Bengtsson afgeknapt op Feyenoord Van der Wal nu in middenmoot PZC winnaar Braakmanuurloop bij Scheldesport Verlies Zeeuwse jeugdschakers Strijd lijkt gestreden hoofdklas zaalvoetbal sport 43 Zweed ex-technisch directeur miste in de Kuip vooral geduld bij de leiding IFortuna en ■FC Twente ■gelijk: 0-0 Selectie Litouwen komt naar Driedaagse uitslagen Tl 1111111111111111111 I M I I I I i ZATERDAG 30 MAART 1991 tOTTERDAM/GOTEBORG GPD) Wekenlang heeft hij :ijn kaken op elkaar gehouden, «under Bengtsson meed de me- üa, al beweert hij niet te zijn mdergedoken. Gewoon de stele- eer van de telefoon' eruit, voor Kichzelf de zaken op een rijtje {setten en tot rust komen. Want ile veertien maanden die hij in de Kuip doorbracht, bleken meer van hem te hebben geëist dan hij zelf voor mogelijk had gehouden. Zijn hardnekkige weigering om "i pa alle februari-stormen bij Feyenoord een boekje open te - doen en zijn gal te spuwen, had bok een andere reden. Zolang feyenoord niet aan zijn finan ciële verplichtingen had vol daan, wenste Gunder Bengtsson |de 'vijand' geen middelen aan te reiken waardoor men zich mis- 1 fechien aan die verplichtingen jzou kunnen onttrekken. Analyse Inmiddels heeft de Zweedse ju rist die hij in de arm had geno men zijn zaken 'netjes' afgehan deld. In de Zweedse bossen ten hoorden van Stockholm, waar rgGunder Bengtsson is neerge streken, kan hij het daarom wel even uitzingen. ■Om de problemen van de afgelo- ■pen maanden beter te kunnen ■begrijpen en om een verklaring ■te kunnen vinden voor de wan prestaties van Feyenoord. heeft hij in de vertrouwde Scandinavi- sche omgeving een rapport ge maakt. „Noem het een uitgebrei- Ide analyse, wat je wilt", zegt Bengtsson. Wat telkens terugkeert in zijn ISITTARD (ANP) - Fortuna Sit- tard kan niet meer winnen. Gïs- I teravond speelden de Limbur- gers in De Baandert gelijk tegen FC Twente. 0-0. De Sittardse ploeg won voor het laatst in de- cember thuis tegen Heerenveen. I Tegen de Enschedese formatie j zou een ?iege te veel van het goe- de zijn geweest. FC Twente had evenmin recht op de winst. IFortuna Sittard - FC Twente 0-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe- schouwers: 2000. privé-analyse is het begrip 'ge duld'. Daarvan vindt Gunder Bengtsson dat het te weinig of niet getoond is in de Kuip. Niet door de aanhang, maar vooral niet door de leiding van de club. „Elke speler die bij Feyenoord nieuw is, speelt met stress. Er wordt een speler nauwelijks tijd gegund te wennen aan zijn nieu we omgeving, aan de ploeg en aan het systeem. Omdat, het al zo lang slecht gaat met de club worden er van iedereen wonde ren verwacht. Zo werkt het na tuurlijk niet." Resultaten Toch werden er, met een hand vol nieuwe spelers, tijdens het eerste halfjaar van zijn bewind aardige resultaten geboekt, „De tweede helft van het vorige, sei zoen, was inderdaad een goede periode. We werkten ons uit het dal, pakten punten en iedereen was 'happy'. Maar slechts weinig mensen staan er bij stil dat we in die periode bijna voortdurend hetzelfde elftal konden opstel len. Dat gaf vertrouwen." Met de komst van vier nieuwe spelers kosten zo'n slordige vijf miljoen gulden moesten zijn ambities en die van Feyenoord verder worden vervuld. Bengtsson: „Tijdens de zomer maanden kochten we De Goey, Fraser, Van der Laan en Sabau. Van die vier wist ik dat er drie meteen konden worden inge past. Alleen voor Van der Laan zag ik wat aanpassingsproble men, maar op termijn dacht ik hem goed te kunnen gebruiken. De Goey, Fraser en Sabau zijn volgens mij hele goede investe ringen. Ze zijn alledrie jong en hebben geweldige mogelijkhe den." Terugval Toch moet ook Bengtsson ge schrokken zijn van de terugval van Sabau. „Laat ik voorop stel len," zegt de Zweed, „dat loan Sabau ver boven alle andere spe lers van Feyenoord uitsteekt. Aan zijn niveau kan niemand tippen. Voordat ik bij Feye noord trainer was volgde ik hem al. Je moet ook van mij aanne men dat hij nog een hele grote gaat worden en misschien wel de meest gezichtbepalende speler in de geschiedenis van de club, als ze hem kunnen houden. Maar aan de terugval van Sabau zit een heel verhaal vast. Dat is een probleem dat veel groter is dan je voor mogelijk houdt. Het be- IjTERNEUZEN - Het tennisteam Fourisol is overtuigend win naar geworden van de bedrijfs- competitie in het Racketcen- trum. De laatste wedstrijd te- I gen Hamelink leverde een ecla tante 8-0 overwinning op. ISM eindigde na eenzelfde overwin- 1 ning op Marine Service op de j tweede plaats. Bij de heren wist de kampioens- combinatie Deij/Edwards van MUyen ook de laatste wedstrijd tegen Speleman/Lexmond win nend af te sluiten. Hierdoor bleef het team ongeslagen. Eenzelfde resultaat was er voor' dames kampioen Racket Jack dat met 4-0 te sterk was voor Van Doese laar. Uitslagen: Heren. Poule 1: Spele- man/Lexmond-Deij/Edwards van Muyen 2-4. Poule 2: Audenaerd/De Vries-Pieters/De Vries 2-4. Poule 3: Van Dam/Geus-Hei je/Huis 2-4; Van der Zeijst/Korner-Deij/Strijdonk 2-4 Poule 4' Kool/Kegels-Stoffels/Karre- man 4-2. Poule 5: Van der Laan/ Luyks-Vermeulen/Boeije 4-2. Poule 6: De Reus/Van Tricht-Kroes/Herre- boul 1-5. Poule 7: Corlemeijer/Kools- Van de Velde/Visser 4-2; Jurry/Pie- lers-Van Doeselaar/De Jonge 2-4. Winnaars poule 1 tot en met 7: res- A-toernooi van i Domburg gered DOMBURG - Het Domburgs A- tennistoernooi verdwijnt niet van de wedstrijdkalender. Het evenement, waarvan het voort- f bestaan lange tijd onzeker was, heeft een geheel nieuwe organi satie. Daarbij zijn betrokken de plaatselijke tennisclub, de On dernemersbelangen Domburg, de plaatselijke VVV en de Stich ting Badplaatsbelangen. De nieuwe organisatie, onder lei ding van LTC Domburg-voor zitter Roel Klap, zegt dat het ze ker is dat het tennistoernooi de komende jaren kan worden ge houden. treft een hele toestand om hem heen. De waarheid kan ik nu nog niet onthullen." Aan de mentaliteit van Sabau, dat is duidelijk, ligt het niet. Over de instelling van zijn colle ga's was Bengtsson minder te spreken. Met name de oudere spelers botsten met Gunder Bengtsson. Van Geel, Smolarek, Lokhoff en Keur verdwenen al len van het toneel. Bengtsson: „Als het spelers koud laat of ze op de training een partijtje winnen of verliezen, zegt dat mij genoeg. Ik heb ze ven spelers daadwerkelijk kun nen veranderen. Iemand van te gen de dertig kan niet meer ver anderen." De trainingen van Feyenoord waren geen brok van inspiratie. Te slap, werd er zelfs geconclu deerd. Wat deed Bengtsson met die kritiek? „Niets. Om de sim pele reden dat ik bij Feyenoord niet harder met mijn spelers kon trainen. Anders dreigden som mige spelers in te storten of af te Gunder Bengtsson (links), hier ingesprek met de eveneens bij Feyenoord aan de dijk gezette trainer Pim Verbeek (foto ANP/archief) NIJMEGEN - In de tweede ron de van het Haskoning-schaak- toernooi om de nationale jeugd kampioenschappen hield topfa voriet Dimitri Reïnderman uit Hoorn zich bij de jeugd tot en met 20 jaar een hevig aanvallen de Michael Hoving van het lijf. Ook de andere kanshebbers faalden niet. Dennis Brouwer uit Arnemui- den'en Jonica Louws uit Oost burg blijven op nul punten staan. Brouwer leek tegen Ved- der lange tijd niet slecht te staan in een Franse partij tot hij door een optimistische pionzet een stukoffer toeliet. Daarna was er voor hem geen houden meer aan. Jonica Louws bood hard nekkig verweer tegen Yanien Edens (Apeldoorn), maar be landde tenslotte in een verloren eindspel. Tweede ronde NK jeugd, jongens Lot eri met 20 jaar: M. Hoving-D Rein- derma 1-0; J de Jager-S. van Gisber gen 0-1! G. Dorenberg-M. Strijbos 1- 0; H. Barneveld-M. Jonker 0-1; M. Huizer-G. Plomp 0-1; B. den Boer-K.. v. d. Weide 1-0: E. de Vries-P. v. d. Brink remise; H. Vedder-D. Brouwer 1-0; E. Wiersifia-F Slingerland 1-0: F. Kroeze-E J. Wagenmakers 1-0. Stand na de tweede ronde, NK jeugd t/m 20 jaar; 1 D. Reinderman, Van Gisbergen', G. Dorenberg, M. Jonker en G. Plomp 2 punten; 6 B. den Boer. H. Vedder, M. Hoving, E. Wiersma. F. Kroeze, J. de Jager, M. Strijbos, H. Barneveld en M. Huizer 1 punt; 15 E. de Vries en P. v. d. Brink 0,5 punt; 17 K. v. d- Weide, D. Brouwer, F Slinger land en E. J. Wagenmakers 0 punten. NK meisjes tot en met 20 jaar, twee de ronde: F. Arnold-I. Tichelman 0-1; A. Koster-M. kouwenhovenn 1-0; N. Veldkamp-C v d. Vorst 0-1; W. Hoo- gerwerf-I. Jacquet 1-0. M. Luursema- I. Nicolai 1-0; K. Beelen-I. Thissen re mise; J. Louws-Y Edens 0-1; V. Hijl- A. Zoetbrood 1-0. Stand na de tweede ronde: 1 I Ti chelman. A. Koster. C. v. d. Vorst 2 punten; 4 W. Hoogerwerf 1,5 punt; 5 M. Kouwenhoven, F. Arnold. I. Ja- quet, N Veldkamp. M. Luursema, V. Hijl en Y, Edens 1 punt; 121. Thissen, I. Nicolai en K. Beelen 0,5 punt; 15 J. Louws en A. Zoetbrood 0 punten. breken. Hun lichaam sputterde tegen. Ja, zo erg was het. Ik heb die kritiek in de kranten heus wel gelezen en gehoord. Maar ik had geen behoefte om er op te reageren. Ik ben al sinds 1982 trainer, ik heb landstitels, be kers en Europa Cups gewonnen. Dacht je nu echt dat ik bij Feye noord opeens niet meer zou kun nen trainen? Ik weet echt wel waarover ik praat." Niettemin vond men het bij Feyenoord verstandig halverwe ge Ger Lagendijk als directeur sportief boven de groep aan te stellen. Heeft Bengtsson zich nooit geremd gevoeld door diens Invloed? Geen moment, be zweert hij. „Daar heb je weer zoiets. Bij Feyenoord wordt veel te veel gekletst en geouwehoerd over allerlei zaken. Iedereen had het over het optreden van Ger, maar hij heeft niets met alle pro blemen in het veld te maken ge had. Ger en Pim (Verbeek) zijn ook de enige mensen met wie ik nog contact heb. Met de opstel ling van anderen heb ik meer moeite gehad." Schande De weinig professionele manier waarop men hem uiteindelijk aan de kant heeft gezet, zit Gun der Bengtsson nog altijd dwars. Al durft hij dat zelf niet met zo veel woorden te zeggen. De Zweed vond het een schande dat hij op het bewuste moment niet door het bestuur van Feyenoord op de hoogte was gebracht en van zijn assistent, die op zijn beurt weer door eenverslagge ver op de hoogte was gesteld, moest vernemen welke maatre gelen men binnen de Feye- noord-top had genomen. „Na de vreselijke afgang bij PSV proefde ik onvrede. Was ook lo gisch. al kun je je beleid niet door één slechte wedstrijd laten veranderen. Met Martin Snoeck sprak ik uitvoerig over de pro blemen. Ik vertelde hem op nieuw dat Feyenoord tijd nodig had. Als hij een betere oplossing wist, moest hij zelf de beslissing nemen om met mij te stoppen. Toch dacht ik niet, dat dat zou gebeuren..." „Of ik in Nederland terug zou - willen keren, kan ik nu niet zeg gen. Is het allemaal te vers voor. Mijn hoge salaris? Als ik met Feyenoord alles had gewonnen, was ik de beste trainer van Ne derland geweest en had nie mand gezegd dat ik te duur was." pectievelijk Deij/Edwards van Muyen; Hamelink/Hamelink; Deij/ Strijdonk; Roth/Juffermans; Louwe- ret/De Kort; Michielsen/Meertens; Van Doeselaar/De Jonge. Dames. Poule 1: Kort-Boeije 4-0; Ta- rant-Boeije 4-0; Racket Jack-Van Doeselaar 4-0. Poule 2: Leeuw-Tim merman 2-2; De Keyser-Fourty Love 4-0; König-Dooms 2-2. Poule 3: Lieb- man-Van Kuilenburg 4-0; Strijd-De Theije 0-4. Poule 4: De Moor-Schaart 3-1. Eindstand poule 1: 1.Racket Jack; 2.Tarant; 3.Van Doeselaar. Poule 2: l.Tolhoek. Mixed. Poule 1: ISM I-Marine Service 8-0; Fourisol-Hamelink 8-0; Minne- Hamelink 4-4. Poule 2: Van Wijck- Broomchemie 0-8; ISM n-HCG II5-3; De Vries-Racketcentrum 4-4. Eind stand poule 1:1 .Fqurisol; 2.ISM I, Hoek Op eenvoudige wijze is Longue- ville winnaar geworden van de mixed tenniscompetitie in De Braakman. De finale tegen Dow werd nooit een echte wedstrijd en werd door Longueville met liefst 12-0 gewonnen. In poule C/ D werd Vermeire kampioen door met 8-4 de meerdere te blijven over Boskreek. TS Ador en 't Noordzuidkwartet waren deze competitie de sterk ste teams bij de dames. Terecht stonden ze dan ook in de finale tegenover elkaar. Een eindstrijd die Ador met 4-0 het kampioen schap opleverde. Uitslagen finales: Mixed. Poule A/B hoofdronde: Longueville-Dow 12-0; verliezersronde: ZVH I-Braakman 10-2, Poule C/D hoottironde: Vermei- re-Boskreek 8-4; verliezersronde: Se- gers-Rammelaar 8-4. Poule E/F hoofdronde: Westerscheldecollege- Meppers 8-4; verliezersronde. Voor- uit-ZVH n 10-2. Dames. Poule A/B hoofdronde: Ador-Noordzuidkwartet 4-0; verlie zersronde: Louwerse-Sjef 4-0 Poule C/D hocffdronde; Slaghoutje-Witwit- wit 4-0; verliezersronde: Doesburg- Siewert 2-2(15-14), Poule E/F hoofd ronde: Verplanke-Petit Paris 4-0; ver liezersronde: De Keizer-Tegenstan- ders 2-2(19-11), Poule G/H hoofdron de: Volhouders-Roava 4-0. verliezers ronde: Smash-De Visser 3-1. Poule I/J hoofdronde: Nijsse-TVS II4-0: verlie zersronde: Kolijn-Denoek 2-2(20-15). DRACHTEN (ANP) - De Gro ningse grootmeesters Van dei- Wal en Scholma hebben in de zesde ronde van het Nederlands damkampioenschap in Drach ten de aansluiting met de mid denmoot van het klassement ge kregen. In de kopgroep verspeelde Van der Zee een kostbaar punt tegen debutant Hoopman, De directe achtervolgers kwamen echter ook niet tot winst, zodat Van dei- Zee nog steeds alleen koploper Van der Pal en Van der Wal zorg den voor het echte spektakel. Na 33 zetten hadden beiden nog ongeveer één minuut bedenk tijd in een voor Van der Pal iets aantrekkelijkere positie. Schij ven vlogen in de slotfase over en van het bord. de klok kreeg het te verduren en de spelers raak ten door het dolle heen. Geen van beiden wilde als eerste de vlag laten vallen. Hoewel de vijftig zetten gehaald waren, werd het hoge speeltem- HOEK - Vandaag, zaterdag, houdt de Terneuzense atletiek vereniging Scheldesport voor de 22e maal de Braakmanuur loop. Naast deze prestatieloop over precies één uur kan er ook gekozen worden voor een trim- loop over zeven kilometer. Het is vandaag reeds voor de 22e maal dat Scheldesport de jaar- lijkste Braakmanuurloop voor haar rekening neemt. Dankzij bijna kwart eeuw ervaring weet de organiserende Terneuzense atletiekvereniging inmiddels precies, waaraan een dergelijke prestatieloop moet voldoen om het de deelnemers naar de zin te maken. Daarom is men tot nu nog nooit afgeweken van - een vlak parcours door de bossen van de Braakman, waar het bij het geringste voorjaarszonnetje al snel aangenaam is in de luwte. Om de deelnemers goed op de hoogte te houden omtrent de stand' van zaken staan er om de 250 meter bordjes langs het par cours, zodat iedereen precies weet hoever hij op een bepaald moment gelopen heeft. Omdat niet iedereen de vorm heeft om een wedstrijd van pre cies één uur te volbrengen kan men bovendien deelnemen aan een trimloop over zeven kilome ter. die hetzelfde parcours volgt als de Braakmanuurloop. De deelnemers gaan om 14.30 uur van start in het zuidelijke Braakmanbos aan de Span- jaardweg te Hoek (de weg naar het parcours is met borden aan gegeven). Vanaf 13.30 uur kan men zich ter plaatse inschrijven. po gehandhaafd. Van der Wal bleek daarin bedrevener, want toen Van der Pais vlag op de zes tigste zet viel, had de oud-we reldkampioen een winnende po sitie op het bord getoverd. Scholma gebruikte veel tijd voor de openingsfase tegen Dolle- kamp. kreeg een betere stand, maar kon na de vijftigste zet nauwelijks nog op winst hopen. Totdat Dollekamp zomaar zijn dam liet afnemen. Na vier uur zag het er niet naar uit dat de zesde ronde nog twee winstpartijen zou opleveren. Ti telverdediger Rob Clerc kwam als eerste van de titelgegadig- den de speelzaal uit. „Ik heb geen winst kunnen vinden", ver klaarde de Hagenaar zijn be trekkelijk korte partij tegen- Hein Meijer. Zonder risico's Van Aalten is zijn verkoudheid kwijt en speelt als vanouds: snel en zonder risico's. Tegen Van dei- Tak leverde dat nog geen winst op. Europees kampioen Gërard Jansen leek op de goede weg te gen Van Leeuwen. Uit een verde- Door verlies titelkandidaat AXEL - De titel in de hoofdklas zaalvoetbal regio Zeeuwsch- Vlaanderen-lijkt door de verras sende nederlaag (4-3) van Brpodje Ben in handen te ko men van Het Bonte Hert. Op de voorlaatste competitiedag ging het Terneuzense team onver wachts onderuit tegen Koster De.v, terwijl Het Bonte Hert weinig problemen (5-1) kende tegen Bleijenbergh/Vajo. In Axel nam Koster Dey in de eerste helft afstand door een treffer van Leo Bracke. De Axe laars speelden uiterst geconcen treerd. Na rust liep Koster Dey zelfs uit naar een 3-0 voorsprong via doelpunten van Jan de Zwart en Bracke, Broodje Ben De Ridder, dat de individualis ten Paul van der Hooft en Eric van Poucke miste, kwam moe- lijk in de wedstrijd. Routinier Bert Wilting gaf de Terneuzena- ren weer hoop (3-1), maar het ging daarna weer mis. De trefze kere Bracke mocht zijn derde treffer aantekenen (4-1). In de slotfase perste Broodje Ben er nog een offensief uit. Men bleef dankzij doelpunten van Arnold Plas en Frank Neve steken op 4- 3 cijfers. Onderaan Onderaan komt de spanning te rug. omdat Heyndrickx en Ra cing White voor het frauderen van het wedstrijdformulier alle bei twee punten in mindering hebben gekregen. Dit kan voor de Hulster ploeg nog weieens verstrekkende gevolgen heb ben. Het Bonte Hert-Bleijenbergh 5-1 (3-0) - Jean-Paul Verbraeken (2), Jurgen Verbraeken, Arno Zwe- gers, Kees de Putter voor Het Bonte Hert. Roel Wezepoel voor Bleijenbergh. Deto Jeans-Churchill Lions 4-8 - Re- né Poortvliet (2). Ko de Fouw, Frank Buijze voor Deto Jeans. Wemer Co- rijn (5), Marcel Meijer (2), Theo Schram voor Churchili Lions. Mo.v Fa-De Kombuis 1-10 - Steven Vossen voor Moy Fa Davy van Over- meeren (5), Ben Kint (3), Peter Cam- been, Ed van Bellen voor De Kom buis. Racing Whïte-Vervaet 6-6 - Roland Inghels (2), Chris van de Veire (2), Jimmy Broos, Luc Felix voor Racing White. Lucien van Damme (2), Gre- gor Ooms (2), Jochem Vervaet (2) voor Vervaet. Heyndrickx tegen Dallinga werd uit gesteld. De stand in de hoofdklas regio: 1 Het Bonte Hert 21-36 (137-51); 2. Broodje Ben/De Ridder 21-34 (129- 59); 3. Churchill Lions 21-33 (158-72); 4. Moy Fa 21-27 (98-1151, 5. Koster Dey/Transchemie 21-26 (117-86); 6. De Kombuis 21-24 (135-76); 7 Bleijen bergh VaJo 21-19 (97-106); 8. Racing White 21-14 (87-112); 9. Deto Jeans 21-12 (69-124r 10. Heyndrickx 20-8 (70-154); 11. Vervaet 21-8 (51-122): 12, Dallinga 20-5(61-111). VLISSINGEN - De Stichting In ternationale Junioren Drie daagse van Axel is erin ge slaagd de nationale wïelerse- lectie van Litouwen naar Zeeuwsch-Vlaanderen te halen. Dat heeft de stichting gisteren, niet zonder trots, bij monde van voorzitter Ap den Doelder laten weten. Ook vorig jaar was het de bedoe ling de selectie van Litouwen (Sovjetunie) naar Zeeland te ha len. Dat ging toen niet door, om dat er problemen waren gerezen bij het verkrijgen van de visa. Die problemen zijn er nu niet. De selectieleden zijn reeds in het be zit van een visum. In Axel reed vorig jaar wel een viertal Russi sche renners mee, dat afkomstig was van een club uit de Oekraï- Laatste reeks duels in Top Team Tennis HOEK - Vandaag (zaterdag) vindt in de Adorhallen in de Braakman de laatste wedstrij dreeks van het Top Team Ten- niscircuit plaats. Animo-Ador Sport I, dat de ranglijst met gro te voorsprong aanvoert, komt uit tegen het districtsteam. De enig overgebleven concurrent, Van Gend en Loos, moet het op nemen tegen het laatstgeplaat- ste Animo-Ador Sport III. Al leen een monsterscore kan het team uit Bergen op Zoom nog naast het leidende Terneuzense team brengen. Het tweede team van Animo- Ador Sport, dat een vierde posi tie op de ranglijst inneemt, treedt aan tegen CCTVI en heeft ongetwijfeld winstkansen. De wedstrijden duren van half een tot half zeven, waarna de prijs uitreiking plaats vindt. Sport Op tV De stoelen voor het publiek tijdens het NK dammen in het Drachtster Lyceum blijven voornamelijk leeg (foto Hans Stemmeier/ANP) Van der Zee blijft koploper NK dammen ondanks remise ZATERDAG 10.00-10.30 EURO: Motor Sport. 10.30-12.00 EURO: WK IJshockey in Joegoslavië. 12.00-19.00 EURO: Ski Report, finale World Cup Schansspringen, EK schoonspringen in Engeland, zeilen en Davis Cup tennis. 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand: met roeien (Oxford-Cambridge), zwem men in Sheffield, paarderennen. rug by league (Silk Cut Challenge Cup) en uitslagen. 14.00-17.00 Did 1: Sport extra: tennis (Davis Cup. Duitsland-Argentinië), 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 extra. 15.30-17.00 BRT 2: Sport extra: wiel rennen: rechtstreekse reportage van de E3-prijs van Harelbeke. 17.00-19.00 Did 2: Sport extra tennis (Davis Cup. Duitsland-Argentinië). 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.00-20.00 Super: Ultra Sport 18.15-19.00 Did 1: Sportschau: met o.a. bekervoetbal. 19.00-19.30 RTL -tAnpfiff: voet balshow. 19.00-20.00 EURO: International Mo torsport 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.00-21.00 EURO: Australian Rules Football. 21.00-23.00 EURO: Ringside boksen. 21.55-23.15 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. '22.00-22.05 Super: Sports News. 22.00-22.20 BBC 1: Sport. 22.15-22.52 Ned 3: Studio Sport. 22.50-23.20 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.00-23.30 EURO: Finale World Cup Schansspringen. - 23.30-02.00 EURO: Davis Cup tennis, ZONDAG 10.00-11.00 EURO: International mo torsport. 11.00-12.00 EURO: Europacup bas ketbal voor mannen. 12.00-12.30 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 12.00-20.00 EURO: Superbouts bok sen, finale World Cup Schanssprin gen, Davis Cup tennis, golf in Italië, en EK schoonspripgen in Engeland. 13.50-17.35 Did 1: Sport extra: tennis (Davis Cup. Duitsland-Argentinië). 15.00-15.15 RTL V: Ski Europe: ma gazine. 15.15-15.45 RTL V: Match extra: hoogtepunten van het afgelopen ma rathonseizoen op natuurijs. 19.00-19.30 BRT 1: Sportweekend 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 20.00-23.00 EURO: World League or American Football. 21.00-21.05 Super: Sports News. 22.25-23.40 RTL V: Match. 22.50-23.00 BRT 1: Sport extra: wiel rennen (Brabantse Pijl). 22.55-23.10 Did 2: Sport am Sonntag 23.00-00.00 EURO: Voetbal: Game of the Billions, documentaire. 00.00-00.30 EURO: Finale World Cup Schansspringen, 00.30-02.30 EURO: WK IJshockey in Joegoslavië digende stelling probeerde hij vergeefs voordeel te krijgen. De meeste spanning kwam in-de duels van de in Friesland gebo ren maar nu in Groningen wo nende grootmeesters. Koploper Van der Zee liet Hoopman even in de waan dat een aanval via het kerkhof succes kon hebben. De debutant had veel tijd nodig om daarna de juiste voortzetting te vinden, maar kwam spoedig tot het inzicht dat hij zich beter op de verdediging kon instellen. Van der Zee nam het initiatief over en leek op winst af te steve nen. In de tijdnoodfase miste de leider de sterkste voortzetting en na ruim vijf uur spelen kwam de debutant met de schrik en de halve winst vrij. Drachten. Nederlands kampioen schap, zesde ronde: Hans Jansen - Oudshoorn 1-1, Van Aalten - Van der Tak 1-1, Clerc - Meijer 1-1. Gerard Jansen - Van Leeuwen 1-1, Van dei- Pal - Van der Wal 0-2, Dollekamp - Scholma 0-2, Hoopman- Van der Zee 1-1. Stand: 1. Van der Zee 9 punten, 2, Clerc 8, 3. Gerard Jansen Meijer, Oudshoorn 7. 6. Scholma. Van der Wal, Hans Jansen. Van Leeuwen 6, 10. Van Aalten, Van der Pal. Hoop man 5. 13. Van der Tak 4, 14. Dolle kamp 3. Daviscup, wereldgroep, eerste ron de: Rennes: Frankrijk-Israël 2-0: Lecon- te-Mansdorf 6-3 7-6 3-6 7-6, Forget- Bloom 6-4 6-7 6-2 6-4. Mexico-Stad: Mexico-Verenigde Staten 1-0: Herre- ra-Courier 6-4 2-6 7-5 6-4 kwartfinales: Praag; Tsjechoslowa- kije-Joegoslavië 1-1: Korda-Ivanise- vic 1-6 6-7 6-1 1-6, Novacek-Zivojino- vic 6-1 4-6 6-4 7-5. Amerikaanse zone, groep 1, tweede ronde: Brazilië-Uruguay 1-0. Groep 2, tweede ronde: Chili-Doini- nicaanse Rep. 2-0, Venezuela-Ecua dor 0-1. San Antonio (VSt). Vrouwen, 430.000 gulden: Kwartfinales: Graf (Dui/2)- Sloane (VSt/7) 6-1 6-1, Halard (Fra)- Sviglerova (Tsj) 6-1 6-2. Tweede ron de: De Lone (VSb-Zrubakova (Tsj) 6- 4 6-4, Sloane (VSt/7)-Henricksson (VSt) 6-3 6-1, Seles (Joe/l)-Porwick (Dui) 6-1 6-4. Turnen Moskou. Europese beker. Turnsters: 1. Goetsoe (Sov) 39,675 pnt. 2. Kalini- na (Sov) 39,475,11. Becks (Ned) 36.825 (sprong 9.675: brug 8.550: balk 8.975: vloer 9.625), 18. Slootmaker (Ned) 36,475(9,425-8,450-9,250-9,3501. Becks geplaatst voor toestelfinale sprong en eindronde Europese be ker. Voetbal Angers. EK kwalificatie, groep 1: Jong Frankrijk-Jong Albanië 3-0. Stand: Tsjechoslowakije 3-6, Spanje 4-6, Frankrijk 5-5, Albanië 4-2, IJs land 4-1. Zwemmen Sheffield (Eng). Wereldbeker, 25 m- baan, eerste dag: Mannen: 50 m vrij: 1. Predkin (Sov) 22,29. 200 m vrij: 1. Dassier (Duii 1.47,51. 100 m school: 1. Moorhouse (GBr) 1.00,37. 100 m vlin der: l.Gutzeit(Fra) 53.99.50 m rug: 1. O'Donnor (Ieri 26,54. 200 m rug: 1 Tewksbury (Can) 1.56,22. 100 m wis sel: 1, Ward (Can) 55,73. Vrouwen: 100 m vrij: 1. Nugent (Can) 55,60. 400 m vrij: I. Jones (GBr) 4.14,61.50 m school: 1. Hartung (Dui) 31,75. 200 m school: 1. Dalla Valle (Ita) 2.26.30. 50 m vlinder: 1. Nugent (Can) 27.92. 200 m vlinder: 1. Jake (Dui) 2.12,94. 100 m rug: l«Hase (Dui) 1.01,66. 200 m wissel: l.vSjemeleva (Sov) 2.14,84.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 65