Voorwaarts trekt opgaande lijn door PZC sP°rt Bowlers rekenen op een krachtige eindsprint •iet Lossie (50) reist met (tieten stad en land af Jeugdbiljarters strijden om de titel in het libre j [ampioenschappen loor driebanders 1 de laatste fase seise volleyballers mikken op een hoge klassering VRIJDAG 15 FEBRUARI 1991 z C Houtenkwartier in Hulst oe (EL - Met de beslissende fase de competitie in het voor echt kan het seizoen voor de jeyballers van Voorwaarts niét meer kapot. De Axelse jl gg behoort al jaren tot een ioorlijke promotieklasser, ,Q yooral tegen gerenommeer- leams tot goede prestaties in f jl is. In het verleden wissel- ïoorvvaarts goede prestaties der meer dan eens af met vol den onverwachte nederla- i. Met die slechte traditie Ut, jide ploeg dit jaar te hebben erekend. Voorwaarts mikt een hoge klassering in de 'ij spctitie en zint op een ver eng in het bekerstrijd, a (is nauwelijks een jaar gele- e] jdat Voorwaarts op zijn am- ai jés werd teruggefloten. De jlaars verkeerden vorig sei- zelfs geruime tijd in de on to iste regionen, maar lieten er je tweede helft van de compe- ie geen twijfel over bestaan sdie klassering onder de maat Met een indrukwekkende eindsprint werkte de formatie van trainer/speler Wilfried Roe- landt zich op naar de zesde plaats. Het heeft er alle schijn van dat Voorwaarts dit seizoen de lijn van constant goede prestaties heeft doorgetrokken. Op 17 no vember leed de ploeg de laatste nederlaag. Dynamo'70, de onbe twiste leider in de promotieklas, was met 3-1 te sterk. Daarna ech ter liet Voorwaarts zich nauwe lijks meer verrassen. Slechts het tweede team van De Sterre, staartploeg in de promotieklas, snoepte onverwacht een puntje van de Axelaars af. Kleine erfenis Dat is volgens Han de Vlieger, sinds eind vorig seizoen coach, nog een kleine erfenis uit het ver leden. „We spelen tegen goede ploegen altijd beter dan tegen mindere ploegen." De Vlieger (35)kwam vier jaar geleden bij Voorwaarts, nadat hij daarvr bij Verdegem had gespeeld. „Ik ben in 1987 naar Axel verhuisd. Ik wou eigenlijk een beetje gaan af bouwen en ben daarom mee gaan trainen. Zo ben ik erin ge rold." Je hebt daarna nog tot vorig jaar meegespeeld. Ben je op ver zoek van de groep gaan coa chen? Han de Vlieger: „Nee, met dat verzoek is niet speciaal iemand gekomen. Dat is meer zo ge roeid. Ik was wat aan de oude kant en ik had last van mijn knie. Een chronische slijmbeurs ontsteking, maar ik vond het niet nodig om daar nog wat aan te laten doen. Ik was tenslotte geen sterspeler, ze hadden mij dus niet direct nodig. Ik was ook niet bij Voorwaarts gekomen om nog een keer voluit te gaan. Wil fried was trainer, speler en aan voerder. Dat vond hij nogal druk. We hadden een speler of negen en de wissels kwamen er niet zo uit. Dat bracht wat on rust. Omdat ik steeds meer wis selspeler was, hebben we het aan het eind van vorig seizoen gepro beerd met mij als coach." Hoe keek jij daar zelf tegenaan? Je stond niet gelijk te springen om er aan te beginnen? Han de Vlieger: „Ik zag dat abso luut zitten. Ik vond het leuk. De echte ambitie om te'spelen had ik toch al niet meer. Toen ik hier kwam, viel het me op dat het een ontzettend gezellige vereniging was. Ik ben twee jaar geleden ook secretaris geworden. Ik vind het helemaal niet vervelend om niet mee te doen. Maar ik wilde eigenlijk bij de ploeg niet weg." Maar het is vast niet gemakke lijk om mannen te coachen met wie je zelf tot voor kort samen Han de Vlieger: „Nee, dat valt niet altijd mee. Het is een ontzet tende praatgroep. Je hebt ver schillende types. De één is ge voelig, de ander nogal driftig en een derde wil nog wel eens op de mannen inpraten. Dat is na de wedstrijd weer over, maar het beïnvloedt hun spel. Het gaat al lemaal in een vriendschappelij ke sfeer. Ik houd er ook niet van om heel bazig boven een groep te staan." Toch is er onmiskenbaar sprake van een heel opmerkelijke reeks resultaten. Heb jij daar een ver klaring voor? Han de Vlieger; „Je moet dat succes niet allemaal in mijn schoenen schuiven, hoor. Ik ben zelf nogal tamelijk rustig, zeker buiten het veld. Dat konden ze gebruiken. Daardoor is Wilfried beter gaan functioneren en daar door weer heel de ploeg. Het is meer een wisselwerking. Er is nu meer rust in de ploeg en ze willen allemaal winnen. Ik train zelf nog mee en na de training belt Wilfried altijd even op om de ba sisopstelling voor 's zaterdags door te spreken. Hij houdt dus de verantwoording voor het technisch/taktische gedeelte." Waar mikken jullie nu op? Han de Vlieger: ,,Er is veel ambi tie om te winnen. We mikken op een zo hoog mogelijke klasse ring in de competitie. We willen in elk geval derde worden. Daar naast willen we in de beker ver komen. We willen graag de finale halen. Ik zeg niet dat dat moge lijk is. maar we dagen iedere ploeg uit." Ijarttoernooien BFTS HULST - In het activiteiten- centrum 't Houtenkwartier in Hulst wordt morgen (za terdag) en zondag het Zeeuws kampioenschap bil jarten libre voor jeugdspe lers gehouden. De Jeugd Bil jartclub Hulst (JBH) is gast heer voor de zes finalisten uit de districten Zeeuwsch- Vlaanderen en Walcheren de Bevelanden. Voor jeugdconsul Willy Brand uit Hulst, die JBH zo'n vijftien jaar geleden overnam van Frank de Rijk (na eersteen aantal jaren als jeugdleider bij de club te hebben meegelopen), is dit Zeeuws kampioenschap een routineklus. Brand (54), tim merman. vader van William en pleegvader van Jean- Paul en Enky de Bruin, is met echtgenote Carla al ja ren lokaalhouder van de Hulster jeugdbiljartclub. Hij heeft er dan ook een schitte rende staat van dienst opzit ten: districtskampioen schappen, gewestelijke fina les, invitatietoernooien. al eerder Zeeuwse kampioen schappen en clubdagen op donderdag, zaterdag en zon dag zijn allemaal in het Hou tenkwartier 'gepasseerd'. Willy Brand maak je niks meer wijs. Die grote ervaring op het ter rein van de jeugdbegeleiding lag ook aan de basis van de aanstelling tot jeugdconsul. Toen Hans Toet die functie neerlegde deed het districts- bestuur niet tevergeefs een beroep op Brand om die por tefeuille over te nemen. Maar aan het eind van dit seizoen stopt Willy Brand daar toch mee. „Het wordt me allemaal toch iets te veel", geeft hij als reden voor het terugtreden. Maar na enig aandringen blijkt dat ook een bepaalde mate van teleurstelling heeft meege speeld in die beslissing. Verwijten Willy Brand zegt met name nooit erg gelukkig te zijn ge weest met de steun vanuit het districtsbestuur, „Na mijn aanstelling als jeugd consul heeft men mogelijk gedacht: we hebben er weer één. Brand zoekt het verder zelf wel uit". Hij verwijt het districtsbestuur ook inzake jeugdbiljarten geen visie te hebben ontwikkeld. De on dersteuning bleef beperkt tot het betalen van de kos ten voor bondstoernooien en een bekerpakket. Verder moest Willy Brand het inder daad zelf maar bekijken. Niet direct een stimulans. Schenen Brand trapt bij zijn afscheid bewust ook tegen de sche nen van lokaalhouders en se nioren-biljarters. In zijn po gingen om horeca-mensen door de opvang van jeugd spelers een sociale functie aan te praten slaagde hij niet. Sinds de komst van Brand is er niet één jeugd vereniging in het district bij gekomen. De scheidende consul ziet dat overigens niet als een eigen falen: „Een aantal clubs zegde wel toe met jeugd te willen of zullen beginnen. Het is altijd bij be loftes gebleven", weet hij. Naast die hele of halve toe zeggingen waren er boven dien nog onprettiger reac ties en maakte de consul mee dat hij ergens bijna bui ten werd geschopt. Ook dat motiveerde, begrijpelijk, niet direct. Een groot deel van de senio ren in het district blijkt ver der weinig over te hebben voor de jeugd. „Kwaliteit en kwantiteit van jeugdbiljar ten staan of valt met de inzet van de mensen in de clubs. Iedere vereniging zou één of meer mensen moeten heb ben die de jeugd de beginse len bij willen brengen en daarna verder willen bege leiden. En vertel me nou niet dat niemand daar tijd voor heeft. Het is eerder een zaak van niet willen", doet een te leurgestelde jeugdconsul dat aspect af. Eigen club Hij heeft het vijfjaren aange zien. Er heel veel voor ge daan om de jeugdbiljart- sport uit het slop te halen. In eigen omgeving is Willy Brand daar in geslaagd, el ders in het district lukte het niet. En dat is hem tenslotte 'teveel geworden'. Willy Brand trekt zich terug in zijn eigen club. Waar 23 jeugdbil jarters één avond en twee middagen onderdak kun nen. Voor het Zeeuws kampioen schap dit weekeinde heeft het JBH-bestuur (Willy en Carla Brand, Robert van Gaever. Ankie de Kraker, Walter Mortier en Adrie Pi- cavet) het toernooi 'op pa pier gezet', de arbitrage (ei gen leden) aangesteld en de overige taken verdeeld. Een routineklus. Een test ook voor het nationale kam pioenschap, dat JBH bij het twintigjarig bestaan in 1992 toegewezen hoopt te krijgen. Voor de Hulster biljartclub zou dat een absoluut hoogte punt in het bestaan beteke nen. Willy Brand beseft echter dat dan ook die ene wens van de vereniging ingelost moet worden: „We willen in het Houtenkwartier van de bo venverdieping. waar we nu zitten, verhuizen naar de be gane grond. We moeten op de houten vloer steeds de bil jarts stellen. Jammer omdat we verder over een schitte rende accommodatie be schikken", aldus Brand. Hij hoopt dat de diverse be sprekingen die hierover met wethouder Van de Voorde van de gemeente Hulst zijn gevoerd, binnenkort positief afgesloten kunnen worden. „Op dit moment zit het bij de gemeente in de fase van 'be kijken"', weet hij ook. Deelnemers Alexander Paelinck uit Sint Jansteen is de 'kopman' van JBH in dit Zeeuws kam pioenschap. De 16-jarige Ma vo-scholier, die inmiddels al twee (districts)titels op zijn naam heeft en die via een schoolproject vijf jaar gele den met biljarten begon, ver wacht dat dit handicaptoer- nooi met 4e, 5e en 6e-klassers 'een moeilijk toernooi' wordt. In zijn eerste Zeeuwse titeltoernooi denkt Paelinck dat de vorm van de dag wel eens beslissend zou kunnen zijn. Paelinck, die naar 60 caram boles moet. krijgt in de titel strijd tegenstand van de clubleden Daniël Houwer (40 car.) en Menno Kayser (30). Walcheren de Bevelanden zet Marco Verhulst (30), Jos- lin Barten (40) en Kees Snoep in. Snoep, onlangs nog tweede in de nationale eindstrijd vierde klas libre in Warmenhuizen is in Hulst torenhoog favoriet. Het Zeeuws kampioenschap in het Houtenkwartier be gint op beide wedstrijdda gen om 10.00 uur. De huldi ging van de Zeeuwse kam pioen wordt zondagmiddag omstreeks 15.00 uur ver wacht. [RNEUZEN - De Biljartfede- id, de Terneuzen Stad (BFTS), ïl organisatie die de onderlinge Mi mpioenschappen regelt, is na 'ffi litelstrijd in de tweede klas- al driebanden aan de laatste fa- tel |oe van de kampioenschap- Sa j driebanden. Inmiddels OU «dl er gespeeld in de eerste is, In totaal strijden twaalf 00 a van de diverse Terneuzen- biljartclubs om de hoogste W i. de tweede klasse driebanden igde winst naar Ad Buit. De •O scordia-speler kwam tot een addelde van 0.357, wat niet ■reikend was voor promotie. promotie was er wel voor ;s Wissel en Arend Snel, bei- avan 't Keldertje. 11 issel, die samen-met Van Bree i'e ide hoogste serie (5) op zijn ]a, ld schreef, veroverde het zil- ren liet een gemiddelde van BI noteren. Dat betekende j (hts een honderste punt meer (en T dan clubgenoot Arend Snel, die ondanks dat gemiddelde in de eindstand slechts in aanmer king kwam voor de tiende plaats. Eindstand tweede klas driebanden: 1 A. Buit (Concordia), gemiddelde 0.357, hoogste serie 4; C. Wissel Ct Keldertje) 0.431-5; 3 W. van Bree (Bierwinkeltje) 0.335-5, 4 L. de Oude (Concordia) 0.339-3; 5 D. Kuup (Con cordia) 0.291-3; 6 J. Sanderse (KOT) 0.333-3; 7 L. Breepoel (Du Commerce) 0.268-3; 8 R. Kint (KOT) 0.258-4; 9 C. van Eek (BW) 0.240-3; 10 A. Snel Ct Keldertje) 0.430-4. Eindstand vierde klas libre: 1 K. van Belzen ((bierwinkeltje) 1.69-12; 2 A. Buit (Concordia) 1.84-9 (gepromo veerd); 3 D. Roffel (Du Commerce) 1.73-9 (gepromoveerd); 4 W. van de Bree (Bierwinkeltje) 1.46-6; 5 J. de Vries (Bierwinkeltje) 1.78-14 (gepro moveerd); 6 W. Nieuwelink (KOT) 1.42-11; 7 M. van der Linde (Du Com merce) 1.38-9; 8 L. Breepoel (Du Com- merge) 1.35-12; 9 D. Kuup (Concor dia) 1.34-10; 10 J. Peeman (DOW) 1.28-10. Han de Vlieger: „We spelen onze beste wedstrijden altijd tegen sterke tegenstanders" foto Gamïle Schelstraete) Vlaanderen-team wil degradatie ontlopen SAS VAN GENT - Boven het Willy Brand houdt het aan het eind van dit seizoen gezien als jeugdconsul foto Camile Schelstraete) 'iLossie tijdens een training in de overdekte hal (foto Camile Schelstraete) eerste bowlingteam van De Vlaanderen in Sas van Gent sta pelen zich donkere wolken op. Met nog drie wedstrijden te gaan bezetten de Zeeuws-Vla mingen de weinig benijdens waardige laatste plaats. Na een tweejarig verblijf in de tweede klasse van de nationale league is de kans op degradatie voor de hoofdmacht van de Sasse kege laars ook levensgroot aanwe zig. Team-captain Johan de Leux wil daar echter nog niets van weten. Want de 52-jarige Sassenaar rekent nog, net zoals vorig jaar, op een krachtige eindsprint van zijn team. Zodat alsnog het tweedeklasserschap behouden blijft. Johan e Leux: „Met nog drie Wedstrijden te gaan is onze ach terstand op Kranendonk nog geen vier punten. Dus is er nog van alles mogelijk. Ook vorig jaar dacht iedereen dat we het niet zouden halen. Maar ook toen lukte het ons in de laatste wedstrijden zoveel punten te vergaren dat we zelfs nog als der de van onderen eindigden. En ook nu zijn we niet echt minder dan de meesten van onze tegen standers. Maar het lijkt soms wel of er een zekere druk op het team ligt. Het idee dat we ons waar moeten maken, neemt ons te veel in beslag, waardoor we niet ons normale spel kunnen spelen. Misschien klinkt het raar, maar het is best mogelijk dat als iedereen zich bij de de gradatie heeft neergelegd, we beter gaan spelen." „Bovendien", vervolgt Johan de Leux, „hebben we dit seizoen nog niet één wedstrijd met ons •sterkste team kunnen spelen. Door werk en blessures waren we bijna iedere wedstrijd ge noodzaakt om met enkele reser ves uit te komen. Zo hebben we ook een groot aantal wedstrij den onze sterkste man. Frans Roeb, wegens een blessure moe ten missen. Die is er nu weer bij en is aardig aan het terugkomen. Aan zo'n speler trekken anderen zich op. Daarom geloof ik er hei lig in dat we het nog kunnen red den." Oorzaken Voor de matitge resultaten zijn nog wel meer oorzaken aan te wijzen. Johan de Leux: „Het zo genaamde 'opruimen' is bij ons ook nog steeds geen honderd procent. We missen nog te ge makkelijk aparte kegels. En het zijn net die kegels die dikwijls een wedstrijd beslissen. Dat is eveneens het geval met de na- beurt. Start je die tiende beurt Johan de Leux rekent er op dat het eerste team zich nog in veilig heid zal spelen foto Camile Schelstraete) met een strike (alle kegels om in de eerste worp), dan mag je nog twee maal werpen. Dus zijn er nogal wat extra puntjes te ver dienen. Ook op dat onderdeel la ten we het nog te dikwijls afwe ten. Dat weten ook onze tegen standers." Die tekortkomingen zijn vol gens de Sasse team-captain te rug te voeren naai* de trainings faciliteiten waarover zijn team beschikt. „We krijgen erg veel medewerking van de beheerder van het Vlaanderen-complex. Maar de banen zijn nu eenmaal niet zo geschikt om op te trai nen. In de tweede klasse dien je minstens over tien nationaal goedgekeurde banen te beschik ken wil je voor een thuiswed strijd in aanmerking komen. Die banen verkeren in optimale con ditie, zijn gladder en daardoor sneller. Door onze tegenstan ders wordt daar wél regelmatig op getraind, dus die hebben geen aanpassingsproblemen zo als wij." Maar ook in de toekomst moe ten de Sassenaren er op rekenen dat ze hun wedstrijden altijd op vreemd terrein zullen moeten spelen. Want al zou men toe stemming krijgen om op een achtbaans-complex, zoals in Sas van Gent, te spelen, dan nog is de kans op een thuiswedstrijd minimaal. Johan de Leux: „Vanaf volgend seizoen is goedkeuring van de baan alleen niet meer voldoen de. maar moet men tevens aan gesloten zijn bij de Landelijke Federatie van Bowlingexploi tanten. Het lidmaatschap daar van kost een aardige duit. Dus is het alleen weggelegd voor bow lingzalen in de grotere steden, waar meer wedstrijden op het nationaal niveau worden ge speeld. Voor die exploitanten is het nog lonend. Dat zou trou wens wel eens de doodsteek voor de kleindere clubs kunnen bete kenen. Er gaan steeds meer ge ruchten dat competitiewedstrij den uitsluitend op nationale ba nen mogen worden gespeeld. Als dat zo is, dan zijn de verplaat singskosten straks niet meer te betalen. Dan rest ons niets an ders dan met de club in België te gaan spelen." Gevolgen De verplichting van het spelen op nationale banen staat welis waar nog niet vast, maar ook nu al ondervindt de Sasse bowling club nare gevolgen van de vrija ges tussen de Nationale Bowling Federatie en de Federatie van Bowlingexploitanten. A- en B- toernooien mogen nu al alleen nog op dit soort banen worden afgewerkt. Volgend jaar geldt deze Ondanks die donkere wolken gloort er voor de Sasse Bowling club toch ook nog een tikkeltje zonneschijn. Het tweede team van De Vlaanderen doet het in de derde klasse van de nationale league bijzonder goed en heeft nog altijd uitzicht op één van de promotieplaatsen. Dus is er een redelijke kans dat Zeeuwsch- Vlaanderen ook volgend seizoen van bowling op een acceptabel niveau verzekerd is. Aan Johan de Leux zal het be slist niet liggen, want hij wenst zich ook bij degradatie van het eerste team nog steeds niet neer te leggen. Dat blijkt wel als hij zegt: „Ik blijf er in geloven dat we het redden. Ons team be schikt over voldoende kwaliteit. We hebben nog drie wedstrijden te gaan. Die moeten voldoende zijn om ons te bewijzen en het tweedeklasserschap veilig te stellen." twee honderdsten van een se conde, dat is maar een haartje, hè. Ik denk dat hij straks 'bui ten' kampioen wordt op de hon derd meter. Dan hangt het na melijk niet meer van de start af." Het staat voor Piet Lossie wel vast dat het deelnemen aan het NK voor het gros van zijn pupil len belangrijker is dan preste ren. „Ik loop al wat langer mee en op den duur ken je het wel. Het is voor atleten een hele eer om daar naar toe te gaan. Daar streef je als trainer ook naar. Ik heb natuurlijk in de tijd van Mi chel Geijsels, Stefan Praet en Lorenzo Jansen een heel goeie groep gehad. Zo'n groep krijg je nooit meer bij elkaar. Dat waren toevallig net allemaal goeie jon gens, die bij elkaar op school za ten en met elkaar bevriend wa ren. Michel studeert nu, Stefan studeert, zo valt dat hier uit el kaar. Daardoor blijf ik altijd met een juniorenploeg zitten. Nee, dat vind ik niet vervelend. Je blijft er jong mee. Ik word vijftig jaar, maar ik voel me niet oud. Ik kan gerust nog tien, twintig jaar mee. Als je maar bezig blijft." Met zijn trainingshal als ideale oefenruimte is hij in dat opzicht in vergelijking met andere ver enigingen verwend. „We hebben er veel profijt van", verzekert hij. „We kunnen nu lekker binnen trainen. Vroeger liepen we altijd buiten, in de modder. We kun nen in de zaal heel goed 'starten' en we doen ook aan krachttrai ning. Er zijn ook kinderen die graag 'binnen' wedstrijden lo pen. Ik heb een broertje van Er- win Mortier bijvoorbeeld warm gemaakt voor indoor. Wie wil crossen, mag van mij crossen, hoor", haast hij zich te zeggen. „Maar voor een cross moetje om elf uur weg. Je loopt vijf minu ten, en dan ben je klaar. Bij in door ligt dat toch anders. Daar heb je hoogspringen, versprin gen, kogelstoten, 60 meter en hordenlopen. We gaan naar Den Haag, Utrecht. Zwolle, twee keer jaar naar Dortmund en we gaan dikwijls naar Hoboken. Ik reis wat af tijdens zo'n winter. Elke wedstrijd is toch een training. Door aan wedstrijden mee te doen, kom je in vorm. Maar daar gaan heel wat kilometertjes in zitten." Verouderd Over een maand zet de RKHAV-groep echter een punt achter het indoorseizoen. De in- terclubontmoeting met Schel- desport en Meetjesland (13 april) is de eerste wedstrijd van het zo merseizoen. Het ligtvoor de hand dat er op de verouderde ac commodatie in Hulst geen top prestaties zullen worden gele verd. Piet Lossie: „Vooral de ver en hoogspringbak is heel slecht. Je kunt echt niemand meer ont vangen. Dat moet snel verande ren. Ik heb aangegeven hoe ik het wil hebben en ik heb de plan nen bij de voorzitter afgegeven. Maar dat is eigenlijk niet ge noeg. Ik vind ook dat we een tweede verspringbak en kogel- stootring moeten hebben. Zo veel kost dat allemaal niet, maar het is wel noodzakelijk. Die tar- tanbaan komt dan over een paar jaar weer wel." ia rov (1ST- Hij werd ooit voor gek eer "Haard, toen hij zijn plannen de 'vouwde om zelf een over- rig He trainingshal op het ter- van RKHAV te realiseren Jte bekostigen. De 50-jarige m Lossie, atletiektrainer in H gaat nog altijd voor zijn 1 Hen door het vuur en staat W'ijks voor de jeugd uit sl "1st klaar. Het kan dan ook °h: toeval zijn, dat RKHAV al jaren met een relatief lat "e groep presenteert tijdens •dï nationale kampioenschap ad 9L 4 lisde Piet Lossie zaterdag en naar Den Haag, om zijn -* ta met raad en daad bij te Met zes jeugdige atleten JU'RKHAV van de Zeeuwse rpf lenigingen in aantal het best ,wt "egenwoordigd. Erwin Mor eel tleverde er een goede presta- i8! 'door tweede te worden op de ntf "toter vlak. De C-junior werd ia) W een slechte start achteruit o? (orpen, kwam sterk terug, an-, ^zag zijn inhaalrace net niet de woond met een gouden me nie "1 H Lossie: „Erwin was teleur- «eld. Hij liep in de halve finale l°on met zijn tegenstanders 1 Wen. Maar hij was in de fina- Upt genoeg geconcentreerd. 5,r:.'n auto, zei hij steeds '«Sj het slecht vond. Maar ik f. H het helemaal niet slecht. M tweede wordt, dan is dat m =oed. Hij had een slechte ■".maar als je op zestig meter °j twee meter goed maakt, j^nje sneller dan die andere Wis. Het scheelde ook maar

Provinciale Zeeuwse Courant | 1991 | | pagina 43