Vermoeidheid velt Jan Siemerink !15„zü!,!aatste.vier Team op drempel van landelijke competitie Tennisteam bereikt Derde nederlaag voor Karpov Inzet brengt titel bij zaalvoetballers sport Jarryd stuit Rijnsburgs tennistalent op weg naar halve finale in Rotterdam sport op tv Pijnlijk debuut Sergei Boebka uitslagen ZATERDAG 2 MAART 1991 2( ROTTERDAM (ANP) - Een warm bad en een bed. Alleen daarvoor had Jan Siemerink vrijdagmiddag nog interesse. Op weg naar weer een memora bele zegepraal in het ABN-toer- nooi lieten geest en fysiek hem halverwege de kwartfinales in de steek. Anders Jarryd, al tweemaal eerder in de Rotter damse eindstrijd, baande zich met 7-6 (7-5) 6-2 een weg naar de halve finales. Roofbouw was het waar de 20-ja- rige Rijnsburgef uiteindelijk aan tenonder ging. Na het enkel spel van de vorige middag was hij 's nachts tot een uur in de weer geweest in het dubbel met Michiel Schapers. Met alle over belasting vandien. „Toen van morgen om tien uur de wekker ging, dacht ik dat het nog twee uur 's nachts was, zo voelde ik me", aldus de uitgewoonde ten nisser. Het was zijn dan ook zijn vijftiende partij in drie weken tijd. Tekenend was dat Sieme rink de schuld afschoof op één gemiste smash; bij 5-4 en 30-30 in de eerste set. „Had ik die ge maakt dan zou het heel anders zijn gelopen." Onder normale omstandighe den zou Nederlands nieuwste publiekstrekker daar geen mo ment bij hebben stilgestaan. Bij zijn attractieve aanvalsspel is zo'n foutje gauw gemaakt. Bo- vendien kreeg hij in dezelfde ga me toch nog een setpoint en had hij een tijdje verder bij 4-4 in de tiebreak alsnog alle kansen de set naar zijn hand te zetten. Knop omgedraaid Maar door die ene mislukte klap was ergens een knop definitief omgedraaid. In de tweede set verviel Siemerink tot een soort robottennis waai- Jarryd - ooit vijfde op de wereldranglijst - wel raad mee wist. De 28-jarige Zweed is bezig aan zijn tweede tennisjeugd. In zijn eerste stond de Zweed vooral be- kend als een fameus dubbelspe ler. Hij veroverde 39 titels met 13 verschillende partners. In het enkelspel drong hij door tot op zijn minst de vierde ronde van elk Grand Slamtoernooi. Een opeenvolging van knie- schou der- en kuitblessures noopten hem vorig jaar bijna tot stoppen. „In samenspraak met mijn vrouw besloot ik döor te gaan. Een gelukkige beslissing. Ten nis geeft me nu.meer plezier dan ooit tevoren." Na de publiciteitsjacht, die Sie merink met zijn halve finale plaats in Stuttgart ontketende, was de Jong-Oranje klant het meest ge.baat geweest bij rust. Maar dat werd hem niet ver gund. Toernooi-directeur Bui tendijk liet hem al om twee uur 's middags opdraven. Hij wilde bij voorkeur Ivan Lendl showen in het avondprogramma. „Prima toch. Dat hoort allemaal bij het leerproces", deed Frits Don, Siemerinks trainer, luchtig over dit nogal geforceerd aan doende hardingsproces. „In het buitenland gebeurt dat dage lijks." Bondscoach Stanley Franker tilde er zwaarder aan. „Ik neem mezelf kwalijk, dat ik niet heb ingegrepen. Toen we vroegen om Jan pas op woens dag te laten beginnen, hadden we hem niet moeten inschrijven voor de dubbel. Stom. dat ik niet heb zien aankomen, dat het mis zou gaan." Key Biscane Een direct gevolg is wel dat Sie merink zich heeft teruggetrok ken voor het toernooi van Ko penhagen van volgende week. Haarhuis zou zijn plaats wel wil len innemen. De Eindhovenaar zit volgende week zonder speel- gelegenheid omdat het toernooi op Martinique vanwege de oor logshandelingen is afgelast. Of Siemerink op 15 maart weer aan de slag gaat in Key Biscay- ne, is afhankelijk van de tijd die Frits Don krijgt om de accu weer op te laden. Op de vraag aan de Amerikaanse organisatoren Sie merink een wild card te ver strekken, is nog geen antwoord binnen. Valt dat negatief uit, dan zal de Rijnsburger zich in Florida door de kwalificaties moeten slaan. Rotterdam, mannen, 840.000 gulden: kwartfinales: Camporese (Ita> - No- vacelc (Tsj/8) 6-4 7-5. Jarryd (Zwe) - Siemerink (Ned) 7-6 6-2, Lendl (Tsj/1) - Hlasek (Zwi/7) 3-6 6-3 7-5. Dubbelspel, eerste ronde: Schapers/ Siemerink (Ned) - Castle/Suk (GBr) 7-6 6-7 6-3 Kwartfinales: DeVries/ McPherson (VSt) - Bates/Brown (GBr) w.o. Bates trok zich terug met griep, Novacek/Smid (Tsj) - Casal/ Cash (Spa/Aus) 6-7 6-3 6-2. Chicago. Mannen, 350.000 gulden, tweede ronde: Reneburg VSt/2) - Pa- te (VSt) 6-3 7-6. Washington (VSt) - Korda (Tsj/3) 6-4 7-6. Riglewski (Dui) - Paloheimo (Fin) 7-6 6-3, Mronz (Dui) - Muller (ZAf/8) 7-6 6-3, John McEnroe (VSt) - Krishnan (India) 7-5 6-3, Yzaga (Per) - Curren (VSt) 6-1 3-6 6-4. Con- nell (Can) - Mattar (Bra) 6-1 6-7 6-3, Patrick McEnroe (VSt) - Pereira (Ven) 6-4 7-6. Palm Springs. Vrouwen, 600.000 gul den, tweede ronde: Hy (Can) - Minter (Aus) 6-1 6-4, Appelmans (Bel/11) - Keiler (VSt) 6-2 5-7 6-3, Lindqvist (Zwe/13.) - Nelson (VSt) 6-1 6-3. Kateri- na Maleeva (Bul/3). - Paradis (Frai 6-1 2-0 opgave Paradis, Halard (Fra/15) - Temesvari (Hon) 6-2 7-6. Tauziat (Fra/7) - Date (Jap) 6-2 6-2, Martin (VSt) - Takagi (Jap) 6-3 7-5. Onder broken door regen: Sukova (Tsj/4) - Louie-Harper (VSt) 7-6 3-6 2-2, Kschwendt (Lux) - McNeil (VSt) 6-3 6-7 5-5. LINARES (ANP/AFP) - Oud-wereldkampioen schaken Karpov heeft gisteren in het supertoernooi van Linares zijn derde ne derlaag geleden. In de vijfde ronde werd hij met zwart opge bracht door zijn jonge landgenoot Ivantsjoek. Jan Timman brak zijn partij tegen de Rus Salov af in remise-stand. Voor Karpov dreigt het toernooi in Linares op een drama uit te lopen. Drie nederlagen in vijf ronden is hoogst ongebruikelijk 'voor de Moskoviet. Door het verlies tegen Ivantsjoek neemt hij na vijf ronden de met Goerevitsj gedeelde tiende plaats in met 1 1/2 punt. Voor Ivantsjoek verloopt het toernooi glorieus. De beer uit Lvov, Oekraine, had in de eerste ronde wereldkampioen Kasparov ver slagen en won vrijdag van zijn uitdager Karpov. Ivantsjoek, nummer vier op de wereldranglijst, werd door beiden niet voor vol aangezien. In hun ogen was hij te labiel om ooit een kans te maken op het uitdagerschap. Inmiddels heeft de Oekrainer de twee K's gedwongen hun woorden in te trekken. Door zijn overwinning behield Ivantsjoek de leiding in Linares met vier uit vijf. Hij deelt de koppositie met Aleksandr Beljavski. De kampioen van de Sovjetunie versloeg zijn landgenoot Joesoe- pov. Timman brak met wit af tegen Salov in een iets nadeliger positie. Kenners in Linares verwachtten evenwel dat de partij zonder verder te spelen remise wordt gegeven. Linares (Spa). Internationaal toernooi, vijfde ronde: Anand (Ind) - Goere vitsj (Bel) 0-1, Ljubojevic (Joe) - Ehlvest (Sov) 1-0, Joesoepov (Sov) - Bel javski (Sov) 0-1, Ivantsjoek (Sov)-Karpov (Sov) 1-0, Gelfand (Sov) - Kams- ky (VSt) 1-0, Timman (Ned) - Salov (Sov) afg., Kasparov (Sov) - Speelman (GBr) 1/2-1/2. Stand: 1. Beljavski, Ivantsjoek 4 punten, 3. Ljubojevic, Jo.esoepov 3 1/2, 5. Kasparov. Gelfand 3, 7. Timman 2 1/2+1 afg., 8. Anand 2 1/2, 9. Speel man 2, 10. Goerevitsj, Karpov 1 1/2, 12. Salov 1 1 afg., 13. Kamsky, Kees van Tatenhove vijftien jaar zaalvoetbal-coach HULST - De zaalvoetbaltopper in de hoofdklas regio Zeeuwsch-Vlaanderen tussen Het Bonte Hert en Broodje Ben/De Ridder zou weieens scherprechter kunnen zijn in de strijd om het kampioenschap. De twee sterkste teams van de regio treffen elkaar maandag om 21.30 uur in de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen. De eerste confrontatie eindigde on beslist (5-5), nadat Broodje Ben een 5-1 voorsprong in de laatste acht minuten alsnog prijs moest geven. Volgens Kees van Tatenhove, coach van Het Bonte Hert, heeft zijn ploeg zich toen 'in de kaart laten kijken'. Met enig optimis me kijkt hij vooruit naar .het duel in Terneuzen. „Het vertrou wen binnen de ploeg is voldoen de aanwezig. Het laatste duel te gen Koster/Dey verliep perfect. Ik verwacht een 'open' strijd. We zullen ons positief opstellen en zeker onze kans gaan", meent de bijna 34-jarige Axelaar. Wel zet hij even vraagtekens bij de scheidsrechter. „Ik hoop op een goede scheidsrechter, want zij hebben toch invloed op de wed strijd." Coach Van Tatenhove is al zijn vijftien de seizoen bezig als zaalvoetbal- coach. „Ik ging eens naar mijn broer kijken in Hulst en zo ben ik er eigenlijk vanzelf ingerold." Achtereenvolgens was hij coach van de Hulsterse teams Ploeg Zonder Sponsor (PZS), Pierrot en Van Westen. Bij dit laatste team was hij tot vorig jaar nog vaste begeleider. Nadat Van Westen uit de competitie ver dween maakte hij de overstap naar Het Bonte Hert. Behalve Van Tatenhove vroe gen Kees de Putter, Johan van Westen en routinier Roger Bo- gaert overschrijving naar de am bitieuze zaalvoetbalclub uit Hulst. De kern van Van Westen werd samen gesmeed met de ba sis van Het Bonte Hert. „Het was een hele omschakeling. Bij Van Westen had ik één team onder mijn hoede. Het Bonte Hert heeft drie teams in competitie. Het derde team bestaat uit erva ren spelers, maai- in het tweede zitten toch ook zaalvoetballlers die inzetbaar zet zijn bij het eer ste team. Geleidelijk aan heeft zich dat ontwikkeld", zegt de Axelaar. Stroef In eerste instantie verliep de sa mensmelting tussen de ex-zaal voetballers van Van Westen en de vaste basisspelers van Het Bonte Hert stroef. „Ze moesten duidelijk nog wennen aan el kaar. Bovendien was Van Wes- Kces van Tatenhove ziet het wel zitten met Hel Bonte Hert in het landelijke zaalvoetbal (foto Camile Schelstraete) ten aan een andere taktiek ge wend. Nu klikt het prima: de ploeg heeft bewezen te kunnen voetballen", vindt Van Tatenho ve. Desondanks gelooft hij, dat de competitie na het treffen met Broodje Ben nog niet beslist zal zijn. „We krijgen Churchill-lions nog op bezoek, dat dit jaar uit stekend presteert. Broodje Ben heeft nog een duel in te halen, dus het kan nog spannend wor den in de resterende wedstrij den." - Mocht Het Bonte Hert de titel veroveren, dan heeft de Hulster- se zaalvoetbalclub de primaire doelstelling bereikt. Het bestuur van Het Bonte Hert heeft zich al eerder in positieve zin uitgespro ken om de stap naar het lande lijk zaalvoetbal te maken. „We willen best hogerop, maar ik ben er tegen om op 'strooptocht' te gaan naar versterkingen. Ze moeten dan zelf maar komen", beweert Van Tatenhove. Obstakels Hij vervolgt: „Met de huidige se lectie zie ik het best zitten. Met zijn 38 jaar presteert Bogaert als doelman nog altijd uitstekend. Als ik zie wat hij er nog voor over heeft. Hij traint voor het zaal voetbal nog twee keer per week, wie doet hem dat na? Voor het overige beschikt de ploég met Arno Zwegers, Kees de Putter, Johan van Westen en de jongere spelers Jean-Paul en Jurgen Verbraeken en Steven Ockeloen over een prima vaste kern. Mar tin Fleurbaay is daaruit wegge vallen door een hardnekkige blessure. Alleen Johan van Wes ten zou door zijn werk in de pro blemen kunnen komen, maar hij doet er altijd alles aan om geen wedstrijd te missen." Voor het zover komt. moet Het Bonte Hert nog een aantal ob stakels uit de weg ruimen. De kampioenen uit de twee Zeeuw se hoofdklassen (Zeeuwsch- Vlaanderen en Walcheren-Beve- land) moeten met twee Brabant se teams in een nacompetitie gaan strijden voor twee plaatsen in de landelijke tweede divisie. Het Bonte Hert kan in elk. geval tegen Broodje Ben de basis leg gen. Lukt het niet, dan hoeft men zich verder geen illusie ma ken om het landelijke niveau te bestijgen. De Terneuzenaren zullen na de kennismaking van vorig jaar met het landelijk zaal voetbal die stelling zeker willen onderschrijven. SAS VAN GENT - Polderken is na een spannende finale win naar geworden van de beker in het zaalvoetbaldistrict Sas van Gent. Zonder hoogstaand voet bal, maar met veel inzet ver sloeg Polderken tegenstander Corn Boys Peters met miniem verschil: 3-2. De goals in de finale leken meer toevalstreffers dan zorgvuldig uitgespeelde kansen die benut werden. Een verdienstelijk voet ballend Corn Boys Peters kwam door een doelpunt van de tegen stander tot twee treffers. Eric de la Ruelle, Johan de la Ruelle en een eigen doelpunt van Corn Boys Peters brachten de winst bij het gelukkige team. De halve finales waren goed van kwaliteit. Corn Boys Peters ver sloeg hoofdklasser Dallinga (4-1) en ook Polderken versloeg een team uit de hoofdklasse. 2-1 was de eindstand in het duel tegen Racing White Leeuwkes. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats (eindstand 4-4) wopn Dal linga na strafschoppen van Ra cing White. In de competitie deed Benny Sport wederom goede zaken; de Tukker werd met 6-0 verslagen. Bovendien verloor Knit en Knit in een spannend duel van Schip pershuis: 1-2. Knit en Knit had een gelijkspel verdiend. De ploeg die de laatste tijd moeilijk tot scoren komt kon het fel spe lende Schippershuis niet van zich afhouden. Acht van de tien overtredingen kwamen op naam van Schippershuis spelers. Rob bie Meyer scoorde 2x voor Schippershuis, terwijl Patrick de Kooker de eer redde voor Knit en Knit. ADEG had een ge makkelijke avond: 8-0 tegen Ma- rinet. De stand: 1. Benny Sport 17-27; 2. Schipperhuis 18-25, 3. Knit en Knit 18-24; 4 ADEG 18-22; 5. Philippinez 17-17; 6 De Tukker 17-14; 7, IZV3 17- 11; 8 Marinet 18-0 Axel De achtervolgers Ratjetoe, Ma rine Service en Grensvrienden benutten allen de inhaalwed strijd in de Axelse zaalvoetbal competitie ten volle. Door het behalen van 2 wedstrijdpunten liep het achtervolgende trio weer wat in op leider Number one en het op de tweede plaats vertoevende De Pieper. Ratje toe versloeg met klein verschil Disco-Love I: 4-2. Marine Service toonde zich dui delijk de meerdere van de Eeu wige Lente: 8-1. Grensvrienden continueerde de goede vorm van de laatste weken in het duel met de Tukker: 4-0. Ook Benetton ze gevierde met 8-1. Van Allen Vastgoed kon via Zuidweg slechts een keer doel treffen. Geelhoed (lx), Lensen Hzn (3x), Lensen Jzn (lx) en Pascal Len sen (lx) scoorden voor Benetton. Overige uitslagen: Steelant-Van Al ten Vastgoed 3-4, Broomchemie-Dis- co Love n 5-6, Dax Pallets-Disco Lo ve 13-3, IZV II-De Eeuwige Lente 3-4. Stand: 1, Number one 20-34; 2. De Pieper 20-33; 3. Ratjetoe 20-32; 4 Ma rine Service 20-29; 5. Grensvrienden 20-28; 6. Primus Pluym 20-23. Morgen, zondag wordt in de sporthal Sportuus te Axel van 13.00 tot 16.00 uur het Piepertoernooi gespeeld. De zaalvoetbalteams Pieper 1 en 2. Tuk ker. Koster Deu. Café Bastion, La Chouette en De Inblilclcer strijden om de hoogstse eer. De scheidsrechter Mattelè en De Rijke leiden de wed strijden van het toernooi. HOEK - Het tennisteam Ilaheti heeft na een replay tegen Braak man de laatste vier bereikt in de eindronde van de mixed-tennis- competitie in de Adorhallen. Omdat de eerste wedstrijd geen beslissing had opgeleverd, was een tweede wedstrijd noodza kelijk geworden. Haheti won deze met 8-4 op zijn naam. Bij de dames stuitte favoriet TS Ador op onverwacht grote te genstand van het team Mein- hardt. Het aantal gewonnen ga mes moest na een 2-2 eindstand de beslissing brengen. Met 17-13 trok Ador aan het langste eind. Uitslagen: Mixed. Poule A/B eind ronde: Haheti-Braakman 8-4.Poule C/D eindronde: Vermeire-Segers 10- 2; Steenbakker/Renes-ROB 6-6(44- 40); Boskreek-Rammelaar 12-0; De Paepe-Sluis BVC 11-1. Heren. Poule C/D eindronde: Dubois-ASB 12-0; Plakkers-De Kraker 6-6(38-38): NMB Sluis-Oostburg 6-6(37-34); Wester- scheldecollege-Con Forza 12-0. Dames. Poule A/B eindronde: TS Ador-Meinhardt 2-2(17-13); Oostburg I-Sjef I 2-2(17-16); Vijverboom-Lou- wêrse 2-2(17-13); Noordzuidkwartet- Drive 4-0.Poule G/D eindronde: Aar denburg I-Doesburg 4-0; Slaghoutje- Verhelst 4-0.Poule I derde ronde Stap voor S lap-Smash 1-3; Ador I- Kolijn 2-2. Eindstand: Smash 9; Ador 16; Stap voor Stap 5; Kolijn 4.Poule J derde ronde: Denoek-ZVH II 2-2; TVS II-Boskreek IV 4-0. Eindstand: TVS II 12; Denoek 6; Boskreek IV 4; ZVHH2. Cadzand Lya van Dongen en Christianne Dhont waren goed op dreef in poule A van de damestennis- competitie in Cadzand. Oda Koens en Anneke van Velzen konden onvoldoende tegen stand bieden en moesten met II-5 de winst aan het Aarden- burgse duo laten. In de B-poule waren Jolanda Wisse en haar partner Anita Maas met 10-6 te sterk voor de combinatie Adam/Van Hootegem. Uitslagen: Poule A: Apers/Smit-De Craemer/Verleye 4-14; Koen; Velzen-Van Dongen/Dhont 11.Poule B: Wisse/Maas-Adan Hootegem 10-6. Poule C: Veil No-Verheul/Bartelse 17-2, Klavj Maillie-Standaert/Vanbecelaerc Poule D: De Winter/HamelinK Kuypers 6-8. Poule E: De Mill Verhagen-Lietaer/Heyneman Petersen/Neuhaus-Timmermani Minnaert 4-11. Poule F: Toü| Leenhouwers-Van de Hemel/NIj 4-14; Van Waes/Bouman-Janset Rosendaal/V an Waterschoot ö.Poule G: Goethals/Casteleyrj meulen/Reijnders 8-9. Terneuzen Het damesteam Tolhoek sp een vooraanstaande rol in w 2 van de tenniscompetitie 3 Racketcentrum. Knig j overtuigend, me 4-0 geki Timmerman deed goede i& door het team Dooms met ij verslaan. Bij de heren is desj in de hoogste poule uiterri spannend. Het duo Veraaij bicher blijft mee strijden voel eerste plaats na de 4-2 winsj Den Haan/Kommers. Uitslagen: Dames. Poule 1: laar-Everling 2-2; Racket Jack Riet 4-0.Poule 2: Tolhoek-Kni» Doorns-Timmerman 0-4.Poule Strijd-Van Kuilenburg 0-4; i nagh-Dees 4-0,Poule 4: Loof-Oos 2-2; Jansen-Schaart 3-1; De 1 Kavelaars 0-4.Bedrijfscompc Poule 1: SJB-Marine Service Minne Vastgoed-Marine Servies SJB-ISMI 3-5; HCG I-Los Ami» 8.Poule 2: Broomchemie-Dees Dees-De Vries 4-4; Gevos-Glasi 2-6; HCG II-Racketcentrum 8-0. Heren. Poule 1: Veraart/Albit Den Haan/Kommers 4-2. Poule! Bliek/Van de Sande-Audenaec Vries 0-6. Poule 3: Van Dam/G Stockman/Rouw 3-3. Poule 4: R Juffermans-Aarts/Vennix 4-2. P 5: Van der Laan/Luyks-Maci Lourens 4-2; Louweret/De Kort schelling/De Pooler 5-1. Poule 6 chielsen/Meerteixs-De Reus Tricht 5-1Bilderbeek/De Klopmeyer/De Graaf 2-4. Pou! Corlemeyer/Kools-Van Doese De Jonge 0-6; Dobbelaar/Dijkem gellcerke/Van Leeuwen 6-0. 11111111111111 r 111111 mxm BERLIJN (SID) - Sergei Boebka heeft een pijnlijk debuut ge maakt bij zijn nieuwe club OSC Berlin. In het festival voor pols stokhoogspringers kwam de wereldrecordhouder gister avond pas in actie, toen de lat op 5 meter 70 werd gelegd. Tot ontgoocheling van de 1500 toe schouwers sprong de Sovjet-at leet de lat drie keer af. Berlijn. Springersfestival. Hoog springen Mannen: 1. Sonn (Dui) 2.39 (beste wereldseizoenprestatie), 2. Partyka (Pol) 2.33,3. Matei (Roe) 2.30, 4. Sjöberg (Zwe) 2.30, 5. Jemelin (Sov) 2.30. Vrouwen: 1. Balck (Dui) 1.96, 2. Hen kei (Dui) 1.96, 3. Bikova (Sov) 1.93, 4. Toptsjina (Sov) 1.90, 5. Wohlschlag (VSt) 1.90. Polsstokhoogspringen: 1. Poljakov (Spv) 5.60,2. Potapovitsj (Sov) 5.50, 3. D'Encausse (Fra) 5.40, 4. Zintl (Dui) 5.40, 5. Soesjarev (Sov) en Pietz (Dui) 5.20, 7. Vassili Boebka (Sov) 5.20, Damesteam speelt tegen Den Haag MIDDELBURG - Dinsdagavond komt het Zeeuws dameselftal weer in actie. Dan wordt de groepswedsttrïjd tegen de afde ling Den Haag gespeeld op het terrein in Krabbendijke, aan vang 20.00 uur. De nieuwe afdelingstrainer Jan van Loon wordt die avond nog bijgestaan door Hein Poell. Het duo heeft de beschikking over de volgende damesselectie: Miran da Bekenes, Karin van Leeu wen, Marleen Verhoeve en Josca Lamper van Kloetinge, Jolanda Zwigtman, Irma de Witte en Ar- ja Boogaard van Oostkapelle, Monique Baljeu, Ella Kerkhove en Maringe Vogel van Vlissin- gen, Wanda Zegers (Terneuzen- se Boys), Monique Berrevoets en Margot Capelle van WIK, Josca Goudzwaard (Yerseke), Jose Verhage (Serooskerke en Lies- beth Noya van Jong Ambon. De wedstrijd in Krabbendijke wordt gefloten door Nico Schreuders met de grensrech ters Murre en Quinten. Wielerploeg Monique Knol NULDE (ANP) - Monique Knol heeft gisteren in Nulde haar nieuwe, gesponsorde wieler ploeg gepresenteerd. Het inter nationale gezelschap gaat zo veel mogelijk wedstrijden fiet sen in binnen- en buitenland. Ploegleider Wim Kruis beschikt over zeven Nederlandse vrouwen, een Duitse, een Amerikaanse, twee Fran- caises en een Belgische De samenstelling van de ploeg is; Monique Knol. Monique de Bruin, Els Koolloos, Ester van Verseveld, Natasha den Ouden, Angela van Smoorenburg en Chantal van Geffen (allen Nederland), Jutta Niehaus (Dui). Inga Thompson (VSt), Valerie Simmonet en Danny Bonneronl (Fra) en Nele d'Haene (Bel). ZATERDAG 10.00-10.30 EURO: Motor Sport. 10.30-11.00 EURO: Big Wheels. 11.00-12.00 EURO: WK IJsspeedway in Frankfurt. 12.00-19.00 EURO: World Cup skiën in Noorwegen, World Cup bobsleeën, golf (Meditteranean Open in Nice) en wielrennen (Omloop van het Volk). 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand: paarderennen in Newbury, Rugby League (Frankrijk-Wales en Ierland- Engeland). 13.30-17.30 Ned 3: Studio Sport: ten nis (ABN-toernooi in Rotterdam), wielrennen (Omloop van 't Volk) en schaatsen (finale World Cup vrou wen). 15.00-17.00 Did 3: Sport 3 Extra. 15.20-16.30 BRT 2: Sport extra: wiel rennen (Omloop van 't Volk). 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tele- 18.00-19.50 Super: Ultra Sport. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 19.00-20.00 EURO: International Mo torsport. 19.00-20.15 RTL Anpfïff: voet balshow. 19.35-20.00 Did 3: Sport im Westen. 20.00-20.30 EURO: Freestyle skiën in Canada. 20.20-22.00 Ned 3: Studio Sport: ten nis (ABN-toemooi in Rotterdam) en schaatsen (finale World Cup vrou wen) in Den Haag. 20.30-21.00 EURO: World Cup bobs leeën. 21.00-23.00 EURO: Ringside boksen. 22.05-22.10 Super: Sports News. 22.05-23.25 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio. 22.15-22.50 Studio Sport: zwemmen (NK in Dordrecht). 22.55-23.25 BRT 1: Sport op Zater dag. 23.00-23.10 BBC 1: Sport. 23.00-00.00 EURO: Hoogteputen van het World Cup skiën in Noorwegen. 00.00-00.30 EURO: World Cup bobs leeën. 00.00-00.45 Ned 2: Studio Sport: paar- desport: concours hippique (Indoor Brabant). 00.30-01.30 EURO: Vooruitblik op het wielrenseizoen 1991 en de hoogte punten van het Omloop van het Volk. 01.30-03.30 EURO: Golf: Meditt nean Open in Nice. ZONDAG 10.00-11.00 EURO: Trans .\1 Sport. 11.00-12.00 EURO: Europacup I lcetbal voor mannen. 12.00-19.00 EURO: Superbouts I sen, de Lathi skikampioenschap in Finland (schansspringen), (Meditteranean Open in Nice), dc thi skikampioenschappen in Finl (langlaufen), schaatsen (hoogte; ten van het WK sprint voor en vrouwenj. 13.30-17.50 Ned 3: Studio Sport:I nis (ABN-toemooi in Rotterdi schaatsen (finale World Cup v wen) en paardesport (concours hi que, Indoor Brabant). 15.00-16.45 BRT 2: Sport Extra: v lopen (Belgisch kampioenschap), 15.25-18.05 Did 2: Sport Extra; door atletiek vanuit Sindelfingen 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Special 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.30-18.35 Super: Sports News. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sp zwemmen (NK in Dordrecht) en veldlopen. 19.00-19.30 EURO: Hoogteputen het World Cup bobsleeën. 19.30-20.30 EURO: World Cup Tl Bikes. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweekend 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-D gramm. 20.30-21.30 EURO: Indoor vanuit Sindelfingen. 21.00-21.05 Super: Sports News. 21.30-22.30 EURO: Voetbal: Gamt the Billions, documentaire. 22.15-22.35 Did 2: Sport am Sonnt 22.15-23.30 RTL V: Match. 22.30-23.00 EURO: Lathi skiks pioenschappen in Finland (scha springen). 23.00-23.30 EURO: de Lathi skitó pioenschappen in Finland (langl fen). 23.30-00.30 EURO: Nations Cup leybal voor vrouwen. 23.45-00.55 RTL Tennis: Vil nia Slims (toernooi voor vrouwen) 00.30-02.30 EURO: Golf: Medittf nean Open in Nice. ii i Biljarten Mondorf-les-Bains (Lux). EK band stoten: Eerste ronde hoofdtoernooi: Grethen (Lux) - Horvath (Oos) 2-1, Caudron (Bel) - Oddo (Ita) 2-1, Tuset (Spa) - Claessen (Bel) 2-1, Stenzei (Oos) - Ba ten (Dui) 2-0, Wildförster (Dui) - Grossjung (Dui) 2-1, Bongers (Ned) - Arnau (Spa) 2-0 (50-14 50-42), Blon- deel (Dui) - Forton j(Bel) 2-0, Djoubri (Fra) - Arnaud (Fra) 2-0. Kwalificatie: Groep C: Grossjung (Dui) - Koomen (Ned) 2-1 Groep F: Galla (Dui) - Willems (Ned) 3-0, Wil- lems - Puigvert (Fra) 2-1Groep I: Er- ogul (Dui) - Adrichem (Ned) 2-1, De Backer (Bel) - Adrichem 2-0. Wielrennen Tai-Tung. Zesde etappe Ronde van Taiwan, Kao-Shiung naar Tai-Tung: 1Duin (Ned) 190 km in 4.56.40,3. Wol- sink (Ned) z.t., 1.0. Nagengast 0.15, 20. Elfrink (Ned) 6,59, 23. Huenders (Ned) 7.01, Algemeen klassement: 1. Wolsink 21.49.24, 2. Elfrink 2.52, 3. Hard (NZ1) 2.54, 4. Duin 3.04, 5. Rendall (NZ1) 4.04, 11 Nagengast 11,39. 14. Huen ders 17.55. Voetbal Duitsland, negentiende speeldag: Wattenscheid - Uerdingen 0-0. België, 24e speeldag: FC Luik - Sti dard Luik 4-2. Frankrijk, 29e speeldag: Marseill Monaco 1-0, Nice - Montpellier 2-0. Zwemmen Dordrecht. Winterkampioenschi pen, 25-mcterbaan, eerste dag: Vrouwen 400 m wissel: 1. Telles (PSV) 4.54,84, 2. Vester (AZI 4.55,75,3. Westrik (De Dinkel) 4.56, 4. Vlieghuis (De Dinkel) 4.59,22,5.2 hal (DD VZC/Ve) 4.59,55, 6. Mens! (De Dinkel) 4.59.70, 7. Van der Woe (TZC/Vahalis) 5.00,00, 8. Veldhui! (SG Groningen) 5.00,50. 4x200 vrij: 1. De Dolfijn 8.19,04, 2.1 Dinkel 8.27,25, 3. ZPA 8.30,30,4. Bi 8.39,81, 5. PSV 8.40,58, 6. De Dinkel 8.42,03. Mannen 50 m vrij: 1. Dekker (Del el) 22,95, 2. Kroes (HPC) 22,96, 3. V Haandel (PSV) 23,57, 4. De Nat (Zijl/LGB) 23,58, 5. Van Dam (Zwe lust/Den Hommel) 23,60 (23,23 in rie), 6. Verhage (Nautilus) 23,73, Van de Akker (AZPC) 23,84 23,36) Coone (Dolfijn) 23,97 (23,75). B-finale: 1. Roest (LZ 1886) 23,79. 1500 m vrij: 1. Elgersma (DolB 15.40,35, 2. Wouda (CZM Ud( 15.51,22, 3. Steegeling (Dol? 15.57,18, 4. Sonneveld (Dolfi 15.58,98, 5. Alain de Kort (HPl 16.07,68, 6. Van der Zijden (De GO we) 16.08,90, 7. Van de Loosdred (Kempvis) 16.15,82. Jan Siemerink perste tegen Jarryd het laatste restje energie uit zijn lijf, inaar kon het niet bolwerken foto Tóussaint KluiterslANP Zaalvoetbalkampioen Polderken van het distriet Sas van Gent (fo to Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 58