Bengtsson afgeknapt op Feyenoord Voor Sluiskil dreigt de ondergang Van der Wal nu in middenmoot Verlies Zeeuwse jeugdschakers sport -Zweed ex-technisch directeur miste in de Kuip vooral geduld bij de leiding Fortuna en FC Twente gelijk: 0-0 ZATERDAG 30 MAART 1991 sbw 43 (OTTERDAM/GÖTEBORG PD) Wekenlang heeft hij ijn kaken op elkaar gehouden, under Bengtsson meed de me- ia, al beweert hij niet te zijn ndergedoken. Gewoon de stek er van de telefoon eruit, voor ichzelf de zaken op een rijtje etten en tot rust komen. Want e veertien maanden die hij in e Kuip doorbracht, bleken aieer van hem te hebben geëist an hij zelf voor mogelijk had ehouden. ijn hardnekkige weigering om a alle februari-stormen bij 'eyenoord een boekje open te oen en zijn gal te spuwen, had ok een andere reden. Zolang 'eyenoord niet aan zijn finan- iële verplichtingen had vol- aan, wenste Gunder Bengtsson e 'vijand' geen middelen aan te eiken waardoor men zich mis- chien .aan die verplichtingen ou kunnen onttrekken. Analyse nmiddels heeft de Zweedse ju ist die hij in de arm had geno- nen zijn zaken 'netjes' afgehan- leld. In de Zweedse bossen ten loorden van Stockholm, waar 'runder Bengtsson is neerge- treken, kan hij het daarom ii oorlopig wel even uitzingen. )m de problemen van de afgelo- ien maanden beter te kunnen >egrijpen en om een verklaring e kunnen vinden voor de wan- irestaties van Feyenoord, heeft lij in de vertrouwde Scandinavi sche omgeving een rapport ge naakt. „Noem het een uitgebrei- le analyse, wat je wilt", zegt Sengtsson. telkens terugkeert in zijn 5ITTARD (ANP) - For tuna Sit- ard kan niet meer winnen. Gis teravond speelden de Limbur gers in De Baandert gelijk tegen i'C Twente, 0-0. De Sittardse iloeg won voor het laatst in de- lember thuis tegen Heerenveen. Tegen de Enschedese formatie 'i! iou een zege te veel van het goe ie zijn geweest. FC Twente had d ivenmin recht op de winst., 'ortuna Sittard - FC Twente 0-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 2000. privé-analyse is het begrip 'ge duld'. Daarvan vindt Gunder Bengtsson dat het te weinig of niet getoond is in de Kuip. Niet door de aanhang, maar vooral niet door de leiding van de club. „Elke speler die bij Feyenoord nieuw is, speelt met stress. Er wordt een speler nauwelijks tijd gegund te wennen aan zijn nieu we omgeving, aan de ploeg en aan het systeem. Omdat het al zo lang slecht gaat met de club worden er van iedereen wonde ren verwacht. Zo werkt het na tuurlijk niet." Resultaten Toch werden er, met een hand vol nieuwe spelers, tijdens het eerste halfjaar van zijn bewind aardige resultaten geboekt. „De tweede helft van het vorige sei zoen, was inderdaad een goede periode. We werkten ons uit het dal, pakten punten en iedereen was 'happy'. Maar slechts weinig mensen staan er bij stil dat we in die periode bijna voortdurend hetzelfde elftal konden opstel len. Dat gaf vertrouwen." Met de komst van vier nieuwe spelers kosten zo'n slordige vijf miljoen gulden moesten zijn ambities en die van Feyenoord verder worden vervuld. Bengtsson: „Tijdens de zomer maanden kochten we De Goey, Fraser, Van der Laan en Sabau. Van die vier wist ik dat er drie meteen konden worden inge past. Alleen voor Van der Laan zag ik wat aanpassingsproble men, maai- op termijn dacht ik hem goed te kunnen gebruiken. De Goey, Fraser en Sabau zijn volgens mij hele goede investe ringen. Ze zijn alledrie jong en hebben geweldige mogelijkhe den." Terugval Toch moet ook Bengtsson ge schrokken zijn van de terugval van Sabau. „Laat ik voorop stel len," zegt de Zweed, „dat loan Sabau ver boven alle andere spe lers van Feyenoord uitsteekt. Aan zijn niveau kan niemand tippen. Voordat ik bij Feye noord trainer was volgde ik hem al. Je moet ook van mij aanne men dat hij nog een hele grote gaat worden en misschien wel de meest gezichtbepalende speler in de geschiedenis van de club, als ze hem kunnen houden, Maar aan de terugval van Sabau zit een heel verhaal vast. Dat is een probleem dat veel groter is dan je voor mogelijk houdt. Het be treft een hele toestand om hem heen. De waarheid kan ik nu nog niet onthullen." Aan de mentaliteit van Sabau, dat is duidelijk, ligt het niet. Over de instelling van zijn colle ga's was Bengtsson minder te spreken. Met name de oudere spelers botsten met Gunder Bengtsson. Van Geel, Smolarek, Lokhoff en Keur verdwenen al len van het toneel. Bengtsson: „Als het spelers koud laat of ze op de training een partijtje winnen of verliezen, zegt dat mij genoeg. Ik heb ze ven spelers daadwerkelijk kun nen veranderen. Iemand van te gen de dertig kan niet meer ver anderen." De trainingen van Feyenoord waren geen brok van inspiratie. Te slap. werd er zelfs geconclu deerd. Wat deed Bengtsson met die kritiek? „Niets. Om de sim pele reden dat ik bij Feyenoord niet harder met mijn spelers kon trainen. Anders dreigden som mige spelers in te storten of af te Gunder Beng tsson (links), hier in gesprek met de eveneens bij Feyenoord aan de dijk gezette trainer Pim Verbeek foto ANP/archief) NIJMEGEN - In de tweede ron de van het Haskoning-schaak- toernooi om de nationale jeugd kampioenschappen hield topfa voriet Dimitri Reinderman uit Hoorn zich bij de jeugd tot en met 20 jaar een hevig aanvallen de Michael Hoving van het lijf. Ook de andere kanshebbers faalden niet. Dennis Brouwer uit Arnemui- den en Jonica Louws uit Oost burg blijven op nul punten staan. Brouwer leek tegen Ved- der lange tijd niet slecht te staan in een Franse partij tot hij door een optimistische pionzet een stukoffer toeliet. Daarna was er voor hem geen houden meer aan. Jonica Louws bood hard nekkig verweer tegen Yanien Edens (Apeldoorn), maar be landde tenslotte in een verloren eindspel. Tweede ronde NK jeugd, jongens tot en met 20 jaar: M Hoving-D. Rein- derma 1-0; J. de Jager-S. van Gisber gen 0-1; G. Dorenberg-M. Strijbos 1- 0; H. Barneveld-M. Jonker 0-1: M. Huizer-G. Plomp 0-1; B. den Boer-K. v. d. Weide 1-0; E. de Vries-P. v. d. Brink remise; H. Vedder-D. Brouwer 1-0; E. Wiersma-F. Slingerland 1-0; F. Kroeze-E. J. Wagenmakers 1-0. Stand na de tweede ronde, NK jeugd t/m 20 jaar- 1 D. Reinderman, Van Gisbergen, G. Dorenberg, M. Jonker en G. Plomp 2 punten; 6 B. den Boer, H. Vedder, M. Hoving, E. Wiersma, F. Kroeze, J de Jager, M. Strijbos, H. Barneveld en M. Huizer 1 punt; 15 E. de Vries en P. v. d. Brink 0,5 punt; 17 K. v. d Weide, D.Brouwer, F. Slinger land en E. J. Wagenmakers 0 punten. NK meisjes tot en met 20 jaar, twee de ronde- F. Arnold-I. Tichelman 0-1; A. Koster-M. kouwenhovenn 1-0; N. Veldkamp-C v. d. Vorst 0-1; W. Hoo- gerwerf-I. Jacquet 1-0; M. Luursema- I. Nicolai 1-0; K. Beelen-I. Thissen re mise; J. Louws-Y. Edens 0-1; V. Hijl- A. Zoetbrood 1-0. Stand na de tweede ronde: 1 I Ti chelman, A, Koster, C, v. d. Vorst 2 punten; 4 W. Hoogerwerf 1,5 punt; 5 M. Kouwenhoven, F. Arnold, I. Ja- quet, N. Veldkamp, M. Luursema, V. Hijl en Y. Edens 1 punt; 121. Thissen, I. Nicolai en K. Beelen 0,5 punt; 15 J. Louws en A. Zoetbrood 0 punten. breken. Hun lichaam sputterde tegen. Ja. zo erg was het. Ik heb die kritiek in de kranten heus wel gelezen en gehoord. Maar ik had geen behoefte om er op te reageren. Ik ben al sinds 1982 trainer, ik heb landstitels, be kers en Europa Cups gewonnen. Dacht je nu echt dat ik bij Feye noord opeens niet meer zou kun nen trainen? Ik weet echt wel waarover ik praat." Niettemin vond men het bij Feyenoord verstandig halverwe ge Ger Lagendijk als directeur sportief boven de groep aan te stellen. Heeft Bengtsson zich nooit geremd gevoeld door diens invloed? Geen moment, be zweert hij. „Daar heb je weer zoiets. Bii Feyenoord wordt veel te veel gekletst en geouwehoerd over allerlei zaken. Iedereen had het over het optreden van Ger. maar hij heeft niets met alle pro blemen in het veld te maken ge had. Ger en Pim (Verbeek) zijn ook de enige mensen met wie ik nog contact heb. Met de opstel ling van anderen heb ik meer moeite gehad." Schande De weinig professionele manier waarop men hem uiteindelijk aan de kant heeft gezet, zit Gun der Bengtsson nog altijd dwars. Al durft hij dat zelf niet met zo veel woorden te zeggen. De Zweed vond het een schande dat hij op het bewuste moment niet door het bestuur van Feyenoord op de hoogte was gebracht en van zijn assistent, die op zijn beurt weer door een verslagge ver op de hoogte was gesteld, moest vernemen welke maatre gelen men binnen de Feye- noord-top had genomen. „Na de vreselijke afgang bij PSV proefde ik onvrede. Was ook lo gisch, al kun je je beleid niet door één slechte wedstrijd laten veranderen. Met Martin Snoeck sprak ik uitvoerig over de pro blemen. Ik vertelde hem op nieuw dat Feyenoord tijd nodig had. Als hij een betere oplossing wist, moest hij zelf de beslissing nemen om met mij te stoppen. Toch dacht ik niet, dat dat zou gebeuren..." „Of ik in Nederland terug zou willen keren, kan ik nu niet zeg gen. Is het allemaal te vers voor. Mijn hoge salaris? Als ik met Feyenoord alles had gewonnen, was ik de beste trainer van Ne derland geweest en had nie mand gezegd dat ik te duur was." Peter Zwart uit kritiek op trainer Piet de Koeijer: geen discipline, geen binding SLUISKIL - Met een aantal ge renommeerde spelers in de ge lederen gold Sluiskil voor het begin van de competitie voor veel kenners als een degelijke ploeg, die in de derde klasse een zorgeloze competitie werd voorspeld. De formatie van Piet de Koeijer slaagde er ech ter niet in om die belofte in te lossen. Sterker zelfs: met een achterstand van drie punten op Patrijzen staat Sluiskil met nog vier wedstrijden te spelen voor misschien wel de zwaar ste krachtproef uit het bestaan van de dorpsclub. Wie geen oogkleppen op heeft en zijn oren open houdt, weet het bo vendien heel zeker: indien Sluiskil er niet in slaagt om het vege lijf te redden, dan zal dat een uittocht van spelers tot gevolg hebben. Alle hoop is dan ook gevestigd op een klein wonder in de slot fase van de competitie, die vol gende week met een sleutel duel tegen het eveneens laag geklasseerde Beek Vooruit thuis wordt vervolgd. Daarna ontmoet Sluiskil nog Internos. VVR en Roosendaal. Het zijn stuk voor stuk cruciale duels, maar - zo beaamt aanvoerdei Peter Zwart - er heerst een beetje gelaten stemming. „De één zegt: Dat kruisje kun je wel al slaan. En een ander zegt: we zullen wel zien waar het schip strandt. In theorie is alles nog mogelijk, maar drie punten is natuurlijk veel te veel", beseft hij. Peter Zwart (31) is .bezig aan zijn veertiende en laatste sei zoen bij Sluiskil en maakte de succesvolle opmars vanuit de afdeling naar de tweede klas mee. Hij snakt min of meer naar het einde van zijn carrière, dat hij zich heel anders had, voorgesteld. De aanvoerder windt er geen doekjes om en somt moeiteloos een aantal oorzaken op, die tot het verval hebben geleid. „Ik heb aan dit seizoen heel weinig plezier be leefd", vertelt hij. ,,Ik heb laatst nog tegen Han (Van der Hooft) gezegd dat het zo jam mer is dat het de laatste ander halfjaar zo verpest is. Als je de namen bekijkt, dan moet je toch tot een goed elftal'kunnen komen. Maar het is geen ploeg", weet hij. „Dat is het he le eieren eten. Ook buiten het veld niet. Het zijn allemaal ver schillende karakters. En als er dan geen ploeg van gemaakt wordt..." Hij verzekert dat hij met zijn kritiek niet alleen staat. „Er zijn meer spelers die er zo over denken, dat is honderd procent zeker. De trainer weet dat zelf ook. Daar hoeven we geen ver stoppertje om te spelen. Piet de Koeijer is qua training wel een goeie trainer, maar als mens en als coach niet. Hij kan er geen groep van maken. Hij komt ook niet óver als trainer. Afgelopen zondag is hij één keer uit zijn dug-out gekomen. De week daarvóór niet één keer. Als je trainer bent, hoef je voor mij niet op de dug-out te gaan staan, maai- dan mag je je na tuurlijk best eens laten horen." „Er is totaal geen discipline", weet hij. „Er is al ontzettend veel geauwehoerd. Ik geloof dat we dit seizoen ongeveer ze venhonderd gulden aan boetes hebben betaald. En er is totaal geen binding met de club. Als er geblesseerden zijn die in Sluiskil wonen, of in de buurt, dan komen ze niet eens naar de training. Twee weken geleden stonden we trouwens maar met vier man op de training en vori ge week met zijn vijven. Dat heb ik nog nooit meegemaakt. Ze zijn geblesseerd, ze moeten naar cursus, of ze moeten gaan werken. Het is ook een optel som", realiseert hij zich. „Als je van boven staat, dan ga je ge woon trainen. Maar als je van onder staat, dan zeg je wat makkelijker af." Meer verwacht Trainer Piet de Koeijer ver klaart de teloorgang door een waslijst aan geblesseerde spe lers en een groot aantal schor singen. „De verwachtingen aan het beign van het seizoen wa ren hooggespannen", geeft hij eerlijk toe. „Ik heb zelf nooit aan een kampioenschap ge dacht,' maar wel dat we pro bleemloos mee zouden kunnen draaien. Achteraf valt het alle maal tegen. Nee, ik wil geen na men noemen. Maar ik had van sommige spelers veel meer ver wacht. Dan is het jammer dat je basis gewoon te smal is. Ik kan er van wakker liggen, ik denk er misschien voor ama teurbegrippen ook wel eens te veel aan, maar dat helpt alle maal niet." „Ik heb een paar keer mijn mond open gedaan tijdens een wedstrijd", weerlegt hij de kri tiek. „Maar dan krijg je gelijk de scheidsrechter op je nek. Daar heb ik het met het be stuur over gehad. Ik zit met een ploeg die makkelijk praat. Daarom doe ik het nu maat niet meer. Ik heb overigens vroeger ook trainers gehad die niks zeiden en dan werd er toch Piet de Koeijer (rechts) tijdens een korte bespreking voor de training. Vlnr: Gerard Maas, Paul van der Hooft, Steven de Waal, Peter Zwart en Johnny Schot (foto Caqiile Schelstraelei gepresteerd. De ploeg moet het gewoon doen. Nee, echt een ploeg is het niet. Dat zie je op meer plekken als spelers van her en der komen. Dat is alle maal prima, zo lang het goed gaat. Er lopen toch wel wat jon gens in die vrij vlug aange brand zijn, moeilijk van karak ter. Ik praat er continu op in. Gelukkig wordt er de laatste weken niet meer gepraat, maar we hebben geen resultaat ge haald. De spirit ontbreekt. Waar ben je dan goed mee?" Geruchten Peter Zwart stopt. Erwin Duys- serinck gaat zo goed als zeker terug naar Biervliet. Willy de Jaeger heeft zich al eens laten ontvallen dat hij volgend sei zoen weer bij Breskens speelt, Dennis de Bruijne zou in Ter- neuzen in de belangstelling- staan, Gerard Maas en Paul van der Hooft vertrekken - zo wordt algemeen aangenomen - als er veel spelers weg gaan. Voorzitter Bram van Houcke moet het allemaal nog zien. „Op het moment dat het slecht gaat. krijg je dat soort geruch ten", weet hij. „Ik denk dat er een paar zijn die het resultaat af zullen wachten." „Tja. hoe erg is het als Sluiskil degradeert? We hebben een ploeg gehad, die jaren in de tweede klas heeft gespeeld.. We hebben nu een ploeg, die in mijn ogen een beetje aan een verzadigingspunt zit. We moe ten proberen om in de derde klas te blijven, maar als we de graderen, dan komen we in een klas waarin we qua dorp en on derbouw denk ik thuishoren. De vierde lvlas heeft ook mooie dingen. Als we nu honderd man publiek hebben, dan hebben we een goeie wedstrijd. In de vierde klas heb je een heleboel derby's. Dat kan een impuls ge ven." „De trainer krijgt gauw de schuld als je tegen degradatie speelt en daar is Sluiskil geen uitzondering op", neemt hij het voor Piet de Koeijer op, „Je moet realistisch zijn: je trekt een tainer aan om er een een heid van te smeden en dat is niet gelukt. Maar we hebben de afgelopen driejaar vier trainers gehad. Alle vier hebben ze er geen ploeg van kunnen maken. Het is een groep die van alle windstreken komt èn een groep met een vrij grote schom meling in leeftijd. Vroeger was het zo dat een jonge speler nog wel eens iets aan wilde nemen, maar tegenwoordig zijn ze alle maal wat mondiger. Ze denken dat ze het allemaal wel weten." Geen drama „Een week of vier geleden heb ben we geprobeerd om alle koppen één kant op te krijgen, om te proberen de ploeg in de derde klas te houden. Het is een heel smal laddertje waarop we naar boven moeten en we moeten uitkijken dat we er niet afvallen. Maar we moeten er ook geen drama van maken. Ook al zou je degraderen, dan moet je realistisch zijn. Het is een hele mooie tijd geweest. De weg terug is alleen heel moei lijk." Van der Zee blijft koploper DRACHTEN (ANP) - De Gro ningse grootmeesters Van der Wal en Scholma hebben in de zesde ronde van het Nederlands damkampioenschap in Drach ten de aansluiting met de mid denmoot van het klassement ge kregen. In de kopgroep verspeelde Van der Zee een kostbaar punt tegen debutant Hoopman. De directe achtervolgers kwamen echter ook niet tot winst, zodat Van der Zee nog steeds alleen koploper is. Van der Pal en Van der Wal zorg den voor het echte spektakel. Na 33 zetten hadden beiden nog ongeveer één minuut bedenk tijd in een voor Van der Pal iets aantrekkelijkere positie. Schij ven vlogen in de slotfase over en van het bord. de klok kreeg het te verduren en de spelers raak ten door het dolle heen. Geen van beiden wilde als eerste de vlag laten vallen. Hoewel de vijftig zetten gehaald waren, werd het hoge speeltem- po gehandhaafd. Van der Wal bleek daarin bedrevener, want toen Van der Pais vlag op de zes tigste zet viel, had de oud-we reldkampioen een winnende po sitie op het bord getoverd. Scholma gebruikte veel tijd voor de openingsfase tegen Dolle- kamp. kreeg een betere stand, maar kon na de vijftigste zet nauwelijks nog op winst hopen. Totdat Dollekamp zomaar zijn dam liet afnemen. Na vier uur zag het er niet naar uit dat de zesde ronde nog twee winstpartijen zou opleveren. Ti telverdediger Rob Clerc kwam als eerste van de titelgegadig- den de speelzaal uit. „Ik heb geen winst kunnen vinden", ver klaarde de Hagenaar zijn be trekkelijk korte partij tegen Hein Meijer. Zonder risico's Van Aalten is zijn verkoudheid kwijt en speelt als vanouds: snel en zonder risico's. Tegen Van dei- Tak leverde dat nog geen winst op. Europees kampioen Gérard Jansen leek op de goede weg te gen Van Leeuwen. Uit een verde digende stelling probeerde hij vergeefs voordeel te krijgen. De meeste spanning kwam in de duels van de in Friesland gebo ren maar nu in Groningen wo nende grootmeesters. Koploper Van der Zee liet Hoopman even in de waan dat een aanval via het kerkhof succes kon hebben. De debutant had veel tijd nodig om daarna de juiste voortzetting te vinden, maar kwam spoedig tot het inzicht dat hij zich beter op de verdediging kon instellen. Van der Zee nam het initiatief over en leek op winst af te steve nen, In de tijdnoodfase miste de leider de sterkste voortzetting en na ruim vijf uur spelen kwam de debutant met de schrik en de halve winst vrij. Drachten. Nederlands kampioen schap. zesde ronde: Hans Jansen - Oudshoorn 1-1. Van Aalten - Van der Tak 1-1, Clerc - Meijer 1-1, Gerard Jansen - Van Leeuwen 1-1. Van der Pal - Van der Wal 0-2. Dollekamp - Scholma 0-2, Hoopman- Van der Zee 1-1. stand: 1. Van der Zee 9 punten, 2. Clerc 8, 3, Gerard Jansen Meijer, Oudshoorn 7, 6. Scholma. Van dei- Wal. Hans Jansen, Van Leeuwen 6, 10. Van Aalten. Van der Pal, Hoop man 5, 13. Van der Tak 4. 14. Dolle kamp 3. Kampioen pakt het maximum aantal punten BIGGEKERKE - In de Kaas boerhal te Biggekerke reikte kampioen Domburg in winter- tenniscompetitie tot het maxi male puntentotaal in poule A, terwijl de organiserende vereni ging deze prestatie in groep B evenaarde. In de onderste regio nen van de klassen A, C en D werden de kaarten ook definitief geschud. De Schelde. Comefa en Bijlsma eindigden in hun res pectievelijke klassen als laatste. Uitslagen: Poule A: Middelburg- Domburg 5. T. Jacobs 1-2; P. Hui- bregtse 1-5; P. Waasdorp 1-8; R. van iersel 1-11. P. Huibregtse/T. Jacobs 2-13, R van Iersel/P. Waasdorp 2-16. Installatiebedrijf Middel burg-Auto bedrijf Goedbloed. L. Flipse 1-2; D. Verstraate 2-4; L. Dingemanse 3-6; B. Latuheru 3-9; L. Flpise/L. Dingeman se 3-12; D. Versfcraate/B. Latuheru 3- 15. Poule B: Geho-Hoechst. T Verbrug- gen 0-3, F. Hendrikse 0-6, K. van de Beek 2-7; S. de Jonge 5-7; T. Verbrug- gen/F, Hendrikse 5-10; E. Schreij/P. Paree 5-13 Poule C: Comefa-'t. Fuufde Ditje. J. van Mourik 0-3; H. van Oosterhout 3- 3; W. Zwanenburg 6-3: C. Schreijen- berg 6-6; J. van Mourik/P. Leynse 8-9; P. Schreijenberg/C. Schrei]enberg 6- 12. Poule D; Meulenberg-herder. H. Du- pon 3-0; K. Moelker 3-3: T. Mol 6-3; G. Barnhard 6-6; G. Barnhard/K. Moel ker 7-8; S. Onderwijk/J. Groenenberg 7-ll Installatiebedrijf Middelburg 2-Bijlsma. C. de Voogd 2-1: M. Roelse 3-3: J. Jansen 5-4; P. Koole en V. Cox 6-5; C. de Voogd/T. Broos 8-6; K. de Kraker/V. Cox 9-8. ZATERDAG 10.00-10.30 EURO: Motor Sport. 10.30-12.00 EURO: WK IJshockey in Joegoslavië. 12.00-19.00 EURO: Ski Report, finale World Cup Schansspringen, EK schoonspringen in Engeland, zeilen en Davis Cup tennis, 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand: met roeien (Oxford-Cambridge), zwem men in Sheffield, paarderennen, rug by league (Silk Cut Challenge Cup) en uitslagen. 14.00-17.00 Did 1: Sport extra: tennis (Davis Cup, Duitsland-Argentinië). 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 extra. 15.30-17.00 BRT 2: Sport extra: wiel rennen: rechtstreekse reportage van de E3-prijs van Harelbeke. 17.00-19.00 Did 2: Sport extra: tennis (Davis Cup, Duitsland-Argentinië). 18.00-18.15 Did 1: Sportsehau-Teie- gramm. 18.00-20.00 Super: Ultra Sport. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau: met o.a. bekervoetbal 19,00-19.30 RTL AnpfitT: voet balshow. 19.00-20.00 EURO: International Mo torsport. 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.00-21.00 EURO: Australian Rules Football. 21.00-23.00 EURO: Ringside boksen. 21.55-23.15 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.00-22.05 Super: Sports News. 22.00-22.20 BBC 1: Sport. 22.15-22.52 Ned 3: Studio Sport. 22.50-23.20 BRT l: Sport op Zater dag. 23.00-23.30 EURO: Finale World Cup Schansspringen. 23.30-02.00 EURO: Davis Cup tennis. ZONDAG 10.00-11.00 EURO: International mo torsport. 11.00-12.00 EURO: Europacup bas ketbal voor mannen. 12.00-12.30 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 12.00-20.00 EURO: Superbouts bok sen, finale World Cup Schanssprin gen, Davis Cup tennis, golf in Italië, en EK schoonspringen in Engeland. 13.50-17.35 Did 1: Sport extra: tennis (Davis Cup, Duitsland-Argentinië) 15.00-15.15 RTL V: Ski Europe: ma gazine. 15.15-15.45 RTL V: Match extra; hoogtepunten van het afgelopen ma rathonseizoen op natuurijs. 19.00-19.30 BRT 1: Sportweekend. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend. 20.00-23.00 EURO: World League of American Football. 21.00-21.05 Super: Sports News. 22.25-23.40 RTL V: Match. 22.50-23.00 BRT 1: Sport extra: wiel rennen (Brabantse Pijl). 22.55-23,10 Did 2: Sport am Sonntag. 23.00-00.00 EURO: Voetbal: Game of the Billions, documentaire. 00.00-00.30 EURO: Finale World Cup Schansspringen. 00.30-02.30 EURO: WK IJshockey in Joegoslavië Tennis Daviscup, wereldgroep, eerste ron de: Rennes: Frankrijk-Israël 2-0: Lecon- te-Mansdorf 6-3 7-6 3-6 7-6, Forget- Bloom 6-4 6-7 6-2 6-4. Mexico-Stad: Mexico-Verenigde Staten 1-0: Herre- ra-Courier 6-4 2-6 7-5 6-4. kwartfinales: Praag: Tsjechoslowa- kije-Joegoslavië 1-1: Korda-Ivanise- vic 1-6 6-7 6-1 1-6. Novacek-Zivojino- vic 6-1 4-6 6-4 7-5. Amerikaanse zone, groep 1, tweede ronde: Brazilië-Uruguay 1-0. Groep 2, tweede ronde: Chili-Domi- nicaanse Rep. 2-0, Venezuela-Ecua dor 0-1. San Antonio (VSt). Vrouwen. 430.000 gulden: Kwartfinales: Graf lDui/2)- Sloane (VSt/7) 6-1 6-1, Halard (Frai- Sviglerova (Tsj) 6-1 6-2. Tweede ron de: De Lone (VSt)-Zrubakova (Tsj) 6- 4 6-4, Sloane (VSt/7)-Henricksson (VSt) 6-3 6-1, Seles (Joe/1)-Porwick (Dui) 6-1 6-4. Turnen Moskou. Europese beker. Turnsters: 1 Goetsoe (Sov) 39,675 pnt, 2. Kalini- na (Sov) 39,475,11. Becks (Ned) 36,825 (sprong 9.675; brug 8.550: balk 8.975: vloer 9,625), 18. ölootmaker (Ned) 36,475(9,425-8,450-9.250-9,350). Becks geplaatst voor loestelfinalc sprong en eindronde Europese be ker. Voetbal Angers. EK kwalificatie, groep 1: Jong Frankrijk-Jong Albanië 3-0. Stand: Tsjechoslowakije 3-6, Spanje 4-6, Frankrijk 5-5, Albanië 4-2, IJs land 4-1. Zwemmen Sheffield (Eng). Wereldbeker, 25 m- baan, eerste dag: Mannen: 50 m vrij: 1. Predkin (Sovi 22,29. 200 m vrij: 1. Dassier (Dui) 1.47.51, 100 m school: 1. Moorhouse (GBr) 1.00,37. 100 m vlin der: 1. Gutzeit(Fra) 53,99.50 m rug: 1. O'Donnor (Ier) 26,54. 200 m rug: 1. Tewksbury (Cam 1.56,22. 100 m wis sel: 1. Ward (Can) 55,73 Vrouwen: 100 m vrij: 1. Nugent(Can) 55,60. 400 m vrij: 1. Jones (GBr) 4.14,61. 50 m school: 1. Hartung (Dui) 31,75. 200 m school: 1. Dalla Valle (Itai 2.26.30. 50 m vlinder: 1. Nugent (Cam 27,92. 200 m vlinder: l. Jake (Dui) 2.12,94. 100 m rug 1. Hase (Dui) 1 01,66. 200 m wissel: 1 «Sjemeleva (Sov) 2.14,84.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 43