D66 Vlissingen wil vier wethouders Kinderen willen hun 'toffe' meester houden PZC Nieuwe opzet toeristendagen in Zierikzee Dit is de Suzuki met 450.000 cc. Nieuw logo prijst Domburg aan als recreatiegemeente Door herverdeling taken is vijfde man overbodig streek SUZUKI Zakgeld voor project op Kaapverdische Eilanden VLISSINGEN - Het vertrek van wethouder D. J. P. Bruinooge (PvdA) naar de provinciale sta ten is een mooie gelegenheid het aantal wethouders in Vlissin gen weer terug te brengen op vier. D66, de enige partij die zich mei vorig jaar verzette te gen uitbreiding van het aantal wethouderzetels van vier naar vijf, stelt dit voor in een open brief aan de gemeenteraad van Vlissingen en het college van b en w. De Vlissingse gemeenteraad be slist morgenavond, donderdag, over de invulling van de vacatu re die Bruinooge achterlaat. De PvdA-fractie heeft haar voorzit ter H. J. M. de Haas als kandi daat naar voren geschoven. D66 grijpt die wisseling van de wacht aan om de discussie over een vijfde wethouder in Vlissingen te heropenen. De democraten vinden het nor male aantal van vier wethouders voor de gemeente Vlissingen voldoende. De taakverdeling binnen het college van b en w kan volgens hen ook worden ver beterd, onder meer door 'opti maal gebruik te maken van de bestuurlijke kwaliteiten en erva ring van burgemeester J. C. Th. van der DoefD66 dicht Van der Doef een grotere rol toe op het gebied van economische zaken. De eerste burger van Vlissingen heeft een kleine portefeuille; coördinatie van beleid, openba- Paasdienst - Ds j. j. Lucasse is voorganger tijdens de Paas- vroegdienst, zondag in de Neder landse hervormde kerk van Vrouwenpolder. De dienst be gint om 6 uur. Muzikale mede werking verlenen Welmoet Boender en Petra Kwekkeboom op dwarsfluit en Jan Hekhuis op orgel. SEROOSKERKE (W) Koffieconcert - Muziekver eniging EMM uit Serooskerke geeft op Tweede Paasdag (maandag 1 april) een koffiecon cert. Onder leiding" van dirigent Rinus Kramer speelt EMM in het eigen clublokaal 't Westende aan de Oostkapelse weg. De uit voering begint om 11.00 uur. re orde en veiligheid, voorlich ting en inspraak. Overigens heeft C. J. van der Weele, raads lid voor de RPCU (SGP/RPF), vorig jaar al aangedrongen op verruiming van de taken van wat hij indertijd de 'duurste ambtenaar van Vlissingen' noemde. De enige CDA-wethouder in Vlissingen, mevrouw L. C. Pop- pe-de Looff, mag van D66 ook meer te doen krijgen. De demo craten achten het logisch dat re creatie, sport en cultuur worden toegevoegd aan haar welzijn- sportefeuillé. Zij haken met dat voorstel in op een uitspraak van CDA-fractievoorzitter D. Vos. Hij stelde in november tijdens de laatste algemene beschou wingen dat na het vertrek van Bruinooge een herverdeling van de wethouderstaken zou moeten plaatsvinden. Hij vroeg verzwa ring van de portefeuille van Pop- pe-de Looff. D66 laat weten dat zij niet meer dan suggesties doet. De uitwer king moet naar haar mening plaatsvinden doör het college van b en w en/of de college-par tijen PvdA, CDA en WD. De de mocraten wonnen in Vlissingen bij de laatste raadsverkiezingen drie zetels en kwamen op vier. Ondanks die winst bleef D66 buiten het dagelijks bestuur. De democraten hebben zich van meet af aan verzet tegen uitbrei ding van het aantal wethouders van vier naar vijf. Dat was nodig, vonden de college-partijen, om dat de gemeente Vlissingen de komende jaren voor zware opga ven staat, zoals de bestrijding van leegstand in probleemwij ken, de reorganisatie van het ambtelijk apparaat en de sociale vernieuwing. De PvdA behield haar drie wethouders, haai- oude coalitiepartner VVD kreeg op nieuw één wethouder en het CDA maakte na vier jaar zijn rentree met ook één dagelijks bestuurder, Vlissingers hebben onder lei ding van J. M. Bannink nog ge probeerd hiervoor een stokje te steken bij de Raad van State in Den Haag. Zij werden in het on gelijk gesteld, waarna burge meester Van der Doef in zijn nieuwjaarstoespraak van dit jaar de discussie officieel geslo ten verklaarde. De leerlingen van de Van Duyvenvoordeschool maken hun ongenoegen over het vertrek van 'hun' meester duidelijk kenbaar (foto Ruben Or eel) OOST-SOUBURG - Leg ze het maar eens uit. Leerlingen van de Van Duyvenvoordeschool in Oost-Souburg hebben een 'toffe' onderwijzer en opeens moet hij weg, aan het einde van het schooljaar. Voor de scholieren onbegrijpelijk. Ze zijn in de pen geklommen en demonstreren. ,,'t Is een lieve demonstratie." Ton Doeland, directeur van de openbare basisschool, heeft begrip.voor de spontane actie. „Die regeltjes uit Den Haag zijn voor kinderen moeilijk te snap pen. Ze vinden Ad Clarisse een leuke meester, wij vinden hem een aardige collega en hij wil ook graag blijven. Onze school is echter over haar top heen. De buurt vergrijst. Het aantal leerlingen daalt en dat heeft zijn weerslag op het aantal onderwijzers." De Van Duyvenvoordeschool telde in haar hoogtijdagen ruim driehonderd leerlingen. Langzaam maar zeker is dat aantal afge nomen tot 190 én 1 augustus dit jaar moet er een onderwijzer uit, degene met het kleinste aantal dienstjaren. Tot ongenoegen van zijn leerlingen uit de eindbouw is dat Ad Clarisse, die overigens via zijn werkgever, de gemeente Vlissingen, mogelijk een andere baan kan krijgen. „We hebben de kinderen duidelijk gemaakt dat zo'n demonstratie niet veel zin heeft", merkt Doeland nog op. „We hebben meer leerlingen nodig en die zijn er niet. 't Is vechten tegen de bierkaai, maar die actie blijft natuurlijk heel lief." The Giant Suzuki Swift Sedan. Al vanaf f 23.115,-* 450.000 cc, dat is nogal wat nietwaar? En als u denkt dat het lariekoek is hebt u nog gelijk ook. Want we doen deze Suzuki te kort. Eigenlijk is dit de Suzuki met 451.600 cc. Hoe zit dat? Als volgt: Voorin de Swift Sedan treft u 1600 cc aan. In de vorm van een soepele, 111 allemaal makkelijk. Nu denkt u natuur lijk dat die enorme bagageruimte ten jj koste gaat van liet interieur. Maai dat is een vergissing. Want in de Swift Sedan passen vijf vol wassenen die er na een lange rit 32.770 cc snelle, zuinige, schone 1.6 liter 16-kleppenmotor die revolutionair genoemd mag worden. Dus daarmee hebben we 1600 cc verklaard. Maar waar vindt u die andere 450.000? In de kofferbak van 450 liter.Je kan er een tuba instoppen die er later weer ongewijzigd uitkomt. Een volledige encyclopedie is geen enkel probleem. Een schildersezel compleet met doek, een schotelantenne, een knots 94.500 cc van een pamperdoos, een enorme beer en het zadel van het paard dat u niet meer nodig hebt omdat de Swift sneller, zuiniger en betrouwbaarder is. Het past 132.500 cc net zo vrolijk uitkomen als ze erin stapten. Dus als u op zoek bent naar een auto met een beetje ver mogen, die bovendien betrouwbaar, zuinig en waar- fS devast is, kom dan eens kijken naar de Suzuki met 451.600 cc. |En als u dat wat teveel vindt kom dan toch, want er is ook zo'n Suzuki met een 1.3 liter motor; dus 451.300 cc. Het zijn allebei Giants. 0m uw Swift Sedan een extra sportief accent Ie geven kunt u hem verlraaien met een exclusief Aero-accessoires-pakket. 'PRIJS IS EXCLUSIEF AFI.EVERINGSK0S1EN. AFGEBEELD DE SEDAN 16 GLX, OOK IEVERBAAR MET AUTOMAAT. UW SUZUKI-DEALER KAN EEN GUNSTIGE FINANCIERING VOOR U REGELEN. KAPELLE: Garage Sjaak Sonke, Biezelingestraat 50, 01102-43631. MIDDELBURG: Autorama Walcheren, Klein Vlaanderen 91-93,01180-12865. OOSTERLAND: Autobedrijf Ista, St.Joostdijk 41,01114-1495. SLUISKIL: Automobielbedrijf Moret BV, Pierssenspolder 25,01157-2710. Sub-dealer: KOEWACHT: Garage Hans Drijdijk, Emmabaan 4, 01146-1841 ZIERIKZEE - De Zierikzeese toeristendagen gaan deze zomer met een vernieuwde opzet van start op dinsdag 9 juli. De ande re opzet houdt voornamelijk in dat de in het verleden veelal over-vertegenwoordigde van elders afkomstige (ambulante) handel dit jaar drastisch zal worden ingekrompen. Maar dat betekent wel dat de Zierikzeese winkeliers dit jaar zelf meer met hun uitstalling naar buiten moeten komen. Coördinator Ria Geluk van de toeristendagen deelde dit dins dagavond mee tijdens de voor- Ziekenhuis Vlissingen wordt beter bereikbaar VLISSINGEN - Een be tere bereikbaarheid van het Streekziekenhuis Walcheren in Vlissingen maakt het noodzakelijk de ervoor gelegen Kou- dekerkseweg te herin- richten en de Vrijdom- weg bij de Koudekerkse- weg af te sluiten. Het Vlissingse college van b' en w wil de rijba nen op de Koudekerkse- weg van elkaar scheiden om het ziekenhuis voor bezoekers en ambulan ces toegankelijker te ma ken. Voor de ambulan ces is bovendien een aparte voorsorteer- strook nodig. Op de Kou- dekerkseweg gaat door die aanpassingen veel ruimte verloren, waar door de uitrit van de Vrij- domweg in de verdruk king komt. Het uitzicht van autobe stuurders die vanuit de Vrijdomweg de Koude- kerkseweg willen inrij den, verslechtert boven dien. Vandaar dat b en w voorstellen de Vrijdom- weg af te sluiten. Voor automobilisten die toch in het afgesloten gedeel te van de Vrijdomweg moeten zijn, wordt een keerkom aangelegd. Tot 22 april is het moge lijk bezwaren in te die nen bij de gemeente Vlis singen tegen afsluiting van de Vrijdomweg. De raadscommissie stads beheer, verkeer en mi lieu velt maandagavond 17 juni haar oordeel over het plan. j aars vergadering van de Zierik zeese Ondernemers Centrale (ZOC) in restaurant Mondragon. Niet alleen de leden van de ZOC maar 'alle ondernemers in de Oosterscheldestad worden in april uitgebreid schriftelijk gein- formeerde over de opzet van de toeristendagen en de daaroor geldende spelregels, zo liet zij verder weten. Mevrouw Geluk meldde verder de voorbereiding van de uitgave van een boekje met de beschrij ving van een achttal inmiddels uitgestippelde cultuur-histori sche routes op Schouwen-Dui- veland. De bedoeling is dat er een officiële presentatie van het boekje komt op de nationale mo numentendag, in september. Studenten van het Delta College uit Middelburg houden komen de zomer een onderzoekje in Zie rikzee, in de vorm van enquetes onder het winkelend publiek en de ondernemers. Daarbij gaat het met name om het vinden van een antwoord op de vraag in hoe ver Zierikzee daadwerkelijk een centrumfunctie in de regio ver vult, welke branches daarbij kenmerkend zijn en welke bran ches er node wórden gemist. Het onderzoekje sluit overigens aan bij het eerder aangekondigde onderzoek dat studenten van de nationale hogeschool voor toe risme uit Breda eveneens deze zomer in Zierikzee ondernemen op verzoek van het gemeentebe stuur-. Dat laatste onderzoek moet zoals gemeld in de eerste plaats de nodige gegevens ople veren voor het door de gemeente voorgenomen te voeren toeristi sche beleid. In de matig bezocht ledenverga dering van de ZOC presenteerde architect A. Verton zijn plannen voor de herinrichting van het Zierikzeese Havenkwartier. Daarover vindt donderdag en vrijdag tussen 16.00 en 19.00 en zaterdag tussen 14.00 en 19.00 uur een diapresentatie met uit leg- plaats in het expositiezaaltje aan de Vismarkt. Bij alle presen taties kunnen belangstellenden tevens reageren. De reacties worden op schrift gesteld en zo nodig 'meegenomen' bij de offi ciële aanbieding van de herin richtingsplannen aan het colle ge van burgemeester en wethou ders, zo tekende voorzitter A. P den Reijer van de ZOC aan. WESTKAPELLE Geslaagd - De heer P.A. uit Westkapelle is aan de rijksuni versiteit van Utrecht geslaagd voor het doctoraalexamen On derwijskunde, met als speciali satie onderwijsvernieuwing en curriculumontwikkeling. De Middelburger H. P. Cats ontwierp het nieuwe logo voor Di burg (foto Ruben Oreel) DOMtsÜRG - Een nieuwe lente, een nieuw geluid ...én een nieuw logo voor de gemeente Dom burg. Dinsdagavond maakte lo co-burgemeester A. Maljaars in Oostlcapelle het nieuwe 'plaatje' van de gemeente pu bliek. Het gemeentebestuur schreef vorig jaar een prijs vraag uit en de keus viel op een ontwerp van de Middelburger H. P. Cats. De gemeente zal zich voortaan presenteren met het motto 'recreatiegemeente voor alle seizoenen'. Cats (24) verwerkte de tekst in een ontwerp waarin een geel en een blauw veld het strand en de zee symboliseren. Het briefpapier was bijna op, legde Maljaars uit, en dat leidde tot de suggestie een nieuw logo te (laten) ontwerpen. De oogst bestond uit een tiental inzendin gen. Veel Oostkapellenaren en Domburgers kwamen naar schoolgebouw Oranjezon om de onthulling van het winnende idee bij te wonen. Behalve het logo kregen zij nog een primeur te zien: de afleve ring uit de NOS-serie 'Het ge zicht van Nederland' waarin de Nieuw wegdek voor straat Oost-Souburg OOST-SOUBURG - De Middel burgsestraat in Oost-Souburg krijgt gedeeltelijk een nieuw wegdek. Tussen de Molenweg en de Burgemeester Stemer- dinglaan worden over een leng te van 130 meter oude gebakken klinkerkeien vervangen door nieuwe betonstraatstenen. De gemeente Vlissingen ver wacht met deze herbestrating enigszins tegemoet te komen aan klachten van buurtbewo ners over trillingshinder, onder meer veroorzaakt door streek bussen van de ZWN. De werk zaamheden beginnen maandag 2 april en duren tot en met vrij dag 12 april. De streekbussen rij den die dagen via de J. D. P. de Smitstraat, de parallelweg ach ter de Middelburgsestraat. gemeente Domburg wordt ge portretteerd. De film. waar dé' gemeente veertig mille voor or! tafel legde, duurt een kwartier.., Sfeervolle plaatjes van beidf! kernen en de omgeving worden afgewisseld met gesprekken mejj inwoners. De geschiedenis van! de vroeger mondaine badpfaalis wordt in de film verweven me( het hedendaagse toerisme in Oostkapelle en Domburg. Na tuurlijk krijgt ook recreatiepark Hof Domburg aandacht: eeti' voorziening die Domburg moei 'opstuwen in de vaart der volke-' ren', zoals directeur J. van Assel: donk van de Stichting Bad-' plaatsbelangen Domburg in de! documentaire zegt. 't' De film is aanstaande vrijdag! om 19.39 uur te zien op Neder land 3. Koninginnedag in Arnemuiden ARNEMUIDEN - Bij de Oranje vereniging van Arnemuiden ligt het draaiboek om Konin ginnedag te vieren klaar. Het programma voor 30 april biedt weer voor elk wat wils, Was vorig jaar de rondvaar! met de Hoovercraft een speciale attractie, dit keer beleeft het sterkste team van Arnemuiden, met onder andere vrachtauto- trekken, zijn primeur. De feestdag begint met' de ver sierde optocht. De dag staat ver der in het teken van spelletjes en wedstrijden zoals: kanowedstrij den, wervelwind, kinderspelen, zeephelling, puzzeltocht, ballon^ wedstrijd, skateboardrace, It's a knock-out, koeien melken! straattekenen, spijker s schieten, reuzen sjoelbak, etala gewedstrijd, ring werpen en si nen drukken. De 65-plussers kunnen weer mei een Jan Plezier een gratis rond; rit maken door de gemeente en het museum staat gratis open voor iedereen. Een looporke zorgt voor sfeer in de straten vt Arnemuiden. De dag wordt be sloten met een bingo-avond iii de Arne. Leerlingen van de Oranjc-Nassaumavo overhandigen wethouder Van Brummelen de cheque voor het project op de Kaapverdische Eilanden (foto Ruben Oreel) Mavo-scholieren zamelen 1300 in MIDDELBURG - „Moet ik d'r een hand geven?", fluisterde Paul van Feen zenuwachtig naar zijn medeleerlingen bij de overhandiging van 1.300 gulden aan wethouder E. M. J. van Brummelen-Van Wilgen (ont wikkelingssamenwerking). Hij en de andere scholieren van de Oranje-Nassaumavo uit Mid delburg gaven iedere maandag morgen een klein bedrag voor een goed doel. Deze keer werd het geld be stemd voor een jongereninsti- tuut voor beroepsopleidingen op de Kaapverdische Eilanden. Omdat het instituut een adop tieproject is van Middelburg en haar drie zustersteden Vilvoor de, Folkestone en Nagasaki, nam wethouder Van Brumme len dinsdagmiddag het bedrag in ontvangst. Een delegatie van vijf leerlingen, die alle vier leeft jaren vertegenwoordigden, bood het geld aan dat conciërges e" mentoren vanaf september vo rig jaar iedere maandagmorgen- inzamelden. Al een aantal jaren- geven de leerlingen geld voor een goed doel dat ze zelf uitkot zen. Tot nu toe steunden ze voor al een vluchtelingenkamp 111 Portugal, maar die actie werd even onderbroken voor het jon- gereninstituut. Van Brummelen noemde het project 'een goed initiatief. Volgens haar is het 'leuk' dat de leerlingen leerden een klein deel van hun zak opk aan iets anders te besteden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16