Stichting Renesse wil huizen kwijt Meer personeel Westerschouwen Klassieker in première in de Rotterdamse Schouwburg stappen in Conflict met gemeente over exploitatie Oostenrijkse woningen Fonds van Kazernering GEMEENTE WESTERSCHOUWEN RENESSE - De Stichting Re- nesse zou de in totaal 44 zoge noemde Oostenrijkse woningen in Haamstede en Westenschou- wen best willen verkopen. Op die manier kan zij de pijn die ze wellicht oploopt door een con flict met de gemeente, wellicht wat verzachten. Deze suggestie werd dinsdagavond gedaan tij dens de eerste openbare verga dering van het algemeen be stuur van de Stichting Renesse. De voorzitter van de Stichting, ir C. W. Veerhoek - tevens wethou der van de gemeente Wester- schouwen - zette het conflict als volgt uiteen: De gemeente heeft ongeveer zestig woningen in 1980 aan de Stichting overge daan. Die zou ze verkopen. Aan het eind van de rit, in 1990, zou het batig saldo worden verdeeld over gemeente en Stichting. Het gros bleek niet verkoopbaar. Ondertussen kwamen er van de zijde van de bewoners klachten over achterstallig onderhoud. De Stichting heeft een aantal huizen grondig opgeknapt. Zij betaalde dit uit de 'gemeen schappelijke' pot van de ge meente. Later bleek dat dit zeer tegen de zin van de gemeente was. T. van der Schaaf, die als des kundige ook in het vorige be stuur zitting had, lichtte toe dat het sociaal onaanvaardbaar was, de mensen zomaar uit him huizen te zetten of hen in 'slech te' huizen te laten zitten. Hij dacht dat er niets buiten de raad Gespreksgroep van het COC MIDDELBURG - De afdeling Midden-Zeeland van de Neder landse Vereniging voor Integra tie van Homoseksualiteit, COC, begint weer een gespreksavond voor jongens tot 25 jaar. Van avond, woensdag, wordt een in troductie-avond gehouden in het pand van het COC aan de Ei- genhaardstraat in Middelburg. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. De gespreksgroep komt vervol gens zes keer bijeen, eens in de veertien dagen. Het aantal deel nemers per groep is zes tot acht. De gesprekken staan onder lei ding van een deskundige. De on derwerpen zijn; hoe vertel ik het mijn ouders, school, werkgever, collega's, kennissen of familie en moet ik het wel vertellen. om was gebeurd, omdat de be stuursleden uit de raad uitleg hadden kunnen geven aan hun collega's. Hij erkende dat het overleg met de gemeente wel licht beter had gekund, maar stelde vast dat het zo nu een maal is gelopen. Hij voelde, met bestuurslid J. M. Schot (verte genwoordiger van de huurders), niets voor het voorstel van de ge meente. bijna 6 ton aan de ge meente te betalen en daarnaast de helft van de opbrengst van de toekomstige verkoop van de wo ningen.. Ook deskundige G. A. van Daalen vond dit voorstel iets te ver gaan. Hij zag dit als een schuldbekentenis, en voor hem was die niet op zijn plaats. De gekozen leden uit de gemeen teraad, te weten C. Verton en A. J. Padmos, schaarden zich ach ter de brief van de gemeente, waarover zijzelf in een commis sievergadering overigens advies hadden gegeven. Verton achtte de gemeente niet mede-verant woordelijk voor de gang van za ken. Naar zijn mening had de Stichting een begroting moeten opstellen voor het groot onder houd aan de woningen, en die aan de gemeente moeten over leggen. Hij veronderstelde dat de gemeente in dat geval een stokje had gestoken voor het on derhoud, omdat dat zijn inziens een onrendabele investering zou zijn. Herkansing De vertegenwoordiger van de erfpachters, P. C. S. Kleijn, meende dat het geen enkel doel meer diende dat de Stichting de huizen in eigendom heeft, omdat er van een sluitende exploitatie geen sprake is. Hij wilde de Stichting graag een 'herkansing' geven en stelde voor de wonin gen te verkopen en de mogelijke opbrengst te betrekken in de on derhandelingen met de gemeen te. Op die manier zou de Stich ting, door de opbrengst van mo gelijke verkoop, wellicht niet al te veel financiële schade lijden. Voorzitter Veerhoek stelde met Kleijn, dat het verlies door de verkoop wellicht gecompen seerd zou kunnen worden. Ver ton had eveneens de indruk dat aan verkoop niet te ontkomen valt, ook al is dit nog zo'n wat hij noemde onpopulaire maatregel. De vraag is immers of de huidige bewoners het geld kunnen op hoesten om hun huis te kopen. Zo niet, dan zullen ze eruit moe ten en gaat het huis naar derden. ZIERIKZEE - Zierikzeese ver enigingen of groepen die actief zijn op sociaal cultureel gebied, kunnen ook dit jaar weer te recht bij het Fonds van Kazer nering voor een financiële bij drage. Aanvragen voor een bij drage aan activiteiten, ten be hoeve van de inwoners van de stad, moeten voor 1 april inge diend worden bij het Fonds van Kazernering. De rekening 1990 van het fonds die dinsdag tij dens een openbare vergadering in het Zierikzeese stadhuis ter tafel kwam, gaf in principe een ter beschikking staand bedrag van ruim 3600 gulden aan. In 1990 werd ruim 2500 gulden aan giften door het Fonds ver deeld onder het kindertheater y-yp De burgemeester van Westerschouwen maakt be kend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om middels toepas sing van: A. artikel 18a van de wet op de ruimtelijke orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: 1. dhr. C. Boot te Renesse voor het overkap pen van een terras op het perceel kadastraal bekend sectie H nr. 649, plaatselijk bekend Hogezoom 105a te Renesse: 2. mw. J. H. van Krevelen-Bijleveld te Capelle a/d IJssel voor het bouwen van een garage en een schuurtje op het perceel kadastraal bekend sectie H nr. 435, plaatselijk bekend Oosterenbanweg 34 te Renesse: 3. dhr. C. G. Quispel te Rotterdam voor het uitbreiden van een zomerwoning op het per ceel kadastraal bekend sectie L nr. 104, plaatselijk bekend Hoogenboomlaan 44, Horizon 112 te Renesse; B. artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning/artikel 50, lid 8 van de woningwet (vrijstel ling geldend bestemmingsplan en vooruitlo pend op nieuw bestemmingsplan): 4. de Fa. Loontjes te Middelburg voor het ves tigen van een automatenhal met bovenwo ning in het pand kadastraal bekend sectie C nr. 318, plaatselijk bekend Noordstraat 6 te Burgh-Haamstede; 5. dhr. J. P. Geleijnse te Renesse voor het aan brengen van een luifel aan het pand kada straal bekend sectie A nr. 287 ged., plaatse- lijk bekend Hogezoom 189 te Renesse; 6. dhr. N. v. d. Zande te Burgh-Haamstede voor het plaatsen van 12 caravans op het perceel kadastraal bekend sectie E nr. 606, plaatselijk bekend Lageweg 6 te Burgh- Haamstede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 28 februari 1991 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie afdeling IV ter inzage. Ge durende deze termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indien bij genoemd college van burge meester en wethouders, tegen hun vermeld voor nemen. Burgh-Haamstede, 27 februari 1991. De burgemeester voornoemd, J. L. Niemants'verdriet-Leenheer De ambtenaren in Westerschouwen krijgen er binnenkort nieuwe collega's bij (foto Pieter Honhoff) Ambtenaren kunnen werk niet aan 'Zolderkolder', de Mr Bakker- groep van Scouting Zierikzee, de peuterspeelzaal 'Kwibus' en het Leger des Heils. Daarnaast kreeg ook de Jeugd Natuur-en Vogelwacht een bijdrage. Grondlegger van het Kazerne ringsfonds is de Zierikzeese bur gerij ten tijde' van de Fransen. Om gebouwen te kunnen huren of kopen voor Franse soldaten die zodoende niet bij de burgerij zelf ingekwartierd hoefden te worden, richtten zij dit fonds op. Omdat opheffing nogal wat fi nanciële problemen met zich meebracht, is het Kazemerings- fonds tot op de dag van vandaag blijven bestaan. Momenteel be draagt het fondsvermogen ruim 46.000 gulden. BURGH-HAAMSTEDE - Het ambtenarenkorps van de ge meente Westerschouwen wordt zo goed als zeker dit jaar uitge breid met zo'n tien procent. De commissie algemene en be stuurlijke zaken kon dinsdag middag instemmen met de voorgestelde vermeerdering van in totaal drie formatie plaatsen op de afdelingen finan ciën, ruimtelijke ordening en algemene zaken. Al eerder is be sloten een extra ambtenaar bij gemeentewerken aan te stellen. Uit overleg met de chefs van de afdelingen is volgens secretaris mi- J. O. R. Alberda van Eken- stein gebleken dat betere afspra ken tussen de afdelingen welis waar enig soelaas kunnen bie- Bijeenkomsten Floron Zeeland ZIERIKZEE - Floron Zeeland, de vereniging van Zeeuwse flo- risten, houdt komende tijd met het oog op de naderende lente een aantal bijeenkomsten. De reeks informatie-avonden gaat vandaag (woensdag) van start in gebouw De Ruimte aan de Maarstraat in Zierikzee (aan vang 19.30 uur). Verder komen de floristen bijeen op dinsdag 12 maart in het ZMF-gebouw aan de Singel straat in Goes (20.00 uur), op viij- dag 22 maart (20.00 uur) in de CSG aan de Elzenlaan te Mid delburg, woensdag 27 maart in De Legerdiek aan de Westwal in Goes (20.00 uur), donderdag 11 april op het adres Walstraat 7 in Terneuzen (20.00 uur) en dins dag 16 april in De Eendekooi van Anna Jacobapolder te Sint Phi- lipsland, (20.00 uur). De bedoeling van de avonden is meer bekendheid te geven aan het Floron-project en de bij het in kaart brengen van in het wild levende soorten planten gehan teerde werkmethoden. Tevens zullen vragen worden beant woord. den, maar dat dat structureel geen enkele oplossing is voor de groeiende berg werk die de amb tenaren moeten verzetten. „De lijnen zijn niet zodanig verkeerd dat er geen uitbreiding nodig is", aldus de secretaris, die in deze visie van harte werd onder steund door voorzitter J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer. Commissielid A. J. Padmos (CDA) veronderstelde dat het eind van de personeelsuitbrei ding nog lang niet in zicht is. Padmos, en met hem de voltalli ge commissie, kon instemmen met het voorstel voor dit jaar. Maar als er nog meer mensen moeten worden aangesteld, dan zou hij graag een beter onder bouwd voorstel zien. Hij dacht aan een organisatie-onderzoek. De gemeentesecretaris leek dat niet meteen nodig. Hij voorspel de dat ook een grootscheeps on derzoek niet tot andere conclu sies zou leiden dan dat de uit breiding eenvoudigweg noodza kelij kis. Dat de ambtenaren steeds meer werk krijgen, werd door alle commissieleden erkend. Maar zij noemden verschillende oor zaken. De vertegenwoordigers van CDA, WD en PvdA noem den met name het feit dat de ge meente steeds meer taken krijgt toegeschoven van de rijskover- heid. J. van den Berge (SGP/ RPF/GPV) ontkende dat niet, maar zocht de 'schuld' deels bij zichzelf. „Wie ben ik om te zeg gen: het kan wel met wat minder toe. Ik weet gewoon dat ik als raadslid atlijd veel vragen heb aan de afdelingen." Van den Ber ge had daarnaast de indruk dat de gemeenteraad met allerhan de plannenmakerij de ambtena ren weieens overvraagt. „Soms denk ik: moet daar geen halt aan worden toegeroepen." Alberda liet doorschemeren dat de amb tenaren soms vragen uit de poli tiek krijgen voor plannen waar van zijzelf de indruk hebben dat die tot niets zullen leiden. Maar anderzijds stelde Alberda: „Soms mislukt het. Dan besteed je tijd aan iets wat achteraf niet nodig was geweest. Maar'dat weetje natuurlijk niet altijd van tevoren." Het RO Theater speelt 'Zes personages op zoek naar een schrijver' van Luigi Pirandello (foto Leo van Velzen) Caritas steunt projecten in Brazilië GOES - De gezamenlijke Cari- tasinstellingen van de rooms- katholieke parochies op de Be- velanden en Schouwen-Duive- land gaan twee ontwikkelings projecten in Brazilië financieel steunen. Doel is verbetering aan te brengen in de levensom standigheden van kleine boeren rond de Bahiaanse stad Valenca en van de bevolking in de regio Maceio. Om een nieuw bestaan als kleine boer te kunnen opbouwen, is in Valenca een maïsmolen nodig. De boeren verenigd in 33 fami lies (ruim 200 mensen) kunnen ook hulp gebruiken bij de bouw van een vergader-annex school ruimte, de aanleg van een groen tetuin en de bouw van een een medische post. Het andere doel is bestrijding van werkloosheid en analfabe tisme onder de half miljoen men sen die de regio Maceio bevol ken. De inwoners zitten ook ver legen om openbare voorzienin gen op het gebied van'hygiëne, volksgezondheid en onderwijs. De Midden-Zeeuwse parochies steunen de twee projecten in het kader van de vastenactie 1991. Deze parochies haalden bij een soortgelijke actie vorig jaar 30.000 gulden binnen. RO-theater speelt Pirandello ROTTERDAM - In de grote zaal van de Rotterdamse Schouw burg gaat zaterdag het toneel stuk 'Zes personages op zoek naar een schrijver', van Luigi Pirandello in première. Het is het bekendste stuk van de Ita liaanse auteur Pirandello. Des tijds was het een van de belang wekkendste theaterexperimen ten, nu behoort het tot de klas siekers van het wereldrepertoi re. De try-out-voorstellingen zijn op donderdag en vrijdag. Het stuk wordt gespeeld door het RO-theater onder regie van de Italiaanse regisseur Marco Sciaccaluga. Samen met onder meer Lou Landré, Sylvia Poorta en Tineke Schrier gaat hij de uit daging aan om deze Italiaanse topper in Nederland uit te bren gen. 'Zes personages op zoek, naar een schrijver' was het eer ste drama waarin de traditionele theaterwetten werden doorbro ken en theater zelf ter discussie kwam. De première werd in 1921 met onbegrip ontvangen. Daar na kreeg het stuk een stormach tig succes over de gehele wereld. Pirandello bewees zich hiermee als belangrijk voorloper van het moderne toneel. Het stuk toont de complexe relatie tussen to neel en werkelijkheid. Zes perso nages, die zijn verstoten door de schrijver aan wiens fantasie ze zijn ontsproten, verstoren een toneelrepetitie van een groep ac teurs. Zij eisen dat hun tragische familiegeschiedenis door de ac teurs gespeeld wordt. Pas dan kunnen zij tot leven komen en werkelijkheid worden. Illusie In Pirandelle's stuk wordt open lijk getoond dat, hoe perfecter de illusie is die het theater op roept, des te meer het zich ver wijdert van de echte werkelijk heid. Daarmee heeft het een be vrijdende werking gehad, die doorslaggevend is geweest voor de verdere ontwikkeling van de toneelschrijfkunst. De wereld- premièrè in Rome werd een groot theaterschandaal. Een deel van het publiek was al geïr riteerd vanaf het moment dat men bij het betreden van de zaal zag dat het doek op was en er op het toneel geen decor te beken nen viel. Al gauw onderbrak het publiek de voorstelling door kre ten als 'gekkenhuis' en 'malloot', en later kwam het in de zaal tot vechtpartijen .tussen voor- en te genstanders van Pirandello. Een paar maanden later in Milaan waren de reacties volstrekt an ders. Het publiek luisterde stil en aandachtig en was aan het slot gul met applaus en toejui chingen. Daarna ging het stuk triomfantelijk de wereld rond. Hoewel 'Zes personages op zoek naar een schrijver', tot de vijf be langrijkste toneelstukken van deze eeuw behoort, is het in Ne derland betrekkelijk weinig te zien geweest. Na de Tweede We reldoorlog is het tweemaal opge voerd, in 1953 door het Amster dams Toneelgezelschap en in 1965 door Toneelgroep Theater. Nu bijna veertig jaar later is het 'een van de basisstukken van de moderne toneelliteratuur'. Het verschijnen van de zes persona ges tuSsen de dagelijksheid geeft een schok, alsof iets van het in tieme leven van de kunstenaar aan de dag treedt. De eeuwige strijd tussen auteur en acteur is mede in het geding. 'Zes perso nages op zoek naar een schrijver' speelt in Rotterdam tot en met 6 maart en komt dan weer terug op 20 en 21 maart. Kerkdienst - De interkerke lijke werkgroep Zierikzee houdt zondag 3 maart een interkerke lijke dienst in de Gasthuiskerk. Het thema luidt 'Eensgezind'. Voorganger is ds C. Bregman. Verder werken mee de organist Mar van der Veer en het Rooms Katholiek Kerkkoor, onder lei ding van Theo Faber. De inter kerkelijke dienst begint om 17.00 uur. Woensdag 27 februari De Doelen, g rote zaal - 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Frans Bruggen met werken van Mozart, Haydn en Beetho ven De Doelen, kleine zaal - 20.15 Schubertiade. 'Die schone Mul- lerin'. met Robert Holl op bas en Rudolf jansen op piano Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Wie was er voor de oorlog', door theater groep F Act over een groep mid delbare scholieren in de Sovjet- Unie Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'De gang van zaken', een vi suele komedie die zich in de gang van een kantoor afspeelt Jeugdtheater Hofplein - 14.00 'Het geluk van een varken' met levensgrote poppen, verteld door Alda Loeffen voor kinderen vanaf4 jaar Donderd. 28 februari De Doelen, grote zaal - 20.15 Rot terdams Philharmonisch Orkest (zie woensdag 27 februari) De Doelen, kleine zaal - 20.15 Sjostakovitsj cyclus. Nieuw Sin- fonietta Amsterdam o.l.v. Lev Markiz Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zes personages op zoek naar een schrijver', een stuk over schijn en werkelijk heid met o.a. Lou Landre en Syl via Poorta Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Wie was er voor de oorlog' (zie woensdag 27 februari) Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Lady O', over een bizarre attractie op een kermis, met o.a. Bill van Dijk en Vera Mann Vrijdag 1 maart De Doelen, grote zaal - 20.15 Frank Boeijen Groep in concert Luxor theater - 20.15 'Mevrouw Bijl', Martine Bijl met haar vier de theatershow Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zes personages op zoek naar een schrijver' (zie don derdag 28 februari) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Wie was er voor de oorlog' (zie woensdag 27 februari) Theater Zuidplein Arlecchino - 20.30 'Winnetou's testament', een avond waarin jeugdhelden een rol spelen, door cabaret Pap- penheim Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Pretpark', een geteisterde clown vertoont zijn grieven en angsten voor wie daar oren naar heeft met Hans Dorrestijn Theater 't Kapelletje - 20.30 'In bad', monoloog van Ischa Meij er, door het Blue Theater Zaterdag 2 maart De Doelen, diverse zalen -10.00 tot 18.00 en 20.15 'Klinkt goed', een manifestatie voor amateur- muziek Rotterdam Luxor Theater - 20.15 'Mevrouw Bijl' (zie vrijdag 1 maart) Rotterdamse Schouwburg, nat. hal - 12.00, 14.00 en 16.00 'Voyeurs', vijf schrijvers maken vijf teksten, waarmee vijf regis seurs met kinderen aan het werk ,gaan. Voor iedereen vanaf 10 jaar Rotterdamse Schouwburg, gro te zaal - 20.15 'Zes personages op zoek naar een schrijver' (zie don derdag 28 februari) Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal - 20.30 'Wie was er voor de oorlog', (zie woensdag 27 febrauri) Theater Zuidplein, Arlecchino - 20.30 'Winnetou's testament' (zie vrijdag 1 maart) Theater Zuidplein, grote zaal - 20.15 'Scoren', een onthullende blik achter de schermen van de filmwereld Bibliotheektheater - 20.30 'Theatersport Lawine, met to neelimprovisaties Theater 't Kapelletje - 20.30 'In bad' (zie vrijdag 1 maart) Zondag 3 maart De Doelen, grote zaal - 11.00 'Bosje Bloemen', cabaretpro gramma met Karin Bloemen De Doelen, kleine zaal - 20.15 'Doelenensemble' met werk van Bert, Hindemith, Vermeulen, Webern en Sjostakovitsj Rotterdamse Schouwburg, kleine zaal -15.00 'De papegaaj- ejas', theatergroep Mevrou Smit voor iedereen vanaf 8 jaa Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'Fruhling in Wien', conce door het Johann Strauss Orke in een schitterende Weense a biance Jeugdtheater Hofplein -14.00 domeneo', een Griekse traged voor iedereen vanaf 8 jaar Theater 't Kapelletje - 14.30 bad' (zie vrijdag 1 maart) Museum voor Volkenkunde 14.00 'Dieren, mensen, dingei Paul Middellijn vertelt sami met muzikanten en kindew drie verhalen voor iedereen va af j aai' Maandag 4 maart De Doelen, grote zaal - 20.15 K gel Kennedy m.rfi.v. Het Nieu Vlaams Symfonie Orkest nl werken van Bach en Vivaldi De Doelen, kleine zaal - 20.151: ternationale Kamerorkeste Das Kolner Kammerorchest met werk van Mozart Rotterdamse Schouwburg, gr te zaal - 20.15 'Zes personages zoek naar een schrijver' (zie do derdag 28 februari) Rotterdamse Schouwbui kleine zaal - 20.30 'Het monst van liefde', door het RO-theat over de onstuimige opbloeiii van liefde tussen een man en e( vrouw Dinsdag 5 maart Luxor theater - 20.15 'Mevrou Bijl', (zie vrijdag 1 maart) Rotterdamse Schouwburg, gr te zaal - 20.15 'Zes personages t zoek naar een schrijver' (zie do derdag 28 februari) Rotterdamse Schouwbui kleine zaal - 20.30 'Het monst van liefde' (zie maandag maart) Theater Zuidplein, Arlecchini 20.30 'Het naadje van de kou door de Berini's Woensdag 6 maart Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'Shifts', door de Nieu Dansgroep Jeugdtheater Hofplein - 'Aangespoeld', door poppe theater De Spotvogel voor ki deren vanaf 6 jaar Donderdag 7 maart Sportpaleis Alioy - 20.00 De( Purple in concert Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'De club', musical rond h reilen en zeilen van een here soos rond 1900 door het Fakkf theater uit Antwerpen Vrijdag 8 maart De Doelen, grote zaal - 20.15 Rc terdams Philharmonisch Orke o.l.v. Reinbert de Leeuw ra werken van Massiaen Rotterdamse Schouwburg, gr -■ te zaal - 20.15 'Jazz-exchang ',door de Modern Jazz Dan Company Bibliotheektheater - 21.00 Ro terdams Boekenbal met o.a. Tl Amazing Stroopwafels Zaterdag 9 maart De Doelen, grote zaal - 20.15 R( de Nijs in concert Theater Zuidplein, grote zaal 20.15 'Amadeus', toneelstuk vi Peter Shaffer over het leven V! Mozart Zondag 10 maart Sportpaleis Ahoy - 20.30 Hess van der Kooy, concert met in tatie muziek van Bruce Spring teen Rotterdamse Schouwburg, gr te zaal - 14.30 'Maria Stuai door het Nationaal Toneel, ov twee koninginnen, twee lege darische vrouwen Jeugdtheater Hofplein - 14. 'Nijntje gaat logeren', kleuti opera voor kinderen vanaf 4 ja Maandag 11 maart Rotterdamse Schouwburg, gr te zaal - 20.15 Nederlands Dan theater programma 6 met 'ra jong talent en nieuw werk vi danser Paul Lightfoot Dinsdag 12 maart De Doelen, grote zaal - 20.15 Rc terdams Philharmonisch Orke o.l.v. Valer Gergjev met werkf van Brahms en Tsjaikovski Rotterdamse Schouwbui kleine zaal - 20.30 'De troffeee kamer', mimeprogramma v< Karina Holla Recreatievolleybal in Zierikzee ZIERIKZEE - In de Zierikzeese recreatievolleybalcompetitie zijn in poule Al twee wedstrij den gespeeld. Koploper Zeelandia 1 verloor met 2-1 van VC Lob. Beide teams hebben nu elf punten uit zes wedstrijden. Ook Paviljoen De Schorpioen won met dezelf de cijfers van Pigalle/Renesse en kwam door deze overwin ning op de derde plaats, twee punten onder de koplopers. In A2 is Léon Sport koploper ge worden van het uit vijf teams be staande poule. Léon Sport won met 2-1 van Sporthuis Zierik- zee/PJZ. Léon Sport heeft acht punten, gevolgd door Sporthuis Zierikzee/PJZ en PTT 1 met ze ven. VVOZ 1 heeft zes punten en Peestekers sluit de rij met nul punten. Alle teams hebben nu vier wedstrijden gespeeld. In poule Bl had koploper Taxi Lemson een goede avond. Dit team had vrijaf, maai' zag naat- ste concurrent Marco Holm met 2-1 verliezen van Cluzona. Bro- gum handhaafde zich op de vier de plaats door met 2-1 te winnen van hekkesluiter De Zeeuwse Stromen. In B2 won hekkesluiter VVOZ 2 de eerste wedstrijd. ZWN-2 werd met 2-1 verslagen. Verder werd koploper ZWN 1 met 2-1 versla gen door Delphi/Mevo 4. On danks deze nederlaag staat ZWN 1 nog drie punten boven als tweede geklasseerde Delpl Mevo 4. Overige uitslagen: Poule C: MP Wasbeer-Pa Bouwm 3-0; Delphi/Mevo 5-Zeelandia 2 1-2. Poule Dl: Vier Jaargetijden Dl-C zona D 0-3; Brouw Dl-Mosse Schot/WIK Dl 1-2. Poule D2: Europatuin Braber Health/Studio D2 3-0; De Zeem Stromen D-Zeelandia D 3-0. Poule D3: Kwiek D-Brouw D2 1 Léon Sport D-Vier Jaargetijden I 0-3. Programma voor vrijdagavond: 19.00 uur: Peestekers-Sporthuis 1 rikzeelPJZ; PTT 2-MP WasbeerC zona D-Brouw Dl; Health Stua WIK D2-Zeelandia D. 19.50 uur: Zeelandia 1-Piga.lle/Ren se; Cluzona-Geense/Kwiek; Sport D-Brouw D2; Europatuin B' ber D-De Zeeuwse Stromen D. 20.45 uur: WIK-ZWN 2; Pav Seho'rpiöen-Rabobank Zieriks Pav Schouiose Slrand D-Meulblt DFS Dl; DPS D2-VVOZ D. 21.40 uur: VC Lob-De Stulp; Bi gum-Taxi Lemson; Kioiek D-'t feetje/Renesse D; De Zeeuwse St men-Marco Holm. Dia's De Vogelvriend! Krabbendijke houden dondf dag 7 maart een dia-avond zaal de Meiboom te Krabbend ke. Bioloog Ko de Korte hou een dia-lezing over Antarcti waar hij enige weken geleden geweest. De aanvangstijd 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28