Irma Heeren vecht tegen zichzelf Dennis Voshart Geslaagd debuut PZC Zogezegd Speler Swift eist hoofdrol op in korfbalinterland tegen Belgen eindsignalen SpOrt MAANDAG 18 FEBRUARI 1991 -| 0 P. 'Bult, secretaris toe risme van de KNSB, in NRC Handelsblad: „Je kunt alles proberen om de mensen in bewe ging te krijgen, maar niets werkt werkt beter dan natuurijs." Jan Eise Kromkamp in de Volkskrant na het winnen van de Rotteme- ren-marathon: „Tijdens het NK in An keveen had ik mijn rug geforceerd. Ik was net een strijkplank, maar na een bezoek aan de fysio therapeut voelde ik me weer als een elastiekje." Ard Schenk in Vrij Ne derland over Gerard Kemkers: „Gerard zou weer moe ten kunnen zeggen: ik ga weer rijden, ook al zwab bert er wat. Maar ik ben bang dat hij het fatale punt al is gepasseerd en die onbevangenheid niet meer kari opbrengen." Mareiano Vink in Voet bal International over vriendschap: „Bijna alle voetballers zijn vrienden van me, ook de tegenstanders. Ajacieden natuurlijk de wat betere, en de donke re jongens voelen na tuurlijk sowieso wat spe ciaals voor elkaar. Iets extra's, wat genegen heid." Marathonschaatser Jos Pronk met een verslag gever van Het Parool op bezoek bij McDonalds: „Mag ik een uitsmijter? Oh, doe dan maar een broodje kaas. Alleen een cheesburger? Wat is dat? Nou ja, doe maar." KNVB-competitieleider Jan Huijbregts, in NRC Handelsblad: „We vorihen toch een raar volkje met een heel eigen cultuur. Het liefst willen de clubs later be ginnen met de competi tie dan in het .buiten land, het mag niet te koud zijn want dan blijft het publiek van de tribu nes, het mag niet te warm zijn want dan gaan de toeschouwers naar het strand en met de feestdagen mag er niet worden gespeeld, want dat zijn de dagen om in familiekring door te brengen." Dennis Voshart en Astrid Koole in het nationale shirt. Voshart debuteerde gisteren overtuigend, maar zijn clubgenote moest het duel tegen de Belgen vanaf de bank volgen (foto Camile Schelstraete) Middelburgse voert in zwemlooptrio eenzame strijd tegen mannen Hoekschop De voetbalclub Hoek geeft een clubblad uit (De Hoekschop) dat er zeer professioneel uitziet en gevuld is met uiterst lezens waardige verhalen. Zo wordt er in het laatste nummer aandacht besteed aan „Sport en discrimi natie", wordt er uitvoerig ver haald over de aktiviteiten van de jubileumcommissie en komt de voormalige sterspeler Franz van der Pijl aan het woord. Het clubblad geeft ook verslagen weer uit De Vrije Zeeuw van 7 maart 1953 („Maarschalk Stalin overleden") en uit een Nooduit- gave van de Provinciale Zeeuw se Courant van maandag 1 fe bruari 1953 onder de kop „Reeks van rampen teisterde Zeeland." Hoek beschikt daarnaast ook over zeer amusante schrijvers, zo blijkt ook nu weer. De 'Kop stootjes' komen van de hand van ...Cassio... en bevatten onder meer de volgende passages: ...Er heerst tegenwoordig een epidemie bij Hoek. Het zeer be smettelijke virus verspreidt de zogenaamde tape-ziekte. Vooral de spelers van de lagere elftallen lijden er aan. Na de incubatietijd zijn de verschijnselen als volgt. Beide benen zijn vanaf de grote teen tot aan de liesstreek spi raalsgewijze ingezwachteld met peperdure medicinale tape. Door het afklemmen der bloed vaten worden de onderste lede maten volkomen gevoelloos. Zonder een centje pijn kan men er daarna naar hartelust inrag- gen. Na de wedstrijd worden de onderdanen weer afgepeld en de nu waardeloze tape-huid wordt achteloos door de kleedruimte gepleurd. De schoonmaakster (interieur-verzorgster) ruimt de troep wel weer op... ...De wedstrijd Bevelanders - Hoek eindigde dramatisch. De tegenstander kende maar één devies: afhakken onder de knie. De 1-1 eindstand was al een ramp. Ludwig (Jurriëns) kwam er nog bekaaider vanaf. Na een ongelukkige aanvaring met de keeper brak zijn rechterbeen in stukken... Kinderachtig Hoek reageert in een artikel in datzelfde clubblad, van de hand van een bestuurslid, ook met enige wrok op een kritisch stuk je in de krant. De PZC signaleer de in het verslag van het soccer- toernooi in Sas van Gent het on begrip van velen over de absen tie van Hoek. De zaterdagtwee deklasser was niet met de eerste selectie gekomen, omdat er in voorgaande jaren een anti-Hoek stemming heerste op de tribu nes. Het bestuur besloot een tweede rangs ploeg te sturen en wilde zelfs aanvankelijk helemaal niet meedoen. „Kinderachtig, hoor", zo was de reactie van de meeste andere clubs tijdens het toer nooi. En ook de spelers van Hoek zelf betreurden het dat ze niet op dit hoog gekwalificeerde toer nooi mochten optreden. Het is al even kinderachtig om de krant te verwijten, dat die reacties (van organisatoren, pu bliek en eigen spelers) zo uitge breid zijn weergegeven. „De PZC veegde in een eenzijdig ver slag de vloer aan met Hoek", zo meldt het bestuurslid. „Als een vereniging ook maar even z'n nek uitsteekt, dan staat de sportredactie van de PZC ge reed met de zeis. Kijk ook maar eens wat er met Vlissingen ge beurt: iedereen die iets tegen de ze club heeft., mag met grote ver halen in de krant." Het getuigt niet van enige be scheidenheid dat Hoek, dat met al zijn duur betaalde versterkin gen tot nu toe zeer matig pres teert in de tweede klas, zich wil vergelijken met de club die de stap naar het betaald voetbal heeft durven maken. Maar bo vendien is de kwalificatie „z'n nek uitsteken" in dit verband hoogst ongelukkig gekozen. Wie z'n nek uitsteekt kan tegen kritiek en verschijnt gewoon op zo'n soccertoemooi. Dus als er één club was die z'n nek niet heeft uitgestoken... De kritiek in het bewuste verslag was trou wens ook alleen aan het bestuur gericht. Zowel de spelers als de supporters waren in het verle den immers vaak de smaakma kers van het toernooi. Het zou ook een verrijking van het kijkspel zijn geweest, als spe lers als Milan Ruzie, Mare de Kunder, Alex Lourens en Paul van Buuren aan het toernooi hadden meegedaan. Het was jammer dat ze dit jaar moesten ontbreken door een ingreep van achter de bestuurstafel, zo werd slechts geconstateerd. Schaken en humor Al jaren is Het Witte Paard uit Sas van Gent onbetwist de sterkste schaakclub van Zee land. De club heeft een opmerke lijke aantrekkingskracht op ge talenteerde spelers uit heel de provincie. Zo schaken bijvoor beeld de Middelburgers Johan en Cees de Wolf voor de Zeeuws- Vlaamse vereniging, evenals de oud-Vlissinger Hans Groffen en Cor Jansen uit Wemeldinge. De stuwende motor achter de successen van Het Wiite Paard is nog altijd Walter Cardon, die er van houdt zich te omringen met veel schaakintelligentie. Cardon kan organiseren als.tfe beste, denk maar aan de top toernooien die regelmatig in Sas van Gent worden gehoudeti. Maar wie denkt dat er alleen plaats is voor een serieuze, pro. fessionele aanpak bij Het Witte Paard komt bedrogen uit. Peinzende schakers lijken alleen maai- serieus te zijn. Dat ij slechts schijn, want wie in dj sportwereld op zoek gaat naar gevoel voor humor hoeft ondet de schakers niet lang te zoeken, Daarvan getuigt onder meereen verhaal van Kees Nieuwelink! (schaker van het eerste team van HWP) in het schitterende! clubblad 'De Schaaklinie' vstij de Zeeuws-Vlaamse club. Nieuwelink schrijft onder meet „In deze Schaaklinie staat een uniek stuk: de notulen van de onlangs gehouden jaarvergade ring. Waarom uniek? Welnu, ge- wone schaakverenigingen hou den hun jaarvergadering, zoals het woord reeds aanduidt, een maal per jaar. Wij doen dat met Jaarvergaderingen van HWP zijn als natuurverschijnselen,^ zijn niet onderhevig aan vaste regels, ze gebeuren plotseling; onverwacht, en als zich zo'n fe nomeen heeft voorgedaan, weet1 niemand wanneer het zich zal herhalen, zelfs het bestuur niet De enige wetenschap, die het bè- stuur en leden houvast biedt, is het feit dat de volgende jaarver-: gadering niet volgend jaar zal zijn". Nieuwelink vervolgt: „Het was driejaar geleden dat het beste de leden voor het laatst had bij' eengeroepen, daarvoor zelfs vijl of zes jaar. Nu zijn jaarvergade-! ringen van HWP niet alleea uniek vanwege de onvoorspeij baarheid van hun voltrekking] ook qua inhoud zijn ze onverge lijkbaar. Noem mij een club waar een voorzitter tijdens dij vergadering grijnzend toegeeft dat hij in strijd met de statuten heeft gehandeld, voetstoots aan nemend dat de verzamelde te den zijn acties met instemming zullen begroeten, al was het maar omdat hij weet wat er indé statuten staat - die verder noóij iemand heeft gelezen - en waai vervolgens ook niemand aan stoot neemt aan dit autocrat tisch gedrag. Noem mij eencluj waar een penningmeester ti| dens de vergadering aangeeftj dat hij weliswaar een begroting heeft opgesteld, maar dat hij Hei ver niet heeft dat die door de le den wordt ingezien, zodat luj niet hoeft uit te leggen hoe hei mogelijk is dat HWP ondanks een fors begrotingstekort dtj laatste jaren toch goed heeft ge boerd". Zo gaat Kees Nieuwelink nog even door. Uit de notulen blijkt dat Marnix van de Zalm badinej rend een vraagteken plaatst bij de democratie binnen de vereni; ging. In de notulen kunnen wé lezen: „Marnix gaat op de filoso fische toer en haalt zelfs Plato aan. Hij noemt HWP een aristo! cratie (een club dus die uitslui tend wordt geregeerd door 'aan zienlijken' - red.). De voorzittel reageert hierop met de opmen king, dat het misschien een aris tocratische democratie is, wat volgens Marnix niet mogelijk i$ De secretaris grijpt in en ven zoekt de vergadering niet te moeilijk te gaan doen". Het lijkt ons een vrolijke boelj daar bij HWP. Ze schaken alsds besten, maar er wordt ook heel wat afgelachen. Geen wonder dat er zoveel talenten naai' Sasj van Gent afreizen. I j Korfbal Vrijdag werd in sporthal Dé Veerhoek in Oostburg de jaar lijkse ontmoeting zaalkorfbal tussen de selecties van Zeeland en Belgisch Vlaanderen És speeld. Voor de Oostburgsfj sporthal was gekozen 'om in eed gebied met niet zoveel clubs de sport te promoten' meldde het schrijven van afdelings-secretjS ris Erik Buizer vooraf. Het bleek geen succes. Vanuitd^ Zeeuws-Vlaamse clubs was dé belangstelling voor deze ont-i moeting minimaal en ook 'andM re' toeschouwers lieten zich niét verleiden tot een bezoek aan eenj serie wedstrijden waarin W land kon laten zien wat het o| (zaal)korfbalgebied in hii heeft. Een regelrechte teleurstel ling voor de Breskense Korlbi club (BKC), die zich vooral vh voorzitter Reggie Corijn stel had gemaakt om de organisatisj in handen te krijgen. De reacties achteraf logen öj niet om: „Nooit meer hier",® Adrie van de Berge uit Oost] Souburg. Het lid van de Zeeuw» selectie-commissie zal een d| gelijk advies ook bij het afete lingsbureau op tafel leggen. W de Berge oordeelde dat de spon' hal („een kelder") totaal ongej schikt was voor een dergepj ontmoeting en ook de verdojj entourage onder het gewenste niveau bleef. Hij wees ook op dé kosten die de selectie moet in'; ken (alle geselecteerden betal® de reiskosten uit eigen zak) was er verder bijna zeker van dal elke poging om korfbal w Zeeuwsch-Vlaanderen te pNj moten gedoemd was om te nut lukken. „In Zeeland zijn ma« een paar hallen die een dergewj ke ontmoeting kunnen ontte gen", zei Van de Berge, die inoaj kader sporthal Baskenburg dj Vlissingen en het Sportcentra in Goes noemde. laas was het waarschijnlijk met een mijn laatste jeugdinterland, want ik word binnenkort 21, Ik ben realist genoeg om te weten, dat ik voor het nationale team nog niet in aanmerking kom. Daarin zitten alleen hoofdklas se-spelers." Astrid Koole Vosharts teamgenote Astrid Koole aanschouwde de inter land vanaf de bank. De Souburg- se hoopte vooraf op een inval beurt, maar Crum wisselde al leen twee mannen. „Best jam mer", vond Koole, „maai- het was een hele ervaring om erbij te zitten. Het sfeertje was schitte rend." Over de rol van de Nederlandse speelsters was ze minder te spre ken. „Ze moesten te veel onder steunend spelen. Dat was niet de bedoeling, maar het liep zo. Crum vindt alle functies even belangrijk." De bondscoach is van mening, dat Koole nog wat te kort komt voor de top, maar „ze is erg voor uit gegaan, al heeft ze nog te veel tijd nodig om een handeling te verrichten. Haar niveau was niet goed genoeg voor de basis, maar ze had het nadeel te moeten con curreren met speelsters, die al een tijdje in deze selectie zitten. Voshart had het in dat opzicht gemakkelijker, omdat er twee jongens van de oude kern waren weg gevallen." Stimulans De uitverkiezing van Voshart en Koole moet volgens Crum een stimulans zijn voor Swift en het Zeeuwse korfbal. Het verwon derde hem dan ook, dat dat ken nelijk in Middelburg niet op juis te waarde wordt ingeschat. „Ik heb een brief gekregen van Swift. Binnen de club had men een beetje moeite met de trai ningstijden van Oranje. Swift zou best een beetje meer uitstra ling mogen krijgen. Zo'n club zou er bijvoorbeeld alles aan moeten doen om eens een jeug dinterland naar Middelburg te halen. Of anders misschien de nationale ploeg. We zoeken nog een tegenstander in de oefen- campagne voor het WK, dat in april in België wordt gehouden. Dat zou toch leuk zijn voor het korfbalpubliek in Zeeland." Voshart en Koole zullen die me ning van Crum na dit weekeinde zeker delen. KAPELLE - Ze voelt zich be paald niet als het vrouwelijke equivalent van Don Quichotte. Irma Heeren vecht immers niet tegen windmolens, maar tegen zichzelf. Moedig is ze, dat zeker. De 23-jarige Middelburgse start als enige vrouw op de zwaarste afstanden (1500 meter zwem men en 15 kilometer lopen) van de VSB-zwemlooptrio en is in die klasse dus automatisch ver zekerd van de winst. Het lijkt eentonig, maar Heeren denkt daar beslist anders over. De Middelburgse tri-atlete bindt de strijd aan met de mannen, die net niet met de toppers mee kunnen. „Nee, eng is het niet om als enige vrouw tussen de man nen te starten. Ik vind het tel kens weer een hele uitdaging." Zaterdag eindigde ze als elfde van het negentiental deelne mers, dat in Kapelle de tweede uit een reeks van drie zwemloop- trio's voltooide. Ze had nog geen tien minuten achterstand op winnaar Jan Louisse, die voor ei gen pubhek in een tijd van 1.18.38 de zege opeiste. Een knappe prestatie van de hoofd- stedelinge, die deel uitmaakt van de atletiekgroep van de door een aantal bestuurders verguis de, maar door atleten beminde trainer Niek Knol. Op de 1500 meter zwemmen gaf ze nog geen drie en een halve mi nuut prijs op de broertjes Niels en Floris-Jan Koole, die als eer ste het water uit kwamen. Ze opende sterk, maar kreeg tij dens de race problemen. „Het zwemmen was zwaar. Er was nogal wat golfslag in het bad. Op een gegeven moment ging het moeilijk, maar gelukkig herstel de ik snel. Ik voelde me goed toen ik aan het lopen begon." Daane Ze kwam als achtste het water uit en moest tijdens het lopen op het op sommige plekken gladde parkoers drie plaatsen prijs ge ven. Daarmee toonde ze ander maal aan, dat ze het lange-af- standlopen uitstekend beheerst. Irma Heeren behoort ook op dat onderdeel tot de Zeeuwse top. Tijdens de cross-competitie was ze de enige, die zich kon meten met Jopie Daane, die al sinds jaar en dag de lakens uitdeelt. Daar ze dit seizoen niet voldoen de cross-wedstrijden liep om voor het eindklassement in aan merking te komen, ging die prijs opnieuw naar Daane. Maar dat kon wel eens de laatste keer zijn, dat de Vlissingse de Zeeuwse ti tel mocht inpalmen. „Volgend jaar ga ik me op het klassement richten", blikt Heeren vooruit. „Mijn doel Ik wil eerste wor den." Ze is niet van plan om zich op het lopen de specialiseren, want de Irma Heeren: „Ik ben een fanatiekeling" (foto Willem Mieras triathlon vindt ze net zo interes sant. „Ik ben een fanatiekeling", typeert ze zichzelf. „Ik train kei hard. Sport is mijn lust en mijn leven. Mijn instelling is te verge lijken met die van Jopie Daane. We zijn goede concurrentes van elkaar. Jopie vertelde me, dat ze het leuk vindt, dat ze eindelijk tegenstand krijgt in Zeeland." Het verschil met Daane is, dat Heeren zichzelf ook op de fiets en in het water thuis voelt. „Het zwemmen gaat steeds beter", weet Heeren, die zegt haar pro gressie voor een belangrijk deel te danken te hebben aan zwem- trainer Theo Guillet. „We werken er keihard aan en ik merk, dat ik erg vooruit ga. Ik heb de drang om goed te preste ren. Ik wil zo vaak mogelijk nummer één worden." In goede vorm Bij de mannen toonde Jan Louisse uit Kapelle zich zater dag sterker dan Niels Koole, na twee wedstrijden de leider in het algemeen klassement. Die posi tie heeft Koole vooral te danken aan zijn fraaie overwinning, vori ge maand in Vlissingen. Daar liet hij Louisse twee minuten achter zich. In de laatste wed strijd - op 9 maart in Middelburg - mag hij dan ook ruim een mi nuut verspelen op Louisse, die echter in goede vorm steekt. Hij lijkt dan ook nog een serieuze kans te hebben op de eindzege, omdat Niels Koole zijn trai- ningsarbeid de komende perio de op een lager pitje moet zetten. „Ik heb de laatste tijd al wat minder getraind, omdat ik mid den in de tentamens zit. Boven dien voelde ik me in de afgelo pen weken niet lekker. Dat merk je direct." Koole had gehoopt om het zwemmen met een grote voorsprong af te sluiten. „Dat lukte niet. Dat was voor een deel te wijten aan het warme zwem water, maar kwam ook, omdat ik te weinig heb getraind." Jan Louisse, die op het keerpunt van de 15 kilometer zij aan zij met Niels Koole liep, nam in het laatste deel 300 meter voor sprong. Die marge handhaafde de Kapellenaar niet, omdat hij zijn knie verdraaide. Op de streep bedroeg het verschil slechts zeven tellen. „Ik gleed iets weg op een glad stuk", zei Louisse. „Ik voelde meteen iets in mijn knie en daar kreeg ik vooral op het eind flink last van. Het was even doorbijten." Op de middenafstand (1000 me ter zwemmen, 10 kilometer lo pen) boekte Nico de Ligt uit Hel- levoetsluis z'n -tweede achter eenvolgende zege. Hij bleef met zijn eindtijd (53.48) Verhage uit Middelharnis (55.00) ruim voor. Sterkste vrouw was Nicole Spruit (Terneuzen, 1.04.-23), die Simone Vos. de winnares van de eerste zwemlooptrio nu achter zich liet. Vos finishte in 1.06.14. Piet Spruit (Terneuzen) was de sterkste veteraan. Prooi De korte zwemloop (500 meter zwemmen, 5 kilometer lopen) werd een prooi voor Darwin Kint uit Terneuzen, die 29.42 nodig had. Janneke Loo was voor de twee achtereenvolgende keer de sterkste vrouw: 33.07. Richard Thannhauser Uitslagen 1500 ni zwemmen, 15 km lopen: 1. Jan Louisse (Kapelle) 1.18.38, 2. Niels Koole (Middelburg) 1.18.45 (eerste ju nior). 3. Peter van Lit (Vlissingen) 1.20.30, 4. J. Jasperse (O. Souburg) 1.22.12, 5. Floris-Jan Koole (Middel burg) 1.24.24, 6. Marlon Roels (Koe wacht) 1.26.25. 7. Patrick Bruyne (Antwerpen) 1.26.44, 8 P Machielsen (Hoogerheide) 1.27.53. Dames: 1. 1. Irma Heeren (Middelburg) 1.28.28. Veteranen I: 1. Theo van Hal (Mid delburg) 1.25.14, 2, Pieter Verhage (West,kapelle) 1.36.04. Veteranen II: 1. Jan Spanjer (Vlissingen) 2.02.39. Stand na twee wedstrijden: 1. Niels Koóle 2987 punten, 2. Louisse 3019, 3. Van Lit 3065, 4. Jasperse 3091, 5. Roels 3202. 1000 m zwemmen, 10 km lopen: 1. Nico de Ligt (Hellevoetsluis) 53.48, 2. H Verhage (Middelharnis) 55.00, 3. Jacco Herweijer (Biervliet) 55.18, 4 Pascal Kool (Hoek) 56.00, 5. Fred Korpel (Rotterdam) 57.26. Junioren: 1. Rob Magnee (Vlissingen) 1.00.27. Veteranen I: 1. Theo Guillet (Vlissin gen) 1.05.48, 2. Sjef van Leuven ('s- Gravenpolder) 1.16.18. Veteranen II: 1. Jo Keulemans (Vlissingen) 1.04.17, 2. Piet Spruit (Terneuzen) 1.04.49. Dames: 1. Niucole Spruit (Terneu zen) 1.04.23, '2. Simone Vos (Helle voetsluis) 1.06.14. Stand na twee wedstrijden: 1. De Ligt 3124, 2. Her weijer 3250, 3. Kool 3280, 500 m zwemmen, 5 km lopen: 1. Ruud de Haan (Middelharnis) 30.49, 2. Cees van der Endt (Goes) 31,27, 3, E. Bleek (Rockanje) 32.53, 4. Patrick Suy (Hoek) 33.30, 5. P. Vaerewijck (Hoek) 33.36, Junioren: 1. Darwin Kint (Terneuzen) 29.42, 2. D. Floris- sen (Axel) 30.21, 3. Mare Blok (Lewe- dorp) 30.23. Veteranen I: 1. Peter Ni- colai (Breskens) 34.22, 2. Pierre Ooms (Wuustwezel) 35.55. Dames: 1. Janneke Loo (Middelburg) 33.07, 2. M. Wagenmakers (Oostkapelle) 35.55, 3. Rina de Mooy (Bergen op Zoom) 41.50. Stand na twee wedstrijden: 1. Kint 3493, 2. Blok 3588. 3. Florissen 3623. (Door Richard Thannhauser) ANTWERPEN - Tien minuten na België - Nederland, een korf balinterland voor spelers tot 21 jaar. droop het zweet nog van zijn hoofd. Dennis Voshart was diep gegaan. Heel diep. De spe ler van Swift had zich voorge nomen om iets moois te maken van zijn debuut in de nationale ploeg en slaagde daarin met vlag en wimpel. Dennis Vos hart, die in zijn vak een dienen de rol had, speelde ijzersterk en onderstreepte dat door tot ie ders verrassing ook nog topsco rer van de wedstrijd te worden. Met vier treffers nam hij ruim eenderde van de Nederlandse produktie voor zijn rekening. Oranje won in Antwerpen met 7-11. Dennis Voshart erkende later, dat de nationale ploeg geen vak werk had afgeleverd in de Arena hal. Oranje, dat na een uitste kende opening de Belgen op gro te achterstand had gezet, ver zuimde de zwak opererende Bel gische ploeg een pijnlijke afgang te bezorgen. De Oranje-klanten met hoofdklasse-ervaring lieten het echter afweten. Dat was in het voordeel van Dennis Voshart, die daardoor al le aandacht op zich kon vesti gen. Hij was de beste man van het veld. Hij schakelde vakkun dig zijn directe tegenstander Jiri Baert uit. Baert, basisspeler van Europa-cuphouder Sikopi en ge vreesd om zijn schotkracht, kreeg nauwelijks speelruimte en slaagde er in de slotfase pas in om een keer te scoren. Daar naast onderscheidde Voshart zich met een groot aantal inter cepties en ook was hij constant aanspeelbaar. Het aantal keren, dat hij balverlies leed was te ver waarlozen. Topscorer Het meest opmerkelijk was, dat Dennis Voshart ook nog topsco rer van de wedstrijd werd. Vos hart, die bij Swift niet uitblinkt in het maken van treffers, mikte gistermiddag vier keer raak. Het duurde negen minuten en 32 se conden voordat hij zijn eerste en Oranje's derde doelpunt maak te. Enkele minuten later trof hij opnieuw doel. „.Na die twee treffers dacht ik: -dit zit wel goed", blikte hij later terug. „Het ging lekker. Ik had ook totaal geen last van zenu wen. Of ik zo'n koele ben 't Zal wel. Ik ben nooit gespannen voor een wedstrijd." Bondscoach Ben Crum, die de Belgische ploeg redelijk kende, wist dat de felle Jiri Baert een ge lijkwaardige tegenstander moest krijgen. Daarom heeft hij bewust gekozen voor Voshart, die dit seizoen in de over gangsklasse, heeft bewezen, dat hij zijn mannetje staat. „De speelwijze van België ligt me wel", zegt Voshart. „Ze spelen scherp op de bal. zijn lichamelijk heel erg sterk. Ik voel me thuis tegen ploegen, die gebruik ma ken van fysieke kracht." Nederland stelde daar gisteren vooral in de openingsfase een veel betere techniek en een hoe- ge handelingssnelheid tegen over. Daardoor liep België ruim een kwartier achter de feiten aan. Met de regelmaat van de klok profiteerde Oranje van het krachtsverschil en na ruim 15 minuten spelen was het publiek, dat zich aanvankelijk nogal roerde, muisstil geworden. De koele cijfers op het scorebord (0- 6) lieten aan duidelijkheid dan ook niets te wensen over. Daar na liet Oranje de teugels met na me in aanvallend opzicht vieren, waardoor België het verschil niet groter zag worden. Halver wege leidde Oranje met 2-8. Op merkelijk was, dat de Belgen al leen doel hadden getroffen uit strafworpen. Vervanging Bondscoach Ben Crum liet di rect na de hervatting een twee tal spelers warm lopen. Heel even vreesde Voshart, dat hij als debutant het eerst aan de beurt zou komen voor vervanging, maar die angst bleek ongegrond. „Ik scoorde al snel mijn derde treffer en toen voelde ik al dat het wel goed zat." Bondscoach Ben Crum, die een goed weekeinde had omdat het 'grote' Oranje zaterdagavond ook al van de Belgen (20-15) had gewonnen, was na afloop zeer te vreden over Voshart. „In de aan loop naar deze wedstrijd toe heeft Voshart al getoond zeer leergierig te zijn. Ik heb 'm kei hard aangepakt, dat klopt. Maar daar moeten een Cios-student, die in de toekomst zelf sportles moet geven, tegen kunnen. Hij heeft het ook goed opgepikt en kan terugzien op een prima de buut. Hij was mijn eerste verde diger en de wisselwerking in zijn vak met Tim Abbenhuis liep voortreffelijk. Dat hij dan ook nog topscorer wordt, is mooi meegenomen." Crum denkt, dat Dennis Voshart toekomst heeft in de korfbal sport. „Maar dat ligt wel aan 'm zelf. Hij heeft genoeg aanleg. Nu moet hij de omgeving zoeken, waar zijn talent het best tot ont plooiing komt. Daarvoor zou Swift kunnen zorgen, anders moet hij zijn heil in de toekomst wellicht elders zoeken. Voorlo pig moet hij Swift niet verlaten. Zeker niet nu hij nog studeert." Dat Dennis Voshart de hoofd klasse aan kan, lijkt na gisteren wel duidelijk. Tussen de spelers en speelsters, die op het hoogste niveau korfballen, voelt hij zich zeker geen vreemde eend in de bijt. „Het ging lekker en het was een fantastische ervaring. He-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 16