met muziek en diverse spelen Om 19.30 uur is het oranjebal in het wijkgebouw. Oost-Souburg Bij het Oranjeplein en de Doorniusstraat, in Oost-Sou burg beginnen om 10.00 uur de kinderspelen en een optreden van Vlijt en Volharding. Om 12.30 uur is het zeskamp. Twirl- team Schoonenburg en het mu ziekkorps begeleiden om 18.30 uur het oplaten van de ballons en de optocht met verklede kin deren. Buurtvereniging Van Duyven voorde houdt bij De Schuur om 11.15 uur een voetbalwedstrijd van verklede bestuursleden en medewerkers tegen buurtbewo ners. Om 13.00 uur trekken de versierde fietsen .door de wijk en om 13.45 uur begint een poppen theater voor kinderen tot tien jaar in De Schuur. Er zijn verder kinderspelen en een lawaaiop tocht. Ritthem In de Dorpstraat in Ritthem be ginnen om 9.00 uur de kinder- en om 13.30 uur de volksspelen. Om 16.00 uur vertrekken de dorpsbe woners voor een oriéntatierit per auto of fiets. Muziekvereni ging Onda concertreert vanaf 19.30 uur in de muziektent. Om 20.15 uur beginnen de touwtrek wedstrijden, afgelsoten met een lampionoptocht en een drive-in- show in Ons Dorpsleven. De ouderenorganisaties houden bingo met loterij in Bachten Komme om 14.00 uur, in Bach ten Reede om 19.30 uur en in Bachten Poorte om 19.30 uur. In Scheldehof geeft ouderenkoor Zanglust een koffieconcert om 10.00 uur. Om 15.00 uur wordt bingo gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 13