Amateurbestuur VCV ter discussie PZC Bankroet dreigt voor amateurs van Vlissingen Turnsters druppelen binnen in Zierikzee Jeugd warm maken voor de wielersport Atletiek Promotie nog zonder hoofdsponsor sport op tv Vlissingen-lid Ten Haaf: blufpoker van een creatieve boekhouder Vlissingen oefent tegen twee eredivisie-ploegen SpOrt ZATERDAG 23 FEBRUARI 1991 sbw 28 Waarde clubgebouw opgewaardeerd VLISSINGEN - In 1983 was de VC Vlissingen nog een ge zonde voetbalvereniging, die zonder financiële zorgen door het leven ging. Maar nu, nog geen acht jaar later, is de vraag: viert de ama- teurclub Vlissingen over vijfjaar nog wel het 80-jarig bestaan Na zeven jaren van successen in het ama teurvoetbal, staat het bank roet voor de deur. Aan lang lopende en kortlopende schulden staat de amateur afdeling voor 530.000 gulden in het krijt bij banken en an dere crediteuren. De amateurafdeling van Vlissingen gaat momenteel gebukt onder financiële peri kelen waar de club niet meer op eigen kracht uit kan ko men. De profsectie van de VC Vlissingen heeft de ama teurafdeling opgezadeld met een desastreuze financiële erfenis. De aanloopkosten voor het realiseren van be taald voetbal in Vlissingen zijn in feite grotendeels afge wenteld op de amateurclub. Zo zijn in de afgelopen zeven jaar grote leningen afgeslo ten, die nu drukken op de boekhouding van de ama teurs. Noodgrepen Financiële experts, die de of ficiële cijfers van de afgelo pen vijf jaar onderzochten, komen tot de conclusie dat de problemen voor de VC Vlissingen al in 1985 begon nen. Sindsdien zijn allerlei noodgrepen verricht om de financiële positie van de club rooskleuriger voor te stellen. Zo is de waarde van het clubgebouw systema tisch opgewaardeerd om de balans enigszins sluitend te houden. Vanaf 1985 is de waarde van het clubgebouw van een kleine 100.000 gul den verhoogd tot 338.700 gulden. Op deze manier werd de indruk gewekt dat in 1987 en 1988 het boekjaar werd afgesloten met een kleine winst. Het is de vraag of er taxatierapporten aan deze opwaarderingen ten grondslag liggen. Door de waarde van het clubgebouw te verhogen, werd ook het eigen vermo gen opgekrikt waardoor er weer grotere leningen kon den worden aangegaan. Zo werd er in het boekjaar 1987/ 88 een hypothecaire lening aan gegaan bij de Amro- bank van 96.000 gulden om het hoofd boven water te houden. Deze lening werd door de gemeente gegaran deerd. Een jaar later werd er weer een lening afgesloten Zaterdag 13.15-18.10 BBC 1: Grandstand: met voetbal hockey (EK indoor voor lan denteams), paarderennen vanuit Punchetown. bowls (WK indoor in Preston) en rugby league (Silk Cut Challenge Cup). 16.00-17.00 Ned 3: Studio Sport: sa menvatting van de WK sprint voor mannen en vrouwen in Inzeil. 18.00-18.15 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 18.00-19.50 Super: Ultra Sport. 18.15-19.00 Did 1: Sportschau. 18.35-19.40 BBC 2: Bowls: WK in Preston. 19.00-20.15 RTL Anpfiff: voet balshow. 22.00-22.30 EURO: World Cup schansspringen. 22.05-22.25 BBC 1: Sport. 22.15-22.50 Ned 3: Studio Sport. 22.30-23.30 EURO: Boksen. 22.55-23.00 Super: Sports News 22.55-23.25 BRT 1 Sport op Zaterdag. 23.30-00.30 EURO: Indoor kampioen schappen speedway in Parijs. 00.30-01.30 EURO: WK biathlon in Finland. 01.30-02.30 EURO: Tennis: Stuttgart Classic voor mannen. Zondag 10.00-11.00 EURO: Trans World Sport. 11.00-18.30 EURO: Superbouts bok sen. Stuttgart Classic tennistoer nooi, WK biathlon in Finland, World Cup schansspringen en indoor atle tiek in Stockholm. 12.00-12.30 Ned 2: Voetbal Plus: ma gazine. 13.15-17.00 Did 1: Sport extra: tennis in Stuttgart. WK sprint in Inzeil en Bouwer vervangt handbaltrainer Ton van Linder BUNNIK (ANP) - Het Neder lands vrouwen handbal team zal het voorlopig zonder coach Ton van Linder moeten doen. De bondstrainer heeft zich, in verband met privé-omstandig- heden, teruggetrokken. In plaats van Van Linder zal Bert Bouwer, die al eerder ver antwoordelijk was voor de vrou- wenploeg, de voorbereiding op en de coaching bij de wedstrij den tijdens het kwalificatietoer nooi voor het Europese kam pioenschap in Italië verzorgen. en weer stond de gemeente garant. Het is dan ook zeker dat de gemeente bij elkaar garant staat voor 150.000 geilden en dus ook bij een faillissement één van de gro te verliezers zal zijn. Verplichtingen De financiële experts con cluderen dan ook, dat reeds in 1985 had moeten worden ingegrepen door te snijden in de uitgaven. Het tegen deel blijkt echter uit de cij fers: in plaats van bezuini gingen zijn steeds grotere verplichtingen aangegaan (leningen en kortlopende verplichtingen bij onder meer crediteuren, bankkre diet bij Amro-bank) die op de balans werden gedekt door het opwaarderen van het clubgebouw. De kosten posten bij de amateurafde ling hebben daardoor een enorme hoogte bereikt. Op dit moment kan op geen en kele manier meer aan de kortlopende verplichtingen worden voldaan en is het wachten op het moment dat een schuldeiser het faillisse ment aanvraagt. Gezien de ingediende begro ting van het jaar 1990/91 voor de amateurs heeft het voort zetten van de amateurtak van de VC Vlissingen weinig kans van slagen. Op de be groting wordt sterk gere kend op de bijdrage van de betaald voetbal-afdeling. Maar liefst 145.000 gulden van het totaal aan 274.000 gulden aan begrote baten is inmiddels al door de BVO geleverd aan de amateurs. Volgens het rapport van ac countant Lobbezoo is dat. niet voldoende. Hij schat dat er behalve de 135.000 gulden bijdrage aan de jeugdafde ling, ook in de eerste twee seizoenen twee ton bij moet om de vereniging te saneren. De situatie is dan ook zorg- wekkend omdat al het geld is opgesoupeerd en het bankkrediet van de ama- teurs zijn plafond heeft be reikt. Op eigen kracht kan de ama teurafdeling niet meer uit de zorgen komen en het is de grote vraag of de voor zelfbe- houd worstelende profafde ling de helpende hand kan bieden. In het pas gelanceer- de saneringsplan van Paul Hermsen is er geen plaats in geruimd voor de amateurs j en ook wethouder Toon Meijers heeft al te kennen ge geven dat de VC Vlissingen zich in eerste instantie maar moet concentreren op het1 redden van betaald voetbal. WK biathlon (15 km voor vrouwen 20 km voor mannen) 15.05-18.00 BBC 2: Bowls: WK Preston. 16.00-17.00 Ned 3: Studio Sport menvatting van de WK sprint w mannen en vrouwen in Inzeil. 18.00-19.00 BBC 2: Rugby Special 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.30-19.30 EURO: International! torsport. 18.45-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.00-19.30 BRT 1 Sportweekend. 19.30-20.30 EURO: Hoogtepuil van het indoor atletiek in Karlsni 19.45-20.30 BRT 1 Sportweekend. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tt gramm. 20.30-21.30 EURO: WK biathlon Finland. 21.05-21.10 Super: Sports News. 21.30-22.30 EURO: The Game of! Billions: voetbaldocumentaire. 22.30-23.00 EURO: Hoogtepun! van het World Cup schansspring V oorbereidingen Sportmaand Mei zijn in volle gang MIDDELBURG - De voorbcri dingen voor de Sportmaai Mei in Zeeland zijn in vol gang. De activiteiten variért van topsport zoals de Olympia Tour tot wandel- en fietstoc ten. Maar een tafeltennistot nooi met wereldtopspelers een van de grote publiekstrel kers worden van de Spor maand. Ook wordt er veel aa dacht besteed aan waterspfl ten. De Zeeuwse. Sportraad orgai seert deze sportmaand sanii met de provinciale VW. Verd leveren de Provincie en enkf sponsors een financiële bijdi ge. Bij de keuze van sporten heeft commissie Sportmaand zoal gelet op nieuwe activiteit die geschikt zijn voor ouderen) gezinnen zonder schoolgaan) kinderen. De bedoeling is d daamee eveneens een bijdra? aan de verlenging van het toen tenseizoen wordt geleverd. kele sport-evenementen die) het programma staan: Trial Ion, badmintontoernooi, surf' voor gehandicapten, golftop nooi en wandeldriedaagse. TH I I I I I I I '1 i T°I~7TTTTTTTT Dick van Bochove en Boris Orlov (links) staan temidden van de turnsters (foto Pieter Honhoff) ZIERIKZEE - Voor de internationale turnwedstrijd in Zierik zee zijn gisteren de eerste deelneemsters uit het buitenland gearriveerd. Boris Orlov. jarenlang coach van de Nederlandse dames-selectie, maar een jaar geleden teruggekeerd naar Rusland, is weer even met zijn pupillen van Dynamo (Moskou) in Nederland. Vooral van zijn turnsters worden in sporthal de Onderdak vandaag'veel hoogstandjes vernacht. Ook Papendal-turnsters Linda Sloot- maker uit Zierikzee gaf gisteren al acte de présence. Onder toe ziend oog van Boris Orlov en Delta Sport-trainer Dick van Bo chove warmden de turnsters zich gisteren op in de zaal aan de Mulockstraat van Zierikzee. Ploegenpresentatie Theo Middelkamp YERSEKE In de nieuwe kan tine van het mosselbedrijf, de Roem van Yerseke, werd de ju nioren- en nieuwelingen-forma tie van de wielervereniging ZRTC Theo Middelkamp gepre senteerd. Met trots brachten be geleiders en trainers zeven ju nioren en vijf nieuwelingen voor het voetlicht. De jeugdige wielrenners werden bij deze gelegenheid toegespro ken door Middelkampvoorzitter Van Osta, door de voorzitter van de sportcommissie van Middel kamp, Henk De Jong en door de consul van het district Zeeland van de K.N.W.U., Arjaan de Schipper. Namens de sponsor Roem van Yerseke sprak ook de pro- duktmanager van het Beveland- se mosselbedrijf, de heer Spelier, de aanwezigen toe. Daarnaast showde de sponsor een uitge breid opgemaakte tafel met de bedrijfsprodukten en toonde een film over de kokkel visserij. De bijeenkomst werd besloten met een door de sponsor aange boden koffietafel. Tevreden Middelkamp-bestuurder Kees Korstanje toonde zich bijzonder in zijn nopjes met de sponsor: „Die mensen hebben deze pre sentatie echt perfect verzorgd en dank zij hen hebben wij onze ju- Den Bosch stuurt Van de Wiel weg DEN BOSCH (ANP) - BW Den Bosch heeft spitsspeler Ad van de Wiel gisteren op staande voet ontslagen. De reden is zijn her haalde café-bezoek. Van de Wiel werd vorig jaar ja nuari door BW Den Bosch van R.KC overgenomen. De club be-" taalde 225.000 gulden voor de voormalige topscorer van de eer ste divisie. Van de Wiel was een dure kracht, die maar moeilijk tot scoren kwam. Zijn totaal bij BW was vijf treffers. Hij maakte zich on mogelijk toen hij op 9 februari niet aantrad voor een oefenwed strijd. Daags voordien had hij lange tijd in een horecabedrijf doorgebracht. Het is de eerste keer in de ge schiedenis van het Nederlandse betaalde voetbal dat een speler tussentijds wordt ontslagen, Van de Wiel, nu transfervrij, heeft tot 1 maart de gelegenheid een andere club te vinden. nioren en nieuwelingen weer keurig in de wielerkleding kun nen steken". Ook het.feit dat zich drie nieuwe coureurs bij Middelkamp hebben aange diend, stemt Korstanje tot te vredenheid: „In het bestuur van Middelkamp zoeken we naar mogelijkheden om bij de jeugd interesse voor de wielersport te kweken. We hebben al gedacht aan het organiseren van dikke- banden-wedstrijden. Verder zie je heel wat jeugd rondrijden op racefietsen, terwijl ze niet aan wedstrijden meedoen. Die moe ten we zien te bereiken en die moeten we trachten te stimule ren eens een wedstrijdje te rij den". De Middelkamp-junioren die in principe allen deel uit maken van de Zeeuwse district-junio ren selectie, zullen het aanstaan de seizoen worden getraind en gecoacht door Pierre Vermeule en Kees Schouwenaar. De nieu welingen zullen worden begeleid door Jan de Munck en Riny Klaasse. Beide categorieën rij den een traditioneel program ma, waarin dus verschillende klassiekers zijn opgenomen. De nieuwelingen zullen in het klas sieke evenement de Omloop van Borsele actief zijn. De junioren kunnen zich in Zee land in de kijker rijden in de Driedaagse van Axel. Ter voor bereiding op het seizoen krijgen beide categorieën in het week end van 2 maart een trainings stage in Limburg. Gebroken pols Eerste-jaars junior Patrick Rid derbos zal het seizoen met een forse trainings-achterstand be ginnen. Na een val met zijn fiets brak de jonge coureur zijn pols en is voor zeker zes weken uitge schakeld. Ridderbos, bijna tien jaar lid van Middelkamp, zegt het bij zijn vereniging bijzonder naar zijn zin te hebben en laat la- koniek weten: „Ja, jammer van die polsbreuk, maar mijn ambi ties voor het komende seizoen liggen toch niet zo hoog. Als eer ste-jaars junior is het toch bij zonder lastig. Ik verwacht dit jaar lekker mee te rijden en het pakken van eventuele prijzen stellen we maar uit tot volgend jaar. Ik verwacht dat Duynhou- wer, De Punder en met name Rommers de prijzen voor onze club moeten grijpen". De juniorenploeg van Middel kamp bestaat uit: Arnold Duyn- houwer, Jochen van de Hoef, Mi chel Rommers, Guillaume de Punder, Patrick Ridderbos en Jean-Marc Dagevos. De nieuwe lingen zijn: Reinier van de Does, Franklin Klaasse, Jacco Luteyn en Patrick Kraak, VLISSINGEN - Vlissingen-lid Rinus ten Haaf en ex-penning- meester Ron Roelse maken zich sterk om het amateurbestuur van de VC Vlissingen weg te stu ren. Het amateurbestuur, met uitzondering van voorzitter Piet de Jong en secretaris Peter van Ruiven, stelt zich maandag avond op de algemene ledenver gadering herkiesbaar. Maar volgens de Vlissingse jurist Ri nus ten Haaf mag er niemand van het bestuur terugkomen. „Als iemand van dit bestuur blijft zitten, zal er absoluut geen vertrouwen meer bestaan. Om de zaak te redden zal het volledige oude bestuur moeten worden vervangen." Ten Haaf vindt dat. het bestuur de stand van zaken in het laatste jaar- verkeerd heeft voorgespie geld. „Bij de ledenvergadering in februari 1990 is gestemd over de toetreding tot het betaalde voetbal. Voordat er over ge stemd werd, heeft voorzitter Piet de Jong gezegd, dat de ama teurafdeling schuldenvrij moest worden achtergelaten. Dat was een voorwaarde van de KNVB. ZEIST (ANP) - Omdat de KNVB alle wedstrijden die voor dit weekeinde in het betaalde- en het amateurvoetbal op het pro gramma stonden, heeft afgelast, oefent eerste-divisionist Vlis singen dit weekeinde twee keer tegen eredivisie-ploegen. Op het trainingsveld van Vlis singen achter de atletiek-baan op sportpark Baskensburg oe fent het vandaag (zaterdag) om 14.30 uur tegen de ploeg van Jan Reker, Roda JC uit Kerkrade. Manager van de KNVB-afdeling Zeeland, Wim Jagt, zei dat er geen ander veld in Zeeland op zaterdag bespeelbaar is. De dooi maakt spelen nog onmogelijk. „Er hebben nog' meer betaald- voetbalteams geïnformeerd of ze hier in Zeeland wedstrijden konden spelen. Maar ik heb te vergeefs gezocht naar goed be speelbare velden." Morgen (zondag) speelt Vlissin gen tegen de ploeg van Sef Ver- goossen, MVV uit Maastricht. Volgens Vlissingen-manager Philip Krant is de kans groot dat die wedstrijd op het hoofdveld van Vlissingen wordt gehouden. „Mocht dat niet het geval zijn, dan wijken we uit naar een ander veld aan de Irislaan. We spelen dan zeker op gras." Ook deze wedstrijd begint om 14.30 uur. De wedstrijd Hoofdplaat - For- tuna die dit weekeinde op het programma stond, is wegens de slechte omstandigheden van het veld afgelast. HVV'24 Het eerste elftal van HVV'24 uit Hulst speelt morgenmiddag een oefenwedstrijd tegen zondag vierde klasser Steen. Het duel vindt plaats in Sint Jansteen en begint om 14.30 uur. Zondag derde klasser Sluiskil komt op hetzelfde tijdstip in ac tie tegen Terneuzen op het kunstgrasveld van hockeyclub Olympia op het sportpark Oude Vaart. Oostburg In sporthal De Veerhoek te Oostburg wordt zondag een win- terstop-zaalvoetbaltoernooi georganiseerd. Alle eerste elftal selecties van de veldverenigin- gen in West Zeeuwsch-Vlaande- ren nemen deel aan dit toernooi. Ze zijn ondergebracht in twee poules. In poule A komen Oost burg, Sluis, Breskens, Aarden burg en Cadzand uit. In poule B spelen Schoondijke, Groede, Hoofdplaat, IJzendijke en Bier vliet een halve competitie. De poulewinnaars spelen de fi nale en de nummers twee in de poules strijden om de derde en vierde plaats. Iedere wedstrijd duurt 19 minuten. Het toernooi wordt voor de tiende maal geor ganiseerd door Jannes van de Voorde en Rick Henry. Het vindt alleen plaats als de toestand van de velden het niet toelaat dat er buiten wordt gespeeld. De laat ste keer was dat drie jaar gele den. Het toernooi begint om 10.30 uur en zal rond 18.00 uur klaar zijn. Serooskerke De vierde klas zaterdag-club SSV'65 speelt vandaag tegen eerste klasser Serooskerke een oefenwedstrijd op het kunst grasveld van sportcomplex 't Schenge in Goes. De wedstrijd begint om 14.30 uur. DEN HAAG (GPD) - De stich ting Atletiek Promotie, die voor zondag 17 maart Ben Johnson heeft gestrikt voor een optreden in de Haagse Houtrusthal, zit nog steeds zonder hoofdspon sor. Laser Computers haakte gisteren alsnog af als kandi daat. Stichtingsvoorzitter Hens Brabers is woedend op de com puterfirma. „Ze hebben ons twee weken aan het lijntje ge houden, en nu geven ze opeens niet thuis". Hoewel Brabers toegeeft 'min der sterk uit de strijd te zijn ge komen' gelooft de Hagenaar nog altijd heilig in de komst van Johnson. „Het scheelt ons een kwart van het budget, maar de gemeente Den Haag en ae KNAU staan garant voor dat be drag. Bovendien is de reclame op de startnummers nu vrij. Daar zullen we nog wel een spon sor voor kunnen vinden". Ben Johnson moet de trekpleis ter worden van het indoorgala, waar op tien nummers minstens drie internationale coryfeeën per discipline zijn geïnviteerd. Het Canadese sprintkanon, dat over twee weken tijdens het WK in Sevilla zijn comeback op het hoogste niveau viert, zal in de Residentie een vermogen op strijken voor een spurt over vijf tig meter. „Maar een startgeld van 100,000 dollar, zoals ik er gens heb gelezen, is uit de lucht gegrepen", zegt Brabers, die op 6 februari van de Canadese make laar Larry Heidebracht de be vestiging kreeg van Johnsons komst. Dat Johnson in Den Haag de in Europa minder courante 50 me ter zal lopen, vindt Brabers geen ramp. „In tegendeel. Ik heb dat zelf voorgesteld. Wanneer John son in Sevilla inderdaad piekt op de 60, dan zal-ie een week la ter niet meer zo gemotiveerd zijn. Een beste jaartijd neerzet ten op de 50 zal hem daarente gen juist wel stimuleren". Onderscheiding Lenie Polfliet KAPELLE - Bij de algemene le denvergadering van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) in Kapelle kreeg ook Lenie Pollliet-Zuijdweg een on derscheiding uitgereikt. De wedstrijdsecretaresse van de Goese atletiekclub AV'56 werd door de voorzitter van West II, Hugo Thijsman, onderscheiden als lid van verdienste. Meer dan vijf en twintig jaar houdt de Bie- zelingse Polfliet-Zuidweg zich met atletiek bezig. Van gehandi capte- en school- tot wedstrij- datletiek. Maar in werkelijkheid is de ama teurafdeling opgezadeld met een enorme schuld, zo blijkt uit de cijfers die het bestuur nu heeft aangeleverd." Ten Haaf voegt er aan toe: „Op de ledenvergadering van 27 juni las waarnemend penningmees ter Peter van Ruiven voor dat er een schuld of ongedekt tekort was van 126.000 gulden. Er werd ons verteld dat er een tekort was aan liquide middelen, maar dat de situatie redelijk was en de continuïteit van de club niet in gevaar was. Nu blijkt uit de cij fers per 1 juli, drie dagen later, dat de amateurs technisch fail liet zijn." Roelse Ron Roelse, die na acht weken zijn ontslag als penningmeester bij de betaald voetbal-afdeling indiende, heeft de cijfers kritisch onderzocht. Hij komt tot de con clusie dat de ledenvergadering de cijfers van het laatste boek jaar nooit mag goedkeuren. „Als de ledenvergadering de cijfers van het laatste boekjaar goed keurt, is men het eens met het faillissement van de amateurs. Zo slecht staat het er namelijk voor." Het is hierbij een teken aan de wand dat de kascommis- sie van Vlissingen de jaarcijfers van de penningmeester nog steeds niet heeft goedgekeurd. Ten Haaf vindt dat het bestuur zijn conclusies moet trekken en zal dat maandag op de ledenver gadering ook aangeven. Voor ve len is het ook een steen des aan stoots dat Gilbert van Goethem, die op de laatste ledenvergade ring nog de verzekering gaf dat hij niet terug zou komen, zich weer herkiesbaar stelt als voor zitter van de amateurafdeling. Ten Haaf is ook falikant tegen de door Piet de Jong opgestelde rapportage, waarin de ex-voor zitter het bestuursbeleid vanaf' 1983 verdedigt. „Dit is blulpoker van een creatieve boekhouder", beweert Ten Haaf. „Dit rapport is er gekomen om dat er angst is dat het hele be stuur wanbeleid kan worden aangerekend. Piet de Jong is ook meester in de rechten en kent het verenigingsrecht. Van daar dat ze deze rapportage dooi de ledenvergadering proberen te slepen. Op die manier kunnen ze weg met een schone lei", aldus mr Ten Haaf. „Wanneer de le denvergadering instemt met de rapportage, kunnen we Piet de Jong wel ere-voorzitter maken omdat hij het zo goed gedaan heeft." Ten Haaf: „In zijn rapportage zet Piet de Jong alles op één kaart en is alles de schuld van de sponsorcommissie. Het is echter duidelijk dat er sinds '85 enorm gegokt is. De kosten gingen op een gegeven moment stijgen en de baten sloten daar niet bij aan. In plaats van te bezuinigen is er steeds meer uitgegeven om dat recht te trekken. Dat is volledig uit de hand gelopen, zo blijkt nu uit de jaarcijfers. In februari 1990 was de situatie al zo dat er geen weg meer terug was. We moesten naar het betaald voetbal om nieuwe geldbronnen aan te bo ren anders waren we failliet." Wanbeleid Ten Haaf waakt er voor om het woord wanbeleid in mond te ne men. „Wanbeleid is iets dat een rechter moet uitmaken. Ik weet dat alle cijfers vanaf 1985 zijn goedgekeurd door de ledenver gaderingen. Iedereen heeft inge stemd met het gevoerde beleid. Het gaat mij erom dat ze dit jaar de zaken rooskleuriger hebben voorgesteld. Laat ik zeggen dat de handelwijze van het bestuur vanaf februari 1990 laakbaar is." Ten Haaf en Roelse weten dat ze de zaken voor het interim-be stuur, dat vecht voor het behoud van betaald voetbal, er niet makkelijker op maken. Ten Haaf: „De grootste angst van het interim-bestuur is dat de leden vergadering eist dat de ama teurs eerst schuldenvrij moeten worden gemaakt door de stich ting. In dat geval kunnen ze de tent sluiten en is het afgelopen met het betaalde voetbal." Op dat laatste is Ten Haaf ech ter niet uit. „De amateurclub heeft de prof-afdeling hard nodig om uit de problemen te komen. Omdat dat omgekeerd niet zo is, moeten er wel toezeggingen ko men van het interim-bestuur om de amateurs niet te laten vallen. In het saneringsplan van Paul Hermsen wordt gesproken over FC Zeeland en wordt er niets ge zegd over de amateurs. Dat zou betekenen dat er volgend jaar gewoon geen VC Vlissingen meer bestaat. Als lid van Vlissin gen verzet ik me daartegen. Het mag toch niet zo zijn dat een club van 800 leden ophoudt te bestaan." Volgens Roelse moet er snel ac tie worden ondernomen. „De BVO heeft al 145.000 gulden over gemaakt aan de amateurtak. Dat geld was grotendeels be stemd voor de bijdrage jeugdop leiding. Volgens het rapport van accountant Lobbezoo is er de eerste twee seizoenen twee ton nodig om de club te saneren. Dat moet nu snel gebeuren. Die 145.000 gulden is al opgesou peerd en het kredietplafond bij de Amro-bank is ook bereikt." Rinus ten Haaf (links achter de microfoon) tijdens de ledenvergadering van de VC Vlissingen op 27 juni 1990 (foto Lex de Meester) Komst Johnson onzeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 28