Bizar theater en cabaret PZC De agenda I Rigoietto Humor Eenakterfestival Zeeuwse amateurs kunst cultuur Orgelconcert Sim Bolus Swing Support On the road Concert Santing Moordkuil Sjampoo Kamerkoor Myrmidon Rave On Toneel Muziek RZN Concert Schuring 't Kliekske Verminnen Moordspel Liedrecital Dubbelconcert Bullit Koffieconcert Mozart Players Coco Concert Orkater Danstheater Snell Kamerkoor Danstheater Resession Blackjeans Cultuurstelsel VRIJDAG 12 APRIL 1991 12 Henk G. van Putten geeft zaterdag een orgelconcert in de Nederlandse Hervormde Kerk in Kapelle (20.00). De organist brengt een programma met werken uit de Duit se romantiek van Rinck, Schumann. Rheinberger, Reger, Dienel en Liszt. De muziektheatershow Swing Support Avenue van muzi kant Carlo de Wijs is vandaag (vrijdag) te zien in het Ter- neuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). De show, een reis langs verschillende stijlen in de heden daagse muziek, bestaat uit composities van De Wijs. Het thema Avenue loopt als rode draad door het programma. De werken worden gespeeld en gezongen door het tienkoppig Swing Support Orkest. Mimespeler Rob van Houten en marionettenman Feike Boschma brengen vandaag (vrijdag) het nieuwe program ma On the road in de Middelburgse Stadsschouwburg (20.00 uur). Het duo wordt voor de gelegenheid uitgebreid met mime speler Rob Krott. Geldautomaten waai' kroketten uitrollen, reigers met creditcards en vieze mannen, junks en voetbal- supperters zijn een paar ingrediënten van de voorstelling. Poppentheater Sim Bolus speelt zaterdag Naar dromen land in het Goese Ambachtscentrum (14.30 uur). De Koninklijke Muziekvereniging EMM uit Kortgene con certeert zaterdag in dorpshuis De Pompweie in Kortgene (19.30 uur). Op het programma staan onder meer werken van Mozart. Dirigent is F. Meijer. Het Mathilde Santing Ensemble brengt zaterdag het muzi kale theaterprogramma Carried away in de Middelburgse Stadsschouwburg (20.00 uur). Carried away is een ontdekkingsreis naar gebieden waar de hartstocht regeert. Sjampoo in de ruimte is titel van het cabaretprogramma dat Marcel Boon vandaag (vrijdag) brengt in het Middel burgsjongerencentrum Midgard (20.45 uur). Boon won in '90 de publieksprijs tijdens het Leids Cabaret Festival. Het Nederlands Kamerkoor zingt vandaag (vrijdag) onder leiding van Uwe Gronostay Liebeslieder in de Middelburg se Concertzaal (20.00 uur). Op het programma staan Spanisches Liederspiel opus 74 en 4 Impromptus uit Bilder aus Osten van Schumann, Vier Lie- der van Hugo Wolf in een arrangement van Gottwald, Hon gaarse dansen en Neue Liebeslieder, Walzer opus 65 van Brahms. Medewerking verlenen de pianisten Wyneke Jor- dans en Leo van Doeselaar. Toneelgezelschap Tot Leringhe ende Vermaeck speelt van daag (vrijdag) Bonbons in luxe verpakking in Veerse Ver enigingsgebouw (19.45 uur). De Zeeuwse groep Champaign Charly en Cabaret De Katte- bel brengen vandaag (vrijdag) een muzikale avond in het Dorpshuis in Schore (20.15 uur). Champaign Charly speelt Amerikaanse oude swing, ragti me, blues en westernswing uit de jaren dertig. Cabaret De Kattebel bestaande uit Ans en Rini Schilders, zingt oude cabaret- en levensliedjes. De Nederlandse groep BZN treedt zaterdag op in de Vlis- sïngse sporthal Baskenburg (20.15 uur). Job Schuring treedt vandaag (vrijdag) op in 't Beest in Goes (21.00 uur). Schuring brengt zijn tweede solo-cabaret Ezels en kwasten, waarin liedjes afgewisseld worden met conferences. Het Thools Christelijk mannenkoor Rehoboth geeft zater dag een concert in de Nederlands Hervormde Kerk in Waar de (19.30). Het koor brengt, onder leiding van Rijk Rijkse, een geva rieerd programma met samenzang, koorzang en soli van pia no en orgel. In Wellevaete (St. Annaland) treedt vandaag (vrijdag) de Vlaamse volksmuziekgroep 't Kliekske op (20.15 uur). De groep heeft een repertoire van eigen composities en Vlaamse volkliedjes. De muzikanten bespelen zo'n dertig verschillende instrumenten, van rietfluit tot hommel, draai lier en doedelzak. Johan Verminnen staat zaterdag met zijn Tour de Chant op de planken van De Stenge in Heinkenszand (20.15 uur). Verminnen brengt een programma met liedjes over het plat teland, de stad, nieuwe muzikale vriendschappen en de eeu wige twijfels van scheppend kunstenaars. Ton Lensink en Huub Stapel zijn zaterdag te zien in het toneelstuk Moordspel van Anthony Shaffer in Den Dullaert in Hulst (20.00 uur). Een echtgenoot nodigt de minnaar van zijn vrouw uit in een eenzaam landhuis. Hij wil die minnaar inschakelen in een misdadig plan, de man voelt daar wel voor, maar kan dat vervolgens aan niemand meer navertellen. Bij toeval komt de politie op de hoogte van de moord. Advertentie (JTT B\J vsl Rigoletto door de Poo Rigoletto door de Poolse Opera 'foto Thijs Koobs) Stadsschouwburg Middelburg 20.00 ui ROB VAN HOUTEN FEIKE BOSCHMA brengen mime en marionettenspel in "On the road" 116,00; CJP/Pas 65 111,00g Concertzaal Middelburg 20.00 uur HET NEDERLANDS l&MERKÖOR m.m.v. pianoduo Wyneke Jordans en Leo van Doeselaar in "Liesbeslieder", werken van o.a. Brahms en Schumann 21,00; CJP/Pas 65 f 18,50 De Staatsopera van Bytom speelt zondag Rigoletto in het Terneuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). De voorstelling is uitverkocht. 1 Beest Goes 21.00 uur JOB SCHURING met zijn solo-kabare! "Ezels en Kwasten" f 12,50; CJP/Pas 65 110,00 za. Stadsschouwburg Middelburg 20.00 ul. 13 MATHILDE SANTING ENSEMBLE in "Carried away", een nieuwR muzikaal Ihealerprogramma 1 20,00; CJP/Pas 65 115,00 zo. Dorpshuis Kortgene 11.00 uur KOFFIEKONSÈRT: LOUIS VAN DIJK (ple uilsluitend telefonisch te reserveren via (01107) 1451 14 KOFFIEKONSÈRT: LOUIS VAN DIJK (plano) Kaarten 115,001 ma. Concertzaal Middelburg 20.00 uur 15 THE AMSTERDAM MOZART PLAYERS kamerorkest m.m.v. pianoduo Sepp Grotenhuis en Ellen Corver I 119,00; CJP/Pas 65 (14,001 wo. Concertzaal Zierikzee 20.00 uur 17 FOLKLORISTISCH DANSTHEATER in "Dansend langs de zijde-1 route" 19,00; CJP/Pas 65 14,00; jeugd t/m 12 Jaar 110,00 Stadsschouwburg Middelburg 20.30 uur DE IVANOVS absurdistisch muziektheater door Orkater 119,00; CJP/Pas 65 12,00 Ignard Ditewig (bariton) en Joma Tan-Hollaardt concerte ren zondag in den Dullaert in Hulst Het duo vertolkt werken van Schubert, Brahms en Obra- dors. De Zeeuwse rockers van Surrender en de Tilburgse heavy rockband Bad Habit treden zondag op in het Katse dorps huis, onder de noemer Live in Kats (17.00 uur). Bad habit heeft twee demo's op zijn naam staan. De groep speelde onder meer in het voorpogramma van de Engelse heavy metalgroep Saxon. De Bevelandse band Surrender speelt covers en eigen werk. 18 FOLKLORISTISCH DANSTHEATER Zeer beperkt aantal kaarten 19,00; CJP/Pas 65 f 14,00; jeugd l/m 12jaar f 10,00 opl 18 april van 15-16 uur telefonisch te reserveren via (01180) 152561 vr. de Prins van Oranje Goes 20.00 uur 19 FOLKLORISTISCH DANSTHEATER In "Dansend langs de zijde route" 17,00; CJP/Pas 65 111,00; jeugd t/m 12 jaar 18,00 Stadsschouwbur BRAM VERMEUl (16,00; CJP/Pas 65 111,00 irq Middelburg 20.00 uur ULEN met zijn soloprogramma "Vriend Vijand" I Stevige rock met een knipoog naar de blues; zo omschrijft de Brabantse band Bullit de eigen muziek. Zondag is het vijftal te vinden in Bar American in Middelburg (15.30 uur). Bullit speelt voornamelijk covers. Daaronder is werk te vin den van Rolling Stones, Stevie Ray Vaughn, ZZ Top, Jeff Healy en anderen. S (sopraan), JORDI SAVAL (viola I da gamba) ROLF LISLEVAND (tokkellnstrumenten) met Spaanse muziek uil de 17e-18e eeuw 15,00, CJ P/Pas 65112,50 g za. Vestzakthealer Vlissingen 20,30 uur 20 FACT speelt "Dominique", een theatersolo door Ine Leytens 114,50; CJP/Pas 65 12,00 di Stadsschouwburg Middelburg 20.00 uur 23 SETH GAAIKEMA met zijn nieuwe one man show wo. "Do avonturen van Seth Gaaikema" 24 130,00; CJP/Pas 65 I 25,00 do. de Prins van Oranje Goes 20.00 uur 25 SETH GAAIKEMA met ziin nieuwe o "De avonturen van Seth Gaaikema" (28,00, CJP/Pas 65 22,00 VOORVERKOOP BIJ DE VWS TER PLAATSE VANAF 8 DAGEN VOOR DE EVENEMENTEN Telefonisch reserveren Middelburg: 15256, Goes; 15154, Vlissingen. 12345, Zierikzee (van 19-20 uur): 12192 TheaterlIJn (01180) 11511 dag en nacht aktuele Informatie^ Louis van Dijk (piano) geeft zondag een koffieconcert in het Dorpshuis in Kortgene (11.00 uur); Kamerorkest The Amsterdam Mozart Players concerteert maandag in de Middelburgse Concertzaal (20.00 uur). Medewerking verleent het pianoduo Ellén Corver en Sepp Grotenhuis, Op het programma staan Concert nr 17 voor piano en orkest, Kwintet Es voor piano, hobo, klarinet, hoorn en fagot en Sonate in D voor 2 piano's van Mozart. De Stichting Middelburgs Theater speelt zaterdag de ko mische thriller Moordkuil in het Middelburgs Minitheater (20.30 uur). Een toneelschrijver kan de ware inspiratie niet meer vinden. Als hij een stuk van één van zijn leerlingen onder ogen krijgt weet hij dat dat een kasucces wordt, maar hoe krijgt hij dat stuk onder zijn naam op de planken. Zeeuwse hardrockers verenigd in de formatie Myrmidon treden zaterdag op in Bar American in Middelburg 21.00 uur). Myrmidon is sinds een jaar geen onbekende op de (Zeeuwse) podia. De band heeft inmiddels een demo, getiteld 'Going places' op de markt gebracht en schitterde in het voorpro gramma van Nederlands hardrocktrots Vengeance. Het re pertoire van Myrmidon omvat werk van Thin Lizzy, Van Ha len, Suicidal Tendencies en vele anderen. WOENSDAG In Jongerencentrum De Piek in Vlissingen presenteert za terdag een rave-on party (22.00 uur). De bezoekers worden door de dj's Tyrone en Joshua meege voerd door de kortstondige geschiedenis van de muziekstro ming die in Manchester en Sheffield ontstond. Veel muziek van Charlatans, EMF, Soupdragons en The Happy Mon- De Blackjeans Bluesband treedt donderdag op in tapperij Happy Buccaneer in Vlissingen. De authentieke blues van deze vijfmans-formatie klinkt vanaf 21.30 uur. Het theaterprogramma deze week biedt een gevarieerd aanbod, met zowel muziek als dans, toneel en cabaret. Humor neemt daarbij een belangrijke plaats in. Er zijn drie cabaretvoorstellingen en ook in het toneel- en muziektheateraanbod komt de humor ruimschoots aan de orde. Het toneelstuk De glorieuze come-back van Coco met onder anderen Carry Tefsen is dinsdag te zien in het Terneuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). Tefsen speelt een zangeres die weer terug wil op de podia. Maar dat gaat minder eenvoudig dan ze had gedacht. Herman Krebbers en Theo Olof concerteren dinsdag samen met het Concertgebouw Kamerorkest in Stadsschouwburg De Maagd in Bergen op Zoom (20.15 uur). Het programma ziet er als volgt uit: Introductione van Be nedetto Marcello. Vioolconcert in E van Bach, Concert voor 2 violen in A moll, De winter uit De vierjaargetijden ep Con cert in Re van Vivaldi, Concert voor 2 violen in D klein van Bach. Orkater brengt woensdag het absurdistische muziekthea ter De Ivanovs in de Middelburgse Stadsschouwburg (20.30 uur). Het publiek is getuige van een moord op een kogelrond Iva- nov-zusje tijdens de kerstdagen en de kerstviering een jaar later waarbij iedereen het loodje legt. Het Folkloristisch Danstheater brengt woensdag Dansend langs de Zijderoute in Zierikzeese Concertzaal (20.00 uur). Het programma bevat dansen uit het oude China, van de Tibetanen, Mongolen, Ujguren en Oezbeken en dansen uit Turkmenistan, het voormalige Perzië en Armenië. De gospelzanger Andrian Snell treedt woensdag op in De Goese Zeelandhallen (20.00 uur). Het optreden maakt deel uit van zijn solo-toernee door Eu-, ropa. Snell combineert klassiek en rock tot een dynamische muziekstijl. Het Nederlands Kamerkoor zingt donderdag Liebeslieder in het Terneuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). Het Folkloristisch Danstheater brengt donderdag Dansend langs de Zijderoute in de Middelburgse Stadsschouwburg (20.00 uur). Het uit Wales afkomstige duo Resession treedt donderdag op in jongerencentrum Midgard in Middelburg (22.00 uur). Resession bestaat uit de gitaristen Gary Piokford en Ray mond Williams. Het tweetal speelde als sessiemuzikant. met artiesten als Bonnie Tyler, Rick Wakeman. David Essex en Quincy Jones. Hun gitaarspel wordt aangevuld met elektro nisch drumwerk. Het repertoire omvat rock ri' roll, blues en rhythm blues. Nederland in het wereldcultuurstelsel is de titel van de le zing die professor dr A. de Swaan vandaag (vrijdag) geeft in de aula van de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg (20.00 uur). De Swaan spreekt over de rol van Nederland in dit wereld cultuurstelsel. Vragen als wat is de positie van de Neder landse cultuur in een integrerend Europa, kan Nederland een effectief cultuurbeleid voeren en was is de positie van de regionale cultuur daarin worden aan de orde gesteld. Prof dr de Swaan is redacteur van de Gids en schrijft regel matig voor culturele tijdschriften en het NRC. Zijn krante stukken werden gebundeld in Halverwege de heilstaat en Het lied van de kosmopoliet. In '83 kreeg hij de Busken Huet essy-prijs van de stad Amterdam en in '89 de politicologen- prijs Het Zuidelijk Toneel speelt vrijdag 19 april Eindspel in het Terneuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). 9 Het Folkloristisch Danstheater is vrijdag 19 april te zien in de Goese Prins van Oranje (20.00 uur). Bram Vermeulen brengt vrijdag 19 april Vriend en Vij and in de Middelburgse Stadsschouioburg (20.00 uur). Spaanse muziek uit de 17-de en 18-de eeuw is vrijdag 19 april te horen in de burgerzaal van het Middelburgse Stads huis (20.00 uur). 9 De Bill Bounders Big Band treedt vrijdag 19 april op in de Cotton Club van de Vlissingse discotheek Cosmo (21.00 uur). 9 Ine Leytens van F Act speelt zaterdag 20 april de theater solo Dominique in het Vlissingse Vestzaktheater (20.30 uur). 9 Het Vlissingse mandolineorkest concerteert zaterdag 20 april in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal (20.00 uur). 9 Daniël Wagenberg en Klaas-Jan Mulder verlenen zater dag 20 april medewerking aan een concert in de hervormde kerk in Burgh-Haamstede (14.30 uur). Cabaret Zak en As treedt zaterdag 20 april op in het Ter neuzense Zuidlandtheater (20.00 tiur). 9 Seth Gaaikema staat dinsdag 23 en ivoetisdag 24 april in de Middelburgse Stadsschouwburg (20.00 uur). 9 Ar Bleizi Rtiz brengt woensdag 24 april Bretonse volks muziek in het Terneuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). 9 De Gang van Zaken is donderdag 25 april te zien in het Terneuzense Zuidlandtheater (20.00 uur). 9 Seth Gaaikema staal donderdag 25 april in de Goese Prins van Oranje (20.00 uur). 9 De Berini's brengen donderdag 25 april het naadje van de kous in de Middelburgse Stadsschouwburg (20.30 uur). Twee jonge cabaretiers doen de ze week de provincie aan. De Groninger Marcel Boon bijt van daag (vrijdag) het spits af in het Middelburgse jongerencentrum Midgard, met zijn solo-voorstel ling Sjampoo in de ruimte. De en tertainer Boon zoekt het met zijn clowneske uitstraling in de kolder. De ingrediënten van zijn program ma zijn: piano, gitaar, zang, verha len en onzinpraat waar je geen touw aan kunt vastknopen. De ti tel van zijn show geeft in ieder ge val geen duidelijkheid over de in houd ervan. Job Schüring brengt vandaag zijn tweede solo Ezels en kwasten in 't Beest in Goes. In zijn programma staan conférences centraal. Schü ring wisselt daarbij subtiliteit af met 'botte-bijl-werk'. Hij toont zich een groot verteller en doet het publiek onder meer uit de doeken wat de relatie is tussen Wieger Ke tellapper en de 80-jarige oorlog, tussen een romantisch sprookje en de harde wereld van Hollywood en de relatie tussen Job en zijn bijzon dere vriendin. Cabaret van Zeeuwse bodem is vandaag te zien in het dorpshuis in Schore. Het cabaretduo De Katte bel, gevormd door het echtpaar Ans en Rini Schilders uit Kapelle, brengt oude cabaret- en levens liedjes. Onderwerpen als sociale wantoestanden, prostitutie en kin derleed worden bezongen in liedjes van Eduard Jacobs, koos Speen hof, Louis Davids en Willy Derby. Voor de vrolijke noot zorgen lied jes als De zeven plichten van de vrouw en tekst over de vuile vin gertjes van Jantje. Het Middelburgs Theater breti»; de komische thriller Moordkuil van Ira Levin op de planken van het Middelburgs Mini-theater. Dp regie is in handen van Josien dé Graaf. De spelers zijn Dini Ploeg, aert, Freek Verdoes, Leo Ras, Os- car Postema en Anke Tanihatu. De toneelschrijver Sidney Bmh] heeft verschillende goede stukken gechreven maar kan de ware inspt ratie niet meer inden. Dan krijgt hij een thriller toegezonden van een leerling uit zijn studiegroep, getiteld Moordkuil. Sidney ziet di rect dat hij een kassucces in zijn handen heeft. Hij nodigt de leen ling, Clifford Anderson, uit in hel afgelegen dat Sidney en zijn vrouw Myra bewonen. Niemand weet van dat bezoek af en Sidney beraamt een moord. Maar wat vindt Myra daarvan en waarom staat de uil: het niets opduikende helderziend: vrouw Helga opeens op de stoep. Absurdistisch muziektheater is woensdag te zien in de Middel burgse Stadssc-hoiuwburg. Thea tergroep Orkater brengt dat i- voorstelling De Ivanovs op planken. De Ivanovs is gebaseerd op het boek Kerstmis bij de Iva novs van de Russische shrijwt Aleksandr Vvedenski en diverse teksten van de absurdist Daniel Charms. Regisseur AatCeelenvei- vlocht deze elementen tot de hui dige voorstelling. In een fantasie vol décor met verrassende visuele vondsten brengt Orkater deze, van elke logica gespeende, voorstel ling. Musici spelen gemoedelijke deuntjes en halen snerpende, swin gende koperklanken uit blaasin strumenten, synthesizer, gitaar en drumms. De kindertjes Ivanov zitten vol verwachting met gele en groene oortjes rond de kerstboom. Ter loops wordt het tonronde, kleine zusje vermoord door het dienst meisje. Een binnenvallende, bont gekleurde politieman neemt het verhaal van het treurende stel op. De voorstelling voert vervolgens langs het politiebureau, langs groepje geluidloos zingende (w doofstomme) houthakkers en ein digt een jaar later bij de kerstvie ring. Scène uit De Ivanovs door Orkater (foto Hans Meerman Het jaarlijkse eenakterfestival voor Zeeuwse amateurtoneel- gezelschappen wordt van 19 tot en met 21 april gehouden in Zierikzee. Het publiek kan in de Zierikzeese Concertzaal zestien voorstellingen verwachten van zeer uiteenlopende aard. De orga nisatie van het festival is in handen van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel. De amateurgezelschappen spelen niet om te winnen of te verlie zen. Er is weliswaar een jury, maar die geeft geen cijfers maar een woordrapport. De jury beoordeelt de stukken en geeft aan wat de sterke en de zwakke punten zijn van de voorstelling en de spelers. De jury bestaat dit jaar uit de Zeeuwse toneeladviseurs Willem Huybreghs en Ron Lubbersen en de dramaturg Hans Brans uit Amsterdam. De bijdragen van de toneelgroepen zijn zeer gevarieerd van aard. Ze lopen uiteen van klassiek toneel tot de variant theatersport die wordt beoefend door de groep Kiekieres uit Zierikzee. Deze komt met een improvisatie. Programma De vice-voorzitter van het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel, Gerard Bayens, opent het festival vrijdag 19 april om 20.00 uur, Vervolgens begint de reeks toneelstukken. Vrijdag brengen het Zeeuws-Vlaamse Theater Marrein, 's Heer Hendrik uit 's Heer Hendrikskinderen en Ans Schüders uit Kapelle hun stuk op de planken. Zaterdag 20 april treden tussen 14.00 en 17.15 uur achtereenvol gens op: groep Papülon uit Middelburg, Toneelgroep Terneuzen. Kindertheater-atelier Zolderkolder uit Zierikzee, Walichrum uit Oostkapelle en de Stichting Middelburgs Theater. 's Avonds vanaf 20.00 uur kan het publiek kijken naar de bijdragen van De Schouwspelers (Oosterland), de Zierikzeese amateurco- medie, toneelvereniging Ouwerkerk en Helvetia (Hellevoetsluis). Tijdens de slotdag, zondag, staan geprogrammeerd Op Drift uit Renesse, Karin Starmans uit Vlissingen en Kiekieres uit Zierik- Carry Tefsen in De glorieuze come-back van Coco (foto Steye Raviez)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 12