Kampioenschap voor het grijpen AA Gent laat het afweten Hoek is geladen voor beslissende topper Zaalvoetbalkampioenen Axel aast tegen Vogelwaarde al op de titel sport 1erneuzense Boys speelt zaterdag uit tegen Veere AKTIEPRIJZEN HOGE INRUILPRIJZEN L3-osVoet si© ««NEUZEN - Twee nederla- «i op rij hebben voor Terneu- LtBoys »P 1,1-1 »°S Seen al Knlijke gevolgen gehad. De '„lie van trainer Bert Tim- !«s won zaterdag met 2-0 van ,„p hel vinkentouw zittende Llense Boys en profiteerde «mee tegelijkertijd van het i „lijkspel dat Zwaluwe al- jwong OP het veld van Nieuw- liiov drie wedstrijden te gaan ïindeTerneuzenaren dus weer ie belangrijkste kandidaat voor ij titel in de derde klas van het Nieuwland dal morgen tegen Bruse Boys peelt) staat weer op één punt en ie Boys en Yerseke volgen jerst op een achterstand van drie punten. Terneuzense Boys soeeltuit tegen Veere. jje weg naar het kampioen- "■liap ligt weer volledig open", meent verdediger Eric-Jan Wil- dng, die zaterdag tegen Tholen- 5g g'oys andermaal kon consta- leien „dat we weer op de goeie seg zijn". Nieuwland-thuis gaf al aan dat Terneuzense Boys de stijgende lijn weer te pakken Heeft, zo beweert Wilting („al leen ging de bal er toen niet in") enTholense Boys-uit bevestigde dat de ploeg zowel defensief als offensief weer draait zoals dat de eerste maanden van dit seizoen iet geval was. Er resten Terneuzense Boys in derace naar de titel nog drie te genstanders: Veere (uit), Kapel- ië (thuis) en Oostkappele (uit). Niet de zwaarste op het eerste Linh^ hoewel Veere voor Ter- ise Boys altijd een moei- Üjl! te nemen hindernis is. ^Technisch is Veere één van de betere ploegen", aldus Wilting. „Maar je kunt moeilijk zeggen datzehet dit seizoen goed doen. j dan ook: willen we kam pioen worden, dan zullen we morgen tegen Veere-uit mini maal een punt moeten pakken. Zeker nu Nieuwland - Bruse Boys op het programma staat." Sluiskil In de derde klas van het zondag- 1 greep Sluiskil thuis te lgen Beek Vooruit zijn laatste [kans om de degradatie naar de i vierde klas te ontlopen. Dankzij i de 3-0 overwinning klaarde ook de stemming binnen de speler sgroep weer op. Toch, zo zegt 'middenvelder Paul van der (Hooft, „schat ik onze kansen in pp niet meer dan dertig pro- het is niet anders. We degrade ren omdat er na de winterstop geen motivatie, geen agressie en geen samenspel meer was. We hebben de laatste tijd géén ploeg meer gevormd." Zierikzee (voorlaatste maar vreemd genoeg nog kansrijk voor de derde periodetitel) velt zondag aanstaande wellicht de finitief het vonnis over Clinge. Vierde klas zaterdag Met nog drie wedstrijden te gaan lijkt alles zich in de vierde klas van het zaterdagvoetbal toe te spitsen op de tweestrijd tussen AZW en NOAD'67. Beide ploe gen gaan nog altijd gelijk op en doen vooralsnog in niets voor el kaar onder. Won AZW zaterdag met 2-0 de uitwedstrijd tegen Kruiningen, NOAD haalde met 4-1 vernietigend uit tegen SPS. Morgen (zaterdag) speelt AZW uit tegen Rillandia. NOAD komt op eigen veld in actie tegen Co- lijnsplaatse Boys. Het ondanks een 3-1 overwin ning op Rillandia nog steeds in degradatiegevaar verkerende Zaamslag ontmoet op eigen veld SPS, dat AZW en NOAD defini tief heeft moeten laten gaan. Vierde klas zondag Is de strijd om het kampioen schap in de vierde klas nagenoeg gestreden (Axel kan zondag bij winst op Vogelwaarde de vlag al buitenhangen), onderaan de ranglijst is de spanning terug na de overwinningen van Jong Am- bon (2-1 tegen Steen) en Vlissin- gen (1-0 tegen Walcheren). Bres- kens staat tenslotte maar twee punten meer voor op de twee on dersten en Terneuzen en Steen niet meer dan drie punten. Terneuzen kan zondag op eigen veld in elk geval afrekenen met een directe concurrent (Jong Ambon) en Breskens en Steen vechten in een direct duel uit wie de komende wedstrijden nog met de nodige zorgen tegemoet kan zien. Hontenisse en Koewacht treffen elkaar zondag in Kloosterzande voor een duel dat weinig meer te bieden heeft. Het programmaZaterdag: Tweede klas: Hoek - Zwart Wit. Derde klas: Veere - Terneuzense Boys. Vierde klas: Zaamslag-SPS en Rillandia - AZW Zondag: Tweede klas: HVV'24 - Goes Derde klas: Internos - Sluiskil en Zierikzee - Clinge Vierde klas: Axel - Vogelwaarde, Terneuzen - Jóng Ambon, Breskens - Steen en Hontenisse - Koewacht Verhoudingen in Belgisch voetbal rechtgetrokken TERNEUZEN - Het is nu defini tief gebeurd met de kampioens kansen van AA Gent. Na de ne derlaag van 3-0 tegen Waregem lijkt niets meer een nieuwe titel van Anderlecht nog in de weg te staan. Want de ploeg van trai ner Aad de Mos heeft intussen een voorsprong opgebouwd van vier punten op de Gentenaars, die nu ook de adem van KV Me- chelen in de nek voelen. Daar door lijkt zelfs de tweede plaats nog in het gedrang te komen. Het verschil tussen deze twee formatie's bedraagt niet meer dan één enkel punt. Daarmee zijn ook gelijk de ver houdingen in de Belgische com petitie weer rechtgetrokken. Fi van Hoof, de trainer van KV Me- chelen: „We gaan Gent nu be dreigen voor de tweede plaats. De strijd om de titel is beslist. Daar kunnen wij ook niets meer aan veranderen. Maar de tweede plaats lijkt toch haalbaar te wor den voor ons." René Vandereijcken (AA Gent) toonde zich overigens geen goe de verliezer na de wedstrijd te gen Waregem. Zonder de hand in eigen boezem te stekken legde hij alle schuld van de nederlaag' bij scheidsrechter, Guy Goet- hals, die Eric Viscaal uit het veld stuurde na een onbesuisde actie op Niek Descamps. De strijd om de titel üjkt dus be slist,, onderaan is dat zeker nog niet het geval. Met voor de mees te ploegen nog zes wedstrijden voor de boeg komen nog een vijf tal teams in aanmerking om vol gend seizoen een klas lager te spelen. Het dit seizoen al zo veel geplaagde Beerschot is nog steeds hekkesluiter met vijftien punten. Dit weekeinde krijgt Club Brug ge van de ploegen bovenin de moeilijkste opdracht: uit tegen Club Luik. De overige toppers krijgen een laag geklasseerde ploeg als tegenstander. Ander lecht ontmoet Racing Genk, AA Gent krijgt bezoek van Lierse en KV Mechelen is gastheer van RWDM. De stand is nu als volgt: Anderlecht '28 20 5 3 45 68-19 AA Gent 28 17 7 4 41 54-30 KV Mechelen 28 16 8 4 40 47-23 Cl.Brugge 28 14 10 4 38 48-22 Stand.Luik 28 14 9 5 37 45-31 Germ.Ekeren 28 15 5 8 35 51-35 Antwerp 28 9 12 7 30 43-34 Club Luik 28 9 9 10 27 34-35 Waregem - 29 8 11 10 27 32-37 Charleroi 28 7 13 8 27 27-29 Lokeren 29 9 8 12 26 35-38 Cerc.Brugge 29 9 6 14 24 36-58 RWDM 28 7 8 13 22 26-36 Lierse 28 5 10 13 20 16-33 Rac.Genk 28 6 7 15 19 26-60 KV Kortrijk 28 7 4 14 18 34-48 St.Truiden 28 4 9 15 17 20-44 Beerschot 29 5 5 19 15 29-59 Het complete programma: Vandaag, vrijdag <20.00 uur): Club Luik-Club Brugge. Zaterdag (20.00 uur): Antwerp-Stan dard Luik; KV Mechelen-RWDM; AA Gent-Lierse; Sint Truiden-Charle- roi; Anderlecht-Racing Genk. Zondag (15.00 uur): KV Kortrijic- Germinal Ekeren. De uitwedstrijd tegen Internos (aanstaande zondag) wordt al heel moeilijk en daarna wachten nog WR (thuis) en Roosendaal (uit). Van der Hooft: „WR doet het gewoon heel goed en als je het over Roosendaal hebt, dan praat je wél over de aanstaande kampioen". Voor Clinge is het doek nage- Rinus Zegers (AZW) reist zaterdag met de koploper in de vierde klas naar Rillandia (foto Camile Schelstraete noeg gevallen. De ploeg van Ar nold Bracke is inmiddels afge zakt naar de laatste plaats en kan zich in de resterende drie wedstrijden in feite geen enkel verliespunt meer permitteren. Voor middenvelder Danny van Puijvelde staat de degradatie dan ook vast. „Het is gedaan", zo zegt hij. „Het is jammer, maar Bert Timmers (Terneuzense Boys) eeft in de komende weken de ti tel voor het grijpen foto Camile Schelstraete) rank Hemelsoet: Zwart Wit een technisch ploegje, maar mentaal niet zo sterk VRIJDAG 12 APRIL 1991 Willy van Gremberghe: „Het is toch een beetje de kroon op het werk, dat we nu gelijk promoveren foto Camile Schel straete) Van Gremberghe stuwende kracht AXEL - Zag het er twee we ken terug na de 2-1 neder laag op eigen veld tegen RCS nog even naar uit, dat Axel een moeilijk eind van de competitie tegemoet zou gaan, na de 2-0 winst uit te gen Koewacht lonkt het kampioenschap nadrukke lijk. De ploeg van Ferdy Hermans staat nu vijf pun ten voor op Vogelwaarde en RCS en heeft aan twee pun ten uit de resterende drie wedstrijden voldoende om zich andermaal derde klas- ser te mogen noemen. De kans is dus groot dat Axel de titel aanstaande zondag, in de thuiswedstrijd tegen Vogelwaarde, al bin nenhaalt. Een overwinning is voldoende en mogelijk ook een gelijkspel, hoewel het bij een puntendeling noodzake lijk is dat RCS minimaal een punt laat liggen in het duel met Walcheren. Hoe dan ook: wordt Axel aanstaande zondag geen kampioen, dan gebeurt dat wellicht volgende week (uit tegen Terneuzen) wel. Zo'n grote voorsprong, dat kan welhaast niet meer misgaan, veronderstelt ook Willy van Gremberghe, de actieve voorzitter van de Axelse zon dagclub die op z'n zachtst gezegd mede-verantwoor delijk is voor het nakende succes. Het was vorig jaar tenslotte vooral Van Gremberghe die er veel aan gelegen was om na de degradatie uit de der de klas de selectie op peil te houden. Waar het vertrek van een aantal spelers dreig de, daar greep hij hoogst per soonlijk in. ,,Ik vind", zo legt hij uit. „dat iedere club ver plicht is om naar een hoger niveau te streven. Je kunt wel zeggen: laat ons maar lekker in die vierde klas spe len, maar als we dat allemaal doen. dan gaan we binnen de kortste keren met z'n allen onder in een grijze brij." Voor jou staat dus vast, dat hei bijna niet meer mis kan gaan Willy van Gremberghe: „Als we het nu niet meer halen dan zijn we het absoluut niet waard. Aan de andere kant is het natuurlijk zo dat we nog twee punten nodig hebben. De situatie is n'u in elk geval zo gunstig, dat we bet nor maal gesproken niet meer af kunnen geven. Hadden we zondag van Koewacht verlo ren, dan zou de stand er heel anders hebben uitgezien, omdat dan niet alleen Koe wacht maar ook Vogelwaar de en RCS dichterbij waren gekomen. Maar die 2-0 van zondag gaf ons net dat zetje dat we in deze fase van de competitie nog nodig had den." Belangrijk wapen Heb jij vooraf gedacht dat jullie zo gemakkelijk en zo snel terug zouden keren in de derde klas? Willy van Gremberghe: „Nee, absoluut niet, hoewel het op zich een goeie zaak was dat we vorig jaar, na de degradatie, de ploeg bij el kaar hebben kunnen hou den. Als de ploeg uit elkaar was gevallen, was het heel moeilijk geworden. Zeker in deze vierde klas, met al die derby's. Achteraf gezien moet ik zeggen dat het dit seizoen inderdaad vrij ge makkelijk is gegaan. We hebben wel een keer of vier verloren, maar elke keer konden we een week later de draad alweer oppakken. Dat is ook ons belangrijkste wa pen geweest dit seizoen. Waarbij ik moet zeggen dat we een aantal keren het ge luk hebben gehad dat de concurrentie punten liet lig gen. Maai- zonder geluk wordt geen enkele ploeg kampioen..." Is het verschil tussen de der de en vierde klas nu werke lijk zo groot datje eerst drie jaar tegen degradatie kunt spelen in de derde klas, om vervolgens in één jaar weer terug te keren Willy van Gremberghe: „Het verschil is inderdaad héél groot, in die zin dat je in de derde klas in de breedte ster ker moet zijn om je te kun nen handhaven dan in de vierde klas. In de derde klas heb je zeker zestien, zeven tien min of meer gelijkwaar dige spelers nodig. Heb je die niét dan krijg je het heel moeilijk, omdat je in dat ge val onvoldoende op blessu res en schorsingen kunt in spelen. In de vierde klas kun je nu eenmaal gemakkelij ker spelers inpassen zonder datje daardoor als ploeg ver zwakt wordt. Daar zit dus duidelijk een verschil in." Veel op kracht En voor wat het voetbal zelf betreft? Willy van Gremberghe: „Ook qua voetbal is er na tuurlijk een belangrijk ver schil. In de vierde klas wordt nu eenmaal meer op kracht gespeeld, als gevolg vooral van die vele derby's. Derby's roepen een speciaal sfeertje op, waarin het kennelijk moeilijk is om tot goed voet bal te komen. Ik loop al lang mee, maar ik heb nog niet veel derby's gezien waarin goed wer gevoetbald. Daar om ook kun je in deze vierde klas je beste wedstrijden spelen tegen ploegen zoals RCS en Walcheren, tegen standers dus van buiten Zeeuwsch Vlaanderen." Wat is het toekomstperspec tief voor Axel? Willy van Gremberghe: „Ons voordeel is dit jaar dat een aantal jonge spelers is doorgebroken en dat die zich verder goed ontwikkeld heb ben. Maar dan nóg zeg ik dat deze groep wel enige aanvul ling nodig heeft voor de der de klas. Komt er geen ver sterking, dan wordt het op nieuw heel moeilijk, zeker omdat je in de derde Idas met drie dagradanten te ma ken hebt. Aan de andere kant is het natuurlijk wel zo dat de jongeren in onze se lectie volgend jaar weer een stukje verder zijn." Tweede titel Dit wordt het tweede kam pioenschap van Axel onder jouw voorzitterschap. Geeft dat extra voldoening? Willy van Gremberghe: „Persoonlijk doet het me in derdaad wel wat, maar dat zou ook het geval zijn ge weest als ik geen voorzitter zou zijn geweest. Het is na tuurlijk wel zo dat je als voorzitter met leuke en min der leuke dingen te maken kunt krijgen. Dat hoort er al lemaal bij. Als we dit jaar promoveren, dan is dat toch een beetje de kroon op onze inspanningen om de ploeg bij elkaar te houden. Zeker ook omdat het niveau in Zeeuwsch Vlaanderen op dit moment toch al zo laag is." HOEK - Frank Hemelsoet uit Terneuzen gold jaren geleden al als een talentvolle voetballer, die in de top van het Zeeuwse afdelingsvoetbal tot de beste spelers behoorde. Hij debuteer de op jonge leeftijd bij Corn s in Sas van Gent en ontwik kelde zich onder trainer Hans Radt tot een vaste waarde voor hel Zeeuwse afdelingsteam. Toen ook speelde hij zich in de kijker van het ambitieuze Hoek, dat er vier jaar geleden in slaag de Hemelsoet te strikken. De 27-jarige Terneuzenaar hand haafde zich vorig jaar in de eer ste klasse als vaste keus en staat worgen (zaterdag) tegen Zwart lVit'28 met zijn ploeg voor een nieuwe krachtproef. Het moet de voltooiing worden i de eindsprint, die Hoek na dewinterstop heeft ingezet. Zon der overigens tot sprankelend voetbal te komen is de Zeeuws- Vlaamse tweedeklasser immers terug in de race, omdat koploper Zwart Wit'28 met name de laat ste twee wedstrijden bepaald niet, op dreef was. Hoek verklein de de achterstand tot- twee pun ten en is dus in de gelegenheid om de marge tot nul terug te tongen. „Winst betekent dat we nog meedoen voor de titel", ;L" Frank Hemelsoet. „Bij verlies of een gelijkspel denk ik dat we het mogen vergeten." Flinke stap Hij ontpopte zich destijds als jeugdspeler bij Corn Boys als son hard werkende middenvel der en bleek later bij die club bo vendien een trefzekere rechts buiten, „Ik ben bij wijze van ex periment bij Corn Boys rechts buiten gaan spelen", herinnert bij zich. „Dat draaide wonder boven wonder goed. Het waren tot altijd de mooiste doelpun- Ruime voorraad occasions ten, maar ik scoorde regelmatig. Toen er interesse van Hoek was, ben ik daar direct op ingegaan. Het was een flinke stap, van de eerste klas afdeling naar de tweede klas van de KNVB, maar ik wilde het graag proberen. Daarom heb ik die kans met bei de handen gegrepen." In zijn eerste jaar bij de zater dagclub maakte hij onder de Belgische trainer Jacky Vande- walle gedurende de helft van het aantal wedstrijden zijn opwach ting in het eerste elftal. „Die overstap eiste zijn tol", weet hij nog. „Je bent een aantal jaren op een bepaald niveau bezig ge weest en opeens ga je die stap pen omhoog. Dat is gepaard ge gaan met blessures, met als klap op de vuurpijl een meniscusope ratie in februari. Vanaf maart tot augustus heb ik het daarna rus tig opgebouwd. In mijn tweede jaar zijn we kampioen van de tweede klas geworden. Ik heb in dat seizoen zegge en schrijve één wedstrijd moeten missen. Ik vond dat seizoen een hele bele venis." Leerjaar Met. goede moed. maar met uit eindelijk een teleurstellend ge voel volgde vorig seizoen het de buut in de hoogste regionen van 'Nhet zaterdagvoetbal. „Toch is het een ontzettend leerjaar ge weest". kijkt hij terug op de krachtmetingen in de eerste klas. „Dan zie je toqh wat een verschil er is tussen de eerste en tweede klas. De meeste elftallen kennen geen zwakke schakel. Als je die zelf wel hebt. dan wordt dat meteen afgestraft. Maar we hebben in taktisch op zicht veel bijgeleerd. Je hoeft, een uitwedstrijd niet altijd te winnen. En van spelers als Bert Dutree en Milan Ruzie leer je in wedstrijden en op training ge woon ontzettend veel." „Het was natuurlijk een teleur stelling". geeft hij toe. „Je pro beert er elke week het beste, van te maken, je maakt lange dagen. Je speelde tegen IJsselmeervo- gels en Katwijk, dat zijn toch leuke ervaringen. Ik heb het al tijd ontzettend jammer gevon den. Als je het eerste jaar kunt overbruggen, al is het maar kantje boord, dan denk ik datje in het tweede jaar heel anders speelt. Het 'geval' met Remco van Keeken heeft ons toch min of meer de degradatie gekost. Adriaan Nieuwenhuyse en Mare de Kunder waren dat seizoen ook lang geblesseerd. Op papier hadden we een leuk elftal staan. Maar het grootste probleem was dat we niet meer konden sco ren." Nauwelijks bekomen van die te leurstelling werd Frank Hemel soet aan het begin van het huidi ge seizoen opnieuw met een te genvaller geconfronteerd. Hij Advertentie MERKBANDEN; I bij ons het laagst in prijs S Informeer vrijblijvend S^SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP' Fred, van Eedenstraat 1 j l'TERNEUZEN Tel. 01150-13456 Hof te Zandeplein 17 s KLOOSTERZANDE Tel 01148-1412 stond de eerste vijf wedstrijden niet in de basis, nadat hij zich voor het openingsduei van de competitie had afgemeld. „Een zuster van mijn vrouw trouwde op zaterdag", legt hij uit. „Ik had het eind mei al aangekaart bij Kees Kist. Hij zei toen dat hij het geen probleem vond. Ik dacht: dat is mooi geregeld. Maar an derhalve week voor die wed strijd vroeg hij of ik het niet kon verzetten of misschien tussen door toch kon komen. Ik vond dat ik dat tegenover mijn familie niet kon verkopen." De eerste wedstrijd won Hoek met 4-1. „Ik ben fanatiek door blijven trainen. Je kunt je er wel •tegen verzetten, maar daar schiet je ook niks mee op. Tegen TOGR mocht ik invallen. Later ben ik vast in de basis blijven staan, als rechtsback." „Ik denk dat iedereen weet waar hij aan toe is", valt hij zijn trai ner niet af. „Zeker de laatste we ken, omdat het weer helemaal is gaan leven na die wedstrijd in Capelle. Nee, ik heb geen direct aanwijsbare verklaring voor de mindere periode die we hebben gehad. De groep was toch wel homogeen. Iedereen trainde fa natiek. Misschien is er onbewust onderschatting ingeslopen. Vijf wedstrijden achter elkaar win nen, dat is natuurlijk een gran dioze start. Dan loopje op je top pen, want verder omhoog kun je niet meer. Maar ik heb later al tijd in mijn achterhoofd gehad dat er nog mogelijkheden waren. Zwart Wit is een technisch ploegje, maar met een slecht ka rakter. In die wedstrijd voor de periodetitel in Kapelle rolden we ze gewoon op met 3-1." „Wij speelden vorige week zater dag zeker niet best. Het was een wedstrijd om vlug te vergeten. Er werd ook direct aan de vol gende wedstrijd gedacht. We zijn behoorlijk geladen voor die topper", vertelt hij. „En we zijn in elk geval nu al verzekerd van een nacompetitie. maai- het zou natuurlijk grandioos zijn als we het rechtstreeks halen." HULST - Het zaalvoetbalteam van Het Bonte Hert uit Hulst is deze week kampioen geworden van de hoofdklas. Dat gebeurde na een 9-2 overwinning op De Kombuis. Het Bonte Hert moet nu promotiewedstrijden spelen voor de. overgang naar de landelijke tweede divisie foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 49