Financiële zorgen Hof Domburg Vertrekkende Bruinooge niet vies van beetje bluf Deel van Jacoba van Beierenweg dicht voor auto's Goede prestaties reddingbrigades Souborgs Toneel en Cabaret brengt nieuwe prodektle streek Bezoekersaantal valt tegen 9 Burgemeester: wij staan op scherp Diefstal uit loods Commissie enquêteert bewoners De woorden zwijgen, de beelden spreken WOENSDAG 10 APRIL 1991 vA DOMBURG - Het gaat niet goed met recreatiepark Hof Dom burg. Gisteren werd de Dom- burgse gemeenteraad summier jn-elicht door wethouder A. Maljaars. Er is geen onmiddel lijk tekort aan geld en ook de werkgelegenheid staat niet op hel spel, maar er komt wel een gewijzi&de begroting voor 1991 oni de tegenvallende resultaten over 1990 te verrekenen. Dat blijkt uit een verklaring van de Slichting Badplaatsbelangen Domburg (SBD). Het gonst al maandenlang van jg> geruchten in Domburg en omstreken. Het vuurtje werd aangewakkerd door het feit dat de raad tot tweemaal toe in het geheim werd ingelicht over het financiële reilen en zeilen van de SBD, eigenaresse van Hof Dom burg. Het prestigieuze park zou, 20 heette het in de volksmond, praktisch failliet zijn. Daarvan bleek ook gisteravond niets, maar SBD-directeur J. van As- seldonk gaf desgevraagd wel toe dat het geheime overleg met de raad nodig was om een dreigend liquiditeitsprobleem zo nodig snel het hoofd te kunnen bieden. De gemeente moet namelijk ga rant staan voor leningen die de SBD wil afsluiten. De resultaten over 1990 vallen om een aantal redenen tegen. De belangrijkste oorzaak is dat er te weinig mensen afkwamen op het zwembad, het theater, de sauna en alle andere voorzieningen in het multifunctionele centrum Dorimare. Aanpassing van de tarieven heeft de laatste tijd met name meer lokale bezoekers ge trokken. Daaraan moet nog har der getrokken worden, vindt Van Asseldonk. Een brandje dat de technische VLISS1NGEN - Een gedeelte van de Jacoba van Beierenweg inVüssingen, een beruchte slui proute voor autoverkeer van West-Souburg naar Koudeker- ke, is tijdelijk vanaf één rich ting afgesloten. Het Wegschap Walcheren heeft die maatregel getroffen in verband met de re constructie aan de Gerbrandy- straat, een onderdeel van de doorgaande weg van Vlissingen naar Koudekerke. De vrees be staat dat door de werkzaamhe den aan de Gerbrandystraat meer automobilisten van de Ja coba van Beierenweg gebruik gaan maken. Vooral fietsers lopen gevaar door het drukke autoverkeer over de smalle Jacoba van Beie renweg. Het éénrichtingsver keer heeft dat niet verbeterd. Automobilisten mogen nog van West-Souburg naar de Vlissings- estraat richting Koudekerke rij den. Zij weten dat zij geen tegen liggers meer tegenkomen en ge ven extra gas. •IngS. J. Lous, hoofd technische OOST-SOUBURG - Het Sou- burgs Toneel en Cabaret tSTEC) is klaar met de voorbe reidingen van de voorjaarspro- duktie. Maandenlang is er hard gewerkt om het nieuwe toneel spel 'Anna Christie' van de Amerikaanse schrijver Eugène O'Neill onder de knie te krijgen. Zaterdag gaat 'Anna Christie' in 'première. Op 20 en 27 april zijn er uitvoeringen van dit stuk. Al le voorstellingen worden in ge bouw 'De Zwaan' in Souburg ge houden en beginnen om 20.00 uur. O'Neill wordt gerekend tot de grootste Amerikaanse schrij vers. Hij werd in 1888 geboren als zoon van een toneelspeler. Na een mislukte schoolloopbaan leidde hij een zwervend bestaan ais zeeman. Op 25-jarige leeftijd kwam hij na een ziekte aan de wal, In die tijd is hij gaan schrij ven. En met succes. Na een groot aantal een-akters begon hij avondvullende stukken te schrijven. 'Anna Christie' is één van zijn vroegste werken. Al zijn werk is doortrokken van de te genstelling in de mens, met ener zijds de verlangens en begeerten en anderzijds de inperkende re gels, het fatsoen. Zijn stelregel is: als je alleen je begeerten volgt dan zal dat je ondergang betekenen. Doe je wat het burgerfatsoen gebiedt dan verlies je jezelf, je eigen ech te ik. Dat thema speelt een overheer sende rol in dit toneelspel, dat handelt over een zeeman die is gaan varen en zijn gezin in de steek heeft gelaten. Zijn dochter ls bij familie op het platteland ondergebracht. Als haar moeder sterft blijft de dochter alleen op de boerderij achter, als een soort 'Jfeigene van haar neven. Ze loopt weg en komt terecht aan Vervolgcursus over wonen GISSINGEN - In april en mei Wordt in Vlissingen een ver volgcursus 'verantwoord wo- "en'gehouden voor de Zeeuwse bouwenadviescommissies voor de Woningbouw, (VAC's). dot cursus-programma wordt georganiseerd door de Hoge school Zeeland. behandeld worden transforma- "e van gebouwen, de invloed van vormen buitenshuis, kleu men materialen, en klimaatre- phngen. De cursus in het ge bouw van de hogere technische apparatuur van het zwembad vlak voor de officiële opening in de as legde, richtte een schade aan van anderhalf miljoen, waarvan 850.000 gulden gederf de inkomsten. Het dreigende te kort aan vlottende middelen eerder dit jaar werd veroorzaakt Hardrijders op de bon OOST-SOUBURG - Bij een snelheidscontrole in de Lek straat te Oost-Souburg heeft de gemeentepolitie van Vlissingen dinsdag tussen half twee en drie uur vijftien overtredingen ge constateerd. In totaal werden tweehonderd automobilisten door de radar gecontroleerd. De hoogst gemeten snelheid be droeg tachtig kilometer per uur. Op de Lekstraat geldt een maxi mumsnelheid van vijftig kilome ter per uur. De hardrijders krij gen binnenkort een proces-ver baal in de bus. De snelheidscon trole werd gehouden na klach ten van omwonenden. doordat de verzekeringsmaat schappijen niet meteen over de brug kwamen met het geld. In middels heeft één van de verze keraars vier ton voorschot over gemaakt en daardoor is de on middellijke nood gelenigd. Die vier ton zijn, benadrukte voor zitter van het stichtingsbestuur van de SBD J. Jobse. echter voorlopig alleen een gebaar van goodwill. Er wordt nog steeds onderhandeld over de dekking van de brandschade, De bezetting van de bungalows en de camping is daarentegen op dit moment boven verwachting. Van Asseldonk en Jobse onder streepten dat het recreatiepark nog geen heel seizoen heeft ge draaid. Hoe het echt zit met winst of verlies kan pas aan het eind van 1991 worden berekend, is hun standpunt. De raadsleden waren niet alle maal even tevreden over de ma te waarin zij door portefeuille houder Maljaars werden inge licht. Mager, en die begroting over 1991, nu beloofd voor eind mei, komt wel erg laat, was het algemene gevoelen. Zelfs burge meester H. Hietkamp, die zich altijd een groot pleitbezorger van de grootschalige toeristi sche aanpak heeft betoond, deelde gisteravond mee dat het college van b en w 'op scherp staat'. Maai-, zei hij, ,,ik heb nog te weinig gegevens. We moeten afwachten wat nu feitelijk de re sultaten zijn." Raadslid B. Boonstra (D66) gaat zijn dreige ment om uit de beleidsraad van de SBD te stappen, niet ten uit voer brengen hoewel ook hij graag meer informatie boven ta fel had gezien. Donder „Ze schuiven de problemen door naar de toekomst, daar kun je donder op zeggen", reageerde raadslid A. Wisse (Christelijke Groepering) na afloop van de raadsvergadering. Wisse vroeg de afgelopen maanden meerma len aandacht voor de Hof-Dom- burg-perikelen. Hij schetste gis teravond een zeer somber beeld: volgens hem kan Hof Domburg- onmogelijk ooit winstgevend worden, hoe goed het ook gaat. Hij hekelde de overeenkomst met exploitant Dorint, die wel in dienst van het Wegschap Wal cheren, liet dinsdag weten dat dat effect vantevoren is ingecal culeerd. Als verzachtende om standigheid bracht hij naar vo ren dat dit probleem zich alleen kan voordoen tussen de Zuid- beekseweg en de brug in de Ja coba van Beierenweg, omdat al leen daar éénrichtingsverkeer geldt. De politie heeft volgens hém bovendien toegezegd extra verkeerscontroles uit te oefenen. De bedoeling is op termijn de Ja coba van Beierenweg helemaal voor het autoverkeer af te slui ten. De Vlissingse gemeente raad heeft al ingestemd met de aanleg van een autostop ter hoogte van de brug in de B-weg. De provincie moet nog een be slissing nemen over de maatre gel. Die wordt binnen twee maanden verwacht. Belangheb benden kunnen daarna een be zwaar indienen. Fruitteler J. Se ller aan de Jacoba van Beieren weg heeft altijd aangekondigd dat te zullen doen. Hij vreest klanten te verliezen. Dorimare in Domburg probeert met aangepaste tarieven bij meer recreanten in de gunst te komen (foto Ruben Or eel) de winst deelt maar geen cent hoeft bij te dragen aan eventuele verliezen. Wisse meent dat de SBD de cij fers over 1990 met opzet achter houdt. „Ze weten heel goed wat de verliezen zijn. maar ze willen het gewoon niet zeggen. De cij fers zijn zo desastreus dat ze "t gewoon niet durven." VROUWENPOLDER - Voor de diefstal van gereedschap uit een loods van de VW te Vrouwen polder heeft de politie dinsdag morgen de 18-jarige R. J. B. uit dezelfde plaats aangehouden. De inbraak aan de Vroonweg ging maandagnacht niet onop gemerkt voorbij. De identiteit van de dader werd bekend na een buurtonderzoek Con Amore geeft speciaal concert ter gelegenheid 55-jarig bestaan VLISSINGEN - Het Vlissingse mandoline-orkest Con Amore viert zaterdag 20 april zijn 55- jarig jubileum met een speciaal concert. Een kleine veertig mandolinespelers zullen dan in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal zoete klanken aan hun instrument ontlokken. Het Zeeuws Mannenkoor onder lei ding van Raimondo di Bella werkt eveneens mee aan het concert. Con Amore werd in 1936 opge richt. Het orkest speelt op hoog niveau: op concoursen is Con Amore ingedeeld in de hoogste afdeling van het Nederlands Verbond van Mandoline Orkes ten. De laatste dertig jaar staat het orkest onder leiding van diri gent J. Eckhardt uit Oost-Sou burg. Het jubileumconcert is ex tra de moeite waard omdat Con Amore momenteel zijn repertoi re aan het vernieuwen is. In de Concert- en Gehoorzaal worden 12 april onder meer stukken van de hedendaagse componisten Jurriaan Andriessen en Fred Witt ten gehore gebracht, naast werk van Caudioso, Wölky en Althoff. school aan de Edisonweg wordt ^geven op de woensdagen 10 en april, en 15 en 29 mei, (aan- yang 19.00 uur). de zelfkant van het leven. Op het moment dat ze bijna verdrinkt in het bestaan komen vader en dochter bij elkaar. Leugens en bedrog moeten de schijn van eer en fatsoen ophouden. Anna Christie is een verhaal over men selijk wrakhout dat zich laat voortdrijven in het schuim van het leven, goochelend met fat soensnormen waaraan ze zich direct weer onttrekken en alle verantwoordelijkheid afwijzen. De regie is in handen van Dick Zwitser sr. De bezetting bestaat uit Rob Dirven als vader Chris Christophersen, Ria Provoost als Anna Christie, Paul Nonne- kes als stoker Mat Burke en in de bijrollen Bella Mijnsbergen, Ad Mijnsbergen, Bert Prevoo, An- kie Neve, Viona Dobbelaar, Na- tasja Mijnsbergen, Kees Wiele- maker, Natasja Noordhuis en Christa Rozema. MIDDELBURG - 'Wat vindt u van uw woning De bewoners van de nieuwe huizen aan de Molenberg, Vrijlandstraat en de J. G. Schorerstraat in Mid delburg krijgen die vraag deze week en volgende week voorge legd. De Vrouwen Advies Com missie (VAC) voor de woning bouw Middelburg houdt de en quête. De VAC heeft geadviseerd bij de bouw van de woningen. Aan de Vrijlandstraat gaat het om her bouwde delen van de afgetopte torenflat in Middelburg-Zuid. De enquête moet uitwijzen of de VAC-adviezen klopten en waar in de toekomst nog meer op moet worden gelet. Het onderzoeksproject past, vol gens de VAC, helemaal in het be leid van de gemeente Middel burg ten aanzien van sociale ver nieuwing. Bij dat beleid wordt ervan uitgegaan dat bewoners zelf het beste kunnen aangeven wat aan hun woning en woonom geving goed is en wat eraan schort. De enquête in de Molenberg, Vrijlandstraat en de J. G. Scho rerstraat wordt gehouden in sa menwerking met de bewoners en de woningbouwvereniging Middelburg. De resultaten van het onderzoek zijn, zo verwacht te mevrouw I. Minderhoud van de VAC, na de zomer bekend. Vlissingse wethouder 'politiek dier pur sang' VLISSINGEN - Laat Brui nooge het karwei afmaken. De PvdA-Vïissingen heeft geluk gehad dat zij die leuze vorig jaar - in navolging van de ver- kiezingskreet van het lande lijke CDA in 1986 - bij de ge meenteraadsverkiezingen niet uit de kast heeft gehaald. Wethouder D. J. P. Bruinooge vertrekt amper een jaar na zijn herverkiezing naar pro vinciale staten. Hij laat een (binnen)stad achter waar wordt gewerkt aan de tweede wederopbouw sinds 1945. Bruinooge heeft in zijn wet houdersperiode, die in 1978 na vier jaar raadslidmaatschap begon, zijn sporen door Vlis singen getrokken. Vooral door de binnenstad. Vol trots laat hij zich fotograferen voor het nieuwe winkelcentrum Schel- deplein in aanbouw. Hij heeft de onderhandelingen voor dat project gevoerd met ontwik kelaar MBO en met C A. Dat kledingconcern zag eerst niet veel in Vlissingen. Brui nooge blufte, haalde de Bren- ninkmeijers naai' Vlissingen, deed financieel water bij de wijn en had zijn contract bin nen. Bluf Om zijn doel te bereiken, wilde hij wel een potje blufpoker spelen. Alleen intern, want in het openbaar speelde hij op sa fe. Hij kwam alleen met voor stellen naar de gemeenteraad als alle scherpe kantjes eraf waren. Bruinooge maakte volop ge bruik van de wandelgangen. Bij confrontaties met bewo ners op inspraakavonden kon hij die taktiek niet hanteren. Hij nam dan altijd wat wissel geld mee, gaf de bezoekers de indruk dat zij een hele hand te pakken hadden, maar ze had den slechts één vinger gekre gen. „Bruinooge is een politiek dier pur sang", zegt J. Doorns, oud-voorzitter van de PvdA- Vlissingen. „Als hij een doel voor ogen had. ging hij des noods door een muur. Maar al tijd op basis van argumen ten." Een zwak punt van Brui nooge is, volgens Doorns, dat hij een hekel heeft aan papier. „Hij houdt de grote lijnen in de gaten. Bij de uitwerking leunt hij zwaar op een beperkt aan tal mensen." De scheidend wethouder beaamt dat, maar: Bruinooge in de Vlissingse binnenstad. Achter hem het bouwproject winkelcentrum Schelde- pleln, dat mede door zijn inspanningen tot stand kwam (foto Ruben Oreel) „Je moet je als beleidsmaker niet bemoeien met de kleur van de lantaarnpalen." Onderkoning Onderkoning van Vlissingen. Die titel heeft Bruinooge ver worven. Hij bemoeide zich de laatste jaren binnen het colle ge van b en w met vrijwel alle beleidsterreinen. Hij wist ook steeds die portefeuiiles te ver zamelen die het interessantst waren. „Toeval", meent hij. Cruciaal is geweest dat de PvdA in 1986 met de VVD een college van b en w vormde en het grotere CDA in de opposi tie verdween. „En binnen twee maanden lag de nota binnen stad op tafel", geeft Bruinooge aan. „De huidige ontwikkelin gen in het centrum zijn daarop CDA'er A. Hoefkens moest vier jaar geleden het veld rui men als wethouder. Zijn partij is inmiddels teruggekeerd in het college. „Ik koester geen rancunes", stelt Hoefkens. die vorig jaar ook als raadslid op stapte. „Ik constateer echter dat in de gemeenteraad geen dialoog meer wordt gevoerd. Bruinooge's invloed was zo groot, op alle partijen. Hij heeft een enorme overtui gingskracht en kreeg ook de ruimte, waardoor hij kon do mineren." De gemeente Vlissingen be reidt Bruinooge vrijdag 19 april een groots afscheid. De happening begint om 14.00 uur met een openbare raads vergadering. Genodigden kunnen hem tussen 15.30 en 16.30 uur de hand schudden en tot slot vindt van 16.30 tot 18.00 uur een openbare recep tie plaats. Voorman van de Vlissingse middenstand J. J. van Gent en A. Raas, voorzitter van wo ningbouwvereniging Basco, zijn zeker van de partij. Zij be treuren allebei het vertrek van de PvdA'er. ,,'t Is jammer dat hij weggaat", meldt Van Gent. „Hij is een stimulerende kracht geweest in Vlissingen en op het gebied van de werk gelegenheid is nog veel te doen." Raas heeft pas sinds mei vorig jaar met hem te ma ken. Bruinooge werd toen wet houder van volkshuisvesting; een zware post in Vlissingen waar veel leegstand heerst in een aantal wijken, ,,'t Heeft te kort geduurd", vindt Raas, „helaas." MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG 'Vaders en zonen', een'vrije to- neelbeiverking naar de gelijkna mige roman van liaan Toergen- jew door Lucas Vandervost. Een produktie van De Tijd, i.s.m. de Singel, met o.a Dirk Tuypcns, Rita Wouters, Wim Danckaert, Antje de Boeck, Dirk Buyse en Bob de Moor. Regie van Lucas Vandervost. 'Vr"( r aders en zonen' is een roman over een gene ratieconflict. bij 'toeval' ook in een gezin, maar in fei te in een vastgeroeste sa menleving. Maar het is ook een visie op de botsing tus sen verstand en gevoel, tus sen werk en liefde. Welke van de twee thema's nu nog actueel is, behoeft geen vraagteken. Trouwens, het generatieprobleem wordt uit de scheiding van ver stand en gevoel geboren. Lucas Vandervost heeft in zijn bewerking dus duidelijk gekozen voor een uitwerking- van de crash tussen harte loos verstand en redeloos ge voel. De hoofdfiguur Baza- rov - een jonge medische student - groeit van het één naar het ander en kan geen midden tussen die twee vin den. Hij wordt daardoor een tragische figuur, ook in die zin dat hij levend wordt op de planken. Dat dramati sche moment is namelijk al tijd tragisch: een romanper sonage dat tot leven komt, laatje niet meer los. Het gaat een beetje 'spoken' in de le zer/toeschouwer. Heel treffend doet de inrich ting van het toneel sterk denken aan een schilderij. Een beige brokaten plooi- gordijn als achterdoek, een enorme kroonluchter, oran jegouden belichting, stille vens van een half uitgepakte hutkoffer met chemicaliën en van een theetafel, een rij stoelen op de achtergrond met daarop de niet deelne mende spelers. Dat alles roept heel sterk de sfeer op van een schilderstuk waai'je naar kijkt, waar je in kijkt. Door te openen en te sluiten met tableaux vivants en daarbij de zaal met toneel- lichten te beschijnen, wordt die indruk nog versterkt: hier zijn de levenden, daar het levenloze. Hoewel er wel wat handeling is - en door de gevoerde regie zelfs vrij veel dynamiek - kijk je namelijk eigenlijk naar een theorie. Aile perso nages zijn popperig. Zo doen ze en zo zijn ze ook gekleed, traditioneel folkloristisch. Ze zijn geïdealiseerd, vervöl- maakt in hun eenzijdigheid. Alleen Bazarov is anders, in zijn uiterlijk en in zijn doen. Aanvankelijk ontkent hij al le poëzie, alle gezag, alle tra ditie. „De natuur is geen tempel, maar een werk plaats". Hij leeft al wel, maar is nog vleesgeworden nihilis tische theorie. Toch is hij dan al binnen het geheel de enige van (duister) bloed. Later wordt hij vergeefs ver liefd en verandert ziendero gen in een mens vol vermoei de levenssmart. Dat eind punt is niet interessant - daarom heeft Lucas Vander vost het trieste einde van de roman ook niet gevolgd. Het veranderen op zich, het hoe en waarom zichtbaar maken is het onderwerp en in die zin is het stuk volledig geslaagd. Decors die in grote eenvoud de meest verrassende effec ten oproepen, dwingen mij altijd grote bewondering af. Dit stuk wil het statische uit beelden, en tegelijkertijd een hevige (innerlijke) dyna miek opwekken. Door het aanbrengen van een soort 'loopgraven' in een strak, licht oplopend speelvlak worden de zonderlingste spel-effecten mogelijk: een landelijk ontbijt en een vel- dexcursie spelen zich tegelij kertijd af. Ook door een voor- en achtervlak ontstaat ruimte voor contrast. Ter wijl Bazarov en Anna Serge- jewna hun onvermogen tot liefhebben uitstuntelen rot zooit een ander stelletje ver stopt onder een grote doek er lustig op los. Het miezert, regent, hagelt woorden in dit stuk. Woor den die leeg zijn en er niet toe doen. En ondertussen spre ken de beelden. De intuïtie wint het van de logica. Zo moet ook de regie geweest zijn. Willem Nij ss en VLISSINGEN - Tijdens de Ne derlandse kampioenschappen zwemmend redden van de KNBRD hebben de senioren- ploegen van de Middelburgse en Vlissingse Reddingbrigades goede prestaties geleverd. De wedstrijden werden in Eindho ven gehouden. Elk team werkte in estafettevorm zes verschil lende onderdelen af. De onderdelen, geënt op het red den van drenkelingen, bestaan uit 4 x 50 meter hinderniszwem- men, waarbij elke deelnemer twee keer onder een hindernis van 60 centimeter door zwemt, 4 x 25 meter vervoersestafette met duikpop, 25 meter popduiken voor ploegen, 4 x 50 meter red dingsestafette, 4 x 50 meter dui- kestafette (is 25 meter onderwa- terzwemmen en 25 meter vrije slag) en het spectaculaire 4 x 25 meter lijnredding met tuigje. Aan de wedstrijden namen 25 dames- en 31 herenteams deel uit alle hoeken van het land. De Vlissingse dames werden na een spannende strijd tweede achter Eindhoven en vóór Middelburg (derde). De heren uit Vlissingen behaalden achter Eindhoven en Weert de derde plaats. Middel burg werd hier negende. De Oostburgse brigade was alleen met een herenploeg vertegen- NCVB De afdeling Grijps- kerke van de Vrouwenbond NCVB houdt houdt dinsdag 16 april haar maandelijkse bijeen komst in de gereformeerde kerk. Mevrouw Zijderveld uit Middel burg vertelt deze avond over het bondshulpproject Bangladesh. In de pauze is er een verloting ten bate van dit project. De bij eenkomst begint om 19.45 uur, woordigd en werd tiende. In het totaalklassement (dames en he ren) wist de Vlissingse Dr A. Sta- vermanbrigade beslag te leggen op de derde plaats. Eindhoven werd eerste en Weert tweede. Rommelmarkt voor zending MIDDELBURG - Zaterdag 13 april wordt in de Ontmoetings- kerk aan de Oosterschelde- straat in Middelburg een rom melmarkt en bazaar gehouden voor zendingsprojecten in Se negal, Roemenië en Joegosla vië. Behalve kleding, boeken, meubels, houtwerk en dergelij ke zullen er ook handgemaakte wenskaarten en zelfgemaakte kleding te koop zijn. Er is ook een pedicure, gebaks- kraam, koffieshop en een stand met koude en warme hapjes. Er is een grabbelton eri de kinderen kunnen zich laten schminken. De bazaar wordt opgeluisterd met muziek en live-optredens. Deze activiteiten worden geor ganiseerd door gemeente De Wijngaard in Middelburg. De op brengst is bestemd voor de Mid delburgse zendeling Jan Janse. die werkzaam is in Matam in Se negal en door de gemeente fi nancieel ondersteund wordt, Te vens wordt een deel van de op brengst besteed aan reizen van twee groepen gemeenteleden naar Oost-Europa. Eén groep gaat in mei naai' Roemenië met hulpgoederen, de andere Dra- magroep Reflection maakt in de zomer een 'zendingstoernee' naar Roemenië en Joegoslavië. Aanvang van de bazaar zater dagmorgen om 9 uur. P. Westerweel en L. Meliefste winnaars van concours ONDA NIEUW- EN SINT JOOSLAND Pedro Westerweel heeft het onderling solistenconcours van de muziekvereniging 'Oefening na den Arbeid' (ONDA) uit Nieuw- en Sint Joosland gewon nen. Hij speelde op zijn bugel 53 punten bijeen met de Sonate in ut-mineur van G.F. Telemann. Hij kreeg tevens de wisselbeker voor een jaar in zijn bezit. De wisselbeker voor de jeugd tot 16 jaar was voor de debuterende 9-jarige Leonie Meliefste. Zij was de jongste deelnemer en kreeg voor haar prestatie 50 punten. Ger Blom jureerde de in totaal achttien deelnemers. Pianist Marius Reijnoudt begeleidde de muzikanten. De onderlinge wed strijd geldt als §en generale re petitie voor het aanstaande so listenconcours van de KNF in Middelburg. De uitslag, jeugd: Leonie Meliefste. 50 pt; Niels Meliefste, 46,5 pt; Lilian de Klerk, 44,5 pt; Nicolien Eelenbaas. 44 pt; Monique de Meulmeester, 43 pt; Jouke Vluggen, 43 pt; Marinca Minheere, 42.5 pt; Sandra Baas. 42 pt. Senioren: Pedro Westerweel, 53 pi; Marian Dellebeke, 52 pt; kwartet An- nelies MeLiefste, Cindy de Klerk. Alex van Eenennaan en Henk Balk, 52 pt; Cindy de Klerk, 50 pt; Bram Knuijt, 44,5 pt; Ko de Meulmester, 43 pt; Simone Boogaard, 44 pt; Nata- scha Nefs, 43.5 pt; Marcel de Meul meester. 43 pt; Dick Igounet. 42.5 pt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 15