Feyenoord overtreft zichzelf Ajax op halve kracht langs SVV De jong en EHerman Zilveren Ganze UEFA toernooi in selectie Oranje behoudt internationale allure Boris Becker kansloos tegen Sergi Bruguera Jan Wiebe Last niet langer coach dames Eddy Bouwmans in spoor van klimmers sport 25 Rotterdammers verrassend in bekerfinale na zege op PSV in Eindhoven Bestuur van Vlissingen hult zich in stilzwijgen VRIJDAG 12 APRIL 1991 EINDHOVEN (GPD) - De won deren zij" de wereld nog niet i, zeker niet bij Feyenoord. Rotterdammers, nog altijd «telend om een langdurige I crisis te boven te komen en in de tompetitie vechtend tegen de- «radatie, overtroffen gister avond zichzelf sensatie door PSV in de halve finale van het IfiVB-bekertoernooi uit te schakelen: 0-1. ffim Jansen, de spelers en de duizenden meegereisde Rotter damse fans konden na afloop tamper geloven, dat de stunt in het hol van de bekerh'ouder was 'oeslaagd. Jansen, nauwelijks vier weken aan de slag bij Feye noord, schudde ongelovig de van Bobby Robson. De gooiden zo ongeveer al iun kledingstukken over de om- 'heining en de aanhang, niet be- .paald verwend met successen de laatste jaren, raakte in ai het tu- ;Jnult na het laatste fluitsignaal Slaags met de politie en de orde dienst van PSV. Met eerste divisieclub Den Bosch, dat zijn spelers voor een spionagetrip naar Eindhoven had gestuurd, als tegenstander in de eindstrijd van het beker toernooi ziet de afgegleden Sta- (VLISSINGEN - Het bestuur van profclub Vlissingen hult zich in stilzwijgen na het overleg, dat gisteren plaatsvond met verte genwoordigers van het bedrijfs leven uit het Zuid-Sloegebied. Volgens bestuurslid Pim Kraan is het niet in het belang van de .eerste-divisieclub om op dit moment de uitkomst van het ge sprek, dat gisteravond in het sponsorhome plaats vond, openbaar te maken. jDe clubleiding van VC Vlissin- al maandagmiddag eerst le tafel gaan met vertegen woordigers van de belasting dienst. „In het belang van de club is het beter om voor dat [.overleg geen commentaar te ge- yen", aldus bestuurslid Pim Kraan. Maandagavond zal op een persconferentie opening van ■zaken worden gegeven. dionclub plotseling zijn kans om het tot op heden dramatisch ver lopen seizoen in één keer goed te maken en alsnog Europees voet bal binnen te slepen. Het bereiken van de bekerfinale, die zo goed als zeker in Rotter dam terecht komt, levert Feye noord enkele tonnen op en een eventueel toegangsbewijs voor het Europa Cup Il-toernooi zal nog eens meer geld in de lege kas doen stromen. Hoewel de winst van Feyenoord op PSV pas in de tweede helft veilig werd gesteld, tekende het debacle voor Bobby Robson en zijn volgelingen al in het eerste bedrijf af. Feyenoord tapte uit een heel' ander vaatje dan een maand geleden, toen de Rotter dammers in de competitie voor gek werden gezet in het Philips- stadion. Wim Jansen had vooraf al zijn maatregelen genomen om te voorkomen dat achterin an dermaal wijd zou worden open gezet. John de Wolf werd naast Henk Fraser en Johnny Metgod in het centrum van de defensie neergezet. Dat ging ten koste van Harry van der Laan. nog al tijd topscorer in de Kuip. De Eindhovense miljoenenploeg reageerde verschrikt, had op zo veel kracht en verrassingen in de voorste linie van Feyenoord, dat een groot aantal kansen kreeg, niet gerekend. „We werden vol komen overspeeld," mokte Bob by Robson, die na de vroege uit schakeling in het UEFA Cup toernooi zijn zinnen op de 'dub bel' had gezet maar nu weer moet vrezen voor een nieuwe aanval van de media (en zijn spe lers?) op zijn positie. „Taktisch zag het er bij Feyenoord prima uit. Al onze belangrijkste spelers zaten in de tang. Men liet ons rustig in de val lopen en sloeg telkens in de counter genade loos toe. Feyenoord kende een geweldige agressie en wil om te winnen. Met name John de Wolf,- die Romario uit de wedstrijd speelde, was daar een goed voor beeld van," aldus de PSV-coach. Het enige wat PSV daar in de eerste helft tegenover stelde was een harde vrije trap van Johnny Bosman, die op de paal beland de. De enige PSV'er die zijn nor male niveau haalde was Hans van Breukelen. Kort na de rust behoedde hij zijn ploeg met een schitterende redding voor een achterstand. Een inzet van Gas ton Taument na een voorzet van Kiprich werd bekwaam onder schept. Maar een minuut later had ook hij geen antwoord op de volgende doorbraak van Feye noord. Henk Fraser rondde tot uitzinnige vreugde van interim trainer Wim Jansen, die zijn ploeg vanaf de zijlijn staande coachte, een dieptepass van Jos- zef Kiprich simpel af: 0-1. PSV mocht van geluk spreken dat arbiter Van Vliet luttele mi nuten daarna andermaal wei gerde de bal op de stip te leggen. De overtreding die Jerry de Jong maakte tegen Regi Blinker was wel degelijk binnen het straf schopgebied, maar de angstige Van Vliet legde de bal er tot gro te opluchting van Bobby Rob son buiten. Al scheelde het maar een haar of loan Sabau had van af die plaats nog raak geschoten. PSV - Feyenoord 0-1 (0-0). 53. Fraser 0-1. Scheidsrechter: Van Vliet Toe schouwers: 22,000. Gele kaart Koe man, De Jong (PSV), Kiprich, Fraser (Feyenoord). Finale: Feyenoord - Den Bosch. Henk Fraser zet Feyenoord op 0-1. Doelman Hans van Breukelen van PSV heeft het nakijken foto ANP i AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft gisteravond in De Meer verzuimd het doelsaldo flink te verbeteren. Het armetierige SVV bleef dank zij de gemak zuchtige instelling van de Am sterdamse formatie een grote nederlaag bespaard. De tobben de thuisploeg nam genoegen met een, gezien het surplus aan kwaliteit, magere overwin ning: 2-0. De Schiedamse degradatiekan didaat leek voor Ajax een ideale tegenstander dé frustraties over het dramatische verlies tegen concurrent PSV af te reageren. Een wraakoefening bleef echter uit. Een uitslag van 6-0 of 8-0, de resultaten van de laatste twee duels tussen beide clubs 21 jaar geleden in de eredivisie, behoor de zeker in de eerste helft tot de mogelijkheden. Na twee doel punten van Willems geloofde Ajax het echter wel. Plichtmatig werd het povere duel uitge speeld. Vanaf het beginsignaal van arbi ter Van der Niet was er sprake van eenrichtingsverkeer lich ting doelman Hiele. Een Schie damse spookrijder was in de eer ste helft een zeldzaamheid. Ajax, in dezelfde opstelling als tegen PSV, combineerde tot aan het strafschopgebied van SVV moeiteloos. Van 't Schip was Mulder de baas, Roy dolde Boessen veelvuldig en Bergkamp fladderde langs el ke tegenstander die hij tegen kwam. In de buurt van Hiele stokte evenwel de suprematie van Ajax. Het grote veldover- wicht. leverde opnieuw te weinig doelpunten op. Halverwege de eerste helft leek de thuisploeg toch op weg naar een grote overwinning. Binnen vier minuten trof spits Willems twee keer doel. Roy (met dank aan Hiele) en Frank de Boer de den het voorbereidende werk. Het tweede doelpunt van Wil lems, een vallende kopstoot, kwam in aanmerking voor de schoonheidsprijs. Directe tegen stander Vonk, normaliter de sterkste mandekker bij SVV, stond in beide situaties foutief opgesteld. Ajax schakelde na de twee hel dere momenten van Willems naar een lagere versnelling. Het spel werd slordiger en het tempo zakte. De frisse Kreek, zeven mi nuten voor de rust ingevallen voor dé licht geblesseerde Roy, kon evenmin voor impulsen zor gen. Met een bescheiden fluit concert gingen de Ajacieden de rust in. De tweede helft begon met kan sen voor Willems (hoog over) en De Boer (Ridderhof blokkeert' op de doellijn) hoopgevend. Het openingsoffensief kreeg echter tot ergernis van het morrende publiek geen vervolg. SW kwam door de lankmoedige hou ding van Ajax zelfs betér.in de wedstrijd. De Schiedamse licht gewichten konden de wedstrijd echter geen verrassende wen ding geven. Met een striemend fluitconcert verdwenen de Am sterdammers tenslotte be schaamd naai- de kleedkamer. Ajax - SVV 2-0 (2-0). 18. Willems 1-0, 22. Willems 2-0. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 12.492. Gele kaart: Jerry Simons (SW). Ronald Koeman zegt af Loting verricht in Goes ^EINDHOVEN (ANP) - Jerry de tJomf en Juul Ellerman zijn te ruggekeerd bij de selectie van het Nederlands elftal. Bonds coach Rinus Michels maakte dat gisteravond na de beker wedstrijd PSV - Feyenoord be kend. Pe Jong speelde verdienstelijk .tegen Griekenland en Malta. Bij de daaropvolgende (thuiswed strijd tegen Malta werd hij ge passeerd, omdat hij de competi tie-wedstrijd daarvoor door De Kok en Ooms protesteren niet TILBURG (ANP) - Irene de Kok en Peter Ooms leggen zich voor lopig neer bij de beslissing van lol bestuur van de Judo Bond Nederland om Marion van Dors sen af te vaardigen naar de Eu- jopese titelstrijd. „Dit besluit doet ons echt veel pijn", stelde Ooms gisteren, „maar het heeft leen zin om bijvoorbeeld een kortgeding aan te gaan. Daar is niemand bij gebaat. Irene moet Jich concentreren op het judo." Int bondsbestuur besloot 'oensdagavond Van Dorssen en iet De Kok te selecteren voor oe Europese titelstrijd in Praag de categorie tot 72 kg. Het volgde daarin het advies van de tdpsportcommissie. Na de be slissing van de commissie ver- oor Van Dorssen echter twee knor van haar concurrente. |Het vooral intens triest voor bene. Dan traint ze hard, en dan dd. Maar laat ik het zo zeggen: jr "ebben een slag verloren, Jaar zeker de oorlog niet. We igaan gewoon door", aldus Ooms. clubcoach Robson was gepa- seerd. Door blessures van Van Aerle en Gerets keerde De Jong vorige week tegen Ajax terug in de ba sis. Hij speélde sterk. Donder dagavond tegen Feyenoord speelde hij eveneens, zij het min der sterk. Frank de Boer, verde diger van Ajax, werd het slacht offer van de rentree van De Jong. Op de plaats van de geblesseer de Vanenburg verscheen Juul Ellerman bij de groep van 16 die zich maandag in Wassenaar ver zamelt. Ellerman behoorde voor de laatste keer bij de voorlopige WK-selectie tot de uitverkore nen. Vlak voor het begin van de wereldtitelstrijd werd hij door toenmalig bondscoach Been hakker naar huis gestuurd. Of Roy zich in Wassenaar kan melden is twijfelachtig. De Aja- cied raakte gisteren in de wed strijd tegen SW geblesseerd. Onderzoek zal moeten uitwijzen of hij fit genoeg is. Ronald Koe man is op eigen verzoek niet bij de selectie. Net hersteld van een zware blessure aan de achilles pees vreest hij voor overbelas ting. De selectie bestaat uit: Blind, Vink, Van 't Schip, Bergkamp, Wouters, Roy. Richard Witschge (Ajax), Van Breukelen, De Jong, Ellerman, Erwin Koeman (PSV), Hiele (SW), Van Basten, Gullit (AC Milan), Rutjes (Anderlecht) en Kieft (Bordeaux). Finland De Finse bondscoach Jukka Vakkila heeft gisteren zijn selec tie bekend gemaakt voor de EK-kwalificatiewedstrijd, groep 6, op woensdag 17 april in Rot terdam tegen Nederland. De Finse selectie luidt: Huttunen, Rovio. Petaja. Heikkinen. Euro- paeus, Kanerva, Holmgren, Ukko- nen, Myyry, Hjelm, Nyyssonen, Lit- manen, Tarkkio, Tegelberg, Paate- lainen en Taurianen. GOES - Verslaggever Evert ten Napel van Studio Sport fleurde op een ongedwongen wijze de loting op voor het Zilveren Ganze UEFA toernooi. Over vier maanden, op 9 en 10 augus tus, wordt het voetbaltoernooi voor 18- en 19-jarigen voor de vierde maal in Goes gehouden. Dit jaar is de Zeeuwse inbreng vergroot met een jeugdteam van VC Vlissingen en een Zilve ren Ganze Team dat is opge bouwd uit Kloetinge, Goes, SV Robur en SSV'65. De organisa tie van het toernooi is er weer in geslaagd een sterk èn interna tionaal deelnemersveld naar Goes te krijgen. In hotel Goes, waar gisteren de loting werd verricht, verklaar den vertegenwoordigers van de deelnemende ploegen, dat ze het toernooi zien als een ideale mo gelijkheid zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen. Enkele toonaangevende ploegen uit de vaderlandse competitie komen naar sportpark Het Schenge in Goes, zoals PSV. Ajax en Volen- dam. Gornik Zabrze uit Polen, Club Brugge uit België, het Duitse Bayer Leverkusen, en de Scandinavische ploegen KB Ko penhagen en Malmö FF geven het toernooi een internationale uitstraling. Het Zweedse Malmö FF won vo rig jaar in de finale van het ver rassend sterke Jong Zeeland. De coach van Jong Zeeland, Wies van Avermaete, durfde na de lo ting te voorspellen, dat zijn team het dit jaar nog iets beter zou doen: „Eerste worden dus." Veel coaches verwachten opval lend veel van hun teams op het Zilveren Ganze toernooi. Huub Stevens, jeugdcoördinator van PSV, meldde uit te gaan van een eerste plaats. „De spelers moe ten willen winnen, maar een coach gebruikt dit toernooi vooral om nieuwe systemen en spelpatronen uit te proberen. Daarom was ik ook niet geheel De hoge gasten, die gisteren de loting in Goes bijwoonden: Van links naar rechts Kees Rijvers en Huub Stevens (beiden PSV), verslaggever Evert ten Napel, Hans Bijvank, Han Marmenout (Club Brugge) en Jong-Zeelandcoach Wies van Avermaete foto Willem Mieras) BARCELONA (SID/RTF) - Boris Becker is in de strijd °ri(le toppositie van de computerlijst verder achter op geraakt bij.zijn rivaal Stefan Edberg. De Duitser eed in de derde ronde van het toernooi in Barcelona en gevoelige nederlaag tegen de in uitstekende e um verkerende Spanjaard Sergi Bruguera (2-6 4-6). PBerg won in de derde ronde van Tokyo niet zonder Moeite van de niet van opgeven wetende oude mae- slfo Jimmy Connors: 6-4 6-7 6-1. Bruguera (20) begon furieus met twee aces in de eerste Dakif 611 llac' in 33 minuten de eerste set met 6-2 te re h werd daarbij geholpen door de voortdri jf n;. kaperende opslag van Becker. In de tweede set °d Becker, die zes doorbraken moest toestaan. hardnekkiger tegenstand. Hij kon echter niet voorko men dat Bruguera zich na een uur en 26 minuten voor de kwartfinales,plaatste. Barcelona. Mannen, 1,2 miljoen gulden: derde ronde: Tsjes- nokov (Sov/8) - Javier Sanchez (Spa) 5-7 7-5 6-4, Bruguera (Spa/15) - Becker (Dui/1) 6-2 6-4, Jaite (Arg) - Gustafsson (Zwei 6-3 0-6 7-5. Paloheimo (Fin) - Clavet (Spa) 6-3 6-4, Perez-Roldan (Arg/11) - Filippini (Urui 6-1 6-0, Camporese (Ita/16) - Arrese (Spa) 6-3 7-5, Emilio Sanchez (Spa/7) - Tsjerkasov (Sov/9) 5-7 7- 5 6-3. Agassi (VSt/3) - Rahunen (Fin) 6-2 6-3 Tokyo. 2 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Hlasek (Zwi) - Mronz (Dui) 6-1 6-7 7-5, Stich (Dui) - Jarryd (Zwel 7-6 6-2, Ed berg (Zwe/1- Connors (VSt) 6-4 6-7 6-1, Courier VSt/4) - Goldie (VSt) 6-3 6-4, Chang (VSt/5) - Pate (VSt) 6-4 7-6, Cash Aus/14) - Gilbert (VSt/3) 6-4 1-6 6-3, John McEnroe (VSt/6) - Witsken (VSt) 3-6 7-6 6-4, Lendl (Tsj/2) -Yzaga (Per) 7-5 6-3. Vrouwen, kwartfinales: Gildemeister Arg/5) - Okamoto (Jap) 6-4 6-4, McNeil (VSt/7) - Frazier (VSt/.l) 6-3 6-3, Appelmans (Bel/2) - Werdel (VSt/8) 6-3 3-6 6-1, Hiraki (Jap) - Sviglerova (Tsj/6) 6-7 6-4 6-4. Amelia Island (VSt). Vrouwen. 650.000 gulden: Tweede ron de: Schultz (Ned) - Cecchini (Ita) 6-3 6-0, Mesjki (Sov/7) - Te- mesvari (Hon) 6-0 6-0, Whitlinger (VSt) - Fulco (Arg) 2-6 6-2 6-3. Cioffi (VSt) - Zrubakova (Tsj) 6-2 6-4, Spadea (VSt) - Kuhlman (VSt) 6-4 1-6 6-4. Kanellopoulos (Gri) - Frankl (Dui) 6-0 6-2, Gar rison (VSt/4) - Garrone (Ita) 7-6 6-3, Fendick (VSt) - Tarabini (Arg) 6-3 0-6 6-1Helgeson (VSt) - Kohde (Dui) 6-3 6-7 6-4, Zvere- va (Sov/6) - Emmons (VSt) 6-1 6-2. Derde ronde: Graf (Dui/1- Cueto (Dui/9) 6-1 6-1Zvereva - Mar- tinek (Dui) 1-6 6-2 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Collins/Meshki (VSt/Sov/7) - Coor- engel/Van Buuren (Ned) 6-3 7-5. ZWOLLE (GPD) - Tien maanden voor het begin van de Olympi sche Winterspelen in Albertvil- le zit het Nederlandse dames- schaatsen zonder bondscoach. Jan Wiebe Last, die de afgelo pen drie seizoenen de kernploeg onder zijn hoede had, diende dinsdagavond zijn ontslag in. Last zei geen kans te zien de in tensieve voorbereiding op AI- bertville te combineren met zijn dagelijks werk bij de ge meente Harderwijk. Henk Gem- ser is bij de BCK (begeleidings commissie kernploegen,red)en olympisch kampioene Yvonne van Gennïp favoriet om Last op te volgen. Last beschouwt de resultaten van zijn ploeg in het voorbije sei zoen als teleurstellend. Toch vormde dat naar zijn zeggen niet de reden voor het ontslag. In het persbericht dat gisteren door de schaatsbond werd uitgeven zegt de coach dat de combinatie tus sen zijn werk en de intensievere trainingsactiviteiten die nodig zijn met het oog op Albertville, een te grote aanslag vormen op zijn privéleven. Last bleef giste ren de gehele dag onbereikbaar voor nader commentaar. De BCK heeft Henk Gemser uit Oudehaske reeds informeel be naderd. De ex-coach van de he ren werd door Yvonne van Gen- nip naai' voren geschoven als een mogelijke opvolger van Last. „Ik heb de tijd gekregen er over na te denken", aldus Gem ser. De kans op een rentree als bondscoach acht hij evenwel klein. „Ik sta niet te popelen. Ik heb hele mooie herinneringen aan de periode met de heren kernploeg. maar uit die periode weet ik ook. dat een baan als kernploegcoach ten koste kan gaan van heel veel andere din gen." ATAUN (ANP) - Claudio Chiap- pucci heeft de leiding in de Ron de van Baskenland behouden. De Italiaan verloor gisteren in de vierde etappe zijn concur renten niet uit het oog. Hij eindigde na de 175,7 kilome ter over vier cols tussen Vex*a de Bidasoa en Ataun in een groepje van vijftien renners, dat 34 se conden achterstand had op rit winnaar Jarmann. De Zwitser se kampioen was met vier man ontsnapt. In de laatste twee ki lometer had hij de vier in de steek gelaten. De Spanjaard Diaz werd tweede op 4 secon den, gevolgd door de Rus Oe- groemov en de Spanjaarden Ri- daura en Echave. In het groepje van Chiappucci handhaafde zich ook Eddy Bouwmans. De tweedejaars prof uit de ploeg van Peter Post klom met de besten mee. Met de sprint bemoeide hij zich niet. Hij werd negentiende. In het alge meen klassement werd hij de beste Nederlander met de der tiende plaats. Ook Patrick Tolhoek en Gerrit de Vries reden donderdag goed. Het duo had 2.27 achterstand op de ritwinnaar. Ronde van Baskenland. Vierde etap pe Bera de Bidasoa-Ataun: 1 Jar mann (Zwi) 175,7 km in 4.12.02, 2. Diaz (Spa) 0.04, 3. Oegroemov (Sov), 4 Ridaura (Spa), 5. Echave (Spa) 0.05, 8. Chiappucci (Ita). 19. Bouwmans ontevreden over de vierde plaats, waarop we vorig jaar ein digden. Ik heb goed inzicht ge kregen in de kwaliteiten van mijn spelers." Met PSV maakt Ajax sinds jaren de dienst uit in het Nederlandse jeugdvoetbal. Beide ploegen voeren de ranglijst aan in de twee poules van de landelijke hoofdklasse. PSV - Ajax lijkt dan ook weer de finale om de Ne- detrlandse titel te worden. Toppers Feyenoord, dat vorig jaar nog in Goes was vertegenwoordigd, ontbreekt nu op de deelnemers lijst. Cees Pekaar, de coördina tor van het evenement in Goes, nodigde de Rotterdammers niet uit, omdat er een meningsver schil was. „Feyenoord kon me niet de garantie geven, dat de jeugdploeg van de Stichting (lees: profsectie) zou komen. Feyenoord wilde wel het eerste jeugdteam van de Sportclub (amateurs) sturen. Maar dat is min of meer het tweede jeugd: team. Daarmee nemen we geen genoegen. De samenwerking met Feyenoord staat voorlopig, helaas, op een laag pitje." Kees Zwamborn, volgend jaar trainer van Kloetinge, neemt sa men met Goes-coach Ron Schrier het Zilveren Ganze team onder zijn hoede. Zwamborn verzekerde dat de nieuwe com binatie zich terdege zal voorbe reiden op het toernooi. „We zul len in de vakantie trainen om niet voor gek te staan. Boven dien is het na een periode van rust onverantwoord om tegen ploegen als PSV en Ajax ineens te presteren. De wil van spelers is vaak sterker dan het li chaam". aldus Zwamborn. de huidige trainer van Spijkenisse. Han Marmenout, hoofdcoördi nator van Club Brugge, zei veel belang te hechten aan interna tionale contacten. Hij onder streepte die visie met een teke nend voorbeeld. „Brugge viert precies op de datum van het Zil veren Ganze toernooi het 100-ja- rige bestaan. Barcelona komt dan naai' Brugge en eigenlijk had de club voorgeschreven dat dan geen enkele ploeg mocht spelen. Maar we hebben voor het toernooi in Goes een uitzonde ring gemaakt." De loting: Poule 1: Malmö FF (win naar 1990), Volendam, Club Brugge, Gornic Zabrze, Jong Zeeland, Zilve ren Ganze team. Poule 2: Ajax (winnaar 1989), PSV, Bayer Leverkusen, KB Kopenhagen, Beveland combinatie, VC Vlissin gen VRIJDAG 07.50-08.30 Super: Sports News. 08.30-09.00 EURO: Eurobics. 09.00-11.00 EURO: EK Snooker in Rotterdam. 11.00-11.30 EURO: Freestyle Skiën. 11.30-12.00 EURO: Eurobics. 12.00-14.00 EURO: WK IJshockey in Joegoslavië: Noorwegen-Italië. 14.00-16.30 EURO: Tennis: Davis Cup Duitsland-Argentinië). 16.30-17.30 EURO: Paardesport. 17.30-18.00 EURO: Hondenraces van uit Bercy. 18.00-18.30 EURO: World Sports Spe cial. 19.00-19.30 EURO: World League American Football. 19.30-20.00 EURO: Eurosport News. 20.00-21.00 EURO: GP Zeilen. 20.25-20.55 Ned 3: Sport Studio. 21.00-22.30 EURO: Worstelen. 22.10-22.20 Super: Sports News. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Jour naal. 22.15-23.10 RTL Anpfiff: voet balshow. 22.30-23.00 EURO: Big Wheels. 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reporta ge. 23.00-01.00 EURO: EK Snooker in Rotterdam. 23.25-23.50 Did 1: Sportschau. 00.20-01.50 BBC 2: Golf: verslag van het US Masters-toernooi 1991. 01.00-03.30 EURO: Tennis: Davis Cup (Duitsland-Argentinië). 03.30-04.00 EURO: Eurosport News. (Ned), allen dezelfde tijd als Laguih. overige Nederlanders: 22. Tolhoek 1.27, 24. De Vries, 80. Winnen 11.45, 81. Van Aert. 84. Breukink, 89. Rooks, 94. Lubberding, 99. Nelissen. 106. Van de Vin 23.00. 116. Poels, 141. De Ko ning, 145. Veldscholten, 154. Kokkel koren, 155. Wijnands. Algemeen klassement: 1. Chiappucci 17.20.25, 2, Laguia (Spa) 2.14. 3. Martinez (Spa) 2,31. 4..Oegroemov 2.36, 5 Bruyneel (Bel) 2.37,13. Bouwmans 3.23, overige Nederlanders: 21. Tolhoek 4.44, 45. De Vries 15.39. 51. Breukink 19.23,68. Lubberding 25.57, 74. Van Aert z.t... 90. Winnen 33.51,96. Rooks 35.18,102. Poels 37.12, 107. De Koning z.t., 111. Nelissen 38.07. 128. Wijnands 46.33, 150. Veldscholten 1.05.06,151. Van de Vin L.06.26,157 en laatste: Kokkelko- renl.38.01. Ronde van Nedersaksen. Vrouwen. Vierde etappe Zeven - Cuxhaven: 1. Clignet (Fra) 107,8 km in 2.24.59, 2. Bliss (VSt). 3. Van Moorsel (Ned). Al gemeen klassement: 1 Bliss 9.49.44. 2. Lutke-Schipholt (Ned) 0.05, 3. Skibby (Den) 0.23, 9. Van Moorsel 0.57. Amateurs. Derde etappe Achim - Cuxhaven: 1. Kozinski (Sov) 163,2 km in 3.4.1.12, 2, Lombardi (Ita), 3. Dorper (Dui). Algemeen klassement: 1. Dittert(Dui) 10.57.40, '2. Perelatsjni (Sov) 0.14. 3. Tesar (Tsj) 0.16. Denain (Fra). Grote Prijs: 1. Moncas- sin (Fra) 187 km in 4.18.19, 2. Schal- kers (Ned), 3. Laurent (Fra). 4. Gino van Hooydonck (Bel), 5. Lavainne (Fra) 0.07, 6. Van der Hulst (Ned) 1.20. Ronde van de Sarthe, open. Tweede etappe La Charte-Arconnay: 1. Cor- nillet (Fra) 199,5 km in 4.35.35,2. Seig neur (Fra) 0.05, 3. Dojwa (Fra). Klas sement: 1. Cornillet 8-16.01 (Fra). 2. Pineau (Fra) 0.05. Volleyballers ongeïnspireerd tegen Duitsers HAARLEM (ANP) - In volleybal is Nederland - Duitsland lang niet zo'n nagelbijter als bij voetbal. Op de tweede dag van de Haarlemse Volleybal Week won Oranje de eerste wedstrijd tegen het verenigde Duitsland betrekkelijk eenvoudig, on danks een groot gebrek aan in spiratie: 3-0. De spelers die woensdag verras ten met hun zege op Cuba, lieten het een dag later afweten. Voor bondscoach Brokking reden zich kwaad te maken. Hij gaf al leen de invallers De Reus en Van Ree een compliment. Selinger kon hij weinig verwijten, de rest miste bezetenheid. Nederland won louter, omdat de individue le kwaliteiten groter zijn dan die van de Duitsers. Haarlemse Volleybal Week, tweede speeldag: Nederland - Duitsland 3-0 (17-16 15-9 15-12), Cuba - Griekenland 3-1 (8-15 15-4 15-5 15-8). Stand: 1. Nederland 2-4, 2. Cuba, Griekenland 2-2, 4. Duitsland 2-0. Montreux (Zwi). Vrouwen, tweede speeldag: Poule A: Nederland - Chi na 0-3 (11-15 9-15 9-15), China - Zuid- Korea 3-0 (15-9 15-6 15-12). Poule B: Tsjechoslowakije - Zwitserland 3-0 (15-4 17-16 15-9). Paardesport Göteborg. Finale wereldbeker voor springruiters: Eerste onderdeel, jachtspringen, 1,50 m: 1. Becker (Dui) Pamina 58,13 seconden, 2. Sloothaak (Dun Walzerkönig 59,31, 3. John Whi- taker (GBr) Milton 60,48, 9. Lansink (Ned) Libero H 66,78, 19. Tops (Ned) Top Gun 69,56, 26. Raymakers (Ned) Ratina Z 72,17. Springconcours (niet meetellend), tabel A, 1,50 m, na barrage: 1. John Whitaker (GBr) Gammon 0-26.98, 2. Kursinski (VSt) Top Seed 0-27,46, 3. Michael Whitaker (GBr) Gipfelstür- mer 0-28,07,11. Lansink (Ned) Egano 8-42.39. Schaken Oisterwijk. Zonetoernooi vrouwen, zesde ronde: De Greef (Ned) - Tresch (Lux) 1-0, De Vries (Ned) - Maeckel- bergh (Bel) 1-0, Harmsen (Ned) - Mul ler (Fra) 1-0, Benschop (Ned) - Lebel (Fra) afg., Flear (Fra) - Limbach (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Flear 5 punten, 2. De Vries 4. 3. Benschop 3 1/2+1 afg., 4. Muller, De Greef. Harmsen 3 1/2, 7. Limbach 3. 8. Lebel 2 1 afg.. 9. Maeckelbergh 1,10. Tresch 0. Zwemmen Victoria. Wereldbeker finale, 25-me- ter Vrouwen: 100 vrij; 1. Osygus (Dui) 55,31. 400 vrij: 1. Sossi (Ita) 4.12,50. 50 school: 1. Hartung (Dui) 31,40. 200 school: 1. Roedkovskaja (Sov) 2.2740. 50 vlinder: 1 Nugent 28,09. 200 vlinder: 1. Gaudin (Can) 2.13,94. 100 rug: 1. Hase (Dui) 1.01,24.100 wis sel" 1. Sweetman (Can) 1.02,99. 400 wissel: 1. Sweetnam 4.43,34 Win naars wereldbeker: Vrije slag sprint: Osygus. Vrije slag lang: Sossi. Schoolslag: Hartung. Vlinderslag: Sievert (Dui). Rugslag: Hase. Wissel slag: Sweetnam. Mannen: 50 vrij 1. Pace (VSt) 22,32. 200 vrij: 1. Howe (GBr) 1.46,71, 100 school: 1. Volkov (Sov) 1.00,12. 100 vlinder: 1. Harvey (VSt) 53.75 50 rug: 1 Tewksbury (Can) 25,32. 200 rug: 1. Tewksbury 1.56,03. 200 wissel: 1. Hladkey (Dui) 1.59,76. Winnaars we reldbeker: Vrije slag sprint: Popov. Vrije slag lang: Dassier. Schoolslag: Volkov. Vlinderslag: Gery (Can). Rugslag: Tewksbury. Wisselslag: Hladkey Skiën La Feclaz (Fra). Kampioenschappen van de lage landen, skilopen. Mannen, 10 km klassiek: 1. Harz (Den) 23.47. 2. Bellam (GBr) 23.56. 3- Ghisler (Dem 24.17, 4. Stevens (Ned) 24 43.6. Puijk (Ned) 24.53. Vrouwen, 5 km klassiek: 1. Van Schijndel (Ned) 14.36, 2. McKenzie (GBr) 14.40, 3* Finck (Den) 15.25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 25